Z powrotem Wyborcza Piątek, 18. września 2020
Szukanie Sekcje 18. 9.

Wyborcza

Piątek, 18. września 2020
Close
Reklama
18. 9. 23:22 Komornik: Dziś dłużnik może się odprężyć i spokojnie czekać na kolejne pomysły PiS
Wyborcza
Według Krajowej Rady Komorniczej, porównując pierwsze półrocza 2020 i 2019 r., liczba licytacji z nieruchomości spadła o połowę. A skuteczność działań komorników o 30 procent. Dlaczego? Przez PiS-owskie nowelizacje prawa egzekucyjnego.
 Lubię to Odpowiadać
Kursy walut
EUR 4,20 -0,524%
USD 3,84 -2,395%
CHF 3,86 -2,227%
18. 9. 17:05 Bayern - Schalke 8:0 na inaugurację Bundesligi. Asysta Roberta Lewandowskiego ozdobą meczu
Wyborcza
W pierwszym meczu Bayern Monachium upokorzył Schalke 04 Gelsenkirchen pokonując je 8:0. Robert Lewandowski zdobył bramkę i miał dwie asysty. Pierwszą z nich będą pokazywały telewizje na całym świecie.
 Lubię to Odpowiadać
18. 9. 14:34 W koalicji wszystko gra. "Wiadomości" z pogranicza cyrku i horroru
Wyborcza
Koalicjanci wypowiedzieli Kaczyńskiemu posłuszeństwo, koalicja rządowa się rozpada, gabinet Morawieckiego ma być mniejszościowy, a "Wiadomości" tłuką widzom do głów, że jest dobrze i będzie jeszcze lepiej.
 Lubię to Odpowiadać
18. 9. 13:48 Czołowa łyżwiarka figurowa zdyskwalifikowana za doping. Gigantyczna kara
Wyborcza
Marija Sotskowa, jedna z najlepszych łyżwiarek figurowych w Rosji, została zdyskwalifikowana za doping i fałszowanie dokumentów mających ukryć oszustwa.
 Lubię to Odpowiadać
18. 9. 13:00 Kulisy kryzysu w Zjednoczonej Prawicy. "Ziobro dostał weekend na przemyślenie"
Wyborcza
Jeśli Zbigniew Ziobro nie zmieni linii, wypadnie z rządu wraz z Solidarną Polską - mówi jeden z naszych rozmówców z PiS.
 Lubię to Odpowiadać
18. 9. 12:50 Tour de France. Andersen po raz drugi ograł sprinterów, a Pöstlbergera wycięła osa
Wyborcza
Gdy najlepsi sprinterzy Tour de France oszczędzali siły na ostatnie metry, uciekł im S?ren Kragh Andersen z grupy Sunweb. Duńczyk wygrał drugi etap tegorocznego wyścigu, znów po samotnym ataku.
 Lubię to Odpowiadać
18. 9. 12:17 Leszek Czarnecki na cenzurowanym. Na rynku finansowym ruszyły spekulacje, dlaczego akurat teraz
Wyborcza
O zamiarze zatrzymania Leszka Czarneckiego poinformowało radio RMF FM. Prawdopodobnie chodzi o udział biznesmena w aferze związanej z wrocławską firmą windykacyjną GetBack. Na rynku finansowym ruszyły spekulacje dotyczące tego, dlaczego teraz prokuratura zdecydowała się na taki krok.
 Lubię to Odpowiadać
18. 9. 12:00 Drakońskie kary z sanepidu. Rzecznik praw obywatelskich interweniuje
Wyborcza
10 tys. zł za jazdę hulajnogą po bulwarach wiślanych. 5 tys. zł kary za siedzenie pod sklepem. Sanepid, w związku z narodową izolacją, nakładał drakońskie kary na obywateli. Część z nich udało się uchylić, część spraw swój finał znajdzie w sądzie.
