Z powrotem Rzeczpospolita Piątek, 20. listopada 2020
Szukanie Sekcje 20. 11.

Rzeczpospolita

Piątek, 20. listopada 2020
Close
Reklama
Sondaż: Jak rząd radzi sobie z kryzysem wywołanym epidemią? 20. 11. 23:56 Sondaż: Jak rząd radzi sobie z kryzysem wywołanym epidemią?
Rzeczpospolita
"Jak Pani/Pana zdaniem rząd radzi sobie z kryzysem wywołanym jesienną falą epidemii koronawirusa w Polsce?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
 Lubię to Odpowiadać
Kursy walut
EUR 4,20 -0,524%
USD 3,84 -2,395%
CHF 3,86 -2,227%
Niemcy: Trzeci dzień z rzędu z ponad 20 tys. zakażeń 20. 11. 23:41 Niemcy: Trzeci dzień z rzędu z ponad 20 tys. zakażeń
Rzeczpospolita
W ciągu doby w Niemczech wykryto 22 964 zakażeń koronawirusem - to trzeci z rzędu dzień, gdy liczba wykrytych zakażeń przekracza w Niemczech 20 tysięcy. Zmarło kolejnych 254 chorych na COVID-19.
 Lubię to Odpowiadać
W Niemczech 22 964 zakażeń w ciągu doby 20. 11. 23:30 W Niemczech 22 964 zakażeń w ciągu doby
Rzeczpospolita
Liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 wykrytych w Polsce wzrosła do 819 262, liczba zgonów osób zakażonych - do 12 714 *** 7 listopada resort zdrowia poinformował o 27 875 przypadkach koronawirusa wykrytych w ciągu doby - to dobowy rekord *** 19 listopada MZ poinformowało o zgonie w ciągu doby 637 chorych na COVID-19 - to największa liczba zgonów osób zakażonych koronawirusem w ciągu doby od początku epidemii *** 7 listopada w Polsce weszły w życie nowe obostrzenia - w galeriach handlowych...
 Lubię to Odpowiadać
PŚ w Wiśle: Kwalifikacje dla Kamila Stocha 20. 11. 17:30 PŚ w Wiśle: Kwalifikacje dla Kamila Stocha
Rzeczpospolita
Pierwsze kwalifikacje Pucharu Świata wygrał efektownie Kamil Stoch przed Yukiyą Sato i Markusem Eisenbichlerem. Z dwunastki Polaków w niedzielnym konkursie nie wystąpi tylko jeden.
 Lubię to Odpowiadać
Nietrzymanie moczu – to także problem panów 20. 11. 17:01 Nietrzymanie moczu – to także problem panów
Rzeczpospolita
Nietrzymanie moczu, to nie tylko problem kobiet. Ta wstydliwa dolegliwość dotyczy również panów. Niestety, ci nadal niechętnie zgłaszają się z nią do lekarza. Tymczasem bagatelizowanie objawów może prowadzić do jej nasilenia lub “przeoczenia” postępującej choroby, która manifestuje się w ten sposób.
 Lubię to Odpowiadać
Hotele tylko dla osób w delegacji? Nikt tego nie sprawdza 20. 11. 16:01 Hotele tylko dla osób w delegacji? Nikt tego nie sprawdza
Rzeczpospolita
W związku z pandemią i obowiązującymi obostrzeniami, od 6 listopada nie nie można korzystać z obiektów noclegowych w Polsce w celach turystycznych. Jednym z wyjątków jest wyjazd służbowy. Onet sprawdził, kto i jak kontroluje właścicieli obiektów noclegowych.
 Lubię to Odpowiadać
Więcej kobiet w zarządach spółek. Niemcy wprowadzają parytet 20. 11. 15:12 Więcej kobiet w zarządach spółek. Niemcy wprowadzają parytet
Rzeczpospolita
W Niemczech będzie wprowadzony obowiązek posiadania przez większość spółek giełdowych kobiet w zarządach. Przedstawiciele CDU i SPD doszli do porozumienie w sprawie oczekiwanego od dawna rozwiązania.
 Lubię to Odpowiadać
Pacjent wyskoczył z okna szpitala w Poznaniu. Nie żyje 20. 11. 14:41 Pacjent wyskoczył z okna szpitala w Poznaniu. Nie żyje
Rzeczpospolita
Z okna szóstego piętra szpitala im Strusia w Poznaniu wyskoczył 60-letni pacjent zakażony koronawirusem. Mężczyzna zginął na miejscu.
 Lubię to Odpowiadać
Kamiński: Policja nie działa brutalnie. Działa stanowczo 20. 11. 14:27 Kamiński: Policja nie działa brutalnie. Działa stanowczo
Rzeczpospolita
- Gdyby Policja nie działała, mielibyśmy do czynienia z przejawami upadku państwa, z anarchią. Do tego nie możemy dopuścić - powiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński
 Lubię to Odpowiadać
Biurowiec ZUS przekształcony w blok mieszkalny w Łodzi 20. 11. 14:26 Biurowiec ZUS przekształcony w blok mieszkalny w Łodzi
Rzeczpospolita
Niebawem zakończy się przebudowa dawnego oddziału ZUS w Łodzi w blok mieszkalny. „Nic lepszego już dzisiaj nie przeczytacie” - skomentowała prezydentka miasta Hanna Zdanowska.
 Lubię to Odpowiadać
Kukiz: Nie ma pieniędzy, za które można sprzedać suwerenność 20. 11. 13:32 Kukiz: Nie ma pieniędzy, za które można sprzedać suwerenność
Rzeczpospolita
- Angela Merkel łagodzi sytuację i pewnie jakieś rozwiązanie się znajdzie i rozwodni cały ten mechanizm - mówił o uzależnieniu funduszy od praworządności lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.
 Lubię to Odpowiadać
Ukraina: Pieniądze nie na samolot prezydenta, tylko epidemię 20. 11. 13:24 Ukraina: Pieniądze nie na samolot prezydenta, tylko epidemię
Rzeczpospolita
Nie będzie modernizacji systemu łączności na pokładzie ukraińskiego samolotu prezydenckiego. Przeznaczone na ten cel pieniądze zasilą walkę z pandemią.
