Z powrotem Aktualności Wtorek, 24. marca 2020
Szukanie Sekcje 24. 3.
Close
Reklama
Wirus dotarł do kolejnego kraju: Pierwsze przypadki w Birmie 24. 3. 23:18 Wirus dotarł do kolejnego kraju: Pierwsze przypadki w Birmie
Rzeczpospolita
Władze Birmy (Mjanmy) poinformowały o pierwszych wykrytych w tym kraju przypadkach koronawirusa SARS-CoV-2. Chorzy to dwaj mężczyźni, którzy ostatnio podróżowali do USA i Wielkiej Brytanii.
 Lubię to Odpowiadać
Premier Nowej Zelandii: Zachowujcie się jak zarażeni wirusem 24. 3. 23:01 Premier Nowej Zelandii: Zachowujcie się jak zarażeni wirusem
Rzeczpospolita
Premier Nowej Zelandii, Jacinda Ardern, zaapelowała do Nowozelandczyków aby ci zachowywali się tak, jakby wszyscy byli zarażeni koronawirusem SARS-CoV-2 i zrezygnowali ze wszystkich fizycznych kontaktów poza swoimi domami - informuje Reuters.
 Lubię to Odpowiadać
W stanie Nowy Jork więcej zarażeń koronawirusem niż w Iranie 24. 3. 22:46 W stanie Nowy Jork więcej zarażeń koronawirusem niż w Iranie
Rzeczpospolita
W USA wykryto jak dotąd co najmniej 52976 przypadki zarażenia się koronawirusem SARS-CoV-2 - informuje CNN opierając się na danych władz stanowych oraz danych Centrów ds. Prewencji i Kontroli Chorób.
 Lubię to Odpowiadać
Bardzo silne trzęsienie ziemi u wybrzeża Rosji 24. 3. 22:34 Bardzo silne trzęsienie ziemi u wybrzeża Rosji
Rzeczpospolita
Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,8 zarejestrowano u wybrzeża Rosji, 218 km na południowy-wschód od Siewiero-Kurilska, miasta w obwodzie sachalińskim - podaje amerykańska Służba Geologiczna (USGS).
 Lubię to Odpowiadać
Chiny: Mniej zarażeń, nikt nie zaraził się na terenie kraju 24. 3. 22:21 Chiny: Mniej zarażeń, nikt nie zaraził się na terenie kraju
Rzeczpospolita
W Chinach kontynentalnych we wtorek stwierdzono 47 nowych przypadków koronawirusa SARS-CoV-2 - o 31 mniej niż dzień wcześniej - podała chińska Komisja Zdrowia Publicznego.
 Lubię to Odpowiadać
Liczba ofiar koronawirusa przekroczyła 18,5 tysiąca 24. 3. 22:00 Liczba ofiar koronawirusa przekroczyła 18,5 tysiąca
Rzeczpospolita
Rząd Mateusza Morawieckiego wprowadza ograniczenie przemieszczania się *** W Polsce jak dotąd wirusa wykryto u 901 osób, dziesięć osób zmarło *** Wprowadzony został stan epidemii *** Szkoły będą zamknięte do Wielkanocy *** Prezydent zapowiada zwolnienie z ZUS dla samozatrudnionych *** Ograniczenia w przemieszczaniu się dotyczą już prawie jednej trzeciej ludności świata. *** Prezydium Sejmu, w związku z pandemią, zmieniło regulamin Sejmu umożliwiając zdalne obrady.
 Lubię to Odpowiadać
Licznik IATA bije - już ponad 250 miliardów strat 24. 3. 20:45 Licznik IATA bije - już ponad 250 miliardów strat
Rzeczpospolita
Linie lotnicze stracą w 2020 roku nawet 252 miliardy dolarów przychodów – Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) podwoiło swoje oceny sprzed trzech tygodni.
 Lubię to Odpowiadać
Piotr Henicz: Wakacje, za które klienci zapłacili, czekają na nich 24. 3. 20:14 Piotr Henicz: Wakacje, za które klienci zapłacili, czekają na nich
Rzeczpospolita
Zapowiadał się udany sezon, liczba klientów na lato rosła o 20 procent. Ale koronawirus zniszczył nasze plany. Ten rok skończymy z 40-50-procentowym spadkiem biznesu – mówi w rozmowie z Turystyka.rp.pl wiceprezes biura podróży Itaka Piotr Henicz.
 Lubię to Odpowiadać
24. 3. 17:42 Greta Thunberg poddała się kwarantannie. "Podejrzewam, że miałam koronawirusa"
Wyborcza
Szwedzka aktywistka sama zdecydowała się na izolację, gdy zaobserwowała u siebie objawy prawdopodobnego zakażenia.
