Z powrotem Wyborcza Piątek, 14. sierpnia 2020
Szukanie Sekcje 14. 8.

Wyborcza

Piątek, 14. sierpnia 2020
Close
Reklama
14. 8. 16:51 Liga Mistrzów. Totalna supremacja Bayernu. 8:2 w ćwierćfinale z Barceloną!
Wyborcza
Piłkarze Bayernu nie tyle wygrali, co rozszarpali Barcelonę na strzępy. Znów grali tak, jakby osiągnięcie głównego celu - zwycięstwo - kompletnie ich nie satysfakcjonowało
 Lubię to Odpowiadać
14. 8. 15:05 Koronawirus - podsumowanie tygodnia. Chorują już nie tylko "inni", ale też bliscy
Wyborcza
Dzisiaj liczba zakażeń zwiększyła się o 832 - to druga najwyższa liczba nowych zakażeń od początku marca. Po raz trzeci przekroczyliśmy 800 zakażeń na dobę, a od ponad dwóch tygodni liczba nowych zakażeń nie spadła poniżej 500 chorych.
 Lubię to Odpowiadać
14. 8. 14:17 Sikorski: Trzeba rozmawiać z Łukaszenką
Wyborcza
- To Łukaszenka wydaje rozkazy na Białorusi, a dyplomacja jest po to, by rozmawiać z każdym - mówi były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.
 Lubię to Odpowiadać
14. 8. 14:13 Kto na czarną listę? UE szykuje sankcje wobec białoruskiego reżimu
Wyborcza
Ministrowie spraw zagranicznych z 27 krajów UE zlecili dziś swoim dyplomatom przygotowanie sankcyjnej listy Białorusinów winnych przemocy, represji oraz fałszowania niedawnych wyborów prezydenckich.
 Lubię to Odpowiadać
14. 8. 14:07 Rządowy plan pomocy Białorusi. Premier Morawiecki: Przeznaczymy 50 mln zł
Wyborcza
Mateusz Morawiecki zapowiedział plan pomocy rządu dla Białorusi. 50 mln zł będzie przeznaczone m.in. na wolne media i pomoc represjonowanym. Premier wezwał też białoruskiego prezydenta do rozpisania "nowych, wolnych wyborów".
 Lubię to Odpowiadać
14. 8. 13:50 Protesty na Białorusi. Żołnierz OMON złożył broń, kobiety rzuciły mu się na szyję [AKTUALIZUJEMY]
Wyborcza
Kilka tysięcy Białorusinów demonstruje pod Domem Rządu w centrum Mińska. Jeden z OMON-owców opuścił tarczę, kobiety go tulą, tłum wiwatuje. A za rogiem czekają wojskowe i milicyjne ciężarówki.
 Lubię to Odpowiadać
14. 8. 13:32 Mury rzeczywiście mogą runąć, a białoruskie protesty mają szansę na wygraną
Wyborcza
Od początku protestów byłem pesymistyczny w ocenie szans na zwycięstwo. Reżim wydawał się zbyt mocny i zbyt skonsolidowany. Jednak dzień dzisiejszy wyraźnie dodał mi (i nie tylko mnie) optymizmu.
 Lubię to Odpowiadać
14. 8. 12:51 Łukaszenka "na razie żywy", ale coraz słabszy. Konflikt na Białorusi zbliża się do punktu zwrotnego
Wyborcza
Pod siedzibę rządu Republiki w Mińsku podszedł dziś wielotysięczny tłum przeciwników władzy. Pojedynczy OMON-owcy bratali się z demonstrantami. Sam zaś Łukaszenka oznajmił na naradzie branży budowlanej: "Na razie jestem żywy i nie za granicą".
 Lubię to Odpowiadać
14. 8. 12:07 Beylin do opozycji: Uznajcie wreszcie to, że prawa osób LGBT+ są elementem minimum demokratycznego
Wyborcza
Represjonowanym i pozbawianym praw osobom LGBT+ należy się wsparcie całej opozycji demokratycznej, a nie pouczenia, by były grzeczniejsze.
