Z powrotem Wyborcza Piątek, 16. października 2020
Szukanie Sekcje 16. 10.

Wyborcza

Piątek, 16. października 2020
Close
Reklama
16. 10. 23:34 Zachód czeka na bezpieczne, sprawdzone szczepionki. Inni sięgają po chińskie i rosyjskie, eksperymentalne
Wyborcza
Nie wszyscy chcą czekać na koniec testów klinicznych na wielką skalę. Są kraje, które próbując powstrzymać epidemię, sięgają po eksperymentalne szczepionki z Rosji i Chin.
 Lubię to Odpowiadać
16. 10. 18:14 Barbara Giertych: Prokuratura łamie wszelkie normy etyczne
Wyborcza
Poznańska Prokuratura Regionalna napisała, że przebywający w szpitalu mec. Roman Giertych symuluje chorobę. "To niedopuszczalne i poniżające mojego Męża zarzuty"- odpowiada żona zatrzymanego prawnika.
 Lubię to Odpowiadać
16. 10. 16:36 Nauczycielowi pod Paryżem ścięto głowę. Pokazywał uczniom karykatury Mahometa
Wyborcza
Nauczyciel historii w gimnazjum pod Paryżem kilka dni temu pokazywał uczniom karykatury Mahometa. Został zamordowany, a napastnik tuż przed zabójstwem miał krzyczeć "Allah Akbar". Policja zastrzeliła mordercę.
 Lubię to Odpowiadać
16. 10. 15:53 Baseny i siłownie jednak otwarte. Ale tylko dla sportowców
Wyborcza
Ministerstwo Sportu rezygnuje z całkowitego zamknięcia od soboty basenów i siłowni.
 Lubię to Odpowiadać
16. 10. 14:00 Dodo dały radę zmianom klimatu. Przegrały dopiero z człowiekiem
Wyborcza
To człowiek najpewniej odpowiada za zagładę wielkich zwierząt żyjących kiedyś na Madagaskarze, Mauritiusie i wyspie Rodrigues - twierdzą naukowcy w piśmie "Science Advances".
 Lubię to Odpowiadać
16. 10. 13:51 Guardian: Zachodnie służby są przekonane, że za próbą zabójstwa Nawalnego stoi zaufany generał Putina
Wyborcza
Dwa źródła, do których dotarł brytyjski "The Guardian" i londyńskie Dossier Centre mówią, że za otruciem Aleksieja Nawalnego stoi generał FSB Aleksiej Siedow, zaufany człowieka Władimira Putina. I że celem nie było zabicie opozycjonisty, ale zmuszenie go do wyjazdu z kraju.
 Lubię to Odpowiadać
16. 10. 13:47 Piłkarze ręczni Łomża Vive w reprezentacji Polski na eliminacje do mistrzostw Europy
Wyborcza
Pięciu zawodników Łomża Vive Kielce zostało powołanych na mecze reprezentacji Polski ze Słowenią i Holandią w ramach eliminacji do mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych w 2022 roku.
 Lubię to Odpowiadać
16. 10. 13:27 Były prezydent Francji Nicolas Sarkozy oskarżony o udział w grupie przestępczej
Wyborcza
Nicolas Sarkozy, były prezydent Francji, usłyszał czwarty zarzut w sprawie finansowania jego kampanii wyborczej przez ówczesnego przywódcę Libii Muammara Kaddafiego.
 Lubię to Odpowiadać
16. 10. 12:50 Chińska armia testuje nową broń - drony kamikaze
Wyborcza
Chiny prowadzą zaawansowane testy broni nowego rodzaju. Dziennik "South China Morning Post" powołuje się na informacje od anonimowego źródła w armii. Mają to być drony zdolne do wykonywania ataków kończących się ich samozniszczeniem.
 Lubię to Odpowiadać
16. 10. 12:14 Czy 2,6 mln farmerów zdecyduje o reelekcji Trumpa? [REPORTAŻ Z MINNESOTY]
Wyborcza
Tylko ta jego polityka imigracyjna... - Przecież w przetwórni wieprzowiny w Worthington ludzie mówią 27 różnymi językami!
 Lubię to Odpowiadać
16. 10. 11:30 Europa: Liczba zakażeń rośnie lawinowo. Podobnie jak nowych obostrzeń
Wyborcza
Władze europejskich państw wprowadzają coraz ostrzejsze obostrzenia. Boją się, że zalewająca kontynent druga fala pandemii doprowadzi do przeciążenia systemów służby zdrowia
 Lubię to Odpowiadać
16. 10. 11:23 Adam Bodnar: System ochrony zdrowia nie jest przygotowany na pandemię
Wyborcza
Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar pyta Ministerstwo Zdrowia oraz Narodowy Fundusz Zdrowia o pomysły na rozwiązanie "dramatycznej sytuacji" w służbie zdrowia.