 Lubię to Odpowiadać
18. 9. 11:45 Ig Noble 2020. Wśród nagrodzonych Polka - za ekonomię całowania w usta
Wyborcza
Ig Noble to żartobliwe nagrody za badania, które "najpierw wywołują śmiech, ale potem zmuszają do myślenia". Przyznawane są na Uniwersytecie Harvarda. Wczoraj w nocy ogłoszono tegorocznych laureatów.
 Lubię to Odpowiadać
18. 9. 11:29 Wielka Brytania: Będzie drugi lockdown w październiku?
Wyborcza
Dwa tygodnie zamknięcia gospodarki, w tym szkół, czy lokalne lockdowny i ograniczenia dla restauracji i atrakcji turystycznych? Brytyjczycy szukają sposobów na utemperowanie koronawirusa, który znowu rozlewa się na Wyspach
 Lubię to Odpowiadać
18. 9. 10:44 Koronawirus wraca do Austrii. A z nim obostrzenia
Wyborcza
Od poniedziałku koniec z dużymi imprezami, a w restauracjach maseczki mają obowiązywać nawet przy stolikach. W kościołach wierni muszą ograniczyć śpiewanie. Wiedeń głównym punktem zapalnym drugiej fali epidemii koronawirusa w Austrii.
 Lubię to Odpowiadać
18. 9. 10:32 Prokuratura chce aresztu dla Czarneckiego. Prawnik: "To rewanż za aferę KNF"
Wyborcza
Prokuratura złożyła wniosek o areszt dla bankiera, który dwa lata temu ujawnił aferę KNF. Śledczy chcą mu stawiać zarzuty w sprawie spółki GetBack. "To rewanż ze strony układu rządowego"- pisze w oświadczeniu prawnik Leszka Czarneckiego.
 Lubię to Odpowiadać
18. 9. 9:50 Słodko-gorzki transfer Arkadiusza Milika. Chciał do Juventusu, zagra w Romie
Wyborcza
Polski piłkarz nie zdołał uciec do wymarzonego Turynu, więc zamieszka w mniej prestiżowym Rzymie. Bo bardzo ostatnio potaniał.
 Lubię to Odpowiadać
18. 9. 9:12 Rząd dołoży nowych znaków drogowych. Jak będą wyglądały?
Wyborcza
Ministerstwo Infrastruktury ogłosiło projekty rozporządzeń, które wprowadzą nowe znaki drogowe i doprecyzują stosowanie kilku innych znaków. Ma to poprawić bezpieczeństwo drogowe i zwiększyć komfort podróżowania samochodami.
 Lubię to Odpowiadać
18. 9. 9:10 Po fuzji Fiata Chryslera z Peugeot zaczną zamykać fabryki w Polsce?
Wyborcza
Koncerny Fiat Chrysler i Peugeot-Citroen zmodyfikowały warunki szykowanej fuzji, zwiększając koszty uzyskania oszczędności przez nową firmę. To może oznaczać likwidację zbędnych fabryk samochodów i ich podzespołów.
 Lubię to Odpowiadać
18. 9. 9:00 Prof. Raciborski: Samo grożenie przedterminowymi wyborami może być dla Kaczyńskiego niebezpieczne
Wyborcza
- Jeśli zrodzi się przekonanie, że koalicja się pokłóciła, że nie jest w stanie rządzić, że zachwiał się autorytet Kaczyńskiego, to w społeczeństwie może się upowszechnić przekonanie, że jednak PiS może wybory przegrać. Że nie jest wieczny - mówi socjolog prof. Jacek Raciborski.
 Lubię to Odpowiadać
18. 9. 8:50 USA zacieśniają związki z Tajwanem i zbroją się na Pacyfiku. Jak zareagują Chiny?
Wyborcza
Pentagon ogłosił plan rozbudowy floty i maszyn bezzałogowych, żeby przeciwstawić się ekspansji Chin na wschodnioazjatyckich morzach. Amerykanie przyspieszają też zbrojenie Tajwanu, dokąd wysłali z wizytą kolejnego członka rządu.
