Z powrotem Rzeczpospolita Sobota, 4. kwietnia 2020
Szukanie Sekcje 4. 4.

Rzeczpospolita

Sobota, 4. kwietnia 2020
Close
Reklama
Związek Działkowców: Działki to nie publiczne tereny zielone 4. 4. 15:53 Związek Działkowców: Działki to nie publiczne tereny zielone
Rzeczpospolita
„Niewątpliwie w określonych stanach faktycznych wyjazd na działkę w ROD może być zaliczany do kategorii przemieszczania się w celu zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego” - stwierdził w wydanym komunikacie Polski Związek Działkowców.
 Lubię to Odpowiadać
4. 4. 15:01 Ksiądz zbierał na konfesjonały. Kupi za to stroje lekarzom
Rzeczpospolita
- Jako parafia mamy trochę odłożonych pieniędzy na wymianę konfesjonałów. I chciałbym je wykorzystać na wyposażenie wałbrzyskiego SOR-u - zapowiedział ks. Witold Baczyński, proboszcz parafii pw. św. Józefa Robotnika w Wałbrzychu.
 Lubię to Odpowiadać
4. 4. 14:33 W czasie koronawirusa zobaczyliśmy polityków naprawdę
Rzeczpospolita
Epidemia koronawirusa nie sprawiła, że polityka zamarła. Wręcz przeciwnie. Wydarzenia ostatnich tygodni przyspieszyły procesy w polskiej polityce. Ujawniły, kto wytrzymuje ciśnienie, a kto nie. Poznaliśmy polityków w czasie prawdziwego kryzysu. Ta sytuacja niektórych znanych nam buduje, niektórych poznajemy na nowo, chociaż wydawało się, że już ich dobrze znaliśmy. Sprawy, które zabierają czasami lata, teraz stały się kwestiami tygodni. Tak wielkie jest teraz przyspieszenie - na tysiąc procent.
 Lubię to Odpowiadać
4. 4. 13:02 Abp Gądecki wyjaśnił, jak ma wyglądać wielkopostna spowiedź
Rzeczpospolita
- Jakże innym – wskutek pandemii i rygorów sanitarnych wprowadzonych przez rząd z jej przyczyny – będzie tegoroczny Wielki Tydzień. Wyludniły się nasze ulice, opustoszały kościoły. Po raz pierwszy od czasu wojny nie będziemy mogli celebrować wspólnie Liturgii Paschalnej - powiedział abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w nadzwyczajnym orędziu, wprowadzającym katolików w Polsce w Wielki Tydzień.
 Lubię to Odpowiadać
Hiszpania nowym centrum epidemii w Europie 4. 4. 12:35 Hiszpania nowym centrum epidemii w Europie
Rzeczpospolita
Na liście państw z największą potwierdzoną liczbą przypadków koronawirusa na pierwszym miejscu znajdują się Stany Zjednoczone. Dziś na drugim, po raz pierwszy, pojawiła się Hiszpania, wyprzedzając Włochy.
 Lubię to Odpowiadać
4. 4. 11:10 Koronawirus jest groźniejszy dla mężczyzn, m.in. przez palenie
Rzeczpospolita
Najnowsze dane z USA pokazują, że mężczyźni są bardziej narażeni na zakażenie koronawirusem niż kobiety. Częściej też umierają.
 Lubię to Odpowiadać
236 chorych na każde 100 tys. „To jeszcze nie szczyt” 4. 4. 10:26 236 chorych na każde 100 tys. „To jeszcze nie szczyt”
Rzeczpospolita
Ministerstwo Zdrowia Szwajcarii poinformowało o zanotowaniu już ponad 20 tys. dodatnich wyników testów na COVID-19. To prawie tysiąc więcej, niż dzień wcześniej.
 Lubię to Odpowiadać
4. 4. 9:09 Dworczyk: Rekomendacja jednoznaczna - Wielkanoc w domach
Rzeczpospolita
- Rekomendacja jest jednoznaczna, aby w te Święta zrezygnować z podróży, aby w te Święta pozostać w domach - powiedział na konferencji prasowej w KPRM minister Michał Dworczyk.
 Lubię to Odpowiadać
4. 4. 8:17 Znany na świecie polski startup ruszył do walki z koronawirusem
Rzeczpospolita
Krakowska firma Estimote postanowiła dostosować do walki z epidemią swoje urządzenie, które jest dostępne na rynku amerykańskim.
 Lubię to Odpowiadać
4. 4. 6:18 Władze Lublina: Zmniejszajcie objętość odpadów
Rzeczpospolita
Choć na razie nie ma problemów ze śmieciami, to jednak już teraz pojawiają się apele samorządów, by w czasie epidemii nie wytwarzać ich więcej.
 Lubię to Odpowiadać
4. 4. 5:14 Wielkie dezynfekowanie miast
Rzeczpospolita
Przystanki, pojazdy komunikacji miejskiej, ale też przejścia podziemne, wejścia do szpitali czy urzędy miasta. Te publiczne miejsca są masowo odkażane przez samorządy. Ma to pomóc w walce z koronawirusem.
 Lubię to Odpowiadać
4. 4. 4:14 Rosjanie szturmują banki, zabrali najwięcej w historii
Rzeczpospolita
W ciągu dziesięciu dni Rosjanie wycofali z banków równowartość 7,85 mld dol. To 2 proc. wszystkich pieniędzy, które 140-milionowe rosyjskie społeczeństwo trzyma w bankach. Takiego odpływu w tak krótkim czasie Bank Rosji nie zanotował nigdy.
 Lubię to Odpowiadać
Hotele dla medyków, by mogli wypocząć 4. 4. 3:36 Hotele dla medyków, by mogli wypocząć
Rzeczpospolita
Bezpłatne pokoje dla pracowników szpitali oferuje wiele hoteli, a także osoby prywatne. Lekarze i personel mogą w nich wypocząć po pracy, bez konieczności powrotu do domu.
 Lubię to Odpowiadać
Rosja zawiesza wszystkie rejsy, w tym także repatriacyjne 4. 4. 3:00 Rosja zawiesza wszystkie rejsy, w tym także repatriacyjne
Rzeczpospolita
Na czas nieokreślony rosyjski regulator lotniczy zawiesił wszystkie rejsy, w tym także repatriacyjne. W ten sposób władze chcą walczyć z epidemią koronawirusa.
 Lubię to Odpowiadać
4. 4. 2:45 Zmarł Sergio Rossi. Przyczyną koronawirus
Rzeczpospolita
Sergio Rossi zmarł w wieku 85 lat z powodu zakażenia koronawiusem - podaje Onet. W latach 60. stworzył obuwnicze imperium wykupione potem przez Gucci Group. W zeszłym miesiącu projektant przekazał za swojego prywatnego majątku 100 tys. euro jednemu ze szpitali w Mediolanie walczących z koronawirusem.
 Lubię to Odpowiadać
4. 4. 1:06 Kiedy przychodzi kryzys, nie przestawaj komunikować się z klientami
Rzeczpospolita
Całkowita rezygnacja z działań marketingowych w czasie kryzysu jest złą reakcją i złą strategią. W trudnych czasach wygrają ci, którzy zachowują spokój i działają. Jesteśmy w nowej rzeczywistości biznesowej i trzeba się do niej przystosować.
 Lubię to Odpowiadać
górę

Data ustawienia

Dziś jest Poniedziałek, 1. czerwca 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Blisko

Ta witryna internetowa wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na witrynie i akceptując niniejszą politykę, użytkownik wyraża zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie zgodnie z warunkami niniejszej polityki.

Kontynuować