 Lubię to Odpowiadać
14. 8. 11:40 Apple i Google wyrzuciły ze swoich sklepów jedną z najpopularniejszych gier świata
Wyborcza
Popularna gra "Fortnite" została usunięta z App Store'a i Google Play, po tym jak jej twórcy zdecydowali się wdrożyć własny system płatności w aplikacji. Epic Games, producent "Fortnite'a", chciało ominąć prowizje narzucane przez Apple'a i Google'a.
 Lubię to Odpowiadać
14. 8. 11:11 PKP Pirotechnika, czyli co by tu jeszcze rozpieprzyć?
Wyborcza
Kiedyś kolej była JEDNA. Nazywała się po prostu PKP. Potem pojawiły się koleje regionalne, PKP Intercity, PKP Cargo, PKP Energetyka. Wygłupieni podróżni biegali od okienka do okienka, żeby trafić na to, gdzie sprzedawano bilety właściwego przewoźnika. Ale mogło być gorzej, gdyby istniały np. jeszcze PKP Perony, PKP Bilety czy PKP Szalety.
 Lubię to Odpowiadać
14. 8. 10:58 Dzień wstydu dla opozycji. Niech was szlag!
Wyborcza
Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla zachowania posłów opozycji, którzy poparli PiS-owski projekt podwyżek dla siebie i dla władzy.
 Lubię to Odpowiadać
14. 8. 9:59 Jerzy Brzęczek powołał piłkarzy z klubów zagranicznych na wrześniowe mecze reprezentancji Polski
Wyborcza
Z powodu wyjątkowej sytuacji epidemiologicznej selekcjoner drużyny narodowej wybrał także zawodników na listę rezerwową.
 Lubię to Odpowiadać
14. 8. 9:37 UNESCO: Po wybuchu w Bejrucie dziesiątki historycznych budowli mogą lec w gruzach
Wyborcza
Pałace, muzea, galerie sztuki - co najmniej 60 zabytkowych budynków lada moment może runąć, bo ich konstrukcja ucierpiała w wybuchu, jaki półtora tygodnia temu wstrząstnął libańską stolicą.
 Lubię to Odpowiadać
14. 8. 9:09 Łukaszenka się chwieje, ale to dopiero początek rozgrywki. Co UE może zaproponować Białorusinom?
Wyborcza
Dzisiejszy moskiewski dziennik "Kommiersant" celnie ocenił sytuację na Białorusi tytułem "Aleksandra Łukaszenkę odprowadza w ostatnią drogę cały Mińsk". Słusznie, bo niewybrany na szóstą kadencję prezydent jest skończony.
 Lubię to Odpowiadać
14. 8. 9:08 Branża turystyczna apeluje do rządu: nie straszcie Polaków kwarantanną
Wyborcza
Po ogłoszeniu przez rząd pod koniec lipca możliwego powrotu do kwarantanny dla powracających z południa Europy sprzedaż wycieczek drastycznie spadła. Tymczasem projekt ustawy pomocowej dla branży turystycznej wciąż leży w szufladzie.
 Lubię to Odpowiadać
14. 8. 9:08 Zaktualizowano Dlaczego bokser nie pójdzie do więzienia za zabicie rywala w ringu, a kolarz za spowodowanie wielkiej kraksy
Wyborcza
Sport jest specyficzną sferą życia i jeśli prawo karne miałoby ingerować w jego ramy bez wyjątków, nie przeprowadzono by np. żadnej walki bokserskiej - mówi Hubert Radke, specjalista prawa sportowego.
 Lubię to Odpowiadać
14. 8. 9:00 Akupunktura leczy albo... szkodzi - potwierdzają naukowcy
Wyborcza
Pobudzenie układu nerwowego za pomocą akupunktury i słabego prądu może zmniejszać stany zapalne toczące się w organizmie - sugerują badania neurobiologów z USA i Chin.