 Lubię to Odpowiadać
Jest wyjście z 24. 3. 17:14 Jest wyjście z "zamkniętego koła" sejmowego
Rzeczpospolita
Wtorkowe, wielogodzinne posiedzenie Prezydium Sejmu przyniosło schemat zdalnego posiedzenia Sejmu na czas epidemii. I zmiany regulaminu już w trybie zdalnym. To wywołuje jednak kontrowersje. - Do piątku może się jeszcze wiele zmienić - sugerują tajemniczo nasi informatorzy.
 Lubię to Odpowiadać
24. 3. 17:06 Śląsk jako pierwszy klub w Polsce zamroził wypłaty piłkarzom. Koronawirus mocno uderza w zawodowy futbol
Wyborcza
Epidemia koronawirusa spowodowała zawieszenie rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy, co przełożyła się na wielkie problemy finansowe klubów, w tym Śląska Wrocław.
 Lubię to Odpowiadać
24. 3. 16:20 PGNiG nie naruszy przepisów przeciw pandemii. Sasin odwołał NWZA
Wyborcza
W ostatniej chwili resort wicepremiera Jacka Sasina odwołał zgromadzenie akcjonariuszy PGNiG, które miało zmienić statut koncernu. A rząd pracuje nad przepisami, które pozwolą prowadzić zdalnie zgromadzenia akcjonariuszy i wspólników.
 Lubię to Odpowiadać
Sejm Niemy, Sejm Zdalny 24. 3. 16:15 Sejm Niemy, Sejm Zdalny
Rzeczpospolita
Zmiana przepisów funkcjonowania parlamentu może prowadzić – przy odrobinie złej woli – do zupełnego paraliżu tej instytucji w przyszłości.
 Lubię to Odpowiadać
Cristiano Ronaldo pomaga szpitalom 24. 3. 16:12 Cristiano Ronaldo pomaga szpitalom
Rzeczpospolita
Gwiazdor Juventusu i jego agent Jorge Mendes przekażą ponad milion euro na wyposażenie trzech oddziałów intensywnej terapii w Lizbonie i Porto w związku z pandemią koronawirusa.
 Lubię to Odpowiadać
Zakaz wychodzenia. Policja: Surowe konsekwencje natychmiast 24. 3. 15:45 Zakaz wychodzenia. Policja: Surowe konsekwencje natychmiast
Rzeczpospolita
- Dzisiaj informujemy, zależy nam by cały dzień poświęcić, aby informować o tym, że takie obostrzenia są wprowadzone, natomiast już jutro będzie egzekucja - zapowiedział w TVN24 rzecznik Komendy Głównej Policji inspektor Mariusz Ciarka, odnosząc się do wprowadzanych przez rząd ograniczeń w przemieszczaniu się.
 Lubię to Odpowiadać
24. 3. 15:25 Koronawirus: przegląd wydarzeń z wtorku. Zostańcie w domach i głosujcie na Dudę
Wyborcza
Wiadomością dnia stała się decyzja rządu o zamknięciu Polaków w domach. Od środy 25 marca co najmniej do 11 kwietnia będziemy mogli wyjść tylko do pracy, do lekarza i po niezbędne zakupy.
 Lubię to Odpowiadać
24. 3. 15:17 Prezydent Republiki Cypryjskiej zamyka parki i plaże. W weekend, nie bacząc na zagrożenie, bawiły się tam tłumy
Wyborcza
Można wyjść tylko do pracy, lekarza, apteki, sklepu po podstawowe artykuły - wprowadzenie radykalnych środków w walce z epidemią ogłosił w poniedziałkowym wystąpieniu prezydent Republiki Cypryjskiej Nikos Anastasiades.
 Lubię to Odpowiadać
Odwilż na Wall Street: Dow Jones wzrósł o 11 procent 24. 3. 15:13 Odwilż na Wall Street: Dow Jones wzrósł o 11 procent
Rzeczpospolita
Wtorek przyniósł największe jednodniowe zwyżki na Wall Street od 2008 roku. Dow Jones Industrial wzrósł o ponad 2000 pkt, czyli o 11,4 proc. S&P 500 skoczył o 9,4 proc. a Nasdaq Composite o 8,1 proc.
 Lubię to Odpowiadać
Biurowiec .KTW II z zielonym certyfikatem 24. 3. 15:06 Biurowiec .KTW II z zielonym certyfikatem
Rzeczpospolita
Katowicki biurowiec został zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa. Potwierdza to certyfikat BREEAM Interim Design Stage na poziomie Excellent.
 Lubię to Odpowiadać
24. 3. 15:02 Koronakryzys? Bezrobocie w Norwegii w dwa tygodnie wzrosło o 350 proc.
Wyborcza
W Szwecji dzieci wciąż chodzą do szkół, restauracje są otwarte, a zgromadzenia ograniczono do... 500 osób. Finlandia rozważa odgrodzenie kordonem sanitarnym Helsinek.
