Z powrotem Rzeczpospolita Środa, 12. sierpnia 2020
Szukanie Sekcje 12. 8.

Rzeczpospolita

Środa, 12. sierpnia 2020
Close
Reklama
Porzucone Ferrari, Corvette i rzadkie Porsche w Chinach 12. 8. 23:55 Porzucone Ferrari, Corvette i rzadkie Porsche w Chinach
Rzeczpospolita
James Wan mieszka w Szanghaju i pracuje jako prawnik. W wolnym czasie robi zdjęcia. Podczas swoich fotograficznych wycieczek odkrył zamknięty od 2012 roku showroom supersportowych samochodów.
 Lubię to Odpowiadać
Kursy walut
EUR 4,20 -0,524%
USD 3,84 -2,395%
CHF 3,86 -2,227%
Iran: Testujemy krajowe szczepionki na COVID na ludziach 12. 8. 23:43 Iran: Testujemy krajowe szczepionki na COVID na ludziach
Rzeczpospolita
Minister zdrowia Iranu Saeed Namaki poinformował, że irańscy naukowcy testują kilka potencjalnych szczepionek na koronawirusa SARS-CoV-2 krajowej produkcji na ludziach.
 Lubię to Odpowiadać
Tajwan zwiększa wydatki na obronność o ponad 10 proc. 12. 8. 22:52 Tajwan zwiększa wydatki na obronność o ponad 10 proc.
Rzeczpospolita
Wydatki na obronność Tajwanu w 2021 roku mają wzrosnąć o 10,2 proc. w porównaniu do 2020 roku - podaje Reuters powołując się na dane opublikowane przez rząd Tajwanu w czwartek.
 Lubię to Odpowiadać
Korea Płn.: Powódź zagraża reaktorom jądrowym? 12. 8. 22:34 Korea Płn.: Powódź zagraża reaktorom jądrowym?
Rzeczpospolita
Zdjęcia satelitarne wskazują, że powódź z jaką mierzy się obecnie Korea Północna mogła uszkodzić przepompownie połączone z Ośrodkiem Badań Jądrowych w Jongbjon - wynika ze zdjęć satelitarnych, na które powołują się analitycy z serwisu 38 North, który skupia się na analizowaniu sytuacji w Korei Północnej.
 Lubię to Odpowiadać
Kamala Harris chwali Bidena za wybór Kamali Harris 12. 8. 22:12 Kamala Harris chwali Bidena za wybór Kamali Harris
Rzeczpospolita
Kamala Harris w środę po raz pierwszy wystąpiła u boku Joe Bidena po tym, jak kandydat Partii Demokratycznej na prezydenta USA wskazał ją jako kandydatkę na wiceprezydenta. Podczas wystąpienia Harris ostro skrytykowała przywództwo Donalda Trumpa.
 Lubię to Odpowiadać
Włochy zamykają granicę dla podróżnych z Kolumbii 12. 8. 21:59 Włochy zamykają granicę dla podróżnych z Kolumbii
Rzeczpospolita
Osoby przybywające do Włoch z Chorwacji, Grecji, Malty i Hiszpanii będą musiały przejść test na obecność koronawirusa po powrocie - poinformował minister zdrowia Włoch Roberto Speranza.
 Lubię to Odpowiadać
Nowa Zelandia: 14 zakażeń wirusem. Trwa szukanie źródła 12. 8. 21:39 Nowa Zelandia: 14 zakażeń wirusem. Trwa szukanie źródła
Rzeczpospolita
Nowozelandzcy urzędnicy starają się wykryć źródło nowych zakażeń koronawirusem po wykryciu lokalnych zakażeń po 102 dniach bez transmisji wirusa SARS-CoV-2 w Nowej Zelandii. W czwartek w kraju wykryto 14 zakażeń koronawirusem z czego 13 miało charakter lokalny.
 Lubię to Odpowiadać
Pompeo: USA rozważą nałożenie sankcji na Białoruś 12. 8. 21:20 Pompeo: USA rozważą nałożenie sankcji na Białoruś
Rzeczpospolita
Sekretarz stanu USA, Mike Pompeo oświadczył, że USA rozważą możliwość nałożenia sankcji na Białoruś w związku z obecną sytuacją w tym kraju.
 Lubię to Odpowiadać
Betlej: Europa coraz bardziej czerwona od koronawirusa 12. 8. 19:23 Betlej: Europa coraz bardziej czerwona od koronawirusa
Rzeczpospolita
W ostatnim tygodniu wzrost zakażeń odnotowano w 26 krajach Europy, podczas gdy spadek jedynie w 11. W krajach Zachodniej Europy wskaźnik nowych zakażeń wzrósł z 91,8 do 117 na milion mieszkańców, a w środkowo-wschodniej części kontynentu z 242 do 247 – pisze ekspert.
