Z powrotem Rzeczpospolita Wtorek, 29. września 2020
Szukanie Sekcje 29. 9.

Rzeczpospolita

Wtorek, 29. września 2020
Close
Reklama
USA: Coraz więcej dzieci zakaża się koronawirusem 29. 9. 23:29 USA: Coraz więcej dzieci zakaża się koronawirusem
Rzeczpospolita
Dzieci i nastolatkowie stanowią obecnie 10 proc. wszystkich zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 wykrytych w USA - tymczasem jeszcze w kwietniu było to 2 proc. - wynika z danych Amerykańskiej Akademii Pediatrii opublikowanych we wtorek.
 Lubię to Odpowiadać
Nadchodzi era domów oszczędzających ciepło i energię 29. 9. 23:25 Nadchodzi era domów oszczędzających ciepło i energię
Rzeczpospolita
Deweloperzy akceptują zmiany, ale chcieliby większej swobody w dochodzeniu do nowych parametrów, jakie będą musiały spełniać budynki.
 Lubię to Odpowiadać
Dziś deweloper już nie tylko stawia ściany 29. 9. 23:20 Dziś deweloper już nie tylko stawia ściany
Rzeczpospolita
Inwestycji mieszkaniowych z certyfikatami środowiskowymi w Polsce przybywa. Deweloperzy szukają sposobów, by budować zielone inwestycje – w przenośni i dosłownie.
 Lubię to Odpowiadać
Zielone magazyny i biurowce 29. 9. 23:20 Zielone magazyny i biurowce
Rzeczpospolita
Od projektowania, przez budowę aż po dokładną aranżację i użytkowanie – aspekty związane z ochroną środowiska brane są dziś pod uwagę na każdym etapie życia budynków.
 Lubię to Odpowiadać
29. 9. 23:00 Nie jest tak źle, jak by mogło być
Rzeczpospolita
Gdy inni mieli lockdown, na rozpoczętych wcześniej budowach prace trwały w najlepsze, jakby firmy chciały nie tylko skończyć to, co zaczęły, ale też pokazać, że pandemia ich nie dosięga.
 Lubię to Odpowiadać
29. 9. 23:00 Środek ciężkości przesuwa się w stronę infrastruktury
Rzeczpospolita
Pandemia odciśnie piętno na budownictwie – w najbliższych latach więcej zleceń będzie płynąć z rynku inżynieryjnego niż kubaturowego.
 Lubię to Odpowiadać
Budujmy z myślą o energooszczędności 29. 9. 23:00 Budujmy z myślą o energooszczędności
Rzeczpospolita
Dla przeciętnego Polaka inwestycja w dom to decyzja na całe życie, jeśli nie na pokolenia. Nowe warunki techniczne zabezpieczają tę długofalową perspektywę – mówi Henryk Kwapisz, dyrektor ds. relacji instytucjonalnych ISOVER.
 Lubię to Odpowiadać
29. 9. 23:00 Sektor ma się dobrze i pędzi ku zmianom
Rzeczpospolita
Branża budowlana – co potwierdzają sami jej przedstawiciele – w stosunkowo nikłym stopniu została dotknięta skutkami epidemii koronawirusa.
 Lubię to Odpowiadać
Zero kompromisów wobec łamania prawa 29. 9. 23:00 Zero kompromisów wobec łamania prawa
Rzeczpospolita
Jako branża e-papierosów oraz odpowiedzialni handlowcy chcemy się skutecznie przeciwstawić niezgodnym z prawem praktykom. Czyli sprzedaży tych produktów nieletnim – mówi Steven Harvie, Country Manager Poland & Baltics, British American Tobacco.
 Lubię to Odpowiadać
Kędziora zagra w Lidze Mistrzów. Omonia spada do Ligi Europy 29. 9. 22:44 Kędziora zagra w Lidze Mistrzów. Omonia spada do Ligi Europy
Rzeczpospolita
Dynamo Kijów z obrońcą reprezentacji Polski, Tomaszem Kędziorą w podstawowym składzie, awansowało do fazy grupowej Ligi Mistrzów - czytamy w Onecie.
 Lubię to Odpowiadać
Izrael: Demonstrować można tylko w pobliżu swojego domu 29. 9. 22:26 Izrael: Demonstrować można tylko w pobliżu swojego domu
Rzeczpospolita
Izraelski parlament zatwierdził rozporządzenie izraelskiego rządu, którego celem jest ograniczenie swobody organizowania protestów i demonstracji w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2. Przepisy te są postrzegane jako próba uporania się z protestami przeciwko premierowi, Beniaminowi Netanjahu i sposobowi, w jaki jego rząd walczy z epidemią koronawirusa.
 Lubię to Odpowiadać
Górski Karabach: Walki trwają, nikt nie chce mówić o pokoju 29. 9. 22:07 Górski Karabach: Walki trwają, nikt nie chce mówić o pokoju
Rzeczpospolita
Przywódcy Azerbejdżany i Armenii odrzucają wezwania do podjęcia rozmów pokojowych w związku z walkami, jakie od trzech dni toczą się w Górskim Karabachu - enklawie na terenie Azerbejdżanu zamieszkiwanej przez etnicznych Ormian, w której konflikt toczy się od 1988 roku.
 Lubię to Odpowiadać
Korea Płn. wzywa świat do efektywnej walki z COVID-19 29. 9. 21:51 Korea Płn. wzywa świat do efektywnej walki z COVID-19
Rzeczpospolita
Ambasador Korei Północnej przy ONZ, Kim Song, wezwał światowe rządy do "wykazania się efektywnym przywództwem" w walce z COVID-19. Kim Song dodał, że środki podjęte przez Koreę Północną, które miały charakter "prewencyjny", były "zdecydowane" a działania podjęto "na czas" sprawiły, iż zagrożenie związane z COVID-19 jest w Korei Północnej pod "stabilną kontrolą".
 Lubię to Odpowiadać
Dr Fauci: Chcieliśmy walczyć z COVID jak z grypą. Błąd 29. 9. 21:35 Dr Fauci: Chcieliśmy walczyć z COVID jak z grypą. Błąd
Rzeczpospolita
Główny epidemiolog USA, dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych tłumaczył we wtorek, że USA były "nieprzygotowane na pandemię koronawirusa" ponieważ ich plan walki z pandemią opierał się na modelu walki z grypą.
 Lubię to Odpowiadać
Biden do Trumpa: Czy możesz się zamknąć? 29. 9. 21:11 Biden do Trumpa: Czy możesz się zamknąć?
