Z powrotem Rzeczpospolita Piątek, 16. października 2020
Szukanie Sekcje 16. 10.

Rzeczpospolita

Piątek, 16. października 2020
Close
Reklama
10,1 proc. Polaków uważa, że nie doświadczamy pandemii 16. 10. 23:53 10,1 proc. Polaków uważa, że nie doświadczamy pandemii
Rzeczpospolita
"Jak poważnym zagrożeniem dla zdrowia publicznego jest Pani/Pana zdaniem pandemia koronawirusa?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
 Lubię to Odpowiadać
Kursy walut
EUR 4,20 -0,524%
USD 3,84 -2,395%
CHF 3,86 -2,227%
16. 10. 17:01 W przyszłości stacje paliwowe czeka rewolucja
Rzeczpospolita
Biznes na stacjach benzynowych wkrótce się zmieni. W Berlinie firma Aral pokazała jak stacja może wyglądać w najbliższej przyszłości.
 Lubię to Odpowiadać
Król Holandii poleciał na wakacje i od razu wrócił 16. 10. 15:55 Król Holandii poleciał na wakacje i od razu wrócił
Rzeczpospolita
Po fali krytyki Wilhelm-Aleksander - król Holandii, w której właśnie wprowadzono kolejne obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa - przerwał swój wakacyjny pobyt w Grecji.
 Lubię to Odpowiadać
Bitcoin, czyli rewolucja jednego procenta świata 16. 10. 13:59 Bitcoin, czyli rewolucja jednego procenta świata
Rzeczpospolita
Nie więcej niż 1 proc. populacji świata wie, że kryzys finansowy sprzed ponad dekady przyczynił się do zrealizowania pomysłu, który może uzdrowić światowe finanse.
 Lubię to Odpowiadać
Bombol: GPW Growth - Akademia Liderów 16. 10. 13:40 Bombol: GPW Growth - Akademia Liderów
Rzeczpospolita
Gościem programu Przemysława Tychmanowicza #PROSTOzPARKIETU był Maciej Bombol, Dyrektor Działy Rynku Pierwotnego, GPW.
 Lubię to Odpowiadać
Hausner: Potrzebna jest 16. 10. 13:26 Hausner: Potrzebna jest "szczepionka" na gospodarkę
Rzeczpospolita
Gościem programu Pawła Rożyńskiego #RZECZoBIZNESIE był Jerzy Hausner, były wicepremier i minister gospodarki.
 Lubię to Odpowiadać
Geodis kupił Pekaes 16. 10. 12:45 Geodis kupił Pekaes
Rzeczpospolita
Innova Capital, środkowoeuropejski doradca private equity, ogłosił 16 października sprzedaż wszystkich posiadanych udziałów w spółce Pekaes, na rzecz francuskiej spółki Geodis.
 Lubię to Odpowiadać
Obrońca Giertycha: Mecenas jest bez kontaktu 16. 10. 12:19 Obrońca Giertycha: Mecenas jest bez kontaktu
Rzeczpospolita
- Nigdy nie spotkałem się z podobną sytuacją - mówi mec. Błażej Bidulski, obrońca Romana Giertycha
 Lubię to Odpowiadać
Immunitety sędziów i prokuratorów uchylane w 24 godziny 16. 10. 12:19 Immunitety sędziów i prokuratorów uchylane w 24 godziny
Rzeczpospolita
Izba Dyscyplinarna już trzy razy stosowała procedurę zezwolenia na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej sędziego lub prokuratora ujętego na gorącym uczynku, kiedy to przepisy wymagają podjęcia decyzji w ciągu 24 godzin - poinformował w piątek Sąd Najwyższy.
 Lubię to Odpowiadać
16. 10. 11:50 Francja: Mężczyzna ścięty na ulicy. Podejrzenie zamachu
Rzeczpospolita
Na ulicy podparyskiej miejscowości doszło do brutalnej zbrodni. Uzbrojony w nóż napastnik zabił mężczyznę, obcinając mu głowę. Domniemanego sprawcę zastrzeliła policja.
 Lubię to Odpowiadać
Unia chce nadal umowy o brexicie mimo retoryki Johnsona 16. 10. 11:41 Unia chce nadal umowy o brexicie mimo retoryki Johnsona
Rzeczpospolita
Unia Europejska pracuje nadal nad umową dotyczącą brexitu — ogłosiła szefowa Komisji Europejskiej po oświadczeniu Borisa Johnsona, że pora przygotować się na rozstanie bez umowy z końcem roku.
 Lubię to Odpowiadać
Wraca „Bezkarność+”. PiS skierował wniosek do TK 16. 10. 11:13 Wraca „Bezkarność+”. PiS skierował wniosek do TK
Rzeczpospolita
Jak ustaliła "Rzeczpospolita", do Trybunału Konstytucyjnego trafił wniosek posłów PiS o zbadanie konstytucyjności przepisów dotyczących odpowiedzialności karnej funkcjonariuszy publicznych.
 Lubię to Odpowiadać
Błędne wnioski z badań opublikowanych przez WHO 16. 10. 11:03 Błędne wnioski z badań opublikowanych przez WHO
Rzeczpospolita
Polscy eksperci: Remdesivir działa w określonych grupach. Używamy go dalej. Toczą się także polskie badania.
 Lubię to Odpowiadać
Zabawa w żonglerkę stylami 16. 10. 11:00 Zabawa w żonglerkę stylami
Rzeczpospolita
Kariera Krzysztofa Zalewskiego potwierdza tezę, że wystarczy coś kochać i robić to dobrze, a sukces prędzej czy później przyjdzie. I chociaż w jego przypadku zwyciężyła ta druga opcja, to po 17 latach od wygrania talent show „Idol", po gościnnych występach w innych zespołach i poszukiwaniach swej własnej twórczej drogi, od ponad trzech lat Zalewski jest jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiej muzyki.