 Lubię to Odpowiadać
18. 9. 8:27 We Francji epidemia koronawirusa "znowu bardzo aktywna"
Wyborcza
Minister zdrowia Olivier Véran przestrzega, że lokalnie mogą być wprowadzane daleko idące restrykcje epidemiczne, ale nie przewiduje się lockdownu w skali kraju.
 Lubię to Odpowiadać
18. 9. 8:24 Michała Kwiatkowskiego forma na drugie mistrzostwo świata
Wyborcza
Michał Kwiatkowski wygrał w czwartek 18. etap Tour de France, zaostrzając apetyty polskich kibiców przed przyszłotygodniowymi mistrzostwami świata.
 Lubię to Odpowiadać
18. 9. 7:57 Kaczka w kaczce, Cejrowski w szambie, Urban w polemikach
Wyborcza
Wildstein ma dość disco polo w TVP. Cejrowski ma dość osób, które nie podają ręki szambiarzom. Żołtek ma dość gości, którym nie smakuje jego kaczka. A cała prawica ma tak dość Urbana, Michnika i "Wyborczej", że nie potrafi żyć bez pisania o nich. WSZYSTKIE STRONY. Opinie tygodnia przegląda Grzegorz Wysocki*
 Lubię to Odpowiadać
18. 9. 7:50 Budka: Jesteśmy gotowi na wybory, zaczynamy rozmowy o zbudowaniu większości
Wyborcza
Koalicja Obywatelska rozpoczyna rozmowy na temat budowy większości parlamentarnej oraz przygotowania do przyspieszonych wyborów - zapowiedział w Sejmie przewodniczący PO Borys Budka. Deklaruje, że KO będzie gotowa na każdy scenariusz.
 Lubię to Odpowiadać
18. 9. 7:41 Premier Litwy: nigdy nie zgodzimy się na sankcję na Polskę w sporach o praworządność
Wyborcza
Litwa nie poprze unijnych kar dla Polski w unijnych sporach o praworządność - zadeklarował premier Saulius Skvernelis. Ale taki sprzeciw Wilna jest od dawna wkalkulowany w toczące się w UE procedury
 Lubię to Odpowiadać
18. 9. 7:13 Mieszkania o 30 proc. tańsze niż od dewelopera. Nowy projekt resortu rozwoju
Wyborcza
Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapewniła w czwartek, że mieszkania budowane w ramach nowego pakietu budowlanego będą o blisko 30 proc. tańsze niż te stawiane przez deweloperów - podała PAP.
 Lubię to Odpowiadać
18. 9. 7:05 Gra Ziobry o sądy to gra o tron
Wyborcza
W Zjednoczonej Prawicy wojna nie toczy się o jedną czy dwie ustawy. Chodzi o fundamenty, o przywództwo Jarosława Kaczyńskiego i zakres władzy Zbigniewa Ziobry. Bez dokończenia zmian w sądach minister sprawiedliwości wciąż jest tylko wasalem prezesa.
 Lubię to Odpowiadać
18. 9. 6:41 Sejm przegłosował ustawę. Biura zwrócą za odwołane wyjazdy, jeśli starczy pieniędzy. Kiedy i jak je otrzymać?
Wyborcza
Będzie pomoc dla firm turystycznych, ale nie wszystkich. Biura podróży dostaną pieniądze na zwroty za odwołane przez epidemię koronawirusa wyjazdy, ale prawdopodobnie za mało.
 Lubię to Odpowiadać
18. 9. 6:28 Wcześniejsze wybory czy rząd mniejszościowy? Co się opłaca Kaczyńskiemu
Wyborcza
W obecnej sytuacji PiS może łatwo doprowadzić do nowych wyborów parlamentarnych -wystarczy zgłosić uchwałę o skróceniu kadencji Sejmu. Łatwiej jednak będzie Jarosławowi Kaczyńskiemu sprawować przez pewien czas władzę przy pomocy rządu mniejszościowego.
