Z powrotem Rzeczpospolita Piątek, 18. września 2020
Szukanie Sekcje 18. 9.

Rzeczpospolita

Piątek, 18. września 2020
Close
Reklama
Efekty ulepszania Trybunału Konstytucyjnego 18. 9. 17:01 Efekty ulepszania Trybunału Konstytucyjnego
Rzeczpospolita
Takie są efekty ulepszania Trybunału Konstytucyjnego.
 Lubię to Odpowiadać
Przy stwierdzaniu nieważności decyzji nie zbiera się nowych dowodów 18. 9. 17:01 Przy stwierdzaniu nieważności decyzji nie zbiera się nowych dowodów
Rzeczpospolita
W postępowaniu o stwierdzenie nieważności decyzji administracyjnej nie prowadzi się postępowania rozpoznawczego. Jego celem jest skontrolowanie prawidłowości wydanej w sprawie decyzji na podstawie materiału dowodowego uprzednio zebranego w sprawie.
 Lubię to Odpowiadać
Ważna rola rodziców przy wyborze dyrektora szkoły 18. 9. 17:01 Ważna rola rodziców przy wyborze dyrektora szkoły
Rzeczpospolita
Fakt utworzenia składu komisji w sposób niezgodny z wewnętrznymi regulacjami obowiązującymi w radzie rodziców wypełniał przesłankę unieważnienia konkursu.
 Lubię to Odpowiadać
Gmina nie może dowolnie ustalać opłaty śmieciowej 18. 9. 17:01 Gmina nie może dowolnie ustalać opłaty śmieciowej
Rzeczpospolita
Przy ustalaniu opłat za odpady odbierane z nieruchomości tzw. niezamieszkałych, rada gminy nie może uzależnić końcowej opłaty od ilości wywozów czy opróżnień w trakcie miesiąca.
 Lubię to Odpowiadać
Kaczyński vs Ziobro: Jak (po)zostać królem 18. 9. 15:04 Kaczyński vs Ziobro: Jak (po)zostać królem
Rzeczpospolita
Nie jest tajemnicą, że Zbigniew Ziobro jest człowiekiem ambitnym. Nie jest tajemnicą, że Jarosław Kaczyński nie zamierza spełnić jego ambicji. W tej sytuacji konfrontacja między nimi nie jest aż tak zaskakująca, jak mogłoby się wydawać.
 Lubię to Odpowiadać
Bundesliga. Bayern już nokautuje, Lewandowski strzela 18. 9. 15:02 Bundesliga. Bayern już nokautuje, Lewandowski strzela
Rzeczpospolita
Grę o dziewiąty tytuł z rzędu mistrzowie Niemiec zaczęli od zwycięstwa 8:0 nad Schalke.
 Lubię to Odpowiadać
Żużel: Zmarzlik znów wygrywa. Festiwal ostrzeżeń w Pradze 18. 9. 14:17 Żużel: Zmarzlik znów wygrywa. Festiwal ostrzeżeń w Pradze
Rzeczpospolita
Bartosz Zmarzlik wygrał w Pradze piątą rundę Grand Prix i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu.
 Lubię to Odpowiadać
Kurs na rząd mniejszościowy 18. 9. 13:56 Kurs na rząd mniejszościowy
Rzeczpospolita
Po gwałtownej i zaskakującej - nawet wewnętrznie - eskalacji konfliktu w Zjednoczonej Prawicy najbliższe kilkadziesiąt godzin może być decydujące dla jej dalszego losu. Jak wynika z naszych informacji, prezes PiS Jarosław Kaczyński bardzo poważnie rozważa scenariusz, w którym PiS decyduje się na rząd mniejszościowy, bez Solidarnej Polski.
 Lubię to Odpowiadać
Porażka Huberta Hurkacza w Rzymie 18. 9. 13:46 Porażka Huberta Hurkacza w Rzymie
Rzeczpospolita
Najlepszy polski tenisista przegrał w turnieju rangi Masters 1000 na ziemnych kortach z Argentyńczykiem Diego Schwartzmanem (nr 8) 6:3, 2:6, 4:6.
 Lubię to Odpowiadać
Greta Thunberg wzywa aktywistów do powrotu na ulice 18. 9. 13:22 Greta Thunberg wzywa aktywistów do powrotu na ulice
Rzeczpospolita
Szwedzka aktywistka Greta Thunberg wezwała do organizacji nowych, skoordynowanych globalnie demonstracji klimatycznych. W ostatnich miesiącach protest „Piątki dla przyszłości” przeniósł się do internetu, z powodu pandemii koronawirusa.
 Lubię to Odpowiadać
Wiceprezes LOT: Trafiliśmy do biznesowego piekła 18. 9. 13:07 Wiceprezes LOT: Trafiliśmy do biznesowego piekła
Rzeczpospolita
Na początku 2020 roku byliśmy w biznesowym niebie, gdy LOT i Polska Grupa Lotnicza przygotowywały się do dużej akwizycji. Trafiliśmy do biznesowego piekła - skomentował wiceprezes LOT Michał Fijoł, cytowany przez Business Insider Polska.
 Lubię to Odpowiadać
Europejski przełom. Hodowle zwierząt futerkowych zanikają 18. 9. 12:52 Europejski przełom. Hodowle zwierząt futerkowych zanikają
Rzeczpospolita
Polska może dołączyć do grona państw, gdzie zakazano produkcji naturalnych futer. W Niemczech nadal jest to legalne, ale już nieopłacalne.
 Lubię to Odpowiadać
Dostawa z Allegro będzie jeszcze szybsza 18. 9. 12:42 Dostawa z Allegro będzie jeszcze szybsza
Rzeczpospolita
Platforma rozszerza współpracę z InPost i będzie rozwijać nowe usługi szybkiej dostawy.
 Lubię to Odpowiadać
Gowin: Koalicja istnieje, ale jesteśmy na wirażu 18. 9. 12:30 Gowin: Koalicja istnieje, ale jesteśmy na wirażu
Rzeczpospolita
Według Jarosława Gowina koalicja Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski oraz Porozumienia istnieje. - Pojawiły się pewne zadrażnienia, jesteśmy na wirażu, natomiast poczucie odpowiedzialności za Polskę, żeby stawić czoło i pandemii, i kryzysowi gospodarczemu, to zwycięży u każdego z partnerów koalicyjnych - ocenił w Polsat News.
 Lubię to Odpowiadać
18. 9. 11:47 French Touch: Paris by Night
Rzeczpospolita
Szósta edycja French Touch, akcji promującego francuską kulturę, odbędzie się jesienią jak planowano. Jej kulminacyjnym punktem będzie Show French Touch w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie 17 października.
