Z powrotem Rzeczpospolita Wtorek, 30. czerwca 2020
Szukanie Sekcje 30. 6.

Rzeczpospolita

Wtorek, 30. czerwca 2020
Close
Reklama
Ułaskawienie skazanego za gwałt na nieletnim. Minister wyjaśnia 30. 6. 23:49 Ułaskawienie skazanego za gwałt na nieletnim. Minister wyjaśnia
Rzeczpospolita
"Akt łaski dotyczył jedynie skrócenia czasu wykonywania środka karnego w postaci zakazu kontaktowania się i zbliżania do osób pokrzywdzonych, o co wnosiły same pokrzywdzone – osoby pełnoletnie. Od popełnienia przestępstw minęło wiele lat" - napisał na Twitterze prezydencki minister Paweł Mucha po artykule "Rzeczpospolitej", w którym poinformowaliśmy, że prezydent Andrzej Duda w czasie swojej kadencji ułaskawił m.in. osobę skazaną za zgwałcenie małoletniego krewnego.
 Lubię to Odpowiadać
Kursy walut
EUR 4,20 -0,524%
USD 3,84 -2,395%
CHF 3,86 -2,227%
Chiny: Bez nowych zakażeń poza Pekinem 30. 6. 22:50 Chiny: Bez nowych zakażeń poza Pekinem
Rzeczpospolita
W ciągu ostatniej doby w Chinach wykryto trzy nowe zakażenia koronawirusem (o 16 mniej niż dzień wcześniej). Wszystkie te zakażenia wykryto w Pekinie - informuje chińska Komisja Zdrowia Publicznego.
 Lubię to Odpowiadać
30. 6. 22:31 Czesi żegnali pandemię na przyjęciu w centrum Pragi
Rzeczpospolita
Na moście Karola w Pradze przy długim na 500 metrów moście 30 czerwca ucztowali uczestnicy przyjęcia, które miało być "symbolicznym pożegnaniem" pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.
 Lubię to Odpowiadać
USA: Kolejny stan zamyka bary. Dwa tygodnie po otwarciu 30. 6. 21:47 USA: Kolejny stan zamyka bary. Dwa tygodnie po otwarciu
Rzeczpospolita
Kluby nocne i bary w Kolorado, które nie podają posiłków, zostaną zamknięte w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w tym stanie - ogłosił gubernator Kolorado, Jared Polis.
 Lubię to Odpowiadać
Brazylia: Już niemal 60 tysięcy ofiar COVID-19 30. 6. 21:35 Brazylia: Już niemal 60 tysięcy ofiar COVID-19
Rzeczpospolita
W ciągu doby w Brazylii w wyniku COVID-19, choroby wywoływanej koronawirusem SARS-CoV-2, zmarło 1280 osób - niemal dwukrotnie więcej niż dzień wcześniej - informuje brazylijskie Ministerstwo Zdrowia.
 Lubię to Odpowiadać
Bielan dziękuje Bosakowi za wsparcie. Bosak: Dezinformacja 30. 6. 21:21 Bielan dziękuje Bosakowi za wsparcie. Bosak: Dezinformacja
Rzeczpospolita
W II turze wyborów prezydenckich zmierzą się ze sobą prezydent Andrzej Duda i kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski.
 Lubię to Odpowiadać
Epidemia koronawirusa w USA. Fauci: Idziemy w złym kierunku 30. 6. 16:34 Epidemia koronawirusa w USA. Fauci: Idziemy w złym kierunku
Rzeczpospolita
Dyrektor amerykańskiego Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych dr Anthony Fauci przed senacką komisją wyraził zaniepokojenie z powodu rozwoju sytuacji epidemicznej w Stanach Zjednoczonych. - Idziemy w złym kierunku - ocenił, przestrzegając przed wzrostem liczby zakażeń.
 Lubię to Odpowiadać
Komorowski: Polityka prorodzinna? PO ma się czym chwalić 30. 6. 15:36 Komorowski: Polityka prorodzinna? PO ma się czym chwalić
Rzeczpospolita
- Dla ludzi konserwatywnie wrażliwych zawsze bardzo ważna jest polityka prorodzinna. I tu ma się czym chwalić Platforma. Za moich czasów polityka prorodzinna była prowadzona z głębokim przekonaniem, ale i z „głową” były wydawane pieniądze - ocenił były prezydent Bronisław Komorowski.
 Lubię to Odpowiadać
EasyJet zamyka bazy i zwalnia pracowników 30. 6. 15:26 Zaktualizowano EasyJet zamyka bazy i zwalnia pracowników
Rzeczpospolita
EasyJet zamyka swoje bazy w Londynie-Stansted i Southend oraz w Newcastle w ramach restrukturyzacji. To efekt pandemii koronawirusa.
 Lubię to Odpowiadać
Kolejny raz przedłużono śledztwo ws. śmierci Magdaleny Żuk 30. 6. 15:20 Zaktualizowano Kolejny raz przedłużono śledztwo ws. śmierci Magdaleny Żuk
Rzeczpospolita
Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Prokuratura Regionalna we Wrocławiu do końca roku przedłużyła śledztwo w sprawie śmierci Magdaleny Żuk. Mimo że postępowanie prowadzone jest od ponad trzech lat, wciąż nie znaleziono odpowiedzi na pytanie w jakich okolicznościach zginęła Polka.
 Lubię to Odpowiadać
Gazprom zapłacił PGNiG. Na konto wpłynęło 1,5 mld dolarów 30. 6. 15:19 Gazprom zapłacił PGNiG. Na konto wpłynęło 1,5 mld dolarów
Rzeczpospolita
Gazprom przelał na konto PGNiG 1,5 mld dolarów nadpłaty za zawyżone ceny gazu.
 Lubię to Odpowiadać
Koszalin: Dwoje dzieci wypadło z dziewiątego piętra. Nie żyją 30. 6. 15:11 Koszalin: Dwoje dzieci wypadło z dziewiątego piętra. Nie żyją
Rzeczpospolita
Pięcioletni chłopczyk i czteroletnia dziewczynka zginęli w wypadku w Koszalinie - rodzeństwo wypadło z okna wieżowca.
 Lubię to Odpowiadać
Bielan: Dziękujemy Bosakowi za wsparcie. Bosak: Kłamstwo 30. 6. 15:05 Bielan: Dziękujemy Bosakowi za wsparcie. Bosak: Kłamstwo
Rzeczpospolita
- Krzysztof Bosak powiedział dzisiaj, że weźmie udział w wyborach i na pewno nie zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego - oświadczył na antenie TVP Adam Bielan, rzecznik sztabu prezydenta Andrzeja Dudy. "Twierdzenie, że powiedziałem dzisiaj na kogo zagłosuję lub nie zagłosuję jest kłamstwem, panie europośle" - odpowiedział Bosak na Twitterze.
 Lubię to Odpowiadać
Leściorz: Zyski i straty inwestorów w pierwszym półroczu 30. 6. 14:52 Leściorz: Zyski i straty inwestorów w pierwszym półroczu
Rzeczpospolita
Gościem programu Przemysława Tychmanowicza #PROSTOzPARKIETU był Maciej Leściorz, ekspert, CMC Markets.
