Z powrotem Wyborcza Sobota, 17. października 2020
Szukanie Sekcje 17. 10.

Wyborcza

Sobota, 17. października 2020
Close
Reklama
17. 10. 23:26 Subskrypcje VoD i płatne prenumeraty urosły w pandemii. To już pewne - Netflix podrożeje
Wyborcza
Platformy VoD, takie jak Netflix, Amazon Prime Video czy Disney+, zarobiły krocie na subskrypcjach podczas lockdownu i stały się kroplówką dla branży filmowej. Przyrost płatnych prenumerat odnotowały też media. Czytelnicy zwracali się do nich po zweryfikowane wiadomości o COVID-19.
 Lubię to Odpowiadać
Kursy walut
EUR 4,20 -0,524%
USD 3,84 -2,395%
CHF 3,86 -2,227%
17. 10. 15:11 Dwa gole Roberta Lewandowskiego, Polak liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi
Wyborcza
Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Arminię Bielefeld 4:1, a Robert Lewandowski strzelił swojego szóstego i siódmego gola w tym sezonie Bundesligi.
 Lubię to Odpowiadać
17. 10. 13:13 "NYT" w "Wyborczej". Trump rozważa konsekwencje porażki: "Może będę musiał wyjechać z USA"
Wyborcza
- Możecie sobie wyobrazić, że przegram? - zapytał Donald Trump swoich zwolenników na wiecu w Georgii. - Nie będzie mi wtedy miło. Być może będę musiał wyjechać z kraju, nie wiem.
 Lubię to Odpowiadać
17. 10. 13:00 Politolożka o Ruchu Trzaskowskiego: "Może PO musi upaść, żeby powstało coś nowego?"
Wyborcza
- Boję się, że powstanie Ruchu Wspólna Polska doprowadzi do jeszcze większych podziałów, choć nie zgadzam się z filozofią: "nie róbmy nic, bo będzie gorzej" - mówi dr Anna Materska-Sosnowska z Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.
 Lubię to Odpowiadać
17. 10. 12:58 "NYT" w "Wyborczej". Wybory "krwawą łaźnią" Republikanów? Odsuwają się od Trumpa
Wyborcza
Republikanom w Kongresie przez cztery lata nie przeszkadzała polityka i zwyczaje prezydenta Trumpa. Dopiero tuż przed wyborami zaczęli go krytykować - czy to znak, że nie wierzą w reelekcję i skupiają się na obronie Senatu?
 Lubię to Odpowiadać
17. 10. 12:28 Francja w szoku po dekapitacji nauczyciela historii przez islamskiego terrorystę
Wyborcza
Francuzi nie mogą się otrząsnąć po zamordowaniu 47-letniego nauczyciela historii, który ośmielił się pokazać uczniom karykatury Mahometa opublikowane w "Charlie Hebdo" i dyskutować z nimi o swobodzie wypowiedzi i jej granicach. Mnożą się pełne smutku i oburzenia reakcje polityków, prasy i zwykłych obywateli.
 Lubię to Odpowiadać
17. 10. 12:00 Słowacja przetestuje wszystkich mieszkańców na COVID-19. "Operacja, jakiej nie było"
Wyborcza
Słowacja kupiła 13 mln testów na obecność wirusa COVID-19. W całym tym kraju mieszka blisko 5,5 mln ludzi. Darmowe testy mają objąć nie tylko obywateli Słowacji, ale i wszystkich wjeżdżających na jej teren.
 Lubię to Odpowiadać
17. 10. 12:00 Amnesty International: europejskie firmy sprzedają Chinom technologię rozpoznawania twarzy
Wyborcza
Pekiński reżim wykorzystuje "pobłażliwe" przepisy Unii Europejskiej do zakupu sprzętu do inwigilacji, którego używa do łamania prawa człowieka.
 Lubię to Odpowiadać
17. 10. 10:48 Smętny start Trzaskowskiego. Inauguracją jego ruchu mało kto się przejął
