Z powrotem Wyborcza Środa, 15. lipca 2020
Szukanie Sekcje 15. 7.

Wyborcza

Środa, 15. lipca 2020
Close
Reklama
15. 7. 23:40 "Kołchoźny dyktator" nie toleruje sprzeciwu. Coraz więcej Białorusinów emigruje
Wyborcza
Dopóki na Białorusi istnieje reżim Łukaszenki, dla większości emigrantów powrót do ojczyzny jest niemożliwy
 Lubię to Odpowiadać
15. 7. 16:36 Wszystkie sprawki Kamińskiego
Wyborcza
Policja jest ślepym mieczem w rękach pana, a pan jest ślepym mieczem w rękach Jarosława Kaczyńskiego - mówił w Sejmie poseł PO Bartłomiej Sienkiewicz w debacie nad wnioskiem o odwołanie szefa MSWiA. Odpowiedział mu premier: - Mariusz Kamiński to najlepszy minister.
 Lubię to Odpowiadać
15. 7. 14:20 Obejrzałam "Wiadomości": hulaj dusza, piekła dla nich nie ma
Wyborcza
W środę gorącym newsem był to, jak Rosjanie wkręcili prezydenta Dudę. W środowych "Wiadomościach" to był ostatni materiał. Nosił tytuł "Rosyjskie żarty".
 Lubię to Odpowiadać
15. 7. 14:01 Sztab Trzaskowskiego składa protest wyborczy. Na agitację w TVP
Wyborcza
TVP była częścią kampanii wyborczej Andrzeja Dudy. To oznacza, że kandydaci podczas kampanii nie mieli równych szans. Sztab wyborczy Rafała Trzaskowskiego ma złożyć w czwartek w Sądzie Najwyższym protest na wyborczą agitację na antenach TVP Jacka Kurskiego
 Lubię to Odpowiadać
15. 7. 13:16 Sejm zagłosował - bon turystyczny dla wszystkich dzieci, ale nie dla emerytów
Wyborcza
15 lipca Sejm ponownie głosował nad ustawą o bonie turystycznym i przyjął część poprawek Senatu.
 Lubię to Odpowiadać
15. 7. 12:41 Wielka Brytania. Na postumencie po handlarzu niewolników stanął pomnik demonstrantki Black Lives Matter
Wyborcza
Na cokole w Bristolu stanął pomnik czarnej demonstrantki, która brała udział w obaleniu pomnika handlarza niewolników Edwarda Colstona. Za akcją stoi artysta Marc Quinn, władze zostały postawione przed faktem dokonanym.
 Lubię to Odpowiadać
15. 7. 12:30 Jak Rosjanie prezydenta Dudę wkręcili. Mejl przyszedł z ogólnodostępnej platformy
Wyborcza
Wg źródeł "Wyborczej" ABW, która zajmuje się sprawą rozmowy Andrzeja Dudy z rosyjskimi pranksterami podającymi się za sekretarza generalnego ONZ, sprawdza nie tylko, kto odpowiada za błędną weryfikację, która mogła skompromitować polskiego prezydenta. Rozmowa analizowana jest też pod kątem pytań o stosunki polsko-ukraińskie i polsko-rosyjskie. Gdyby Duda się na nie złapał, mogłoby dojść do międzynarodowego skandalu
 Lubię to Odpowiadać
15. 7. 12:09 Jacek Kurski z liderami PiS naradzał się w Sejmie, jak znów wygrać wybory
Wyborcza
- TVP dopełniła pluralizmu i dzięki temu Polacy mieli wybór. I wybrali tak, jak wybrali - tak Jacek Kurski, teraz członek zarządu TVP, a do marca prezes spółki, opisał w rozmowie z "Wyborczą" relacjonowanie przez jego telewizję kampanii prezydenckiej
 Lubię to Odpowiadać
15. 7. 11:23 Prezydent RP i pranksterzy z Rosji - Polska na kolanach
Wyborcza
Rozmowa prezydenta Andrzeja Dudy z rosyjskimi pranksterami - podszywającymi się pod sekretarza generalnego ONZ - to kolejny przykład tupolewizmu, który za "dobrej zmiany" rozlewa się po Polsce.
 Lubię to Odpowiadać
15. 7. 10:46 TVP atakowała Trzaskowskiego antysemicką kalką
Wyborcza
TVP grała w kampanii wyborczej antysemickimi kalkami. Przedstawiciele środowisk żydowskich składają kolejną skargę do Rady Etyki Mediów na "Wiadomości" TVP
 Lubię to Odpowiadać
15. 7. 10:25 Dezubekizacja: w sierpniu TK wyda wyrok
Wyborcza