 Lubię to Odpowiadać
Pod Strzegomiem rozbił się helikopter. Dwie osoby nie żyją 30. 6. 14:45 Pod Strzegomiem rozbił się helikopter. Dwie osoby nie żyją
Rzeczpospolita
Dwóch mężczyzn zginęło w wyniku katastrofy helikoptera, który wieczorem rozbił się na polu w okolicy Strzegomia (woj. dolnośląskie) - poinformował portal doba.pl.
 Lubię to Odpowiadać
Marzęcki: Planujemy wydawać maksymalnie jedną grę rocznie 30. 6. 14:20 Marzęcki: Planujemy wydawać maksymalnie jedną grę rocznie
Rzeczpospolita
Gościem programu Przemysława Tychmanowicza #PROSTOzPARKIETU był Marcin Marzęcki, prezes Kool2Play.
 Lubię to Odpowiadać
Londyn szuka mleka na świecie. Stracą polscy producenci 30. 6. 14:00 Londyn szuka mleka na świecie. Stracą polscy producenci
Rzeczpospolita
Negocjacje umowy o wolnym handlu Wielkiej Brytanii z Nową Zelandią mogą popsuć interesy unijnym eksporterom mleka.
 Lubię to Odpowiadać
Molestowanie w sporcie. Rany trudne do zaleczenia 30. 6. 14:00 Molestowanie w sporcie. Rany trudne do zaleczenia
Rzeczpospolita
Dokumentalny film „Athlete A”, o wykorzystywaniu seksualnym gimnastyczek USA przez lekarza kadry Larry’ego Nassara, przypomina, jak bolesny to problem.
 Lubię to Odpowiadać
Pocałunków na mecie już nie będzie 30. 6. 14:00 Pocałunków na mecie już nie będzie
Rzeczpospolita
Michał Kwiatkowski i Rafał Majka walczą o nowe kontrakty. Ze światowym peletonem żegna się polska firma CCC. Za miesiąc wznowiony zostanie sezon.
 Lubię to Odpowiadać
Wakacje spędzimy w korkach? Rozkręca się budowa dróg 30. 6. 14:00 Wakacje spędzimy w korkach? Rozkręca się budowa dróg
Rzeczpospolita
Rozkręcająca się budowa szybkich dróg utrudni dojazd na wakacje. Za to w lipcu i sierpniu do ruchu będzie włączonych kilka nowych odcinków ekspresówek i autostrady A2.
 Lubię to Odpowiadać
„Elektra” dobra na ten trudny czas 30. 6. 14:00 „Elektra” dobra na ten trudny czas
Rzeczpospolita
Premierą opery Straussa Krzysztof Warlikowski otworzy 1 sierpnia festiwal w Salzburgu. Będzie to impreza pod każdym względem wyjątkowa.
 Lubię to Odpowiadać
Pandemiczne podwyżki cen usług napędzają inflację 30. 6. 14:00 Pandemiczne podwyżki cen usług napędzają inflację
Rzeczpospolita
Firmy obciążone nowymi wymogami sanitarnymi podnoszą ceny usług. W efekcie inflacja przyspieszyła w czerwcu do 3,3 proc. rok do roku z 2,9 proc. w maju.
 Lubię to Odpowiadać
Cyrkowiec miliarder ogłosił swój upadek 30. 6. 14:00 Cyrkowiec miliarder ogłosił swój upadek
Rzeczpospolita
Cirque du Soleil, najsłynniejsza trupa świata o miliardowym rocznym zysku, upadła w skutek pandemii i zwolniła kilka tysięcy pracowników, w tym artystów.
 Lubię to Odpowiadać
Pandemia. Unii Europejskiej mogłoby nie być 30. 6. 14:00 Pandemia. Unii Europejskiej mogłoby nie być
Rzeczpospolita
Tylko co piąty mieszkaniec Wspólnoty uważa, że odegrała ona jakąkolwiek rolę w walce z zarazą.
 Lubię to Odpowiadać
Drugi proces dekolonizacji. Późny żal króla Belgów 30. 6. 14:00 Drugi proces dekolonizacji. Późny żal króla Belgów
Rzeczpospolita
Po raz pierwszy rządzący monarcha uznał cierpienia Konga w czasach, gdy było ono belgijską kolonią. W Belgii rozpoczął się drugi proces dekolonizacji.
 Lubię to Odpowiadać
Łukaszenko stłumił bunt i pojechał do Rosji 30. 6. 14:00 Łukaszenko stłumił bunt i pojechał do Rosji
Rzeczpospolita
Czołowi oponenci w więzieniach, protesty rozpędzone. Rządzący od ponad ćwierćwiecza Aleksander Łukaszenko może spać spokojnie? Pod warunkiem że dobrze czyta myśli Władimira Putina.
 Lubię to Odpowiadać
Pocztówka z Nibylandii 30. 6. 14:00 Pocztówka z Nibylandii
Rzeczpospolita
Niech prezydenta wybiera Zgromadzenie Narodowe albo niech zamiast debat przedwyborczych kandydaci powalczą o urząd głowy państwa w formule „Jednego z dziesięciu”.
 Lubię to Odpowiadać
Interesy trendsettera a sprawa polska 30. 6. 14:00 Interesy trendsettera a sprawa polska
Rzeczpospolita
Warto, jak to w życiu, patrzeć nie tylko na ładne oczy, uśmiech i zachwycać się elokwencją. Liczy się całokształt, rachunek wad i zalet. Niemcy mimo energetycznych flirtów z Kremlem, mimo samozadowolenia i mentorskiego zacięcia – wypadają najlepiej.
 Lubię to Odpowiadać
Nikt nie chce grać w ustawioną grę 30. 6. 14:00 Nikt nie chce grać w ustawioną grę
Rzeczpospolita
Lokalne podtopienia w Warszawie to nie jest sprawa, którą żyje cała Polska, ale zmuszanie Rafała Trzaskowskiego przez zaplecze Andrzeja Dudy, by się tłumaczył, może wybić go z rytmu.
 Lubię to Odpowiadać
Oddolny ruch od góry budowany 30. 6. 14:00 Oddolny ruch od góry budowany
Rzeczpospolita
Zamiast budować lepszej jakości partie, co i rusz różni outsiderzy polityki powołują do życia byty, które mają partiami nie być. Po wstępnym sukcesie owe byty znikają.
 Lubię to Odpowiadać
Głosujących za granicą będzie o 140 tysięcy więcej 30. 6. 14:00 Głosujących za granicą będzie o 140 tysięcy więcej
Rzeczpospolita
Niemal dwie godziny trwała awaria systemu informatycznego, przez który wyborcy mogli rejestrować się na II turę. MSZ udostępniło możliwość wysłania zgłoszeń e-mailem.
 Lubię to Odpowiadać
Sejm nagminnie łamie prawo, zwlekając z rozpatrywaniem petycji 30. 6. 14:00 Sejm nagminnie łamie prawo, zwlekając z rozpatrywaniem petycji
Rzeczpospolita
Sejm nagminnie łamie prawo, zwlekając z rozpatrywaniem petycji. Wytłumaczeniem jest koronawirus.