 Lubię to Odpowiadać
Epidemia: Władze Madrytu wprowadzają częściową blokadę 18. 9. 11:46 Epidemia: Władze Madrytu wprowadzają częściową blokadę
Rzeczpospolita
W związku z epidemią koronawirusa władze wspólnoty autonomicznej Madrytu ogłosiły wprowadzenie ograniczeń w swobodzie przemieszczania się w niektórych częściach regionu.
 Lubię to Odpowiadać
Dlaczego musiało dojść do konfliktu Ziobry z Kaczyńskim 18. 9. 11:45 Dlaczego musiało dojść do konfliktu Ziobry z Kaczyńskim
Rzeczpospolita
Poważny kryzys, z którym mamy do czynienia w partii rządzącej, przypomina do pewnego stopnia przenoszoną ciążę.
 Lubię to Odpowiadać
W poszukiwaniu pani Marzenki 18. 9. 11:00 W poszukiwaniu pani Marzenki
Rzeczpospolita
Nike, wiadomo, kiedy się waha, w szkołach uczyli. A ona? Ona jest najpiękniejsza, kiedy nadchodzi, kiedy dopiero się zbliża. Poprzedzają ją zapowiedzi, jak szmer nadciągającej pierwszej, z dawna wyczekiwanej, wiosennej burzy. Szmer się wzmaga, wiatr już targa konarami, chmury ciemne, noc, apokalipsa. Wreszcie pierwszy grzmot i jest. Ona. Rekonstrukcja.
 Lubię to Odpowiadać
Zabawa typu imprezowego 18. 9. 11:00 Zabawa typu imprezowego
Rzeczpospolita
Pomimo pandemii niewielkie polskie Red Lim Studio zdołało dokończyć prace nad imprezową grą komputerową „Beat Me!". Program, przeznaczony dla grupki do sześciu graczy, pozwala toczyć bitwy pomiędzy marionetkami na igrzyskach zorganizowanych przez króla Puppetoni.
 Lubię to Odpowiadać
Unda znaczy przyjaźń 18. 9. 11:00 Unda znaczy przyjaźń
Rzeczpospolita
Dawno nie było na polskiej scenie muzycznej ekipy, która budziłaby we mnie tak pozytywne emocje. Bo Undadasea to właściwie nie zespół – to styl życia, czyli groovement (neologizm, jakim zatytułowali swój debiutancki album). Garściami czerpią z rapu, G-funku, elektroniki i wszystkiego, co ma „groove" i „vaib" – co buja i robi pozytywny klimat. I zamiast przemyślanej, dopracowanej muzyki, dają nam po prostu możliwość spędzenia z nimi czasu – jak na luźnej, przyjacielskiej posiadówce.
 Lubię to Odpowiadać
Piłkarskie klęski świata 18. 9. 11:00 Piłkarskie klęski świata
Rzeczpospolita
W 1992 r. polscy kibice z ekstazą przyjęli srebro olimpijskie wywalczone w Barcelonie przez drużynę Janusza Wójcika. Świętowali największy sukces piłkarski od lat i musieli się nim zadowolić przez kolejne dekady. Czy takie wydarzenie można potraktować jako porażkę? Najwidoczniej tak, biorąc pod uwagę fakt, że tuż przed wylotem do Hiszpanii trzech kadrowiczów podejrzewano o stosowanie dopingu. O tej historii przypomina nam piąte wydanie „Kopalni. Sztuki futbolu", za które odpowiedzialny jest...
 Lubię to Odpowiadać
Sukces nie do zniesienia 18. 9. 11:00 Sukces nie do zniesienia
Rzeczpospolita
Na kolacji w eleganckiej restauracji spotykają się dwie pary, które – jak łatwo wywnioskować – trzymają się razem od zawsze i funkcjonują w tym kwartecie według ustalonych wcześniej norm i reguł. Léa (Bérénice Bejo), skromna i spokojna sprzedawczyni w sklepie odzieżowym, zaburza ten ład. Oznajmia swojemu partnerowi Marcowi (Vincent Cassel), przyjaciółce Karine (Florence Foresti) i jej mężowi Francisowi (François Damiens), że pracuje nad książką. Wyznanie to zmienia wszystko, a czarę goryczy...
 Lubię to Odpowiadać
Kwitnąca jabłoń to ja 18. 9. 11:00 Kwitnąca jabłoń to ja
Rzeczpospolita
Powieściopisarka Ałbena Grabowska poleca w "Plusie Minusie".
 Lubię to Odpowiadać
Jak pożyteczność zwyciężyła prawdę 18. 9. 11:00 Jak pożyteczność zwyciężyła prawdę
Rzeczpospolita
Chrześcijaństwo związało nierozerwalnie religię i moralność. A że społeczeństwo nie może się obyć bez moralności, nie chodzi o zniszczenie religii, zanim się nie wymyśliło nowej kultury, która byłaby moralna, choć niereligijna. Do tego celu dążą dzisiaj nasze społeczeństwa.
 Lubię to Odpowiadać
Jakubiak: Za zakrętami Kukiz’15 stała jedna osoba 18. 9. 11:00 Jakubiak: Za zakrętami Kukiz’15 stała jedna osoba
Rzeczpospolita
Gdyby doszło do porozumienia między Kukizem i Ruchem Narodowym oraz Korwin-Mikkem, polityka ostatnich pięciu lat wyglądałaby inaczej, bo PiS nie zdobyłoby samodzielnej większości. Panowie się jednak poróżnili, ich egocentryzm wziął górę - mówi Marek Jakubiak, browarnik, były poseł Kukiz'15, lider Federacji dla Rzeczypospolitej.
 Lubię to Odpowiadać
Zaraźliwy uśmiech kretyna 18. 9. 11:00 Zaraźliwy uśmiech kretyna
Rzeczpospolita
Historiozoficzne pisma Witkacego nigdy nie cieszyły się takim zainteresowaniem badaczy i komentatorów jak jego dokonania w innych dziedzinach. Stało się tak ze szkodą dla rozwoju polskiej myśli.
 Lubię to Odpowiadać
Wyszeptane credo Terrence’a Malicka 18. 9. 11:00 Wyszeptane credo Terrence’a Malicka
Rzeczpospolita
W ostatnich latach krytycy nie do końca rozumieli Terrence'a Malicka. Zachwycali się jego wcześniejszymi filmami, te nowsze traktując jak mamrotanie uduchowionego starca. Ale można też spojrzeć na tę drogę artystyczną inaczej i jego najnowsze dzieło „Ukryte życie" zinterpretować jako punkt dojścia. Do miejsca, w którym jest mu najbliżej do katolickiej perspektywy.
