Z powrotem Rzeczpospolita Niedziela, 18. października 2020
Szukanie Sekcje 18. 10.

Rzeczpospolita

Niedziela, 18. października 2020
Close
Reklama
Włochy: Premier grozi siłowniom i basenom zamknięciem 18. 10. 22:39 Włochy: Premier grozi siłowniom i basenom zamknięciem
Rzeczpospolita
Premier Włoch Giuseppe Conte ogłosił w niedzielę nowe obostrzenia, których celem jest zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 w kraju.
 Lubię to Odpowiadać
Trump kpi z Bidena. 18. 10. 22:05 Trump kpi z Bidena. "Gdybym słuchał naukowców..."
Rzeczpospolita
Prezydent Donald Trump w niedzielę wezwał swoich sympatyków ze stanu Nevada, aby ci wzięli udział w przedterminowym głosowaniu w wyborach prezydenckich. W 2016 roku Trump nieznacznie przegrał głosowanie w stanie Nevada z Hillary Clinton.
 Lubię to Odpowiadać
Panama: Testy na COVID dla przybywających spoza granic 18. 10. 21:53 Panama: Testy na COVID dla przybywających spoza granic
Rzeczpospolita
Władze Panamy poinformowały, że będą testować pod kątem COVID-19 osoby przylatujące do kraju spoza jego granic. Decyzję taką podjęto zaledwie tydzień po tym, jak wznowiono po siedmiu miesiącach, przyjmowanie przez Panamę lotów międzynarodowych.
 Lubię to Odpowiadać
Dr Fauci: Zamkniemy gospodarkę tylko, gdy będzie bardzo źle 18. 10. 21:39 Dr Fauci: Zamkniemy gospodarkę tylko, gdy będzie bardzo źle
Rzeczpospolita
Pomimo wzrostu liczby zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 wykrywanych w USA w ciągu doby i liczby zgonów, naczelny amerykański epidemiolog, dr Anthony Fauci, nie spodziewa się wprowadzenia reżimu ścisłej kwarantanny w całych USA, chyba, że sytuacja stanie się "bardzo, bardzo zła".
 Lubię to Odpowiadać
Epidemia w Polsce: Jak zmieniła się sytuacja w październiku? 18. 10. 21:00 Epidemia w Polsce: Jak zmieniła się sytuacja w październiku?
Rzeczpospolita
Od 1 do 18 października liczba wykrytych w kraju zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce wzrosła o 82285 (wzrost o 88 proc.), a liczba zgonów osób chorych na COVID-19 o 1030 (wzrost o 40,5 proc.).
 Lubię to Odpowiadać
Sondaż: 5 proc. Polaków nie stosuje się do obostrzeń 18. 10. 21:00 Sondaż: 5 proc. Polaków nie stosuje się do obostrzeń
Rzeczpospolita
"Czy stosuje się Pani/Pan do obostrzeń wprowadzonych w związku z objęciem całej Polski żółtą strefą?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
 Lubię to Odpowiadać
Traveldata: Głęboka przecena dalekich kierunków 18. 10. 18:34 Traveldata: Głęboka przecena dalekich kierunków
Rzeczpospolita
Kenia o 569 złotych w dół, Dominikana o 1406 złotych, a Meksyk o 1993 złote. O tyle taniej niż przed rokiem można polecieć na egzotyczne zimowe wakacje.
 Lubię to Odpowiadać
Radziwiłł: W porównaniu z innymi wciąż wypadamy nieco lepiej 18. 10. 16:11 Radziwiłł: W porównaniu z innymi wciąż wypadamy nieco lepiej
Rzeczpospolita
- Musimy być przygotowani na różne scenariusze i na te lepsze, które nas miło zaskoczą, i na te gorsze, do których musimy po prostu solidnie przygotować Polskę, polską służbę zdrowia i całą gospodarkę, życie społeczne, i po prostu tym się zajmujemy - powiedział wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.
 Lubię to Odpowiadać
Senator Kamiński otrzymał wynik testu ministra Kamińskiego 18. 10. 15:52 Senator Kamiński otrzymał wynik testu ministra Kamińskiego
Rzeczpospolita
Wicemarszałek Senatu Michał Kamiński poinformował, że otrzymał z sanepidu wynik testu na koronawirusa, który powinien był trafić do Mariusza Kamińskiego, szefa MSWiA.
