Z powrotem Wyborcza Niedziela, 18. października 2020
Szukanie Sekcje 18. 10.

Wyborcza

Niedziela, 18. października 2020
Close
Reklama
18. 10. 23:55 Od wczoraj wolno sprzedawać broń Iranowi. Kto się odważy narazić Trumpowi?
Wyborcza
W niedzielę wygasło międzynarodowe embargo na sprzedaż broni do Iranu. Nieudane próby jego przedłużenia pokazują całkowite osamotnienie Stanów Zjednoczonych w ich antyirańskiej polityce.
 Lubię to Odpowiadać
18. 10. 19:19 Dekapitacja francuskiego nauczyciela. Jak doszło do tej tragedii?
Wyborcza
Ekipa śledcza zatrzymała dotąd 11 osób, w tym krewnych 18-letniego zabójcy. Mnożą się żądania, by pociągnąć do odpowiedzialności tych, którzy zorganizowali nagonkę na nauczyciela za to, że pokazał uczniom karykatury Mahometa opublikowane swego czasu przez satyryczny tygodnik "Charlie Hebdo". Wczoraj na ulice wielu miast Francji wyszły tysiące ludzi, by zaprotestować przeciwko barbarzyństwu oraz bronić wolności słowa i nauczania.
 Lubię to Odpowiadać
18. 10. 16:43 Zamieszki w Pradze po proteście antycovidowców
Wyborcza
W Pradze wybuchły zamieszki po proteście przeciwników zaostrzenia restrykcji związanych z epidemią koronawirusa. W starciach z policją rannych zostało osiem osób, jest wielu zatrzymanych. Policja użyła armatek wodnych, gazu i oddziałów konnych.
 Lubię to Odpowiadać
18. 10. 15:22 Elon Musk zalewa orbitę swoimi satelitami. Kosmiczny internet coraz bliżej
Wyborcza
SpaceX wysłał na orbitę kolejne 60 satelitów Starlink. Na środę zaplanowano kolejną misję, dzięki której ich liczba przekroczy 800. Publiczne testy internetu od Elona Muska już niebawem.
 Lubię to Odpowiadać
18. 10. 13:54 Pierwsze podium Roberta Kubicy w serii DTM
Wyborcza
Robert Kubica zajął trzecie miejsce w niedzielnym wyścigu na torze w Zolder. Jest to pierwsze podium polskiego kierowcy w niemieckiej serii wyścigowej.
 Lubię to Odpowiadać
18. 10. 12:40 Protesty w Bangkoku nie ustają. Czy rząd i król nawiążą wreszcie kontakt z narodem?
Wyborcza
Mieszkańcy stolicy Tajlandii piąty dzień z rzędu wychodzą na ulice w proteście przeciwko władzy wojskowych i królowi utracjuszowi. Zwolennicy i przeciwnicy systemu pojedynkują się też na złowróżbne symbole i obelgi.
 Lubię to Odpowiadać
18. 10. 12:24 Olbrzymi wizerunek kota znaleziony na pustyni w Peru
Wyborcza
Archeolodzy w Peru odkryli tajemniczy 37- metrowy koci geoglif na zboczu wzgórza. Olbrzymi rysunek kota powstał prawdopodobnie około 200-100 roku p.n.e.
 Lubię to Odpowiadać
18. 10. 12:23 "Humanitarny rozejm" w Górskim Karabachu nie przetrwał nawet kwadransa
Wyborcza
Armenia i Azerbejdżan wzajemnie oskarżają się o złamanie ustaleń "humanitarnego rozejmu" w Górskim Karabachu, który miał wejść w życie o północy z soboty na niedzielę.
 Lubię to Odpowiadać
18. 10. 12:05 Więźniowie polityczni PRL-u: Wyrażamy solidarność z Romanem Giertychem
Wyborcza
CBA, podobnie jak w przeszłości SB, stało się rodzajem policji politycznej. Stworzono pseudosąd mający za zadanie karanie niewygodnych sędziów i prokuratorów. Polska przestała być krajem demokratycznym - piszą w liście otwartym więźniowie polityczni okresu PRL-u.