 Lubię to Odpowiadać
Łowcy frajerów 16. 10. 11:00 Łowcy frajerów
Rzeczpospolita
Stop Bzdurom: „Potwierdzona próba zabicia jednej z naszych osób. Ile jeszcze musi się zdarzyć, żeby pobazgrane mury i wulgaryzmy były usprawiedliwione przez »sojuszników«? Jesteśmy bez przerwy wyzywane, szarpane, atakowane".
 Lubię to Odpowiadać
Faceci na zakręcie 16. 10. 11:00 Faceci na zakręcie
Rzeczpospolita
Ferzan Özpetek, włoski reżyser o tureckich korzeniach, od lat przygląda się przybranej ojczyźnie, do której trafił jako 17-latek. I diagnozuje kondycję włoskiego społeczeństwa. W „Sekrecie bogini Fortuny" dwaj partnerzy po kilkunastu latach wspólnego życia przechodzą kryzys związku. A ich przyjaciółka, idąc na operację do szpitala, zostawia u nich dwójkę dzieci.
 Lubię to Odpowiadać
Kraty w oknach gniazdka 16. 10. 11:00 Kraty w oknach gniazdka
Rzeczpospolita
"Gniazdo" Seana Durkina otwiera ujęcie domu z dwoma samochodami na podjeździe. Przenosimy się do środka, gdzie Rory (Jude Law) budzi żonę Allison (Carrie Coon) kubkiem kawy i odwozi dzieci do szkoły. Wydaje się, że to szczęśliwa amerykańska rodzina. Nic bardziej mylnego.
 Lubię to Odpowiadać
Wirtualne piękno futbolu 16. 10. 11:00 Wirtualne piękno futbolu
Rzeczpospolita
Zawodowi piłkarze dopiero się szykują na wtorkowy debiut Ligi Mistrzów. Koronawirus opóźnił te rozgrywki i dopiero teraz pozwoli widzom emocjonować się rywalizacją na najwyższym poziomie. W świecie gier komputerowych szczyt sezonu trwa już od końca wakacji. Najpierw ukazał się „Captain Tsubasa: Rise of New Champions" będący elektroniczną wersją popularnej kreskówki „Kapitan Jastrząb", a potem nadeszły premiery nowych odsłon dwóch popularnych serii – „FIFA" oraz „eFootball Pro Evolution Soccer".
 Lubię to Odpowiadać
Wymagające straszaki 16. 10. 11:00 Wymagające straszaki
Rzeczpospolita
Autor powieści grozy Artur Urbanowicz poleca w "Plusie Minusie".
 Lubię to Odpowiadać
Marudzenie jako forma sztuki 16. 10. 11:00 Marudzenie jako forma sztuki
Rzeczpospolita
Dawniej publiczności programów podróżniczych wystarczały egzotyczne widoczki oraz towarzyszące im gawędy narratorów-wagabundów, ludzi takich, jak Tony Halik czy Ryszard Badowski. Dziś to zdecydowanie za mało; krajobrazy pokazuje się z perspektywy sunących po niebie dronów bądź kabin wielkich ciężarówek, podróżników zaś namawia się do przedzierania przez dżunglę bez żadnego ekwipunku. Czasami wysyła się też w podróż celebrytów, żeby na własnej skórze poznali surowość azjatyckiego słońca i...
 Lubię to Odpowiadać
Sarajewski mecz z gradem pocisków 16. 10. 11:00 Sarajewski mecz z gradem pocisków
Rzeczpospolita
Na metalowych walcach wymieniono imiona i nazwiska wszystkich dzieci, a także rok ich urodzenia i śmierci. Walcami można kręcić jak stojakami na widokówki w sklepie z pamiątkami. Wydają smutny dźwięk pozytywki. Liczby opublikowane przez UNICEF po wojnie pokazują rozmiar tragedii trudnej do ogarnięcia.
 Lubię to Odpowiadać
Pałkiewicz: Jak odkryłem Uzbekistan 16. 10. 11:00 Pałkiewicz: Jak odkryłem Uzbekistan
Rzeczpospolita
W wyniku transformacji Uzbekistan utracił wiele. Potrzebny był jakiś idol i tak nieoczekiwanie odżył imperialny mit Tamerlana, którego okrzyknięto ojcem wszystkich Uzbeków.
 Lubię to Odpowiadać
Kiepska komedia nad grobem cadyka 16. 10. 11:00 Kiepska komedia nad grobem cadyka
Rzeczpospolita
Odległość od grobu cadyka odgrywa kluczową rolę. Zwyczajny dom w jego pobliżu może kosztować nawet 0,5 mln dol., dziesięć razy więcej niż w innych rejonach Humania. Wiele domów przerabia się na hostele dla pielgrzymujących tu chasydów, piętrowe łóżka stoją w nich poupychane jedno obok drugiego. W tym roku prawie wszystkie były puste.
 Lubię to Odpowiadać
Polityczny dramat pandemii 16. 10. 11:00 Polityczny dramat pandemii
Rzeczpospolita
Polska sztuka o walce z pandemią wyglądałaby tak: aktorzy zagubieni, reżyser traci pewność siebie, na widowni kłótnie o scenariusz. Choć wystawiana jest tragedia, co i rusz mamy teatr absurdu.
 Lubię to Odpowiadać
Przemoc nagiej władzy 16. 10. 11:00 Przemoc nagiej władzy
Rzeczpospolita
Od tego, czy państwo będzie potrafiło korzystać z przemocy w usprawiedliwiony sposób, bezpośrednio zależy prawomocność władzy, jaką sprawuje nad obywatelami.
 Lubię to Odpowiadać
Policjanci kontra odkryte twarze 16. 10. 11:00 Policjanci kontra odkryte twarze
Rzeczpospolita
Polska policja długo pracowała na szacunek, zaufanie i poparcie społeczeństwa. Pojawiają się jednak głosy, że ten kapitał może dziś pójść na marne. Co naprawdę myślą Polacy o pracy policjantów w dobie pandemii? I jak w tym wszystkim odnajdują się sami funkcjonariusze?