 Lubię to Odpowiadać
Kto boi się debaty przed drugą turą? 30. 6. 14:00 Kto boi się debaty przed drugą turą?
Rzeczpospolita
Prezydent zadeklarował, że weźmie udział w debacie zorganizowanej przez trzy telewizje.
 Lubię to Odpowiadać
Kai-Olaf Lang: Nowe akcenty starej polityki Berlina 30. 6. 14:00 Kai-Olaf Lang: Nowe akcenty starej polityki Berlina
Rzeczpospolita
Niemiecki ekspert o zaczynającym się przewodnictwie Niemiec w UE.
 Lubię to Odpowiadać
Dzięki Chinom kontenery zastąpią na kolei węgiel 30. 6. 13:59 Dzięki Chinom kontenery zastąpią na kolei węgiel
Rzeczpospolita
Rosnące przewozy intermodalne z czasem na kolei zastąpią przewozy masowe.
 Lubię to Odpowiadać
Hołownia: Duda nie przyjdzie na debatę, boi się. Objaw pogardy 30. 6. 13:07 Hołownia: Duda nie przyjdzie na debatę, boi się. Objaw pogardy
Rzeczpospolita
Szymon Hołownia przyznał w TVN24, że „żaden z kandydatów nie reprezentuje wizji polityki, której oczekuje”. Jednocześnie podkreślił jednak, że „z całą pewnością uważa, że Andrzej Duda nie powinien być dłużej prezydentem RP”. - Na karcie nie mam wielu opcji, zagłosuję przeciwko - powiedział.
 Lubię to Odpowiadać
Raytheon da zarobić partnerom z PGZ 30. 6. 12:48 Raytheon da zarobić partnerom z PGZ
Rzeczpospolita
Cel: dołączyć do łańcucha dostaw rakietowego koncernu
 Lubię to Odpowiadać
Zachowek pod nadzwyczajną kontrolą Sądu Najwyższego 30. 6. 12:45 Zachowek pod nadzwyczajną kontrolą Sądu Najwyższego
Rzeczpospolita
Skarga nadzwyczajna służy nie tylko do usuwania rażących naruszeń prawa, ale i naprawy oczywistych błędów – nawet rachunkowych – w wyroku.
 Lubię to Odpowiadać
Wojsko Polskie szuka nowych wozów zabezpieczenia technicznego 30. 6. 12:19 Wojsko Polskie szuka nowych wozów zabezpieczenia technicznego
Rzeczpospolita
Inspektorat Uzbrojenia opublikował zaproszenie do udziału w postępowaniu przetargowym dotyczącym zakupu wozów zabezpieczenia technicznego dla Wojska Polskiego.
 Lubię to Odpowiadać
Niespełniona obietnica premiera. Na razie piesi bez ochrony 30. 6. 12:14 Niespełniona obietnica premiera. Na razie piesi bez ochrony
Rzeczpospolita
Premier Mateusz Morawiecki chciał szybko poprawić bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych. Nie udało się to jednak. Zmiany muszą poczekać. Nie wiadomo ile.
 Lubię to Odpowiadać
Merkel wyjaśnia, dlaczego nikt jej nie widział w maseczce 30. 6. 12:10 Merkel wyjaśnia, dlaczego nikt jej nie widział w maseczce
Rzeczpospolita
Niemieckie media zwracają uwagę, że kanclerz Angela Merkel nigdy nie była publicznie widziana w masce zasłaniającej twarz.
 Lubię to Odpowiadać
Boeing z umową na produkcję śmigłowców dla Maroka 30. 6. 11:57 Boeing z umową na produkcję śmigłowców dla Maroka
Rzeczpospolita
Koncernem Boeing podpisał umowę dotyczącą produkcji śmigłowców bojowych AH-64E Apache Guardian dla Królestwa Maroka.
 Lubię to Odpowiadać
Nadchodzące zmiany w podatkach. Dotkną wiele zwykłych firm 30. 6. 11:57 Nadchodzące zmiany w podatkach. Dotkną wiele zwykłych firm
Rzeczpospolita
Obowiązek raportowania kodów wybranych towarów i usług dotknie wiele zwykłych firm.
 Lubię to Odpowiadać
Postojowe na umowie śmieciowej niezależne od humoru szefa 30. 6. 11:52 Postojowe na umowie śmieciowej niezależne od humoru szefa
Rzeczpospolita
Zatrudnieni na umowy o dzieło lub zlecenia mogą samodzielnie wystąpić o należne im pieniądze do ZUS. Nie unikną jednak rozmowy z przełożonym.
 Lubię to Odpowiadać
Jest zgoda na areszt dla prokuratora ze stolicy 30. 6. 11:50 Jest zgoda na areszt dla prokuratora ze stolicy
Rzeczpospolita
Andrzej Z. może odpowiadać karnie, a nawet trafić do tymczasowego aresztu. Decyzję podjęła właśnie Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego.
 Lubię to Odpowiadać
Kosiniak-Kamysz: Stoję po stronie demokratycznego państwa prawa 30. 6. 11:44 Kosiniak-Kamysz: Stoję po stronie demokratycznego państwa prawa
Rzeczpospolita
- Przed pierwszą turą wyborów prezydenckich nie było poważnej dyskusji i poważnych tematów. Wiem, że dla moich wyborców debata jest bardzo ważna - powiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
 Lubię to Odpowiadać
Belgia rezygnuje ze śmigłowców NH90TTH 30. 6. 11:43 Belgia rezygnuje ze śmigłowców NH90TTH
Rzeczpospolita
Ministerstwo Obrony Królestwa Belgii podjęło decyzję o wycofaniu z eksploatacji czterech wielozadaniowych śmigłowców transportowych NHIndustries NH90TTH. Śmigłowce zastąpią inne konstrukcje.
 Lubię to Odpowiadać
Hiszpania zainteresowana zakupem nowych Seahawków 30. 6. 11:33 Hiszpania zainteresowana zakupem nowych Seahawków
Rzeczpospolita
Szef sztabu Marynarki Wojennej Hiszpanii, admirał Teodoro Esteban López Calderón, ogłosił rekomendację zakupu wielozadaniowych śmigłowców morskich Lockheed Martin MH-60R Seahawk.
 Lubię to Odpowiadać
Czarnogóra otwiera granice dla obywateli Unii Europejskiej 30. 6. 11:13 Czarnogóra otwiera granice dla obywateli Unii Europejskiej
Rzeczpospolita
Rząd Czarnogóry otworzył dziś granice przed obywatelami wszystkich 27 państw Unii Europejskiej. Mogą oni wjechać do kraju bez żadnych dodatkowych warunków.
 Lubię to Odpowiadać
Jak księgować faktoring 30. 6. 11:00 Jak księgować faktoring
Rzeczpospolita
Wiele firm, szczególnie obecnie, musi zabezpieczyć się przed trudnościami finansowymi swoich kontrahentów. Faktoring jest jednym z tych sposobów, który pozwala na utrzymanie płynności finansowej i nie martwienie się, że partner biznesowy stanie się niewypłacalny.