 Lubię to Odpowiadać
18. 10. 12:01 "Łukaszenka do awtozaku", czyli "marsz partyzantów" w Mińsku. Białorusini wciąż demonstrują przeciwko despocie
Wyborcza
Dzisiejszym demonstracjom w Mińsku towarzyszy hasło: "My, potomkowie partyzantów, godni swoich przodków, maszerujemy prospektem Partyzantów. Już raz udało nam się zwyciężyć z faszyzmem: nie poddajemy się i idziemy naprzód". Są już pierwsze zatrzymania...
 Lubię to Odpowiadać
18. 10. 11:47 Zaktualizowano Panie premierze, to nie jest droga środka! To droga w przepaść
Wyborcza
Premier Mateusz Morawiecki w sobotę na Twitterze wreszcie ujawnił to, na co wszyscy czekamy od wiosny: strategię walki z epidemią COVID-19. Przy tym zręcznie zmieścił się w limicie 280 znaków, jaki mają wiadomości Twittera.
 Lubię to Odpowiadać
18. 10. 11:41 Problem z Wasylem Łomaczenką. Czy świat boksu nie przeszarżował z komplementami?
Wyborcza
Gdy ledwie 23-letni pięściarz pokonuje na punkty kogoś porównywanego nawet z Muhammadem Alim, musi to wywołać pewne zakłopotanie.
 Lubię to Odpowiadać
18. 10. 11:03 Lech Poznań wpadł w tarapaty akurat przed najtrudniejszym meczem z Benficą Lizbona
Wyborcza
- Jesteśmy przygotowani, mamy szeroką kadrę - uspokajał trener Lecha Poznań Dariusz Żuraw przed rozpoczęciem maratonu meczów, jakie czekają Kolejorza w najbliższym miesiącu. Pojedynek z Jagiellonią w Białymstoku pokazał jednak, że nie ma, a sprawę komplikuje koronawirus.
 Lubię to Odpowiadać
18. 10. 10:39 Lider Giro obronił się wielką determinacją, Rafał Majka w górach cierpiał i walczył
Wyborcza
Rafał Majka walczył zażarcie o miejsce w najlepszej trójce Giro d'Italia podczas morderczej końcówki górskiego etapu do Piancavallo, ale znów jest szósty. Dramat Juliana Alaphilippe'a na trasie Ronde van Vlaanderen
 Lubię to Odpowiadać
18. 10. 9:33 Start Pucharu Świata: to idzie młodość, czyli atak Lucasa Braathena
Wyborcza
Pierwsze zawody PŚ - gigant w Sölden - wygrał po raz pierwszy w karierze 20-letni Lucas Braathen z Norwegii. Na podium znalazło się jeszcze dwóch Szwajcarów.
 Lubię to Odpowiadać
18. 10. 9:10 W Niemczech koronawirus w natarciu. Rekordowe zakażenia
Wyborcza
Neukölln, dzielnica Berlina, to w tej chwili największe ognisko koronawirusa w Niemczech. Aby walczyć z epidemią, władze stolicy chciały zamknąć nocą kluby i restauracje. Przegrały jednak w sądzie.
 Lubię to Odpowiadać
18. 10. 9:00 Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin, czyli mecz drużyn, które wypadły z rytmu. Jak zagrają po długiej przerwie?
Wyborcza
Lechia ostatni mecz rozegrała 26 września, Pogoń równo miesiąc temu. Długą przerwę miały więc oba zespoły, jednak w lepszej sytuacji jest ten gdański. Poniedziałkowe spotkanie na Stadionie Energa rozpocznie się o godz. 20.30.
 Lubię to Odpowiadać
18. 10. 8:55 Branża fitness miała się podnieść, a dostała drugi lockdown. Siłownie chcą się zmienić w kościoły. Szkoły jogi i tańca działają
Wyborcza
Od soboty 17 października siłownie, baseny i aquaparki zgodnie z nowymi obostrzeniami rządu nie powinny już działać i przyjmować klientów. Choć pozbawiono je dochodów, nie przygotowano dla nich żadnej pomocy. Działać mogą szkoły jogi i szkoły tańca.
