Z powrotem Aktualności Czwartek, 19. listopada 2020
Szukanie Sekcje 19. 11.
Close
Reklama
19. 11. 23:55 Rodzina Franco odda Hiszpanom pałac i zgromadzone tam skarby. To część bezprawnie zdobytego majątku dyktatora
Wyborcza
Od tygodnia historycy sztuki i antykwariusze spisują zawartość Pazo de Meirás. Rodzinie hiszpańskiego dyktatora Francisco Franco nie wolno stamtąd niczego wynieść. 10 grudnia państwo odbierze jej pałac.
 Lubię to Odpowiadać
Czechy: Minister zdrowia ma zaproponować łagodzenie obostrzeń 19. 11. 23:45 Czechy: Minister zdrowia ma zaproponować łagodzenie obostrzeń
Rzeczpospolita
W ciągu doby w Czechach wykryto 6 471 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - najwięcej od sześciu dni, ale zarazem o 1 402 mniej niż przed tygodniem - informują "Lidove Noviny".
 Lubię to Odpowiadać
Trzecia fala epidemii w Korei Płd. Premier prosi i ostrzega 19. 11. 23:30 Trzecia fala epidemii w Korei Płd. Premier prosi i ostrzega
Rzeczpospolita
Premier Korei Południowej Chung Sye-kyun zaapelował do mieszkańców kraju, aby unikali zgromadzeń i ostrzegł, że w kraju mogą wrócić surowe obostrzenia, jeśli będzie to konieczne w związku z trzecią falą epidemii koronawirusa w kraju.
 Lubię to Odpowiadać
Model znów wskazuje 44 tys. ofiar COVID w Polsce do marca 19. 11. 22:39 Model znów wskazuje 44 tys. ofiar COVID w Polsce do marca
Rzeczpospolita
Zaktualizowany 19 listopada model rozwoju epidemii koronawirusa opracowany przez Instytut Pomiarów i Oceny Stanu Zdrowia (IMHE) przy uniwersytecie waszyngtońskim wskazuje, że w Polsce do marca 2021 roku na COVID-19 umrze 44 707 osób. To prognoza zakładająca o 219 zgonów więcej niż model wskazywał przed tygodniem. Dotychczas w Polsce zmarło 12 088 chorych na COVID.
 Lubię to Odpowiadać
Niemcy: Dobowy rekord liczby zakażeń koronawirusem 19. 11. 22:31 Niemcy: Dobowy rekord liczby zakażeń koronawirusem
Rzeczpospolita
W ciągu doby w Niemczech wykryto 23 648 zakażeń koronawirusem - to największy dobowy przyrost liczby zakażonych w Niemczech od początku epidemii. Zmarło kolejnych 260 chorych na COVID-19.
 Lubię to Odpowiadać
WHO nie rekomenduje stosowania remdesiviru w terapii COVID 19. 11. 22:13 WHO nie rekomenduje stosowania remdesiviru w terapii COVID
Rzeczpospolita
Światowa Organizacja Zdrowia zaktualizowała swoje wytyczne dotyczące leków stosowanych w terapii COVID-19 - obecnie WHO nie rekomenduje stosowania remdesiviru u osób hospitalizowanych z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, niezależnie od tego jak ostry przebieg ma u nich choroba.
 Lubię to Odpowiadać
Po wizycie w Pentagonie u ministra z Litwy wykryto zakażenie 19. 11. 22:01 Po wizycie w Pentagonie u ministra z Litwy wykryto zakażenie
Rzeczpospolita
Minister obrony Litwy, Raimundas Karoblis, jest zakażony koronawirusem SARS-CoV-2 - informuje Reuters.
 Lubię to Odpowiadać
CNN: Dobowa liczba zakażeń w USA znów rekordowa 19. 11. 21:40 CNN: Dobowa liczba zakażeń w USA znów rekordowa
Rzeczpospolita
W USA wykryto w ciągu ostatniej doby co najmniej 182 601 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - to największa dobowa liczba zakażeń w USA od początku epidemii, a zarazem nie jest to jeszcze ostateczny dobowy wzrost liczby zakażeń w USA - podaje CNN powołując się na dane Johns Hopkins University.
 Lubię to Odpowiadać
Szef FDA o szczepionce Pfizera: Jak medyczny Wielki Szlem 19. 11. 21:27 Szef FDA o szczepionce Pfizera: Jak medyczny Wielki Szlem
Rzeczpospolita
- To odpowiednik medycznego Wielkiego Szlema - tak o wynikach trzeciej fazy testów klinicznych eksperymentalnej szczepionki na COVID-19, opracowanej przez amerykański koncern Pfizer i niemiecką firmę BioNTech, mówi komisarz amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) dr Stephen Hahn.
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 19:00 Obowiązują od 20 listopada 2020 r.
Rzeczpospolita
- rozporządzenie ministra rozwoju, pracy i technologii z 2 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych wymagań dotyczących oznakowań towarów paczkowanych (DzU z 5 listopada 2020 r., poz. 1953)
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 18:50 PiS odrzucił jedyną kandydaturę na nowego rzecznika praw obywatelskich
Wyborcza
Sejm odrzucił kandydaturę Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz na rzeczniczkę praw obywatelskich. Mimo że tylko ona została zgłoszona, a poparło ją 1,2 tys. organizacji pozarządowych.
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 17:57 Budżet UE na tele-szczycie. Unia kombinuje, jak odwołać weto
Wyborcza
Bruksela wciąż ma sporą nadzieję, że uda się sfinalizować w grudniu ugodę z Polską i Węgrami. - Pakietem budżetowym nadal zajmuje się niemiecka prezydencja - ogłoszono po czwartkowym tele-szczycie UE, na którym temat weta zajął. kwadrans.
 Lubię to Odpowiadać
Kwarantanna nie wyklucza pracy z domu 19. 11. 16:45 Kwarantanna nie wyklucza pracy z domu
Rzeczpospolita
Pracownik odosobniony z powodu podejrzenia o zakażenie SARS-CoV-2, który czuje się dobrze, za zgodą pracodawcy może wykonywać obowiązki z domu.
 Lubię to Odpowiadać
Dodatkowe świadczenia a PIT i ZUS 19. 11. 16:45 Dodatkowe świadczenia a PIT i ZUS
Rzeczpospolita
Sprzęt i materiały do pracy z domu co do zasady nie stanowią przychodu pracownika. Inaczej jest z regulowaniem rachunków za internet czy prąd.
 Lubię to Odpowiadać
Skarbówka nie zarobi na firmowej walce z pandemią 19. 11. 16:45 Skarbówka nie zarobi na firmowej walce z pandemią
Rzeczpospolita
Nie wszystkie świadczenia, które zapewniają pracodawcy, aby zminimalizować ryzyko zakażeń wśród pracowników, są zwolnione ze składek i opodatkowania.
 Lubię to Odpowiadać
Przenoszenie się SARS-CoV-2 w godzinach pracy 19. 11. 16:45 Przenoszenie się SARS-CoV-2 w godzinach pracy
Rzeczpospolita
Przeniesienie się SARS-CoV-2 w godzinach pracy między zatrudnionymi nie obciąża przedsiębiorcy, pod warunkiem że wypełnił swoje obowiązki przeciwdziałania wirusowi. Chory, który przez niedbałość zaraził swoich współpracowników, może się spotkać z prokuratorem.
 Lubię to Odpowiadać
Na odległość łatwiej zatrudnić, niż zwolnić pracownika 19. 11. 16:45 Na odległość łatwiej zatrudnić, niż zwolnić pracownika
Rzeczpospolita
Zarówno zawarcie umowy o pracę, jak jej rozwiązanie wymagają zachowania formy pisemnej. Wymogi formalne łatwiej jednak spełnić przy zatrudnianiu nowej osoby niż zwalnianiu pracownika.
 Lubię to Odpowiadać
Praca zdalna: komputer, telefon, a czasem także samochód 19. 11. 16:45 Praca zdalna: komputer, telefon, a czasem także samochód
Rzeczpospolita
Przepisy nie ograniczają pracodawcy w zakresie decyzji, jakie narzędzia zapewnić osobom pracującym zdalnie. Musi jednak uważać, aby wszystkich pracowników traktować równo.
 Lubię to Odpowiadać
Ustalenie reguł pracy zdalnej pozwoli uniknąć chaosu 19. 11. 16:45 Ustalenie reguł pracy zdalnej pozwoli uniknąć chaosu
Rzeczpospolita
Z braku ustawowych przepisów zasady pracy zdalnej należy określić w firmowym regulaminie pracy zdalnej i właściwych procedurach.