Rzeczpospolita
Kandydat Partii Demokratycznej na prezydenta, Joe Biden, zarzucił Donaldowi Trumpowi w czasie debaty prezydenckiej w Cleveland, że ten był bardziej zaniepokojony gospodarką i rynkiem akcji niż rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2.
 Lubię to Odpowiadać
Autostrada A1 ma być gotowa jeszcze w tym roku 29. 9. 16:23 Autostrada A1 ma być gotowa jeszcze w tym roku
Rzeczpospolita
Ukończenie budowy autostrady A1 oznaczać będzie komfortowe i szybkie połączenie północy kraju z południem. Zgodnie z zapowiedziami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, droga ta ma być przejezdna do końca roku. Jest jednak haczyk. Ruch odbywać się będzie po jednej jezdni.
 Lubię to Odpowiadać
Figury Magdaleny Abakanowicz w Dreźnie 29. 9. 15:40 Figury Magdaleny Abakanowicz w Dreźnie
Rzeczpospolita
Wystawa Magdaleny Abakanowicz otwarta zostanie 1 października w Albertinum w Dreżnie. To efekt współpracy z Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Prezentowane prace Abakanowicz - „Tłum” i „Klatka” pochodzą z jego zbiorów.
 Lubię to Odpowiadać
W środę Bayern - Borussia 29. 9. 15:36 W środę Bayern - Borussia
Rzeczpospolita
Na pustej Allianz Arenie mistrz i wicemistrz Niemiec zmierzą się o Superpuchar.
 Lubię to Odpowiadać
Grodzki: Czarnek w rządzie to prowokacja 29. 9. 15:12 Grodzki: Czarnek w rządzie to prowokacja
Rzeczpospolita
- Będzie to dyskomfortowa, niezręczna sytuacja dla członków Rady Ministrów, kiedy formalnym szefem będzie pan premier Morawiecki, a tak naprawdę wszyscy będą wiedzieli, że szefem jest wicepremier - ocenił marszałek Senatu Tomasz Grodzki ewentualne wejście do rządu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
 Lubię to Odpowiadać
Czarnek w rządzie. Biedroń interweniuje w Brukseli 29. 9. 14:38 Czarnek w rządzie. Biedroń interweniuje w Brukseli
Rzeczpospolita
Według nieoficjalnych informacji poseł PiS Przemysław Czarnek zostanie ministrem edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego. Europoseł Robert Biedroń wysłał w tej sprawie pismo do Parlamentu Europejskiego
 Lubię to Odpowiadać
Debata Trump - Biden. Pierwsze bezpośrednie starcie 29. 9. 14:06 Debata Trump - Biden. Pierwsze bezpośrednie starcie
Rzeczpospolita
Prezydent Donald Trump i kandydat Demokratów Joe Biden odbędą we wtorek pierwszą z trzech zaplanowanych debat przed listopadowymi wyborami prezydenckimi
 Lubię to Odpowiadać
To nie Uber wykończył taksówkarzy 29. 9. 14:02 To nie Uber wykończył taksówkarzy
Rzeczpospolita
Obowiązujące od października przepisy powinny się przyczynić do zakończenia wojny w środowisku przewoźników. Jednak mogą też uderzyć po kieszeni klientów.
 Lubię to Odpowiadać
Rząd więcej firmom da czy zabierze w 2021? 29. 9. 14:00 Rząd więcej firmom da czy zabierze w 2021?
Rzeczpospolita
Premier Mateusz Morawiecki chwali się, że korzystne rozwiązania podatkowe przyniosą biznesowi nawet 6 mld zł w przyszłym roku. Milczy jednak na temat nowych obciążeń fiskalnych.
 Lubię to Odpowiadać
Jubilerzy z najgorszym wynikiem w całej gospodarce 29. 9. 14:00 Jubilerzy z najgorszym wynikiem w całej gospodarce
Rzeczpospolita
Branża może być główną ofiarą spadku wydatków konsumpcyjnych. Apart chce z tym walczyć ogromną kampanią reklamową z udziałem dwóch najgorętszych nazwisk show biznesu.
 Lubię to Odpowiadać
Pracownikom w Unii coraz trudniej jest oderwać się od pracy 29. 9. 14:00 Pracownikom w Unii coraz trudniej jest oderwać się od pracy
Rzeczpospolita
Ponad 44 proc. pracujących Polaków nawet w czasie wolnym nie może zapomnieć o służbowych obowiązkach. W całej Unii ten odsetek przekracza 40 proc.
 Lubię to Odpowiadać
Zniesienie niedzielnego zakazu pomoże handlowi i gospodarce 29. 9. 14:00 Zniesienie niedzielnego zakazu pomoże handlowi i gospodarce
Rzeczpospolita
Mimo ogromnych problemów i nowych wyzwań w roku finansowym zakończonym w sierpniu udało się nam wypracować wzrost przychodów o kilka procent – mówi w swoim pierwszym wywiadzie Karin Sköld, prezes IKEA Retail Polska.
 Lubię to Odpowiadać
Trzy scenariusze dla PPK i recepty na sukces 29. 9. 14:00 Trzy scenariusze dla PPK i recepty na sukces
Rzeczpospolita
Od sukcesu PPK zależy trwałe zwiększenie stopy inwestycji, dolanie paliwa do rozwoju rynku kapitałowego i zmniejszenie napięć emerytalnych.
 Lubię to Odpowiadać
Chmura dobra dla środowiska 29. 9. 14:00 Chmura dobra dla środowiska
Rzeczpospolita
Migracje do chmury publicznej mogą przynieść znaczną redukcję emisji dwutlenku węgla – wynika z raportu Accenture, do którego dotarła „Rzeczpospolita".
 Lubię to Odpowiadać
Dziwna reakcja inwestorów po porozumieniu z górnikami 29. 9. 14:00 Dziwna reakcja inwestorów po porozumieniu z górnikami
Rzeczpospolita
Porozumienie rządu z górnikami nie rozwiąże problemów górnictwa i jest niekorzystne dla energetyki – twierdzą zgodnie analitycy. Mimo to notowania wytwórców prądu eksplodowały.
 Lubię to Odpowiadać
Klienci Banku Millennium z różnymi warunkami ugód 29. 9. 14:00 Klienci Banku Millennium z różnymi warunkami ugód
Rzeczpospolita
Bank nie ujawnia, jakie propozycje porozumień przedstawia frankowiczom. Zapewnia, że jest otwarty.
