Z powrotem Wyborcza Środa, 16. września 2020
Szukanie Sekcje 16. 9.

Wyborcza

Środa, 16. września 2020
Close
Reklama
16. 9. 23:41 Solidarność nie jest ulicą jednokierunkową. Przyjmijmy uchodźców z Morii
Wyborcza
Grecki premier Kyriakos Mitsotakis prosi Unię Europejską o solidarność po pożarze w obozie dla uchodźców na Lesbos. Niemcy chcą przyjąć ponad 1,5 tys. najbardziej potrzebujących osób. Co zrobi Polska?
 Lubię to Odpowiadać
16. 9. 15:42 Katastrofa smoleńska. Prokuratura chce aresztowania rosyjskich kontrolerów
Wyborcza
Prokuratura złożyła wniosek o areszt dla rosyjskich kotrolerów, którzy pracowali na lotnisku w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r.
 Lubię to Odpowiadać
16. 9. 15:39 Skandaliczne warunki w ośrodku dla imigrantów w USA. "Jakby przeprowadzali eksperymenty na naszych ciałach"
Wyborcza
Odmawianie pomocy lekarza, rażący brak zabezpieczeń przed zakażeniem SARS-CoV-2 i podejrzanie częste wycinanie hiszpańskojęzycznym kobietom macicy - pielęgniarka z ośrodka dla imigrantów w Georgii ujawnia szokujące informacje.
 Lubię to Odpowiadać
16. 9. 12:59 W większości włoskich szkół zaczęły się zajęcia. Nie obyło się bez przeszkód
Wyborcza
Brak ławek i nauczycieli, a także zbliżające się wybory regionalne utrudniają otwarcie włoskich szkół po lockdownie. Mimo przeszkód ponad połowa z nich wystartowała na początku tego tygodnia.
 Lubię to Odpowiadać
16. 9. 12:17 MSW, czyli łódź podwodna Łukaszenki
Wyborcza
Siłowicy Aleksandra Łukaszenki czują się dziś jak na łodzi podwodnej zanurzonej na maksymalną głębokość. Zewnętrzna presja jest ogromna, a przebywający w środku rozumieją, że najmniejsze pęknięcie może wszystkich natychmiast zatopić.
 Lubię to Odpowiadać
16. 9. 12:15 Niewygodna sędzia na celowniku Ziobry. Znów skończy się kompromitacją prokuratury?
Wyborcza
Krakowska sędzia Beata Morawiec wydała - według prokuratury - wyrok za łapówkę w postaci telefonu. Ale śledczy Ziobry już w przeszłości oskarżali innych sędziów o wydawanie wyroków za miód, szynkę czy karnety do agencji towarzyskiej. Skończyło się uniewinnieniami, odszkodowaniami i wypłatą rent.
 Lubię to Odpowiadać
16. 9. 11:42 Koniec z mitem blondwłosego najeźdzcy ze Skandynawii. Genetycy zajrzeli w geny wikingów
Wyborcza
Wśród wikingów wielu było szatynów nieskandynawskiego pochodzenia. - Trzeba zaktualizować podręczniki do historii - zapowiada z satysfakcją prof. Eske Willerslev.
 Lubię to Odpowiadać
16. 9. 11:38 Tour de France. Królewski etap wygrał w pięknym stylu Miguel Ángel López. I wtargnął na podium
Wyborcza
Kolumbijczyk znany w peletonie jako Superman, triumfował w być może najbardziej morderczym dniu całego tegorocznego wyścigu.
 Lubię to Odpowiadać
16. 9. 11:34 Ustawa prozwierzęca w Sejmie - kto za, kto przeciw i dlaczego? [ARTYKUŁ AKTUALIZOWANY]
Wyborcza
Ustawę o zakazie hodowli zwierząt futerkowych zaproponowaną przez Jarosława Kaczyńskiego poprze większość opozycji. Nie wiadomo tylko, czy również cała Zjednoczona Prawica, bo przeciw są politycy związani z Radiem Maryja. W Sejmie zaczęła się już debata.
 Lubię to Odpowiadać
16. 9. 9:59 Los Angeles Clippers byli mocni jak nigdy, a przegrali jak zwykle
Wyborcza
Planowali zemstę na odwiecznych rywalach, pierwszy w historii finał NBA i bój o mistrzostwo na 50-lecie. A skończyli jak zawsze.
 Lubię to Odpowiadać
16. 9. 9:44 Niemcy przyjmą ponad 1,5 tys. uchodźców ze spalonego obozu Moria na Lesbos
Wyborcza
Decyzja rządu Angeli Merkel nie wszystkim się jednak podoba.
