Z powrotem Wyborcza Poniedziałek, 26. października 2020
Szukanie Sekcje 26. 10.

Wyborcza

Poniedziałek, 26. października 2020
Close
Reklama
26. 10. 17:57 Polska w antyaborcyjnej międzynarodówce. Rząd PiS poparł inicjatywę Trumpa
Wyborcza
Tego samego dnia, gdy kontrolowany przez PiS Trybunał Konsytucyjny faktycznie zakazał w Polsce aborcji, rząd PiS przyłączył się do antyaborcyjnej międzynarodówki, forsowanej przez administrację prezydenta USA Donalda Trumpa.
 Lubię to Odpowiadać
Kursy walut
EUR 4,20 -0,524%
USD 3,84 -2,395%
CHF 3,86 -2,227%
26. 10. 16:21 Prezenter TVP o wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji: "Nie rozumiem"
Wyborcza
- Dlaczego dopuszczono do tego, żeby to orzeczenie zapadło akurat w tym momencie - zastanawiał się na antenie TVP Info prezenter stacji Michał Cholewiński.
 Lubię to Odpowiadać
26. 10. 15:48 Białoruski protest rośnie. Łukaszenka nie ma na to recepty
Wyborcza
Ultimatum Swiatłany Cichanouskiej zadziałało jak katalizator. Protest, który już się kurczył, znowu rośnie. I chociaż dziś niezwykle trudno ocenić skalę ruchu strajkowego, jest oczywiste, że ci, którzy wróżyli kompromitację inicjatywie Cichanouskiej, przeliczyli się.
 Lubię to Odpowiadać
26. 10. 14:39 Po fiasku porozumienia z królem demonstranci w Bangkoku poszli pod ambasadę Niemiec
Wyborcza
Ostatni tydzień października rozpoczął się w Bangkoku od kolejnego antyrządowego protestu. Zanim na ulicach pojawili się demonstranci, w tajlandzkim parlamencie na dodatkowej sesji zebrali się politycy. Podczas dwudniowej sesji nie zaplanowano jednak żadnych głosowań, dlatego nie ma co liczyć na zmiany.
 Lubię to Odpowiadać
26. 10. 14:00 Morawiecki posłał żandarmerię na ulice, a Ziobro prokuratorów do obrony kościołów
Wyborcza
Od środy żołnierze Żandarmerii Wojskowej znów będą wspierać policję podczas akcji ulicznych. Tak wynika z najnowszego rozporządzenia premiera Mateusza Morawieckiego.
 Lubię to Odpowiadać
26. 10. 13:32 Brak publikacji wyroku, nowa ustawa, zmiana konstytucji? Co może odwrócić decyzję TK w sprawie aborcji
Wyborcza
Opozycja, która jeszcze niedawno krytykowała PiS za niepublikowanie wyroków TK, teraz sama wzywa, aby nie ogłaszać decyzji w sprawie aborcji. A Zjednoczona Prawica, która doprowadziła do faktycznego zakazu przerywania ciąży, szuka sposobu na załagodzenie jego skutków.
 Lubię to Odpowiadać
26. 10. 13:06 Brytyjska szczepionka na koronawirusa: Rośnie nadzieja, że zadziała u osób starszych
Wyborcza
"Silna odpowiedź immunologiczna" - tak oksfordzka szczepionka na koronawirusa działa także na osoby starsze, najbardziej narażone na ciężki przebieg COVID-19 i zgon z powodu zakażenia
 Lubię to Odpowiadać
26. 10. 12:03 Lecimy po czystą księżycówkę! NASA ma dowód, że na Księżycu naprawdę jest woda
Wyborcza
Niedawno pojawiły się zdumiewające doniesienia, że Księżyc wcale nie musi być suchy jak pieprz. Teraz w dwóch publikacjach naukowcy stawiają kropkę nad i. Na Srebrnym Globie jest woda, zdumiewająco dużo wody. To dobra wieść dla astronautów.