 Lubię to Odpowiadać
Uber i Bolt pojadą tylko jako zwykła taksówka 29. 9. 14:00 Uber i Bolt pojadą tylko jako zwykła taksówka
Rzeczpospolita
Od czwartku wszystkie pojazdy świadczące usługę przewozu osób będą jeździć oznakowane jak taxi. Kierowcy będą musieli posiadać specjalną licencję, podobnie jak platformy łączące ich z pasażerami.
 Lubię to Odpowiadać
Youtube i Facebook królami streamingu na smartfonach 29. 9. 13:59 Youtube i Facebook królami streamingu na smartfonach
Rzeczpospolita
Znamy pierwsze wyniki badania Nielsen Media Polska pokazującego, jak telewizja klasyczna traci uwagę widza.
 Lubię to Odpowiadać
Niemcy zaostrzają przepisy, ale nie zamykają kraju 29. 9. 13:50 Niemcy zaostrzają przepisy, ale nie zamykają kraju
Rzeczpospolita
Władze Niemiec podjęły decyzję o ograniczeniu liczby uczestników zgromadzeń i wprowadzeniu grzywien dla obywateli, którzy nie przestrzegają przepisów wprowadzonych w celu ograniczenia liczby zakażeń koronawirusem.
 Lubię to Odpowiadać
Sąd Najwyższy: notariusz nie może zastąpić adwokata 29. 9. 12:41 Sąd Najwyższy: notariusz nie może zastąpić adwokata
Rzeczpospolita
Poza ściśle określonymi czynnościami rejent nie może składać wniosków do sądu np. o wpisanie spadkobiercy do księgi wieczystej, jeśli tej czynności nie dokonywał.
 Lubię to Odpowiadać
Egzamin na aplikacje: Oblałeś? Nie zapomnij się odwołać 29. 9. 12:40 Egzamin na aplikacje: Oblałeś? Nie zapomnij się odwołać
Rzeczpospolita
Blisko połowa zdających na aplikacje adwokacką i radcowską nie przeszła testu. Ale jest jeszcze dla nich ratunek.
 Lubię to Odpowiadać
Czy personel szpitali zdąży przed grypą? 29. 9. 12:35 Czy personel szpitali zdąży przed grypą?
Rzeczpospolita
Medycy nie mogą się doczekać bezpłatnych szczepień. Według resortu placówki nie podpisały jeszcze umów.
 Lubię to Odpowiadać
W środę skarbowcy będą protestować. Wyłączą komputery 29. 9. 12:31 W środę skarbowcy będą protestować. Wyłączą komputery
Rzeczpospolita
W środę urzędnicy KAS wyłączą komputery. To protest przeciw redukcjom zatrudnienia.
 Lubię to Odpowiadać
Tysiące właścicieli nieruchomości zapłaci podatek od deszczu 29. 9. 12:28 Tysiące właścicieli nieruchomości zapłaci podatek od deszczu
Rzeczpospolita
Rząd chce głębiej sięgnąć do kieszeni Polaków, by mieć pieniądze na walkę z suszą.
 Lubię to Odpowiadać
Poszukiwana od dwóch lat kobieta znaleziona na oceanie 29. 9. 12:27 Poszukiwana od dwóch lat kobieta znaleziona na oceanie
Rzeczpospolita
Kobieta, która zaginęła na dwa lata, została znaleziona żywa unosząc się na powierzchni oceanu. Kolumbijka została odnaleziona przez rybaków u wybrzeży Puerto Columbii, w sobotę 26 września.
 Lubię to Odpowiadać
Klub bez domu 29. 9. 12:15 Klub bez domu
Rzeczpospolita
Legia Warszawa o awans do fazy grupowej Ligi Europy zagra w czwartek na Łazienkowskiej z Karabachem FK. To klub uchodźca z nieistniejącego miasta.
 Lubię to Odpowiadać
Nie lubimy poniedziałku 29. 9. 12:12 Nie lubimy poniedziałku
Rzeczpospolita
W turnieju singlowym po pierwszej rundzie została nam już tylko Iga Świątek, która gra dziś z Su-Wei Hsieh z Tajwanu.
 Lubię to Odpowiadać
Z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ucieka powietrze 29. 9. 11:59 Z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ucieka powietrze
Rzeczpospolita
Rosyjska agencja kosmiczna Roskosmos poinformowała we wtorek, że z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wycieka powietrze w ilościach przekraczających normy.
 Lubię to Odpowiadać
Apelacja USA ws. drewna z Kanady w prawnej próżni 29. 9. 11:15 Apelacja USA ws. drewna z Kanady w prawnej próżni
Rzeczpospolita
Administracja USA zapowiedziała odwołanie się do WTO od werdyktu tej organizacji przyznającego w dużym stopniu rację Kanadzie w sporze o handel drewnem budowlanym. Apelacja trafi w prawną próżnię.
 Lubię to Odpowiadać
Korzyści ze skrócenia impulsu światła 29. 9. 11:15 Korzyści ze skrócenia impulsu światła
Rzeczpospolita
Lasery zrewolucjonizowały leczenie chorób siatkówki, rogówki, jaskry, zaćmy oraz wielu innych poważnych i powszechnych schorzeń okulistycznych. Wielu chorych zawdzięcza im ocalenie od ślepoty.
 Lubię to Odpowiadać
Leczenie, które przełamało potęgę nowotworów 29. 9. 11:12 Leczenie, które przełamało potęgę nowotworów
Rzeczpospolita
Żadne inne nowe osiągnięcie w onkologii nie okazało się tak ważne jak immunoterapia – podkreślała w 2016 r. w raporcie Amerykańskiego Towarzystwa Badań Klinicznych (ASCO) prezes tej instytucji Julie M. Vose. – Plan jest prosty: zmobilizować układ odpornościowy do walki z rakiem. Kolejne lata badań nad immunoterapią przynoszą kolejne sukcesy i nadzieje.
 Lubię to Odpowiadać
Białoruś: Rząd pozbawia statusu czołowy serwis informacyjny 29. 9. 11:11 Białoruś: Rząd pozbawia statusu czołowy serwis informacyjny
Rzeczpospolita
Niezależny białoruski portal informacyjny tut.by został decyzją Ministerstwa Informacji pozbawiony statusu środka masowego przekazu.