 Lubię to Odpowiadać
16. 9. 9:00 Czego pasażerowie chcieliby jeszcze na kolei? Palarni i Biedronki w wagonie [wyniki badań]
Wyborcza
Niemal 90 proc. pasażerów pozytywnie ocenia polską kolej - wynika z badań oczekiwań podróżujących. - Tylko osobom, które nigdy nie jeżdżą koleją, wydaje się, że jest dokładnie jak kilkanaście lat temu - mówi Paulina Matysiak, posłanka Razem.
 Lubię to Odpowiadać
16. 9. 8:53 "Klasa COVID-19". Uczeń z Chile boi się o swoją babcię tak samo, jak ten z Polski
Wyborcza
A gdyby tak uczniowie z całego świata mogli się spotkać z najlepszymi na świecie nauczycielami i porozmawiać o tym, co ich spotkało podczas zamknięcia szkół? Tak powstała międzynarodowa i wirtualna "Klasa COVID-19", w którą zaangażował się m.in. nauczyciel z Sopotu Przemysław Staroń.
 Lubię to Odpowiadać
16. 9. 8:43 PKB przekłamuje. Jak naprawdę żyje się w Polsce?
Wyborcza
Jeśli chodzi o emisję CO2, na 159 państw Polska zajmuje niechlubne 126. miejsce. Powietrze złej jakości, zły stan zdrowia obywateli, niskie inwestycje w przyszłość. Ale są też plusy mieszkania w Polsce: na przykład bezpieczeństwo na ulicach.
 Lubię to Odpowiadać
16. 9. 8:41 USA: tysiące ludzi zakaziły się koronawirusem w szpitalach
Wyborcza
Średnio 120 pacjentów dziennie zakażało się SARS-CoV-2 w amerykańskich szpitalach od maja do lipca - wynika z niepublikowanych wcześniej danych federalnego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom.
 Lubię to Odpowiadać
16. 9. 8:30 Jaki ściga Giertycha. Na jego wniosek Izba Adwokacka rozpoczęła sprawę dyscyplinarną
Wyborcza
Roman Giertych ma się stawić 28 września przed rzecznikiem dyscyplinarnym "w charakterze obwinionego w sprawie ze skargi Patryka Jakiego". Taki status oznacza, że Izba nie tylko przyjęła wniosek polityka Solidarnej Polski, ale też uznała, że Giertych mógł popełnić zarzucany mu czyn.
 Lubię to Odpowiadać
16. 9. 8:16 Orędzie von der Leyen: Więcej działań dla klimatu, ostro w obronie LGBTI
Wyborcza
Wypuszczenie zielonych obligacji, zapowiedź budowy unii na rzecz zdrowia, wspomaganie płac minimalnych, pieniądze za praworządność i surowa krytyka stref wolnych od LGBT - to najważniejsze deklaracje szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen z jej pierwszego "orędzia o stanie Unii" wygłoszonego dziś w Parlamencie Europejskim.
 Lubię to Odpowiadać
16. 9. 8:14 Rząd zapowiada zaostrzenie kar za przemoc wobec policjantów
Wyborcza
Wzmocnienie ochrony prawnej policjantów na służbie zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Projekt nowelizacji przepisów ma być gotowy jeszcze we wrześniu.
 Lubię to Odpowiadać
16. 9. 7:59 Raport PAN: trzy scenariusze rozwoju epidemii COVID-19 w Polsce. Zalecenia dla starszych
Wyborcza
Naukowcy z Polskiej Akademii Nauk opublikowali raport "Zrozumieć COVID-19", zawierający aktualną wiedzę na temat koronawirusa SARS-CoV-2. Podali w nim też scenariusze rozwoju pandemii i zalecenia dla polskiego społeczeństwa.
 Lubię to Odpowiadać
16. 9. 7:16 Marek Kuchciński wrócił. I znów jest gotowy do lotu
Wyborcza
Nominację Marka Kuchcińskiego na stanowisko szefa sejmowej komisji spraw zagranicznych politycy PiS przyjęli z ulgą. Oznacza to, że dobrzy towarzysze partyjni, którzy w przeszłości nabroili, ale przeszli czas czyśćca i zachowali w sercu miłość do partii i prezesa Jarosława Kaczyńskiego, mogą wrócić w chwale.