 Lubię to Odpowiadać
26. 10. 12:01 "Nasze dzieci umierają cichutko". Wolontariuszka o pracy w ośrodku dla maluchów urodzonych z ciężkimi wadami
Wyborcza
Za pieniądze od państwa ledwo da się przeżyć. Tych z NFZ wystarcza na karmienie, przewijanie i może jeszcze na podstawowe leki. Ale co to za życie? Byle przetrwać - opowiada wolontariuszka zakładu opiekuńczego dla ciężko chorych dzieci.
 Lubię to Odpowiadać
26. 10. 11:51 Protesty po wyroku w sprawie aborcji. W całej Polsce tłumy znów wychodzą na ulice
Wyborcza
W poniedziałek w całej Polsce zaplanowanych jest ponad 100 protestów przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. Uznał on, że aborcja ze względu na nieodwracalne wady płodu jest niekonstytucyjna. Polacy ponownie wychodzą na ulice.
 Lubię to Odpowiadać
26. 10. 11:39 Litwa wybrała nowy parlament. Liberalna koalicja przejmuje władzę
Wyborcza
Litwini zadecydowali o zmianie władzy. Najwięcej mandatów w wyborach zdobyła będąca dotąd w opozycji partia Związek Ojczyzny-Litewscy Chrześcijańscy Demokraci, i to oni z dwiema partiami liberalnymi utworzą koalicję rządzącą.
 Lubię to Odpowiadać
26. 10. 11:24 Stellantis ma być czwartym koncernem motoryzacyjnym na świecie. Jest kluczowa zgoda
Wyborcza
Do końca roku Komisja Europejska zgodzi się na połączenie dwóch wielkich koncernów samochodowych w nową firmę Stellantis - napisała agencja Reuters.
 Lubię to Odpowiadać
26. 10. 11:00 Przygody policji w mediach społecznościowych. Ekspert: Trzeba myśleć, co się publikuje
Wyborcza
- Takie instytucje jak policja szczególnie muszą dbać o swój wizerunek, ponieważ ten ma wpływ na poziom zaufania, jakim darzy je społeczeństwo - mówi prof. UW dr hab. Dariusz Tworzydło. Tymczasem w policji trwa kryzys, potęgowany skandalicznymi postami w mediach społecznościowych.
 Lubię to Odpowiadać
26. 10. 10:51 Senatorowie KO: Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji nie istnieje
Wyborcza
- To prowokacja, która wyprowadziła na ludzi na ulice - uważają senatorowie Koalicji Obywatelskiej. Posłanka PiS, która przestawiała w TK stanowisko Sejmu nazywa protesty "próżnym wyciem przedstawicieli cywilizacji śmierci". Pisze, że wyrok jest ostateczny.
 Lubię to Odpowiadać
26. 10. 10:33 W Pekinie za zamkniętymi drzwiami zaczęło się "partyjne konklawe"
Wyborcza
Chińscy przywódcy na plenum Komitetu Centralnego KPCh ustalą agendę państwa na następne pięć lat. Chiny do 2050 r. mają być "liderem świata".
 Lubię to Odpowiadać
26. 10. 10:26 Wenezuela: Leopoldo Lopez, jeden z przywódców opozycji, uciekł do Hiszpanii
Wyborcza
Leopoldo Lopez, więzień polityczny i jeden z głównych przywódców demokratycznej opozycji, przyleciał do Hiszpanii. Lopez od 6 lat pozbawiony był wolności.
 Lubię to Odpowiadać
26. 10. 10:23 Nieopublikowanie orzeczenia w sprawie aborcji to żadne rozwiązanie
Wyborcza
Propozycja szefa PSL dowodzi, że opozycja kompletnie nie ma pomysłu na przywrócenie ładu konstytucyjnego w wymiarze sprawiedliwości.
 Lubię to Odpowiadać
26. 10. 10:20 Prokuratura się chwali: jest akt oskarżenia w aferze GetBack. Pomija niewygodne fakty
Wyborcza
Trzy lata po wybuchu afery GetBack prokuratura kieruje do sądu akt oskarżenia przeciwko szefom spółki. I chwali się sukcesem, choć ludzie nie odzyskali ani złotówki z pieniędzy wpłaconych za obligacje.