 Lubię to Odpowiadać
Synu, zbieram na trumnę dla Ciebie 18. 9. 11:00 Synu, zbieram na trumnę dla Ciebie
Rzeczpospolita
Żyją przeciętnie 20 lat. Chłopcy i młodzi mężczyźni giną od kuli, ciosu nożem, wybuchu granatu. W brazylijskich fawelach to nic wyjątkowego. Nawet matki nie mają nadziei.
 Lubię to Odpowiadać
Ikona obnaża Trumpa 18. 9. 11:00 Ikona obnaża Trumpa
Rzeczpospolita
Bob Woodward jest ikoną amerykańskiego dziennikarstwa. Jego największym atutem jest wyjątkowa zdolność wyciągania informacji od gwiazd amerykańskiej polityki i pokazywanie, jak działają elity. To on doprowadził do rezygnacji Richarda Nixona. Czy teraz upokorzy kolejnego lokatora Białego Domu?
 Lubię to Odpowiadać
Od praw zwierząt do zabijania niemowląt 18. 9. 11:00 Od praw zwierząt do zabijania niemowląt
Rzeczpospolita
Podejście Kościoła jest jednoznaczne: godność człowieka stawia nas wyżej od zwierząt i przy stanowieniu prawa należy wziąć pod uwagę przede wszystkim interes ludzi. Jednak nie może to być prostym uzasadnieniem dla nieograniczonej eksploatacji innych stworzeń.
 Lubię to Odpowiadać
Delikatny smak lata 18. 9. 11:00 Delikatny smak lata
Rzeczpospolita
Mateusz Dopieralski i Amar Ziembiński poznali się kilkanaście lat temu podczas warsztatów aktorskich. Tamto spotkanie okazało się fundamentem pod jedno z najciekawszych zjawisk na polskiej scenie muzycznej, mimo że panowie mieszkają w różnych krajach, a muzyka jest tylko jednym z zajęć dla każdego z nich. Pierwszy spełnia się w Niemczech jako aktor i reżyser, drugi wraz z innym kolegą z zespołu, Piotrem Sibińskim, dużo czasu poświęcają produkcji ekologicznej żywności. Każdy z pięciu wydanych...
 Lubię to Odpowiadać
MC Trzask i DJ Rafał 18. 9. 11:00 MC Trzask i DJ Rafał
Rzeczpospolita
Gorączka sobotniej nocy, gaz rozweselający, modlitwa za LGBT, a jutro będzie futro.
 Lubię to Odpowiadać
Ludzie i zwierzęta 18. 9. 11:00 Ludzie i zwierzęta
Rzeczpospolita
Pożar na wyspie Lesbos po raz kolejny przypomniał Europie o wyrzucie sumienia, jakim są dobijający się do jej granic imigranci. Obrazki ze spalonego obozu Moria mogą wstrząsnąć najtwardszymi. Zwęglone namioty, zniszczona infrastruktura, wypalone pomieszczenia socjalne. I ludzie, śpiący pokotem na ziemi, osłonięci od wiatru fragmentem krawężnika, jakimś betonowym murem. Szukają ciepła, choć to coraz trudniejsze, bo nawet w upalnej Grecji powoli zaczyna się jesień. Koczowiska wymęczonych...
 Lubię to Odpowiadać
Milicjanci, teściowa i Covid 18. 9. 11:00 Milicjanci, teściowa i Covid
Rzeczpospolita
Z niezrozumiałych powodów Rosja nie znajduje się na większości list krajów, do których nie powinny latać samoloty i z których przyjezdni powinni być poddani kwarantannie. Nawet gdyby nie było wystarczających informacji, można by zakładać, że na pewno jest tam gorzej, niż się mówi. Tak w każdym razie zawsze było. Ale teraz informacji jest sporo: na przykład oficjalne comiesięczne dane rządowe na temat zgonów z powodu koronawirusa różnią się zasadniczo od danych publikowanych przez oficjalny...
 Lubię to Odpowiadać
Rzeczniczka PiS: W naszym przekonaniu koalicji nie ma 18. 9. 10:59 Rzeczniczka PiS: W naszym przekonaniu koalicji nie ma
Rzeczpospolita
- Nasze stanowisko w tej sprawie się nie zmieniło. W naszym odczuciu, w naszym przekonaniu koalicji nie ma - powiedziała Anita Czerwińska, rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości.
 Lubię to Odpowiadać
COVID - zabójca starszych mężczyzn 18. 9. 10:48 COVID - zabójca starszych mężczyzn
Rzeczpospolita
Naukowcy przeprowadzili badania dotyczące ryzyka śmierci w wyniku zarażenia wirusem SARS-CoV-2. Najbardziej narażeni są mężczyźni w podeszłym wieku.
 Lubię to Odpowiadać
Jaki: Chcieliśmy, by priorytetem była m.in. walka z gender 18. 9. 10:28 Jaki: Chcieliśmy, by priorytetem była m.in. walka z gender
Rzeczpospolita
Czy sprzeciw wobec "ustawy o bezkarności" oraz nadawania organizacjom ekologicznym "uprawnień policyjnych" jest powodem, by wywoływać kryzys w koalicji rządzącej ii oddawać władzę Platformie Obywatelskiej? - zastanawia się europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki.
 Lubię to Odpowiadać
Podaż triumfuje na koniec tygodnia 18. 9. 10:25 Podaż triumfuje na koniec tygodnia
Rzeczpospolita
Największe spółki poległy pod ciężarem podaży. Większość indeksów w Europie zakończyła piątkową sesję podobnie do WIG20.
 Lubię to Odpowiadać
Sondaż CBOS: Konfederacja trzecią siłą, PSL pod progiem 18. 9. 10:22 Sondaż CBOS: Konfederacja trzecią siłą, PSL pod progiem
Rzeczpospolita
Zjednoczona Prawica, czyli Prawo i Sprawiedliwość z Solidarną Polską i Porozumieniem, uzyskała 41 proc. poparcia w sondażu, przeprowadzonym przez CBOS tuż przed wybuchem kryzysu w koalicji.
 Lubię to Odpowiadać
Świat straci miliony miejsc pracy 18. 9. 10:17 Świat straci miliony miejsc pracy
Rzeczpospolita
Gospodarki wszystkich krajów świata stoją przed problemem tysięcy stanowisk zombie, czyli miejsc pracy zagrożonych likwidacją. Tylko w Polsce zatrudnienie może stracić około miliona osób.
 Lubię to Odpowiadać
Cudowny ziołowy lek na Covid-19? Szwajcarzy ostrzegają 18. 9. 9:59 Cudowny ziołowy lek na Covid-19? Szwajcarzy ostrzegają
Rzeczpospolita
Czy wyciąg ziołowy może wyleczyć Covid-19? Takiej tezie, opublikowanej przez znane szwajcarskie laboratorium, zaprzeczyły władze.