 Lubię to Odpowiadać
Rozwój medycyny zmienił świat 29. 9. 11:10 Rozwój medycyny zmienił świat
Rzeczpospolita
11 marca 2020 r. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła pandemię koronawirusa. Do tej pory na infekcję spowodowaną tym niebezpiecznym patogenem zapadło co najmniej 33 milionów na świecie, zmarło ponad milion. I nic nie wskazuje na to, że sytuacja jest opanowana. Przeciwnie, mówi się, że nadchodzi druga fala zachorowań.
 Lubię to Odpowiadać
Destrukcja, która ratuje wzrok 29. 9. 11:09 Destrukcja, która ratuje wzrok
Rzeczpospolita
Laser to skrót, który zawiera w sobie definicję: Light Amplification by Stimulated Emissin of Radiation, czyli wzmocnienie światła przez wymuszoną emisję promieniowania.
 Lubię to Odpowiadać
Jest polski prototyp szczepionki na Covid-19 29. 9. 11:05 Jest polski prototyp szczepionki na Covid-19
Rzeczpospolita
Rząd nie wspiera nas w naszych pracach – mówi prof. Andrzej Mackiewicz, kierownik Katedry Biotechnologii Medycznej UM w Poznaniu.
 Lubię to Odpowiadać
Otrzymanie i umorzenie mikropożyczki 29. 9. 11:00 Otrzymanie i umorzenie mikropożyczki
Rzeczpospolita
Mikroprzedsiębiorcy, którzy prowadzili działalność gospodarczą przed 1 kwietnia 2020 r. mogli otrzymać od starosty pożyczkę ze środków Funduszu Pracy przeznaczoną na sfinansowanie bieżących kosztów działalności gospodarczej w okresie pandemii.
 Lubię to Odpowiadać
Prof. Duszyński: 7 mln Polaków może ciężko przejść Covid-19 29. 9. 10:47 Prof. Duszyński: 7 mln Polaków może ciężko przejść Covid-19
Rzeczpospolita
Musimy być przygotowani na wszystko, wiedzieć, kiedy przechodzimy ze scenariusza łagodnego w umiarkowany, a kiedy prawdopodobny staje się scenariusz groźny, pesymistyczny. Nie chcemy przecież takiego wybuchu, jak np. w Bergamo wiosną – mówi prof. Jerzy Duszyński, prezes PAN.
 Lubię to Odpowiadać
Powstanie obowiązku podatkowego w przypadku użytkowania 29. 9. 10:45 Powstanie obowiązku podatkowego w przypadku użytkowania
Rzeczpospolita
W transakcji przeniesienia lub oddania w użytkowanie wieczyste gruntu pojawia się wątpliwość, na ile o sytuacji stron transakcji, powinny decydować przesłanki formalne, a na ile aspekt ekonomiczny.
 Lubię to Odpowiadać
Nieoficjalnie: Czarnek nowym ministrem edukacji i nauki 29. 9. 10:44 Nieoficjalnie: Czarnek nowym ministrem edukacji i nauki
Rzeczpospolita
Liderzy Zjednoczonej Prawicy zaakceptowali nowy skład rządu. Na czele nowo utworzonego resortu edukacji i nauki ma stanąć poseł PiS Przemysław Czarnek - informuje Onet.pl
 Lubię to Odpowiadać
29. 9. 10:30 Kary umowne mogą niekiedy podlegać VAT
Rzeczpospolita
Przedsiębiorcy zawierając różnego rodzaju umowy, pragną zabezpieczyć się na wypadek nienależytego ich wykonania. Do tego celu najczęściej wykorzystywana jest instytucja kary umownej, która ponadto stanowi zabezpieczenie w sytuacji niewykonania umowy.
 Lubię to Odpowiadać
W uziemionym superjumbo zrobią luksusową restaurację 29. 9. 10:23 W uziemionym superjumbo zrobią luksusową restaurację
Rzeczpospolita
Singapore Airlines zamierza wykorzystać jeden z uziemionych samolotów A380 jako luksusową restaurację, także oferować dostawy do domów posiłków lotniczych, aby nie stracić kontaktu z klientami, którzy nie mogą latać z powodu wirusa.
 Lubię to Odpowiadać
Cesja i sprzedaż mieszkania na 8 proc. stawce 29. 9. 9:30 Cesja i sprzedaż mieszkania na 8 proc. stawce
Rzeczpospolita
Transakcje zbycia praw i obowiązków z umowy deweloperskiej, należy traktować tak samo jako dostawę nieruchomości, której one dotyczą.
 Lubię to Odpowiadać
Armenia: Turcy zestrzelili nasz myśliwiec Su-25. Pilot nie żyje 29. 9. 9:29 Armenia: Turcy zestrzelili nasz myśliwiec Su-25. Pilot nie żyje
Rzeczpospolita
Ormiańskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że we wtorek turecki myśliwiec F-16 zestrzelił ich Su-25. W wyniku tego zdarzenia zginąć miał pilot myśliwca.
 Lubię to Odpowiadać
Konfederacja odpowiada na odrzucenie sprawozdania przez PKW 29. 9. 9:17 Konfederacja odpowiada na odrzucenie sprawozdania przez PKW
Rzeczpospolita
Państwowa Komisja Wyborcza nie zaakceptowała sprawozdania finansowego Konfederacji za rok 2019. "Uchwała PKW stanowi desperacją próbę wyprowadzenia przeciwko Konfederacji politycznego ataku przez partie uczestniczące w upolitycznieniu PKW i desygnujące do PKW swoich przedstawicieli" - twierdzi skarbnik partii Michał Wawer.
 Lubię to Odpowiadać
Fiskus nie może sięgać po rozwiązanie, którego nie było 29. 9. 9:15 Fiskus nie może sięgać po rozwiązanie, którego nie było
Rzeczpospolita
Przepis art. 199a ordynacji podatkowej nie wprowadza klauzuli obejścia prawa podatkowego. Nie uprawnia do pomijania na gruncie prawa podatkowego konsekwencji wynikających z ważnych i skutecznych czynności, które zostały podjęte celem uchylenia się od opodatkowania.
 Lubię to Odpowiadać
Wzrosły rachunki za telefon i internet. Skok zaległości 29. 9. 9:11 Wzrosły rachunki za telefon i internet. Skok zaległości
Rzeczpospolita
Pogorszenie warunków finansowych wpłynęło na większe niż zwykle opóźnienia w spłacaniu – wyższych w czasie pandemii – rachunków za telefon i internet.