 Lubię to Odpowiadać
26. 10. 10:19 Czesi u progu katastrofy w służbie zdrowia. Zajętych 80 proc. łóżek dla pacjentów z koronawirusem, a chorych wciąż przybywa
Wyborcza
Czechy są w ostatnich dniach jednym z najbardziej dotkniętych koronawirusem krajów pod względem liczby zakażeń na tysiąc mieszkańców. Premier Andrej Babisz przyznał, że jeśli krzywa zachorowań się nie wypłaszczy, czeską służbę zdrowia czeka załamanie.
 Lubię to Odpowiadać
26. 10. 9:49 Bartłomiej Wróblewski kandydatem PiS na rzecznika praw obywatelskich. To on był twarzą wniosku do TK ws. aborcji
Wyborcza
Wg naszych nieoficjalnych informacji PiS zgłosi jutro Bartłomieja Wróblewskiego na następcę Adama Bodnara. Poseł obozu władzy jest twarzą wniosku do Trybunału Konstytucyjnego ws. zakazu aborcji.
 Lubię to Odpowiadać
26. 10. 9:43 "Nie chcemy zasiłków, chcemy pracować!". Włosi przygnębieni i wściekli, nowy dekret pęta szkoły i gospodarkę
Wyborcza
"Za miesiąc nadal będziemy społeczeństwem pod butem pandemii, ale jeszcze bardziej zdezintegrowanym ekonomicznie i społecznie" - mówią eksperci. Cierpliwość Włochów została wystawiona na kolejną próbę. Chyba o jedną za dużo...
 Lubię to Odpowiadać
26. 10. 9:02 Zapłacisz podwójnie za opóźnienie badań technicznych auta. Kolejna próba reformy stacji kontroli pojazdów
Wyborcza
Jedna piąta samochodów w Polsce jeździ bez ważnych badań technicznych. Rząd podejmuje kolejną próbę reformy stacji kontroli pojazdów, gdyż poprzednią zablokował Jarosław Kaczyński.
 Lubię to Odpowiadać
26. 10. 9:01 "Wiadomości" TVP o aborcji, protestach i koronawirusie
Wyborcza
"Wiadomości" TVP 1 to kopalnia wiedzy o tym, czego władza boi się najbardziej oraz kogo i jak chce zmanipulować.
 Lubię to Odpowiadać
26. 10. 9:00 Zdalne nauczanie ponownie obnaża polską szkołę
Wyborcza
Zdalne nauczanie? Znowu mamy do czynienia z rozpaczliwymi akcjami, znowu zbrakło przygotowania i planowania.
 Lubię to Odpowiadać
26. 10. 8:55 Pełzający lockdown we Włoszech. Cisza w Rzymie budzi strach
Wyborcza
Wielki Rzym zwalnia już od rana, a my wszyscy grzęźniemy w ograniczeniach jak w filmie "Dzień świstaka".
 Lubię to Odpowiadać
26. 10. 8:52 W Anglii mecze co trzy dni, sezon intensywny jak nigdy dotąd. "Nie ma kiedy odpocząć"
Wyborcza
- To przekracza granice ludzkiej wytrzymałości - skarży się Pep Guardiola, trener drużyny z najszerszą kadrą w europejskiej piłce, która zajmuje dopiero 13. miejsce w Premier League.
 Lubię to Odpowiadać
26. 10. 8:00 To była najważniejsza godzina w Polsce lat 80. Dziś 38. rocznica zakazu sprzedaży wódki przed 13
Wyborcza
To był 26 października 1982 r. Komunistyczne władze wprowadziły zakaz sprzedaży wódki przed godziną 13. Teraz mamy nową modę: "małpkę" tuż po 6 rano. I nowy pomysł regulacji: zakaz sprzedaży alkoholu po 19.