 Lubię to Odpowiadać
Białoruski opozycjonista ogłosił protest głodowy 18. 9. 9:55 Białoruski opozycjonista ogłosił protest głodowy
Rzeczpospolita
Zatrzymany członek prezydium opozycyjnej białoruskiej Rady Koordynacyjnej Maksym Znak ogłosił głodówkę. To protest opozycjonisty przeciw aresztowaniu i wysuwanym pod jego adresem oskarżeniom.
 Lubię to Odpowiadać
Miliarderzy stali się bogatsi w trakcie kryzysu 18. 9. 9:39 Miliarderzy stali się bogatsi w trakcie kryzysu
Rzeczpospolita
Majątki najbogatszych Amerykanów mocno się powiększyły przez pół roku pandemii koronawirusa, choć gospodarka doznała potężnego wstrząsu.
 Lubię to Odpowiadać
PiS: Nie chodziło o bezkarność lecz o dobro ludzi 18. 9. 9:08 PiS: Nie chodziło o bezkarność lecz o dobro ludzi
Rzeczpospolita
- Nie można w żaden sposób stwierdzić, że jest to przepis o bezkarności kogokolwiek - powiedział szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber (PiS), odnosząc się do zarzutów wobec proponowanych zapisów tzw. ustawy covidowej, dotyczących odpowiedzialności m.in. urzędników w związku z epidemią koronawirusa.
 Lubię to Odpowiadać
Cezary Kucharski stawia poważne zarzuty Lewandowskiemu 18. 9. 8:46 Cezary Kucharski stawia poważne zarzuty Lewandowskiemu
Rzeczpospolita
Prestiżowy niemiecki tygodnik „Der Spiegel” poinformował, że Cezary Kucharski, były manager Roberta Lewandowskiego złożył pozew cywilny przeciwko firmie marketingowej piłkarza RL Management do Sądu Okręgowego w Warszawie.
 Lubię to Odpowiadać
Kryzys winduje ceny złota i srebra. Końca zwyżek nie widać 18. 9. 8:19 Kryzys winduje ceny złota i srebra. Końca zwyżek nie widać
Rzeczpospolita
Globalny kryzys wywindował ceny złota i srebra. Biorąc pod uwagę sprzyjające otoczenie, eksperci nie spodziewają się rychłego końca zwyżek.
 Lubię to Odpowiadać
Czy Zjednoczona Prawica istnieje? Głos wicerzecznika PiS 18. 9. 8:04 Czy Zjednoczona Prawica istnieje? Głos wicerzecznika PiS
Rzeczpospolita
- Źródłem dzisiejszych niejasności w koalicji Zjednoczonej Prawicy nie jest ustawa o ochronie zwierząt - oświadczył wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Dodał, że kierownictwo PiS decyzję o losie koalicji podejmie w najbliższych dniach.
 Lubię to Odpowiadać
Sam PiS nie jest w stanie skrócić kadencji Sejmu 18. 9. 8:03 Sam PiS nie jest w stanie skrócić kadencji Sejmu
Rzeczpospolita
W związku ze sporami w koalicji rządowej co i rusz pada groźba wcześniejszych wyborów parlamentarnych. Operacja taka nie jest jednak prosta.
 Lubię to Odpowiadać
Białoruś: Mężczyzna dokonał próby samospalenia 18. 9. 7:43 Białoruś: Mężczyzna dokonał próby samospalenia
Rzeczpospolita
Niezależny białoruski portal TUT.by. poinformował, że w mieście Smolewicze mężczyzna dokonał w piąatek próby samospalenia.
 Lubię to Odpowiadać
UKE ma nowego szefa 18. 9. 7:38 UKE ma nowego szefa
Rzeczpospolita
Po prawie dwóch miesiącach od wyboru przez premiera dziś w nocy Sejm powołał na stanowisko prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej Jacka Oko.
 Lubię to Odpowiadać
Stracił nogę i nie dostał odszkodowania. Skarga Bodnara do SN 18. 9. 7:38 Stracił nogę i nie dostał odszkodowania. Skarga Bodnara do SN
Rzeczpospolita
Rzecznik Praw Obywatelskich skierował skargę nadzwyczajną od wyroku sądu, który oddalił powództwo wobec firmy ubezpieczeniowej o odszkodowanie za nieszczęśliwy wypadek.
 Lubię to Odpowiadać
Japonia: Liczba turystów zagranicznych spadła o 99,7 proc. 18. 9. 7:34 Japonia: Liczba turystów zagranicznych spadła o 99,7 proc.
Rzeczpospolita
Japonię w sierpniu odwiedziło 8700 zagranicznych turystów - o 99,7 proc. więcej niż rok wcześniej, w związku z ograniczeniami w swobodzie podróżowania w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.
 Lubię to Odpowiadać
Solidarna Polska: Próba odwołania Ziobry oznacza wybory 18. 9. 7:31 Solidarna Polska: Próba odwołania Ziobry oznacza wybory
Rzeczpospolita
- Jakiekolwiek próby odwołania ministra sprawiedliwości oznacza wybory. Wybory, które są prezentem dla Platformy Obywatelskiej i LGBT - mówią politycy Solidarnej Polski.
 Lubię to Odpowiadać
Ryanair znów musi ciąć rozkład 18. 9. 7:28 Ryanair znów musi ciąć rozkład
Rzeczpospolita
Powodem są ograniczenia podróżowania wprowadzone przez rządy Irlandii i innych państw Unii Europejskiej, a w konsekwencji spadek liczby rezerwacji.
 Lubię to Odpowiadać
18. 9. 6:57 Czechy: Już ponad 3 tysiące zakażeń dziennie. Kolejny rekord
Rzeczpospolita
W ciągu doby w Czechach wykryto 3130 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - o blisko tysiąc więcej niż dzień wcześniej. Po raz pierwszy od początku epidemii w Czechach w ciągu doby wykryto ponad 3 tysiące zakażeń - informuje AP.
 Lubię to Odpowiadać
Jarosław Kaczyński zawiesił czternastu posłów PiS 18. 9. 6:20 Jarosław Kaczyński zawiesił czternastu posłów PiS
Rzeczpospolita
Jest pierwsza decyzja kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości po wczorajszym głosowaniu w sprawie nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. W prawach członka partii zawieszono 14 posłów.
 Lubię to Odpowiadać
GetBack: prokuratura chce aresztowania Leszka Czarneckiego 18. 9. 6:16 GetBack: prokuratura chce aresztowania Leszka Czarneckiego
Rzeczpospolita
Przełom w śledztwie w sprawie afery GetBack. Prokuratura chce aresztowania Leszka Czarneckiego - informuje RMF FM. Do sądu miał już trafić wniosek warszawskiej prokuratury w tej sprawie - pisze Business Insider Polska.