 Lubię to Odpowiadać
Jacek Wasilewski: Jak plotki stały się groźne 12. 8. 16:00 Jacek Wasilewski: Jak plotki stały się groźne
Rzeczpospolita
Gdy informacje docierają do nas od znajomych, nie zapala nam się czerwona lampka, nie mamy nawyku sprawdzania, czy są prawdziwe – mówi dr hab. Jacek Wasilewski, medioznawca i politolog
 Lubię to Odpowiadać
Życzenie ludności to za mało, by na wodzie zapadła cisza 12. 8. 15:50 Życzenie ludności to za mało, by na wodzie zapadła cisza
Rzeczpospolita
Bez wyjaśnienia, czy doszło do naruszenia odpowiednich warunków akustycznych na terenach rekreacyjno-wypoczynkowych, powiat nie zakaże skuterów na jeziorze.
 Lubię to Odpowiadać
12. 8. 7:08 Jak zakazać motorówek na jeziorze
Rzeczpospolita
Ocena stanu akustycznego wymaga wykonania pomiarów dotyczących takich czynników jak demografia czy sposób zagospodarowania terenu.
 Lubię to Odpowiadać
Bon turystyczny zachęcił Polaków do wyjazdu na wakacje 12. 8. 6:21 Bon turystyczny zachęcił Polaków do wyjazdu na wakacje
Rzeczpospolita
Travelist.pl podaje, że od uruchomienia bonu turystycznego 1 sierpnia jego klienci opłacili nim prawie 40 procent rezerwacji. Jedna piąta wyjazdów w ogóle nie doszłaby do skutku, gdyby nie wakacyjne 500 plus.
 Lubię to Odpowiadać
Pierwszy Vendo Park w Małopolsce 12. 8. 5:32 Pierwszy Vendo Park w Małopolsce
Rzeczpospolita
Park handlowy przy ul. Legionów w Oświęcimiu wybuduje Trei Real Estate Poland. Obiekt zaoferuje ok. 5,3 tys. mkw. powierzchni najmu.
 Lubię to Odpowiadać
Rosja zacznie szczepić na COVID-19 w ciągu dwóch tygodni 12. 8. 5:23 Rosja zacznie szczepić na COVID-19 w ciągu dwóch tygodni
Rzeczpospolita
Rosja poinformowała w środę, że pierwsza partia szczepień z użyciem opracowanej w Rosji szczepionki przeciw COVID-19, "Sputnik V", rozpocznie się w ciągu dwóch tygodni - zaszczepieni jako pierwsi zostaną pracownicy ochrony zdrowia. Szczepienia będą dobrowolne.
 Lubię to Odpowiadać
IKEA zmienia w Polsce szefową 12. 8. 5:07 IKEA zmienia w Polsce szefową
Rzeczpospolita
Od 1 września nową prezeską IKEA Retail Polska zostanie Karin Sköld. Dotychczasowa przenosi się do globalnej centrali w Szwecji.
 Lubię to Odpowiadać
Prezydent Duda apeluje do ONZ ws. Białorusi 12. 8. 4:53 Prezydent Duda apeluje do ONZ ws. Białorusi
Rzeczpospolita
Prezydent Andrzej Duda skierował do Rady Praw Człowieka ONZ list ws. Białorusi - wynika z informacji podanych na Twitterze przez PAP.
 Lubię to Odpowiadać
(bez)silność 12. 8. 4:52 (bez)silność
Rzeczpospolita
Kiedyś wydawało mi się, że superbohaterki czy superbohaterowie żyją tak naprawdę ponad rzeczywistością. Są wyjątkowi, mają specjalne moce, ogromne siły i chęci. Rzadko przeżywają upadki, szybko z nich powstają. Odznaczają się pewnością siebie, odwagą i inteligencją. Ludzie darzą ich sympatią, stają się dla nich autorytetami. Ich częstym zajęciem jest ratowanie innych – pomagają nieustannie.
 Lubię to Odpowiadać
12. 8. 4:52 Banki muszą być odpowiednio dostępne podczas pandemii
Rzeczpospolita
Kolejna ofensywa Rzecznika Finansowego. Tym razem zbada przygotowanie banków do obsługi klientów na terenach objętych epidemią.