 Lubię to Odpowiadać
Ekspert Jak przygotować się na katastrofę 24. 3. 15:00 Ekspert Jak przygotować się na katastrofę
Rzeczpospolita
Pogrupowanie ludzi na trzy kategorie jest bezwzględnym warunkiem opanowania fali epidemicznej – uważa nadbrygadier Ryszard Grosset, ekspert do spraw zarządzania bezpieczeństwem publicznym
 Lubię to Odpowiadać
Ostatnia wieczerza 24. 3. 15:00 Ostatnia wieczerza
Rzeczpospolita
Spektakularna wystawa Andy Warhola w londyńskim Tate Modern przeniosła się do sieci, przypominając prekursora YouTube.
 Lubię to Odpowiadać
Smutek olimpijski 24. 3. 15:00 Smutek olimpijski
Rzeczpospolita
Igrzyska w Tokio nie zostały przełożone z inicjatywy MKOl, wymusiła to światowa opinia publiczna oraz sami sportowcy.
 Lubię to Odpowiadać
Rozum w końcu wygrał. Igrzyska w Tokio przełożone 24. 3. 15:00 Rozum w końcu wygrał. Igrzyska w Tokio przełożone
Rzeczpospolita
Japonia i Międzynarodowy Komitet Olimpijski ugięły się pod presją. Igrzyska w Tokio odbędą się za rok.
 Lubię to Odpowiadać
24. 3. 14:46 Rosja dopłaci swoim nafciarzom za dostawy ropy dla Białorusi
Wyborcza
Premię za dostawy ropy do białoruskich rafinerii rosyjskim nafciarzom zapłaci Moskwa zamiast Mińska - zapowiedział premier Białorusi Siarhiej Rumas.
 Lubię to Odpowiadać
24. 3. 14:39 UE: Jest zgoda na negocjacje z Macedonią Płn. i Albanią
Wyborcza
Francja, Holandia i Dania odpuściły dziś weto w sprawie rozmów członkowskich UE z Macedończykami i Albańczykami. Jednak Albania musi najpierw przyspieszyć w dziedzinie praworządności i walki z korupcją.
 Lubię to Odpowiadać
24. 3. 14:37 Sejm spotka się online z powodu epidemii. "PiS wykorzystuje nadzwyczajną sytuację"
Wyborcza
Podczas piątkowego posiedzenia posłowie będą głosować online. - To złamanie konstytucji i regulaminu izby - mówią politycy Platformy Obywatelskiej.
 Lubię to Odpowiadać
24. 3. 14:33 Za późno, by w walce z koronawirusem brać przykład z Azji? Wcale nie
Wyborcza
Ograniczenia nakładane teraz na obywateli w USA i Europie w celu powstrzymania koronawirusa wydają się przekleństwem dla wolnego społeczeństwa - ale reakcja trzech różnych państw azjatyckich to przykład, z którego mogą być wyciągnięte cenne wnioski.
 Lubię to Odpowiadać
24. 3. 14:00 Syte szczury pomagają tym głodnym
Wyborcza
Skąd szczury wiedzą, że ich pobratymcy są głodni? Czują zapach głodu. I stają się wtedy bardziej hojne.
 Lubię to Odpowiadać
24. 3. 13:59 Moralitet na motywach koronawirusa
Wyborcza
Zaatakował nas organizm będący w gruncie rzeczy pojedynczą nicią RNA w otoczce z kilku białek. To przypomina, że homo sapiens jest w istocie niezauważalnym epizodem w historii naszej planety.
 Lubię to Odpowiadać
24. 3. 13:57 Dramatyczny apel gubernatora Nowego Jorku do Trumpa: "Skierujcie do nas więcej sprzętu. Jak nie teraz, to kiedy?"
Wyborcza
Z powodu coraz bardziej dramatycznej sytuacji w Nowym Jorku gubernator Andrew Cuomo traci cierpliwość co do działań rządu. We wtorek zaapelował do Donalda Trumpa, by nakazał firmom przyspieszenie produkcji respiratorów i przysłał mu te, które trzyma w rezerwie.
 Lubię to Odpowiadać
Hel i Krynica Morska nie chcą turystów 24. 3. 13:55 Hel i Krynica Morska nie chcą turystów
Rzeczpospolita
Polskie morze zalewa fala turystów, którym niestraszna epidemia. Włodarze dwóch nadmorskich ośrodków chcą więc ograniczenia wjazdu do swoich miast.
 Lubię to Odpowiadać
Przestępcy wykorzystują koronawirusa, by wyłudzić przelewy 24. 3. 13:48 Przestępcy wykorzystują koronawirusa, by wyłudzić przelewy
Rzeczpospolita
Zagrożenie wirusem wykorzystują oszuści, oferując medykamenty i próbując wyłudzić przelewy.
 Lubię to Odpowiadać
24. 3. 13:47 Kolejne obostrzenia z powodu koronawirusa. Co ze sklepami spożywczymi i budowlanymi?