 Lubię to Odpowiadać
26. 10. 7:45 Katar: Australijki wyciągnięte z samolotu, poddane inwazyjnym badaniom. Bo w toalecie znaleziono noworodka
Wyborcza
Wyciągnięte z samolotu, rozebrane i zbadane - po znalezieniu w lotniskowej toalecie noworodka, Katarczycy sprawdzili czy żadna z podróżujących do Sydney kobiet nie urodziła dziecka. Obrońcy praw człowieka protestują, Canberra zapowiada śledztwo
 Lubię to Odpowiadać
26. 10. 7:21 Upłynął termin ultimatum dla Łukaszenki. Na Białorusi zaczyna się strajk generalny
Wyborcza
W odpowiedzi na niewypełnione ultimatum Swiatłany Cichanouskiej Białorusini opuścili swoje stanowiska pracy. Strajkują robotnicy największych państwowych zakładów, ale też sektor prywatny.
 Lubię to Odpowiadać
26. 10. 6:56 "Financial Times": Polski rząd próbuje przejąć prywatne media
Wyborcza
Brytyjski dziennik "Financial Times" pisze o planach "dekoncentracji" mediów, formułowanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. - Chodzi tylko o to, by skoncentrować media w rękach PiS - mówi anonimowo jeden z prezesów prywatnej spółki medialnej.
 Lubię to Odpowiadać
26. 10. 6:42 Chilijczycy grzebią epokę Pinocheta. Zadecydowali w referendum o zastąpieniu konstytucji z czasów dyktatury nową
Wyborcza
Absolutny triumf "tak" dla nowej konstytucji i nowego zgromadzenia do jej uchwalenia w niedzielnym plebiscycie wieńczy rok, który upłynął od największego buntu ludowego w dziejach kraju.
 Lubię to Odpowiadać
26. 10. 6:42 Jarosław Kaczyński potraktował naród polski jak obiekt eksperymentu społecznego
Wyborcza
22 października nawet niektórzy zwolennicy PiS i symetryści stracili przekonanie, że PiS mniej lub bardziej racjonalny.
 Lubię to Odpowiadać
26. 10. 6:22 Błyskawiczna kariera w prokuraturze Ziobry. Czym się zasłużył Przemysław Ostojski?
Wyborcza
Przemysław Ostojski niedawno był radcą prawnym. W prokuraturze trafił od razu na sam szczyt, do Prokuratury Krajowej. Został skierowany na front walki ideologicznej.
 Lubię to Odpowiadać
26. 10. 6:18 Coraz więcej Polaków deklaruje się jako niewierzący. Jak dokonać apostazji?
Wyborcza
Coraz więcej Polaków deklaruje się jako niewierzący. Część chciałaby oficjalnie wypisać się z instytucji, do której zostali zapisani przez rodziców jako niemowlęta, a z którą sami się nie identyfikują. Jak dokonać apostazji?
 Lubię to Odpowiadać
26. 10. 5:53 "NYT" w Wyborczej. Wpływ Trumpa na gospodarkę to nie liczby, tylko sposób myślenia
Wyborcza
Najtrwalszą ekonomiczną spuścizną kadencji Donalda Trumpa nie są dane w roczniku statystycznym, tylko to, jak bardzo zmienił on dyskusje o gospodarce w Ameryce.
 Lubię to Odpowiadać
26. 10. 5:52 USA: Szerszenie azjatyckie, wypier...
Wyborcza
W stanie Waszyngton w USA zniszczono pierwsze gniazdo groźnych szerszeni azjatyckich, zwanych potocznie "mordercami".
 Lubię to Odpowiadać
26. 10. 5:52 "NYT" w "Wyborczej". Amerykańskie koleje tną połączenia i etaty. Czy Biden ma na to pomysł?
Wyborcza
Joe Biden mówi, że uwielbia: lody, lotnictwo i amerykańskie koleje państwowe Amtrak. Ale jeśli wygra wybory prezydenckie, jego miłość do kolei może zostać wystawiona na próbę.