 Lubię to Odpowiadać
Sąd: 250 tys. zł dla byłego policjanta za niesłuszne zatrzymanie 29. 9. 9:06 Sąd: 250 tys. zł dla byłego policjanta za niesłuszne zatrzymanie
Rzeczpospolita
Były policjant z Gryfic otrzyma w sumie 250 tys. zł odszkodowania za niesłuszne oskarżenia o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i przemyt narkotyków - informuje portal Onet.pl.
 Lubię to Odpowiadać
Niemiecki minister finansów broni rekordowego długu 29. 9. 9:01 Niemiecki minister finansów broni rekordowego długu
Rzeczpospolita
Olaf Scholz, niemiecki minister finansów, oświadczył, że podtrzymuje zdanie o dużych wydatkach publicznych, aby pomóc gospodarce Niemiec w wyjściu z pandemii.
 Lubię to Odpowiadać
Jak w pandemii skutecznie uniknąć komornika 29. 9. 9:00 Jak w pandemii skutecznie uniknąć komornika
Rzeczpospolita
Ludowe porzekadło mówi, że każdy może upaść, ale nie każdy zdoła się podnieść. To w części optymistyczne stwierdzenie, a w części mało budujące, pasuje jak ulał do nowelizacji prawa upadłościowego, która 24 marca tego roku weszła w życie.
 Lubię to Odpowiadać
Mniej formalizmu, więcej inwestycyjnej wolności 29. 9. 9:00 Mniej formalizmu, więcej inwestycyjnej wolności
Rzeczpospolita
Zmiany w Prawie budowlanym mają na celu usprawnienie procesu inwestycyjnego, ograniczenie biurokracji i doprecyzowanie niejasnych przepisów.
 Lubię to Odpowiadać
W wieku 91 lat zmarł emir Kuwejtu 29. 9. 8:56 W wieku 91 lat zmarł emir Kuwejtu
Rzeczpospolita
Nie żyje emir Kuwejtu Sabah al-Ahmad al-Dżabir as-Sabah. Zmarł we wtorek w szpitalu w Stanach Zjednoczonych.
 Lubię to Odpowiadać
Egzamin na aplikacje: MS podaje wyniki i zestawy pytań 29. 9. 8:56 Egzamin na aplikacje: MS podaje wyniki i zestawy pytań
Rzeczpospolita
W minioną sobotę 26 września 2020 r. na terenie całego kraju przeprowadzono państwowe egzaminy wstępne na aplikacje prawnicze. We wtorek resort sprawiedliwości opublikował wstępne wyniki i zestawy pytań testowych.
 Lubię to Odpowiadać
Izraelski system obroni czeskie niebo 29. 9. 8:51 Izraelski system obroni czeskie niebo
Rzeczpospolita
Ministerstwo Obrony Republiki Czeskiej rozpoczęło negocjacje z Izraelem w sprawie zakupu rakietowego systemu przeciwlotniczego krótkiego zasięgu Rafael SPYDER (Surface-to-air PYthon and DERby).
 Lubię to Odpowiadać
Jakie zasady ochrony sygnalistów w spółkach giełdowych 29. 9. 8:45 Jakie zasady ochrony sygnalistów w spółkach giełdowych
Rzeczpospolita
Niebawem minie pierwszy rok obowiązywania regulacji zobowiązującej spółki publiczne do przyjęcia i wdrożenia w wewnętrznej strukturze organizacyjnej rozwiązań mających na celu umożliwienie bezpiecznego zgłaszania zauważonych uchybień w działalności podmiotu.
 Lubię to Odpowiadać
Nowa upadłość konsumencka dostępna dla każdego 29. 9. 8:45 Nowa upadłość konsumencka dostępna dla każdego
Rzeczpospolita
Sporządzenie wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej – choć nie jest proste – to jednak jest wykonalne dla osoby, która nie ma doświadczenia. Poważne problemy mogą pojawić się jednak na etapie walki o jak najkorzystniejszy plan spłaty. To właśnie ten etap postępowania jest kluczowy i najistotniejszy w skutkach dla dłużnika. Dlatego też może przydać się profesjonalny pełnomocnik.
 Lubię to Odpowiadać
Zaakceptowano nowy skład rządu 29. 9. 8:41 Zaakceptowano nowy skład rządu
Rzeczpospolita
Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska poinformowała, że na posiedzeniu rady Zjednoczonej Prawicy zaakceptowano nowy skład rządu.
 Lubię to Odpowiadać
Koronawirus we Włoszech. Serie A zagrożona 29. 9. 8:36 Koronawirus we Włoszech. Serie A zagrożona
Rzeczpospolita
CFC Genua ogłosiła, że w klubie odnotowano 14 przypadków zakażenia koronawirusem. Pojawiają się głosy mówiące o zawieszeniu rozgrywek Serie A.
 Lubię to Odpowiadać
To pewne: „bezkarność+” wróci do Sejmu 29. 9. 8:33 To pewne: „bezkarność+” wróci do Sejmu
Rzeczpospolita
Oficjalnie posłowie PiS nie mówią, kiedy projekt będzie rozpatrywany.
 Lubię to Odpowiadać
Co wypływa na cenę OC? 29. 9. 8:32 Co wypływa na cenę OC?
Rzeczpospolita
OC pojazdu jest ubezpieczeniem obowiązkowym, którego zakres – niezależnie od wybranej ubezpieczeniowej – jest taki sam. Nie oznacza to jednak, że ceny również są identyczne. Przeciwnie – różnice w kosztach potrafią być znaczące. Podpowiadamy, od czego zależy cena OC i jak znaleźć najkorzystniejszą polisę.
 Lubię to Odpowiadać
Greenpeace do Morawieckiego: Przestańcie oszukiwać górników 29. 9. 7:57 Greenpeace do Morawieckiego: Przestańcie oszukiwać górników
Rzeczpospolita
Dyrektor programowy Greenpeace Polska napisał list do premiera Mateusza Morawieckiego w związku z porozumieniem dotyczącym restrukturyzacji górnictwa. - Wszystko wskazuje na to, że po raz kolejny górnicy i ich rodziny zostali oszukani, a ich los nie był przedmiotem prawdziwej troski obu stron porozumienia - uważa Paweł Szypulski.