 Lubię to Odpowiadać
18. 10. 8:54 Gucci otworzył second hand. Za każdy kupiony przedmiot zasadzi drzewo
Wyborcza
Włoski dom mody Gucci otworzył internetowy sklep z odzieżą z drugiej ręki. Na podobne działania zdecydowała się także firma Levi's
 Lubię to Odpowiadać
18. 10. 8:00 Mimo blefów Londynu Bruksela zakłada, że w sprawie umowy pobrexitowej Johnson jednak się ugnie
Wyborcza
Choć premier Boris Johnson grzmi, że (prawie) zrywa negocjacje handlowe z UE, to na razie niezbyt wiele zmieniło to w rokowaniach Londynu z Brukselą. Im bliżej końca roku, tym większe ryzyko, że mogą się skończyć klapą. Jednak Bruksela nadal stawia na możliwość dogadania się z Brytyjczykami.
 Lubię to Odpowiadać
18. 10. 7:59 Nie dajmy sobie wmówić, że aktywność fizyczna jest zła
Wyborcza
Ruszajmy się. Nasze płuca muszą się wentylować, aby były zdrowe. Ciało musi się pocić, by szybciej i efektywniej wydalać toksyny. Mózg potrzebuje endorfin, hormonów szczęścia produkowanych podczas wysiłku fizycznego, by lepiej sobie radzić z trudną sytuacją.
 Lubię to Odpowiadać
18. 10. 7:46 Hanna Machińska: "Zobaczyłam Giertycha w szpitalnej sali. To było wstrząsające"
Wyborcza
- Oprócz problemów zdrowotnych mnie interesuje to, jak od początku mecenas był traktowany. Użycie wobec niego kajdanek, moim zdaniem, nie miało żadnego uzasadnienia. Chodziło prawdopodobnie o stworzenie wrażenia zatrzymania niezwykle groźnego przestępcy - mówi dr Hanna Machińska, zastępczyni RPO, która odwiedziła Romana Giertycha w szpitalu.
 Lubię to Odpowiadać
18. 10. 7:34 33-letni trener fitness zmarł na COVID-19. Zanim zachorował, był koronasceptykiem
Wyborcza
33-latek trafił do szpitala po powrocie z Turcji, gdzie najprawdopodobniej doszło do zakażenia koronawirusem. Kilka dni przed śmiercią przyznał, że nie wierzył w epidemię, dopóki sam nie zachorował.
 Lubię to Odpowiadać
18. 10. 7:28 Energylandia jedzie na Dakar. Najpierw przejechać, potem wygrać
Wyborcza
- Po wielu latach spełnia się moje największe marzenie - mówi Marek Goczał. Na początku stycznia dwie załogi Energylandia Rally Team staną w Arabii Saudyjskiej na starcie Rajdu Dakar.
 Lubię to Odpowiadać
18. 10. 7:20 USA. Rząd federalny zgładzi pierwszą kobietę od 76 lat
Wyborcza
W 2004 r. Lisa Montgomery udusiła swoją ofiarę i wycięła z jej brzucha nienarodzone dziecko. Zdaniem adwokatów jest psychicznie chora. Prokurator generalny właśnie wyznaczył datę egzekucji.
 Lubię to Odpowiadać
18. 10. 7:12 Czy sztuczna inteligencja stworzy nowego Mozarta?
Wyborcza
Nie zdziwię się, jeśli kiedyś Spotify zacznie umieszczać utwory tworzone przez sztuczną inteligencję, oczywiście nie informując o tym użytkowników.
 Lubię to Odpowiadać
18. 10. 7:03 We Włoszech koronawirus bije kolejne rekordy. Przybywa restrykcji, ale jest i opór
Wyborcza
We Włoszech bary i restauracje opierają się zakazom, imprezy publiczne uznano za "niekonieczne", nauka coraz bardziej zdalna, koronawirus atakuje parlamentarzystów.
 Lubię to Odpowiadać
18. 10. 6:30 Moje doświadczenie z ministrem Czarnkiem wskazuje, że jest on krótkodystansowcem
Wyborcza
Bohaterowie pierwszego zdania, husarze inicjacji. A kiedy przychodzi co do czego, to oczekują ratunku, bo biją ich Niemcy. Wydaje mi się to regułą w przypadku wielu ludzi wspierających obecną polską władzę.