 Lubię to Odpowiadać
Nowy pomysł Getin Noble na frankowy problem 20. 11. 13:21 Nowy pomysł Getin Noble na frankowy problem
Rzeczpospolita
Getin Noble Bank przygotowuje się do przeprowadzenia sekurytyzacji syntetycznej hipotek frankowych obejmujących co najmniej jedną trzecią jego portfela takich kredytów.
 Lubię to Odpowiadać
Rzecznik Finansowy przystępuje do sprawy Idea Banku 20. 11. 13:16 Rzecznik Finansowy przystępuje do sprawy Idea Banku
Rzeczpospolita
Urząd chce pomóc klientowi, który twierdzi, że kupił obligacje GetBacku za pośrednictwem banku, mimo że tego nie chciał.
 Lubię to Odpowiadać
Skok zakażeń w Kanadzie. Szpitali może zabraknąć 20. 11. 12:32 Skok zakażeń w Kanadzie. Szpitali może zabraknąć
Rzeczpospolita
W Kanadzie odnotowano gwałtowny wzrost liczby zakażeń koronawirusem. Premier Justin Trudeau powiedział, że liczba pacjentów może przeciążyć system opieki zdrowotnej. Zaapelował do Kanadyjczyków, by pozostawali w domach.
 Lubię to Odpowiadać
Lotos będzie konkurował z Laude i Captrain Polska 20. 11. 12:21 Lotos będzie konkurował z Laude i Captrain Polska
Rzeczpospolita
W najszybciej rosnący segment przewozów kolejowych mocniej wchodzi Lotos Kolej. Spółka kupiła wielosystemową lokomotywę Siemens Vectron MS.
 Lubię to Odpowiadać
Georgieva: Sukces zależy od wspólnego działania 20. 11. 11:58 Georgieva: Sukces zależy od wspólnego działania
Rzeczpospolita
W trzecim kwartale tego roku globalna gospodarka kontynuowała lepsze niż oczekiwano ożywienie, ale w miarę spowolnienia tempa wraz ze wzrostem liczby zakażeń Covid-19 decydenci polityczni muszą nadal zapewniać wsparcie fiskalne i pieniężne - powiedziała Kristalina Georgieva, dyrektor zarządzająca Międzynarodowego Funduszu Walutowego.
 Lubię to Odpowiadać
20. 11. 11:33 "KE przyznała, że praworządność nie ma podstawy prawnej"
Rzeczpospolita
Witold Waszczykowski zwrócił się do Komisji Europejskiej z pytaniem w sprawie definicji praworządności oraz podstawy prawnej tego zagadnienia. Po uzyskaniu odpowiedzi europoseł PiS uważa, że "nie istnieje prawnie wiążący dokument definiujący tzw. praworządność".
 Lubię to Odpowiadać
Lekarz zabił dwóch pacjentów. Chciał 20. 11. 11:16 Lekarz zabił dwóch pacjentów. Chciał "oszczędzić cierpień"
Rzeczpospolita
Niemiecka policja wszczęła dochodzenie w sprawie morderstwa przeciwko lekarzowi z miasta Essen. Ofiarami mężczyzny było dwóch pacjentów, którym podano śmiertelny zastrzyk.
 Lubię to Odpowiadać
Plansza prosto z pieca 20. 11. 11:00 Plansza prosto z pieca
Rzeczpospolita
Ponoć książkę można napisać na każdy temat i tylko od autora zależy, czy będzie fascynująca. Sprawny robotnik słowa zadba o emocje. Dzięki swoim umiejętnościom przykuje uwagę czytelnika nawet do spraw, które na pierwszy rzut oka wydają się niezbyt interesujące. Nie inaczej jest w przypadku gier planszowych. Okazuje się, że mogą one wciągać nawet wtedy, gdy opowiadają o czymś tak prozaicznym jak pizza.
 Lubię to Odpowiadać
AC/DC. Dinozaury rocka jeszcze walczą 20. 11. 11:00 AC/DC. Dinozaury rocka jeszcze walczą
Rzeczpospolita
Angus Young przypomina chłopca z blaszanym bębenkiem z książki Güntera Grassa: nie chce żyć w świecie dorosłych. Po śmierci brata Malcolma, wodza szkockiego klanu Youngów, zastąpił go jednak i nagrał album „Power Up".
 Lubię to Odpowiadać
Czemu pozostanę w Kościele katolickim 20. 11. 11:00 Czemu pozostanę w Kościele katolickim
Rzeczpospolita
Odejdźcie, zostawcie, zaprotestujcie – takie wezwania do porzucenia Kościoła, po tym jak w mediach ujawniane są jego ciemne strony, słyszę od jakiegoś czasu regularnie. I nie chodzi tylko o wielkie, politycznie motywowane apele, ale także o pytania zadawane przez przyjaciół.
 Lubię to Odpowiadać
Tam, gdzie kręcono „Przyjaciół” 20. 11. 11:00 Tam, gdzie kręcono „Przyjaciół”
Rzeczpospolita
Nowy Jork to najbardziej zmistyfikowane miasto świata. Znamy je z tylu filmów, zdjęć i teledysków, że jego zaułki pamiętamy lepiej niż własną okolicę. Amerykanie są w tym mieście tak bardzo zakochani, bo to kawałek Europy przeniesiony w ich świat, który estetycznie ze Starym Kontynentem nie ma wiele wspólnego. Najczęściej więc fotografują Nowy Jork tak, że czaruje swoją urodą. I właśnie dlatego spotkanie z Wielkim Jabłkiem może być dla przybysza z Europy mocno rozczarowujące. To właśnie stało...
 Lubię to Odpowiadać
Geniusz epoki genialnej 20. 11. 11:00 Geniusz epoki genialnej
Rzeczpospolita
Kilka lat temu, kiedy na Zamku Królewskim przygotowywałem wraz z Robertem Kuśmirowskim kolejną edycję wystawy „W stronę Schulza", zgłosiła się do mnie młoda plastyczka. Zapytała, czy mogłaby przed wejściem do Arkad Kubickiego, gdzie miała się odbyć ekspozycja, ustawić swoją inspirowaną Schulzem instalację „Szpilki", na co zgodziliśmy się bez wahania. Tą plastyczką była Anna Kaszuba-Dębska, autorka wydanej właśnie przez Znak biografii „Bruno. Epoka genialna".