 Lubię to Odpowiadać
Powoli przybywa stacji LNG 12. 8. 4:50 Powoli przybywa stacji LNG
Rzeczpospolita
Skroplony gaz ziemny kusi niską ceną, ale zniechęca mała liczba stacji.
 Lubię to Odpowiadać
12. 8. 4:22 Szczepienia na grypę w czasie epidemii - jest rekomendacja GIS
Rzeczpospolita
Główny Inspektor Sanitarny zachęca do szczepienia się przeciw grypie, zwłaszcza w czasie pandemii.
 Lubię to Odpowiadać
Firma z polskiej branży gier wchodzi na giełdę 12. 8. 4:19 Firma z polskiej branży gier wchodzi na giełdę
Rzeczpospolita
Na małej giełdzie pojawi się kolejne studio. Będzie to szósty, tegoroczny debiutant na NewConnect.
 Lubię to Odpowiadać
Białoruś: nie pracuje system bankowy, firmy, transport 12. 8. 4:13 Białoruś: nie pracuje system bankowy, firmy, transport
Rzeczpospolita
Rośnie liczba przedsiębiorstw, które włączają się do ogólnobiałoruskiego strajku. Władze wyłączyły internet, a więc nie działają też banki i handel online. Strajkują kierowcy miejskiego transportu w Mińsku.
 Lubię to Odpowiadać
Europejczycy polują na okazje w zagranicznych sklepach 12. 8. 3:49 Europejczycy polują na okazje w zagranicznych sklepach
Rzeczpospolita
Co trzeci Europejczyk kupuje online poza swoim krajem. Już 37 proc. polskich e-sklepów prowadzi sprzedaż na inne rynki.
 Lubię to Odpowiadać
Wzrost liczby zakażeń - ponad 700 przypadków w ciągu doby 12. 8. 3:17 Wzrost liczby zakażeń - ponad 700 przypadków w ciągu doby
Rzeczpospolita
Liczba potwierdzonych wynikami badań przypadków koronawirusa w Polsce wzrosła do 53 676 - podało Ministerstwo Zdrowia, informując o 715 nowych zakażeniach i śmierci 9 osób, u których stwierdzono SARS-CoV-2. Liczba ofiar epidemii w Polsce wynosi 1 830. Liczba hospitalizowanych pierwszy raz od 9 czerwca przekroczyła dwa tysiące.
 Lubię to Odpowiadać
Sondaż w Niemczech: SPD wyprzedziło Zielonych 12. 8. 3:07 Sondaż w Niemczech: SPD wyprzedziło Zielonych
Rzeczpospolita
Po wskazaniu ministra finansów Niemiec, Olafa Scholza, jako kandydata SPD na kanclerza w kolejnych wyborach do Bundestagu, poparcie dla socjaldemokratów w sondażu INSA wzrosło do 18 proc. (najwyższy poziom od lutego od 2019 roku) i wyprzedzili Zielonych w najnowszym sondażu INSA - informuje Reuters.
 Lubię to Odpowiadać
W Brukseli od środy trzeba nosić maski wszędzie 12. 8. 2:47 W Brukseli od środy trzeba nosić maski wszędzie
Rzeczpospolita
Od środy noszenie masek we wszystkich miejscach publicznych jest obowiązkowe w Brukseli w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w stolicy Belgii, która sprawia, że miasto staje się jednym z najciężej dotkniętym epidemią miastem w Europie.
 Lubię to Odpowiadać
GPW: Niepewność na starcie sesji 12. 8. 2:38 GPW: Niepewność na starcie sesji
Rzeczpospolita
Środowy handel na GPW zaczął się od lekkich zniżek. WIG20 tracił rano 0,1 proc., mWIG40 0,2 proc., a sWIG80 0,3 proc. Inwestorów niepokoił przebieg sesji na Wall Street.
 Lubię to Odpowiadać
Dziemianowicz-Bąk: Aktywność Morawieckiego nie służy Białorusi 12. 8. 2:24 Dziemianowicz-Bąk: Aktywność Morawieckiego nie służy Białorusi
Rzeczpospolita
- Polska na arenie międzynarodowej staje się coraz mniej istotnym graczem - mówiła w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.
 Lubię to Odpowiadać
Polacy zatrzymani na Białorusi. Interwencja ambasadora 12. 8. 2:22 Polacy zatrzymani na Białorusi. Interwencja ambasadora
Rzeczpospolita
Ambasador Polski na Białorusi interweniował w sprawie trzech Polaków, zatrzymanych w Mińsku - poinformował resort spraw zagranicznych.