 Lubię to Odpowiadać
Jak pracodawca może przygotować się na inwazję koronawirusa? 19. 11. 16:45 Jak pracodawca może przygotować się na inwazję koronawirusa?
Rzeczpospolita
Gdy w firmie pojawi się osoba z objawami infekcji, pracodawca powinien jak najszybciej odesłać ją do domu, by nie ryzykować objęcia kwarantanną pozostałych pracowników.
 Lubię to Odpowiadać
Dyrektorzy muzeów nie chcą lockdownu 19. 11. 16:00 Dyrektorzy muzeów nie chcą lockdownu
Rzeczpospolita
Muzea i galerie w Europie po pierwszej fali pandemii natychmiast otworzyły nowe wystawy. Wiele z nich wciąż zaprasza zwiedzających.
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 15:25 PiS znów chce wypowiedzieć konwencję stambulską. Ale nie zgodził się, by mówić o tym w Sejmie
Wyborcza
Sejm nie zgodził się, by minister rodziny opowiedziała o planach wypowiedzenia konwencji stambulskiej. Nie chcieli tego posłowie PiS.
 Lubię to Odpowiadać
Kempa: Dzięki naszej obecności w UE zyskało wiele krajów 19. 11. 15:12 Kempa: Dzięki naszej obecności w UE zyskało wiele krajów
Rzeczpospolita
Jeżeli my zaczniemy reformować sądy, bo cały naród tego chce, to oni będą nam grozić palcem, że nie dostaniemy środków unijnych - tak europosłanka Beata Kempa z PiS tłumaczyła w "Kropce nad i" dążenia gabinetu Mateusza Morawieckiego do zawetowania unijnego budżetu, którego realizacja jest powiązana z przestrzeganiem praworządności w krajach członkowskich.
 Lubię to Odpowiadać
Tusk: Sprawy zaszły zbyt daleko 19. 11. 14:38 Tusk: Sprawy zaszły zbyt daleko
Rzeczpospolita
Były premier i szef Parlamentu Europejskiego apeluje do opozycji o zjednoczenie. "Sprawy zaszły zbyt daleko" - napisał Donald Tusk.
 Lubię to Odpowiadać
Orbán mięknie w sprawie weta 19. 11. 14:00 Orbán mięknie w sprawie weta
Rzeczpospolita
Zakończenie procedury z artykułu 7 czy odesłanie rozporządzenia o praworządności do unijnego sądu – w Brukseli trwają poszukiwania sposobu przełamania weta polsko-węgierskiego.
 Lubię to Odpowiadać
Podatek cukrowy przyniesie wzrost cen w sklepach 19. 11. 14:00 Podatek cukrowy przyniesie wzrost cen w sklepach
Rzeczpospolita
Tylko 25 proc. Polaków wierzy, że nowa danina pomoże w walce z otyłością czy alkoholizmem. Negatywnie ocenia ją 60 proc. badanych.
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 14:00 Budowa szybkich dróg w Polsce ma znów przyspieszyć
Rzeczpospolita
W 2020 r. do ruchu zostanie włączonych tylko 135 km szybkich tras wobec 460 km rok wcześniej. Za to wzrosła wartość nakładów inwestycyjnych – tylko w ostatnich dwóch miesiącach o 1,3 mld zł.
 Lubię to Odpowiadać
Polskie startupy zdominowały prestiżowy ranking 19. 11. 13:28 Polskie startupy zdominowały prestiżowy ranking
Rzeczpospolita
Tegoroczną edycję prestiżowego rankingu „Deloitte Technology Fast 50 Central Europe”, który wyłania najszybciej rozwijające się firmy technologiczne w Europie Środkowej, zdominowały startupy z Polski. 30 proc. miejsc na liście zajęły rodzime spółki, przypadło im również połowa miejsc w Top10. Na czele całego rankingu znalazła się zaś firma Packhelp.
 Lubię to Odpowiadać
Ekstraklasa: Lech podejmuje lidera 19. 11. 13:17 Ekstraklasa: Lech podejmuje lidera
Rzeczpospolita
Prowadzący w tabeli Raków Częstochowa zagra w niedzielę w Poznaniu bez trenera Marka Papszuna.
 Lubię to Odpowiadać
Kantar: 70 proc. badanych popiera protest Strajku Kobiet 19. 11. 13:13 Kantar: 70 proc. badanych popiera protest Strajku Kobiet
Rzeczpospolita
Trwające od 22 października protesty organizowane przez Strajk Kobiet przeciwko wyrokowi TK ws. aborcji popiera 70 procent respondentów - wynika z sondażu Kantar.
 Lubię to Odpowiadać
Lepiej mieć mieszkanie niż gotówkę 19. 11. 13:13 Lepiej mieć mieszkanie niż gotówkę
Rzeczpospolita
Część sprzedających wycofuje lokale z oferty – mówi Aleksander Skirmuntt, dyrektor w firmie Maxon Nieruchomości.
 Lubię to Odpowiadać
Formalności zostają jednak po staremu 19. 11. 13:07 Formalności zostają jednak po staremu
Rzeczpospolita
Inwestorzy dopięli swego. Wnioski o wydanie pozwolenia na budowę złożone do końca tego roku będą rozpatrzone na dotychczasowych zasadach.
 Lubię to Odpowiadać
Budowa osiedla mieszkaniowego wciąż jest realna 19. 11. 13:01 Budowa osiedla mieszkaniowego wciąż jest realna
Rzeczpospolita
Prezydent miasta nie może pozostawić bez rozpatrzenia wniosku dewelopera o ustalenie lokalizacji inwestycji mieszkaniowej tylko dlatego, że orzeczenie dotyczące studium nie było prawomocne.
 Lubię to Odpowiadać
Trybiki obracają się antydymowo 19. 11. 13:00 Trybiki obracają się antydymowo
Rzeczpospolita
Pewna grupa palaczy nie jest w stanie zrezygnować z palenia i potrzebuje alternatywy – mówi prof. Andrzej Fal.
 Lubię to Odpowiadać
W pandemii świat zatrzymał się jak w korku 19. 11. 13:00 W pandemii świat zatrzymał się jak w korku
Rzeczpospolita
Izolacja i niepewność towarzyszące pandemii mogą prowadzić do stanów lękowych i pogłębienia zaburzeń. Ale o zdrowie psychiczne można zawalczyć.
 Lubię to Odpowiadać
Szczepienia potrzebne także dorosłym 19. 11. 13:00 Szczepienia potrzebne także dorosłym
Rzeczpospolita
Osoby starsze, z chorobami przewlekłymi i osłabioną odpornością są szczególnie narażone na powikłania grypy i zapalenia płuc. Powinny więc poddać się szczepieniom, zwłaszcza w czasie pandemii Covid-19 – uważają eksperci.
 Lubię to Odpowiadać
Diagnoza nie powinna być wyrokiem dla chorych i ich rodzin 19. 11. 13:00 Diagnoza nie powinna być wyrokiem dla chorych i ich rodzin
Rzeczpospolita
Tętnicze nadciśnienie płucne jest chorobą niezwykle niebezpieczną. Lekceważenie jej objawów zdarza się bardzo często.
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 13:00 Majestatyczny płetwal błękitny powraca po pół wieku
Wyborcza
Naukowcy dostrzegli płetwale błękitne w wodach opływających Georgię Południową.
 Lubię to Odpowiadać
Zaczyna się czas przeprowadzek do nowych biur 19. 11. 12:57 Zaczyna się czas przeprowadzek do nowych biur
Rzeczpospolita
Większość powstających biurowców zostanie oddana w terminie. Nie wszystkie obiekty od razu się jednak zapełnią w całości. Negocjacje z najemcami się przeciągają.
 Lubię to Odpowiadać
Sędzia Igor Tuleya: Wybieram się w piątek do sądu 19. 11. 12:40 Sędzia Igor Tuleya: Wybieram się w piątek do sądu
Rzeczpospolita
Sędzia Igor Tuleya zapowiedział, że mimo odsunięcia go od czynności zawodowych jutro także pojawi się w pracy. - Nadal czuję się sędzią - powiedział w czwartkowym progranie "Fakty po faktach" stacji TVN24.
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 12:29 Nie pozwólmy wyrwać Polski z Unii Europejskiej
Wyborcza
Polska staje się wschodnią satrapią, w której państwowy aparat przymusu jest aparatem partii rządzącej
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 12:08 Kantar: Zjazd Dudy. Poparcie dla całego obozu władzy spada
Wyborcza
Topnieją notowania Dudy. Cztery miesiące po wyborach aż 59 proc. źle ocenia jego prezydenturę. Tak samo szybko traci obóz Jarosława Kaczyńskiego.