 Lubię to Odpowiadać
Rozluźnianie gorsetu 20. 11. 11:00 Rozluźnianie gorsetu
Rzeczpospolita
W zasadzie w dynamicznej czołówce filmu „Enola Holmes" jest zawarte wszystko, co trzeba wiedzieć o tytułowej bohaterce (w tej roli zaledwie 16-letnia Millie Bobby Brown; tu – uwaga! – także jako producentka), jej relacji z matką (Helena Bonham Carter) oraz braćmi, postaciami rozpisanymi dość niewdzięcznie i jednowymiarowo – słynnym Sherlockiem (Henry Cavill) i Mycroftem (Sam Claflin). Mówiąc krótko: panienka Holmes wychowała się w domu, w którym można robić wszystko i być kimkolwiek tylko się...
 Lubię to Odpowiadać
Namiętny jak polityk 20. 11. 11:00 Namiętny jak polityk
Rzeczpospolita
To nie pierwszy raz, kiedy Maciej Wojtyszko przedstawia biograficzne meandry bohaterów historycznych w Teatrze Telewizji. Niegdyś byli to Wolfgang Amadeusz Mozart ze słynnej sztuki Petera Shaffera „Amadeusz" (1993), tytułowy „Casanova" (1997) w adaptacji tekstu Jerzego Żurka, Michaił Bułhakow (2009) w spektaklu według własnego scenariusza, a w 2019 r. Ignacy Jan Paderewski w autorskim przedstawianiu „Fantazja polska".
 Lubię to Odpowiadać
Dziadek, nie dziaders 20. 11. 11:00 Dziadek, nie dziaders
Rzeczpospolita
Pisarz, scenarzysta i publicysta Michał Komar poleca w "Plusie Minusie".
 Lubię to Odpowiadać
Sens życia? Wpierw trzeba ustalić czym jest życie 20. 11. 11:00 Sens życia? Wpierw trzeba ustalić czym jest życie
Rzeczpospolita
Nikt nie wie dokładnie, co było przed narodzinami wszechświata. Bardzo możliwe, że panował wówczas stan doskonałego porządku.
 Lubię to Odpowiadać
Hłasko. Zagubiony i sfrustrowany buntownik 20. 11. 11:00 Hłasko. Zagubiony i sfrustrowany buntownik
Rzeczpospolita
Marek Hłasko wyjechał z Polski, ale obwiniał wszystkich o swoje złe samopoczucie i od wszystkich oczekiwał, że będą bardzo tęsknić.
 Lubię to Odpowiadać
Biden. Katolik na miarę swoich czasów 20. 11. 11:00 Biden. Katolik na miarę swoich czasów
Rzeczpospolita
Czekając na oficjalne wyniki wyborów prezydenckich, Donald Trump spędzał czas na polu golfowym w Wirginii, a Joe Biden m.in. w kościele św. Józefa w Wilmington w stanie Delaware. Dlaczego więc to ten pierwszy jest idolem części polskiej prawicy, która uważa go za obrońcę chrześcijańskich wartości, a drugi to „lewak", który ma je podeptać?
 Lubię to Odpowiadać
Dobry papież i źli bojarzy 20. 11. 11:00 Dobry papież i źli bojarzy
Rzeczpospolita
Wielu ludzi polskiego Kościoła zachowuje się jak zarządzający masą upadłościową, w której pamięć o polskim papieżu jest ostatnim znaczącym aktywem. Ale istnieje granica, do której można oddzielać głowę od reszty ciała, papieża – od Kościoła, któremu przewodzi.
 Lubię to Odpowiadać
Polska trzecią Jamajką! 20. 11. 11:00 Polska trzecią Jamajką!
Rzeczpospolita
Zabójczy algorytm, Bayer na Full, Hołownia w roli Brzęczka, a Górniak za dużo wie.
 Lubię to Odpowiadać
Tabu znikają na naszych oczach 20. 11. 11:00 Tabu znikają na naszych oczach
Rzeczpospolita
Siła protestów organizowanych przez Ogólnopolski Strajk Kobiet polega na tym, że ich uczestnicy przekraczają dotychczasowe granice. Chodzi o mówienie wprost o swoich doświadczeniach aborcyjnych, uszkadzanie elewacji kościołów czy przerywanie mszy. To otwiera pole do dyskusji, co w Polsce stanowi dziś jeszcze tabu.
 Lubię to Odpowiadać
Czaczkowska. Potrzeba nam polskiego Franciszka 20. 11. 11:00 Czaczkowska. Potrzeba nam polskiego Franciszka
Rzeczpospolita
Kto odbuduje nasz Kościół w Polsce? – to pytanie towarzyszy mi od kilku dni nieustannie. Trzęsienie ziemi dopiero się zaczęło. Trzech biskupów odwołanych i ukaranych, a sprawy kilku kolejnych w toku, zapewne w większości przypadków zakończą się tym samym. Można powiedzieć: nareszcie. Po niemal 20 latach różnych dokumentów Watykanu i polskiego Episkopatu (sic!), dekretów w sprawie walki z pedofilią – przez część naszych pasterzy latami ignorowanych – skuteczny w Polsce okazał się dopiero dekret...
 Lubię to Odpowiadać
O. Adam Żak: Przestępców w sutannach ukrywano 20. 11. 11:00 O. Adam Żak: Przestępców w sutannach ukrywano
Rzeczpospolita
Rok po wydaniu przez Jana Pawła II przepisów o najcięższych przestępstwach Niemcy mieli już swoje procedury, otworzyli biura, wyznaczyli ludzi do przyjmowania zgłoszeń. Przez osiem lat niewiele się działo. Fala zgłoszeń pojawiła się dopiero w 2010 r., bo musiały zaistnieć warunki, by ofiary poczuły się bezpiecznie i wyszły ze swoją krzywdą - mówi o. Adam Żak, Jezuita, dyrektor Centrum Ochrony Dziecka, koordynator Episkopatu ds. ochrony dzieci i młodzieży.