 Lubię to Odpowiadać
16. 9. 7:03 39. dzień protestów na Białorusi. Manewry, represje, zastraszanie
Wyborcza
Przy granicy z Polską trwają kolejne białorusko-rosyjskie manewry. Służby specjalne grożą rodzinom zaangażowanym w protesty, że odbiorą im dzieci, a szef MSW chce utajniać tożsamość milicjantów składających zeznania przeciw opozycjonistom. Do tej pory aresztowano blisko 8 tys. osób protestujących przeciwko dalszym rządom Łuakszenki.
 Lubię to Odpowiadać
16. 9. 6:36 Zakaz uboju rytualnego na eksport pogrąży rolników? "Polska gospodarka się nie załamie"
Wyborcza
"Szkodliwy dla eksportu polskiego bydła" - tak o zakazie eksportu mięsa z uboju rytualnego mówią protestujący posłowie z różnych partii. Czy nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt to rzeczywiście cios dla naszej gospodarki?
 Lubię to Odpowiadać
16. 9. 6:15 "Żądamy, żebyście zachowali się po ludzku". Apel organizacji do polskich władz i włodarzy miast
Wyborcza
Kilkadziesiąt organizacji społecznych domaga się natychmiastowego przyjęcia uchodźców z greckiego obozu Moria, który spłonął tydzień temu.
 Lubię to Odpowiadać
16. 9. 6:08 Sens wojny handlowej USA - Chiny podważony. WTO: amerykańskie cła nielegalne
Wyborcza
Światowa Organizacja Handlu stwierdziła, że amerykańskie cła nałożone w marcu 2018 r. na chińskie towary są niezgodne z prawem.
 Lubię to Odpowiadać
16. 9. 5:57 Minister rolnictwa Jan Ardanowski: "Sugestie, że jestem uzależniony od branży futerkowej, są kłamstwem"
Wyborcza
Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski wystosował oświadczenie, w którym oskarża Onet o "kłamstwa i prowokacje", zaprzecza sugestiom o powiązaniu z branżą futerkową i zapewnia o swoich dobrych relacjach z Jarosławem Kaczyńskim. To odpowiedź na doniesienia Onetu o liście Ardanowskiego do polityków PiS.
 Lubię to Odpowiadać
16. 9. 5:25 "Bezkarność plus" idzie przez Sejm. PiS "poprawia" projekt po sprzeciwie ludzi Ziobry [AKTUALIZUJEMY]
Wyborcza
Sejm zajmuje się dziś projektem PiS, który zapewnia politykom bezkarność za przestępstwa popełniane "w celu" walki z epidemią. Po sprzeciwie Solidarnej Polski PiS chce zmienić projekt.
 Lubię to Odpowiadać
16. 9. 4:59 Dezubekizacja w Sądzie Najwyższym. Ziobro nie chce dopuścić do obrad [AKTUALIZUJEMY]
Wyborcza
Prokurator Generalny złożył dwa wnioski o odroczenie rozprawy SN. Nie podobają mu się informacje o przewodniczącym składu orzekającego, które wyczytał w... Wikipedi.
 Lubię to Odpowiadać
16. 9. 4:51 Kanadyjski biskup zakazuje Rydzykowi wizyt w parafiach
Wyborcza
Dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk nie będzie mógł odprawiać mszy w ważnych skupiskach Polonii w Kanadzie - informuje "Gazeta", dziennik tamtejszej Polonii. Zakaz wydano z powodu antysemickich i ksenofobicznych wypowiedzi, jakie padały na radiowej antenie.
 Lubię to Odpowiadać
16. 9. 4:44 Egan Bernal wycofał się z Tour de France. Kolumbijczyk nie obroni tytułu
Wyborcza
Kolumbijczyk Egan Bernal był na Tour de France liderem grupy Ineos Grenadiers, kolarskiej potęgi, i miał nie pozwolić zabrać sobie mistrzostwa. Później pogodził się z porażką, a do 17. etapu już w ogóle nie przystąpi.
 Lubię to Odpowiadać
16. 9. 4:35 Futerkowy test prezesa Kaczyńskiego
Wyborcza
Trwa wojna cywilizacyjna. Tyle że tym razem po prawej stronie.
 Lubię to Odpowiadać
16. 9. 4:13 Home office już na zawsze? Czy grozi nam całkowita izolacja w pracy
Wyborcza
Większość osób chce pracować w domu zamiast w biurze, i to nawet gdy pandemia już minie. Niemieccy politycy ostrzegają jednak przed rozłamami w społeczeństwie.