Wyborcza
Problemem Trzaskowskiego jest to, że jeśli w czasie inauguracji nie widać entuzjazmu, to trudno się spodziewać, aby pojawił się później. Później jest zazwyczaj tylko gorzej, bo fala radości opada. Tu nawet nie ma co opadać.
 Lubię to Odpowiadać
17. 10. 10:39 Przysłowia, czyli diabła się nie boi, kto przy krzyżu stoi
Wyborcza
Elektryk śmiało chwyta przewody, bo elektryka prąd nie tyka. W domenie religijnej jest tak samo: fanatyka wirus nie tyka.
 Lubię to Odpowiadać
17. 10. 9:34 Alpejski Puchar Świata. Włoski dzień w Sölden
Wyborcza
Gigantem pań w Sölden rozpoczęła się tegoroczna edycja alpejskiego Pucharu Świata. Wygrała - po raz drugi w karierze - 24-letnia Włoszka Marta Bassino.
 Lubię to Odpowiadać
17. 10. 8:00 Zrównoważony rozwój pomaga zapobiegać przyszłym pandemiom
Wyborcza
Ochrona różnorodności biologicznej? Świat źle wypada pod każdym względem. Jeśli ma się to zmienić, firmy muszą się bardziej przyłożyć.
 Lubię to Odpowiadać
17. 10. 7:38 Cel: wykończyć Romana Giertycha, zastraszyć innych
Wyborcza
Sobotnia konferencja poznańskiej prokuratury i jej wcześniejsze działania wobec Romana Giertycha pokazują, że władza ma w tej sprawie jeden cel: zastraszyć i zneutralizować opozycyjnego prawnika, jednego z najgroźniejszych i najbardziej skutecznych przeciwników PiS.
 Lubię to Odpowiadać
17. 10. 7:29 Białoruś: MSW stawia na przemoc? KGB mówi o "prowokacji"
Wyborcza
Tarcia w białoruskich służbach? MSW deklaruje gotowość użycia wobec uczestników protestów ostrej broni, a KGB mówi o "prowokacji, która ma skompromitować funkcjonariuszy resortów siłowych w oczach Białorusinów".
 Lubię to Odpowiadać
17. 10. 7:21 GIS ostrzega przed pestycydami w mrożonych brokułach
Wyborcza
Kontrola sanitarna stwierdziła przekroczenie najwyższego możliwego stężenia pozostałości po pestycydach w mrożonych brokułach firmy Hortex. Produkt może być niebezpieczny dla zdrowia.
 Lubię to Odpowiadać
17. 10. 7:10 Dwa miliony martwych urodzeń rocznie. Przez pandemię będzie ich więcej
Wyborcza
Bieda, choroby, brak dobrej edukacji i dostępu do lekarza, a dziś także lockdowny, problemy z transportem i zapchana służba zdrowia - co 16 sekund na świecie rodzi się martwe dziecko. ONZ alarmuje: to wielka zapomniana tragedia.
 Lubię to Odpowiadać
17. 10. 7:02 Ruch Wspólna Polska- tak będzie nazywała się nowa inicjatywa Rafała Trzaskowskiego
Wyborcza
Zapowiadany od wyborów prezydenckich ruch Rafała Trzaskowskiego inauguruje swą działalność w Warszawie w studiu telewizyjnym ZPR. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nie będzie się nazywał "Nowa Solidarność", ale "Ruch Wspólna Polska".
 Lubię to Odpowiadać
17. 10. 6:56 Nauczyciel, któremu terrorysta ściął głowę w Paryżu, wcześniej otrzymywał groźby
Wyborcza
Francuska policja zatrzymała dziewięć osób w związku z zamachem do którego doszło w piątek w Paryżu. Są wśród nich rodzice jednego z uczniów ofiary.
 Lubię to Odpowiadać
17. 10. 6:09 Noblista Paul Krugman: Republikanie mogą zniszczyć Amerykę, nawet jeśli przegrają
Wyborcza