 Lubię to Odpowiadać
Po rekordzie zakażeń premier Włoch ogłosił nowe obostrzenia 18. 10. 15:12 Po rekordzie zakażeń premier Włoch ogłosił nowe obostrzenia
Rzeczpospolita
Możliwość zamykania dostępu do ulic i placów, ograniczenia w funkcjonowaniu gastronomii, zawieszenie rozgrywek części sportów amatorskich oraz zakaz organizowania konferencji - to niektóre nowe ograniczenia praw obywatelskich, które w związku z epidemią koronawirusa ogłosił premier Włoch Giuseppe Conte.
 Lubię to Odpowiadać
Nieoficjalnie: Rząd buduje szpital polowy na PGE Narodowym 18. 10. 14:11 Nieoficjalnie: Rząd buduje szpital polowy na PGE Narodowym
Rzeczpospolita
Na stadionie PGE Narodowym w Warszawie powstaje pierwszy szpital polowy - ustaliła Wirtualna Polska. Pierwsze prace, nadzorowane przez Michała Dworczyka, szefa Kancelarii Premiera, ruszyły już w sobotę, a decyzja zapadła w ścisłym kierownictwie rządu.
 Lubię to Odpowiadać
Premier zastępuje rzecznika rządu 18. 10. 14:00 Premier zastępuje rzecznika rządu
Rzeczpospolita
Ostatnie sondaże poparcia (Kantar, IBRiS) wskazują, że Zjednoczona Prawica traci punkty. To budzi niepokój w szeregach władzy. I powoduje nerwowe reakcje.
 Lubię to Odpowiadać
Listopad przed ekranem. Festiwale przenoszą się do sieci 18. 10. 14:00 Listopad przed ekranem. Festiwale przenoszą się do sieci
Rzeczpospolita
Wiosną czołowe festiwale filmowe przenosiły się na jesień. Dziś organizatorzy muszą szukać ratunku w sieci.
 Lubię to Odpowiadać
Trzaskowski stawia na Wspólną Polskę 18. 10. 14:00 Trzaskowski stawia na Wspólną Polskę
Rzeczpospolita
Nowy ruch Rafała Trzaskowskiego nie ma być konkurencją dla partii, a wsparciem dla całej opozycji w pracy nad pokonaniem PiS.
 Lubię to Odpowiadać
CBA kontra Giertych. Wątpliwe transakcje Polnordu 18. 10. 14:00 CBA kontra Giertych. Wątpliwe transakcje Polnordu
Rzeczpospolita
Poznański sąd odrzucił wnioski o areszt w śledztwie, w którym występuje były wicepremier, twierdząc, że śledczy nie przedstawili wystarczających dowodów.
 Lubię to Odpowiadać
Jesienna fala pandemii zaskoczyła rządzących 18. 10. 14:00 Jesienna fala pandemii zaskoczyła rządzących
Rzeczpospolita
PiS już nie bije brawa personelowi medycznemu. „Bohaterów w bieli" atakuje za brak zaangażowania w walce z koronawirusem i zrzuca na nich odpowiedzialność za zaniedbania władzy.
 Lubię to Odpowiadać
Szkoła znów online. Ale tylko średnia 18. 10. 14:00 Szkoła znów online. Ale tylko średnia
Rzeczpospolita
Nauka w szkołach średnich będzie odbywała się zdalnie lub hybrydowo. ZNP domaga się, by zmiana trybu nauczania objęła także podstawówki.
 Lubię to Odpowiadać
Spiski i ciemne siły 18. 10. 14:00 Spiski i ciemne siły
Rzeczpospolita
Kto nie pamięta afery wokół Cambridge Analytica? Stała się ona chyba najgłośniejszym symbolem strasznych i nieznanych dotąd zagrożeń dla stabilności demokratycznego ładu na Zachodzie.
 Lubię to Odpowiadać
Historia rozliczy was z pandemii 18. 10. 14:00 Historia rozliczy was z pandemii
Rzeczpospolita
Po decyzji poznańskiego sądu, który odrzucił wszystkie wnioski o areszt w sprawie, w której zatrzymany w czwartek był m.in. Roman Giertych, twarda linia prokuratury, że doszło do przestępstwa, przestaje być wiarygodna.