 Lubię to Odpowiadać
Prof. Simon: Szczepienie wszystkich może mieć ograniczony sens 30. 6. 10:56 Prof. Simon: Szczepienie wszystkich może mieć ograniczony sens
Rzeczpospolita
W Polsce szczepionkę na koronawirusa powinno otrzymać około 10 milionów osób - uważa prof. Krzysztof Simon, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
 Lubię to Odpowiadać
Struktury hybrydowe w optymalizacji podatkowej 30. 6. 10:45 Struktury hybrydowe w optymalizacji podatkowej
Rzeczpospolita
Za jedną z barier utrudniających ekspansję zagraniczną uznaje się różnice w zakresie przepisów narodowego prawa podatkowego. Przyczynia się ono do wzrostu kosztów wywiązywania się z obowiązków podatkowych i jednocześnie pozwala międzynarodowym podmiotom na optymalizację opodatkowania dochodu.
 Lubię to Odpowiadać
Jaka będzie przyszłość zawodu księgowego 30. 6. 10:30 Jaka będzie przyszłość zawodu księgowego
Rzeczpospolita
Kryzys skłania do przeanalizowania dotychczasowej sytuacji rynkowej i zastanowienia się nad perspektywami, czyli nad tym, co będzie po...? W tym kontekście warto zastanowić się nad księgowymi. Czy wykonują zawód z przyszłością? Czy dotychczasowe kompetencje są wystarczające? Czego warto się uczyć i jakie umiejętności potwierdzać? Jakie certyfikaty zdobywać?
 Lubię to Odpowiadać
100 najcenniejszych marek świata. Są warte tyle co Japonia 30. 6. 10:21 100 najcenniejszych marek świata. Są warte tyle co Japonia
Rzeczpospolita
100 najcenniejszych szyldów na świecie wyceniane jest na 5 bln dol. Mimo koronawirusa zyskały niemal 6 proc. na wartości. Liderem nadal Amazon, w debiutuje też TikTok.
 Lubię to Odpowiadać
Polski rząd ogranicza przejęcia spółek 30. 6. 10:15 Polski rząd ogranicza przejęcia spółek
Rzeczpospolita
Polska, podobnie jak wiele państw członkowskich UE, zrobiła pierwszy krok w kierunku uchwalenia nowej ustawy o monitorowaniu bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Nowe prawo ma na celu ochronę polskich spółek przed przejęciem przez inwestorów spoza UE/EOG i OECD.
 Lubię to Odpowiadać
Wracają imprezy na stadionach i w plenerze 30. 6. 10:08 Wracają imprezy na stadionach i w plenerze
Rzeczpospolita
14 500 osób może wziąć udział w wydarzeniach na Stadionie Narodowym w Warszawie, 13 500 – na Stadionie Śląskim w Chorzowie, po ok. 5000 osób w Ergo Arenie i Atlas Arenie, ponad 2500 uczestników może się pojawić w kieleckim amfiteatrze na Kadzielni - informuje Ministerstwo Kultury.
 Lubię to Odpowiadać
Nowa definicja deklaracji podatkowej 30. 6. 10:00 Nowa definicja deklaracji podatkowej
Rzeczpospolita
Sprawozdania, do których składania obowiązani są, na podstawie przepisów prawa podatkowego, podatnicy, płatnicy i inkasenci należy traktować jako deklaracje podatkowe.
 Lubię to Odpowiadać
Unia Europejska otworzy się na 14 krajów. Na liście nie ma USA 30. 6. 9:53 Unia Europejska otworzy się na 14 krajów. Na liście nie ma USA
Rzeczpospolita
Stolice europejskie wspólnie ustaliły listę krajów, z których od 1 lipca będą możliwe podróże do Unii Europejskiej. Znalazły się na niej między innymi Tunezja, Maroko i Czarnogóra. Zabrakło natomiast Turcji, Egiptu oraz Stanów Zjednoczonych.
 Lubię to Odpowiadać
Zbybie udziałów: nie może być tak, że jeden płaci, a drugi nie 30. 6. 9:45 Zbybie udziałów: nie może być tak, że jeden płaci, a drugi nie
Rzeczpospolita
W celu ustalenia przychodu z tytułu zbycia udziałów w celu dobrowolnego umorzenia udziałów należy brać pod uwagę nie cenę, ale wynagrodzenie z tytułu umorzenia udziału.
 Lubię to Odpowiadać
Policja odkryła „dziuplę”. Montowano w niej helikoptery 30. 6. 9:30 Policja odkryła „dziuplę”. Montowano w niej helikoptery
Rzeczpospolita
W Mołdawii, podczas operacji sił specjalnych, odkryto nielegalną minifabrykę, w której produkowano helikoptery. Trafiały one do państw byłego ZSRR - podało we wtorek biuro prasowe mołdawskiego prokuratora generalnego.
 Lubię to Odpowiadać
Kancelaria odsprzedaje usługę notariusza klientowi 30. 6. 9:30 Kancelaria odsprzedaje usługę notariusza klientowi
Rzeczpospolita
Dla zastosowania przepisu dotyczącego refakturowania ważne jest nabycie usługi przez podatnika we własnym imieniu, ale na rzecz osoby trzeciej. Nie jest natomiast istotne, czy podatnik ma własny interes prawny w korzystaniu z usługi, która następnie podlega refakturowaniu.
 Lubię to Odpowiadać
Skąd brać pieniądze 30. 6. 9:15 Skąd brać pieniądze
Rzeczpospolita
Komu, komu, bo idę do domu? Tak na pewno nie zachęcą dziś reprezentantów biznesu przedstawiciele Skarbu Państwa, oferując im na podstawie kodeksu cywilnego odszkodowania za swoje nietrafione antywirusowe pomysły, działania i rozporządzenia. Najprawdopodobniej też tak będzie i w najbliższej przyszłości.
 Lubię to Odpowiadać
Gazprom pobity w Turcji. Korzysta konkurencja 30. 6. 9:11 Gazprom pobity w Turcji. Korzysta konkurencja
Rzeczpospolita
Rosyjskie gazociągi do Turcji pracują na pół gwizdka. Import gazu z Rosji zmniejszył się dwukrotnie w ujęciu rocznym.  Największym dostawcą błękitnego paliwa na rynek turecki jest dziś Azerbejdżan.
 Lubię to Odpowiadać
Leszek Miller porównuje wynik wyborczy Biedronia i Ogórek 30. 6. 9:11 Leszek Miller porównuje wynik wyborczy Biedronia i Ogórek
Rzeczpospolita
Leszek Miller w programie „Onet Rano” ocenił wynik wyborczy Roberta Biedronia. - Rok temu Lewica miała w wyborach parlamentarnych 2 mln 300 tys. głosów, a dzisiaj Robert Biedroń ma ich 425 tys. Trzeba odpowiedzieć na pytanie, gdzie poszli wyborcy sprzed roku - powiedział były premier.
 Lubię to Odpowiadać
Czy za wirusowe straty ktoś powinien zapłacić 30. 6. 9:00 Czy za wirusowe straty ktoś powinien zapłacić
Rzeczpospolita
Ograniczenia działalności gospodarczej wprowadzone w związku z epidemią Covid-19 negatywnie wpłynęły na płynność finansową przedsiębiorstw. Czy przedsiębiorcy, którzy ponieśli straty wynikające z ograniczeń i zakazów mają szansę otrzymać odszkodowanie od Skarbu Państwa.
