Z powrotem Wyborcza Środa, 25. marca 2020
Szukanie Sekcje 25. 3.

Wyborcza

Środa, 25. marca 2020
Close
Reklama
25. 3. 19:17 Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce przekroczyła tysiąc. Podsumowanie środy
Wyborcza
Od początku pandemii na całym świecie potwierdzono dotąd ponad 450 tys. przypadków koronawirusa. W 182 krajach zmarło ponad 20 tys. osób.
 Lubię to Odpowiadać
25. 3. 16:08 Zakażeni koronawirusem Francuzi i Włosi w niemieckich szpitalach. "W czasach kryzysu potrzebna jest solidarność"
Wyborcza
Niemieckie szpitale przyjęły pierwszych chorych na koronawirusa pacjentów z Francji i Włoch. W ten sposób Berlin chce zatrzeć fatalne wrażenia z początku epidemii, gdy Niemcy odmówiły innym krajom pomocy.
 Lubię to Odpowiadać
25. 3. 15:30 Rosja korzysta z pandemii, by szczuć na Polskę
Wyborcza
Rosyjkie media i tamtejsi politycy oskarżyli Polskę, że nie zezwoliła na przelot eskadry rosyjskich samolotów wojskowych z pomocą dla Włoch w walce z pandemią. Polska dyplomacja zarzuciła rosyjskim mediom dezinformację.
 Lubię to Odpowiadać
25. 3. 15:22 Sąd w Niemczech skazał ośmiu neonazistów. Chcieli mordować "lewaków i zombie Merkel"
Wyborcza
Sąd okręgowy w Dreźnie skazał ośmiu neonazistów, którzy utworzyli organizację terrorystyczną i planowali ataki na obcokrajowców, polityków, dziennikarzy oraz przedsiębiorców. Próbowali także zdobyć broń półautomatyczną.
 Lubię to Odpowiadać
25. 3. 15:16 Koronawirus - przegląd wydarzeń ze środy. Kiedy szczyt zachorowań w Europie?
Wyborcza
Nowe dane mogą świadczyć o tym, że we Włoszech epidemia wyhamowuje - spada liczba nowych zakażonych, coraz mniej chorych jest kierowanych na intensywną terapię.
 Lubię to Odpowiadać
25. 3. 15:02 CD Projekt przekazuje 4 mln zł na walkę z epidemią
Wyborcza
Pieniądze ma rozdysponować Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Połowę kwoty przekazuje spółką, drugą połowę - zarząd i akcjonariusze.
 Lubię to Odpowiadać
25. 3. 14:37 Epidemia koronawirusa odcięła od pomocy uchodźców w Libii. "Nie mamy co jeść, cierpimy"
Wyborcza
Afrykańscy uchodźcy w Libii alarmują: "ONZ wycofał się z pomocy, jesteśmy zamknięci w obozach bez jedzenia". A na walczącym z epidemią Bliskim Wschodzie władze zaostrzają restrykcje.
 Lubię to Odpowiadać
25. 3. 14:12 Parlamenty w trybie awaryjnym. Jak podczas epidemii koronawirusa pracują posłowie w Europie
Wyborcza
Epidemia koronawirusa wciąż rozprzestrzenia się w Europie. Sprawdziliśmy, jak odbija się to na funkcjonowaniu narodowych parlamentów. Jak się okazało, pracują dalej, choć niektóre w inny sposób.
 Lubię to Odpowiadać
25. 3. 14:01 Zdalne lekcje? Ucieknijmy z takiej szkoły
Wyborcza
Za pomocą rozporządzenia o zdalnej nauce ministerstwo edukacji usiłowało zaczarować rzeczywistość: oto 92 proc. wszystkich szkół radzi sobie świetnie, uczy online, a trudności są niewielkie i przejściowe. Wśród nauczycieli się zagotowało, dyrektorzy szkół poczuli się zrobieni w balona, a rodzice?
 Lubię to Odpowiadać
25. 3. 14:00 Dlaczego PiS prze do wyborów podczas epidemii? Zamówiliśmy sondaż i już wiemy
Wyborcza
Sprawdziliśmy, kto odważy się zagłosować mimo trwającej epidemii i okazało się, że głównie wyborcy Andrzeja Dudy. Jeśli wybory prezydenckie odbędą się podczas epidemii, Duda dostanie w I turze aż 65 proc. głosów. Jeśli już po epidemii: 44 proc.
 Lubię to Odpowiadać
25. 3. 14:00 Wzywanie do wyborów w warunkach pandemii to zbrodnia i szaleństwo
Wyborcza
Nikogo już nie dziwi nienawistny stosunek prezesa PiS do konkurentów politycznych. Co jednak mówi nawoływanie do urn o jego stosunku do zwolenników?