 Lubię to Odpowiadać
16. 9. 3:46 Zarażają psy, pożerają warzywa, a nawet pisklęta. Być może są już w twoim ogrodzie
Wyborcza
To jedne z najbardziej znienawidzonych bezkręgowców w naszych ogrodach. Nie dość, że nie grzeszą urodą, to jeszcze wyrządzają całą masę szkód. Trochę zresztą na nasze życzenie. Chodzi o śliniki luzytańskie (Arion lusitanicus). Jak się przed nimi bronić?
 Lubię to Odpowiadać
16. 9. 3:15 Bankom nie w smak instytucja Rzecznika Finansowego? Już za chwilę może przestać istnieć
Wyborcza
Rząd chce zlikwidować instytucję Rzecznika Finansowego, łącząc ją z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W środę Ministerstwo Finansów przekaże do konsultacji społecznych gotowy już projekt "ustawy zjednoczeniowej". UOKiK "po nowemu" ma zacząć działać od przyszłego roku.
 Lubię to Odpowiadać
16. 9. 1:15 W szalonym tenisowym sezonie wszystkie drogi prowadzą do Paryża. Przez Rzym
Wyborcza
Najlepsi tenisiści świata muszą się błyskawicznie przestawić na nawierzchnię ziemną, bo za dwa tygodnie rusza Roland Garros. - Jestem pewna, że nikt nie będzie narzekał - mówi Klaudia Jans-Ignacik.
 Lubię to Odpowiadać
16. 9. 1:14 Ledwie 6 stopni chłodniej i Polska znika pod kilometrowym lodem. A gdy się tyle ociepli?
Wyborcza
W ciągu ostatnich 20 tys. lat średnia temperatura na Ziemi wzrosła o 6,1 st. C - wyliczają naukowcy w "Nature". Nie wydaje się dużo, ale wystarczy, żeby roztopić znaczną część wody i podnieść poziom mórz o ponad 120 m. Dla klimatu każdy stopień ma znaczenie.
 Lubię to Odpowiadać
16. 9. 0:00 Pogoda na dziś - środa, 16 września 2020 r. Nadal będzie bardzo ciepło
Wyborcza
Pogoda na dziś - środa, 16 września 2020 r. Z wyjątkiem Wybrzeża pogoda nie ulegnie zmianom. Nigdzie nie będzie padać, ale na północy, wschodzie i w centrum pojawi się na niebie nieco więcej chmur piętra wysokiego.
 Lubię to Odpowiadać
16. 9. 0:00 PSL chce się zbratać z Hołownią
Wyborcza
Ludowcy obrali kurs na sojusz z ruchem Polska 2050. Wkrótce ma dojść do spotkania Władysława Kosiniaka-Kamysza i Szymona Hołowni.
 Lubię to Odpowiadać
16. 9. 0:00 Dlaczego szkoły nie mogą pracować hybrydowo? Rzecznik GIS: "Kierujemy się rozporządzeniem MEN"
Wyborcza
- Im większe rozrzedzenie, tym mniejsze ryzyko. To oczywiste - tłumaczy rzecznik GIS i dodaje, że w sprawie opiniowania wniosków dyrektorów trzyma się rozporządzeń MEN. - Służby sanitarne nie zarządzają oświatą - dodaje.
 Lubię to Odpowiadać
16. 9. 0:00 COVID-19, czyli można kraść
Wyborcza
W polskim prawie funkcjonuje już możliwość usprawiedliwiania czynów określanych jako zabronione pod groźbą kary, jeżeli ich popełnienie okazało się obiektywnie konieczne celem ochrony dobra wyższego.
 Lubię to Odpowiadać
16. 9. 0:00 Zbiór nieprawdziwych Polaków stale się poszerza. Uratuje nas matematyka
Wyborcza
Wielki Matematyk potrzebny od zaraz. Mądra głowa, która stworzy, opatentuje, wprowadzi do użytku i objaśni działanie wzoru na prawdziwego Polaka.
 Lubię to Odpowiadać
16. 9. 0:00 Wraz ze zmianą dyrygenta nie zmienia się pierwszego skrzypka. Raport o służbie cywilnej
Wyborcza
- Jeżeli politycy nie będą dbali o to, by wśród urzędników byli profesjonaliści, odbije się to na jakości usług publicznych, a tym samym na postrzeganiu ich rządów. To jest problem taki, czy rządzący politycy mają tylko cele krótkookresowe, czy też myślą w dłuższym horyzoncie - mówi Jacek Kozłowski.
 Lubię to Odpowiadać
górę

Data ustawienia

Dziś jest Poniedziałek, 19. października 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Blisko

Ta witryna internetowa wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na witrynie i akceptując niniejszą politykę, użytkownik wyraża zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie zgodnie z warunkami niniejszej polityki.

Kontynuować