Wyborcza
We wtorek rząd wprowadził ograniczenia w poruszaniu się. Zakupy - wbrew początkowym plotkom - nadal będą jednak możliwe.
 Lubię to Odpowiadać
Jeżeli rząd nie uelastyczni walki z epidemią, wybuchnie bunt 24. 3. 13:46 Jeżeli rząd nie uelastyczni walki z epidemią, wybuchnie bunt
Rzeczpospolita
Jeżeli rząd nie uelastyczni walki z epidemią, trzymając się „dywanowych" zakazów, wkrótce będzie być może musiał zmierzyć się ze społecznym buntem.
 Lubię to Odpowiadać
Koronawirus: fiskus nie pognębi dłużników 24. 3. 13:45 Koronawirus: fiskus nie pognębi dłużników
Rzeczpospolita
Przedsiębiorcy zalegający kontrahentom z płatnościami nie będą musieli odprowadzać większego podatku.
 Lubię to Odpowiadać
VAT: dwa tygodnie luzu w trakcie epidemii 24. 3. 13:43 VAT: dwa tygodnie luzu w trakcie epidemii
Rzeczpospolita
Podatnicy dostaną więcej czasu na zawiadomienie o zapłacie na rachunek spoza białej listy.
 Lubię to Odpowiadać
W czasie epidemii dostawy do sklepów także w niedziele 24. 3. 13:42 W czasie epidemii dostawy do sklepów także w niedziele
Rzeczpospolita
W czasie epidemii zatrudnieni w sklepach zostaną wyłączeni spod zakazu pracy w niedziele.
 Lubię to Odpowiadać
Costa Cruises zostaje w portach do 30 kwietnia 24. 3. 13:42 Costa Cruises zostaje w portach do 30 kwietnia
Rzeczpospolita
Z powodu przedłużającej się sytuacji nadzwyczajnej związanej z globalną pandemią włoski armator zawiesza wszystkie rejsy do 30 kwietnia.
 Lubię to Odpowiadać
Koronawirus: 5 tys. zł w zamian za utrzymanie etatów 24. 3. 13:37 Koronawirus: 5 tys. zł w zamian za utrzymanie etatów
Rzeczpospolita
Przedsiębiorcy zatrudniający do dziesięciu osób będą się mogli starać o pożyczkę, której nie będą zwracać. Warunek: nie zwolnią nikogo w czasie kryzysu.
 Lubię to Odpowiadać
Sklepy internetowe toną w zamówieniach. To jeszcze nie koniec 24. 3. 13:29 Sklepy internetowe toną w zamówieniach. To jeszcze nie koniec
Rzeczpospolita
Obawy przed epidemią zachęciły Polaków do kupowania online, również żywności. W efekcie liczba transakcji wzrosła o 240 proc. i to nie koniec boomu.
 Lubię to Odpowiadać
Estońska firma pracuje nad szczepionką przeciwko COVID-19 24. 3. 13:21 Estońska firma pracuje nad szczepionką przeciwko COVID-19
Rzeczpospolita
Estońska firma biotechnologiczna Icosagen ogłosiła, że rozpoczęła tworzenie szybkich testów do diagnozy koronawirusa i szczepionki przeciwko niemu. Test będzie mógł wykonać sobie każdy w warunkach domowych.
 Lubię to Odpowiadać
24. 3. 13:07 Wielki transfer PGE Skry Bełchatów. Przychodzi czołowy siatkarz świata
Wyborcza
Taylor Sander, jeden z najlepszych siatkarzy na świecie, ma zostać zawodnikiem PGE Skry Bełchatów. Tej klasy obcokrajowca jeszcze w PlusLidze nie było...
 Lubię to Odpowiadać
24. 3. 13:06 Koronawirus. Próbna matura i egzamin ósmoklasisty odbędą się przez internet
Wyborcza
Centralna Komisja Egzaminacyjna potwierdza, że ósmoklasiści i maturzyści napiszą swoje egzaminy zdalnie. - Arkusze będą do pobrania na naszej stronie - mówi szef CKE.
 Lubię to Odpowiadać
Putin w szpitalu. Lekarz: przygotujmy się do włoskiego scenariusza 24. 3. 13:00 Putin w szpitalu. Lekarz: przygotujmy się do włoskiego scenariusza
Rzeczpospolita
Prezydent Rosji jeszcze dzisiaj ma spotkać się z członkami rządu. Moskwa zaostrza kwarantannę.
 Lubię to Odpowiadać
24. 3. 12:41 Pieniądz jednak pokona koronawirusa? Największy wzlot na Wall Street od 1933 r.
Wyborcza
Giełdy na świecie w końcu zaczęły odbijać, gdy w USA i UE zniesiono limity zadłużania. I rośnie nadzieja inwestorów na kolejne rządowe programy wsparcia gospodarki.