 Lubię to Odpowiadać
16. 10. 11:05 Koronawirus. Kolejne kraje wprowadzają kwarantannę dla Polaków. Ryanair tnie siatkę połączeń
Wyborcza
Ryanair zawiesza rekordowo dużo zimowych połączeń, co przesądza o kompletnym zastoju w podróżach. Nie pomoże też ryzyko kwarantanny, które wprowadzają dla przyjezdnych z Polski kolejne kraje.
 Lubię to Odpowiadać
16. 10. 9:50 Koronawirus w skrócie. Wciskamy hamulec z całej siły
Wyborcza
Z pewnością nie będzie łatwo wprowadzić dyscypliny w kraju, gdzie co trzecia osoba w wieku 18-34 lata uważa, że "nie ma żadnej epidemii koronawirusa".
 Lubię to Odpowiadać
16. 10. 9:50 Wywózka na torze kolarskim w Pruszkowie. Dlaczego prezes PZKol stracił biurko?
Wyborcza
Z wybudowanego za ok. 90 milionów zł welodromu główny wierzyciel Polskiego Związku Kolarskiego wywiózł w piątek zajęte przez komornika ruchomości. W tym - nawet biurko prezesa związku.
 Lubię to Odpowiadać
16. 10. 9:40 Londyn zrywa negocjacje handlowe z Brukselą. Johnson: "Przygotujmy się na brexit bez umowy"
Wyborcza
- Nie będziemy w stanie dojść do porozumienia - powiedział dziś Boris Johnson. Jego rzecznik dodał, że szef unijnych negocjatorów powinien odwołać zaplanowaną na przyszły tydzień wizytę w Londynie, "jeśli nie zamierza ustąpić".
 Lubię to Odpowiadać
16. 10. 9:33 "NYT" w "Wyborczej". Polityczny podział w USA przeradza się w realną przemoc
Wyborcza
W hrabstwie Mercer w Pensylwanii zwolenniczka Trumpa Elizabeth Burdick prowadzi wraz z mężem sklep z bronią. - Ludzie kupują jak szaleni - mówi. - Boją się tego, co stanie się po wyborach, jeśli Joe Biden wygra.
 Lubię to Odpowiadać
16. 10. 9:20 Warszawa nadzieją Moskwy? "Moskowskij Komsomolec": Unia Polakom też zaszła za skórę
Wyborcza
Rosja - oburzona wprowadzeniem na nią przez UE sankcji "za Nawalnego" - próbuje je wyszydzić. W swoim konflikcie z Europą dostrzega nowego sojusznika - "skrytego w cieniu przywódcę Polski" Jarosława Kaczyńskiego.
 Lubię to Odpowiadać
16. 10. 9:10 Japonia chce wypuścić skażoną wodę z Fukushimy do Pacyfiku
Wyborcza
Blisko dekadę od największej katastrofy nuklearnej XXI wieku i po siedmiu latach debaty ekspertów władze Japonii ogłosiły w piątek wstępną decyzję w sprawie pozbycia się skażonej wody z terenu centrali atomowej w Fukushimie.
 Lubię to Odpowiadać
16. 10. 8:45 UE ściga USA. 10 mld euro na lokalne chmury obliczeniowe
Wyborcza
25 państw członkowskich, w tym Polska, powoła "europejski sojusz na rzecz danych przemysłowych i usług chmurowych". Ma stworzyć lokalną przeciwwagę dla amerykańskich gigantów Amazona, Google'a czy Microsoftu, którzy dominują na rynku chmur obliczeniowych.
 Lubię to Odpowiadać
16. 10. 8:28 Rząd Hiszpanii ma apetyt na samorząd sędziowski. Opozycja oskarża go o naśladowanie Polski
Wyborcza
Unia Europejska krytykuje hiszpańskie władze za próbę przejęcia samorządu sędziowskiego. Opozycja zrównuje plany lewicowego rządu z przejmowaniem sądownictwa w Polsce i na Węgrzech.
 Lubię to Odpowiadać
16. 10. 8:21 Czarnecki, idealny kozioł ofiarny władzy PiS
Wyborcza
Robienie z bankiera głównego sprawcy afery GetBacku jest wygodne dla całej władzy, bez względu na podziały w jej obozie. Zyskują wszyscy zamieszani w tę sprawę, ale najwięcej - Zbigniew Ziobro.