 Lubię to Odpowiadać
Nie żyje Winston Groom. Twórca 18. 9. 6:16 Nie żyje Winston Groom. Twórca "Forresta Gumpa” miał 77 lat
Rzeczpospolita
16 września zmarł pisarz Winston Groom, twórca znanego na całym świecie "Forresta Gumpa”. Informację o jego śmierci potwierdził gubernator Alabamy Kay Ivey.
 Lubię to Odpowiadać
Łańcuch pokuty 18. 9. 6:12 Łańcuch pokuty
Rzeczpospolita
Tych (a szczególnie naszych zagranicznych przyjaciół, solidaryzujących się z protestującymi), którzy z boku obserwują tegoroczne wydarzenia na Białorusi, uderza pewien kontrast. Setki tysięcy wewnętrznie wolnych obywateli, którzy wychodzą na pokojowe manifestacje, ubrani w większości na biało i ludzie w czarnych mundurach, którzy starają się te protesty stłumić. To obraz przypominający czarne i białe figury na szachownicy albo bajkę dla dzieci, gdzie w walce starły się siły dobra i zła. Należy...
 Lubię to Odpowiadać
Victoria Dom już w Krakowie 18. 9. 6:00 Victoria Dom już w Krakowie
Rzeczpospolita
Deweloper wyszedł poza stolicę w której w ostatnich latach rósł skokowo.
 Lubię to Odpowiadać
Park narodowy odsyła turystom ich śmieci. 18. 9. 5:46 Park narodowy odsyła turystom ich śmieci. "O czymś zapomniałeś"
Rzeczpospolita
Jak poinformował minister środowiska Tajlandii, władze Khao Yai, jednego z najpopularniejszych w kraju parków narodowych, zdecydowały, że zaczną wysyłać turystom śmieci, które po sobie pozostawią.
 Lubię to Odpowiadać
Zimoch: Opozycja jest gotowa na wybory 18. 9. 5:37 Zimoch: Opozycja jest gotowa na wybory
Rzeczpospolita
Dla wielu posłów jest to na pewno problem, by rozmawiać normalnie z rolnikami, czy hodowcami, a wielu odczuwa też pewien niepokój, że rzeczywiście może dojść do przyśpieszonych wyborów – ocenił Tomasz Zimoch, poseł KO, w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem.
 Lubię to Odpowiadać
Kanada: Pędził Teslą śpiąc. Stanie przed sądem 18. 9. 5:27 Kanada: Pędził Teslą śpiąc. Stanie przed sądem
Rzeczpospolita
Policja zatrzymała 20-letniego mężczyznę, który jechał z nadmierną prędkością po jednej z kanadyjskich autostrad. Okazało się, że mężczyzna spał, a pojazd, który jechał około 150 km/k, korzystał z autopilota.
 Lubię to Odpowiadać
CBŚ zatrzymało trzy adwokatki z Warszawy 18. 9. 5:22 CBŚ zatrzymało trzy adwokatki z Warszawy
Rzeczpospolita
Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali w czwartek trzy adwokatki z Warszawy.
 Lubię to Odpowiadać
Polityk Porozumienia: Ducha 18. 9. 5:09 Polityk Porozumienia: Ducha "Piątki dla zwierząt" popieramy
Rzeczpospolita
- Samego ducha ustawy ("Piątki dla zwierząt" - red.) popieramy, jesteśmy za tym żeby w lepszy sposób chronić prawa zwierząt w Polsce, ale można to zrobić w bardziej uporządkowany sposób - mówił wiceminister obrony Marcin Ociepa, polityk Porozumienia.
 Lubię to Odpowiadać
Kowalski: Solidarna Polska jest lojalnym partnerem 18. 9. 4:55 Kowalski: Solidarna Polska jest lojalnym partnerem
Rzeczpospolita
- Mamy rząd większościowy, Solidarna Polska, PiS, Porozumienie są w rządzie. Jestem przekonany, że dzisiaj nikomu z Zjednoczonej Prawicy nie zależy na tym, aby Platforma Obywatelska powróciła do władzy - mówi poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski.
 Lubię to Odpowiadać
Kaleta o 18. 9. 4:52 Kaleta o "Piątce dla zwierząt": Nie konsultowano z nami
Rzeczpospolita
"Solidarna Polska i Ministerstwo Sprawiedliwości w ostatnich latach toczyło wielkie starania, by walczyć ze znęcaniem się nad zwierzętami" - mówił w rozmowie z TVP Info wiceminister sprawiedliwości, Sebastian Kaleta.
 Lubię to Odpowiadać
Kosiniak-Kamysz: Kaczyński wydał rozkaz zaorania rolnictwa 18. 9. 4:40 Kosiniak-Kamysz: Kaczyński wydał rozkaz zaorania rolnictwa
Rzeczpospolita
Wieś jest bardzo rozczarowana PiS-em. Wcześniej było takie przekonanie, że PiS im dużo obiecał, może nie wszystko zrealizował, ale nic nie zrobił przeciw nim. Teraz jest zamach na polskie rolnictwo - powiedział w prrogramie "Onet Rano” Władysław Kosiniak-Kamysz.
 Lubię to Odpowiadać
Giertych: Czy Kaczyński zdelegalizuje udój mleka? 18. 9. 4:30 Giertych: Czy Kaczyński zdelegalizuje udój mleka?
Rzeczpospolita
"Pakty stabilizacyjne, kryzysy koalicji, straszenia wyborami, przeciąganie posłów. Potem spektakularne godzenie się. Totalny brak zaufania. I znowu kryzys. I tak bez końca" - pisze na Twitterze o kryzysie w Zjednoczonej Prawicy były wicepremier w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, były lider LPR Roman Giertych.
 Lubię to Odpowiadać
MSZ Rosji: Areszt kontrolerów lotu? Absurd polskich władz 18. 9. 4:28 MSZ Rosji: Areszt kontrolerów lotu? Absurd polskich władz
Rzeczpospolita
Rzeczniczka MSZ Rosji, Maria Zacharowa skomentowała wniosek o tymczasowe aresztowanie trzech kontrolerów, którzy 10 kwietnia 2010 r. pełnili służbę na lotnisku w Smoleńsku. - Kolejne absurdalne oświadczenie polskich władz nie jest zaskoczeniem - oceniła.
 Lubię to Odpowiadać
Wzrost produkcji przemysłowej rozczarował. Inwestycje dołują 18. 9. 4:25 Wzrost produkcji przemysłowej rozczarował. Inwestycje dołują
Rzeczpospolita
Produkcja sprzedana przemysłu wzrosła w sierpniu o 1,5 proc. rok do rok, najbardziej od wybuchu pandemii Covid-19. Ekonomiści spodziewali się jednak jeszcze lepszego wyniku.