 Lubię to Odpowiadać
Czy nowe technologie pomogą w czasach pandemii 30. 6. 9:00 Czy nowe technologie pomogą w czasach pandemii
Rzeczpospolita
O tym, że pandemia znacząco zmieniła punkt widzenia konsumentów oraz ich preferencje co do kanałów zakupowych i że tworzy to zarówno szanse jak i wyzwania dla całego sektora, mówi Marcin Pleszko, dyrektor ds. rozwoju produktu w Sagra Technology.
 Lubię to Odpowiadać
Dania najbardziej przyjazna środowisku. Polska na 37. miejscu 30. 6. 8:48 Dania najbardziej przyjazna środowisku. Polska na 37. miejscu
Rzeczpospolita
W pierwszej dziesiątce rankingu krajów, które są najbardziej przyjazne środowisku, znalazły się kraje Europy - wynika z badania przeprowadzonego przez naukowców z uniwersytetów Yale i Columbia.
 Lubię to Odpowiadać
Z wynikiem z 2020 r. Duda wygrałby w 2015 r. w I turze 30. 6. 8:48 Z wynikiem z 2020 r. Duda wygrałby w 2015 r. w I turze
Rzeczpospolita
Andrzej Duda w wyborach prezydenckich z 2020 roku uzyskał 8450513 głosów - czyli o blisko 3,3 mln więcej głosów niż w I turze wyborów prezydenckich z 2015 roku. Gdyby w ówczesnych wyborach osiągnął obecny rezultat, wówczas wygrałby je w I turze.
 Lubię to Odpowiadać
Przedsiębiorcy będą mogli być traktowani jak konsumenci 30. 6. 8:45 Przedsiębiorcy będą mogli być traktowani jak konsumenci
Rzeczpospolita
Dodatkowe uprawnienia od 2021 r. uzyskają przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą. Będą mogli być traktowani jak konsumenci.
 Lubię to Odpowiadać
Wkrótce rozszerzenie konfiskaty mienia 30. 6. 8:45 Wkrótce rozszerzenie konfiskaty mienia
Rzeczpospolita
Jeszcze w tym roku nastąpią zmiany poszerzające możliwość konfiskaty mienia mającego pochodzić z przestępstwa. Konieczność ich wprowadzenia wynika z obowiązku dostosowania prawa polskiego do regulacji UE.
 Lubię to Odpowiadać
Polski gol w Serie B: Dziczek z pierwszym trafieniem 30. 6. 8:37 Polski gol w Serie B: Dziczek z pierwszym trafieniem
Rzeczpospolita
Patryk Dziczek zdobył gola dla grającej w Serie B Salernitany w meczu, w którym jego drużyna zremisowała 3:3 z Cremonese. Dla wypożyczonego z Lazio Rzym do ekipy Serie B pomocnika było to pierwsze trafienie na włoskich boiskach - czytamy w Onecie.
 Lubię to Odpowiadać
„Polska 2050”. Szymon Hołownia tworzy stowarzyszenie 30. 6. 8:26 „Polska 2050”. Szymon Hołownia tworzy stowarzyszenie
Rzeczpospolita
Bezpartyjny kandydat na prezydenta Szymon Hołownia, który w pierwszej turze wyborów zajął trzecie miejsce, zapowiedział utworzenie ruchu społecznego w formie stowarzyszenia o nazwie "Polska 2050". Zadeklarował, że w drugej turze ruch nie udzieli poparcia ani Andrzejowi Dudzie, ani Rafałowi Trzaskowskiemu.
 Lubię to Odpowiadać
UW w rankingu najlepszych prawniczych uczelni świata 30. 6. 8:17 UW w rankingu najlepszych prawniczych uczelni świata
Rzeczpospolita
W tegorocznym rankingu szanghajskim, prestiżowej liście 500 najlepszych uczelni świata, w kategorii Prawo spośród polskich szkół wyższych, znalazł się tylko Uniwersytet Warszawski.
 Lubię to Odpowiadać
Znów można podziwiać „Damę z gronostajem” 30. 6. 8:08 Znów można podziwiać „Damę z gronostajem”
Rzeczpospolita
Od 30 czerwca, po trzymiesięcznej przerwie z powodu pandemii, otwarto w Krakowie Muzeum Książąt Czartoryskich.
 Lubię to Odpowiadać
Teatr im. Jaracza nie chce paść ofiarą polityków jak Trójka 30. 6. 8:02 Teatr im. Jaracza nie chce paść ofiarą polityków jak Trójka
Rzeczpospolita
Związek Zawodowy łódzkiego teatru apeluje o uzdrowienie sytuacji w niszczonej instytucji, gdzie wszczęto procedurę o odwołaniu wieloletniego i zasłużonego dyrektora Waldemara Zawodzińskiego.
 Lubię to Odpowiadać
Każda faktura autoryzowana przez Ministerstwo Finansów? 30. 6. 7:43 Każda faktura autoryzowana przez Ministerstwo Finansów?
Rzeczpospolita
18 kwietnia 2020 minął rok od wprowadzenia w Polsce fakturowania elektronicznego (e-invoicing) z wykorzystaniem rządowej platformy PEF w ramach zamówień publicznych. Jednocześnie Ministerstwo Finansów zapowiada wprowadzenie fakturowania elektronicznego dla biznesu już za 2 lata (w 2022 roku) w wersji dobrowolnej, a docelowo obowiązkowe fakturowanie elektroniczne przez portal rządowy z preautoryzacją Ministerstwa. Fakturowanie elektroniczne miałoby zastąpić pliki JPK. I dochodzi jeszcze jeden...
 Lubię to Odpowiadać
Kolejki po prezydenta 30. 6. 7:42 Kolejki po prezydenta
Rzeczpospolita
W Polsce wybory z mieszanym sposobem głosowania, czyli z dopuszczeniem trybu korespondencyjnego odbyły się po raz pierwszy. Ta forma jednak nie wzbudziła większego zainteresowania obywateli. Być może wpływ na to miało rozluźnienie, które mimo ciągłych nowych zachorowań na koronawirusa, zdominowało atmosferę w Polsce.
 Lubię to Odpowiadać
Kamil Glik blisko powrotu do Włoch 30. 6. 7:36 Kamil Glik blisko powrotu do Włoch
Rzeczpospolita
Obrońca reprezentacji Polski porozumiał się z beniaminkiem Serie A Benevento. Do ustalenia pozostały kwestie finansowe między klubami.
 Lubię to Odpowiadać
Arkadiusz Milik bliżej Atletico Madryt? 30. 6. 7:33 Arkadiusz Milik bliżej Atletico Madryt?
Rzeczpospolita
Atletico Madryt oferuje Arkadiuszowi Milikowi kontrakt w wysokości 5 mln euro rocznie i chce sprowadzić polskiego napastnika z Napoli. W drugą stronę mógłby wówczas powędrować Diego Costa - podaje Onet, powołując się na madrycki dziennik "AS".