 Lubię to Odpowiadać
Cholernie holywoodzcy mistrzowie 16. 10. 11:00 Cholernie holywoodzcy mistrzowie
Rzeczpospolita
Los Angeles Lakers to legenda amerykańskiego sportu, gwiazdorzy tej koszykarskiej drużyny byli idolami kilku pokoleń kibiców. Po latach upokorzeń zespół wrócił na szczyt ligi NBA, czyli na swoje miejsce. Droga do tego była ciekawa, jak przystało na klub z miasta fabryki snów.
 Lubię to Odpowiadać
Pandemia i jeźdźcy Apokalipsy 16. 10. 11:00 Pandemia i jeźdźcy Apokalipsy
Rzeczpospolita
Boicie się szkiców o przyszłości? Ja nie. Ale w przypadku Covid-19 mam naprawdę spore obawy przed próbą naszkicowania wizji przyszłości. Jedno, co jest jasne, to precedensowość pandemii.
 Lubię to Odpowiadać
Festiwalowa pieśń 16. 10. 11:00 Festiwalowa pieśń
Rzeczpospolita
Rzadko piszę o winach z supermarketów, kajam się. Zwykle nie robię tam zakupów, ale z kronikarskiego obowiązku trzeba odnotować Festiwal Win w Auchan, który trwa do poniedziałku. Niektórych z opisywanych przeze mnie win pewnie nie znajdziecie, ale warto spytać obsługę – obiecywali, że dostarczą.
 Lubię to Odpowiadać
Koktajl dla Trumpa z aborcją w tle 16. 10. 11:00 Koktajl dla Trumpa z aborcją w tle
Rzeczpospolita
Donald Trump, choć zdiagnozowano u niego zakażenie koronawirusem, już po dwóch dniach opuścił szpital, a jednym z powodów tak błyskawicznego powrotu do zdrowia miał być fakt, że prezydenta Stanów Zjednoczonych leczono specjalnym koktajlem przeciwciał w leku o nazwie REGN-COV2 produkowanym przez nowojorski Regeneron Pharmaceuticals.
 Lubię to Odpowiadać
Na imprezie u Matki Ziemi 16. 10. 11:00 Na imprezie u Matki Ziemi
Rzeczpospolita
"Fratelli Tutti" papieża Franciszka jest jak huczne, rodzinne przyjęcie. Zjechali się na nie krewni z całego świata. Co chwila wpadasz sobie w ramiona z dawno, może nawet nigdy wcześniej, niewidzianymi braćmi.
 Lubię to Odpowiadać
Zmiany w funkcjonowaniu szkół od poniedziałku 16. 10. 10:16 Zmiany w funkcjonowaniu szkół od poniedziałku
Rzeczpospolita
Uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy uczęszczają do szkoły na terenie objętym strefą czerwoną będą mieli lekcje na odległość. Natomiast uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy uczą się w placówkach objętych strefą żółtą, będą uczyli się w trybie mieszanym (hybrydowym) - informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.
 Lubię to Odpowiadać
Polacy znów robią zakupy na zapas 16. 10. 10:11 Polacy znów robią zakupy na zapas
Rzeczpospolita
Ponowne nałożenie obostrzeń na gospodarkę spowodowało wzmożone zakupy Polaków. Zjawisko to jest szczególnie widoczne w czerwonych strefach - wynika z danych z kart płatniczych klientów PKO BP.
 Lubię to Odpowiadać
Wałęsa pisze o 16. 10. 9:55 Wałęsa pisze o "fizycznym usunięciu" Kaczyńskiego
Rzeczpospolita
"Zawsze uważałem ze prędzej czy później będzie tylko możliwość fizycznego ich (Kaczyńskich - red.) usunięcia niezależnie od ceny" - napisał w mediach społecznościowych były prezydent Lech Wałęsa. Do wpisu krytycznie odniosła się europosłanka PiS Beata Mazurek.
 Lubię to Odpowiadać
Są zarzuty dla Romana Giertycha i Ryszarda K. 16. 10. 9:53 Są zarzuty dla Romana Giertycha i Ryszarda K.
Rzeczpospolita
Ok. godz. 16 Prokuratura Regionalna w Poznaniu podała w komunikacie informacje na temat śledztwa, które dotyczy m.in. mec. Romana Giertycha i biznesmena Ryszarda K.
 Lubię to Odpowiadać
Pestycydy w żywności - czy mamy się bać? 16. 10. 9:49 Pestycydy w żywności - czy mamy się bać?
Rzeczpospolita
Środki ochrony roślin to inaczej leki dla roślin. Znane są ludzkości od tysiącleci, z tą różnicą, że te stosowane dziś należą do najlepiej przebadanych substancji chemicznych na świecie.
 Lubię to Odpowiadać
Giro d’Italia: Egzamin ze sprintu 16. 10. 9:46 Giro d’Italia: Egzamin ze sprintu
Rzeczpospolita
Diego Ulissi (UAE-Team Emirates) wygrał swój drugi etap w tegorocznym Giro d’Italia. Włoch pogodził faworytów wyścigu, którzy mogli sprawdzić się w sprincie.
 Lubię to Odpowiadać
Zanuć, a twój smartfon rozpozna utwór. Google wykorzystał AI 16. 10. 9:39 Zanuć, a twój smartfon rozpozna utwór. Google wykorzystał AI
Rzeczpospolita
Google wprowadza wreszcie funkcjonalność, o której wielu marzyło od lat. Ile to razy w głowie „siedziała” nam jakaś melodia, której nie potrafiliśmy nazwać, ani przypisać do danego wykonawcy.
 Lubię to Odpowiadać
Benefit nie chce zamknięcia siłowni 16. 10. 9:32 Benefit nie chce zamknięcia siłowni
Rzeczpospolita
Decyzja rządu o zamknięciu wszystkich obiektów sportowo-rekreacyjnych jest dla nas niezrozumiała i wydaje się nie do końca przemyślana – pisze w oświadczeniu zarząd Benefitu Systems w reakcji na zapowiedź z rządu.