 Lubię to Odpowiadać
25. 3. 13:55 Zdalne lekcje już na serio. Raport z pierwszego dnia e-szkoły
Wyborcza
Serwery elektronicznych dzienników nie wytrzymały obciążenia. "Od rana urywają się telefony od rodziców, są zrozpaczeni. Ósmoklasiści załamani, bo nie omówiliśmy wszystkich lektur".
 Lubię to Odpowiadać
25. 3. 13:53 Podstawowe pytania o zdalne lekcje. Odpowiadają eksperci
Wyborcza
Czy nauczyciel może sprawdzać obecność podczas zdalnych lekcji? Czy rodzice mają obowiązek zaglądać do Librusa i co ma zrobić uczeń bez dostępu do interentu? Na te pytania odpowiadają eksperci, a także MEN w swoim poradniku.
 Lubię to Odpowiadać
25. 3. 13:46 Koniec rozgrywek w siatkówce. PlusLiga bez mistrza Polski!
Wyborcza
Przerwane z powodu pandemii koronawirusa rozgrywki w siatkówce nie zostaną dokończone. W PlusLidze nie przyznano tytułu mistrza Polski.
 Lubię to Odpowiadać
25. 3. 13:26 Trzy na cztery pary rękawiczek medycznych na świecie pochodzą z Malezji. Właśnie zaczyna ich brakować
Wyborcza
Malezja jest głównym źródłem rękawiczek medycznych na świecie. Od pewnego czasu zaczyna ich brakować w szpitalach, podobnie zresztą jak maseczek, respiratorów i odzieży ochronnej. Co powoduje, że nie ma ich właśnie teraz, gdy świat walczy z pandemią, a szpitale zakaźne pękają w szwach?
 Lubię to Odpowiadać
25. 3. 13:02 Andrzej Duda i prezydent Chin ustalili "zielone światło" dla Polski. Co to oznacza?
Wyborcza
Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że już w piątek do kraju przyleci samolot z dostawą chińskich środków ochrony dla służby zdrowia.
 Lubię to Odpowiadać
25. 3. 12:41 Orlen ma problemy z produkcją płynu dezynfekcyjnego? Spółka zaprzecza
Wyborcza
Orlen zaprzecza, jakoby z powodów technologicznych miał problemy z produkcją płynu do dezynfekcji i przejęła ją firma Boryszew kontrolowana przez przedsiębiorcę Romana Karkosika.
 Lubię to Odpowiadać
25. 3. 10:00 PZPN chce pomóc klubom, ale pieniędzy nie pożyczy
Wyborcza
Zamiast pożyczania pieniędzy większa tolerancja dla zadłużonych klubów i ustalony minimalny poziom zarobków - taki plan przygotowuje PZPN, by wesprzeć kluby w czasie pandemii koronawirusa.
 Lubię to Odpowiadać
25. 3. 9:58 Epidemia koronawirusa. Dobre i złe dane z Włoch
Wyborcza
Po dwóch dniach z mniejszą liczbą zgonów z powodu koronawirusa wtorek przyniósł aż 743 nowe ofiary, coraz bardziej zagrożone jest też południe kraju. Ale są sygnały mogące świadczyć o tym, że epidemia wyhamowuje - znów spadła liczba nowych zakażonych, coraz mniej chorych jest też kierowanych na intensywną terapię.
 Lubię to Odpowiadać
25. 3. 9:52 Trójka traci "Magiel Wagli"
Wyborcza
- No i stało się - napisał na FB Wojciech Waglewski. Razem z synem Bartoszem tworzyli audycję "Magiel Wagli" w Trójce od 2008 r.
 Lubię to Odpowiadać
25. 3. 9:33 Stan nadzwyczajny już jest. Tłumaczymy, co wolno, a czego nie wolno robić
Wyborcza
Wprowadzone przez rząd rozporządzenie ograniczające swobodę obywateli jest w wielu miejscach niejasne. Pewne jest tylko to, że władza robi wszystko, by nie ogłaszać klęski żywiołowej i nie przekładać wyborów prezydenckich
 Lubię to Odpowiadać
25. 3. 9:21 Król Tajlandii wypoczywa w Bawarii w jedynym działającym hotelu w całym mieście
Wyborcza
W czasie epidemii koronawirusa król Tajlandii wyjechał na odpoczynek do Bawarii. Tamtejsze hotele są zamknięte, ale zrobiono dla niego wyjątek.
 Lubię to Odpowiadać
25. 3. 9:14 Sasin: Premier Morawiecki i współpracownicy chcą lecieć do Smoleńska. A Kaczyński?
Wyborcza
Nie więcej niż 50 osób ma być w państwowej delegacji, która chce polecieć na obchody 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Czy poleci?