 Lubię to Odpowiadać
18. 10. 5:28 Miński kwiaciarz brutalnie pobity za rozdawanie kwiatów demonstrantkom. Wraca do zdrowia przy wsparciu Białorusinów
Wyborcza
Złamany nos, uraz czaszkowo-mózgowy, uszkodzenie narządów wewnętrznych - takich obrażeń doznał właściciel kwiaciarni Maksim Horoshin w mińskim komisariacie. Władzy nie podoba się wsparcie, jakiego udzielał demonstrującym przeciwko Aleksandrowi Łukaszence kobietom.
 Lubię to Odpowiadać
18. 10. 5:14 Polska ruletka? Nie podoba mi się wolność ryzykowania życiem moich wnuków i moim
Wyborcza
Nie chcę odbierać wolności nawet tym, którzy grają w rosyjską ruletkę. W tej grze wszelako pechowy zawodnik strzela w łeb tylko sobie.
 Lubię to Odpowiadać
18. 10. 5:12 Poseł PiS zakażony koronawirusem jest w ciężkim stanie. Apeluje: "Opamiętajcie się"
Wyborcza
Poseł PiS Jerzy Polaczek od kilku dni przebywa w katowickim szpitalu z powodu zakażenia koronawirusem. We wpisie na Facebooku zaapelował do wszystkich, którzy "kpią z epidemii".
 Lubię to Odpowiadać
18. 10. 5:10 Zatrzymanie Romana Giertycha. Kto odpowie za skandal? Władza ma immunitet
Wyborcza
Jeśli ktoś tego jeszcze nie wie, to ta sprawa powinna go raz na zawsze nauczyć: kierowanej przez Ziobrę prokuraturze państwa PiS nie można ufać.
 Lubię to Odpowiadać
18. 10. 4:52 Real Madryt i Barcelona w rozsypce. A za tydzień szlagier europejskiej piłki
Wyborcza
Na tydzień przed hiszpańskim klasykiem Barcelona i Real Madryt przegrały swoje mecze ligowe nie zdobywając gola. Sergio Ramos ma się wyleczyć.
 Lubię to Odpowiadać
18. 10. 3:30 Prorządowy związek pracodawców nie wytrzymał. "Trzeba zniesienia wszystkich restrykcji, a godziny dla seniorów to absurd"
Wyborcza
"Wszelkie doświadczenia z Polski i ze świata wskazują, że zamykanie gospodarki powoduje głównie straty gospodarcze i nie ma istotnego wpływu na poziom zakażeń koronawirusem" - pisze w apelu do rządu propisowski Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.
 Lubię to Odpowiadać
18. 10. 2:57 Teófimo López pokonał Wasyla Łomaczenkę i został nowym królem wagi lekkiej
Wyborcza
Wasyl Łomaczenko nazywany był w przeszłości nawet "małym Muhammadem Alim". Miał być nie do pokonania, tymczasem w Las Vegas lekcję boksu dał mu Teófimo López, pyskaty 23-latek z Brooklynu.
 Lubię to Odpowiadać
18. 10. 2:43 Trump chce kolejnego konserwatysty w Sądzie Najwyższym. Amerykanie protestują
Wyborcza
Podczas sobotniego Marszu Kobiet w Waszyngtonie Amerykanie protestowali przeciwko powołaniu nowego sędziego Sądu Najwyższego jeszcze przed wyborami prezydenckimi. Podobne demonstracje zapowiadane są w całych Stanach Zjednoczonych.
 Lubię to Odpowiadać
18. 10. 1:00 Kaczyński pogrąży prawicę, a może i całą Polskę
Wyborcza
Jarosław Kaczyński nie znosi ograniczeń narzucanych przez prawo, a kontekstów międzynarodowych nie rozumie. Tak jak jego mistrz - promotor pracy doktorskiej Stanisław Ehrlich - uważa, że "wola polityczna narodu" jest nadrzędna wobec prawa, a zgodnie z tą wolą to on dziś rządzi w Polsce.
 Lubię to Odpowiadać
górę

Data ustawienia

Dziś jest Piątek, 27. listopada 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Blisko

Ta witryna internetowa wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na witrynie i akceptując niniejszą politykę, użytkownik wyraża zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie zgodnie z warunkami niniejszej polityki.

Kontynuować