 Lubię to Odpowiadać
Po prawo jazdy nie po teleporadzie 19. 11. 11:54 Po prawo jazdy nie po teleporadzie
Rzeczpospolita
Kandydat na kierowcę musi udać się na stacjonarną wizytę do lekarza. Porada przez telefonnie wystarczy.
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 11:43 To nie sędziowie są winni, że e-rozprawy nie działają
Rzeczpospolita
W czasie pandemii zdalne rozprawy miały wspomóc wymiar sprawiedliwości. Na planach się skończyło. Jest wiele przeszkód, z którymi sądy sobie nie radzą.
 Lubię to Odpowiadać
Dyrektor WHO: Jak uniknąć blokad? 95 proc. w maseczkach 19. 11. 11:35 Dyrektor WHO: Jak uniknąć blokad? 95 proc. w maseczkach
Rzeczpospolita
Wiemy, że szczepionki nie będzie przed zimą, więc naprawdę musimy trzymać się razem i wdrożyć długoterminowe metody, o których wiemy, że są skuteczne - mówił dziś podczas konferencji w Kopenhadze główny dyrektor WHO na Europę, Hans Kluge. Stwierdził, że lockdown w poszczególnych krajach powinien być ostatecznością, a jest sposób, by go uniknąć.
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 11:25 Węgierska opozycja do UE: Orbán to nie całe Węgry, karzcie jego, nie nas
Wyborcza
Przywódcy sześciu największych partii opozycyjnych zapewnili, że respektują zasady praworządności. Wezwali również UE, by ta nie pozbawiała Węgier środków unijnych z powodu "egoizmu Orbána".
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 11:13 Była komisarz UE Elżbieta Bieńkowska: Europa nie wybaczy Polsce weta
Wyborcza
Pamiętam, jak przestrzegano, by nie mówić o polexicie, bo to niepotrzebne straszenie, mrzonka. A co się dziś w Polsce dzieje, jeśli nie polexit właśnie? - mówi w wywiadzie dla "Wyborczej" Elżbieta Bieńkowska, była komisarz europejska ds. rynku wewnętrznego i usług
 Lubię to Odpowiadać
Handel i inne branże potrzebują wsparcia 19. 11. 11:00 Handel i inne branże potrzebują wsparcia
Rzeczpospolita
Przedsiębiorcy chcieliby otworzyć centra handlowe najpóźniej do 30 listopada. Bez tego – ich zdaniem – wiele miejsc pracy może być zagrożonych.
 Lubię to Odpowiadać
Koronawirus: tylko część firm może liczyć na ulgę z powodu epidemii 19. 11. 10:50 Koronawirus: tylko część firm może liczyć na ulgę z powodu epidemii
Rzeczpospolita
Urzędy skarbowe rozkładają podatki na raty i odraczają termin zapłaty. O umorzenie danin jest trudno.
 Lubię to Odpowiadać
Uprawnienia pracodawcy w czasie pandemii 19. 11. 10:45 Uprawnienia pracodawcy w czasie pandemii
Rzeczpospolita
Czy można w specjalnym trybie zmienić warunki pracy, płacy lub zwolnić pracownika? Na jakie formy pomocy może liczyć pracodawca? W jaki sposób można ograniczyć osobiste kontakty zatrudnionych przy pomocy regulacji dotyczących czasu pracy? – na pytania czytelników odpowiadają eksperci z kancelarii SK&S.
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 10:39 Wielomilionowe "manko” w CBA pod sąd
Rzeczpospolita
Była kasjerka oraz jej mąż odpowiedzą za przywłaszczenie pieniędzy należących do CBA. Warszawska prokuratura skierowała przeciwko nim akt oskarżenia do sądu – dowiedziała się „Rzeczpospolita".
 Lubię to Odpowiadać
Co Biedronka, Lidl, Kaufland zrobią, gdy zgubimy kartę płatniczą 19. 11. 10:30 Co Biedronka, Lidl, Kaufland zrobią, gdy zgubimy kartę płatniczą
Rzeczpospolita
Markety czasem zatrzymują kartę płatniczą zostawioną w terminalu przez klienta. Są też takie, które od razu przecinają znalezioną kartę. Sprawdzamy jak to wygląda w Biedronce, Lidlu, Kauflandzie i Auchan.
 Lubię to Odpowiadać
Jakie podjąć kroki, gdy kontrahenci nie regulują należności? 19. 11. 10:30 Jakie podjąć kroki, gdy kontrahenci nie regulują należności?
Rzeczpospolita
Nadejście w Polsce oraz w Europie „drugiej fali" zakażeń koronawirusem i postępujące zamykanie części branż gospodarki, nieuchronnie spowoduje powstawanie trudności ekonomicznych w tych branżach, kończących się nierzadko stanem niewypłacalności.
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 10:15 Za wypłatę wynagrodzenia pod stołem grożą surowe sankcje
Rzeczpospolita
Wielu pracodawców potencjalną odpowiedzialność finansową wkalkulowuje w ryzyko szukania oszczędności, jednak mało który z nich zdaje sobie sprawę z grożącej im odpowiedzialności karnej.
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 9:57 Po co nam miliardy euro od Unii? PiS w naszym imieniu z nich zrezygnuje
Wyborcza
Jesteśmy gotowi do poświęceń, bo jak mówi eurodeputowany Dominik Tarczyński, najważniejsze są tradycje patriotyczne. A poza tym sami potrafimy wszystko wypracować - twierdzi eurodeputowana Beata Kempa.
 Lubię to Odpowiadać
Jak organy spółek mogą podejmować decyzje online? 19. 11. 9:30 Jak organy spółek mogą podejmować decyzje online?
Rzeczpospolita
Pandemia ograniczyła możliwości przemieszczania się, co wpłynęło na częstotliwość i terminowość posiedzeń organów spółek. Przy zastosowaniu technologii można jednak przeprowadzić je zdalnie.
 Lubię to Odpowiadać
Rząd nie zgodzi się na dodatkowe niedziele handlowe w tym roku 19. 11. 9:25 Rząd nie zgodzi się na dodatkowe niedziele handlowe w tym roku
Rzeczpospolita
- Premier Mateusz Morawiecki postawił sprawę jasno: dopóki nie będzie zgody Solidarności, dopóty rząd nie podejmie decyzji o wprowadzeniu dodatkowych niedziel handlowych w grudniu – mówi Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan w codziennym podcaście „Rzecz W Tym” prowadzonym przez Cezarego Szymanka.
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 9:23 Władza w ordynarny sposób eliminuje z zawodu niewygodnych sędziów
Wyborcza
Za haniebne decyzje odpowiadają konkretni prawnicy głodni awansów i fruktów: przebierańcy w togach udający sędziów w Izbie Dyscyplinarnej, garstka prokuratorów z wydziału spraw wewnętrznych Prokuratury Krajowej, kilku rzeczników dyscyplinarnych, kilku prezesów sądów. Wszyscy są wykonawcami woli politycznej Zbigniewa Ziobry.
 Lubię to Odpowiadać
Szef może wprowadzić obowiązek zakrywania nosa i ust 19. 11. 9:15 Szef może wprowadzić obowiązek zakrywania nosa i ust
Rzeczpospolita
- Pracodawca poinformował mailem, że wszyscy w biurze powinni nosić maseczki. Dziennie spędzam więc w maseczce 10 godzin, licząc dojazd do domu. Noszenie maseczki przez tyle godzin obniża mój komfort pracy. Dodatkowo otrzymaliśmy od pracodawcy tylko jedną maseczkę wielokrotnego użytku. Czy praktyki pracodawcy są zgodne z prawem?
 Lubię to Odpowiadać
Firma nie zwraca całej zaliczki za odwołane wesele 19. 11. 9:00 Firma nie zwraca całej zaliczki za odwołane wesele
Rzeczpospolita
- Prowadzę salę weselną. Czy muszę zwracać zaliczki pobrane na organizację wesel, które nie odbędą się w związku z obostrzeniami?
 Lubię to Odpowiadać
Ostatnie wielkie złoże ropy Rosji. Ruszają prace 19. 11. 8:58 Ostatnie wielkie złoże ropy Rosji. Ruszają prace
Rzeczpospolita
Rozpoczynają się prace na ostatnim zbadany lądowym złożu ropy Rosji. W odkrytym jeszcze za sowieckich czasów polu zalega około 6 miliardów ton ropy lepszej gatunkowo niż arabska. To jedna piąta całej ropy Rosji.
 Lubię to Odpowiadać
Czeskie działa pojadą na Ukrainę? 19. 11. 8:57 Czeskie działa pojadą na Ukrainę?