 Lubię to Odpowiadać
Małe firmy zbroją się do drugiej fali pandemii 16. 10. 9:12 Małe firmy zbroją się do drugiej fali pandemii
Rzeczpospolita
60 proc. małych i średnich firm podjęło już odpowiednie działania, by zapobiec negatywnym skutkom jesiennej fali Covid-19. Jednak połowa twierdzi, że nie poradzi sobie bez programów pomocowych rządu.
 Lubię to Odpowiadać
British Airways ukarane za wyciek danych 16. 10. 9:01 British Airways ukarane za wyciek danych
Rzeczpospolita
Brytyjskie biuro komisarza ds. informacji (ICO) ukarało British Airways za niepilnowanie danych jej pasażerów. Przewoźnik, który jest w tej chwili w potężnych kłopotach finansowych, ma zapłacić 20 mln funtów kary.
 Lubię to Odpowiadać
Trzy 16. 10. 8:37 Trzy "zdrowaśki" i piec
Rzeczpospolita
Dla zdrowia trzeba codziennie rano i wieczorem zjeść jabłuszko, i po sprawie?
 Lubię to Odpowiadać
Giertych gotowy do przesłuchania 16. 10. 8:05 Giertych gotowy do przesłuchania
Rzeczpospolita
Prokuratura może przesłuchać mec. Romana Giertycha - uznali lekarze.
 Lubię to Odpowiadać
Słowacja z jednym z najszybszych wzrostów infekcji w Europie 16. 10. 7:48 Słowacja z jednym z najszybszych wzrostów infekcji w Europie
Rzeczpospolita
W piątek na Słowacji po raz pierwszy od początku epidemii odnotowano ponad 2000 nowych zakażeń koronawirusem. Kraj ma jeden z najszybszych wskaźników zakażeń w Europie.
 Lubię to Odpowiadać
Sąd nie zdecydował w sprawie Leszka Czarneckiego 16. 10. 7:39 Sąd nie zdecydował w sprawie Leszka Czarneckiego
Rzeczpospolita
Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia zdecydował o odroczeniu o miesiąc wniosku prokuratury o aresztowanie Leszka Czarneckiego, głównego akcjonariusza Getin Noble i Idea Banku.
 Lubię to Odpowiadać
Radca prawny zatrzymany przez CBA ws. korupcji 16. 10. 7:31 Radca prawny zatrzymany przez CBA ws. korupcji
Rzeczpospolita
Radcę prawnego Marcina K. związanego z biurem senatorskim byłego senatora Stanisława K. oraz przedsiębiorcę Andrzeja K. zatrzymali funkcjonariusze CBA w Krakowie.
 Lubię to Odpowiadać
Dlaczego w USA chcą zlikwidować policję, obalić system? 16. 10. 7:25 Dlaczego w USA chcą zlikwidować policję, obalić system?
Rzeczpospolita
Dlaczego w USA chcą zlikwidować policję, obalić system? Jakiej postawy Polacy oczekują od policjantów w czasach pandemii? Jakie wnioski z afery Cambridge Analytica wciągnął ten, który ją ujawnił? I czy proces sekularyzacji Europy wyhamuje? O tym dyskutują Michał Szułdrzyński i Michał Płociński w podcaście „Posłuchaj, Plus Minus”.
 Lubię to Odpowiadać
Jak zareagować na dodatni wynik testu na COVID-19? 16. 10. 7:02 Jak zareagować na dodatni wynik testu na COVID-19?
Rzeczpospolita
Główny Inspektorat Sanitarny opublikował instrukcję, jak należy zachować się w przypadku pojawienia się objawów covid-19 i co robić, gdy uzyskamy dodatni wynik testu na obecność koronawirusa.
 Lubię to Odpowiadać
16. 10. 6:50 Węgry: Kolejna doba z rekordową liczbą ofiar COVID-19
Rzeczpospolita
W ciągu doby na Węgrzech zmarły 33 osoby cierpiące na COVID-19 - najwięcej od początku epidemii koronawirusa SARS-CoV-2. To drugi dzień z rzędu z rekordową liczbą zgonów chorych na COVID-19 na Węgrzech - dzień wcześniej w kraju tym zmarło 29 osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2.
 Lubię to Odpowiadać
MZ: stare recepty na szczepionki przeciw grypie pozostają ważne 16. 10. 6:43 MZ: stare recepty na szczepionki przeciw grypie pozostają ważne
Rzeczpospolita
Minister Zdrowia poinformował, że recepty na szczepionki przeciw grypie, powinny móc być wyjątkowo realizowane również po upływie 30-dniowego terminu realizacji. Decyzja resortu podyktowana jest obecnym stanem epidemiologicznym oraz nadchodzącym sezonem grypowym.
 Lubię to Odpowiadać
Czy szkoły powinny pozostać otwarte? 16. 10. 6:27 Czy szkoły powinny pozostać otwarte?
Rzeczpospolita
Naukowcy ostrzegają: Zamykanie szkół podczas pandemii Covid-19 może faktycznie zwiększyć ogólny wskaźnik zgonów z powodu tej choroby.
 Lubię to Odpowiadać
Dwunasta inwestycja Atalu w Łodzi gotowa 16. 10. 6:26 Dwunasta inwestycja Atalu w Łodzi gotowa
Rzeczpospolita
Deweloper zakończył budowę drugiego etapu Apartamentów Drewnowska 43. Od rozpoczęcia działalności na łódzkim rynku w 2007 r. oddał do użytku niemal 2,5 tys. mieszkań i lokali usługowych.
 Lubię to Odpowiadać
Epidemia w UE: Najgorsza sytuacja wciąż w Czechach 16. 10. 6:02 Epidemia w UE: Najgorsza sytuacja wciąż w Czechach
Rzeczpospolita
Z najnowszych danych europejskiego Centrum ds. Kontroli i Prewencji Chorób wynika, że w ciągu 14 dni liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców w Polsce wyniosła 148,6 - to więcej o 16,2 niż wczoraj. Liczba zgonów w ciągu 14 dni na 100 tys. mieszkańców w Polsce wyniosła - 2 - po wzroście o 0,1.