 Lubię to Odpowiadać
Pan Wojtek trafia do pakietu 20. 11. 11:00 Pan Wojtek trafia do pakietu
Rzeczpospolita
Spieszmy się kochać polityków mających własne zdanie. Tak szybko je tracą. W gronie posłów SLD był i taki, który w bardzo ważnym głosowaniu w sprawie aborcji okazał się jej przeciwnikiem. Wtedy jedynym z klubu. Szybko wystosował oświadczenie, że się pomylił. Uwierzono mu. Do czasu kolejnego głosowania, w którym także jako jedyny wyłamał się z proaborcyjnego szeregu. Również przez pomyłkę.
 Lubię to Odpowiadać
Posypią się fundamenty Kościoła 20. 11. 11:00 Posypią się fundamenty Kościoła
Rzeczpospolita
Instytucje rozpadają się powoli. Trochę jak budynki. Najpierw ich mieszkańcy tracą cierpliwość do remontów, więc na ścianach łuszczą się warstwy farby, kruszy tynk, próchnieją parapety. Potem zaczyna cieknąć dach, pojawiają się szpary w ścianach. Ludzie się wyprowadzają i budynki stają się niezamieszkałe. Z czasem ktoś wybija szyby w oknach, wyrywa framugi, w końcu załamuje się strop i w wyniku tej postępującej destrukcji zostają tylko ściany. Ale też do momentu, kiedy nie rozbierze ich nowy...
 Lubię to Odpowiadać
Nadchodzi zmierzch diesla. Firmy przechodzą na LNG 20. 11. 10:28 Nadchodzi zmierzch diesla. Firmy przechodzą na LNG
Rzeczpospolita
Floty liczone w tysiącach przechodzą na LNG.
 Lubię to Odpowiadać
Allegro pociągnęło w górę WIG20 20. 11. 10:24 Allegro pociągnęło w górę WIG20
Rzeczpospolita
Największe spółki zakończyły dzień powyżej poziomu 1800 pkt. Motorem napędowym wzrostu blue chips było Allegro. Dzięki temu WIG20 znalazł się na szczycie tabeli wzrostów wśród indeksów w Europie.
 Lubię to Odpowiadać
Katowice Airport: Październik z dużymi spadkami 20. 11. 10:14 Katowice Airport: Październik z dużymi spadkami
Rzeczpospolita
W październiku katowickie lotnisko obsłużyło niewiele ponad 93 tysiące pasażerów – o 266 tysięcy mniej niż w tym samym miesiącu w ubiegłym roku.
 Lubię to Odpowiadać
Tysiące osób pożegnało demonstranta z Mińska 20. 11. 10:11 Tysiące osób pożegnało demonstranta z Mińska
Rzeczpospolita
Tysiące ludzi w milczeniu podniosło ręce w powietrzu, trzymając w dłoniach kwiaty, na pogrzebie 31-letniego białoruskiego demonstranta Romana Bondarenki.
 Lubię to Odpowiadać
Fundacja Semper Simul przejęła kontrolę nad LPP 20. 11. 10:08 Fundacja Semper Simul przejęła kontrolę nad LPP
Rzeczpospolita
Założyciele odzieżowej grupy z Gdańska ukończyli zapowiedzianą wymianę akcji. Fundacja Jerzego Lubiańca za uprzywilejowane walory dostała równowartość 1,47 mld zł, co daje 8406 zł za walor. Taka jest też cena w wezwaniu na... 111 akcji.
 Lubię to Odpowiadać
Papież polubił zdjęcie modelki. Watykan prosi o wyjaśnienie 20. 11. 9:41 Papież polubił zdjęcie modelki. Watykan prosi o wyjaśnienie
Rzeczpospolita
Watykan zwrócił się do administracji Instagrama o zbadanie, w jaki sposób z profilu papieża Franciszka polubiono zdjęcie skąpo ubranej modelki z Brazylii.
 Lubię to Odpowiadać
W Holandii papierosy znikną z supermarketów 20. 11. 9:27 W Holandii papierosy znikną z supermarketów
Rzeczpospolita
Holandia wprowadzi zakaz sprzedaży papierosów i innych wyrobów tytoniowych w supermarketach od 2024 r. w celu zachęcenia większej liczby osób do rzucenia palenia.
 Lubię to Odpowiadać
Polityka, kryzys, Covid-19. Polska oczami młodych 20. 11. 9:22 Polityka, kryzys, Covid-19. Polska oczami młodych
Rzeczpospolita
Za najpoważniejsze problemy w Polsce uważają wzrost cen i kosztów utrzymania, opiekę zdrowotną, stan środowiska naturalnego i zagrożenie bezrobociem. Czują się przede wszystkim Polkami i Polakami, a w prawie takim samym stopniu utożsamiają się z Europą.
 Lubię to Odpowiadać
Belgijskie regiony zamykają swoje biuro w Warszawie 20. 11. 9:09 Belgijskie regiony zamykają swoje biuro w Warszawie
Rzeczpospolita
Belgijskie regiony Brukseli i Walonii zamknęły w piątek swoje biuro w Warszawie z powodu zagrożenia niezależności sądownictwa, wolności mediów oraz dyskryminacji osób homoseksualnych przez polski rząd.
 Lubię to Odpowiadać
Firmy topią ogromne kwoty na pozycjonowaniu w Google. Polski start-up opracował rozwiązanie 20. 11. 8:57 Firmy topią ogromne kwoty na pozycjonowaniu w Google. Polski start-up opracował rozwiązanie
Rzeczpospolita
Pozycjonowanie strony www to trudne zadanie – jednak znalezienie odpowiedniej firmy, która zrobi to za nas, również nie należy łatwych. Rynek usług SEO, czyli związanych z pozycjonowaniem w Google, jest nieuregulowany, a pieniądze klientów często trafiają do nieuczciwych lub niekompetentnych usługodawców. Z tym problemem zmierzył się polski start-up Senuto, tworząc platformę o nazwie SEO Match.
 Lubię to Odpowiadać
Dziewięciu zakładników przetrzymywanych w biurze w Tbilisi 20. 11. 8:54 Dziewięciu zakładników przetrzymywanych w biurze w Tbilisi
Rzeczpospolita
Radio Echo Kaukazu poinformowało, że uzbrojony mężczyzna wtargnął do jednego z biur na Prospekcie Ceretelego w Tbilisi i przetrzymuje w nim dziewięciu zakładników.