 Lubię to Odpowiadać
Robert Biedroń: Boję się MON w rękach Kaczyńskiego 29. 9. 7:57 Robert Biedroń: Boję się MON w rękach Kaczyńskiego
Rzeczpospolita
Europoseł Robert Biedroń wypowiedział się w programie "Onet Rano” na temat Przemysława Czarnka i Michała Wosia, którzy mogą znaleźć się w rządzie. - Jeden i drugi nadaje się na swoje funkcje jak Kaczyński na wicepremiera. To jest szaleństwo. To pokazuje, że Zjednoczona Prawica musi się stawać coraz bardziej radykalna, żeby wyżywić najbardziej radykalny elektorat w swoim gronie. Rywalizacja PiS z Solidarną Polską o radykalizm pokazuje, że wprowadzili nas na ostatni poziom piekła Dantego -...
 Lubię to Odpowiadać
Bez postępów w sprawie podatku bankowego 29. 9. 7:56 Bez postępów w sprawie podatku bankowego
Rzeczpospolita
Na poluzowanie podatku bankowego, o które apelowała branża, na razie się nie zanosi – informuje Związek Banków Polskich.
 Lubię to Odpowiadać
Japan Airlines nie będą już mówić do pasażerów „pan” i „pani” 29. 9. 7:47 Japan Airlines nie będą już mówić do pasażerów „pan” i „pani”
Rzeczpospolita
Japoński przewoźnik zamierza używać neutralnych płciowo zwrotów grzecznościowych.
 Lubię to Odpowiadać
Zwróć uwagę, kogo Twoje dziecko podziwia w sieci 29. 9. 7:40 Zwróć uwagę, kogo Twoje dziecko podziwia w sieci
Rzeczpospolita
Niebezpieczne – nielegalne i szkodliwe – treści w internecie spędzają sen z powiek niejednemu rodzicowi i nauczycielowi. Na co zwracać uwagę i jak ochronić dzieci przed ich zgubnym wpływem? Ministerstwo Cyfryzacji wyjaśnia.
 Lubię to Odpowiadać
Portugalia: Policjanci muszą usuwać rasistowskie tatuaże 29. 9. 7:38 Portugalia: Policjanci muszą usuwać rasistowskie tatuaże
Rzeczpospolita
Portugalska policja nakazała funkcjonariuszom mającym tatuaże, których elementem są rasistowskie symbole lub określenia, by usunęli je w ciągu sześciu miesięcy.
 Lubię to Odpowiadać
Pandemia zdziesiątkuje restauracje 29. 9. 7:38 Pandemia zdziesiątkuje restauracje
Rzeczpospolita
90 proc. firm z branży gastronomicznej i eventowej odnotowało spadek obrotów, większość zwalniała pracowników.
 Lubię to Odpowiadać
Białoruski przemysł lekki na łopatkach 29. 9. 7:28 Białoruski przemysł lekki na łopatkach
Rzeczpospolita
W magazynach białoruskich przedsiębiorstw przemysłu lekkiego zalegają 9-miesięczne zapasy butów, 6,5-miesięczne torebek, blisko 6-miesięczne pończoch, skarpet i wyrobów skórzanych. Branża jest zadłużona na równowartość 4,34 mld złotych.
 Lubię to Odpowiadać
Polska to europejska wyspa pesymizmu 29. 9. 7:15 Polska to europejska wyspa pesymizmu
Rzeczpospolita
Nastroje przedsiębiorstw i konsumentów w Polsce są wciąż wyraźnie gorsze niż przed wybuchem pandemii. Tylko w czterech krajach UE optymizm wraca równie wolno co nad Wisłą.
 Lubię to Odpowiadać
Macron: Zrobię wszystko, aby wesprzeć naród białoruski 29. 9. 7:06 Macron: Zrobię wszystko, aby wesprzeć naród białoruski
Rzeczpospolita
Prezydent Francji Emmanuel Macron zapewnił po spotkaniu z przywódczynią białoruskiej opozycji Swiatłaną Cichanouską, że "zrobi wszystko, aby wesprzeć naród białoruski". - To była bardzo dobra dyskusja, teraz musimy być pragmatyczni i wspierać Białorusinów - podkreślił w Wilnie. - Będziemy działali - dodał.
 Lubię to Odpowiadać
Kolejny sukces „Bożego Ciała” 29. 9. 7:02 Kolejny sukces „Bożego Ciała”
Rzeczpospolita
Film Jana Komasy nominowany do European University Film Award.
 Lubię to Odpowiadać
Hotelarze: Czeka nas mroźna zima, potrzebujemy pomocy rządu 29. 9. 7:01 Hotelarze: Czeka nas mroźna zima, potrzebujemy pomocy rządu
Rzeczpospolita
Bez pomocy rządu niektórzy hotelarze nie przetrwają zimy. Do tego ciągle pokutują nierozwiązane od lat problemy, jak nieuregulowany status najmu krótkoterminowego, dyktat OTA czy opłaty za prawa autorskie – wskazują hotelarze z IGHP.
 Lubię to Odpowiadać
KE zgadza się na pomoc dla polskich lotnisk wartą 142 mln zł 29. 9. 6:58 KE zgadza się na pomoc dla polskich lotnisk wartą 142 mln zł
Rzeczpospolita
Komisja Europejska uznała, że pomoc państwa dla polskich lotnisk w wysokości 142 mln złotych jest zgodna z zasadami konkurencji. Będzie z niej mogło skorzystać wszystkie 14 lotnisk w Polsce, niezależnie od tego, jakie są w nich udziały Skarbu Państwa.
 Lubię to Odpowiadać
Johnson: Moja forma lepsza niż przed COVID. Jak psa rzeźnika 29. 9. 6:42 Johnson: Moja forma lepsza niż przed COVID. Jak psa rzeźnika
Rzeczpospolita
Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson oświadczył, że obecnie jest w lepszej formie niż przed przejściem w kwietniu COVID-19. Zaznaczył, że czuje się znacznie lepiej po tym, jak stracił na wadze.
 Lubię to Odpowiadać
Michael Mandel odchodzi z mBanku 29. 9. 6:33 Michael Mandel odchodzi z mBanku
Rzeczpospolita
Niemiecki menedżer rezygnuje z zasiadania w nadzorze polskiego banku ze względu na koniec pracy w Commerzbanku.
 Lubię to Odpowiadać
Armata Ślązaka do naprawy 29. 9. 6:25 Armata Ślązaka do naprawy
Rzeczpospolita
Komenda Portu Wojennego w Gdyni ogłosiła postępowanie przetargowe dotyczące przeglądu i naprawy 76 mm armaty automatycznej Leonardo Super Rapid L/62. Broń stanowi główne uzbrojenie patrolowca ORP Ślązak.