 Lubię to Odpowiadać
14. 8. 8:51 Trump: Kamala Harris mogła nie urodzić się w Ameryce
Wyborcza
Prezydent Donald Trump sięga po wyświechtane rasistowskie argumenty sugerując, że demokratyczna kadydatka na urząd wiceprezydenta - o imigranckich korzeniach - mogła nie urodzić się w USA. To samo przez lata mówił o Baracku Obamie
 Lubię to Odpowiadać
14. 8. 8:41 Bartłomiej Sienkiewicz: Łukaszenka nie jest prezydentem. Polska powinna walczyć, by uznała tak także UE
Wyborcza
Są takie zdarzenia, które znoszą bariery strachu. Jacek Kuroń mówił o tajemniczej chemii społecznej, która uruchamia różne wydarzenia. Na Białorusi ludzie masowo zrozumieli, że zostali oszukani.
 Lubię to Odpowiadać
14. 8. 8:19 Żywność drożeje coraz słabiej, a inflacja spada. To efekt recesji?
Wyborcza
Żywność i napoje to aż jedna czwarta miesięcznych wydatków z naszego portfela. Dlatego fakt, że w lipcu podrożały one o 3,9 proc. rok do roku wobec 5,7 proc. w czerwcu, to dobra wiadomość.
 Lubię to Odpowiadać
14. 8. 8:06 W Polsce recesja, w Sejmie podwyżki. Posłowie ekspresowo podnoszą sobie pensje
Wyborcza
Ustawa o podwyżkach pensji władzy idzie jak burza. Może zostać uchwalona jeszcze dziś. Za jest PiS i większość opozycji. Sprzeciwia się tylko Konfederacja.
 Lubię to Odpowiadać
14. 8. 8:03 Przed szlagierem Ligi Mistrzów. Lewandowski w rozmiarze Barcelony
Wyborcza
Dostępne dane sugerują: rozszalały Bayern musi wygrać ćwierćfinał, a polski supergwiazdor dysponuje obecnie siłą rażenia potężniejszą niż cała katalońska drużyna.
 Lubię to Odpowiadać
14. 8. 7:23 Wypuszczeni z białoruskich aresztów: Dwa dni bez wody, bicie pałkami, "ścieżki zdrowia"...
Wyborcza
Od piątkowej nocy wychodzą na wolność Białorusini zatrzymani po wybuchu protestów przeciw fałszerstwu w wyborach prezydenckich. Ich wygląd i relacje obnażają kłamstwa władz, które wczoraj zaprzeczały, żeby ktokolwiek był bity czy źle traktowany.
 Lubię to Odpowiadać
14. 8. 7:16 Łukaszenka zabiera głos w sprawie strajków: "Nie chcecie, nie pracujcie"
Wyborcza
Coraz więcej pracowników zakładów państwowych na Białorusi porzuca miejsce pracy i strajkując, przyłącza się do protestów przeciwko władzy. Głos w tej sprawie po raz pierwszy od wyborów zabrał prezydent Aleksander Łukaszenka.
 Lubię to Odpowiadać
14. 8. 6:45 "Bezkarność" w czasie pandemii. Część posłów PiS przeciwko szybkiej pracy nad ustawą
Wyborcza
14 posłów PiS głosowało przeciwko włączeniu do porządku piątkowych obrad Sejmu noweli ustawy "antycovidowej", która miała dotyczyć przede wszystkim bezkarności urzędników za działalność podczas epidemii koronawirusa.
 Lubię to Odpowiadać
14. 8. 6:31 Cichanouska: Proszę merów wszystkich miast o zorganizowanie pokojowych zgromadzeń
Wyborcza
- Musimy powstrzymać przemoc na ulicach białoruskich miast. Wzywam władze do jej zaprzestania i rozpoczęcia dialogu. Proszę merów wszystkich miast, żeby w dniach 15-16 sierpnia zorganizowali masowe, pokojowe zgromadzenia w każdym mieście - powiedziała Swiatłana Cichanouska, opozycyjna kandydatka w biaoruskich wyborach.