 Lubię to Odpowiadać
26. 10. 5:51 "NYT" w "Wyborczej". Nowy Jork już głosuje. Takich kolejek nie było nigdy
Wyborcza
W sobotę nowojorczycy czekali wiele godzin, aby oddać swój głos w wyborach prezydenckich. Po raz pierwszy w historii miasta mieszkańcy mogą wziąć udział we wcześniejszym głosowaniu, ponad tydzień przed datą wyborów.
 Lubię to Odpowiadać
26. 10. 5:26 Zdalne nauczanie od dziś też w podstawówkach. Do 8 listopada? Może dłużej
Wyborcza
Od dziś zdalnie uczą się nie tylko uczniowie liceów i techników, ale też uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych i studenci uczelni wyższych. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że e-lekcje potrwają na razie do 8 listopada. Minister Czarnek dodaje, że "tak długo, jak będzie to potrzebne".
 Lubię to Odpowiadać
26. 10. 5:13 Konflikt o Górski Karabach. Wyją syreny, lecą pociski, życie schodzi do piwnic
Wyborcza
W Stepanakercie znowu słychać syreny. Mające obowiązywać od poniedziałkowego poranka zawieszenie broni bardzo szybko zostało złamane. Mieszkańcy nieuznawanej przez świat Republiki Górskiego Karabachu żyją pod ostrzałem - pisze dla "Wyborczej" ze Stepanakertu Paweł Pieniążek.
 Lubię to Odpowiadać
26. 10. 4:27 Sankcje wobec Rosji za program do niszczycielskich cyberataków
Wyborcza
USA wpisały na czarną listę rosyjski państwowy insytut badawczy za pomoc w cyberataku z wykorzystaniem programu komputerowego Triton, który może powodać katastrofy petrochemii, elektrowni i innych zakładów przemysłowych.
 Lubię to Odpowiadać
26. 10. 3:39 Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski zakażony koronawirusem
Wyborcza
Wcześniej koronawirusa potwierdzono u prezydenta Andrzeja Dudy. Od tego momentu prezydent przebywa w izolacji. Teraz zakażenie potwierdzono u rzecznika prezydenta Błażeja Spychalskiego.
 Lubię to Odpowiadać
26. 10. 1:57 Nie było doniesienia na Giertycha. Były prezes Polnordu: Stanowisko prokuratury zawiera dezinformację
Wyborcza
"Gdy nakładano mi kajdanki na tle fasady budynku sądu w Warszawie, to głęboko zatęskniłem za sprawiedliwym państwem"- pisze Roman Giertych w pierwszym od zatrzymania publicznym oświadczeniu.
 Lubię to Odpowiadać
26. 10. 1:43 Lord Sergio Ramos
Wyborcza
Scenarzysta zgrabnie to wymyślił: najwybitniejszemu szwarccharakterowi w dziejach futbolu założył akurat królewską biel Realu Madryt, koszulkę klubu chcącego uchodzić za synonim wytwornej elegancji.
 Lubię to Odpowiadać
26. 10. 1:00 Pogoda na dziś - poniedziałek, 26 października 2020 r. Nadal słonecznie
Wyborcza
Pogoda na dziś - poniedziałek, 26 października 2020 r. Nigdzie nie będzie padać, a do tego nie zabraknie słońca. Jedynie rano na południu utrzymywać się będą mgły. Stosunkowo najwięcej chmur na niebie zobaczymy nad północną i zachodnią Polską.
 Lubię to Odpowiadać
26. 10. 0:55 Policja wydała apel do protestujących. Prosi też rząd o podwyżki
Wyborcza
Wcześniej policjanci dostali dodatki motywacyjne sięgające nawet 2,5 tys. zł. Teraz chcą od szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego podwyżki dodatków służbowych i funkcyjnych.
 Lubię to Odpowiadać
górę

Data ustawienia

Dziś jest Piątek, 4. grudnia 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Blisko

Ta witryna internetowa wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na witrynie i akceptując niniejszą politykę, użytkownik wyraża zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie zgodnie z warunkami niniejszej polityki.

Kontynuować