Rzeczpospolita
W ukraińskich mediach pojawiła się informacja potwierdzająca zakup przez Ukrainę używanych, eks-czeskich, 152 mm haubicoarmat samobieżnych na podwoziu kołowym vz. 77 DANA. Przed dostawą haubice przejdą modernizację do standardu M2.
 Lubię to Odpowiadać
Praca zdalna: czy szef musi wyposażyć stanowisko pracy? 19. 11. 8:45 Praca zdalna: czy szef musi wyposażyć stanowisko pracy?
Rzeczpospolita
- Czy na wniosek pracownika, pracodawca powinien wydać na czas pracy zdalnej pracownikowi meble biurowe – biurko i krzesełko i zapewnić ich transport do miejsca wskazanego przez pracownika?
 Lubię to Odpowiadać
Nie można nakazać pracownikowi wystroju domowego biura 19. 11. 8:45 Nie można nakazać pracownikowi wystroju domowego biura
Rzeczpospolita
- Czy pracodawca może nakazać pracownikowi zmianę wystroju pomieszczenia, w którym jest wykonywana praca zdalna, na bardziej odpowiedni jego zdaniem, na potrzeby prowadzenia wideokonferencji z klientami firmy?
 Lubię to Odpowiadać
Andrzej Gut-Mostowy ponownie powołany na sekretarza stanu 19. 11. 8:37 Andrzej Gut-Mostowy ponownie powołany na sekretarza stanu
Rzeczpospolita
Andrzej Gut-Mostowy odebrał dzisiaj z rąk wicepremiera i ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina akt powołania na sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 8:37 Zbigniew Boniek dla "Wyborczej": I trener Brzęczek, i Lewandowski popełnili błędy
Wyborcza
Piłkarze nie są od oceniania trenera, niezależnie od tego, jak się nazywają. A gdyby nawet Robert miał rację, to taką rację wykłada się wewnątrz drużyny, nie przed kamerą - mówi prezes PZPN
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 8:31 "Wydział Chaos" w akcji. Kim są policjanci w cywilu, którzy pałowali protest kobiet
Wyborcza
Cywilni funkcjonariusze wchodzący w tłum z pałkami teleskopowymi są ściągnieci z wydziałów antyterrorystycznych. Włączeni w skład oddziałów prewencji nazywają się "wydziałem Chaos". W środę pacyfikowali protest kobiet przeciwko zaostrzaniu przepisów antyaborcyjnych.
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 8:14 Będzie kompromis czy klincz? Dziś teleszczyt przywódców UE w sprawie budżetowego weta Polski i Węgier
Wyborcza
Odesłać regułę "pieniądze za praworządność" do TSUE, zanim zacznie działać? Zastosować ją tylko do "nowych" pieniędzy? Jeszcze raz zapewnić Polskę i Węgry, że UE nie użyje jej "uznaniowo"? To opcje z zestawu brukselskich trików negocjacyjnych.
 Lubię to Odpowiadać
Epidemia w UE: Polska piąta pod względem wskaźnika zakażeń 19. 11. 8:11 Epidemia w UE: Polska piąta pod względem wskaźnika zakażeń
Rzeczpospolita
Z najnowszych danych europejskiego Centrum ds. Kontroli i Prewencji Chorób wynika, że w ciągu 14 dni liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców w Polsce wyniosła 877.7 - to mniej o 12,7 niż wczoraj. Liczba zgonów w ciągu 14 dni na 100 tys. mieszkańców w Polsce wyniosła 13,1 (wzrost o 0,6).
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 7:46 Przedsiębiorcy zatrudniają coraz mniej, a podwyżki zjada nam inflacja
Wyborcza
Wyhamowało zatrudnienie, a umiarkowane wzrosty płac zostały pochłonięte przez wysoką inflację. GUS opublikował dane z rynku pracy za październik, które nie napawają optymizmem
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 7:36 Zmiany na maturze i egzaminie ósmoklasisty. Będzie mniej zadań, ale tylko jednorazowo
Wyborcza
Materiał zostanie okrojony, liczba zadań zmniejszona, a do dodatkowego przedmiotu rozszerzonego maturzyści podejdą nieobowiązkowo. Ministerstwo edukacji i nauki przedstawiło swoje propozycje zmian na maturze i egzaminie ósmoklasisty.
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 7:31 Tani gaz nabija zyski PGNiG. A rachunki z gazowni wzrosną?
Wyborcza
PGNIG chwali się rekordowymi zyskami, dzięki niższym kosztom importu gazu. Ale koncern nie ujawnia, czy w przyszłym roku zamierza obniżyć rachunki z gazowni.
 Lubię to Odpowiadać
Suski: Mówili 19. 11. 7:30 Suski: Mówili "służba Rosji to służba Polsce". Dziś mówią o UE
Rzeczpospolita
- Historia oceni kto walczył o polskie interesy i kto działał dla dobra Polski - mówił w Sejmie poseł PiS Marek Suski w debacie nad uchwałą Sejmu, która ma poprzeć stanowisko rządu w sprawie budżetu UE i funduszu pomocowego.
 Lubię to Odpowiadać
Warszawa: Protest przed Sądem Okręgowym. Dołączyli posłowie 19. 11. 7:22 Warszawa: Protest przed Sądem Okręgowym. Dołączyli posłowie
Rzeczpospolita
Przed gmachem Sądu Okręgowego w Warszawie zorganizowano protest. Kilka osób, trzymając się za ręce, usiadło przed wejściem do budynku. Sądu pilnuje liczna grupa funkcjonariuszy policji. Pojawili się także politycy opozycji.
 Lubię to Odpowiadać
Światowa góra długów coraz większa 19. 11. 7:18 Światowa góra długów coraz większa
Rzeczpospolita
Globalne zadłużenie sięgnęło na koniec trzeciego kwartału 2020 r. 272 bln dolarów - mówią najnowsze wyliczenia Instytutu Finansów Międzynarodowych (IIF).
 Lubię to Odpowiadać
Popyt na luksus dramatycznie maleje. To też wina Covida 19. 11. 7:15 Popyt na luksus dramatycznie maleje. To też wina Covida
Rzeczpospolita
Światowy rynek produktów luksusowych przeżywa duże załamanie. Prognozy na 2021 też nie są dobre.
 Lubię to Odpowiadać
Chiny: 1 mln osób otrzymało szczepionkę Sinopharm na COVID 19. 11. 7:12 Chiny: 1 mln osób otrzymało szczepionkę Sinopharm na COVID
Rzeczpospolita
Blisko milion osób w Chinach przyjęło eksperymentalną szczepionkę na COVID-19 opracowaną przez Sinopharm w ramach funkcjonującego w Państwie Środka programowi pozwalającemu na podawanie eksperymentalnej szczepionki w sytuacjach nadzwyczajnych.
 Lubię to Odpowiadać
Jak działają szczepionki i testy na COVID-19 19. 11. 7:02 Jak działają szczepionki i testy na COVID-19
Rzeczpospolita
Dlaczego nowa szczepionka na koronawirusa budzi takie wątpliwości? Czy test na Covid-19 warto robić prywatnie i który wybrać? Na te pytania w najnowszym odcinku audycji „Doktor Internet i Pani Rozum” odpowiada dr n. med. Matylda Kłudkowska, wiceprezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych.
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 7:00 Australia przełamuje zmowę milczenia i ujawnia zbrodnie własnych żołnierzy w Afganistanie
Wyborcza
Oficerowie kazali nowo przybyłym żołnierzom zabijać jeńców - miała to być dla nich "próba krwi". Ofiarom podrzucano następnie broń, by można było udawać, że zastrzelono je w obronie własnej. Do afgańskich wieśniaków komandosi wygarniali z helikopterów.
 Lubię to Odpowiadać
Iustitia apeluje o veto Europejczyków dla bezprawia 19. 11. 6:53 Iustitia apeluje o veto Europejczyków dla bezprawia
Rzeczpospolita
W związku z uchyleniem immunitetu sędziemu Igorowi Tulei, prezes stowarzyszenia sędziów "Iustitia" wystosował list otwarty do Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i Rady Europejskiej.
 Lubię to Odpowiadać
Minister finansów Francji: Przełożyć 19. 11. 6:47 Minister finansów Francji: Przełożyć "Czarny Piątek"
Rzeczpospolita
Minister finansów Bruno Le Maire wezwał w środę supermarkety francuskie i sprzedawców online, by przełożyli "Black Friday" (tzw. Czarny Piątek - czyli przypadające na dzień po Święcie Dziękczynienia wyprzedaże). W tym roku "Black Friday" przypada na 27 listopada - tymczasem sklepy stacjonarne inne niż spożywcze i drogerie są we Francji zamknięte w związku z trwającym lockdownem.