Nawet jeśli Donald Trump przegra 3 listopada, jego partia może wyrządzić ogromne szkody. Pandemia, służba zdrowia, dostęp do aborcji i walka ze zmianami klimatycznymi - na wszystkich tych polach Republikanie mogą doprowadzić do katastrofy.
 Lubię to Odpowiadać
17. 10. 4:00 Jak być dobrym liderem nie tylko w czasie pandemii? Mieć 51 proc. serca i 49 proc. rozumu
Wyborcza
Pandemia wymusiła na liderach ogromne zmiany. Gdy panuje niepewność, szefowie odkrywają, że spotkania z ludźmi muszą zaczynać nie od pytania, jak z targetem, tylko od tego, jak ludzie się czują.
 Lubię to Odpowiadać
17. 10. 1:56 Niech Giertych i Czarnecki siedzą i nie zawadzają
Wyborcza
Prawdziwa "grupa trzymająca władzę" to już nie Kaczyński, ale Ziobro i Kamiński.
 Lubię to Odpowiadać
17. 10. 1:47 Biden i Trump a sprawa polska. Głosy Polonii mogą namieszać w amerykańskich wyborach?
Wyborcza
Wielu z ponad 9 mln Amerykanów polskiego pochodzenia żyje w stanach, które w praktyce przesądzą o tym, kto zasiądzie w Białym Domu. Hillary Clinton ich zlekceważyła, Joe Biden nie popełnia tego błędu.
 Lubię to Odpowiadać
17. 10. 1:00 "Jesteśmy pierwsi, ale nie najlepsi". Zbigniew Boniek przestrzega przed euforią po meczach kadry
Wyborcza
- Nie jestem typem prezesa, który rozkazuje trenerom, ale gdy zatrudniałem Jerzego Brzęczka to tak dla mnie, jak dla niego było oczywiste, że po mundialu w Rosji trzeba kadrze transfuzji świeżej krwi - mówi Zbigniew Boniek.
 Lubię to Odpowiadać
17. 10. 0:51 Czym Jonathan Franzen podpadł ekologom? "Mówię tylko, żeby walczyć z sensem"
Wyborcza
- Od walki ze zmianami klimatycznymi ważniejsza jest walka o przyrodę. Bo tu jeszcze mamy szansę wygrać - przekonuje słynny amerykański pisarz i ptasiarz. - A nie ma bezpośredniego związku między naszymi dzisiejszymi działaniami na rzecz klimatu a tym, jaka będzie temperatura za 50 lat.
 Lubię to Odpowiadać
17. 10. 0:05 Czy chińska sztuczna inteligencja przechytrzy Facebooka
Wyborcza
W dłuższej perspektywie celem kampanii dezinformacyjnych jest "zwiększenie międzynarodowego znaczenia Pekinu względem USA, UE i NATO".
 Lubię to Odpowiadać
17. 10. 0:00 Pogoda w weekend 17 i 18 października 2020 r. Powieje silny wiatr
Wyborcza
Pogoda w weekend 17 i 18 października 2020 r. W sobotę najlepsza pogoda prognozowana jest na zachodzie i północy. W całej Polsce będzie chłodno. W niedzielę silny północno zachodni wiatr jeszcze bardziej obniży temperaturę odczuwalną.
 Lubię to Odpowiadać
17. 10. 0:00 Startuje ruch Trzaskowskiego. PO trzyma dystans: "To jego prywatna inicjatywa"
Wyborcza
Od dawna zapowiadany ruch Rafała Trzaskowskiego wreszcie inauguruje swą działalność. Bez fanfar i bez wsparcia działaczy PO. - We wrześniu stało się jasne, że Trzaskowskiemu nie będziemy pomagać. Wygrała linia: wzmacniamy partię - mówią nam.
 Lubię to Odpowiadać
górę

Data ustawienia

Dziś jest Piątek, 27. listopada 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Blisko

Ta witryna internetowa wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na witrynie i akceptując niniejszą politykę, użytkownik wyraża zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie zgodnie z warunkami niniejszej polityki.

Kontynuować