 Lubię to Odpowiadać
Koronawirus w kolejnym sądzie. Sprawy odwołane 30. 6. 7:16 Koronawirus w kolejnym sądzie. Sprawy odwołane
Rzeczpospolita
COVID-19 zdiagnozowano u jednego pracownika sekretariatu - informuje "Super Express".
 Lubię to Odpowiadać
Naukowcy znaleźli pierwsze księżyce poza Układem Słonecznym? 30. 6. 7:11 Naukowcy znaleźli pierwsze księżyce poza Układem Słonecznym?
Rzeczpospolita
Christ Fox i Paul Wiegert z Uniwersytetu Zachodniego w Kanadzie po analizie danych zebranych przez Kosmiczny Teleskop Keplera znaleźli sześć egzoplanet (planet leżących poza Układem Słonecznym), które mogą mieć księżyce. Dotychczas astronomowie nie odkryli żadnego księżyca krążącego wokół planety poza naszym układem planetarnym.
 Lubię to Odpowiadać
Wizz Air poleci z Gdańska i Katowic na Mikonos 30. 6. 7:03 Wizz Air poleci z Gdańska i Katowic na Mikonos
Rzeczpospolita
Wizz Air otwiera dwa połączenia z Polski – z Gdańska i Katowic – na grecką wyspę Mikonos.
 Lubię to Odpowiadać
Korwin-Mikke będzie miał propozycję przed drugą turą 30. 6. 6:50 Korwin-Mikke będzie miał propozycję przed drugą turą
Rzeczpospolita
- Mamy do wyboru zło i nie wiemy, które jest mniejsze, a które większe - powiedział Janusz Korwin-Mikke, jeden z liderów Konfederacji. W rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem poseł zapowiedział, że w tym tygodniu w związku z drugą turą wyborów prezydenckich przedstawi "pewną propozycję". - Ona nie jest w kierunku ani pana Dudy, ani pana Trzaskowskiego - zastrzegł.
 Lubię to Odpowiadać
Naukowcy z PAN będą tworzyć rekomendacje w związku z Covid-19 30. 6. 6:39 Naukowcy z PAN będą tworzyć rekomendacje w związku z Covid-19
Rzeczpospolita
Od wtorku, 30 czerwca, w PAN działa zespół doradczy ds. Covid-19. Eksperci będą obserwować, przebieg epidemii w Polsce, analizować możliwe scenariusze i formułować zalecenia m.in. dla Ministerstwa Zdrowia. Nawiążą też współpracę z podobnymi grupami w innych krajach.
 Lubię to Odpowiadać
Komisarz UE: Polska może mieć problemy wbrew propagandzie rządu 30. 6. 6:34 Komisarz UE: Polska może mieć problemy wbrew propagandzie rządu
Rzeczpospolita
Istnieje możliwość, że Polska straci unijne fundusze, bo stan praworządności nad Wisłą nie polepsza się, ale pogarsza - powiedział Janusz Lewandowski, europoseł PO i były komisarz UE ds. budżetu, w rozmowie z Business Insider Polska.
 Lubię to Odpowiadać
Usuną pomnik rzymskiego cesarza za popieranie niewolnictwa? 30. 6. 6:27 Usuną pomnik rzymskiego cesarza za popieranie niewolnictwa?
Rzeczpospolita
Posąg cesarza Konstantyna Wielkiego stojący przed katedrą York Minster w uznaniu zakończenia prześladowań chrześcijan w Cesarstwie Rzymskim przez Konstantyna, może zostać usunięty w związku z popieraniem przez cesarza niewolnictwa - informuje "The Telegraph".
 Lubię to Odpowiadać
BNP Paribas wzmacnia kapitały 30. 6. 6:25 BNP Paribas wzmacnia kapitały
Rzeczpospolita
BNP Paribas Bank Polska zdecydował o przeznaczeniu całego ubiegłorocznego zysku, w przeciwieństwie do kilku innych banków z GPW, na kapitał.
 Lubię to Odpowiadać
Duda: Skończmy debatę o debacie. Powinna być dla wszystkich 30. 6. 5:51 Duda: Skończmy debatę o debacie. Powinna być dla wszystkich
Rzeczpospolita
"Czas już skończyć z tą debatą o debacie" - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda w czasie, gdy rzecznik prasowy jego sztabu wyborczego na konferencji prasowej mówił, że prezydent nie weźmie udziału w czwartek w debacie, którą chce zorganizować TVN, TVN24, Onet i Wirtualna Polska, ponieważ ma już inne zobowiązania na czwartek, a termin ten nie był konsultowany ze sztabem prezydenta.
 Lubię to Odpowiadać
Członek komisji fałszował karty wyborcze 30. 6. 5:48 Członek komisji fałszował karty wyborcze
Rzeczpospolita
W Bytomiu jeden z członków komisji wyborczej fałszował karty do głosowania, na których wybrano Rafała Trzaskowskiego. Sprawą zajmuje się policja - informuje Onet.
 Lubię to Odpowiadać
Nowy szlaban USA na eksport do Rosji, Chin i Wenezueli 30. 6. 5:39 Nowy szlaban USA na eksport do Rosji, Chin i Wenezueli
Rzeczpospolita
Od poniedziałku obowiązują nowe ograniczenia USA w eksporcie amerykańskich towarów na rynki Rosji, Chin i Wenezueli. Chodzi o utrudnienie tym krajom dostępu do amerykańskich wysokich technologii, które mogą być wykorzystane w siłach zbrojnych.
 Lubię to Odpowiadać
Betlej: Wakacyjne wyspy bezpieczniejsze niż miasta 30. 6. 5:37 Betlej: Wakacyjne wyspy bezpieczniejsze niż miasta
Rzeczpospolita
Wypoczynek na słonecznych plażach śródziemnomorskich, szczególnie wysp, może być bezpieczniejszy niż codzienne życie w dużych aglomeracjach – wskazuje ekspert.
 Lubię to Odpowiadać
Giertych: Wygrana Dudy oznacza delegalizację Konfederacji 30. 6. 5:23 Giertych: Wygrana Dudy oznacza delegalizację Konfederacji
Rzeczpospolita
Gościem programu Jacka Nizinkiewicza #RZECZoPOLITYCE był Roman Giertych, adwokat, były wicepremier i szef LPR.
 Lubię to Odpowiadać
WHO: Przyjrzymy się uważnie badaniom na temat nowego wirusa 30. 6. 5:18 WHO: Przyjrzymy się uważnie badaniom na temat nowego wirusa
Rzeczpospolita
WHO "przeanalizuje uważnie" wyniki badań dotyczących nowego wirusa grypy wykrytego u świń - poinformował rzecznik WHO, Christian Lindmeier na konferencji prasowej w Genewie.
 Lubię to Odpowiadać
Koronawirus wykończył pierwsze centrum handlowe 30. 6. 5:01 Koronawirus wykończył pierwsze centrum handlowe
Rzeczpospolita
Łódzka galeria Sukcesja we wtorek na dobre zamknęła się dla klientów. To pierwsze duże centrum upadające w tym okresie i prawdopodobnie będą kolejne.