 Lubię to Odpowiadać
Orban przeciw Orbanowi: Weto negatywne dla całej UE 19. 11. 6:31 Orban przeciw Orbanowi: Weto negatywne dla całej UE
Rzeczpospolita
Premier Rumunii Ludovic Orban powiedział w czwartek, że weto w sprawie budżetu UE i planu ratunkowego użyte przez Węgry i Polskę jest "negatywne dla całej Unii Europejskiej".
 Lubię to Odpowiadać
Frasyniuk o kardynale Gulbinowiczu: Wspierał 19. 11. 6:29 Frasyniuk o kardynale Gulbinowiczu: Wspierał "Solidarność"
Rzeczpospolita
Odszedł człowiek, który od początku wspierał polski Sierpień i “Solidarność”, a w czasie stanu wojennego solidarnościowe podziemie - pisze o zmarłym przed kilkoma dniami kardynale Henryku Gulbinowiczu opozycjonista z czasów PRL, Władysław Frasyniuk.
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 6:29 PiS chce w Sejmie przyjąć uchwałę popierającą weto unijnego budżetu
Wyborcza
Projekt uchwały, w której Sejm "z uznaniem" ma przyjąć zablokowanie budżetu UE i Funduszu Odbudowy przez rząd Mateusza Morawieckiego, zgłosił w czwartek klub PiS. Stwierdza ona, że weto ma kluczowe znaczenie z punktu widzenia suwerenności państwa.
 Lubię to Odpowiadać
PZU wypłaci ekstradywidendę? 19. 11. 6:25 PZU wypłaci ekstradywidendę?
Rzeczpospolita
Ubezpieczyciel ocenia, że jego wysokie współczynniki wypłacalności powodują, że może myśleć o podzieleniu się zyskiem z akcjonariuszami. Celem spółki jest wypłata także „zaległej" dywidendy.
 Lubię to Odpowiadać
Draft NBA w czasach pandemii 19. 11. 6:23 Draft NBA w czasach pandemii
Rzeczpospolita
Miał się odbyć w czerwcu, ale trzeba było poczekać na zakończenie przerwanego przez koronawirusa sezonu. Z numerem 1. Minnesota Timberwolves wybrali Anthony'ego Edwardsa.
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 6:22 Polska i Węgry osamotnione w konflikcie z UE. Dystansują się nawet sojusznicy w regionie
Wyborcza
Czesi, Słowacy i Rumuni nie zamierzają wspierać Polski w sporze z Unią o praworządność. - To nie przysporzy nam żadnych korzyści, a umieści nas w gronie państw problematycznych - mówią nawet Słoweńcy.
 Lubię to Odpowiadać
Prezydent Czech: Trump powinien odejść i nie być żenujący 19. 11. 6:11 Prezydent Czech: Trump powinien odejść i nie być żenujący
Rzeczpospolita
- Donald Trump byłby rozsądniejszy, gdyby przyznał, że przegrał wybory prezydenckie w USA i zrezygnował - powiedział w czwartek prezydent Czech Milos Zeman.
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 6:09 Ostatnie orzeczenie Tulei. Sędzia zdążył przesłać je do TSUE
Wyborcza
Sędzia Igor Tuleya miał zdecydować, czy prokuratura może wykorzystać materiały zabezpieczone w kancelarii Romana Giertycha. Ale został odsunięty od orzekania. Ostatnie orzeczenie sędzia zdążył wydać w innej sprawie. Pyta w nim unijny Trybunał Sprawiedliwości o status Izby Dyscyplinarnej, która pozbawiła go immunitetu.
 Lubię to Odpowiadać
Egzamin 8-klasisty i matury 2021: Czarnek zapowiada zmiany 19. 11. 5:59 Egzamin 8-klasisty i matury 2021: Czarnek zapowiada zmiany
Rzeczpospolita
Egzaminy ósmoklasisty i maturalny powinny być przeprowadzone na podstawie zawężonego zakresu wymagań podstawy programowej - uznał minister edukacji, Przemysław Czarnek.
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 5:54 Antyspalinowa szarża Londynu bez oręża
Wyborcza
Nawet radykalni rzecznicy elektryfikacji motoryzacji wątpią, czy deklarcje rządu Wielkiej Brytanii o wstrzymaniu od 2030 r. nowych rejestracji aut z silnikami spalinowymi są wekslem, który ma pokrycie.
 Lubię to Odpowiadać
Kościół Grecji: Komunia to ciało Chrystusa. Nie przenosi wirusa 19. 11. 5:41 Kościół Grecji: Komunia to ciało Chrystusa. Nie przenosi wirusa
Rzeczpospolita
Zwierzchnik autokefalicznego, prawosławnego Kościoła Grecji, arcybiskup Aten, Hieronim II trafił do szpitala po wykryciu u niego COVID-19 - informuje AP.
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 5:38 KO i Lewica składają wniosek o odwołanie Jarosława Kaczyńskiego z funkcji wicepremiera
Wyborcza
Lewica i KO zapowiedziały wniosek o odwołanie Jarosława Kaczyńskiego z funkcji wicepremiera w związku z wczorajszymi wydarzeniami w Sejmie. - Nie schowa się pan przed Polakami, będzie pan musiał się wytłumaczyć - zwrócił się do nieobecnego na sali Jarosława Kaczyńskiego Borys Budka.
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 5:37 Znów spadek w notowaniach PiS. W trzy miesiące partia straciła 10 punktów procentowych
Wyborcza
Dwie trzecie badanych fatalnie ocenia premiera Morawieckiego i jego rząd. Tak złych not nie miał żaden gabinet po zwycięstwie PiS w 2015 r. Obóz PiS ma poparcie już tylko w swoim elektoracie. A ten się kurczy - wynika z sondażu pracowni Kantar
 Lubię to Odpowiadać
UE ostrzega Węgry przed rosyjską szczepionką 19. 11. 5:35 UE ostrzega Węgry przed rosyjską szczepionką
Rzeczpospolita
Plany Węgier dotyczące zakupu i ewentualnego użycia szczepionki Sputnik V z Rosji budzą obawy co do bezpieczeństwa - poinformowała Komisja Europejska.
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 5:35 "Le Monde" pyta: "Jak daleko zajdą Polska i Węgry w ich rebelii przeciwko Unii Europejskiej?"
Wyborcza
"Nonsens i zaślepienie ideologiczne", "postawa nie do obrony", "stwarzanie zagrożenia dla gospodarek pozostałych 25 krajów członkowskich". Wpływowy francuski dziennik "Le Monde" nie przebiera w słowach, pisząc o zachowaniu Polski i Węgier wobec partnerów z Unii Europejskiej.
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 5:26 "Między grupą Lewandowskiego a Brzęczkiem chemii nie ma"
Rzeczpospolita
Robert Lewandowski podważył autorytet trenera, ale on z tego słynie, robi to regularnie, taka jego spécialité de la maison. Jedynym, do którego nie miał żadnych zastrzeżeń i którego uwielbia, jest Pep Guardiola – mówi dziennikarz sportowy Piotr Żelazny.
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 5:24 Zaangażowani w zabójstwo Bandarenki nagrani. Przeciek bije w Łukaszenkę
Wyborcza
Reżim Aleksandra Łukaszenki zaczyna "przeciekać". Niezależnie od tego, kto stoi za przeciekiem i jakie ma cele, oznacza to jedno - opinia publiczna na Białorusi zaczyna mieć znaczenie w walkach wewnątrz aparatu władzy.
 Lubię to Odpowiadać
Ile biur stoi pustych 19. 11. 5:24 Ile biur stoi pustych
Rzeczpospolita
Większość spośród 2 tys. budynków w Polsce ma poniżej 25 proc. wolnej powierzchni – podaje platforma REDD.
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 5:20 KO broni sędziego Tulei: "Machina prześladowań stworzona przez PiS uchyliła immunitet"
Wyborcza
Koalicja Obywatelska sprzeciwia się wyrokowi Izby Dyscyplinarnej, która uchyliła immunitet sędziemu Igorowi Tulei. - Mówimy zdecydowane nie dyktatorskim zapędom PiS - podkreśliła posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz.
 Lubię to Odpowiadać
Węgry: Budżet UE w obecnej formie nie wejdzie w życie 19. 11. 5:14 Węgry: Budżet UE w obecnej formie nie wejdzie w życie
Rzeczpospolita
Węgry nie mogą zaakceptować budżetu UE i funduszu odbudowy w obecnej formie, ponieważ jest to "szantaż" - oświadczył w czwartek szef kancelarii premiera Viktora Orbana.