 Lubię to Odpowiadać
Taylor Wessing w Polsce wyróżniona w zakresie fuzji i przejęć w rankingu IFLR1000 16. 10. 6:00 Taylor Wessing w Polsce wyróżniona w zakresie fuzji i przejęć w rankingu IFLR1000
Rzeczpospolita
Warszawskie biuro międzynarodowej kancelarii Taylor Wessing w ostatnim wydaniu prestiżowego rankingu IFLR1000 wyróżnione zostało w zakresie fuzji i przejęć w Polsce.
 Lubię to Odpowiadać
Szpital MSWiA ma nie przyjmować pacjentów. Szuka łóżek 16. 10. 5:56 Szpital MSWiA ma nie przyjmować pacjentów. Szuka łóżek
Rzeczpospolita
Lekarze ze szpitala MSWiA w Warszawie poinformowali, że dostali polecenie nie przyjmowania pacjentów. Mają znaleźć miejsca dla około 180 hospitalizowanych osób.
 Lubię to Odpowiadać
Nie żyje Paul Matters, były basista AC/DC 16. 10. 5:33 Nie żyje Paul Matters, były basista AC/DC
Rzeczpospolita
Przyjaciele byłego basisty zespołu AC/DC, Paula Mattersa, poinformowali za pośrednictwem mediów społecznościowych, że artysta zmarł. Choć nie zostało to oficjalnie potwierdzone, muzyk miał prawdopodobnie problemy zdrowotne.
 Lubię to Odpowiadać
Ziobro: sąd legalizował lichwę. 11 skarg nadzwyczajnych do SN 16. 10. 5:30 Ziobro: sąd legalizował lichwę. 11 skarg nadzwyczajnych do SN
Rzeczpospolita
Jedenaście skarg nadzwyczajnych od sądowych nakazów zapłaty na rzecz spółki, której prokuratura zarzuca oszukanie niemal 180 Ślązaków, skierował do Sądu Najwyższego Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.
 Lubię to Odpowiadać
W niedzielę w kościołach będą liczeni wierni 16. 10. 5:27 W niedzielę w kościołach będą liczeni wierni
Rzeczpospolita
18 października w kościołach w całej Polsce odbędzie się doroczne liczenie wiernych obecnych podczas nabożeństw.
 Lubię to Odpowiadać
Epidemia: Rząd nie może już mówić, że inni mają gorzej 16. 10. 5:19 Epidemia: Rząd nie może już mówić, że inni mają gorzej
Rzeczpospolita
Każdego dnia rosną rekordy zakażeń. Partia rządząca coraz bardziej nerwowo reaguje na kryzys epidemiczny i wchodzi w kolejny konflikt z lekarzami. ***Senat przegłosował poprawki do ustawy o ochronie zwierząt. Czy to rozwiązuje problemy PiS-u? *** Jarosław Kaczyński zapowiada weto dla unijnego budżetu. Czy rząd odrzuci wsparcie UE? *** Czy Zbigniew Ziobro zachęca do polexitu? *** Co się dzieje w otoczeniu prezydenta? *** Trybunał Konstytucyjny zajmie się przepisem pozwalającym na przerwanie...
 Lubię to Odpowiadać
Dubois o Giertychu: Władza chce się dowiedzieć, czym dysponuje 16. 10. 5:05 Dubois o Giertychu: Władza chce się dowiedzieć, czym dysponuje
Rzeczpospolita
Mecenas Jacek Dubois powiedział w rozmowie z TVN24, że Roman Giertych zadzwonił do niego dzień przed swoim zatrzymaniem i poinformował go, że w związku z przygotowywaną obroną Leszka Czarneckiego znalazł fragmenty, które obciążają w tej sprawie jedną z najważniejszych osób w państwie. - Władza chce się dowiedzieć, czym dysponuje ten człowiek - powiedział Dubois.
 Lubię to Odpowiadać
KEP apeluje o udzielenie dyspens od uczestnictwa w mszach 16. 10. 5:05 KEP apeluje o udzielenie dyspens od uczestnictwa w mszach
Rzeczpospolita
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zaapelował do wiernych o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa. Do biskupów zwrócił się z prośbą o udzielenie stosownych dyspens od obowiązku uczestnictwa w nabożeństwach.
 Lubię to Odpowiadać
Zandberg apeluje o dwutygodniową przerwę w szkołach 16. 10. 4:57 Zandberg apeluje o dwutygodniową przerwę w szkołach
Rzeczpospolita
Potrzebne są przynajmniej dwa tygodnie przerwy w szkołach, z dodatkowym urlopem i pełnym wsparciem dla rodziców - zaapelował Adrian Zandberg z partii Razem.
 Lubię to Odpowiadać
RPO pyta CBA o podstawy zatrzymania adw. Romana Giertycha 16. 10. 4:49 RPO pyta CBA o podstawy zatrzymania adw. Romana Giertycha
Rzeczpospolita
Rzecznik Praw Obywatelskich poinformował, że na podstawie doniesień w mediach podjął sprawę zatrzymania przez CBA byłego posła adw. Romana Giertycha.
 Lubię to Odpowiadać
Grecja i Cypr chcą większej presji UE na Turcję 16. 10. 4:43 Grecja i Cypr chcą większej presji UE na Turcję
Rzeczpospolita
Grecja i Cypr domagają się w piątek, w czasie szczytu UE, ostrzejszej reakcji na wznowione przez Turcję poszukiwania surowców energetycznych na spornych wodach Morza Śródziemnego.