 Lubię to Odpowiadać
Kolejne roszady w zarządzie Aliora 30. 6. 4:55 Kolejne roszady w zarządzie Aliora
Rzeczpospolita
Trzech członków zarządu Alior Banku, w tym odpowiadający za finanse oraz zarządzanie ryzykiem, zrezygnowało ze sprawowania swoich funkcji.
 Lubię to Odpowiadać
Marcin Duma, szef IBRiS: Sondaż to nie jest prawda objawiona 30. 6. 4:51 Marcin Duma, szef IBRiS: Sondaż to nie jest prawda objawiona
Rzeczpospolita
Do sondaży należy mieć podejście krytyczne, a nie wierzyć. Nie należy traktować sondaży jak prawdę objawioną, tylko jako zdjęcie wycinka rzeczywistości, który badamy. Jeśli ktoś ma 40 procent poparcia, to nie oznacza, że ostatecznie będzie miał tyle głosów – mówi Marcin Duma, fundator i prezes zarządu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych.
 Lubię to Odpowiadać
Parlamentarzyści alarmują: Koale wyginą do 2050 r. 30. 6. 4:30 Parlamentarzyści alarmują: Koale wyginą do 2050 r.
Rzeczpospolita
Koale mogą do 2050 roku wyginąć na terenie Nowej Południowej Walii, jeśli rząd nie podejmie pilnych działań mających na celu ochronę tych zwierząt i ich środowiska życia - wynika z rocznego śledztwa prowadzonego przez komisję parlamentarną.
 Lubię to Odpowiadać
Iran: Nieudany zamach na Strażników Rewolucji 30. 6. 4:18 Iran: Nieudany zamach na Strażników Rewolucji
Rzeczpospolita
Ładunek wybuchowy umieszczony przy drodze eksplodował w momencie, gdy przejeżdżały obok niego dwa pojazdy Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej na południowym-wschodzie Iranu. W zamachu nikt nie zginął - podaje agencja informacyjna IRIB, powołując się na parlamentarzystę z tego regionu.
 Lubię to Odpowiadać
GPW i EBOR razem dla zrównoważonego rozwoju 30. 6. 4:05 GPW i EBOR razem dla zrównoważonego rozwoju
Rzeczpospolita
Warszawska giełda oraz Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju nawiązały współpracę w zakresie wsparcia spółek w procesie raportowania czynników ESG.
 Lubię to Odpowiadać
Origin i Pekabex budują dla seniorów 30. 6. 4:03 Origin i Pekabex budują dla seniorów
Rzeczpospolita
Partnerzy postawią kompleks mieszkaniowo-rehabilitacyjny pod Gdynią.
 Lubię to Odpowiadać
Belgia przeprasza Kongo za przemoc w czasach kolonializmu 30. 6. 3:53 Belgia przeprasza Kongo za przemoc w czasach kolonializmu
Rzeczpospolita
Po raz pierwszy w historii urzędujący król Belgii przeprosił Kongo za przemoc, jakiej dopuścili się belgijscy władcy w czasach kolonialnych.
 Lubię to Odpowiadać
Boris Johnson zapowiada wielkie inwestycje 30. 6. 3:52 Boris Johnson zapowiada wielkie inwestycje
Rzeczpospolita
Premier Wielkiej Brytanii ogłosi we wtorek znaczne zwiększenie wydatków publicznych.
 Lubię to Odpowiadać
NFZ zwiększa wyceny w stomatologii. Dentyści: To nie wystarczy 30. 6. 3:35 NFZ zwiększa wyceny w stomatologii. Dentyści: To nie wystarczy
Rzeczpospolita
10-procentowa podwyżka wyceny leczenia stomatologicznego dorosłych i dzieci nie rozwiązuje sytuacji. Pora przestać zamiatać sprawy pod dywan – apelują stomatolodzy.
 Lubię to Odpowiadać
Polacy szukają większych mieszkań 30. 6. 3:33 Polacy szukają większych mieszkań
Rzeczpospolita
Pandemia zmieniła preferencje zakupowe Polaków. Chcemy większej życiowej przestrzeni - wynika z barometru nastrojów na rynku mieszkaniowym, który dla "Nieruchomości" co miesiąc przygotowują obido i JLL.
 Lubię to Odpowiadać
Korea Płd.: Odporność stadna na COVID-19? Myślenie życzeniowe 30. 6. 3:31 Korea Płd.: Odporność stadna na COVID-19? Myślenie życzeniowe
Rzeczpospolita
Specjaliści ds. ochrony zdrowia z Korei Południowej doszli do wniosku, że idea uzyskania tzw. stadnej odporności na koronawirusa SARS-CoV-2 przez przechorowanie COVID-19 przez większość populacji to "myślenie życzeniowe".
 Lubię to Odpowiadać
Inflacja w Polsce miała hamować, a przyspiesza 30. 6. 3:29 Inflacja w Polsce miała hamować, a przyspiesza
Rzeczpospolita
Inflacja w Polsce przyspieszyła w czerwcu do 3,3 proc. rok do roku z 2,9 proc. w maju. To prawdopodobnie efekt szybkiego wzrostu cen usług, który w ocenie większości ekonomistów okaże się przejściowy.
 Lubię to Odpowiadać
Fiorentina zainteresowana Piątkiem? 30. 6. 3:03 Fiorentina zainteresowana Piątkiem?
Rzeczpospolita
Po udanym dla Piątka końcu sezonu napastnik Herthy Berlin znalazł się w kręgu zainteresowania grającej w Serie A Fiorentiny - pisze Onet, powołując się na doniesienia "La Nazione".
 Lubię to Odpowiadać
Epidemia w Polsce. Poniżej 250 zakażeń, 19 osób zmarło 30. 6. 2:54 Epidemia w Polsce. Poniżej 250 zakażeń, 19 osób zmarło
Rzeczpospolita
Liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła w Polsce do 34 393. Dziś resort zdrowia poinformował o kolejnych 239 przypadkach i 19 zgonach.
 Lubię to Odpowiadać
Startuje nowy sport. Czas na latające auta 30. 6. 2:52 Startuje nowy sport. Czas na latające auta
Rzeczpospolita
Jeszcze w 2020 r. ma się zmaterializować wizja rodem z „Gwiezdnych wojen”. Chodzi o wyścigi latających pojazdów – sport, którego fanem był młody Anakin Skywalker (wygrał nawet zawody Boonta Eve Classic na planecie Tatooine).
 Lubię to Odpowiadać
Rosja: Epidemia koronawirusa zwalnia 30. 6. 2:52 Rosja: Epidemia koronawirusa zwalnia
Rzeczpospolita
Liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Rosji wzrosła w ciągu doby o 6693 - podaje rosyjskie centrum antykryzysowe powołane w związku z epidemią wirusa w kraju.
 Lubię to Odpowiadać
GPW: Próba sił na starcie 30. 6. 2:45 GPW: Próba sił na starcie
Rzeczpospolita
W pierwszych minutach handlu inwestorzy w Warszawie mieli problem z obraniem kierunku. Czy to się zmieni?