 Lubię to Odpowiadać
Greendustry Zabłocie: osiedle wśród zieleni 20. 11. 8:53 Greendustry Zabłocie: osiedle wśród zieleni
Rzeczpospolita
Przedsprzedaż mieszkań na osiedlu przy ul. Romanowicza na krakowskim Zabłociu rozpoczyna Quelle Locum.
 Lubię to Odpowiadać
Czechy: Zaproponowano przyjęcie pacjentów z zagranicy 20. 11. 8:33 Czechy: Zaproponowano przyjęcie pacjentów z zagranicy
Rzeczpospolita
Czeski minister zdrowia Jan Blatný zaproponował, aby do szpitali tymczasowych przyjąć pacjentów z zagranicy. Jego zdaniem placówki te nie będą prawdopodobnie wykorzystane przez zakażonych koronawirusem pacjentów z Czech.
 Lubię to Odpowiadać
Bronisław Komorowski przewieziony do szpitala w Warszawie 20. 11. 8:24 Bronisław Komorowski przewieziony do szpitala w Warszawie
Rzeczpospolita
Bronisław Komorowski będzie kontynuował w Warszawie leczenie po zakażeniu koronawirusem. Do tej pory były prezydent był pacjentem szpitala w Sejnach.
 Lubię to Odpowiadać
Ratownicy górniczy będą pracować w szpitalach tymczasowych 20. 11. 8:06 Ratownicy górniczy będą pracować w szpitalach tymczasowych
Rzeczpospolita
Lada dzień na Śląsku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym zostanie uruchomiony pierwszy w regionie szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19. Kolejne dwa - w ramach pomocy spółek skarbu państwa - powstają na lotnisku w Pyrzowicach i Ustroniu.
 Lubię to Odpowiadać
Polski Kościół potrzebuje rewolucji 20. 11. 7:48 Polski Kościół potrzebuje rewolucji
Rzeczpospolita
Kościół przeżywa kryzys, możliwe że największy od kilku wieków. W Polsce w centrum dyskusji nad przewinami hierarchów znalazł się Jan Paweł II. Jaka naprawdę była rola polskiego papieża w sprawie pedofilii wewnątrz Kościoła? Czy uda nam się wyjść z oblężonej twierdzy i oczyścić rozpadającą się wspólnotę? O tym wszystkim rozmawiają Hubert Salik i Michał Płociński w podcaście „Posłuchaj, Plus Minus”.
 Lubię to Odpowiadać
Powstał przewodnik prawny dla polskich rodzin za granicą 20. 11. 7:45 Powstał przewodnik prawny dla polskich rodzin za granicą
Rzeczpospolita
Rzecznik Praw Dziecka i Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomili internetowy przewodnik po 29 europejskich państwach, w którym podróżujące lub przebywające tam polskie rodziny z dziećmi znajdą najważniejsze informacje i kontakty prawne.
 Lubię to Odpowiadać
Lekarz z nocnej pomocy lekarskiej wyśle na test na Covid 20. 11. 7:44 Lekarz z nocnej pomocy lekarskiej wyśle na test na Covid
Rzeczpospolita
Na badanie rtPCR w kierunku koronawirusa skieruje także lekarz nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej, opieki paliatywnej i hospicyjnej oraz udzielający świadczeń w ramach opieki długoterminowej.
 Lubię to Odpowiadać
Jakie ubezpieczenie na narty w Polsce wybrać? 20. 11. 7:22 Jakie ubezpieczenie na narty w Polsce wybrać?
Rzeczpospolita
W Polsce nie brakuje pięknych kurortów zimowych zapewniających świetne warunki do jazdy na nartach. Podczas urlopu potrzebna jest ochrona, którą może zapewnić polisa skrojona na miarę indywidualnych potrzeb.
 Lubię to Odpowiadać
W sobotę konferencja premiera ws. walki z COVID-19 20. 11. 7:21 W sobotę konferencja premiera ws. walki z COVID-19
Rzeczpospolita
"W sobotę przed południem odbędzie konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego" - poinformował rzecznik rządu, Piotr Müller.
 Lubię to Odpowiadać
Kard. Gulbinowicz nie jest już honorowym obywatelem Wrocławia 20. 11. 7:19 Kard. Gulbinowicz nie jest już honorowym obywatelem Wrocławia
Rzeczpospolita
Rada Miejska Wrocławia przyjęła uchwałę w sprawie odebrania byłemu metropolicie wrocławskiemu kard. Henrykowi Gulbinowiczowi tytułu honorowego obywatela miasta.
 Lubię to Odpowiadać
Sklonował Instagrama, dostał pozew od Facebooka 20. 11. 7:18 Sklonował Instagrama, dostał pozew od Facebooka
Rzeczpospolita
Ensar Sahinturk, obywatel Turcji, który pozazdrościł sukcesów serwisom społecznościowym Facebooka, będzie miał potężne problemy. Sahinturk prowadził bowiem sieć witryn-klonów popularnego Instagrama.
 Lubię to Odpowiadać
Milik może wrócić do Ajaksu Amsterdam 20. 11. 7:08 Milik może wrócić do Ajaksu Amsterdam
Rzeczpospolita
Arkadiusz Milik, którego kontrakt z Napoli kończy się 30 czerwca 2021 roku, może wrócić do Ajaksu Amsterdam - piszą włoskie media, cytowane przez Onet.
 Lubię to Odpowiadać
Dzieci nie wrócą do szkół przed Świętami? 20. 11. 6:59 Dzieci nie wrócą do szkół przed Świętami?
Rzeczpospolita
Szkoły zamknięte aż do końca przerwy świąteczno-noworocznej - taki plan ma być obecnie rozważany przez ministrów według rozgłośni RMF FM.
 Lubię to Odpowiadać
Czarnek zapowiada 20. 11. 6:47 Czarnek zapowiada "ewolucyjne zmiany w kanonie lektur"
Rzeczpospolita
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział w Radiu Gdańsk, że „będą ewolucyjne zmiany w kanonie lektur”. - Są obszary, w których widzę bardzo dużą pustkę, choćby dziedzictwo wielkiej myśli filozoficznej i społecznej Jana Pawła II - podkreślił.