 Lubię to Odpowiadać
Koronawirus zniszczy rynek szkoleń 24. 3. 12:16 Koronawirus zniszczy rynek szkoleń
Rzeczpospolita
Ponad połowa firm z branży szkoleniowej obawia się, że pandemia zabierze im większość albo nawet całość przychodów. Co trzecia przewiduje też rychłe cięcia zatrudnienia.
 Lubię to Odpowiadać
24. 3. 12:13 Kwarantanna tylko dla bogatych. Z konsjerżem i lekarzem
Rzeczpospolita
Sieć szwajcarskich hoteli Le Bijou zmieniła swoje butikowe pokoje s w apartamenty, w których mogą odbywać kwarantanny osoby podejrzane o zakażenie koronawirusem. Le Bijou ma swoje obiekty w Zurichu, Zugu i Lucernie.
 Lubię to Odpowiadać
Kara za niewydanie dokumentów księgowych 24. 3. 11:30 Kara za niewydanie dokumentów księgowych
Rzeczpospolita
Jeżeli biuro rachunkowe nie może odmówić wydania ksiąg rachunkowych jeżeli zostało wezwane przez organ podatkowy nawet w sytuacji, gdy zakończyło już współpracę z klientem.
 Lubię to Odpowiadać
Zmiany przy sporządzaniu sprawozdania finansowego za 2019 r. 24. 3. 11:15 Zmiany przy sporządzaniu sprawozdania finansowego za 2019 r.
Rzeczpospolita
Zamknięcie roku obrotowego wiąże się z pogrupowaniem operacji gospodarczych, wyceną aktywów i pasywów oraz ustaleniem wyniku finansowego zgodnie z przyjętymi zasadami (polityką) rachunkowości. Czy zmiany w polityce rachunkowości mogą zostać wprowadzone z datą wsteczną, tj. w 2020 ze skutkiem od dnia 1 stycznia 2019 r.?
 Lubię to Odpowiadać
DLA Piper doradza Elite Partners Capital przy nabyciu części parku logistycznego w Mszczonowie 24. 3. 11:06 DLA Piper doradza Elite Partners Capital przy nabyciu części parku logistycznego w Mszczonowie
Rzeczpospolita
Kancelaria DLA Piper doradzała Elite Partners Capital przy nabyciu pięciu budynków magazynowych o powierzchni przekraczającej 200.000 metrów kwadratowych zlokalizowanych w parku logistycznym położonym w dynamicznie rozwijającym się centrum logistycznym zlokalizowanym na południowy zachód od Warszawy.
 Lubię to Odpowiadać
Informacja o kwarantannie w eWUŚ-u 24. 3. 11:04 Informacja o kwarantannie w eWUŚ-u
Rzeczpospolita
Lekarz dowie się, czy pacjent jest w kwarantannie z Elektronicznego Systemu Uprawnień Świadczeniobiorców, który potwierdza uprawnienia do leczenia.
 Lubię to Odpowiadać
24. 3. 11:00 Jak wystawić fakturę, gdy na paragonie nie ma NIP
Rzeczpospolita
Jeżeli paragon zawiera niewłaściwy numer identyfikacyjny VAT to nie można do niego wystawić faktury.
 Lubię to Odpowiadać
Próbny egzamin ósmoklasisty i próbna matura przez internet 24. 3. 10:44 Próbny egzamin ósmoklasisty i próbna matura przez internet
Rzeczpospolita
Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiada, że pod koniec marca Centralna Komisja Egzaminacyjna przeprowadzi przez internet próbne egzaminy ósmoklasisty. W takim samym trybie mają się też odbyć próbne matury - informuje RMF FM.
 Lubię to Odpowiadać
W jakiej formie sporządzić sprawozdanie finansowe 24. 3. 10:30 W jakiej formie sporządzić sprawozdanie finansowe
Rzeczpospolita
Dokumenty sprawozdawcze należy sporządzać w postaci elektronicznej. W większości jednostek muszą one być ustrukturyzowane, tj. w określonej strukturze logicznej oraz formacie. Pozostałe jednostki sporządzają swoje sprawozdanie finansowe w formie nieustruktyryzowanej.
 Lubię to Odpowiadać
Władza czasów koronawirusa 24. 3. 10:26 Władza czasów koronawirusa
Rzeczpospolita
Oderwać się od bieżącej, codziennej perspektywy i podjąć trud zdefiniowania na własnym podwórku kluczowych nowych problemów i wyzwań. Oto zadanie dla władz publicznych – przekonuje prawnik.
 Lubię to Odpowiadać
Wiatraki nadal sprawiają kłopoty podatkowe 24. 3. 10:15 Wiatraki nadal sprawiają kłopoty podatkowe
Rzeczpospolita
Gdy elektrownia wiatrowa nie stanowi odrębnego środka trwałego, od którego dokonuje się odpisów amortyzacyjnych, lecz są nimi jej poszczególne elementy, od których dokonuje się odpisów, podstawę opodatkowania stanowi suma wartości tych części budowli.