 Lubię to Odpowiadać
Anglia: Do końca miesiąca 47 tysięcy zakażeń dziennie 16. 10. 4:36 Anglia: Do końca miesiąca 47 tysięcy zakażeń dziennie
Rzeczpospolita
Do 26 października liczba nowych zakażeń w Anglii może sięgać 47 tysięcy dziennie, a każdego dnia może umierać od 240 do 690 osób z covid-19 - wynika z ustaleń naukowców brytyjskiego rządu.
 Lubię to Odpowiadać
Firmy ochroniarskie walczą teraz z Covidem 16. 10. 4:36 Firmy ochroniarskie walczą teraz z Covidem
Rzeczpospolita
Rynek ochrony wart przed pandemią ok. 9 mld zł rocznie, przez ostatnie miesiące z trudem odzyskiwał równowagę po wiosennym lockdownie. Obecny kontratak zarazy spowodował, że wiele spółek skupia się teraz na zapewnianiu bezpieczeństwa sanitarnego.
 Lubię to Odpowiadać
Zanim zginął w Tatrach 16. 10. 4:26 Zanim zginął w Tatrach
Rzeczpospolita
„Andrzej Wróblewski. Waiting Room”, wystawa poświęcona m. in. podróży wybitnego malarza do Jugosławii i późnej twórczości artysty, została otwarta w Lublanie.
 Lubię to Odpowiadać
Piechocki: chcemy uniknąć turbulencji w LPP 16. 10. 4:22 Piechocki: chcemy uniknąć turbulencji w LPP
Rzeczpospolita
- Wymiana akcji i skupienie tych uprzywilejowanych w Fundacji Semper Simul pozwoli na kontrolowanie spółki przez stulecia i sprawi, że zawsze pozostanie polską, rodzinną firmą – mówi Marek Piechocki, prezes zarządu LPP SA o transakcji wymiany akcji między głównymi akcjonariuszami. Po jej przeprowadzeniu, fundacja Semper Simul, blisko związana z Piechockim będzie miała decydujący wpływ na los spółki.
 Lubię to Odpowiadać
Człowiek lepszy od automatu. Amerykański generał: są awaryjne 16. 10. 4:19 Człowiek lepszy od automatu. Amerykański generał: są awaryjne
Rzeczpospolita
Gen. bryg. Theodore D. Martin napisał na swoim służbowym koncie na Twitterze, że „nie obchodzą go automaty ładowania”.
 Lubię to Odpowiadać
Epidemia we Włoszech: Szkoły w Neapolu zostaną zamknięte 16. 10. 4:15 Epidemia we Włoszech: Szkoły w Neapolu zostaną zamknięte
Rzeczpospolita
We włoskim regionie Kampania, którego stolicą jest Neapol, szkoły zostaną zamknięte do końca miesiąca w związku ze wzrostem liczby dobowych zakażeń koronawirusem powyżej 1000 - czytamy w Associated Press.
 Lubię to Odpowiadać
Producent remdesiviru kwestionuje ustalenia WHO 16. 10. 4:14 Producent remdesiviru kwestionuje ustalenia WHO
Rzeczpospolita
Firma Gilead zakwestionowała wyniki badania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), które wykazało, że lek remdesivir nie pomaga pacjentom, którzy zostali przyjęci do szpitala.
 Lubię to Odpowiadać
Narkotyki w Polsce od 7 do 20? Wiele osób w to uwierzyło 16. 10. 4:10 Narkotyki w Polsce od 7 do 20? Wiele osób w to uwierzyło
Rzeczpospolita
W mediach społecznościowych pojawiły się różnego rodzaju fake newsy dotyczące nowych obostrzeń, które mają na celu powstrzymanie rozprzestrzenianie się koronawirusa.
 Lubię to Odpowiadać
CD Projekt odkrywa kolejne karty 16. 10. 3:56 CD Projekt odkrywa kolejne karty
Rzeczpospolita
„Cyberpunk” na Stadię zadebiutuje 19 listopada, równocześnie z pozostałymi wersjami gry na Xbox One, PC i PlayStation 4. Studio poinformowało też o rozpoczęciu przedsprzedaży za pośrednictwem Stadia Store.
 Lubię to Odpowiadać
Profesor UW pozwał Czarnka za wypowiedzi o LGBT 16. 10. 3:53 Profesor UW pozwał Czarnka za wypowiedzi o LGBT
Rzeczpospolita
Do Sądu Okręgowego w Warszawie trafił pozew o ochronę dóbr osobistych przeciwko nowemu ministrowi edukacji Przemysławowi Czarnkowi. Powództwo wytoczył prof. Jakub Urbanik, wykładowca na wydziale prawa UW, który poczuł się obrażony wypowiedzią Czarnka o ideologii LGBT.
 Lubię to Odpowiadać
Wirusolog: Włochom zostały dwa tygodnie 16. 10. 3:47 Wirusolog: Włochom zostały dwa tygodnie
Rzeczpospolita
Włochy mają dwa tygodnie na powstrzymanie rosnącego tempa rozprzestrzeniania się koronawirusa lub pójdą w ślady europejskich sąsiadów, gdzie gwałtowne rozprzestrzenianie się epidemii doprowadziło do przywrócenia surowych obostrzeń - uważa włoski wirusolog Massimo Galli.
 Lubię to Odpowiadać
Pakiet Mobilności to otwarcie raju dla złodziei 16. 10. 3:42 Pakiet Mobilności to otwarcie raju dla złodziei
Rzeczpospolita
Towarzystwa ubezpieczeniowe już biją na alarm, spodziewając się wzrostu kradzieży ładunków.
 Lubię to Odpowiadać
Czerwona gospodarka: Miękki lockdown nie wywoła kryzysu 16. 10. 3:42 Czerwona gospodarka: Miękki lockdown nie wywoła kryzysu
Rzeczpospolita
Objęcie 70 proc. populacji Polski czerwoną strefą epidemiczną będzie miało negatywny wpływ na gospodarkę, ale takiego kryzysu, jak w II kwartale br., nie będzie.