 Lubię to Odpowiadać
14. 8. 6:12 Przegląd prasy o Białorusi: Protesty w Mińsku bez unijnych flag. Inaczej niż na ukraińskim Majdanie
Wyborcza
- Białorusinów zraziło oportunistyczne i nieuczciwe postępowanie Unii Europejskiej - ocenia Joerg Forbrig, szef oddziału German Marshall Fund na Europę Środkową i Wschodnią, na łamach Politico.eu.
 Lubię to Odpowiadać
14. 8. 5:52 Te pieniądze im się po prostu należały. Hojne podwyżki za podnoszenie ręki
Wyborcza
Do polityki idzie się także po to, by być za swoją pracę stosownie wynagradzanym. Szczególnie do rządu, w którym wszak powinni się znaleźć specjaliści. Ale w projekcie PiS w ogóle nie o oto chodzi.
 Lubię to Odpowiadać
14. 8. 5:21 To już oficjalnie: w Polsce jest recesja. Rekordowy spadek PKB
Wyborcza
W drugim kwartale tego roku polskie PKB zaliczyło rekordowy spadek - wynika z wstępnych danych Głównego Urzędu Statystycznego. Pocieszeniem jest, że nie jest on tak duży, jak przewidywano.
 Lubię to Odpowiadać
14. 8. 5:14 Łotwa uderza w czuły punkt Łukaszenki. Nie zamierza organizować z Białorusią hokejowych mistrzostw świata
Wyborcza
Premier Łotwy powiedział, że w świetle ostatnich wydarzeń na Białorusi nie widzi możliwości organizacji MŚ w 2021 r. z krajem Aleksandra Łukaszenki. Co zrobią władze światowego hokeja?
 Lubię to Odpowiadać
14. 8. 5:05 Skok władzy na kasę. Projekt podwyżek dla polityków już w Sejmie
Wyborcza
Sejmowa komisja regulaminowa i spraw poselskich uchwaliła projekt podnoszący pensje parlamentarzystów do 12 tys. zł. 17 tys. ma dostawać żona prezydenta, a po 20 tys. - premier i ministrowie. Projekt przyniósł wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS).
 Lubię to Odpowiadać
14. 8. 5:00 Czy to oblicze Jahwe? Izraelscy archeolodzy spierają się o najstarszy wizerunek boga
Wyborcza
Profesor Yosef Garfinkel z Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie ogłosił odkrycie pięciu glinianych wizerunków Jahwe sprzed 3 tys. lat. - To zwykła sensacja, mająca zaspokoić pospolite zapotrzebowanie i przynieść korzyści finansowe - zaatakowali go jego oponenci.
 Lubię to Odpowiadać
14. 8. 5:00 Kto jest prawdziwą rodziną? Dla banku to oczywiste
Wyborcza
Banki chętniej przyznają kredyty hipoteczne małżeństwom niż osobom w związkach niesformalizowanych. Tylko nieliczne pary są przez niektóre banki traktowane jako rodzina. Ma to oczywiście wpływ na warunki przyznania pożyczki. Ale jeśli po kredyt przychodzi para homoseksualna, to może zostać potraktowana jak dwie obce osoby starające się o pożyczkę. I łatwo im nie będzie.
 Lubię to Odpowiadać
14. 8. 4:33 Prof. Timothy Snyder: Słuchajmy, co mówią nam Białorusini
Wyborcza
W czasach "Solidarności" Polacy usiłowali porozumieć się z ludźmi Zachodu, którzy tkwili w swoich stereotypach na temat Polski i komunizmu. Teraz Polacy i wszyscy inni powinni uniknąć tej samej pułapki.