 Lubię to Odpowiadać
Nextbike: były prezes wraca na stanowisko 12. 8. 2:20 Nextbike: były prezes wraca na stanowisko
Rzeczpospolita
Tomasz Wojtkiewicz, wieloletni prezes Nextbike Polska, wraca do zarządu będącej w kłopotach spółki.
 Lubię to Odpowiadać
Wygodny materac, czyli jaki? Wskazówki doboru materaca prosto od ekspertów z Hilding Anders 12. 8. 2:19 Wygodny materac, czyli jaki? Wskazówki doboru materaca prosto od ekspertów z Hilding Anders
Rzeczpospolita
Podczas wyboru materaca, musimy określić 3 jego podstawowe cechy – wielkość, twardość oraz materiał, z jakiego został wykonany. Jeśli wszystkie dobierzemy odpowiednio do swoich potrzeb i oczekiwań, zagwarantujemy sobie lata komfortowego snu na absolutnie wygodnym materacu.
 Lubię to Odpowiadać
Bitcoin jeszcze raz daje nadzieję bykom 12. 8. 2:04 Bitcoin jeszcze raz daje nadzieję bykom
Rzeczpospolita
Ostatnie wzrosty kursu najważniejszej waluty cyfrowej sprawiły, że wiele prognoz trafiło do kosza.
 Lubię to Odpowiadać
Kowal: Polska powinna wyrwać z urlopu polityków UE 12. 8. 2:02 Kowal: Polska powinna wyrwać z urlopu polityków UE
Rzeczpospolita
Polska powinna uruchomić wszystkie kanały w UE jak najszybciej. Rzecz nie w tym, by Polska robiła coś na własną rękę, ale by na początku sierpnia wyrwać z urlopu polityków NATO i UE - mówił w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem poseł Koalicji Obywatelskiej, Paweł Kowal.
 Lubię to Odpowiadać
SEO, a pozycjonowanie stron www - poznaj różnice 12. 8. 2:01 SEO, a pozycjonowanie stron www - poznaj różnice
Rzeczpospolita
Prowadzenie firmy to zadanie, które obecnie wymaga bardzo dużego wysiłku – szczególnie w dobie Internetu. Każdy przedsiębiorca doskonale wie, że dobra reklama i marketing internetowy to podstawa każdego dobrze prosperującego biznesu. Bez niego staje się on praktycznie niedostrzegany przez potencjalnych Klientów. Wielu właścicieli firm powierza marketing online firmom zewnętrznym, które mają zarówno wiedzę, jak i odpowiednie narzędzia do działań SEO oraz pozycjonowania stron internetowych. Jak...
 Lubię to Odpowiadać
Elastyczność pracy stanie się standardem 12. 8. 1:58 Elastyczność pracy stanie się standardem
Rzeczpospolita
Pandemia wpłynęła na upowszechnienie się elastycznych form pracy, również w firmach, które nie miały w planach rezygnowania z obecności pracowników w biurze.
 Lubię to Odpowiadać
Szokująca lista brytyjskich naukowców. AI może być źródłem zła 12. 8. 1:50 Szokująca lista brytyjskich naukowców. AI może być źródłem zła
Rzeczpospolita
Badacze z University College London stworzyli listę najgroźniejszych przestępstw, jakich może dopuścić się technologia AI w ciągu najbliższych 15 lat.
 Lubię to Odpowiadać
Minister zdrowia Niemiec: Szczepionka z Rosji? Za mało testów 12. 8. 1:46 Minister zdrowia Niemiec: Szczepionka z Rosji? Za mało testów
Rzeczpospolita
Jens Spahn, minister zdrowia Niemiec ocenił, że szczepionka na COVID-19 "Sputnik-V" opracowana przez Rosję nie została wystarczająco przetestowana.
 Lubię to Odpowiadać
Jak będzie wyglądało kształcenie w szkołach od 1 września 12. 8. 1:42 Jak będzie wyglądało kształcenie w szkołach od 1 września
Rzeczpospolita
Minister edukacji narodowej skierował do roboczych konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych projekty 5 rozporządzeń, przygotowujących jednostki systemu oświaty do odpowiednich rozwiązań w sytuacji zagrożenia epidemicznego.
 Lubię to Odpowiadać
Wielka Brytania w recesji. Pierwszy raz od 11 lat 12. 8. 1:32 Wielka Brytania w recesji. Pierwszy raz od 11 lat
Rzeczpospolita
Brytyjska gospodarka mocno ucierpiała na pandemii i przymusowym lockdownie. Między kwietniem a czerwcem skurczyła się o 20,4 proc. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku. To najgorsza recesja od 11 lat.