 Lubię to Odpowiadać
Lubnauer: Polska jest bezpieczna dopóki jest w UE 19. 11. 5:10 Lubnauer: Polska jest bezpieczna dopóki jest w UE
Rzeczpospolita
Gościem programu Michała Kolanki #RZECZoPOLITYCE była Katarzyna Lubnauer, Koalicja Obywatelska.
 Lubię to Odpowiadać
Węgry modernizują obronę przeciwlotniczą 19. 11. 5:04 Węgry modernizują obronę przeciwlotniczą
Rzeczpospolita
Ministerstwo Obrony Węgier zakupi system obrony przeciwlotniczej NASAMS. Zgodnie z opublikowanym oświadczeniem zestawy, produkowane przez norweską spółkę Kongsberg wraz z amerykańskim Raytheon, trafią na Węgry w 2023 r.
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 5:02 Za bezprawie i przemoc odpowiada osobiście prezes PiS
Wyborcza
Prezes PiS dostał wreszcie to, czego chciał - politycznej policji gazującej i pałującej pokojowo protestujących.
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 4:57 Soros: Europa musi się postawić Węgrom i Polsce
Wyborcza
Unia Europejska nie może sobie pozwolić na kompromisy w sprawie praworządności. Jej odpowiedź na wyzwanie rzucone przez Węgry i Polskę zdecyduje o tym, czy przetrwa jako otwarte społeczeństwo, wierne wartościom, na których zostało zbudowane.
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 4:54 Czarzasty zaatakował policjanta? "To zaczyna być komedia. Mam świadków"
Wyborcza
Wicmarszałek Terlecki mówi, że to komedia. Tak, to chyba komedia. Nagle okazało się, że 60-latek z 23-procentową wydolnością serca poturbował policjanta - mówi Włodzimierz Czarzasty
 Lubię to Odpowiadać
WHO: Zamykanie szkół jest nieskuteczne 19. 11. 4:50 WHO: Zamykanie szkół jest nieskuteczne
Rzeczpospolita
W czwartek szef europejskiego biura Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) powiedział, że można uniknąć nowych lockdownów w Europie, m.in. poprzez niemal powszechne noszenie masek.
 Lubię to Odpowiadać
Norwegian Air bankrutuje. Linia prosi sąd o ochronę 19. 11. 4:44 Norwegian Air bankrutuje. Linia prosi sąd o ochronę
Rzeczpospolita
Norweska linia niskokosztowa, Norwegian zdecydowała się wystąpić o ochronę przed wierzycielami w Irish Examinership. Nazywa to „planem reorganizacji" w zarejestrowanych tam dwóch najważniejszych spółkach: Norwegian Air International i Arctic Aviation Assets.
 Lubię to Odpowiadać
Katowice: Ghelamco rozpoczyna budowę biurowca Craft 19. 11. 4:38 Katowice: Ghelamco rozpoczyna budowę biurowca Craft
Rzeczpospolita
13-piętrowy budynek powstaje u zbiegu ul. Chorzowskiej i Ściegiennego, w sąsiedztwie centrum handlowego Silesia City Center. Ma być gotowy pod koniec 2022 r.
 Lubię to Odpowiadać
Wojsko zastępuje opiekunów dzieci na kwarantannie 19. 11. 4:36 Wojsko zastępuje opiekunów dzieci na kwarantannie
Rzeczpospolita
Wojsko zaopiekowało się dziećmi, bo wychowawcy Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej nr 1 w Gostycynie są na kwarantannie.
 Lubię to Odpowiadać
Kraska: Szczepienie jedyną metodą. Chcemy przekonać Polaków 19. 11. 4:32 Kraska: Szczepienie jedyną metodą. Chcemy przekonać Polaków
Rzeczpospolita
- Chyba wszyscy jesteśmy już zmęczeni tymi miesiącami walki z epidemią. Myślę, że Polacy podejdą do tego rozsądnie i zaszczepią się wszyscy - mówi wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
 Lubię to Odpowiadać
KO i Lewica chcą odwołać Kaczyńskiego z rządu 19. 11. 4:20 KO i Lewica chcą odwołać Kaczyńskiego z rządu
Rzeczpospolita
Przewodniczący PO Borys Budka i szef klubu Lewicy, Krzysztof Gawkowski, zapowiedzieli złożenie wniosków o wotum nieufności wobec wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego.
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 4:18 "Szantaż. Ślepota. Nonsens. Drzwi są otwarte". Zachodnia prasa o wecie Polski i Węgier
Wyborcza
"Financial Times", "The Guardian", "Le Monde" - wszystkie wzywają Unię Europejską do nieustępowania w sprawie praworządności. W bardzo ostrych słowach.
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 4:16 Po COVID-19 nadejdą pandemie odry i polio?
Wyborcza
W zamieszaniu związanym z pandemią koronawirusa świat przestał rutynowo szczepić dzieci przeciwko odrze i innym chorobom zakaźnym. Niepokojący trend widzi już nie tylko UNICEF, ale też Światowa Organizacja Zdrowia oraz amerykańskie Centrum ds. Kontroli Chorób i Prewencji.
 Lubię to Odpowiadać
Szef MSZ Niemiec: Szukamy rozwiązania sporu o budżet 19. 11. 4:14 Szef MSZ Niemiec: Szukamy rozwiązania sporu o budżet
Rzeczpospolita
Niemiecki minister spraw zagranicznych, Heiko Maas oświadczył w czwartek, że niemiecka prezydencja w UE nadal szuka rozwiązania w sporze dotyczącym budżetu UE i funduszu odbudowy.
 Lubię to Odpowiadać
PiS chce pochwały zablokowania budżetu UE. Uchwała w Sejmie 19. 11. 3:56 PiS chce pochwały zablokowania budżetu UE. Uchwała w Sejmie
Rzeczpospolita
Politycy Platformy Obywatelskiej opublikowali projekt uchwały autorstwa Prawa i Sprawiedliwości dotyczący weta polskiego rządu w sprawie budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027.
 Lubię to Odpowiadać
Sędzia Tuleya przyszedł do pracy. Ziobro komentuje 19. 11. 3:47 Sędzia Tuleya przyszedł do pracy. Ziobro komentuje
Rzeczpospolita
Sędzia Igor Tuleya, któremu wczoraj Izba Dyscyplinarna SN uchyliła immunitet, stawił się w czwartek do pracy w Sądzie Okręgowym w Warszawie. Jak informuje Stowarzyszenie "Iustitia" sprawy prowadzone przez sędziego zostały zdjęte z wokandy. Do decyzji Izby Dyscyplinarnej odniósł się minister Zbigniew Ziobro.
 Lubię to Odpowiadać
Ziobro: Wyroki TK są publikowane. Nie ma wyjątku 19. 11. 3:41 Ziobro: Wyroki TK są publikowane. Nie ma wyjątku
Rzeczpospolita
- Jeżeli mamy do czynienia z legalnym wyrokiem TK, to rozumiem, że ten wyrok będzie opublikowany - mówił o publikacji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie przepisów o dopuszczalności aborcji minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 3:37 Rząd Niemiec dołoży 3 mld euro na motoryzację na prąd. W tle spór o ładowarki
Wyborcza
Rząd Niemiec postanowił dołożyć 3 mld euro wsparcia do produkcji i sprzedaży samochodów na prąd. Ale rozpala się też spór o finansowanie rozbudowy sieci ładowarek takich pojazdów.
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 3:33 "NYT" w "Wyborczej". Toksyczny związek USA - Chiny. Biden na polu minowym
Wyborcza
Jednym z najpoważniejszych problemów, które prezydent elekt odziedziczy po Donaldzie Trumpie, są toksyczne relacje z drugą co do wielkości gospodarką świata.
 Lubię to Odpowiadać
Soros: UE nie może ustąpić Polsce i Węgrom 19. 11. 3:30 Soros: UE nie może ustąpić Polsce i Węgrom
Rzeczpospolita
Miliarder George Soros stwierdził, że UE musi przeciwstawić się Węgrom i Polsce i nie może sobie pozwolić na kompromis jeśli chodzi o kwestie powiązania praworządności z wypłatą funduszy unijnych państwom członkowskim.
 Lubię to Odpowiadać
Kolejny rekord zgonów. Zmarło 637 osób zakażonych 19. 11. 3:21 Kolejny rekord zgonów. Zmarło 637 osób zakażonych
Rzeczpospolita
Liczba potwierdzonych wynikami badań przypadków koronawirusa w Polsce wzrosła do 796 798, zaś przypadków śmiertelnych do 12 088 - podało Ministerstwo Zdrowia, informując o 23 975 nowych zakażeniach i śmierci 637 osób, u których testy wykazały SARS-CoV-2, w tym 124 z powodu COVID-19 bez stwierdzonych wcześniej chorób współistniejących.