Po ponad dwóch latach Trybunał Konstytucyjny w środę w końcu zajął się tzw. dezubekizacją. Wcześniej sprawę Trybunał kilkakrotnie przesuwał, bo nie chciał zepsuć kampanii Andrzejowi Dudzie. Wyrok zostanie ogłoszony 18 sierpnia.
 Lubię to Odpowiadać
15. 7. 10:01 SN nie przesądził o statusie "neosędziów"
Wyborcza
Izba Pracy Sądu Najwyższego nie rozstrzygnęła, czy nowi sędziowie w SN powołani z udziałem neo-KRS są sędziami. Zdała pytania unijnemu trybunałowi.
 Lubię to Odpowiadać
15. 7. 10:00 Media pod kontrolą oligarchów. Dlaczego prezes PiS zachwala czeską drogę?
Wyborcza
Jarosław Kaczyński chce, by media w Polsce przypominały te w Czechach. To droga prowadząca do uzależnienia redakcji od oligarchów i polityków, którzy rozgrywają nimi własne interesy.
 Lubię to Odpowiadać
15. 7. 9:27 Donald Trump podpisał Akt o Autonomii Hongkongu, który kładzie kres jego specjalnemu statusowi
Wyborcza
Od tej pory Hongkong będzie traktowany tak samo jak Chiny - ogłosił amerykański prezydent. Pekin zapowiada retorsje i przestrzega USA przed mieszaniem się w ich sprawy wewnętrzne.
 Lubię to Odpowiadać
15. 7. 9:10 Koleżanka Dudy z Sądu Najwyższego nie chce rozstrzygać protestów wyborczych
Wyborcza
Prezes Izby Kontroli Nadzwyczajnej SN Joanna Lemańska nie chce rozpoznawać protestów wyborczych, bo jest znajomą prezydenta Andrzeja Dudy. Z rozstrzygania protestów nie zamierza rezygnować inny sędzia - były wiceminister w rządzie PiS.
 Lubię to Odpowiadać
15. 7. 8:41 Pranksterzy bezpieczni dla Kremla. Kim są Wowan i Leksus, którzy nabrali prezydenta Andrzeja Dudę?
Wyborcza
Celebryci, gwiazdy show-biznesu, urzędnicy, politycy, a nawet głowy państw. Prezydent Andrzej Duda, wkręcony przez Wowana i Leksusa, rosyjskich pranksterów, czyli "telefonicznych chuliganów", może się pocieszyć, że nie jest jedyną osobą, która się nabrała.
 Lubię to Odpowiadać
15. 7. 7:55 Kolejny blamaż resortu finansów. System padł, firmom grożą kary do miliona złotych
Wyborcza
Przedsiębiorcy ostrzegali, że tak się skończy, politycy jednak nie posłuchali. Od początku tygodnia trwa kosmiczne zamieszanie ze składaniem wniosków do nowego rejestru dla firm.
 Lubię to Odpowiadać
15. 7. 7:27 Duda wkręcony przez rosyjskich komików. Szczegóły rozmowy prezydenta z rzekomym szefem ONZ
Wyborcza
- Kancelaria Prezydenta sprawdzała, czy do Andrzeja Dudy będzie telefonował sekretarz generalny ONZ - twierdzą źródła "Wyborczej". Tożsamość rozmówcy miała potwierdzić polska placówka przy siedzibie Narodów Zjednoczonych. Okazało się, że prezydent padł ofiarą rosyjskich komików. Teraz sprawę bada ABW
 Lubię to Odpowiadać
15. 7. 7:18 Znów iskrzy w Trójce. Spór o Cejrowskiego i przeprosiny dla Niedźwieckiego
Wyborcza
Nowy dyrektor Trójki nie chce na antenie Wojciecha Cejrowskiego. Ale prezes Polskiego Radia nie chce się zgodzić na jego odsunięcie. To niejedyny konflikt na tej linii.
 Lubię to Odpowiadać
15. 7. 7:17 Lotos straci miliardy po przejęciu przez Orlen
Wyborcza
Przejście pod kontrolę Orlenu wg scenariusza Komisji Europejskiej oznacza dla Lotosu nawet dziesiątki miliardów złotych strat rocznie. Już teraz ograniczono samodzielność Lotosu.
 Lubię to Odpowiadać
15. 7. 6:47 Usługi drożeją najszybciej od niemal dwudziestu lat. Winny? "Podatek od COVID-u"
Wyborcza
Potwierdził się wstępny szacunek inflacji Głównego Urzędu Statystycznego w czerwcu. Ceny wzrosły bardziej od oczekiwań. Najbardziej drożeją usługi.
 Lubię to Odpowiadać
15. 7. 5:59 Skrajności Francuzów. Odwołali ligę, by dziś wpuszczać kibiców na sparingi
Wyborcza