 Lubię to Odpowiadać
Pfizer złożył wniosek o rejestrację szczepionki na COVID w USA 20. 11. 6:44 Pfizer złożył wniosek o rejestrację szczepionki na COVID w USA
Rzeczpospolita
Koncern Pfizer poinformował o wystąpieniu do amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków FDA o wyrażenie zgody na używanie eksperymentalnej szczepionki na COVID opracowanej przez Pfizer i niemiecką firmę BioNTech w sytuacjach nadzwyczajnych (emergency use authorization) co umożliwiłoby, w warunkach epidemii, podawanie jej mieszkańcom USA.
 Lubię to Odpowiadać
BuzzFeed został właścicielem popularnego serwisu politycznego 20. 11. 6:43 BuzzFeed został właścicielem popularnego serwisu politycznego
Rzeczpospolita
Koncern medialny BuzzFeed kupił od Verizon Communications stronę newsową z blogami politycznymi HuffPost. To najnowszy przykład konsolidacji na rynku mediów elektronicznych – informuje Reuters.
 Lubię to Odpowiadać
Zakaz lotów – wraca kryterium współczynnika zakażeń 20. 11. 6:41 Zakaz lotów – wraca kryterium współczynnika zakażeń
Rzeczpospolita
W najnowszym projekcie rozporządzenia w sprawie zakazu jest jedna zmiana – nie będzie wolno latać tam, gdzie współczynnik zachorowań na covid-19 przekracza 440 na 100 tysięcy mieszkańców. Dotąd granicą było 90 przypadków.
 Lubię to Odpowiadać
3 mld zł na budowę lokalnych dróg 20. 11. 6:14 3 mld zł na budowę lokalnych dróg
Rzeczpospolita
Rząd dosypie kasy do budowy lokalnych dróg. Sejm zmienił ustawę o Funduszu Dróg Samorządowych dokładając do jego budżetu 3 mld zł. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na budowę obwodnic na drogach wojewódzkich, budowę lub remont dróg w największych miastach oraz zadania polegające na poprawie bezpieczeństwa pieszych.
 Lubię to Odpowiadać
OAB – ciężka choroba, którą można i trzeba leczyć 20. 11. 6:13 OAB – ciężka choroba, którą można i trzeba leczyć
Rzeczpospolita
Według Światowej Organizacji Toalet (World Toilet Organization) dziś na świecie więcej osób ma dostęp do telefonu komórkowego niż do sanitariatów. Jak więc wygląda codzienność osób z zespołem pęcherza nadreaktywnego? Dlaczego Polska, jako jedyny kraj UE, nie refunduje nowoczesnych leków na tę poważną chorobę, która potrafi zrujnować życie bardziej niż cukrzyca i nadciśnienie?
 Lubię to Odpowiadać
UE: Trzy kraje z wyższym wskaźnikiem zgonów na COVID od Polski 20. 11. 6:10 UE: Trzy kraje z wyższym wskaźnikiem zgonów na COVID od Polski
Rzeczpospolita
Z najnowszych danych europejskiego Centrum ds. Kontroli i Prewencji Chorób wynika, że w ciągu 14 dni liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców w Polsce wyniosła 869,4 - to mniej o 8,3 niż wczoraj. Liczba zgonów w ciągu 14 dni na 100 tys. mieszkańców w Polsce wyniosła 13,8 (wzrost o 0,7).
 Lubię to Odpowiadać
Wniosek opozycji o odwołanie Kaczyńskiego. 20. 11. 6:08 Wniosek opozycji o odwołanie Kaczyńskiego. "Chory z nienawiści"
Rzeczpospolita
Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej oraz Lewicy poinformowali w piątek o złożeniu do Sejmu wniosku o wotum nieufności wobec Jarosława Kaczyńskiego. - Sprawy w naszym kraju zmierzają w złym kierunku w związku z tym potrzebne są nadzwyczajne środki - powiedział Cezary Tomczyk, przewodniczący Koalicji Obywatelskiej.
 Lubię to Odpowiadać
Sawicki: Poradzimy sobie bez Pawła Kukiza 20. 11. 5:55 Sawicki: Poradzimy sobie bez Pawła Kukiza
Rzeczpospolita
Kiedy w rządzie jest Jarosław Kaczyński, to działania władzy są kompletnie nieprzewidywalne – ocenił Marek Sawicki, z PSL, w rozmowie z Zuzanną Dąbrowską.
 Lubię to Odpowiadać
Większość sejmowa w praktyce ma się dobrze 20. 11. 5:46 Większość sejmowa w praktyce ma się dobrze
Rzeczpospolita
Czy rząd odmrozi gospodarkę? Co się dzieje w obozie władzy? Jakie będą losy polskiego weta dla unijnego budżetu? Komu zależy na eskalacji sporu ze Strajkiem Kobiet? Najważniejsze wydarzenia polityczne minionego tygodnia komentują Michał Kolanko i Michał Szułdrzyński.
 Lubię to Odpowiadać
Marek Belka: Ziobro zachowuje się jak nadpremier 20. 11. 5:34 Marek Belka: Ziobro zachowuje się jak nadpremier
Rzeczpospolita
- Zbigniew Ziobro zachowuje się jak premier albo nadpremier. To skandaliczne, ale to problem koalicji rządzącej - ocenił Marek Belka w programie "Onet Rano".
 Lubię to Odpowiadać
Na wrocławskim lotnisku będzie można zrobić test na koronawirusa 20. 11. 5:26 Na wrocławskim lotnisku będzie można zrobić test na koronawirusa
Rzeczpospolita
W najbliższy poniedziałek, 23 listopada, Port Lotniczy Wrocław uruchomi punkt, w którym będzie można wykonać test na obecność wirusa SARS-CoV-2.
 Lubię to Odpowiadać
Grecja: Rząd przejmuje dwa prywatne szpitale 20. 11. 5:22 Grecja: Rząd przejmuje dwa prywatne szpitale
Rzeczpospolita
Ministerstwo zdrowia Grecji poinformowało, że przejmie dwie prywatne kliniki oraz ich personel w północnej Grecji, ze względu na duże obciążenie publicznych placówek służby zdrowia w tym regionie w związku z drugą falą epidemii COVID-19.