 Lubię to Odpowiadać
Kowalski: Możemy stworzyć własny fundusz odbudowy 19. 11. 3:12 Kowalski: Możemy stworzyć własny fundusz odbudowy
Rzeczpospolita
- Nie widzę problemu, by w ramach V4 czy formatu Trójmorza stworzyć własny fundusz odbudowy - mówi wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski.
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 3:11 Uziemione boeingi 737 Max znowu będą latały. Urzędnicy wydali pozwolenie
Wyborcza
Boeingi 737 Max były uziemione po dwóch fatalnych wypadkach dwa lata temu. Teraz maszyny wrócą do latania.
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 3:00 Fatalna sytuacja lotnisk regionalnych. "Nie wiadomo, czy wszystkie będą dalej utrzymywane"
Wyborcza
- Przed pandemią zaledwie pięć lotnisk regionalnych było rentownych. Nie jest pewne, czy w przyszłym roku wszyscy właściciele lotnisk zdecydują się na ich utrzymywanie - mówi Artur Tomasik, prezes Związku Regionalnych Portów Lotniczych.
 Lubię to Odpowiadać
Budka: Trybunału Stanu dla Kaczyńskiego, gdy będzie realny 19. 11. 2:54 Budka: Trybunału Stanu dla Kaczyńskiego, gdy będzie realny
Rzeczpospolita
- Kaczyński wie, że władza wymyka mu się z rąk i dlatego takie groźby - komentował wystąpienie prezesa PiS w Sejmie lider PO Borys Budka.
 Lubię to Odpowiadać
Bill Gates na muszce Elona Muska 19. 11. 2:54 Bill Gates na muszce Elona Muska
Rzeczpospolita
Fortuna Elona Muska, dzięki rajdowi akcji Tesli, puchnie w niesamowitym tempie. W środę wzbogacił się on o kolejne 10,2 miliarda dolarów i ma już na koncie 120 mld USD.
 Lubię to Odpowiadać
Mniej hospitalizowanych z COVID, mniej zajętych respiratorów 19. 11. 2:52 Mniej hospitalizowanych z COVID, mniej zajętych respiratorów
Rzeczpospolita
Liczba zakażonych koronawirusem pacjentów wymagających respiratorów przebywających w polskich szpitalach spadła do 2080. Dla pacjentów z COVID-19 pozostało ponad 14,8 tys. wolnych łóżek i 808 respiratorów. Liczba osób na kwarantannie wzrosła w ciągu doby o ponad 18 tysięcy i wynosi ok. 434 tysięcy.
 Lubię to Odpowiadać
Elektryczna ciężarówka i prąd u jednego dostawcy 19. 11. 2:49 Elektryczna ciężarówka i prąd u jednego dostawcy
Rzeczpospolita
Kompletna usługa elektryfikacji floty dystrybucyjnej ułatwi sprzedaż e-ciężarówek.
 Lubię to Odpowiadać
Lempart: Policja pacyfikowała, Kaczyński kazał 19. 11. 2:39 Lempart: Policja pacyfikowała, Kaczyński kazał
Rzeczpospolita
- To już nie jest policja, to jest prywatna ochrona, jaką ma (Viktor) Orban na Węgrzech - mówiła w Radiu Zet liderka Strajku Kobiet Marta Lempart.
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 2:30 Wiemy, kim jest agent ABW, który wjechał w strajk kobiet. To członek elitarnego oddziału do zwalczania ekstremizmów
Wyborcza
Funkcjonariusz ABW, który wjechał w demonstrantki ze strajku kobiet i uciekł, pracuje w specjalnym wydziale ds. zwalczania ekstremizmów - ustaliła "Wyborcza". Oficjalna funkcja, jaką pełni w służbie, a nawet nazwisko, które podał w śledztwie, mogą być tzw. danymi legalizacyjnymi przyjmowanymi dla lepszej konspiracji
 Lubię to Odpowiadać
Liczba zakażeń koronawirusem w Afryce przekroczyła 2 mln 19. 11. 2:15 Liczba zakażeń koronawirusem w Afryce przekroczyła 2 mln
Rzeczpospolita
Liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 wykrytych na kontynencie afrykańskim przekroczyła 2 mln - informują Afrykańskie Centra ds. Kontroli i Prewencji Chorób.
 Lubię to Odpowiadać
Policja: Nagranie pokazuje, która strona była atakująca 19. 11. 2:14 Policja: Nagranie pokazuje, która strona była atakująca
Rzeczpospolita
- Mieliśmy do czynienia z napieraniem na policjanta, który się przewrócił i uderzył nogą o hak pojazdu. Niestety doszło do bardzo poważnej kontuzji, która wyłącza policjanta na kilka tygodni, jak nie miesięcy, ze służby. Komendant przekaże informacje do pani marszałek Sejmu - powiedział na porannej konferencji prasowej rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak. W ten sposób komentował zdarzenie z udziałem wicemarszałka Sejmu Włodzimierza Czarzastego.
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 2:00 Członkowie rządu dostają po cichu sute podwyżki. Odchudzenie administracji? Zatrudnia się kolejnych "swoich"
Wyborcza
Premier Mateusz Morawiecki zapisał w "tarczy antykryzysowej" oszczędności w urzędach i redukcje etatów. A jak wygląda praktyka? Zatrudnia się kolejne osoby z klucza politycznego i planuje olbrzymie podwyżki.
 Lubię to Odpowiadać
Lubnauer: Czy premier jest leszczem, czy oszukał? 19. 11. 1:58 Lubnauer: Czy premier jest leszczem, czy oszukał?
Rzeczpospolita
Protesty kobiet (po wyroku TK ws. aborcji - red.) mają naprawdę bardzo spontaniczny charakter, to nie jest tak, że ktoś pstryknie i ludzie się pojawią - mówiła w rozmowie z MIchałem Kolanko była liderka Nowoczesnej, posłanka KO Katarzyna Lubnauer.
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 1:53 Trumpiści tworzą sobie nowe media. Czy "prawicowy Twitter" odpali?
Wyborcza
Zagorzali zwolennicy Trumpa zwracają się ku mediom, które szerzą teorie spiskowe. Platforma Parler może stać się ich "prawicowym Twitterem" - mówi w rozmowie z "Wyborczą" prof. Michael O'Donnell, wykładowca dziennikarstwa z University of St. Thomas w Saint Paul.
 Lubię to Odpowiadać
Szczepionka oksfordzka na Covid-19 jest bezpieczna 19. 11. 1:50 Szczepionka oksfordzka na Covid-19 jest bezpieczna
Rzeczpospolita
Testy kliniczne drugiej fazy wykazały, że tzw. szczepionka oksfordzka na Covid-19, opracowana przez koncern AstraZeneca i Uniwersytet Oksfordzki, jest bezpieczna. Wywołuje ona reakcję immunologiczną również wśród ludzi starszych.
 Lubię to Odpowiadać
Koronawirus dotarł na Samoa? Jeden test pozytywny, drugi nie 19. 11. 1:45 Koronawirus dotarł na Samoa? Jeden test pozytywny, drugi nie
Rzeczpospolita
Premier Samoa, Tuilaepa Sailele Malielegani wezwał mieszkańców kraju w orędziu transmitowanym przez telewizję i radio do zachowania czujności i stosowanie się do wytycznych rządu dotyczących zachowań mających zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem, po tym jak na Samoa po raz pierwszy zanotowano pozytywny test na obecność koronawirusa.
 Lubię to Odpowiadać
Trzaskowski: Gazem przeciw kobietom? Naprawdę, Policjo? 19. 11. 1:33 Trzaskowski: Gazem przeciw kobietom? Naprawdę, Policjo?
Rzeczpospolita
Użycie środków przymusu bezpośredniego musi być uzasadnione, proporcjonalne. I musi być ostatecznością. W mojej ocenie użycie ich wobec pokojowej demonstracji kobiet i młodzieży nie miało podstaw - skomentował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
 Lubię to Odpowiadać
Wyrok Sądu Najwyższego ws. eksmisji trudnego sąsiada 19. 11. 1:27 Wyrok Sądu Najwyższego ws. eksmisji trudnego sąsiada
Rzeczpospolita
Sąd Najwyższy stanął na stanowisku, że pojęciem lokatora wyjątkowo może również zostać objęta osoba, która miała w przeszłości tytuł prawny do lokalu, a następnie go utraciła.