 Lubię to Odpowiadać
16. 10. 7:59 Amerykańskie miasta będą inne. Jak głęboko zmienia je pandemia
Wyborcza
Jednym przepowiada się śmierć, innym gwałtowny rozwój. Dla kogo wyludnione biurowce Nowego Jorku albo ulice San Francisco to powód do niepokoju, dla kogo - do radości? Jedno jest pewne: po pandemii miejski krajobraz Ameryki nie będzie taki sam.
 Lubię to Odpowiadać
16. 10. 7:59 "Maseczki do kontroli". Mieszkańcy Warszawy i Krakowa najbardziej zdyscyplinowani
Wyborcza
Mieszkańcy Warszawy i Krakowa są najbardziej zdyscyplinowanymi obywatelami - wynika z porannych obserwacji dziennikarzy lokalnych redakcji "Gazety Wyborczej. W ruchliwych miejscach 21 miast sprawdziliśmy, czy przestrzegany jest nakaz zakrywania ust i nosa.
 Lubię to Odpowiadać
16. 10. 7:23 Białoruś. Najważniejsza sportsmenka apeluje o spokój, choć ofiarą OMON-u był jej brat
Wyborcza
Zbuntowaną koszykarkę Jelenę Lewczenko zwolniono z aresztu po 15 dniach chorą, z wszami na głowie. Najważniejszą sportsmenkę Białorusi Darię Domraczewą ludzie wzywają do działania, a ta odpowiada ostrożnie, choć strasznie pobito jej brata.
 Lubię to Odpowiadać
16. 10. 6:59 Wykonujesz wolny zawód? Zapłacisz wyższy podatek, jeśli nikogo nie zatrudniasz
Wyborcza
Ministerstwo Finansów odrzuciło apel Naczelnej Rady Adwokackiej o wstrzymanie prac nad nowelizacją ustawy o podatku dochodowym. Zdaniem prawników uderza ona w przedstawicieli wolnych zawodów, a stracą na tym konsumenci, bo usługi prawnicze podrożeją.
 Lubię to Odpowiadać
16. 10. 6:29 Twój biznes utknął w czerwonej strefie? Skorzystaj z "tarczy 5.0"
Wyborcza
Do końca listopada można składać wnioski o zwolnienie ze składek ZUS. "Tarcza 5.0", która właśnie weszła w życie, oferuje też świadczenia postojowe dla przedsiębiorców oferujących wycieczki, organizujących targi czy prowadzących dyskoteki
 Lubię to Odpowiadać
16. 10. 6:20 Nie reagował, gdy nazywano Bodnara "szkodnikiem", wyłączał mu mikrofon. Teraz oceni jego przyszłość. RPO protestuje
Wyborcza
Zarzucał Adamowi Bodnarowi, że "nie reprezentuje obywateli" i występuje "przeciwko własnemu rządowi", przerywał mu wystąpienia. Teraz Stanisław Piotrowicz ma osądzić, czy Bodnar powinien dalej pełnić swoją funkcję. Rzecznik praw obywatelskich wnioskuje o wyłączenie go ze sprawy przed Trybunałem Konstytucyjnym. Podobnie jak Justyna Piskorskiego.
 Lubię to Odpowiadać
16. 10. 5:29 Dlaczego rząd zamyka baseny i siłownie? "Nie słyszałem o ani jednym ognisku, ani chorym pływaku"
Wyborcza
Koronawirus. Od soboty zamknięte mają być wszystkie siłownie, aquaparki i baseny w Polsce. Sportowcy są oburzeni. - Spodziewaliśmy się ograniczeń, ale nie kolejnego zakazu prowadzenia działalności - mówi Adam Śliwiński, przedstawiciel Federacji Pracodawców Fitness.
 Lubię to Odpowiadać
16. 10. 5:20 Aresztowanie Czarneckiego: sąd rozważa wniosek obrony o przełożenie rozprawy
Wyborcza
Warszawski Sąd Okręgowy miał dziś rozpatrzeć wniosek o areszt dla właściciela Getin Banku Leszka Czarneckiego. Ale zacznie od decyzji, czy przełożyć całe posiedzenie. Powód: brak obrońców bankiera. Jeden - Roman Giertych - został w czwartek zatrzymany, drugi - Jacek Dubois - jest na kwarantannie.
 Lubię to Odpowiadać
16. 10. 4:51 "Zima nadchodzi". Naukowcy przeciwni strategii "zakażania młodych" proponują Memorandum Johna Snowa
Wyborcza
Dziesięć dni temu trzech amerykańskich epidemiologów podpisało Deklarację z Great Barrington, w której apelują o zmianę strategii w walce z pandemią. Postulują, by pozwolić koronawirusowi na swobodnie rozchodzenie się oraz zakażanie młodych. Teraz inna grupa naukowców apeluje, by nie iść w tę stronę.