 Lubię to Odpowiadać
CBA i ABW weszły do domu sędzi Beaty Morawiec 18. 9. 4:19 CBA i ABW weszły do domu sędzi Beaty Morawiec
Rzeczpospolita
Portal Onet.pl informuje, że agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Agenci Bezpieczeństwa Wewnętrznego przeszukali dom sędzi Beaty Morawiec. Służby zajęły także laptopa sędzi.
 Lubię to Odpowiadać
GPW chce kupić giełdę armeńską 18. 9. 4:19 GPW chce kupić giełdę armeńską
Rzeczpospolita
GPW podpisała porozumienie z Central Bank of Armenia w sprawie negocjacji zakupu udziałów w Armenia Securities Exchange (AMX).
 Lubię to Odpowiadać
ORP Błyskawica do naprawy 18. 9. 4:15 ORP Błyskawica do naprawy
Rzeczpospolita
Komenda Portu Wojennego w Gdyni ogłosiła przetarg dotyczący naprawy dokowej okręt-muzeum ORP Błyskawica. Jednostka formalnie cały czas znajduje się w strukturze 3. Flotylli Okrętów z Gdyni.
 Lubię to Odpowiadać
Winnicki: Pomożemy rolnikom zrobić 18. 9. 4:14 Winnicki: Pomożemy rolnikom zrobić "jesień średniowiecza"
Rzeczpospolita
"Niszczycie polskie rolnictwo" - pisze na swoim profilu na Facebooku lider Ruchu Narodowego, Robert Winnicki, kierując te słowa do posłów popierających tzw. Piątkę dla zwierząt.
 Lubię to Odpowiadać
Amerykanie oblatali demonstrator technologii myśliwca nowej generacji 18. 9. 4:01 Amerykanie oblatali demonstrator technologii myśliwca nowej generacji
Rzeczpospolita
Maszyna kryje się obecnie pod kryptonimem Next Generation Air Dominance (NGAD).
 Lubię to Odpowiadać
Nieoficjalnie: W przyszłym tygodniu możliwa dymisja Ziobry 18. 9. 3:58 Nieoficjalnie: W przyszłym tygodniu możliwa dymisja Ziobry
Rzeczpospolita
Współpracownicy premiera Mateusza Morawieckiego nieoficjalnie informują, że w przyszłym tygodniu ze stanowiska ministra sprawiedliwości może zostać odwołany Zbigniew Ziobro - informuje RMF FM
 Lubię to Odpowiadać
Beger o Kaczyńskim: Cygan przez wieś przechodzi raz 18. 9. 3:46 Beger o Kaczyńskim: Cygan przez wieś przechodzi raz
Rzeczpospolita
W rozmowie z Radiem Zet była posłanka Samoobrony, Renata Beger, zapowiedziała, że "kupuje nowe widły" po tym jak Sejm w nocy przegłosował tzw. Piątkę dla zwierząt zakazującą m.in. hodowli zwierząt futerkowych i eksportu mięsa pochodzącego z uboju rytualnego.
 Lubię to Odpowiadać
Senator PiS: Uderzono w tradycyjny elektorat naszej partii 18. 9. 3:36 Senator PiS: Uderzono w tradycyjny elektorat naszej partii
Rzeczpospolita
- Jeżeli ktoś w mieście nie rozumie na czym polega współczesne rolnictwo i podejmuje decyzje w takim tempie, z powodów ideologicznych, a nie racjonalnych, to zostało to odebrane jako uderzenie w nasz elektorat - uważa senator PiS Jan Maria Jackowski.
 Lubię to Odpowiadać
757 nowych zakażonych koronawirusem w Polsce 18. 9. 3:19 757 nowych zakażonych koronawirusem w Polsce
Rzeczpospolita
Liczba potwierdzonych wynikami badań przypadków koronawirusa w Polsce wzrosła do 77 328 - podało Ministerstwo Zdrowia, informując o 757 nowych zakażeniach i śmierci 17 osób, u których stwierdzono SARS-CoV-2. Liczba ofiar epidemii w Polsce wynosi 2 270.
 Lubię to Odpowiadać
Jedna szczepionka na pacjenta - od dziś w aptekach 18. 9. 3:19 Jedna szczepionka na pacjenta - od dziś w aptekach
Rzeczpospolita
Od dziś na jednego pacjenta od 9. roku życia może przypadać jedna szczepionka przeciwko grypie na 180 dni.
 Lubię to Odpowiadać
Minister Maląg: likwidacja ferm nie uderzy w rynek pracy 18. 9. 3:09 Minister Maląg: likwidacja ferm nie uderzy w rynek pracy
Rzeczpospolita
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg przekonuje, że przegłosowana wczoraj w Sejmie nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt nie wpłynie na rynek pracy. Innego zdania są rolnicy.
 Lubię to Odpowiadać
Dokąd zmierza białoruski car 18. 9. 3:00 Dokąd zmierza białoruski car
Rzeczpospolita
Czy rządzący od ponad ćwierćwiecza przywódca Białorusi pójdzie drogą władców Azerbejdżanu czy jednak Kazachstanu? A może drogą Władimira Putina? – Sytuacja się zmieniła, Moskwa popycha Łukaszenkę do jakiegoś wariantu odejścia. Myślę, że w czasie trwającej od tygodni rewolucji w Mińsku rozpatrywane są różne opcje – mówi politolog Waler Karbalewicz.
 Lubię to Odpowiadać
Prezes i bestie 18. 9. 3:00 Prezes i bestie
Rzeczpospolita
Jarosław Kaczyński nie raz i nie dwa pokazywał twarz brutalnego gracza, naginającego świat do swoich wyobrażeń. Jego inicjatywa w sprawie ochrony zwierząt obciążona jest być może solidną porcją politycznych motywacji. Mam jednocześnie wrażenie, że trafiamy na moment, kiedy polityk kieruje się dobrem i moralnością.
 Lubię to Odpowiadać
Zwierzę polityczne 18. 9. 3:00 Zwierzę polityczne
Rzeczpospolita
„Piątka dla zwierząt" doskonale pokazuje sposób, w jaki Jarosław Kaczyński sprawuje władzę. I jeszcze raz przypomina, dlaczego to on jest głównym punktem odniesienia w polskiej polityce.
 Lubię to Odpowiadać
Ochotnik z rozkazu 18. 9. 3:00 Ochotnik z rozkazu
Rzeczpospolita
80 lat temu Witolda Pileckiego aresztowano w Warszawie i wysłano do Auschwitz. Szczegóły pozostają nieznane, bo kruszą legendę.
 Lubię to Odpowiadać
18 straconych lat 18. 9. 3:00 18 straconych lat
Rzeczpospolita
Narosła we mnie złość na to, co się wydarzyło. Miałem przeświadczenie, że trzeba opowiedzieć o bezpodstawnym uwięzieniu Tomka Komendy szerokiej publiczności – mówi w rozmowie z Barbarą Hollender reżyser Jan Holoubek.