 Lubię to Odpowiadać
Media wobec pandemii. Surmacz: Drugi wirus to dezinformacja 18. 10. 14:00 Media wobec pandemii. Surmacz: Drugi wirus to dezinformacja
Rzeczpospolita
Media powinny zapomnieć o różnicach i wspólnie wypracować projekt, który pozwoli skutecznie walczyć z chaosem informacyjnym wokół pandemii – mówi Wojciech Surmacz, prezes zarządu Polskiej Agencji Prasowej.
 Lubię to Odpowiadać
Wybory w USA. Amerykanie już głosują 18. 10. 14:00 Wybory w USA. Amerykanie już głosują
Rzeczpospolita
Donald Trump przegrywa w sondażach i straszy, że wybory będą sfałszowane. Frekwencja już bije rekordy.
 Lubię to Odpowiadać
Przegrana Trumpa dla Polski nie zmieni za wiele 18. 10. 14:00 Przegrana Trumpa dla Polski nie zmieni za wiele
Rzeczpospolita
Stawialiśmy dotąd na Trumpa. Jego przegrana jest jednak bardzo realna. Dla naszego kraju nie zmieni to za wiele.
 Lubię to Odpowiadać
Pomoc dla biznesu tylko punktowa. Nie można utrzymywać firm zombie 18. 10. 14:00 Pomoc dla biznesu tylko punktowa. Nie można utrzymywać firm zombie
Rzeczpospolita
Trzeba przywrócić zwolnienie z ZUS czy dopłaty to płac, ale nie dla wszystkich – postulują eksperci.
 Lubię to Odpowiadać
Maleje pobór wody 18. 10. 14:00 Maleje pobór wody
Rzeczpospolita
Zmiany klimatyczne zmuszają firmy do racjonalnego gospodarowania wodą. Mimo że wiele już zrobiły, to ciągle mają istotne problemy do rozwiązania.
 Lubię to Odpowiadać
Kawiarnie stracą, Polacy parzą kawę w domu 18. 10. 14:00 Kawiarnie stracą, Polacy parzą kawę w domu
Rzeczpospolita
Pandemia wstrząsnęła rynkiem kawiarnianym, ale zmiana jest głębsza niż tylko chwilowy odpływ klientów. Kupujemy ekspresy – Polska jest już ich czwartym rynkiem w Europie.
 Lubię to Odpowiadać
Mazowsze: Wojewoda zapewnia, że są wolne respiratory 18. 10. 13:59 Mazowsze: Wojewoda zapewnia, że są wolne respiratory
Rzeczpospolita
"Nieprawdziwe są rozpowszechniane informacje o braku respiratorów" - oświadczył Mazowiecki Urząd Wojewódzki, który w wydanym komunikacie zapewnił, że w ostatnim czasie wojewoda Konstanty Radziwiłł wydał decyzję o zwiększeniu do stu liczby łóżek respiratorowych w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA.
 Lubię to Odpowiadać
W Pradze starcia przeciwników obostrzeń z policją. Są ranni 18. 10. 13:45 W Pradze starcia przeciwników obostrzeń z policją. Są ranni
Rzeczpospolita
Ponad dwa tysiące ludzi zgromadziły się na rynku w Pradze, na demonstracji przeciwko wprowadzanym przez rząd obostrzeniom. Protestujący nie zastosowali się do wytycznych, a po rozwiązaniu demonstracji część z nich zaatakowała policjantów. Funkcjonariusze użyli m.in. armatek wodnych. Starcia trwały około godzinę.
 Lubię to Odpowiadać
Gadu-gadu o fakturach 18. 10. 12:46 Gadu-gadu o fakturach
Rzeczpospolita
Przesłuchania przez telefon to niekoniecznie standard dobrej kontroli podatkowej.
 Lubię to Odpowiadać
Łóżka covidowe są po to, by rząd mógł powiedzieć, że leczył 18. 10. 12:44 Łóżka covidowe są po to, by rząd mógł powiedzieć, że leczył
Rzeczpospolita
Lekarzy dziwi, że nikt nie zorganizował dla nich szkoleń z obsługi respiratorów, choć od wiosny wiadomo, że czeka nas druga fala pandemii.