 Lubię to Odpowiadać
24. 3. 10:00 Na Youtube do Opery
Rzeczpospolita
Patronat „Rzeczpospolitej”: Karol Szymanowski tylko raz w życiu sięgnął po gatunek operetki. Po skomponowaniu „Stabat Mater" i „Króla Rogera" pisał: „nie mogę być ciągle taki uroczysty, to bardzo męczące. (...) Muszę się trochę muzycznie wyśmiać".
 Lubię to Odpowiadać
Będzie wsparcie dla firm 24. 3. 9:16 Będzie wsparcie dla firm
Rzeczpospolita
Kluczem do zapewnienia ciągłości działalności gospodarczej jest rozwiązanie problemu płynności finansowej przedsiębiorców.
 Lubię to Odpowiadać
24. 3. 9:09 Egipt walczy z koronawirusem i wprowadza godzinę policyjną
Rzeczpospolita
Egipt wprowadził godzinę policyjną obowiązującą od 19 do 6 rano na dwa tygodnie. Godzina policyjna będzie obowiązywać od 25 marca, a jej celem jest walka z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa SARS-CoV-2.
 Lubię to Odpowiadać
Uber za darmo będzie woził pracowników polskich szpitali 24. 3. 7:30 Uber za darmo będzie woził pracowników polskich szpitali
Rzeczpospolita
Aż 10 tys. bezpłatnych kursów pojazdami zamawianymi przez aplikację - to specjalna akcja Ubera, która ma wesprzeć medyków walczących z epidemią koronawirusa.
 Lubię to Odpowiadać
Jest porozumienie w sprawie przełożenia igrzysk na 2021 rok 24. 3. 7:03 Jest porozumienie w sprawie przełożenia igrzysk na 2021 rok
Rzeczpospolita
Premier Japonii Shinzo Abe zaproponował Międzynarodowemu Komitetowi Olimpijskiemu przełożenie igrzysk w Tokio na 2021 rok. Jak podaje CNN, szef japońskiego rządu osiągnął porozumienie w tej sprawie z Thomasem Bachem, przewodniczącym MKOl.
 Lubię to Odpowiadać
24. 3. 6:36 Bodnar: nie można robić wyborów 10 maja
Rzeczpospolita
- Nie wolno narażać zdrowia i życia ludzi – prawo przewiduje zresztą za to odpowiedzialność karną. Sąd Najwyższy wskazał już, że w obecnych warunkach kandydaci nie są w stanie zbierać podpisów poparcia - apeluje Adam Bodnar Rzecznik Praw Obywatelskich.
 Lubię to Odpowiadać
Koniec ery nieprzerwanego wzrostu nad Wisłą 24. 3. 6:24 Koniec ery nieprzerwanego wzrostu nad Wisłą
Rzeczpospolita
Polska gospodarka skurczy się w tym roku o 3,5 proc., zamiast urosnąć o 3 proc. – przewidują ekonomiści z firmy analitycznej Capital Economics. To będzie pierwsza recesja nad Wisłą od 1991 r.
 Lubię to Odpowiadać
Polacy wolą Lidla od Biedronki 24. 3. 6:17 Polacy wolą Lidla od Biedronki
Rzeczpospolita
Niemiecka sieć jest najpopularniejsza przynajmniej wśród użytkowników dwóch popularnych aplikacji zakupowych.
 Lubię to Odpowiadać
Wielkie imprezy lekkoatletyczne pod znakiem zapytania 24. 3. 6:17 Wielkie imprezy lekkoatletyczne pod znakiem zapytania
Rzeczpospolita
Mistrzostwa Europy (2020) i mistrzostwa świata (2021) w lekkiej atletyce stoją pod znakiem zapytania. Organizatorzy rozważają przełożenie obu imprez.
 Lubię to Odpowiadać
Austria chce szukać wirusa u setek tysięcy obywateli 24. 3. 6:09 Austria chce szukać wirusa u setek tysięcy obywateli
Rzeczpospolita
Kanclerz Sebastian Kurz zapowiedział, że Austria chce zacząć korzystać z testów, które szybciej dają wyniki obecności koronawirusa. Ma to zapewnić przebadanie setek tysięcy osób.
 Lubię to Odpowiadać
Problem z transportem zwłok. Zmarły turysta złamał kwarantannę 24. 3. 6:07 Problem z transportem zwłok. Zmarły turysta złamał kwarantannę
Rzeczpospolita
Wczoraj pod północną ścianą Wysokiej, szczytu położonego w głównym grzbiecie Tatr, po stronie słowackiej, znaleziono ciało turysty, który zginął dzień wcześniej po upadku z 500 metrów. W górach był z siostrzeńcem, który o wypadku zawiadomił służby. Pojawił się problem z transportem zwłok, gdyż okazało się, że mężczyźni mieli podlegać domowej kwarantannie, którą złamali.