 Lubię to Odpowiadać
Temperatura w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy 16. 10. 3:37 Temperatura w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy
Rzeczpospolita
Zaczął się sezon grzewczy. Pracodawcy są odpowiedzialni za zapewnienie odpowiedniej temperatury w miejscu pracy.
 Lubię to Odpowiadać
Współzałożyciel LPP się wycofuje? Kto przejmie udziały 16. 10. 3:26 Współzałożyciel LPP się wycofuje? Kto przejmie udziały
Rzeczpospolita
Fundacja rodziny Piechockich wystąpiła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o zgodę na przejęcie kontroli nad odzieżową grupą LPP. To efekt warunkowej umowy głównych akcjonariuszy.
 Lubię to Odpowiadać
Niemiecki rynek bezpieczną przystanią 16. 10. 3:05 Niemiecki rynek bezpieczną przystanią
Rzeczpospolita
W jeden kwartał w portfele mieszkań za Odrą zainwestowano więcej niż w dziewięć miesięcy we wszystkie rodzaje nieruchomości w Polsce.
 Lubię to Odpowiadać
Polityczne zatrzymanie? Müller: Zawsze tak można powiedzieć 16. 10. 3:02 Polityczne zatrzymanie? Müller: Zawsze tak można powiedzieć
Rzeczpospolita
- W każdym dniu można byłoby znaleźć pretekst polityczny rzekomo uzasadniający zatrzymanie osoby, która kiedykolwiek pełniła jakąkolwiek funkcję publiczną - mówi o zatrzymaniu Romana Giertycha rzecznik rządu Piotr Müller
 Lubię to Odpowiadać
CBA już skazało mec. Giertycha 16. 10. 3:02 CBA już skazało mec. Giertycha
Rzeczpospolita
Ochrona tajemnicy adwokackiej to jedna z podstawowych filarów wykonywania naszego zawodu. W świetle doniesień medialnych zatrzymania Mec. Giertycha oraz przeszukania jego miejsca zamieszkania jak i kancelarii doszło do naruszeń prawa przez CBA.
 Lubię to Odpowiadać
Chłopcy do bicia czy pałkarze systemu 16. 10. 3:00 Chłopcy do bicia czy pałkarze systemu
Rzeczpospolita
Policja daje nam jedynie informacje o stanie państwa i społeczeństwa, ale nie jest w stanie naprawić żadnego z nich. Postulat jej likwidacji, jaki podnoszą na przykład aktywiści Black Lives Matter, może się jawić jako próba stłuczenia termometru, bez którego trudno mierzyć temperaturę wrzenia.
 Lubię to Odpowiadać
Wylie: Chcecie oddać swoje życie algorytmom? 16. 10. 3:00 Wylie: Chcecie oddać swoje życie algorytmom?
Rzeczpospolita
Prywatność to narzędzie, które wykorzystujemy każdego dnia, by budować swoją osobowość. Jesteś inną osobą, kiedy rozmawiasz z kolegami z pracy, a inną, kiedy rozmawiasz z rodziną. Jak możemy rozwijać się jako ludzie w środowisku, które decyduje za nas, kim jesteśmy i kim będziemy? Do tego właśnie prowadzą stosowane w sieci algorytmy – mówi Michałowi Szułdrzyńskiemu Christopher Wylie, były dyrektor ds. badań w firmie Cambridge Analytica, który ujawnił jej nadużycia.
 Lubię to Odpowiadać
Długi marsz o suchym pysku 16. 10. 3:00 Długi marsz o suchym pysku
Rzeczpospolita
Wybory 3 listopada nie będą tylko starciem Donalda Trumpa i Joe Bidena. Do walki z nimi swojego kandydata desygnowała Partia Prohibicji. Losy istniejącego od 150 lat ugrupowania, którego symbolem jest wielbłąd, bo mało pije, wiele mówią nam o realiach amerykańskiej demokracji.
 Lubię to Odpowiadać
Utracony smak luksusu 16. 10. 3:00 Utracony smak luksusu
Rzeczpospolita
Wciskanie ludziom, że kawałek szmaty, byle z logo znanej firmy, to rzecz ekskluzywna i dająca prestiż, powoli staje się nieprzyzwoite.
 Lubię to Odpowiadać
Wszystkie światła na Van Halena 16. 10. 3:00 Wszystkie światła na Van Halena
Rzeczpospolita
Skomponował „Jump", które w Polsce towarzyszyło sukcesom Małysza. W branży okrzyknięto go Mozartem gitary. Komponował i grał genialnie, był mistrzem dla wielu gwiazd.
 Lubię to Odpowiadać
Miller: Udają, że budują lewicę na nowo. Żałosne 16. 10. 3:00 Miller: Udają, że budują lewicę na nowo. Żałosne
Rzeczpospolita
W Sejmie królową jest arytmetyka, kto ma większość, ten ma rację. Proszę zwrócić uwagę, że podczas ostatniego kryzysu w obozie rządzącym Jarosław Kaczyński zacisnął zęby i większości nie utracił, choć było blisko - mówi Leszek Miller, były premier i dwukrotny przewodniczący SLD.
 Lubię to Odpowiadać
Odczarowanie chrześcijańskiego świata 16. 10. 3:00 Odczarowanie chrześcijańskiego świata
Rzeczpospolita
Państwo, jak wiemy, samo w sobie nie produkuje żadnych wartości, ale sięga jedynie po nie do innych systemów. Być może kryzys demokracji liberalnej oraz obecny powrót do polityki tożsamościowej będą musiały doprowadzić do odczarowania świata chrześcijańskiego.
 Lubię to Odpowiadać
Więcej zajętych respiratorów, więcej hospitalizowanych 16. 10. 2:48 Więcej zajętych respiratorów, więcej hospitalizowanych
Rzeczpospolita
Liczba zakażonych koronawirusem pacjentów wymagających respiratorów przebywających w polskich szpitalach wzrosła dwudziesty piąty dzień z rzędu i wynosi 540. Liczba osób objętych kwarantanną przekroczyła 311 tysięcy.