 Lubię to Odpowiadać
Sądownictwo: Hiszpania idzie w ślady Polski 18. 10. 12:42 Sądownictwo: Hiszpania idzie w ślady Polski
Rzeczpospolita
Bruksela wpada we własną pułapkę: musi zareagować na reformę sądownictwa Madrytu, jak to zrobiła wobec Warszawy.
 Lubię to Odpowiadać
Urzędy skarbowe dzwonią do firm, pytają o szczegóły umów 18. 10. 12:41 Urzędy skarbowe dzwonią do firm, pytają o szczegóły umów
Rzeczpospolita
Przedsiębiorcy coraz częściej są proszeni o podanie danych „na telefon". Eksperci zalecają ostrożność.
 Lubię to Odpowiadać
Wesel w czerwonej strefie nie będzie, ale koszty są 18. 10. 12:38 Wesel w czerwonej strefie nie będzie, ale koszty są
Rzeczpospolita
Nowożeńcy mogą żądać zwrotu środków, jeżeli impreza nie może się odbyć. Restaurator zaś ma prawo do odszkodowania od państwa, choć jego uzyskanie nie będzie łatwe.
 Lubię to Odpowiadać
Uścińska: pełne składki od zleceń to 4 mld zł więcej do ZUS 18. 10. 12:34 Uścińska: pełne składki od zleceń to 4 mld zł więcej do ZUS
Rzeczpospolita
Zmiany w zasadach płacenia składek dotyczyłyby głównie osób o średnich i wysokich dochodach. Ze względu na podniesienie kosztów przedsiębiorcy powinni mieć odpowiednie vacatio legis – mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.
 Lubię to Odpowiadać
Nie żyje były senator Stanisław Kogut. Chorował na COVID-19 18. 10. 11:41 Nie żyje były senator Stanisław Kogut. Chorował na COVID-19
Rzeczpospolita
Zmarł Stanisław Kogut, senator VI, VII, VIII i IX kadencji.
 Lubię to Odpowiadać
Rekordowo dużo nowych zakażeń koronawirusem we Włoszech 18. 10. 11:22 Rekordowo dużo nowych zakażeń koronawirusem we Włoszech
Rzeczpospolita
W ciągu doby we Włoszech testy wykazały obecność SARS-CoV-2 u kolejnych 11 705 osób - podał miejscowy resort zdrowia. To najwyższa dobowa liczba nowych przypadków koronawirusa od początku epidemii w tym kraju.
 Lubię to Odpowiadać
Nie było miejsca w szpitalu dla kierowcy karetki. Będą kontrole 18. 10. 11:13 Nie było miejsca w szpitalu dla kierowcy karetki. Będą kontrole
Rzeczpospolita
Zakażony koronawirusem sołtys sołectwa Miastków Kościelny (województwo mazowieckie), członek garwolińskiego zespołu ratownictwa medycznego, nie otrzymał pomocy w szpitalach zakaźnych z powodu braku miejsc. Gdy w końcu został przyjęty w Garwolinie, na ratunek było już za późno, mężczyzna zmarł. Rzeczniczka wojewody mazowieckiego zapowiedziała, że sprawa zostanie wyjaśniona.
 Lubię to Odpowiadać
Trzaskowski: Nie wystarczy autobusów i tramwajów w Warszawie 18. 10. 10:28 Trzaskowski: Nie wystarczy autobusów i tramwajów w Warszawie
Rzeczpospolita
- Czeka nas ciężki okres w komunikacji miejskiej. Ogłoszone przez rząd limity pasażerów utrudnią podróżowanie - oświadczył prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
 Lubię to Odpowiadać
Konflikt prawa i wiary. 18. 10. 10:13 Konflikt prawa i wiary. "Cud biednych ludzi" w Teatrze TV
Rzeczpospolita
W poniedziałkowym Teatrze TV premiera „Cudu biednych ludzi” Mariana Hemara. To sztuka zaskakująco różna od jego komediowej twórczości.
 Lubię to Odpowiadać
Drony-samobójcy zaatakują z chińskiej katiuszy 18. 10. 10:11 Drony-samobójcy zaatakują z chińskiej katiuszy
Rzeczpospolita
Pekin dostanie w swoje ręce niezwykle groźną broń. Chińska Akademia Elektroniki i Technologii Informacyjnych opublikowała film, który pokazuje rój wybuchowych dronów wypuszczanych z wyrzutni z tyłu ciężarówki oraz z helikopterów.