 Lubię to Odpowiadać
24. 3. 5:59 Koszykarze - pierwsze finansowe ofiary koronawirusa
Rzeczpospolita
Zakończenie sezonu przed czasem może oznaczać, że koszykarze i trenerzy w Energa Basket Lidze nie dostaną pełnych wynagrodzeń.
 Lubię to Odpowiadać
Co trzeci zdalny pracownik nie wróci już do biura 24. 3. 5:42 Co trzeci zdalny pracownik nie wróci już do biura
Rzeczpospolita
Koronawirus przyniesie rewolucję podobną do wprowadzenia 8-godzinnego dnia pracy - przewiduje firma Gartner.
 Lubię to Odpowiadać
Gut-Mostowy: Będzie program wsparcia turystyki krajowej 24. 3. 5:41 Gut-Mostowy: Będzie program wsparcia turystyki krajowej
Rzeczpospolita
Ministerstwo Rozwoju pracuje nad programem społecznym, który ma wesprzeć krajową turystykę – ujawnił podczas telekonferencji z przedstawicielami środowiska hotelarzy wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy.
 Lubię to Odpowiadać
Prezes UODO skarży wyroki ws. list poparcia do nowej KRS 24. 3. 5:35 Prezes UODO skarży wyroki ws. list poparcia do nowej KRS
Rzeczpospolita
Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych zaskarżył dwa wyroki Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego ze stycznia 2020 r. ws. list poparcia do nowej Krajowej Rady Sądownictwa. Po tych wyrokach Sejm ujawnił w końcu, jacy sędziowie poparli w 2018 r. kandydatów do nowej KRS. Wcześniej przeszkodą był zakaz wydany Kancelarii Sejmu przez PUODO w 2019 r. Teraz prezes Jan Nowak chce, by Naczelny Sąd Administracyjny stwierdził nieważność obu wyroków lub nakazał ponowne zbadanie całej sprawy.
 Lubię to Odpowiadać
24. 3. 5:16 Tajwan oskarża WHO o brak pomocy
Rzeczpospolita
Władze Tajwanu twierdzą, że Światowa Organizacja Zdrowia nie udziela im odpowiedzi na pytania związane z koronawirusem. Ma to być element presji ze strony Chin, aby wykluczyć wyspę z organów międzynarodowych.
 Lubię to Odpowiadać
Rząd zaostrzy zasady kwarantanny 24. 3. 4:21 Rząd zaostrzy zasady kwarantanny
Rzeczpospolita
Rząd zaostrzy zasady kwarantanny – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Decyzja w tej sprawie zostanie ogłoszona dziś po posiedzeniu sztabu antykryzysowego.
 Lubię to Odpowiadać
To już nie recesja, a depresja. Złe dane z Niemiec i Francji 24. 3. 4:13 To już nie recesja, a depresja. Złe dane z Niemiec i Francji
Rzeczpospolita
Już w marcu, gdy ograniczenia aktywności ekonomicznej w Europie związane z epidemią koronawirusa dopiero zaczęły być wdrażane, koniunktura w Niemczech jest najsłabsza od 11 lat, a we Francji najsłabsza od co najmniej 22 lat.
 Lubię to Odpowiadać
Amerykanie chcą przełożenia igrzysk 24. 3. 4:03 Amerykanie chcą przełożenia igrzysk
Rzeczpospolita
Amerykański Komitet Olimpijski i Paraolimpijski (USOPC) domaga się przełożenia igrzysk w Tokio. Tak ważnego głosu w dyskusji jeszcze nie było.
 Lubię to Odpowiadać
24. 3. 3:49 UOKiK: mamy prawo do uczciwej ceny i bezpiecznych produktów
Rzeczpospolita
Odwołane loty i wycieczki, nieuczciwe ceny w sklepach, wprowadzające w błąd oferty. Z takimi problemami borykają się konsumenci w czasach zagrożenia epidemiologicznego. Prezes Tomasz Chróstny przygotował dla konsumentów na stronie uokik.gov.pl specjalny pakiet informacji.
 Lubię to Odpowiadać
24. 3. 3:46 "Na interwencję w gospodarce będzie potrzeba 100 mld zł"
Rzeczpospolita
- Wybieram się na posiedzenie Sejmu, to jest służba, nasz obowiązek. Liczę, że Kancelaria Sejmu zadba o nasze bezpieczeństwo - mówiła w rozmowie z Zuzanną Dąbrowską posłanka Koalicji Obywatelskiej Paulina Hennig-Kloska.