 Lubię to Odpowiadać
KE staje po stronie Jourovej w sporze z Orbanem 29. 9. 6:21 KE staje po stronie Jourovej w sporze z Orbanem
Rzeczpospolita
Szefowa KE, Ursula von der Leyen ma "pełne zaufanie" do swojej zastępczyni, Very Jourovej - oświadczyła rzeczniczka von der Leyen po tym jak Viktor Orban skierował do szefowej KE list, w którym domaga się ustąpienia czeskiej komisarz ze stanowiska.
 Lubię to Odpowiadać
O czym będą „Aktorzy prowincjonalni” w Starym? 29. 9. 6:16 O czym będą „Aktorzy prowincjonalni” w Starym?
Rzeczpospolita
Waldemar Raźniak najprawdopodobniej otrzyma warunkowe zaufanie zespołu i związków zawodowych jako nowy kandydat na dyrektora Starego Teatru zaproponowany przez Ministerstwo Kultury.
 Lubię to Odpowiadać
Białoruska firma: Odejdź ze służby, zostań informatykiem 29. 9. 6:07 Białoruska firma: Odejdź ze służby, zostań informatykiem
Rzeczpospolita
Za naszą wschodnią granicą furorę robi program ByChange, w ramach którego białoruska branża IT pomaga zmienić zawód i pracować w IT tym, którzy porzucą służbę w tamtejszym OMON lub MSW.
 Lubię to Odpowiadać
Estoński CIT w Polsce: skarbówka łagodzi warunki 29. 9. 6:07 Estoński CIT w Polsce: skarbówka łagodzi warunki
Rzeczpospolita
Więcej firm skorzysta z nowych zasad rozliczenia, czyli opodatkowania dopiero w momencie konsumpcji zysku.
 Lubię to Odpowiadać
Szwecja: Więcej kibiców obejrzy zawody na żywo 29. 9. 5:47 Szwecja: Więcej kibiców obejrzy zawody na żywo
Rzeczpospolita
Szwedzki rząd zdecydował o zwiększeniu dopuszczalnej liczby widzów na imprezach sportowych z 50 do 500 poczynając od 15 października.
 Lubię to Odpowiadać
Maciej Witucki: Musimy nauczyć się żyć ze słowem kryzys 29. 9. 5:26 Maciej Witucki: Musimy nauczyć się żyć ze słowem kryzys
Rzeczpospolita
Ten kryzys dotychczas obszedł się z nami łagodnie. Ale nie psujmy obecnego stanu rzeczy nowymi legislacjami – mówi Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan. Przyznaje jednak, że ze słowem „kryzys” musimy nauczyć się żyć.
 Lubię to Odpowiadać
Rosja tonie w śmieciach 29. 9. 5:11 Rosja tonie w śmieciach
Rzeczpospolita
Jedna trzecia rosyjskich śmieci nie jest poddawana recyklingowi, a wysypiska nie odpowiadają normom i zatruwają środowisko. Sytuacja jest krytyczna.
 Lubię to Odpowiadać
Największa polska sieć zmienia barwy 29. 9. 4:59 Największa polska sieć zmienia barwy
Rzeczpospolita
Sklepów pod marką ABC jest już ponad 9 tys. i teraz przejdą rebranding - od zmiany logo po także nowy koncept wnętrz.
 Lubię to Odpowiadać
Minister obrony Tajwanu: Chiny nie przygotowują się do wojny 29. 9. 4:52 Minister obrony Tajwanu: Chiny nie przygotowują się do wojny
Rzeczpospolita
Nie ma żadnych sygnałów wskazujących, że Chiny przygotowują się do wojny na pełną skalę z Tajwanem, takich jak gromadzenie wojska wzdłuż wschodniego wybrzeża (Chin kontynentalnych) - poinformował występując na forum parlamentu minister obrony Tajwanu, Yen De-fa.
 Lubię to Odpowiadać
Wysoka poprzeczka dla Solarisa w Wuppertalu 29. 9. 4:38 Wysoka poprzeczka dla Solarisa w Wuppertalu
Rzeczpospolita
Polska marka konkuruje z Van Hoolem o dostawy wodorowych autobusów.
 Lubię to Odpowiadać
90 proc. ozdrowieńców odczuwa efekty uboczne COVID 29. 9. 4:22 90 proc. ozdrowieńców odczuwa efekty uboczne COVID
Rzeczpospolita
Dziewięciu na dziesięciu zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 odczuwa efekty uboczne takie jak zmęczenie czy utrata smaku lub zapachu - wynika z badań przeprowadzonych w Korei Południowej.
 Lubię to Odpowiadać
Mieszkania na wynajem przy Wrzesińskiej 29. 9. 4:21 Mieszkania na wynajem przy Wrzesińskiej
Rzeczpospolita
Rozpoczyna się remont kamienicy przy ul. Wrzesińskiej 2 przy Porcie Praskim w Warszawie. Do połowy 2022 roku ma tam powstać 127 lokali na wynajem.
 Lubię to Odpowiadać
Rzecznik Praw Obywatelskich zakażony koronawirusem 29. 9. 4:09 Rzecznik Praw Obywatelskich zakażony koronawirusem
Rzeczpospolita
U Adama Bodnara, Rzecznika Praw Obywatelskich, test na obecność nowego koronawirusa SARS-CoV-2 dał wynik dodatni.
 Lubię to Odpowiadać
Malta zmienia zdanie. 7-letni książę może zatrzymać ząb rekina 29. 9. 3:59 Malta zmienia zdanie. 7-letni książę może zatrzymać ząb rekina
Rzeczpospolita
Malta dokonała wolty w sprawie zęba prehistorycznego rekina, który 7-letni brytyjski książę George otrzymał od biologa, sir Davida Attenborough. Teraz władze wyspy pozwalają księciu zachować skamielinę.
 Lubię to Odpowiadać
Siedemnastolatka rzuciła się z nożem na uczniów liceum 29. 9. 3:48 Siedemnastolatka rzuciła się z nożem na uczniów liceum
Rzeczpospolita
W liceum w Zielonej Górze siedemnastoletnia dziewczyna posługując się nożami zaatakowała trzy nastolatki. Życiu ofiar nie zagraża niebezpieczeństwo.