 Lubię to Odpowiadać
Tajemnicza chińska apka modowym liderem na świecie 18. 10. 10:00 Zaktualizowano Tajemnicza chińska apka modowym liderem na świecie
Rzeczpospolita
Shein w Europie możne zna niewiele osób, ale to najchętniej pobierana aplikacja i największy sprzedawca internetowy ubrań na świecie.
 Lubię to Odpowiadać
Giro d’Italia. Pokaz siły, pokaz ducha 18. 10. 9:56 Giro d’Italia. Pokaz siły, pokaz ducha
Rzeczpospolita
Joao Almeida (Deceuninck-Quick Step) po heroicznej walce obronił koszulkę lidera wyścigu Giro d’Italia, ale czuje już na plecach oddech Wilco Keldermana (Sunweb).
 Lubię to Odpowiadać
Adwokatura reaguje na groźby wobec obrońcy Giertycha 18. 10. 9:44 Adwokatura reaguje na groźby wobec obrońcy Giertycha
Rzeczpospolita
Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie wystosował oświadczenie w związku z groźbami kierowanymi wobec adwokata, Jakuba Wende.
 Lubię to Odpowiadać
Chiny będą kontrolować eksport 18. 10. 9:26 Chiny będą kontrolować eksport
Rzeczpospolita
Chiny zatwierdziły ustawę ograniczającą eksport towarów podlegających kontroli. Pozwoli rządowi działać przeciwko krajom, które nadużywają kontroli eksportu i szkodzą chińskim interesom
 Lubię to Odpowiadać
Giertych – Prokuratura 1:0 18. 10. 9:16 Giertych – Prokuratura 1:0
Rzeczpospolita
Wiele wskazuje na to, że w sprawie mec. Romana Giertycha prokuratura porwała się z motyką na słońce. Zamiast wykrycia dużej afery gospodarczej będzie kompromitacja.
 Lubię to Odpowiadać
Włochy: nowy pakiet bodźców 18. 10. 9:09 Zaktualizowano Włochy: nowy pakiet bodźców
Rzeczpospolita
Włochy zatwierdziły nowy pakiet bodźców, aby pomóc firmom i rodzinom przetrwać kryzys sanitarny w czasie, gdy Rzym będzie czekać na środki z europejskiego funduszu odbudowy
 Lubię to Odpowiadać
Wiata śmietnikowa do … pracy zdalnej 18. 10. 9:03 Wiata śmietnikowa do … pracy zdalnej
Rzeczpospolita
Inwestorzy w Krakowie, powołując się na tzw. ustawę antycovidową, zgłosili 77 inwestycji. Walce z pandemią mają służyć m.in. nadbudowy kamienic, rozbiórka pergoli, remonty mieszkań, budowa blaszanego garażu czy przeszklenie wiaty śmietnikowej.
 Lubię to Odpowiadać
Ponad 55 tys. Polaków z mandatami za brak maseczek 18. 10. 8:52 Ponad 55 tys. Polaków z mandatami za brak maseczek
Rzeczpospolita
Ponad 55 tys. osób otrzymało mandaty w związku z niezakrywaniem ust i nosa w przestrzeni publicznej. W ciągu ostatniej doby ukaranych zostało 3,8 tys. mieszkańców naszego kraju - powiedział Polskiemu Radiu sierżant sztabowy Mariusz Kurczyk z Komendy Głównej Policji.
 Lubię to Odpowiadać
MAXy w służbie American w tym roku 18. 10. 8:45 MAXy w służbie American w tym roku
Rzeczpospolita
American Airlines zamierza przywrócić przed końcem roku przewozy pasażerskie samolotami B737 MAX zależnie od ich ponownej certyfikacji przez urząd lotnictwa FAA
 Lubię to Odpowiadać
SN zajmie się wydłużaniem terminów przedawnienia roszczeń 18. 10. 8:26 SN zajmie się wydłużaniem terminów przedawnienia roszczeń
Rzeczpospolita
Sąd Najwyższy przedstawił do rozstrzygnięcia powiększonemu składowi SN zagadnienia prawne dotyczące zawezwania do próby ugodowej jako czynności prowadzącej do przerwania biegu przedawnienia roszczenia.