Ponad 600 mln euro straciły kluby francuskiej Ligue 1 na odwołaniu rozgrywek ze względu na koronawirusa. Za to dziś na sparingi wpuszczają kibiców.
 Lubię to Odpowiadać
15. 7. 5:54 Po serii pozwów administracja Trumpa wycofuje się z planów zabierania wiz studentom z zagranicy
Wyborcza
Kontrowersyjne plany zaskarżyły Harvard i MIT, do których dołączyły dziesiątki innych uniwersytetów, prokuratorzy stanowi i koncerny z Doliny Krzemowej.
 Lubię to Odpowiadać
15. 7. 5:40 Dobre rezultaty szczepionki na COVID-19 firmy Moderna
Wyborcza
Wyniki badań opublikował prestiżowy "The New England Journal of Medicine". Na ich podstawie podjęto decyzję o rozpoczęciu ostatniego etapu testów klinicznych.
 Lubię to Odpowiadać
15. 7. 4:48 Łukaszenka nie chce konkurencji. Opozycyjni kandydaci na prezydenta nie będą mogli wystartować w wyborach
Wyborcza
Aleksander Łukaszenka nie odważył się stanąć do otwartej walki o kolejną szóstą już kadencję prezydencką i nie dopuścił do wyborów żadnego z potencjalnie groźnych rywali. Białorusini protestują.
 Lubię to Odpowiadać
15. 7. 4:19 Czy Hołownia stworzy Platformę Obywatelską bis?
Wyborcza
Hołownia mówi o ruchu społecznym, ale życie szybko nauczy go pokory i zmusi do założenia partii politycznej. Tylko czy na polskiej scenie politycznej jest dla niej miejsce?
 Lubię to Odpowiadać
15. 7. 3:50 Szwecja znosi ograniczenia dla podróżujących do Polski i Niemiec. Epidemia za Bałtykiem wygasa
Wyborcza
W środę szwedzkie ministerstwo spraw zagranicznych zniesie ostrzeżenia przed innymi niż konieczne podróżami do Niemiec, Polski i Andory. Ostrzeżenie wprowadzi natomiast wobec Szwajcarii.
 Lubię to Odpowiadać
15. 7. 3:15 Igrzyska olimpijskie w przyszłym roku też zagrożone. "Śmiertelne niebezpieczeństwo dla zdrowia obywateli"
Wyborcza
- Przeraża mnie, że są ludzie, którzy wierzą, że Japonia jest niezwyciężona - mówi japoński przedstawiciel w Światowej Organizacji Zdrowia. A eksperci nie mają złudzeń: igrzyska olimpijskie Tokio 2020 stanowią śmiertelne niebezpieczeństwo dla zdrowia obywateli.
 Lubię to Odpowiadać
15. 7. 3:02 Rząd PiS dorzuci do pieca więcej drewna z polskich lasów
Wyborcza
Rząd daje zielone światło leśnikom, aby mogli sprzedawać drewno do elektrowni jako biomasę. Ekolodzy biją na alarm, bo to oznacza wycinkę drzew i znaczny wzrost emisji dwutlenku węgla. Przemysł drzewny chwyta się za głowę: drewno do produkcji mebli czy palet będzie droższe.
 Lubię to Odpowiadać
15. 7. 2:13 Koronawirus podczas meczu żużlowego ROW Rybnik - Unia Leszno. Mecze odwołane, żużlowi grozi kwarantanna
Wyborcza
Osoba, która przebywała w parku maszyn podczas piątkowego meczu ekstraligi żużlowej między ROW Rybnik a Unią Fogo Leszno jest chora na koronawirusa. Już odwołano niektóre mecze. Żużlowi grozi przerwanie rozgrywek.
 Lubię to Odpowiadać
15. 7. 0:00 Pogoda na dziś - środa 15 lipca 2020 r. Od popułdnia w niektórych miejscach będzie deszczowo
Wyborcza
Pogoda na dziś - środa 15 lipca 2020 r. Od rana prawie w całej Polsce słońce zdominuje niebo. Ale późnym popołudniem i wieczorem nad zachodnią Polskę wkroczą opady połączone z burzami.
 Lubię to Odpowiadać
górę

Data ustawienia

Dziś jest Piątek, 14. sierpnia 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Blisko

Ta witryna internetowa wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na witrynie i akceptując niniejszą politykę, użytkownik wyraża zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie zgodnie z warunkami niniejszej polityki.

Kontynuować