 Lubię to Odpowiadać
Lewis Hamilton przegrał proces z marką zegarków… Hamilton 20. 11. 5:19 Lewis Hamilton przegrał proces z marką zegarków… Hamilton
Rzeczpospolita
Lewis Hamilton domagał się, by szwajcarska marka zegarków Hamilton, istniejąca od ponad stu lat, nie wykorzystywała jego nazwiska
 Lubię to Odpowiadać
Ligi zagraniczne: w Anglii mistrz gra z liderem 20. 11. 5:08 Ligi zagraniczne: w Anglii mistrz gra z liderem
Rzeczpospolita
Broniący tytułu Liverpool podejmie w niedzielę Leicester. Szlagiery w Hiszpanii, we Włoszech i we Francji.
 Lubię to Odpowiadać
Lekarze chcą pół miliona odszkodowania za śmierć na Covid 20. 11. 5:06 Lekarze chcą pół miliona odszkodowania za śmierć na Covid
Rzeczpospolita
Co najmniej do 500 tys. zł powinno wzrosnąć odszkodowanie medyka za śmierć na Covid-19, a dodatek za pracę z chorymi na koronawirusa powinien objąć wszystkich lekarzy – uważa Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy (OZZL).
 Lubię to Odpowiadać
Pacjenci z COVID-19 najbardziej zakaźni na początku choroby? 20. 11. 4:44 Pacjenci z COVID-19 najbardziej zakaźni na początku choroby?
Rzeczpospolita
Z badań brytyjskich naukowców wynika, że koronawirus najprawdopodobniej przenosi się w ciągu pierwszych pięciu dni od wystąpienia objawów u osoby zainfekowanej. Jak wskazują eksperci, pacjenci mieli najwyższy poziom wirusa we wczesnej fazie choroby, a wirus zdolny do replikacji został wykryty do dziewięciu dni po wystąpieniu objawów.
 Lubię to Odpowiadać
Sawicki: Zjednoczona Prawica krzyczy 20. 11. 4:43 Sawicki: Zjednoczona Prawica krzyczy "Nie chcemy UE"
Rzeczpospolita
Gościem programu Zuzanny Dąbrowskiej #RZECZoPOLITYCE był Marek Sawicki, były minister rolnictwa, poseł PSL.
 Lubię to Odpowiadać
Świadectwa z Sobiboru wkrótce w muzeum 20. 11. 4:34 Świadectwa z Sobiboru wkrótce w muzeum
Rzeczpospolita
Budowa Muzeum – Miejsca Pamięci na terenie byłego obozu zagłady w Sobiborze (Lubelskie) jest na finiszu.
 Lubię to Odpowiadać
IGHP: Fala zwolnień zalewa polskie hotele 20. 11. 4:32 IGHP: Fala zwolnień zalewa polskie hotele
Rzeczpospolita
Od początku roku do końca października pracę straciło 38 procent zatrudnionych w hotelarstwie – donosi Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego.
 Lubię to Odpowiadać
Lepiej nie wydawać na test na Covid-19 bez wskazówek specjalisty 20. 11. 4:18 Lepiej nie wydawać na test na Covid-19 bez wskazówek specjalisty
Rzeczpospolita
Jedynym efektem komercyjnego testu na Covid-19 może Szczepionki oparte o mRNA, takie jak testowane przeciw Covid-19, są z zasady najbezpieczniejsze – mówi dr n. med. Matylda Kłudkowska, wiceprezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych. kieszeni
 Lubię to Odpowiadać
Budka: Proponujemy uchwałę Senatu ws. budżetu UE 20. 11. 4:06 Budka: Proponujemy uchwałę Senatu ws. budżetu UE
Rzeczpospolita
Koalicja Obywatelska zaproponuje, by Senat RP podjął uchwałę wzywająca rząd do jak najszybszego osiągnięcia wynegocjowanego porozumienia budżetowego - zapowiedział przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Borys Budka.
 Lubię to Odpowiadać
Douglas Stuart zwycięzcą Booker Prize 2020 20. 11. 4:04 Douglas Stuart zwycięzcą Booker Prize 2020
Rzeczpospolita
Zwycięzcą The Booker Prize 2020, najbardziej prestiżowej brytyjskiej nagrody literackiej, został Douglas Stuart za debiutancką książkę „Shuggie Bain”.
 Lubię to Odpowiadać
Szef GIS Jarosław Pinkas odchodzi ze stanowiska 20. 11. 4:03 Szef GIS Jarosław Pinkas odchodzi ze stanowiska
Rzeczpospolita
Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas złożył rezygnację - poinformował rzecznik rządu Piotr Mueller.
 Lubię to Odpowiadać
Przemysł w doskonałej formie. Najlepszy wynik w tym roku 20. 11. 4:00 Przemysł w doskonałej formie. Najlepszy wynik w tym roku
Rzeczpospolita
Produkcja sprzedana przemysłu wzrosła w październiku o 1 proc. rok do roku. Po korekcie o wpływ czynników sezonowych, to wynik najlepszy w tym roku.
 Lubię to Odpowiadać
Bodnar chce kontroli NFZ w szpitalach 20. 11. 4:00 Bodnar chce kontroli NFZ w szpitalach "covidowych"
Rzeczpospolita
Narodowy Fundusz Zdrowia powinien skontrolować szpitale „covidowe”, czy nie dochodzi w nich do naruszania praw pacjentów - uważa Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar.
 Lubię to Odpowiadać
Więcej czasu na przekazanie zaliczek PIT. Kto skorzysta? 20. 11. 3:53 Więcej czasu na przekazanie zaliczek PIT. Kto skorzysta?
Rzeczpospolita
Przedsiębiorcy z branż najbardziej dotkniętych obostrzeniami, będą mogli później przekazać do urzędu pobrane od pracowników zaliczki i zryczałtowany podatek. Rozporządzenie w tej sprawie weszło wczoraj w życie.
 Lubię to Odpowiadać
Łomża VIVE Kielce błyszczy w Lidze Mistrzów 20. 11. 3:47 Łomża VIVE Kielce błyszczy w Lidze Mistrzów
Rzeczpospolita
Podopieczni Tałanta Dujszebajewa wygrali z Vardarem Skopje 33:29 i zrobili kolejny krok w kierunku awansu do ćwierćfinału. Łomża VIVE Kielce na półmetku rozgrywek jest liderem grupy.