 Lubię to Odpowiadać
Epidemiolog: Spadek liczby zakażeń od listopada 16. 10. 2:46 Epidemiolog: Spadek liczby zakażeń od listopada
Rzeczpospolita
Stabilizacji liczby nowych zakażeń koronawirusem a następnie jej spadku w Rosji można się spodziewać na początku listopada - powiedział Aleksander Gorełow, zastępca dyrektora ds. badań w Centralnym Instytucie Naukowo-Badawczym Epidemiologii Rospotrebnadzoru.
 Lubię to Odpowiadać
Rosja: Po raz pierwszy ponad 15 tysięcy nowych zakażeń 16. 10. 2:44 Rosja: Po raz pierwszy ponad 15 tysięcy nowych zakażeń
Rzeczpospolita
W piątek władze Rosji poinformowały o 15 150 nowych zakażeniach koronawirusem. To najwyższy dobowy wynik od początku epidemii. Najwięcej przypadków odnotowano w Moskwie.
 Lubię to Odpowiadać
Rząd zmienia zdanie w sprawie sklepów. Znów będą kolejki? 16. 10. 2:23 Rząd zmienia zdanie w sprawie sklepów. Znów będą kolejki?
Rzeczpospolita
Rząd zmienia zdanie co do limitów w sklepach. Wraca przelicznik osób na kasę w zależności od powierzchni sklepu.
 Lubię to Odpowiadać
Nakaz noszenia maseczek trafi do ustawy. 16. 10. 2:20 Nakaz noszenia maseczek trafi do ustawy. "Uniknąć emocji"
Rzeczpospolita
Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk zapowiedział, że przepisy dotyczące noszenia maseczek trafią do ustawy. Ma to zakończyć "niepotrzebne dyskusje i emocje, które mają miejsce"
 Lubię to Odpowiadać
Kolejny rekord w Czechach. Blisko 10 tys. zakażeń na dobę 16. 10. 2:03 Kolejny rekord w Czechach. Blisko 10 tys. zakażeń na dobę
Rzeczpospolita
W Czechach w ciągu doby wykryto 9721 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - to największy przyrost liczby zakażeń w tym kraju od początku epidemii.
 Lubię to Odpowiadać
16. 10. 1:51 Rosja krytykowana za wycofanie się z rozmów o MH17
Rzeczpospolita
Australia dołączyła w piątek do Holandii krytycznie oceniając decyzję Rosji o wycofaniu się z rozmów w sprawie jej udziału w zestrzeleniu samolotu MH17 nad Ukrainą.
 Lubię to Odpowiadać
Karczewski: Jestem oburzony uwagami młodych lekarzy 16. 10. 1:05 Karczewski: Jestem oburzony uwagami młodych lekarzy
Rzeczpospolita
- Generalnie mamy wolne łóżka, tylko dotarcie do nich jest utrudnione - mówi o walce z drugą falą epidemii koronawirusa Stanisław Karczewski. Zdaniem byłego marszałka Senatu "lekarze naprawdę zarabiają bardzo dobrze".
 Lubię to Odpowiadać
Niemcy planują przedłużenie pakietów pomocowych 16. 10. 0:55 Niemcy planują przedłużenie pakietów pomocowych
Rzeczpospolita
Nie do końca roku, ale do 30 czerwca 2021 roku niemieccy przedsiębiorcy będą mogli korzystać z pakietów pomocowych. Z takim programem wystąpił tamtejszy minister gospodarki, podkreślając, że trzeba przede wszystkimi pomóc hotelom i gastronomii.
 Lubię to Odpowiadać
Tunezyjska turystyka straciła 60 procent przychodów 16. 10. 0:52 Tunezyjska turystyka straciła 60 procent przychodów
Rzeczpospolita
O 60,7 procent obniżyły się od początku roku do 20 września przychody z turystyki w Tunezji. Minister turystyki spodziewa się, że spadek pod koniec roku będzie jeszcze większy.
 Lubię to Odpowiadać
Rosja szerzy dezinformację o brytyjskiej szczepionce 16. 10. 0:39 Rosja szerzy dezinformację o brytyjskiej szczepionce
Rzeczpospolita
W Rosji rozpoczęto kampanię dezinformacyjną, której celem jest szerzenie strachu wokół szczepionki przeciw koronawirusowi opracowanej przez naukowców z Uniwersytetu Oksfordzkiego - informuje "The Times".
 Lubię to Odpowiadać
Koty wolno żyjące wymagają konkretnej opieki 16. 10. 0:37 Koty wolno żyjące wymagają konkretnej opieki
Rzeczpospolita
Orzeczenie z Łodzi wpisuje się w aktualną sytuację, gdy Senat zatwierdził zmiany w ustawie o ochronie zwierząt.
 Lubię to Odpowiadać
Bobrowicz: politycy robią sobie na nas legislacyjne eksperymenty 16. 10. 0:32 Bobrowicz: politycy robią sobie na nas legislacyjne eksperymenty
Rzeczpospolita
Nie obawiam się o radców prawnych, lecz o polityków, którzy robią sobie z nas obiekty legislacyjnych eksperymentów – mówi Maciej Bobrowicz, odchodzący prezes Krajowej Rady Radców Prawnych.
 Lubię to Odpowiadać
Biden wymienia Polskę mówiąc o reżimach totalitarnych 16. 10. 0:18 Biden wymienia Polskę mówiąc o reżimach totalitarnych
Rzeczpospolita
Joe Biden komentując sytuację na świecie, wymienił Polskę, Białoruś i Węgry wśród państw, gdzie rozwija się reżim totalitarny. - Widzimy to wszystko, co się dzieje - powiedział.
 Lubię to Odpowiadać
górę

Data ustawienia

Dziś jest Piątek, 27. listopada 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Blisko

Ta witryna internetowa wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na witrynie i akceptując niniejszą politykę, użytkownik wyraża zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie zgodnie z warunkami niniejszej polityki.

Kontynuować