 Lubię to Odpowiadać
18. 10. 8:23 Rekordowy deficyt budżetowy USA
Rzeczpospolita
Deficyt budżetowy USA doszedł w roku finansowym 2020 (do 30 września), do rekordowego poziomu 3,132 bln dolarów, był trzykrotnie większy niż w 2019 r. z powodu wydatków na walkę z koronawirusem — podał resort finansów
 Lubię to Odpowiadać
Alpejski PŚ w Soelden: Bez publiczności, ale ruszyli 18. 10. 8:04 Alpejski PŚ w Soelden: Bez publiczności, ale ruszyli
Rzeczpospolita
Włoszka Marta Bassino i Norweg Lucas Braathen wygrali w Soelden slalomy giganty rozpoczynające nowy sezon alpejskiego Pucharu Świata. Jest plan, że ciąg dalszy nastąpi – tylko w Europie, w warunkach wzmożonej ochrony przed koronawirusem
 Lubię to Odpowiadać
Niejasne przepisy dotyczące noszenia maseczek w samochodach 18. 10. 8:00 Niejasne przepisy dotyczące noszenia maseczek w samochodach
Rzeczpospolita
W Dzienniku Ustaw opublikowano nowe rozporządzenie dotyczące ograniczeń wprowadzanych w związku z pandemią COVID-19. Zapisy w niej zawarte budzą kontrowersje, zwłaszcza w przypadku obowiązku zakrywania ust i nosa podczas jazdy prywatnym samochodem.
 Lubię to Odpowiadać
Waglewski, Nosowska, Zalewski śpiewają Grechutę 18. 10. 7:46 Waglewski, Nosowska, Zalewski śpiewają Grechutę
Rzeczpospolita
W 75. rocznicę urodzin Marka Grechuty i 50. lat po premierze jego pierwszej płyty „Marek Grechuta & Anawa”, Narodowe Centrum Kultury wydało płytę z legendarnymi utworami w nowej interpretacji.
 Lubię to Odpowiadać
Antypandemiczne domy w Mechelinkach pod lupą prokuratury 18. 10. 7:38 Antypandemiczne domy w Mechelinkach pod lupą prokuratury
Rzeczpospolita
Prokuratura zleciła dochodzenie w sprawie inwestycji nad samym Bałtykiem – podaje Radio ZET.
 Lubię to Odpowiadać
Wolimy kupować w mniejszych sklepach 18. 10. 7:19 Wolimy kupować w mniejszych sklepach
Rzeczpospolita
W III kw. na polski rynek dostarczono 25 tys. mkw. powierzchni handlowej – podaje firma doradcza Colliers International.
 Lubię to Odpowiadać
Zmarł Gordon Haskell 18. 10. 6:58 Zmarł Gordon Haskell
Rzeczpospolita
Nie żyje niezwykle popularny w Polsce Gordon Haskell, jeden z wokalistów grupy King Crimson.
 Lubię to Odpowiadać
Archicom powiększa ofertę o 500 mieszkań 18. 10. 6:33 Archicom powiększa ofertę o 500 mieszkań
Rzeczpospolita
Deweloper wprowadza na rynek dwa nowe projekty - Sady nad Zieloną we Wrocławiu i Oxyvię w Gdyni. Do sprzedaży trafią też kolejne etapy inwestycji Olimpia Port, Planty Racławickie i Awipolis.
 Lubię to Odpowiadać
Wielki powrót chińskiego konsumenta 18. 10. 6:14 Wielki powrót chińskiego konsumenta
Rzeczpospolita
Ostatni salon samochodowy w Pekinie, jedyny jaki odbył się w tym roku na świecie, pokazał że chiński konsument ma się coraz lepiej. To bardzo dobra wiadomość dla gospodarki światowej. No może poza Stanami Zjednoczonymi, które wypowiedziały Chińczykom wojnę handlową.
 Lubię to Odpowiadać
Nowy JPK: fiskus nie każe oznaczać darowizn 18. 10. 6:07 Nowy JPK: fiskus nie każe oznaczać darowizn
Rzeczpospolita
Przedsiębiorca, który przekazuje nieodpłatnie towary, nie musi opisywać tej transakcji kodem GTU – twierdzi Ministerstwo Finansów.
