Z powrotem Wyborcza Piątek, 25. maja 2018
Szukanie Sekcje 25. 5.

Wyborcza

Piątek, 25. maja 2018
Close
Reklama
25. 5. 23:30 Czy dinozaury wymarły z powodu globalnego ochłodzenia, czy ocieplenia?
Wyborcza
W najnowszym wydaniu tygodnika "Science" naukowcy przekonują nas, że przyczyną piątego wielkiego wymierania gatunków sprzed 66 mln lat było globalne ocieplenie spowodowane upadkiem planetoidy.
 Lubię to Odpowiadać
25. 5. 17:46 Pierwsze sondaże: Irlandczycy za zmianą restrykcyjnego prawa antyaborcyjnego
Wyborcza
Irlandia, uchodzący za jeden z najbardziej katolickich krajów Europy, decydowała w piątek, czy znieść konstytucyjny zakaz przerywania ciąży. Wstępne wyniki exit poll wskazują na zdecydowane zwycięstwo zwolenników liberalizacji przepisów
 Lubię to Odpowiadać
25. 5. 16:34 "Torby mamy spakowane". Protestujący w Sejmie boją się, że zostaną wyniesieni siłą
Wyborcza
Ostatni dziennikarze zostali wyproszeni z tej części Sejmu, gdzie są protestujące osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie, o godz. 14. Kamerę TVN 24 pracownicy Sejmu usunęli o 18. Dziennikarze nie mogą relacjonować, co się dzieje u protestujących. Ci są przygotowani na najgorsze - że pod nieobecność dziennikarzy i kamer straż marszałkowska po prostu wyniesie ich z Sejmu
 Lubię to Odpowiadać
25. 5. 16:01 Dlaczego polscy uczniowie nie lubią szkoły?
Wyborcza
W polskiej szkole nie rozwiązuje się zagadek, nie ma miejsca na główkowanie, nie rozwija się kompetencji, tylko pompuje fakty. Permanentnie się uczniów ocenia, a ignoruje ich potrzeby emocjonalne. Jeżeli dziecko miałoby zadatki na Sherlocka Holmesa, to ten jego dar w polskiej szkole byłby zaprzepaszczony - mówi Aleksander Pawlicki, ekspert Szkoły Edukacji w Warszawie.
 Lubię to Odpowiadać
25. 5. 15:06 Thiago Cionek, reprezentant Polski z Brazylii: Moje mundiale od Kurytyby do Soczi
Wyborcza
- Za chwilę zrobi się specyficzna atmosfera, cały kraj zaczynie oddychać piłką. My podchodzimy do tego spokojnie, na mistrzostwach świata w Rosji naszym celem jest wyjście z grupy. A potem może się zdarzyć wszystko - mówi obrońca reprezentacji Polski Thiago Cionek.
 Lubię to Odpowiadać
25. 5. 14:59 Protest osób z niepełnosprawnościami i ich rodziców. Abp Ryś: Być może Kościół mógłby być mediatorem
Wyborcza
- Być może mediatorem mógłby być Kościół, w tym sensie, żeby zaprosić jednych i drugich do siebie i stworzyć im przestrzeń do rozmowy, która się przy kimś trzecim odbywa - twierdzi metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś.
 Lubię to Odpowiadać
25. 5. 12:16 Trump: Wciąż jest szansa na szczyt z Kimem
Wyborcza
Dzień po odwołaniu przez prezydenta Trumpa planowanego na 12 czerwca spotkania z przywódcą Korei Północnej obie strony komentują sytuację z zaskakującą kurtuazją.
 Lubię to Odpowiadać
25. 5. 9:52 "Newsweek" wygrał z sądzie z PWPW. Powództwo o milion złotych odszkodowania oddalone
Wyborcza
Wydawca "Newsweeka" Ringier Axel Springer Polska nie musi przepraszać Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych ani płacić jej astronomicznego odszkodowania. Sąd oddalił powództwo państwowej spółki. Rzekomego zniesławienia byłego prezesa Wytwórni nie chce już ścigać prokuratura.