 Lubię to Odpowiadać
Arcydzieła Rembrandta znów dostępne 29. 9. 3:33 Arcydzieła Rembrandta znów dostępne
Rzeczpospolita
Od 29 września Zamek Królewski w Warszawie otwiera kolejne galerie i wystawy na parterze. To tam są eksponowane na stałe dwa słynne obrazy Rembrandta „Dziewczyna w ramie obrazu” i „Uczony przy pulpicie”.
 Lubię to Odpowiadać
Koronawirus: Moskwa przedłuża szkolne ferie do dwóch tygodni 29. 9. 3:22 Koronawirus: Moskwa przedłuża szkolne ferie do dwóch tygodni
Rzeczpospolita
Mer Moskwy Siergiej Sobianin poinformował, że w ramach walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, od 5 października w szkołach rozpoczną się dwutygodniowe ferie. O tej porze roku placówki edukacyjne mają zwykle krótszą, tygodniową przerwę.
 Lubię to Odpowiadać
Epidemia w Brukseli: Prostytucja zakazana do odwołania 29. 9. 3:21 Epidemia w Brukseli: Prostytucja zakazana do odwołania
Rzeczpospolita
Władze Brukseli podjęły decyzję o zakazie uprawiania prostytucji w mieście, który będzie obowiązywał do odwołania w związku z sytuacją epidemiczną w stolicy Belgii.
 Lubię to Odpowiadać
Rośnie liczba hospitalizowanych i wymagających respiratorów 29. 9. 3:01 Rośnie liczba hospitalizowanych i wymagających respiratorów
Rzeczpospolita
Liczba wymagających respiratorów zakażonych koronawirusem pacjentów w polskich szpitalach wzrosła w ciągu doby o 11 i osiągnęła najwyższy poziom od czerwca, odkąd resort zdrowia regularnie przekazuje dane na ten temat.
 Lubię to Odpowiadać
GPW: Pułapka czy realny zwrot? 29. 9. 2:59 GPW: Pułapka czy realny zwrot?
Rzeczpospolita
Poniedziałek na rynkach akcji należał do byków. WIG20 wzrósł wczoraj o ponad 3,8 proc. i wrócił w obszar ostatniej konsolidacji. Ponadto aż 47 podmiotów zyskało ponad 5 proc. Dzisiejszy poranek przyniósł lekkie schłodzenie.
 Lubię to Odpowiadać
Orban chce dymisji wiceszefowej KE 29. 9. 2:56 Orban chce dymisji wiceszefowej KE
Rzeczpospolita
Premier Węgier Viktor Orban domaga się rezygnacji ze stanowiska wiceszefowej KE, odpowiedzialnej za kwestie związane z praworządnością w UE, Very Jourovej, w związku z jej wypowiedziami "poniżającymi Węgry".
 Lubię to Odpowiadać
Sasin o kosztach wyborów z 10 maja: Demokracja kosztuje 29. 9. 2:41 Sasin o kosztach wyborów z 10 maja: Demokracja kosztuje
Rzeczpospolita
- Gdyby wychodzić z założenia, ze nie należy wydawać pieniędzy na wybory, to odwołajmy wybory, bo wybory kosztują - mówił w TVN24 wicepremier i minister aktywów państwowych, Jacek Sasin.
 Lubię to Odpowiadać
Akcje Allegro poszły na pniu po maksymalnej cenie 29. 9. 2:16 Akcje Allegro poszły na pniu po maksymalnej cenie
Rzeczpospolita
Ich cenę w pierwszej ofercie publicznej ustalono na maksymalnym poziomie z widełek, czyli 43 zł. Oznacza to, że Allegro na giełdzie warte będzie 44 mld zł.
 Lubię to Odpowiadać
29. 9. 2:13 "Sojusznicy uważąją, że Polskę może pouczać Wenezuela"
Rzeczpospolita
- List ambasadorów (wspierających środowisko LGBT w Polsce - red.) nie jest korzystny, bo stawia nas w roli kraju pouczanego. Polscy ambasadorowie też podpisują takie listy, w krajach, w których np. łamie się prawa człowieka - mówił były szef MSZ i były marszałek Sejmu, Radosław Sikorski w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem.
 Lubię to Odpowiadać
Indie: Zakażeń mniej, ale wciąż najwięcej na świecie 29. 9. 2:01 Indie: Zakażeń mniej, ale wciąż najwięcej na świecie
Rzeczpospolita
W Indiach wykryto w ciągu ostatniej doby 70589 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, znacznie mniej niż w ostatnich tygodniach - zauważa AP.
 Lubię to Odpowiadać
Kredyty bankowe z coraz większymi wymaganiami 29. 9. 1:57 Kredyty bankowe z coraz większymi wymaganiami
Rzeczpospolita
Mimo że od lockdownu minęło sporo czasu, to polityka banków nie uległa zmianie – wciąż utrzymują one kurs zaostrzonej polityki wobec kredytobiorców. Oznacza to, że otrzymanie kredytu gotówkowego czy hipotecznego jest trudniejsze niż na początku bieżącego roku.
 Lubię to Odpowiadać
Jak nie reformować prawa w Polsce 29. 9. 1:45 Jak nie reformować prawa w Polsce
Rzeczpospolita
Projekt prawa grup spółek wpisuje się w schemat pełzającego demontażu instytucji prawnych mozolnie budowanych w Polsce po 1989 r.
 Lubię to Odpowiadać
Tajlandia: Obywatelowi USA grozi więzienie za krytykę hotelu 29. 9. 1:03 Tajlandia: Obywatelowi USA grozi więzienie za krytykę hotelu
Rzeczpospolita
Obywatelowi USA grozi do dwóch lat więzienia w Tajlandii za umieszczenie w sieci negatywnej recenzji na temat hotelu, w którym zatrzymał się w tym kraju.
 Lubię to Odpowiadać
29. 9. 0:40 Kolejni zatrzymani w śledztwie ws. Sławomira Nowaka
Rzeczpospolita
Trzy kolejne osoby zostały zatrzymane przez CBA w związku z postępowaniem dotyczącym byłego ministra transportu Sławomira Nowaka. Wśród zatrzymanych są m.in. były prezes koncernu paliwowo-energetycznego Dariusz K. oraz były członek zarządu spółek energetycznych Wojciech T.
 Lubię to Odpowiadać
górę

Data ustawienia

Dziś jest Piątek, 23. października 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Blisko

Ta witryna internetowa wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na witrynie i akceptując niniejszą politykę, użytkownik wyraża zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie zgodnie z warunkami niniejszej polityki.

Kontynuować