 Lubię to Odpowiadać
Kolejni biskupi udzielają dyspensy od uczestnictwa we mszy 18. 10. 6:06 Kolejni biskupi udzielają dyspensy od uczestnictwa we mszy
Rzeczpospolita
Ze względu na gwałtowny wzrost liczby zakażonych koronawirusem coraz więcej biskupów zaleca wiernym rezygnację z uczestnictwa we mszach i przestrzeganie obostrzeń.
 Lubię to Odpowiadać
Sąd: odmówił uścisku dłoni kobiety, nie dostanie obywatelstwa 18. 10. 5:41 Sąd: odmówił uścisku dłoni kobiety, nie dostanie obywatelstwa
Rzeczpospolita
Zgodnie z orzeczeniem sądu uścisk dłoni jest podstawowym elementem społecznej kultury życia w Niemczech. Dla lekarza z Badenii-Wirtembergii oznacza to, że nie otrzyma niemieckiego obywatelstwa - donosi "Deutsche Welle".
 Lubię to Odpowiadać
Czechy: 6 zgonów chorych na COVID na 100 tys. osób w 14 dni 18. 10. 5:16 Czechy: 6 zgonów chorych na COVID na 100 tys. osób w 14 dni
Rzeczpospolita
Z najnowszych danych europejskiego Centrum ds. Kontroli i Prewencji Chorób wynika, że w ciągu 14 dni liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców w Polsce wyniosła 181,9 - to więcej o 19,1 niż wczoraj. Liczba zgonów w ciągu 14 dni na 100 tys. mieszkańców w Polsce wyniosła - 2,4 - po wzroście o 0,1.
 Lubię to Odpowiadać
Wyspy Kanaryjskie otwierają się na rejsy wycieczkowe 18. 10. 5:07 Wyspy Kanaryjskie otwierają się na rejsy wycieczkowe
Rzeczpospolita
Na początku listopada Wyspy Kanaryjskie spodziewają się pierwszych po przerwie spowodowanej epidemią statków wycieczkowych w swoich portach.
 Lubię to Odpowiadać
Poseł PiS w ciężkim stanie. 18. 10. 4:25 Poseł PiS w ciężkim stanie. "Opamiętajcie się"
Rzeczpospolita
Poseł PiS Jerzy Polaczek, były minister transportu, od środy przebywa w szpitalu w Katowicach z objawami Covid-19. "Dla kpiących z epidemii mam dwa słowa: opamiętajcie się" - napisał w ostatnim poście na Facebooku.
 Lubię to Odpowiadać
Powstały roboty delfiny. Żywe zwierzęta znikną z pokazów? 18. 10. 4:22 Powstały roboty delfiny. Żywe zwierzęta znikną z pokazów?
Rzeczpospolita
Skaczą przez obręcze, wyskakują z basenu, pływają w parach, zachowują się i wyglądają zupełnie jak prawdziwe delfiny. Bioniczne delfiny są łudząco podobne do żywych zwierząt.
 Lubię to Odpowiadać
Angela Merkel: Jeśli nie musicie, nie podróżujcie 18. 10. 4:16 Angela Merkel: Jeśli nie musicie, nie podróżujcie
Rzeczpospolita
Kanclerz Angela Merkel wezwała Niemców w sobotę do ograniczenia kontaktów społecznych i ograniczenia podróży do minimum. Osobisty apel skierowała do nich po tym, jak rząd federalny z rządami 16 landów starał się uzgodnić sposoby powstrzymania drugiej fali zakażenia koronawirusem.
 Lubię to Odpowiadać
Adam Bodnar zostanie usunięty? We wtorek zdecyduje TK 18. 10. 4:02 Adam Bodnar zostanie usunięty? We wtorek zdecyduje TK
Rzeczpospolita
We wtorek podporządkowany PiS Trybunał Konstytucyjny może doprowadzić do usunięcia Adama Bodnara ze stanowiska rzecznika praw obywatelskich - pisze portal Onet.pl.
 Lubię to Odpowiadać
Geniusz i skandalista John McAfee. Barwne życie programisty 18. 10. 4:00 Geniusz i skandalista John McAfee. Barwne życie programisty
Rzeczpospolita
Szalony celebryta, kryptomilioner, podejrzewany o zabójstwo sąsiada, twórca pierwszego programu antywirusowego – kim jest kontrowersyjny informatyk, zatrzymany w Hiszpanii za oszustwa skarbowe i czekający na ekstradycję do USA?