 Lubię to Odpowiadać
25. 3. 8:31 Brazylia oburzona słowami Bolsonaro: Wirus przyszedł i zaraz sobie pójdzie. Przywróćmy normalność
Wyborcza
Jair Bolsonaro wyśmiał histerię mediów w sprawie epidemii i wezwał władze regionalne we własnym kraju do wycofania się z restrykcji
 Lubię to Odpowiadać
25. 3. 6:37 "Koalicja koronawirusowa". Wielka Brytania rozważa utworzenie rządu jedności narodowej na czas pandemii
Wyborcza
Choć 93 proc. badanych przez YouGov popiera wprowadzone przez rząd metody walki z koronawirusem, a premier Boris Johnson cieszy się rekordowymi ocenami, to Partia Konserwatywna przygotowuje się na polityczny kryzys. Odpowiedzią ma być zaproszenie nowego lidera opozycji do rządu.
 Lubię to Odpowiadać
25. 3. 4:10 Zaktualizowano Megaoszustwo. Wszystkie zwoje znad Morza Martwego w Muzeum Biblii są falsyfikatami
Wyborcza
Słynne Muzeum Biblii w Waszyngtonie jest posiadaczem najkosztowniejszej na świecie kolekcji 16 falsyfikatów fragmentów zwojów z kopiami Starego Testamentu. - Jesteśmy ofiarą oszustwa - pożalił się Harry Hargrave, dyrektor instytucji.
 Lubię to Odpowiadać
25. 3. 1:59 Prezes PAN: Czy te wybory będą megabombą biologiczną i do historii przejdą jako "wybory zero"?
Wyborcza
Prezes PAN prof. Jerzy Duszyński opublikował wczoraj wieczorem na Facebooku dość dramatyczny wpis, przestrzegający przezd organizowaniem w Polsce 10 maja wyborów prezydenckich. Publikujemy go poniżej w całości.
 Lubię to Odpowiadać
25. 3. 1:34 Jak odseparować od siebie miliard ludzi? Indie próbują, efektem panika i chaos
Wyborcza
We wtorkowym orędziu do narodu premier Indii ogłosił zakaz wychodzenia na zewnątrz przez trzy tygodnie. - Jeśli nie wytrzymamy tych 21 dni - powiedział Narendra Modi - to cofniemy się o 21 lat.
 Lubię to Odpowiadać
25. 3. 1:19 Zdalna nauka, przywilej wybrańców. Dziś szkoła startuje w internecie
Wyborcza
Od dziś nauka zdalna w szkołach jest obowiązkowa. Ale po dwóch tygodniach prób godzenia e-lekcji z pracą w domu uczniowie, rodzice i nauczyciele mówią: "Dość!"
 Lubię to Odpowiadać
25. 3. 1:04 Pieniądze za odwołane wakacje dostaniesz za pół roku. Albo tylko voucher na inny wyjazd. Biura podróży w kropce
Wyborcza
Branża turystyczna i eventowa zyska 180 dni na zwrot pieniędzy za usługi, których nie dostarczyła - wyjazd się nie odbył. Ale prawdę mówiąc, wolałaby w ogóle nie oddawać pieniędzy i zamiast tego zorganizować wyjazd w przyszłości. Najlepiej krajowy
 Lubię to Odpowiadać
25. 3. 1:00 Pogoda na dziś - środa 25 marca 2020 r. Będzie słonecznie
Wyborcza
Pogoda na dziś - środa 25 marca 2020 r. Po mroźnym poranku temperatura ogrzeje się na zachodzie, północy oraz w centrum do około 7 stopni. Na południu będzie najchłodniej - ok. 2-4 stopni, a w Tatrach utrzyma się nawet mróz.
 Lubię to Odpowiadać
25. 3. 0:51 Sanepid za biedny na walkę z epidemią. "Świetne laboratorium, brakuje na odczynniki"
Wyborcza
Koronawirus odsłonił nędzę sanepidu. - Na całą stację dostaliśmy trzy maseczki i kilkadziesiąt pojemniczków z niewielką ilością płynu do dezynfekcji rąk. Nawet tych pojemniczków nie starczyło dla wszystkich - mówi "Wyborczej" pracownik inspekcji.
 Lubię to Odpowiadać
górę

Data ustawienia

Dziś jest Czwartek, 9. kwietnia 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Blisko

Ta witryna internetowa wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na witrynie i akceptując niniejszą politykę, użytkownik wyraża zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie zgodnie z warunkami niniejszej polityki.

Kontynuować