 Lubię to Odpowiadać
Doktor Zło odkupia winy z Soczi 18. 9. 3:00 Doktor Zło odkupia winy z Soczi
Rzeczpospolita
Grigorij Rodczenkow przez lata tuszował doping rosyjskich sportowców i podczas igrzysk w Soczi był Doktorem Zło. Gdy ujawniono prawdę, w obawie o swoje życie uciekł do USA. Dziś Amerykanie chronią go jak świadka koronnego.
 Lubię to Odpowiadać
Władza uderza w opozycję. Profesorowie: Hańba! 18. 9. 3:00 Władza uderza w opozycję. Profesorowie: Hańba!
Rzeczpospolita
Jesienią 1930 roku sanacyjne władze brutalnie rozprawiły się z opozycją. Gdy informacje o biciu i upokarzaniu aresztowanych polityków przedostały się do opinii publicznej, najważniejsze postaci polskiego życia umysłowego nie pozostały obojętne.
 Lubię to Odpowiadać
Kuchciński: Można rządzić w każdej sytuacji 18. 9. 2:49 Kuchciński: Można rządzić w każdej sytuacji
Rzeczpospolita
- Trudna sprawa, ale możliwa - tak o rządzeniu w formule rządu mniejszościowego mówił w rozmowie z reporterem TVN24 były marszałek Sejmu, Marek Kuchciński.
 Lubię to Odpowiadać
Dlaczego CIT od spółek komandytowych to fatalny pomysł 18. 9. 2:44 Dlaczego CIT od spółek komandytowych to fatalny pomysł
Rzeczpospolita
Ministerstwo Finansów ujawniło projekt rozszerzenia listy podmiotów CIT o spółki komandytowe. Regulacja skokowo obniży rentowność netto firm z polskim kapitałem i może zagrozić istnieniu wielu z nich.
 Lubię to Odpowiadać
Terlecki: Nie ma koalicji. Dwa zarzuty pod adresem Ziobry 18. 9. 2:42 Terlecki: Nie ma koalicji. Dwa zarzuty pod adresem Ziobry
Rzeczpospolita
- Jeżeli nie będzie można działać, nie będzie można przeprowadzać zmian, funkcjonować w mniejszościowym rządzie, wtedy niezbędne okażą się przyspieszone wybory. Pójdziemy do nich sami - zapowiedział szef klubu PiS Ryszard Terlecki.
 Lubię to Odpowiadać
Atak na Turków w Iraku: Dwóch żołnierzy zginęło 18. 9. 2:33 Atak na Turków w Iraku: Dwóch żołnierzy zginęło
Rzeczpospolita
Dwóch tureckich żołnierzy zginęło a jeden został ranny po tym jak kurdyjska milicja wystrzeliła rakiety w stronę bazy wojskowej, w której stacjonują Turcy w północnym Iraku - informuje turecki resort obrony.
 Lubię to Odpowiadać
Wielka Brytania może wprowadzić drugą blokadę kraju 18. 9. 2:23 Wielka Brytania może wprowadzić drugą blokadę kraju
Rzeczpospolita
Minister zdrowia Wielkiej Brytanii Matt Hancock zapowiedział, że w związku z obecną liczbą nowych zakażeń koronawirusem, rozważane jest wprowadzenie drugiej blokady kraju.
 Lubię to Odpowiadać
Jimi Hendrix - Największy na zawsze 18. 9. 2:13 Jimi Hendrix - Największy na zawsze
Rzeczpospolita
50 lat temu zmarł Jimi Hendrix. Do dziś nie objawił się żaden muzyk, który zdetronizowałby króla gitary.
 Lubię to Odpowiadać
Miller: Z Ziobrą odeszłaby garstka współpracowników 18. 9. 2:12 Miller: Z Ziobrą odeszłaby garstka współpracowników
Rzeczpospolita
- Kluczowe jest pytanie ilu posłów Solidarnej Polski odeszłoby z Ziobrą. Jeśli trzech-czterech to nie ma problemu. Nie wiemy jaki jest poziom lojalności "ziobrystów" wobec szefa - mówił w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem były premier, europoseł SLD, Leszek Miller.
 Lubię to Odpowiadać
Zabójcza pomyłka hakerów-szantażystów. Zaatakowali szpital 18. 9. 2:11 Zabójcza pomyłka hakerów-szantażystów. Zaatakowali szpital
Rzeczpospolita
Hakerzy zaatakowali system informatyczny Kliniki Uniwersyteckiej w Duesseldorfie. Jedna z pacjentek zmarła.
 Lubię to Odpowiadać
Neutralne otwarcie w Warszawie 18. 9. 2:11 Neutralne otwarcie w Warszawie
Rzeczpospolita
WIG20 otworzył się dziś w okolicach wczorajszego zamknięcia. Widać niezdecydowanie wśród inwestorów i dopiero kolejne godziny handlu wyklarują sytuacją największych spółek.
 Lubię to Odpowiadać
French Open: Naomi Osaka nie zagra w Paryżu 18. 9. 2:07 French Open: Naomi Osaka nie zagra w Paryżu
Rzeczpospolita
Triumfatorka niedawnego US Open poinformowała, że z powodu kontuzji nie wystąpi w rozpoczynającym się 27 września turnieju Roland Garros.
 Lubię to Odpowiadać
Co zrobić jeśli na paragonie jest błąd w numerze NIP? 18. 9. 2:01 Co zrobić jeśli na paragonie jest błąd w numerze NIP?
Rzeczpospolita
Są wyjaśnienia Ministerstwa Finansów w kwestii błędnego numeru NIP na paragonach.
 Lubię to Odpowiadać
Amica straciła na sprzedaży 18. 9. 2:01 Amica straciła na sprzedaży
Rzeczpospolita
W pierwszym półroczu przychody producenta AGD spadły 6,4 proc. Mimo iż na niektórych rynkach sytuacja poprawiała się szybciej.
 Lubię to Odpowiadać
Reuters: Granica Polski z Białorusią pozostaje otwarta 18. 9. 1:51 Reuters: Granica Polski z Białorusią pozostaje otwarta
Rzeczpospolita
Granica pomiędzy Polską a Białorusią pozostaje otwarta w piątek rano - informuje Reuters dzień po tym, jak Aleksander Łukaszenko zapowiedział, że Białoruś musi zamknąć granice z Polską i Litwą. Reuters powołuje się przy tym na polskich strażników granicznych.