 Lubię to Odpowiadać
Unia Europejska otwiera się na 14 krajów 30. 6. 2:29 Unia Europejska otwiera się na 14 krajów
Rzeczpospolita
Obywatele 14 krajów spoza Unii Europejskiej będą mogli wjeżdżać na teren wspólnoty od 1 lipca. Na liście są kierunki turystyczne, jak Tunezja, Maroko i Czarnogóra, ale brakuje Turcji, Egiptu czy Stanów Zjednoczonych.
 Lubię to Odpowiadać
Giertych: Jeśli Duda wygra Konfederacja może przestać istnieć 30. 6. 2:23 Giertych: Jeśli Duda wygra Konfederacja może przestać istnieć
Rzeczpospolita
Nie mam wątpliwości, że dla przytłaczającej większości wyborców Szymona Hołowni Rafał Trzaskowski jest bliżej niż Andrzej Duda - mówił w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem były wicepremier Roman Giertych.
 Lubię to Odpowiadać
Tajlandia: Wirus się nie rozprzestrzenia od 5 tygodni 30. 6. 2:13 Tajlandia: Wirus się nie rozprzestrzenia od 5 tygodni
Rzeczpospolita
W Tajlandii w ciągu ostatniej doby wykryto dwa nowe zakażenia koronawirusem u osób przybywających do kraju spoza jego granic - podaje Reuters.
 Lubię to Odpowiadać
Sasin: Prezydent często korygował decyzje rządu 30. 6. 2:10 Sasin: Prezydent często korygował decyzje rządu
Rzeczpospolita
Prezydent Andrzej Duda wielokrotnie wpływał na decyzje rządu, korygował je. Używał też weta - przekonywał w radiowej Trójce minister aktywów Jacek Sasin.
 Lubię to Odpowiadać
Pogoń trafia do swojej bramki, Cracovia wygrywa 30. 6. 2:00 Pogoń trafia do swojej bramki, Cracovia wygrywa
Rzeczpospolita
Cracovia po trzech meczach bez wygranej w Ekstraklasie pokonała Pogoń Szczecin 2:1 - czytamy w Onecie.
 Lubię to Odpowiadać
Dobre dane z Chin. Ożywienie w przemyśle i usługach 30. 6. 1:52 Dobre dane z Chin. Ożywienie w przemyśle i usługach
Rzeczpospolita
Wskaźnik PMI mierzący koniunkturę w chińskim przemyśle (liczony przez państwową organizację CFLP) wzrósł z 50,6 pkt w maju do 50,9 pkt w czerwcu. Średnia prognoz analityków mówiła o jego spadku do 50,6 pkt. Każdy odczyt PMI powyżej 50 pkt pokazuje na ekspansję w branży.
 Lubię to Odpowiadać
Siemoniak: Wyborcy Dudy mają czas na zmianę decyzji 30. 6. 1:43 Siemoniak: Wyborcy Dudy mają czas na zmianę decyzji
Rzeczpospolita
- Prosimy wszystkich wyborców, którym leży na sercu dobro Polski, by głosowali na Rafała Trzaskowskiego - mówił w TVN24 poseł Koalicji Obywatelskiej, Tomasz Siemoniak.
 Lubię to Odpowiadać
Mniej chętnych na kolonie i obozy 30. 6. 1:39 Mniej chętnych na kolonie i obozy
Rzeczpospolita
Obawa przed koronawirusem i problemy finansowe sprawiają, że rodzice masowo rezygnują z wysyłania dzieci na kolonie i obozy.
 Lubię to Odpowiadać
Szczepionka na COVID-19 z Indii zostanie podana ludziom 30. 6. 1:28 Szczepionka na COVID-19 z Indii zostanie podana ludziom
Rzeczpospolita
Potencjalna szczepionka na COVID-19 przygotowywana przez indyjską firmę Bharat Biotech została zatwierdzona do testów klinicznych na ludziach - to pierwsza opracowana w Indiach szczepionka, która dostała zielone światło od rządu i będzie podawana ochotnikom w ramach testów - informuje Reuters.
 Lubię to Odpowiadać
Rzecznik rządu: Wybór między współpracą a kłótniami 30. 6. 1:17 Rzecznik rządu: Wybór między współpracą a kłótniami
Rzeczpospolita
Rafał Trzaskowski często zmienia zdanie. Ciężko ufać takiej osobie, za którą stoi cały aparat PO - stwierdził w Polsat News rzecznik rządu Piotr Müller.
 Lubię to Odpowiadać
30. 6. 0:46 "Trzaskowski nie będzie walczył z pandemią, tylko z rządem"
Rzeczpospolita
Trzaskowski byłby prezydentem, który miałby za cel obalanie rządu i byłby heroldem rewolucji obyczajowej - uważa Jarosław Gowin, były minister nauki w rządzie Mateusza Morawieckiego.
 Lubię to Odpowiadać
Touroperatorzy nie rezygnują z wakacyjnych klubów 30. 6. 0:30 Touroperatorzy nie rezygnują z wakacyjnych klubów
Rzeczpospolita
Touroperatorzy, którzy mają hotele klubowe z rozbudowaną ofertą animacyjną i sportową, będą sprzedawać je także w tym roku. Goście muszą przygotować się jednak na zmiany.
 Lubię to Odpowiadać
II tura: Trzaskowski zyskuje. 37 proc. Polaków nie głosuje 30. 6. 0:25 II tura: Trzaskowski zyskuje. 37 proc. Polaków nie głosuje
Rzeczpospolita
Gdyby II tura wyborów prezydenckich odbyła się dziś, wygrałby je Rafał Trzaskowski - wynika z sondażu IBRiS dla Wirtualnej Polski. Prawie 37 proc. Polaków nie chce iść do urn.
 Lubię to Odpowiadać
Aplikacja pokaże, czy można iść na plażę 30. 6. 0:24 Aplikacja pokaże, czy można iść na plażę
Rzeczpospolita
Od 1 lipca turyści wypoczywający w Palmie na Majorce będą mogli korzystać z aplikacji, która pokaże, ile osób przebywa na plażach zarządzanych przez ratusz.
 Lubię to Odpowiadać
Inwestor mógł uzyskać tylko jedno zaświadczenie ws. przekształcenia 30. 6. 0:18 Inwestor mógł uzyskać tylko jedno zaświadczenie ws. przekształcenia
Rzeczpospolita
Warunkiem przekształcenia prawa użytkowania wieczystego we własność jest rzeczywiste wykorzystanie gruntu na cele mieszkaniowe.
 Lubię to Odpowiadać
Hit w Hiszpanii: Barcelona gra o głowę trenera 30. 6. 0:01 Hit w Hiszpanii: Barcelona gra o głowę trenera
Rzeczpospolita
Na Camp Nou przyjeżdża we wtorek rozpędzone Atletico. Jeśli Katalończycy nie wygrają, Quique Setien może pożegnać się z posadą.
 Lubię to Odpowiadać
górę

Data ustawienia

Dziś jest Niedziela, 12. lipca 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Blisko

Ta witryna internetowa wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na witrynie i akceptując niniejszą politykę, użytkownik wyraża zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie zgodnie z warunkami niniejszej polityki.

Kontynuować