 Lubię to Odpowiadać
Wójcik: Zachód zmienił zasady. Weto normalnym instrumentem 19. 11. 1:16 Wójcik: Zachód zmienił zasady. Weto normalnym instrumentem
Rzeczpospolita
- Jeśli okazałoby się, że mamy oddać suwerenność, te środki z Unii Europejskiej okazałyby się srebrnikami - uważa wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.
 Lubię to Odpowiadać
Dobry kwartał PZU. Zysk wyższy niż prognozowano 19. 11. 1:09 Dobry kwartał PZU. Zysk wyższy niż prognozowano
Rzeczpospolita
Zysk netto przypisany właścicielom jednostki dominującej grupy PZU w trzecim kwartale 2020 roku wzrósł do 890 mln zł z 879 mln zł rok wcześniej - podała w czwartek spółka w raporcie. Zysk okazał się 23 proc. powyżej oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 722 mln zł.
 Lubię to Odpowiadać
Niemcy dadzą miliardy euro koncernom samochodowym 19. 11. 1:01 Niemcy dadzą miliardy euro koncernom samochodowym
Rzeczpospolita
Niemiecki rząd chce dać przemysłowi samochodowemu miliardy euro na przejście na napędy elektryczne. Kanclerz Angela Merkel zdecydowała o tym we wtorek wieczorem na szczycie z przedstawicielami branży motoryzacyjnej - donosi niemiecki tygodnik "Der Spiegel".
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 1:00 PAN: Jak testować, żeby wylecieć z covidowej mgły
Wyborcza
Zespół ds. COVID-19 przy prezesie Polskiej Akademii Nauk przedstawił swoje stanowisko nt. potrzeby nowej strategii dotyczącej testowania osób potencjalnie zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2.
 Lubię to Odpowiadać
Mocny zastrzyk budżetowych pieniędzy dla Lotniska Chopina 19. 11. 0:54 Mocny zastrzyk budżetowych pieniędzy dla Lotniska Chopina
Rzeczpospolita
Od stycznia do września tego roku PPL zanotowało spadek przychodów na poziomie 54 proc. w porównaniu z tym samym okresem 2019. Spadek ruchu w tym okresie o wyniósł ok. 70 proc.
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 0:47 "Decyzja Izby Dyscyplinarnej SN dotyka każdego obywatela"
Rzeczpospolita
- Powiem wprost, wydane przez Izbę Dyscyplinarną SN orzeczenie dotyczące sędziego Igora Tuleyi nie jest orzeczeniem legalnym - powiedział na łamach portal Onet prof. Marek Safjan, sędzia TSUE i były prezes Trybunału Konstytucyjnego.
 Lubię to Odpowiadać
Warszawa: Protest pod siedzibą TVP. Policja użyła gazu 19. 11. 0:45 Warszawa: Protest pod siedzibą TVP. Policja użyła gazu
Rzeczpospolita
Przed siedzibą redakcji informacyjnych Telewizji Polskiej na placu Powstańców Warszawy doszło w środę wieczorem do protestu. Doszło do próby przerwania kordonu funkcjonariuszy. Policja odpowiedziała gazem łzawiącym.
 Lubię to Odpowiadać
Dworczyk: walczymy o istnienie Unii Europejskiej 19. 11. 0:32 Dworczyk: walczymy o istnienie Unii Europejskiej
Rzeczpospolita
- UE powstała jako związek krajów, które traktowały się po partnersku i na uczciwych zasadach. Dziś część krajów chce to zmienić i narzucić swoją wolę, a to może doprowadzić do rozpadu UE - uważa szef KPRM Michał Dworczyk.
 Lubię to Odpowiadać
Firmy przechodzą na elektroniczne archiwizowanie faktur 19. 11. 0:31 Firmy przechodzą na elektroniczne archiwizowanie faktur
Rzeczpospolita
Papierowe dokumenty można zeskanować i zniszczyć, a kopie przechowywać w formie cyfrowej. Skarbówka się zgadza, jeśli spełnione zostaną ustawowe warunki.
 Lubię to Odpowiadać
„Praworządność” kontra praworządność 19. 11. 0:29 „Praworządność” kontra praworządność
Rzeczpospolita
Projekt rozporządzenia narusza prawa traktatowe, gdyż pozwala zastosować sankcje przewidziane w art. 7 Traktatu o UE, w tym wstrzymanie wypłaty funduszy , ale nawet wtedy, gdy istnieje jedynie ryzyko naruszenia praworządności.
 Lubię to Odpowiadać
Kanary chcą zastąpić badanie PCR szybkimi testami 19. 11. 0:25 Kanary chcą zastąpić badanie PCR szybkimi testami
Rzeczpospolita
Rząd Wysp Kanaryjskich chce, aby szybkie testy na przeciwciała wystarczyły zagranicznym turystom do przekroczenia granicy i już rozmawia w tej sprawie z Madrytem.
 Lubię to Odpowiadać
Rządów prawa nie mieliśmy nigdy 19. 11. 0:24 Rządów prawa nie mieliśmy nigdy
Rzeczpospolita
Bardzo popieram ideę praworządności, tylko – parafrazując pytanie Poncjusza Piłata o prawdę – czymże jest praworządność?
 Lubię to Odpowiadać
Wirus zatrzymał licytacje komornicze 19. 11. 0:21 Wirus zatrzymał licytacje komornicze
Rzeczpospolita
Zapaść egzekucji jest też niekorzystna dla dłużników – mówi Rafał Łyszczek, prezes Krajowej Rady Komorniczej.
 Lubię to Odpowiadać
Egipt - ruch turystów mały, ale nikt nie wyjechał zakażony 19. 11. 0:19 Egipt - ruch turystów mały, ale nikt nie wyjechał zakażony
Rzeczpospolita
430 tysięcy turystów przyleciało do Szarm el-Szejk i Hurghady od momentu wznowienia w lipcu lotów zagranicznych – podaje egipski minister turystyki i starożytnego dziedzictwa.
 Lubię to Odpowiadać
Zasady przyznawania prawnika z urzędu nie naruszają konstytucji 19. 11. 0:15 Zasady przyznawania prawnika z urzędu nie naruszają konstytucji
Rzeczpospolita
Przepis procedury sądowo-administracyjnej dotyczący prawa pomocy w związku ze złożeniem wniosku o wznowienie postępowania przed Naczelnym Sądem Administracyjnym jest zgodny z ustawą zasadniczą.
 Lubię to Odpowiadać
Australijscy komandosi zabili 39 nieuzbrojonych Afgańczyków 19. 11. 0:10 Australijscy komandosi zabili 39 nieuzbrojonych Afgańczyków
Rzeczpospolita
Członkowie australijskich sił specjalnych mieli w Afganistanie zabić 39 nieuzbrojonych jeńców i cywilów. Trwające cztery lata dochodzenie wykazało, że starsi komandosi zmuszali młodszych do zabijania bezbronnych jeńców w celu "zagrzania ich do walki".
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 0:00 Obóz władzy się dzieli, PiS grozi ziobrystom: pierwsi wypadniecie z łódki
Wyborcza
Gdy lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro grozi Mateuszowi Morawieckiemu, politycy PiS przypominają słowa Adama Lipińskiego: ci, którzy najmocniej bujają łódką, mogą z niej pierwsi wypaść
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 0:00 Polska w oczach Czecha: światowa kultura w nacjonalistycznym zaścianku
Wyborcza
Alicja Knast, nowa dyrektorka praskiej Galerii Narodowej, przyniesie Czechom to, co we współczesnej Polsce najlepsze.
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 0:00 Oto dorobek "dobrej zmiany"
Wyborcza
Tylko pięć lat minęło, od kiedy Beata Szydło została premierem (16 listopada 2015 r.). A ile Zjednoczona Prawica ma już niepodważalnych dokonań w Polsce i na świecie!
 Lubię to Odpowiadać
19. 11. 0:00 Po Karabachu: Zasada selektywności oburzenia
Wyborcza
Tragedia ormiańskich uchodźców z Karabachu budzi solidarność i współczucie. Ale azerskich uchodźców wypędzonych niemal 30 lat temu z ziem, które wojska Baku teraz odbiły, było nieporównanie więcej, ponad 600 tysięcy - i wtedy społeczność międzynarodowa się nimi nie przejęła.
 Lubię to Odpowiadać
górę

Data ustawienia

Dziś jest Piątek, 4. grudnia 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Blisko

Ta witryna internetowa wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na witrynie i akceptując niniejszą politykę, użytkownik wyraża zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie zgodnie z warunkami niniejszej polityki.

Kontynuować