Z powrotem Wyborcza Sobota, 4. kwietnia 2020
Szukanie Sekcje 4. 4.

Wyborcza

Sobota, 4. kwietnia 2020
Close
Reklama
4. 4. 15:32 We Włoszech po raz pierwszy zmalała liczba pacjentów na intensywnej terapii
Wyborcza
Ale szczyt epidemii koronawirusa wciąż się utrzymuje. - Nie przeszliśmy jeszcze przez fazę krytyczną. Nie uciekliśmy przed niebezpieczeństwem, absolutnie. Dzisiejsze dane to tylko dowód skuteczności środków podjętych po to, by zatrzymać jej rozwój - oznajmiły służby medyczne.
 Lubię to Odpowiadać
4. 4. 15:16 Koronawirus - podsumowanie soboty. Idzie czarna Wielkanoc?
Wyborcza
Liczba zachorowań rośnie i będzie przyrastała. Nic nie wskazuje na to, aby epidemia miała wygasnąć w najbliższych tygodniach - mówił w sobotę minister zdrowia Łukasz Szumowski.
 Lubię to Odpowiadać
4. 4. 14:26 W USA parki i lasy nadal otwarte. Pod warunkiem trzymania dystansu
Wyborcza
Sposób Minneapolis na tłumy w wiosennych parkach? Miasto zamknęło okoliczne ulice dla aut, by zapewnić spacerowiczom więcej miejsca.
 Lubię to Odpowiadać
4. 4. 14:02 Nowy lider brytyjskiej opozycji Keir Starmer wejdzie do "rządu zgody" Johnsona?
Wyborcza
Keir Starmer nowym liderem brytyjskiej Partii Pracy. Premier Boris Johnson już zaprosił go na spotkanie w sprawie przeciwdziałania epidemii.
 Lubię to Odpowiadać
4. 4. 13:39 Koronawirus. Piłkarze ręczni i trener Orlen Wisły przez dwa miesiące dostaną niższe pensje
Wyborcza
To efekt porozumienia wypracowanego pomiędzy zarządem klubu a zawodnikami i sztabem szkoleniowym Orlen Wisły Płock.
 Lubię to Odpowiadać
4. 4. 13:32 Resort środowiska ogłasza: Myśliwi też nie wejdą do lasów
Wyborcza
Ministerstwo Środowiska zareagowało w sobotę na krytykę, jaka spadła ze strony organizacji ekologicznych i leśnych aktywistów, i doprecyzowało zasady dotyczące myśliwych w lasach w trakcie epidemii koronawirusa.
 Lubię to Odpowiadać
4. 4. 12:09 Koronawirus to dla Kaczyńskiego niepowtarzalna okazja, by zdobyć władzę absolutną
Wyborcza
W zasadzie sytuacja już jest jasna: pod osłoną epidemii Jarosław Kaczyński - podobnie jak jego węgierski bratanek - przeprowadza w Polsce zamach stanu.
 Lubię to Odpowiadać
4. 4. 10:05 Propozycja, by przedłużyć Dudzie kadencję, pokazuje, jak nisko upadliśmy
Wyborcza
Pomysł poprawki do konstytucji przedłużającej kadencję prezydenta o dwa lata jest dowodem na absolutny upadek kultury prawnej i konstytucyjnej w Polsce.
 Lubię to Odpowiadać
4. 4. 9:44 Kowal, pszczolinka, pawik - czy potrzebujemy polskich nazw owadów?
Wyborcza
Naukowcy ich nie lubią, a zwykli ludzie i tak je nadają. W rezultacie w różnych krajach czy nawet w różnych regionach ten sam gatunek może nosić całe mnóstwo różnych nazw. Jak z tego wybrnąć?
 Lubię to Odpowiadać
4. 4. 7:22 Grodzki spotkał się z Gowinem ws. zmian w konstytucji. Ale opozycja mu nie ufa
Wyborcza
- Obaj się zgodziliśmy, że 10 maja wybory prezydenckie nie mogą się odbyć - mówi "Wyborczej" marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki (KO), który w piątek wieczorem rozmawiał z wicepremierem Jarosławem Gowinem.
 Lubię to Odpowiadać
4. 4. 7:17 Powiedzmy STOP obłędowi tej władzy
Wyborcza