 Lubię to Odpowiadać
18. 9. 6:15 MEN zmienia wytyczne dla szkół. Dyrektorzy mogą wymagać maseczek
Wyborcza
By ochronić uczniów chorych przewlekle, dyrektor w porozumieniu z rodzicami może wprowadzić m.in. obowiązek noszenia maseczek - tak wynika z nowych wytycznych MEN i służb sanitarnych.
 Lubię to Odpowiadać
18. 9. 5:24 Czego się boi premier Mateusz Morawiecki?
Wyborcza
Odpowiedz jest bardzo prosta. Premier zaczął się obawiać odpowiedzialności za błędy swojego rządu i swoje własne.
 Lubię to Odpowiadać
18. 9. 5:15 "Brakujący środek" świata w czasach zarazy. Jak uniknąć pułapki średniego dochodu?
Wyborcza
W najbliższych trzech dekadach większość inwestycji w infrastrukturę będzie ulokowana w krajach średniego dochodu. I to od nich zależy, czy do 2050 r. świat osiągnie zerowy poziom emisji netto gazów cieplarnianych.
 Lubię to Odpowiadać
18. 9. 4:38 Homo sapiens wyszedł z Afryki dużo wcześniej. Ślady stóp sprzed 120 tys. lat na Półwyspie Arabskim
Wyborcza
Półwysep Arabski, dziś zasypany piaskiem, mógł odegrać kluczową rolę w historii naszego gatunku. Przed 120 tys. lat płynęły tu rzeki zasilające tysiące jezior. Wygląda na to, że "nasi" już tam wtedy byli.
 Lubię to Odpowiadać
18. 9. 4:12 Nie oddawajmy praw zwierząt Kaczyńskiemu
Wyborcza
Za zmianami firmowanymi przez Kaczyńskiego stoją tysiące osób, które z PiS nie mają nic wspólnego i wieloletnie starania o poprawę losu zwierząt oraz ludzi, mieszkających w pobliżu futrzarskich ferm.
 Lubię to Odpowiadać
18. 9. 4:01 Die Welt: Białoruś zaskoczyła Europę oporem i nadzieją swojej młodzieży
Wyborcza
Sprzeciw wobec reżimu Łukaszenki przejawia się nie tylko na ulicach, ale także w internecie i przy pomocy przebywających na emigracji, a symbolem nowego ruchu stało się nieoczekiwanie... tradycyjne rzemiosło.
 Lubię to Odpowiadać
18. 9. 4:00 Złe wyniki banków Leszka Czarneckiego. Czy mogą zostać przejęte?
Wyborcza
Już 17. kwartał banki należące do Leszka Czarneckiego mają kłopoty. Flagowy Getin Noble Bank i mniejszy Idea Bank wciąż notują straty. Mają problemy ze spełnieniem wymogów kapitałowych i może grozić im przymusowe przejęcie przez inny bank, wskazany przez Komisję Nadzoru Finansowego.
 Lubię to Odpowiadać
18. 9. 3:54 Sejm powołał nowego prezesa UKE. Kim jest Jacek Oko? Kiedy aukcja 5G?
Wyborcza
Sejm w nowym trybie wprowadzonym "tarczą antykryzysową" powołał na prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej dr. inż. Jacka Oko związanego z Politechniką Wrocławską. Zastąpi on tymczasowego szefa urzędu Krzysztofa Dyla.
 Lubię to Odpowiadać
18. 9. 3:43 Dlaczego indiańscy liderzy idą za Trumpem?
Wyborcza
W tym tygodniu Alvin Not Afraid Jr., przewodniczący plemienia Wron, oficjalnie poparł Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich - w obecności wiceprezydenta Mike'a Pence'a. Tłem tego sojuszu jest wspólnota interesów w postaci eksploatacji złóż.