 Lubię to Odpowiadać
Bielan: Przyspieszone wybory dałyby władze lewicy 18. 9. 1:45 Bielan: Przyspieszone wybory dałyby władze lewicy
Rzeczpospolita
- Nie wyobrażam sobie, żeby Porozumienie opuściło Zjednoczoną Prawicę. W naszych szeregach nie ma takich głosów - uważa europoseł Adam Bielan.
 Lubię to Odpowiadać
Indie: 18. 9. 1:39 Indie: "Wypłaszczenie" na poziomie niemal 100 tys. zakażeń
Rzeczpospolita
Liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w ciągu ostatniej doby wzrosła o 96424 - podaje AP wskazując na pewne "wypłaszczenie" liczby zakażeń na poziomie nieco poniżej 100 tysięcy na dobę.
 Lubię to Odpowiadać
Dworczyk: Rząd mniejszościowy nie przetrwa do końca kadencji 18. 9. 1:22 Dworczyk: Rząd mniejszościowy nie przetrwa do końca kadencji
Rzeczpospolita
- Rząd mniejszościowy nie ma szans funkcjonować do końca kadencji, najprawdopodobniej wiązałoby się to ze skróceniem kadencji i przyspieszonymi wyborami - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk.
 Lubię to Odpowiadać
Adam Bodnar kawalerem francuskiego Orderu Legii Honorowej 18. 9. 1:16 Adam Bodnar kawalerem francuskiego Orderu Legii Honorowej
Rzeczpospolita
Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar został wczoraj wyróżniony najwyższym odznaczeniem nadawanym przez państwo francuskie: Orderem Legii Honorowej. - Jest pan prawdziwym strażnikiem praw obywatelskich i wartości - mówił ambasador Francji w Polsce Frédéric Billet podczas ceremonii dekorowania.
 Lubię to Odpowiadać
Suski: Nasi byli koalicjanci powinni pakować biurka 18. 9. 1:09 Suski: Nasi byli koalicjanci powinni pakować biurka
Rzeczpospolita
- Co do byłych koalicjantów – ktoś, kto ma życzliwe spojrzenie dla okrucieństwa, nie powinien być ministrem sprawiedliwości - powiedział wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego PiS Marek Suski.
 Lubię to Odpowiadać
Rzecznik rządu: Bierzemy pod uwagę rząd mniejszościowy 18. 9. 1:00 Rzecznik rządu: Bierzemy pod uwagę rząd mniejszościowy
Rzeczpospolita
- Nasi koalicjanci zachowali się w sposób taki, który stawia obóz Zjednoczonej Prawicy w sytuacji być może konieczności realizacji rządu mniejszościowego - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.
 Lubię to Odpowiadać
Tunezja liczy straty z turystyki 18. 9. 0:59 Tunezja liczy straty z turystyki
Rzeczpospolita
O 73,6 procent spadła liczba turystów, którzy odwiedzili Tunezję przez osiem miesięcy tego roku. Europejczyków było nawet o 84,9 procent mniej niż przed rokiem.
 Lubię to Odpowiadać
TUI planuje podnieść kapitał 18. 9. 0:56 TUI planuje podnieść kapitał
Rzeczpospolita
Grupa TUI chce pozyskać od akcjonariuszy od 700 milionów do 1 miliarda euro. W ramach podnoszenia kapitału 300 milionów euro ma wpłacić największy akcjonariusz Aleksiej Mordaszow.
 Lubię to Odpowiadać
Ponad 10 tysięcy nowych zakażeń we Francji. To rekord 18. 9. 0:50 Ponad 10 tysięcy nowych zakażeń we Francji. To rekord
Rzeczpospolita
W czwartek we Francji było 10 593 potwierdzonych nowych zakażeń koronawirusem. To najwyższy wynik od początku epidemii.
 Lubię to Odpowiadać
Sąd Najwyższy: przedawnienie można odroczyć umową 18. 9. 0:47 Sąd Najwyższy: przedawnienie można odroczyć umową
Rzeczpospolita
Strony kontraktu mogą przesunąć termin jego wykonania np. zapłaty i w efekcie odsunąć wygaśnięcie roszczenia. To najnowsza uchwała Sądu Najwyższego.
 Lubię to Odpowiadać
Jak chronić kancelarię przed hakerem 18. 9. 0:44 Jak chronić kancelarię przed hakerem
Rzeczpospolita
Sztuczna inteligencja w firmach prawniczych to jeden z tematów konferencji pod patronatem „Rzeczpospolitej".
 Lubię to Odpowiadać
Witold Zontek: „Bezkarność plus” jest nie do obrony 18. 9. 0:40 Witold Zontek: „Bezkarność plus” jest nie do obrony
Rzeczpospolita
To kuriozalne, by władza sama wprowadzała przepis, który ją uwolni od odpowiedzialności za działania niezgodne z prawem – mówi „Rz" dr Witold Zontek, karnista z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
 Lubię to Odpowiadać
Komisja etyki przyjrzy się wypowiedzi Korwin-Mikkego 18. 9. 0:34 Komisja etyki przyjrzy się wypowiedzi Korwin-Mikkego
Rzeczpospolita
Janusz Korwin-Mikke miał powiedzieć, że "debata o prawach zwierząt odbywa się tylko dlatego, że kiedyś przyznano prawa do głosowania kobietom". Wypowiedzią posła Konfederacji zajmie się komisja etyki poselskiej.
 Lubię to Odpowiadać
Wąsik: Jesteśmy bliżej przyspieszonych wyborów 18. 9. 0:24 Wąsik: Jesteśmy bliżej przyspieszonych wyborów
Rzeczpospolita
- Wydaje się, że dzisiaj jesteśmy bliżej przyspieszonych wyborów niż byliśmy wczoraj - powiedział Maciej Wąsik, zastępca koordynatora ds. służb specjalnych.
 Lubię to Odpowiadać
Paragon do 450 zł brutto z NIP: inny dokument niepotrzebny 18. 9. 0:24 Paragon do 450 zł brutto z NIP: inny dokument niepotrzebny
Rzeczpospolita
Paragon do 450 zł brutto z NIP nabywcy to faktura uproszczona i nie trzeba do niego wystawiać jeszcze zwykłej.
 Lubię to Odpowiadać
Jeden lokal na wynajem to podwójna korzyść podatkowa 18. 9. 0:23 Jeden lokal na wynajem to podwójna korzyść podatkowa
Rzeczpospolita
Wynajmujący mieszkanie może odliczyć 10 proc. jego wartości rocznie. Po zakończeniu amortyzacji sprzeda lokal bez podatku.
 Lubię to Odpowiadać
górę

Data ustawienia

Dziś jest Poniedziałek, 19. października 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Blisko

Ta witryna internetowa wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na witrynie i akceptując niniejszą politykę, użytkownik wyraża zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie zgodnie z warunkami niniejszej polityki.

Kontynuować