Im bardziej dajemy się wciągać w dywagacje, czy wybory pocztowe da się przeprowadzić oraz na ile będą demokratyczne i legalne, tym bardziej ulegamy narracji, której nie sposób już nazwać inaczej niż "snem wariata śnionym nieprzytomnie".
 Lubię to Odpowiadać
4. 4. 7:13 Z powodu koronawirusa kończy się turystyczna jazda na słoniach
Wyborcza
Wśród wielu biznesów, które padają pod wpływem epidemii koronawirusa, znajduje się także turystyczna jazda na słoniach, tak bardzo krytykowana przez obrońców zwierząt. Słonie puszczane są swobodnie, ale co się z nimi dalej stanie?
 Lubię to Odpowiadać
4. 4. 6:54 Koronawirus. Amerykańska CDC zmienia zalecenia w sprawie masek na twarzy. Dlaczego?
Wyborcza
Wczoraj amerykańskie Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) zmieniły zalecenia ws. noszenia masek w miejscach publicznych. Dotąd zalecano to tylko tym, którzy mają oznaki infekcji, kaszlą, gorączkują, kichają. Teraz CDC zaleca je wszystkim.
 Lubię to Odpowiadać
4. 4. 6:35 Lekcje zamiast treningów. Co robią w Łodzi cudzoziemscy sportowcy w czasie pandemii
Wyborcza
Więkoszość zagranicznych sportowców, którzy występują w klubach z Łodzi i Bełchatowa, zostało w Polsce. Jedni nie mogą wyjechać, inni nie chcą wracać do swoich krajów...
 Lubię to Odpowiadać
4. 4. 0:49 Efekt epidemii koronawirusa. Czy zdalna praca zrewolucjonizuje japońskie korporacje?
Wyborcza
Dzięki epidemii koronawirusa model pracy w Japonii może się zmienić. Salaryman, zamiast siedzieć do nocy w biurze, wreszcie ma okazję zjeść kolację w domu i wykąpać dzieci.
 Lubię to Odpowiadać
4. 4. 0:40 Tłumaczymy, czym są stany nadzwyczajne. Bo panuje tu "stan dezinformacji"
Wyborcza
Do przepisów o zwalczaniu epidemii koronawirusa w Polsce najlepiej pasuje ustawa o stanie klęski żywiołowej. Politycy PiS tworzą w umysłach ludzi chaos, twierdząc, że opozycja chce stanu wyjątkowego. Oba te stany różnią się w sposób zasadniczy.
 Lubię to Odpowiadać
4. 4. 0:17 Koniec tego raju, czeka nas nie tylko bezrobocie. Po epidemii nie będzie na szkoły, przychodnie, posiłki w szkołach
Wyborcza
Przyszłość? Niższy standard życia dla wielu z nas. To jest za słaby rząd na tak poważny kryzys - mówi Jerzy Wilkin, ekonomista z Polskiej Akademii Nauk
 Lubię to Odpowiadać
4. 4. 0:06 Dyrekcja szpitala odpowiada na zarzuty Aleksandra Winiarskiego, lekarza polskiej kadry skoczków narciarskich
Wyborcza
"To zachowanie niegodziwe i niemające nic wspólnego z etyką lekarską" - czytamy w oświadczeniu dyrekcji szpitala w Nowym Targu. Szpital wyjaśnia, dlaczego Aleksander Winiarski nie może pełnić funkcji ordynatora Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej.
 Lubię to Odpowiadać
4. 4. 0:00 Pogoda w weekend, 4 i 5 kwietnia 2020 r. Będzie pogodnie
Wyborcza
Pogoda w weekend, 4 i 5 kwietnia 2020 r. W sobotę chmury będą się przeplatać ze słońcem, ale tylko na północy popada przelotny deszcz. W niedzielę słońce zdominuje niebo.
 Lubię to Odpowiadać
górę

Data ustawienia

Dziś jest Poniedziałek, 1. czerwca 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Blisko

Ta witryna internetowa wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na witrynie i akceptując niniejszą politykę, użytkownik wyraża zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie zgodnie z warunkami niniejszej polityki.

Kontynuować