 Lubię to Odpowiadać
16. 10. 4:32 Szczyt UE: Bruksela czeka na ruch Johnsona. Sprawa celu klimatycznego odłożona na grudzień
Wyborcza
Kwestia brexitowych negocjacji zdominowała rozpoczęty w czwartek szczyt UE w Brukseli. Nie przebiły się na nim budżetowe groźby Jarosława Kaczyńskiego.
 Lubię to Odpowiadać
16. 10. 3:48 Rząd Morawieckiego i Duda z topniejącym zaufaniem. Pandemia przygniata obóz władzy
Wyborcza
Karetki z chorymi w kolejce pod szpitalami, brak łóżek w szpitalach, zamykane oddziały onkologiczne, kardiologiczne, wstrzymanie planowych operacji w szpitalach... To straszne skutki pandemii, a przede wszystkim nieprzygotowania się rządu na jesienny atak, odbijają się na notowaniach rządzących.
 Lubię to Odpowiadać
16. 10. 3:00 Giertych kontra PiS. Jak były koalicjant daje się we znaki partii Kaczyńskiego
Wyborcza
Spór Romana Giertycha z PiS, prezesem Kaczyńskim i Zbigniewem Ziobrą trwa od 2007 r. Od tego czasu prawnik mocno dał się we znaki obecnie rządzącym. I przeszedł wielką ewolucję.
 Lubię to Odpowiadać
16. 10. 2:43 Pojedynek Trumpa i Bidena na odległość. "Jak dwie różne planety". Biden wspomniał o Polsce
Wyborcza
Prezydent i jego rywal w wyborach mieli stanąć naprzeciwko siebie w debacie, ale zamiast tego odpowiadali na pytania w dwóch różnych stacjach dokładnie w tym samym czasie. Biden wymienia Polskę obok reżimów.
 Lubię to Odpowiadać
16. 10. 2:28 Giertych wciąż w szpitalu. "Stan zdrowia jest poważny"
Wyborcza
- Stan zdrowia męża jest poważny, zagrażający zdrowiu i życiu - podaje Barbara Giertych, żona zatrzymanego w czwartek opozycyjnego prawnika.
 Lubię to Odpowiadać
16. 10. 1:23 Mamy to! Nadprzewodnik w 15 st. C. Przypomina metal, który opętał Wokulskiego
Wyborcza
W najnowszym wydaniu "Nature" amerykańscy fizycy donoszą o odkryciu materiału, który przewodzi prąd elektryczny bez żadnych strat cieplnych w rekordowo wysokiej temperaturze. To związek wodoru, węgla i siarki. Zapowiada się technologiczny przełom.
 Lubię to Odpowiadać
16. 10. 0:05 Kwarantanna Mateusza Morawieckiego. Jak rządzi się krajem w warunkach izolacji?
Wyborcza
Premier zostanie w kwarantannie do końca tygodnia. Nie przerwał pracy, bo już wiosną rządowy kompleks przy ulicy Parkowej w Warszawie był przygotowany na taką sytuację: są śluzy, strefy czyste i brudne, szyfrowane łącza.
 Lubię to Odpowiadać
16. 10. 0:00 Pogoda na dziś - piątek, 16 października 2020 r. Chłodno i pochmurnie
Wyborcza
Pogoda na dziś - piątek, 16 października 2020 r. Najwięcej opadów będzie na południu. Wysoko w górach spadnie śnieg. Ale przelotnie może też popadać również w centrum i na zachodzie. W całym kraju niebo zdominują chmury,
 Lubię to Odpowiadać
16. 10. 0:00 Ujawniamy, co prokuratura ma na Leszka Czarneckiego. To jego miał dziś bronić Giertych
Wyborcza
"Wyborcza" ujawnia szczegóły wniosku o areszt dla biznesmena Leszka Czarneckiego, właściciela Idea Banku i Getin Noble Banku. Dzisiaj sąd rozstrzygnie, czy bankier - na podstawie zeznań ludzi, których zwolnił z pracy i na których doniósł do prokuratury - powinien trafić za kratki i czy będzie za nim wydany list gończy.
 Lubię to Odpowiadać
16. 10. 0:00 Wielki Projekt rządową receptą na koronawirusa
Wyborcza
Jak na Titanicu. Jeszcze nie brakuje respiratorów, ale za chwilę tak może się stać. Za mało jest personelu medycznego, łóżek. Kolejki do szpitali, kolejki na zrobienie testu. Ludzie stoją po kilka godzin.
 Lubię to Odpowiadać
górę

Data ustawienia

Dziś jest Piątek, 27. listopada 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Blisko

Ta witryna internetowa wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na witrynie i akceptując niniejszą politykę, użytkownik wyraża zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie zgodnie z warunkami niniejszej polityki.

Kontynuować