 Lubię to Odpowiadać
18. 9. 3:02 Marek Suski: Koalicji już nie ma. Prawdopodobnie będzie rząd mniejszościowy
Wyborcza
- To nie jest koniec świata, a koniec koalicji i prawdopodobnie rząd mniejszościowy - powiedział Marek Suski w RMF FM. - Uważam, że nasi byli koalicjanci powinni pakować już biurka - stwierdził bliski współpracownik prezesa Kaczyńskiego.
 Lubię to Odpowiadać
18. 9. 2:41 Adam Bodnar kawalerem francuskiego Orderu Legii Honorowej
Wyborcza
- Jako rzecznik praw obywatelskich, któremu polska konstytucja gwarantuje niezależność od innych organów państwowych, musiał pan przypominać i bronić zasad trójpodziału władzy i państwa prawa - powiedział do Bodnara francuski ambasador Frédéric Billet.
 Lubię to Odpowiadać
18. 9. 2:34 Łukaszenka grozi Polsce wojną? To sygnał dla Putina
Wyborcza
Aleksander Łukaszenka grożąc zamknięciem granic z Zachodem chce pokazać, jak bardzo jest zdeterminowany. Na Białorusi nic nie jest bowiem przesądzone
 Lubię to Odpowiadać
18. 9. 1:24 Albo Kaczyński, albo Ziobro. To walka o realną władzę
Wyborcza
To nie są podchody, przepychanie, przeciąganie liny, targi o liczbę ministrów i wiceministrów w zrekonstruowanym rządzie. W obozie władzy mamy realny kryzys, który musi zaowocować rzeczywistym przesileniem.
 Lubię to Odpowiadać
18. 9. 0:15 Można wyjechać, nie można wrócić. Białoruskie MSW unieważnia paszport metropolity Kondrusiewicza
Wyborcza
Powodem anulowania paszportu głowy białoruskiego Kościoła katolickiego jest "uniknięcia jego nieuzasadnionego użycia". W tej chwili nie może on wjechać na Białoruś.
 Lubię to Odpowiadać
18. 9. 0:05 Bundesliga. Wraca Lewandowski. I wreszcie ma poważnego konkurenta
Wyborcza
Polski napastnik ma wreszcie zmierzyć się z realnym zagrożeniem. Inaczej niż Bayern - Niemcy już przestali wierzyć, że spotka poważnych rywali
 Lubię to Odpowiadać
18. 9. 0:01 PiS zabiera piłkę i wślizgiem atakuje Bońka. Po co CBA weszło do PZPN
Wyborcza
Przez osiem lat prezes PZPN Zbigniew Boniek starał się żyć dobrze z każdą władzą. Wystarczyły dwa zdania na Twitterze, by zaczęła się wojna. Chodzi o to, kto weźmie władzę w najbogatszym sportowym związku w Polsce.
 Lubię to Odpowiadać
18. 9. 0:00 Kulisy wysłania Lipińskiego do NBP. "Kaczyński chce mieć tam swojego człowieka"
Wyborcza
Poseł PiS i wiceprezes partii Adam Lipiński zostanie członkiem zarządu Narodowego Banku Polskiego. Będzie zarabiał ok. 50 tys. miesięcznie.
 Lubię to Odpowiadać
18. 9. 0:00 Co prezes Kaczyński wie o Irlandii
Wyborcza
Niedoszły prezydent Szymon Hołownia postanowił odkleić od siebie łatkę ministranta. Atakuje prezydenta Andrzeja Dudę za to, że ten wybiera się z wizytą do Watykanu.
 Lubię to Odpowiadać
górę

Data ustawienia

Dziś jest Poniedziałek, 19. października 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Blisko

Ta witryna internetowa wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na witrynie i akceptując niniejszą politykę, użytkownik wyraża zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie zgodnie z warunkami niniejszej polityki.

Kontynuować