 Lubię to Odpowiadać
Włochy: Parlamentarzyści wystąpili o 12. 8. 1:20 Włochy: Parlamentarzyści wystąpili o "wirusowy" zasiłek
Rzeczpospolita
Pięciu włoskich parlamentarzystów miało wystąpić o wypłatę specjalnego zasiłku wprowadzonego przez rząd dla samozatrudnionych i pracowników sezonowych, którzy ucierpieli w związku z objęciem Włoch kwarantanną spowodowaną epidemią koronawirusa. Włoski rząd wprowadził takie świadczenie w marcu - między marcem i kwietniem wynosiło ono 600 euro, a w maju - 1000 euro miesięcznie.
 Lubię to Odpowiadać
Sąd: ucieczka od kredytu hipotecznego bez podatku 12. 8. 1:05 Sąd: ucieczka od kredytu hipotecznego bez podatku
Rzeczpospolita
Przeniesienie własności nieruchomości, żeby uwolnić się od kredytu bankowego, nie powoduje żadnego przysporzenia po stronie dłużnika i nie stanowi dla niego źródła przychodów.
 Lubię to Odpowiadać
VAT: handel z Belfastem będzie prostszy niż z Londynem 12. 8. 1:01 VAT: handel z Belfastem będzie prostszy niż z Londynem
Rzeczpospolita
Od 1 stycznia w Irlandii Północnej pozostanie „europejski" VAT dla dostaw towarów, ale nie dla usług.
 Lubię to Odpowiadać
Toniemy po cichu. I szybko 12. 8. 1:00 Toniemy po cichu. I szybko
Rzeczpospolita
Chłodne kąpiele podczas upałów mogą dać ukojenie rozgrzanemu ciału, ale pamiętajmy o bezpieczeństwie nad wodą. Nasze życie, może zabrać zwykły skurcz, a niedotlenienie mózgu podczas tonięcia może spowodować liczne problemy neurologiczne.
 Lubię to Odpowiadać
Sędzia Sądu Najwyższego: nie potrzebujemy ściągi od TSUE 12. 8. 0:59 Sędzia Sądu Najwyższego: nie potrzebujemy ściągi od TSUE
Rzeczpospolita
Procedura nie może być ułomna – mówi sędzia SN Bohdan Bieniek, współautor pytań prejudycjalnych o status nominatów KRS.
 Lubię to Odpowiadać
Przygotuj się do egzaminu. Pytania z procedury cywilnej 12. 8. 0:55 Przygotuj się do egzaminu. Pytania z procedury cywilnej
Rzeczpospolita
Sprawdzian wstępny polega na rozwiązaniu testu. Trzeba odpowiedzieć dobrze na 100 ze 150 pytań.
 Lubię to Odpowiadać
Sekretarz zdrowia USA: Prace nad szczepionką to nie wyścig 12. 8. 0:38 Sekretarz zdrowia USA: Prace nad szczepionką to nie wyścig
Rzeczpospolita
Sekretarz zdrowia USA, Alex Azar, oświadczy, że prace nad szczepionką przeciw COVID-19 to "nie jest wyścig, którego celem jest być pierwszym". To reakcja na poinformowanie przez prezydenta Rosji, Władimira Putina, że Rosja opracowała pierwszą na świecie szczepionkę na koronawirusa SARS-CoV-2.
 Lubię to Odpowiadać
Trini Lopez nie żyje. Zmarł po powikłaniach COVID-19 12. 8. 0:27 Trini Lopez nie żyje. Zmarł po powikłaniach COVID-19
Rzeczpospolita
W wieku 83 lat w Palm Springs w Kalifornii zmarł Trini Lopez, piosenkarz, gitarzysta i aktor, w Polsce znany m.in. z przeboju "La Bamba" oraz filmu "Parszywa Dwunastka".
 Lubię to Odpowiadać
Co trzeci Polak widzi możliwość rozpadu Zjednoczonej Prawicy 12. 8. 0:20 Co trzeci Polak widzi możliwość rozpadu Zjednoczonej Prawicy
Rzeczpospolita
33,7 proc. respondentów sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" uważa, że Zjednoczona Prawica może nie przetrwać do końca kadencji w obecnym kształcie.
 Lubię to Odpowiadać
górę

Data ustawienia

Dziś jest Środa, 30. września 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Blisko

Ta witryna internetowa wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na witrynie i akceptując niniejszą politykę, użytkownik wyraża zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie zgodnie z warunkami niniejszej polityki.

Kontynuować