 Lubię to Odpowiadać
25. 5. 9:08 Prezydent tonącej w kryzysie Wenezueli tropi spiski w armii
Wyborcza
Wybrany ponownie kilka dni temu Nicolas Maduro ogłosił, że zdusił kolejny pucz wojskowy. W ciągu tygodnie aresztowano 38 oficerów.
 Lubię to Odpowiadać
25. 5. 7:53 Delegaci państw NATO w Sejmie. Mają być odcięci od protestujących tam niepełnosprawnych i ich rodziców
Wyborcza
W polskim Sejmie zaczyna się kilkudniowe Zgromadzenie Parlamentarne NATO, poświęcone zagrożeniom ze strony Rosji. Jego kilkuset uczestników ma być odciętych od trwającego 37. dzień protestu rodziców niepełnosprawnych.
 Lubię to Odpowiadać
25. 5. 6:40 Kobiety "uratowane" przed Boko Haram były głodzone i zmuszane do seksu przez nigeryjską armię
Wyborcza
Materiały do tego wstrząsającego raportu Amnesty International zbierała przez dwa lata. 250 kobiet, z którymi przeprowadzono wywiady, oskarżyło nigeryjską armię i siły paramilitarne o występki porównywalne z tymi, których dopuszczali się dżihadyści.
 Lubię to Odpowiadać
25. 5. 5:47 "Pakt solidarnościowy" podpisany. Opozycja zobowiązuje się do realizacji postulatów niepełnosprawnych
Wyborcza
Przedstawiciele opozycji parlamentarnej i pozaparlamentarnej zobowiązali się w podpisanym w piątek rano "Pakcie solidarnościowym", że po wyborach będą dążyć do realizacji postulatów protestujących w Sejmie.
 Lubię to Odpowiadać
25. 5. 5:37 Krystyna Pawłowicz do protestujących matek w Sejmie: "Zabijecie ich, cholerne egoistki"
Wyborcza
Posłanka PiS w bezceremonialny sposób zwróciła się na Twitterze do posłanki Joanny Scheuring-Wielgus i Iwony Hartwich - mamy Kuby, która razem z synem 38. dzień protestuje w Sejmie.
 Lubię to Odpowiadać
25. 5. 3:38 Kanada. Eksplozja bomby w restauracji, 15 osób rannych
Wyborcza
Dwaj niezidentyfikowani mężczyźni weszli w czwartek do restauracji w kanadyjskim mieście Mississauga i podłożyli w niej bombę.
 Lubię to Odpowiadać
25. 5. 2:30 Liga Mistrzów. Tercet egzotyczny dotańczył aż do finału
Wyborcza
Pojawili się właściwie znikąd. Kiedy jednak zaczęli wirować, to głupiał każdy przeciwnik, łącznie z wielkim Manchesterem City - dlatego zagrają w sobotnim finale z Realem Madryt.
 Lubię to Odpowiadać
25. 5. 2:00 Korea Północna dalej chce spotkania z Donaldem Trumpem
Wyborcza
Po tym jak Donald Trump odwołał szczyt z Kim Dżong Unem, północnokoreański dyktator dalej chce się spotkać z prezydentem USA - informuje CNN.
 Lubię to Odpowiadać
25. 5. 0:20 Sejsmolodzy nas śledzą. Gdy Messi strzela gola lub Bruce Springsteen śpiewa, w Barcelonie drży ziemia
Wyborcza
Czujniki fal sejsmicznych przydają się nie tylko do śledzenia trzęsień ziemi. Coraz częściej służą też do śledzenia aktywności ludzi, dzięki czemu można rozwikłać wiele zagadek.
 Lubię to Odpowiadać
górę

Data ustawienia

Dziś jest Sobota, 23. czerwca 2018

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Blisko

Ta witryna internetowa wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na witrynie i akceptując niniejszą politykę, użytkownik wyraża zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie zgodnie z warunkami niniejszej polityki.

Kontynuować