 Lubię to Odpowiadać
14. 8. 4:27 Mundurowi emeryci wygrywają w sądach. We wtorek dezubekizacją zajmie się Trybunał
Wyborcza
Już 400 funkcjonariuszy, którym PiS obniżył emerytury mundurowe, wygrało z rządem w sądach. We wtorek, po ponad dwóch latach od wniesienia zapytań, wyrok w sprawie tzw. dezubekizacji ma wydać Trybunał Konstytucyjny.
 Lubię to Odpowiadać
14. 8. 4:04 Białoruscy robotnicy silniejsi niż OMON. Łukaszenka cofa się o krok
Wyborcza
Misternie przygotowany i konsekwentnie realizowany plan Aleksandra Łukaszenki nie powiódł się. Szanse na zmiany na Białorusi są obecnie wielkie jak nigdy.
 Lubię to Odpowiadać
14. 8. 4:00 Lotniska mają duże kłopoty finansowe. "Bez kredytów nie przetrwamy"
Wyborcza
Ruch na lotniskach i przychody ostro spadły, ale koszty nadal są wysokie. Ciągle nie ma też obiecanej przez rząd pomocy finansowej. Trwa za to inwestycja w lotnisko w Radomiu.
 Lubię to Odpowiadać
14. 8. 1:51 Protesty na Białorusi. MSW obiecuje, że zwolni wszystkich zatrzymanych w Mińsku
Wyborcza
- Do 6 rano wypuścimy wszystkich zatrzymanych - powiedział w piątek w nocy wiceminister spraw wewnętrznych Alaksander Barsukau. I zaprzeczył, aby wobec zatrzymanych używano przemocy w aresztach. Tymczasem wychodzący na wolność pokazują ślady pobić i opowiadają o torturach.
 Lubię to Odpowiadać
14. 8. 0:02 Sekretarz stanu USA Mike Pompeo w Warszawie. Podpisze umowę o współpracy wojskowej
Wyborcza
W sobotę do Warszawy przyleci amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo. Cel: obchody stulecia Bitwy Warszawskiej i podpisanie umowy wojskowej. Mogą być jednak i niespodzianki - np. związane z technologią 5G.
 Lubię to Odpowiadać
14. 8. 0:00 Pogoda na dziś - piątek, 14 sierpnia 2020 r. Nadal gorąco
Wyborcza
Pogoda na dziś - piątek, 14 sierpnia 2020 r. Na krańcach zachodnich i południowo zachodnich, w tym w Sudetach, Beskidach i Tatrach w drugiej części dnia pojawią się burze z ulewnym deszczem i silnym wiatrem. W pozostałych częściach Polski będzie słonecznie i pogodnie.
 Lubię to Odpowiadać
14. 8. 0:00 Salut, stróże pomników!
Wyborcza
W tęczowej wojnie pomnikowej policja tylko pozornie stróżuje przy wszystkich pomnikach. Tak naprawdę ma ona chronić przed zbezczeszczeniem pomniki specjalnego znaczenia. Pomniki Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki.
 Lubię to Odpowiadać
14. 8. 0:00 Póki nie jest za późno. Czy Unia Europejska nie powinna się obudzić?
Wyborcza
Łukaszenka może zrobić wszystko. Może sfałszować wybory, może zamykać tysiące ludzi, a świat wobec tego jest nadal bezradny.
 Lubię to Odpowiadać
14. 8. 0:00 Czy można krytykować innych za niemądre decyzje wyborcze?
Wyborcza
Odpowiedź na to pytanie nigdy nie wydawała mi się szczególnie kontrowersyjna. Trudno zaprzeczyć, że wielu obywateli biorących udział w wyborach demokratycznych głosuje w sposób niemądry, bez odpowiedniej refleksji, pod wpływem manipulacji albo z moralnie nagannych powodów. Każdy z tych przypadków zasługuje na krytykę.
 Lubię to Odpowiadać
górę

Data ustawienia

Dziś jest Środa, 30. września 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Blisko

Ta witryna internetowa wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na witrynie i akceptując niniejszą politykę, użytkownik wyraża zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie zgodnie z warunkami niniejszej polityki.

Kontynuować