 Lubię to Odpowiadać
24. 3. 1:17 Trump sugeruje, że Amerykanie mogą niebawem wrócić do pracy
Wyborcza
- Ameryka będzie niedługo znów otwarta dla biznesu - zapowiedział w poniedziałek wieczorem Donald Trump. Tymczasem w stanie Nowy Jork, który ma 6 proc. zakażeń na całym świecie, lekarzom coraz trudniej walczyć z epidemią.
 Lubię to Odpowiadać
24. 3. 1:13 Życie po nokaucie. Co dalej z Adamem Kownackim?
Wyborcza
Nawet sędzia nie zauważył ciosu, który wywrócił do góry nogami Adama Kownackiego i jego karierę. Po walce Polak niemal zapętlił na laptopie uderzenie Heleniusa i rozmyśla, nie odrzucając niepokojących hipotez.
 Lubię to Odpowiadać
24. 3. 1:07 Pierwsze rozstrzygnięcie Sądu Najwyższego w sprawie wpływu epidemii koronawirusa na wybory
Wyborcza
Nakazane przez PKW zebranie podpisów pod komitetem wyborczym było niewykonalne - uznał w poniedziałek Sąd Najwyższy. To pierwsze orzeczenie w sprawie wpływu epidemii na proces wyborczy przed majowymi wyborami prezydenckimi.
 Lubię to Odpowiadać
24. 3. 1:00 Pogoda na dziś - wtorek 24 marca 2020 r. Będzie zimno
Wyborcza
Pogoda na dziś - wtorek 24 marca 2020 r. W całym kraju będzie słonecznie i pogodnie, a w wielu regionach wręcz bezchmurnie. Po mroźnym poranku temperatura wzrośnie do 1-2 stopni na wschodzie oraz południu i około 5-6 stopni na zachodzie oraz północy. W pozostałych regionach wzrośnie do 4 stopni.
 Lubię to Odpowiadać
24. 3. 1:00 Polacy za granicą nie będą mieli żadnych szans wziąć udziału w wyborach prezydenckich
Wyborcza
Art. 62 Konstytucji RP stanowi, że "Obywatel polski ma prawo wybierania Prezydenta Rzeczypospolitej". Nie przekładając wyborów, PiS nie tylko ryzykuje zdrowie i życie obywateli, ale również narusza konstytucyjne prawa obywateli polskich mieszkających za granicą, gdzie wybory podczas pandemii nie będą mogły się odbyć.
 Lubię to Odpowiadać
24. 3. 1:00 Amor fati, czyli pokochaj los
Wyborcza
Szykuje nam się rewolucja cywilizacyjna. Pandemia może zmienić na trwałe różne kategorie, dzięki którym postrzegamy i porządkujemy świat: czasu, przestrzeni, pracy, bliskich, zdrowia, świata, rzeczy, komunikacji, planów.
 Lubię to Odpowiadać
24. 3. 1:00 Kraj działa normalnie. Czego nie rozumiecie?
Wyborcza
Zamknięte szkoły, restauracje, kluby, galerie handlowe, place zabaw, niektóre lasy i parki. Nie można wychodzić z domu, bezrobocie rośnie, bankructwa w drodze, ale majowe wybory mogą się odbyć, bo - jak mówi premier - "kraj działa normalnie". Czego nie rozumiecie?
 Lubię to Odpowiadać
24. 3. 0:55 Epidemia zagroziła istnieniu prywatnych żłobków. "Grozi nam bankructwo"
Wyborcza
Komercyjne żłobki i przedszkola alarmują, że nie przetrwają epidemii. Proszą o pomoc, bo rodzice wypisują z nich dzieci albo oczekują obniżki czesnego.
 Lubię to Odpowiadać
24. 3. 0:35 Efekt koronawirusa: epidemia może spowolnić wzrost cen mieszkań
Wyborcza
Siedem tłustych lat na rynku mieszkaniowym dobiega końca? Powstrzymania trendu wzrostu cen u deweloperów nikt się dotychczas nie spodziewał. Ale oto jest koronawirus, który może nieźle namieszać.
 Lubię to Odpowiadać
Chiny: 8 kwietnia Wuhan przestanie być miastem zamkniętym 24. 3. 0:20 Chiny: 8 kwietnia Wuhan przestanie być miastem zamkniętym
Rzeczpospolita
Komisja Zdrowia prowincji Hubei poinformowała, że 25 marca zniesione zostaną wszystkie ograniczenia swobody poruszania się w jej granicach - wyjątkiem będzie stolica prowincji, Wuhan, która miastem zamkniętym pozostanie do 8 kwietnia.
 Lubię to Odpowiadać
górę

Data ustawienia

Dziś jest Poniedziałek, 6. kwietnia 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Blisko

Ta witryna internetowa wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na witrynie i akceptując niniejszą politykę, użytkownik wyraża zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie zgodnie z warunkami niniejszej polityki.

Kontynuować