 Lubię to Odpowiadać
Jutro zaprzysiężenie Czarnka na szefa MEN 18. 10. 3:59 Jutro zaprzysiężenie Czarnka na szefa MEN
Rzeczpospolita
W poniedziałek prezydent Andrzej Duda dokona zaprzysiężenia Przemysława Czarnka na ministra edukacji narodowej i nauki.
 Lubię to Odpowiadać
Londyn nie chce (od razu) rozmawiać z Unią 18. 10. 3:53 Londyn nie chce (od razu) rozmawiać z Unią
Rzeczpospolita
Brytyjski negocjator David Frost powiedział Michelowi Barnierowi, by nie przyjeżdżał do Londynu w poniedziałek. Rzecznik premiera Johnsona stwierdził, że nie ma sensu dalej rozmawiać, jeśli Unia nie zmieni zasadniczo stanowiska. A prezydent Francji uważa, że Brytyjczycy więcej stracą od Unii na braku umowy
 Lubię to Odpowiadać
S&P Global: nadciąga druga fala gorszych ocen 18. 10. 3:16 S&P Global: nadciąga druga fala gorszych ocen
Rzeczpospolita
Niektórym największym gospodarczo krajom na świecie grozi obniżenie oceny wiarygodności kredytowej albo ostrzeżenia z ujemnym wskazaniem w najbliższych miesiącach w ramach drugiej fali korekty ratingów związanej z pandemią — uprzedził najważniejszy analityk rynku długu państw w agencji S&P Global.
 Lubię to Odpowiadać
Nieznaczny spadek zakażeń. 8536 nowych przypadków 18. 10. 3:15 Nieznaczny spadek zakażeń. 8536 nowych przypadków
Rzeczpospolita
W niedzielnym komunikacie Ministerstwo Zdrowia informuje o potwierdzeniu kolejnych 8536 przypadków SARS-CoV-2. Wciąż najwięcej na Mazowszu. Zmarło 49 pacjentów.
 Lubię to Odpowiadać
Ponad 8 tysięcy zajętych łóżek dla pacjentów z Covid-19 18. 10. 2:46 Ponad 8 tysięcy zajętych łóżek dla pacjentów z Covid-19
Rzeczpospolita
O 464 wzrosła w ciągu doby liczba zajętych łóżek dla pacjentów z Covid-19 i obecnie wynosi 8076 . Zajętych jest 649 respiratorów - o 45 więcej niż wczoraj.
 Lubię to Odpowiadać
Młyny kościelne mielą powoli, ale chyba wreszcie skutecznie 18. 10. 2:31 Młyny kościelne mielą powoli, ale chyba wreszcie skutecznie
Rzeczpospolita
Po wczorajszym komunikacie Nuncjatury Apostolskiej w Warszawie o przyjęciu przez papieża Franciszka rezygnacji skompromitowanego biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka wydaje się, że kościelna maszyna w polskich sprawach jednak rzeczywiście ruszyła, choć – parafrazując poetę – ospale i z ogromnym mozołem ciągnie swoje ciężkie wagony.
 Lubię to Odpowiadać
Współpracownicy Romana Giertycha wyszli na wolność 18. 10. 0:10 Współpracownicy Romana Giertycha wyszli na wolność
Rzeczpospolita
Sąd w Poznaniu uznał, że zarzuty wobec zatrzymanych współpracowników Romana Giertycha Piotra Ś. i Sebastiana J. są "nieuprawdopodobnione" i zdecydował o zwolnieniu mężczyzn z aresztu. Na wolność wyszedł też Ryszard Krauze, o czym poinformował Onet.
 Lubię to Odpowiadać
59,9 proc. Polaków: Rząd nie przygotował kraju na drugą falę 18. 10. 0:05 59,9 proc. Polaków: Rząd nie przygotował kraju na drugą falę
Rzeczpospolita
"Czy Pani/Pana zdaniem rząd dobrze przygotował Polskę i Polaków na drugą falę epidemii koronawiursa?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
 Lubię to Odpowiadać
górę

Data ustawienia

Dziś jest Piątek, 27. listopada 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Blisko

Ta witryna internetowa wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na witrynie i akceptując niniejszą politykę, użytkownik wyraża zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie zgodnie z warunkami niniejszej polityki.

Kontynuować