 Lubię to Odpowiadać
Są pierwsze recenzje „Cyberpunka”. Podziw, ale i rozczarowanie 20. 11. 3:38 Są pierwsze recenzje „Cyberpunka”. Podziw, ale i rozczarowanie
Rzeczpospolita
Gra może przebić wysokie oczekiwania graczy, choć nieukończona wersja nadal zawiera dużo drobnych błędów – ocenili dziennikarze branżowi w przedpremierowych recenzjach.
 Lubię to Odpowiadać
20. 11. 3:37 Kancelaria Linklaters doradzała Celsa Huta Ostowiec
Rzeczpospolita
Kancelaria Linklaters doradzała na rzecz Celsa Huta Ostrowiec sp. z o.o., jednego z największych producentów stali w Europie, w związku z nabyciem 100% udziałów w Stal-Service sp. z o.o.
 Lubię to Odpowiadać
Administracja Trumpa wstrzyma programy stymulacyjne 20. 11. 3:33 Administracja Trumpa wstrzyma programy stymulacyjne
Rzeczpospolita
Steven Mnuchin, amerykański sekretarz skarbu, zdecydował, że po 31 grudnia nie będzie przedłużonych kilka programów stymulacyjnych realizowanych wspólnie z Rezerwą Federalną. Chodzi o programy pożyczkowe, w tym mechanizm wsparcia dla małego i średniego budżetu. Fed wyraził sprzeciw wobec decyzji Departamentu Skarbu.
 Lubię to Odpowiadać
Brytyjski minister zdrowia: Może spotkamy się w święta 20. 11. 3:29 Brytyjski minister zdrowia: Może spotkamy się w święta
Rzeczpospolita
Wielka Brytania może poluzować obostrzenia funkcjonujące w kraju w ramach wprowadzonego w nim lockdownu, aby umożliwić rodzinom wspólne spędzenie świąt Bożego Narodzenia, ponieważ widać oznaki, że krzywa wzrostu liczby zakażeń koronawirusem w kraju zaczęła się wypłaszczać w wyniku wprowadzonych obostrzeń - poinformował minister zdrowia Wielkiej Brytanii, Matt Hancock.
 Lubię to Odpowiadać
Kościół z tymi biskupami nie ma przyszłości 20. 11. 3:00 Kościół z tymi biskupami nie ma przyszłości
Rzeczpospolita
Kościół w Polsce, taki, jaki jest – z generacją biskupów, która nie zdała egzaminu z kryzysu – nie ma przyszłości. Albo będzie to w przyszłości Kościół dotykalnej, wspólnotowej modlitwy, albo nie będzie go wcale.
 Lubię to Odpowiadać
McCarrick. Demon w kardynalskich szatach 20. 11. 3:00 McCarrick. Demon w kardynalskich szatach
Rzeczpospolita
Theodore McCarrick nie jest mistrzem zła ani genialnym oszustem. Był owocem systemu, który przez lata niszczył Kościół, a który on potrafił po mistrzowsku wykorzystać dla własnej kariery.
 Lubię to Odpowiadać
Co zgubiło Donalda Trumpa? 20. 11. 3:00 Co zgubiło Donalda Trumpa?
Rzeczpospolita
Donalda Trumpa można uznać za nieudaną receptę na kryzys amerykańskiej tożsamości. Ale czy zamykający mu dziś usta postępowcy niosą ze sobą nadzieję? Zależy komu.
 Lubię to Odpowiadać
Każdy chce być jak Michael Jordan 20. 11. 3:00 Każdy chce być jak Michael Jordan
Rzeczpospolita
Serial „Ostatni taniec" był sensacją czasu izolacji, a potem zdobył telewizyjną Emmy dla najlepszego dokumentu. Teraz swoje produkcje planują kolejne gwiazdy NBA oraz piłkarz David Beckham.
 Lubię to Odpowiadać
Rak. Pisarz małych ojczyzn 20. 11. 3:00 Rak. Pisarz małych ojczyzn
Rzeczpospolita
Chciałbym wykreować rzeczywistość, która odpowiedziałaby na pytanie, jak wyglądałby nasz świat, gdyby to gnoza, a nie chrześcijaństwo, wygrała i to ona sprawowała rząd dusz w Europie – mówi Katarzynie Płachcie pisarz Radek Rak, laureat Nagrody Nike 2020.
 Lubię to Odpowiadać
Polaków mordowano wszędzie: we wsiach, w lasach, łagrach 20. 11. 3:00 Polaków mordowano wszędzie: we wsiach, w lasach, łagrach
Rzeczpospolita
Dzieciństwo w strachu i głodzie zakończyło się wraz z zabiciem połowy jego rodziny i zsyłką. Jako żołnierz Ludowego Wojska Polskiego po 1956 r. Henryk Majewski uwierzył w socjalizm. Aż przyszła inwazja na Czechosłowację.
 Lubię to Odpowiadać
Matyja: Kościół dla wielu jest strukturą toksyczną 20. 11. 3:00 Matyja: Kościół dla wielu jest strukturą toksyczną
Rzeczpospolita
Radykalizacja haseł antykościelnych nie zniechęciła społeczeństwa do protestujących i ich postulatów, wręcz przeciwnie. Stanęliśmy u progu zmiany ustrojowej, która może zredefiniować stosunki państwo–Kościół, choć stanie się to dopiero po zmianie władzy - mówi dr hab. Rafał Matyja, historyk i politolog.
 Lubię to Odpowiadać
Szwedzka Akademia Nauk: Przemyślmy kwestię masek 20. 11. 2:49 Szwedzka Akademia Nauk: Przemyślmy kwestię masek
Rzeczpospolita
Szwecja powinna przemyśleć swoją decyzję dotyczącą tego, by nie rekomendować noszenia masek przez obywateli w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się koronawirusa w związku z drugą falą epidemii - apelują naukowcy ze szwedzkiej Królewskiej Akademii Nauk.
 Lubię to Odpowiadać
PiS wprowadza podwyżki w rządzie tylnymi drzwiami 20. 11. 2:25 PiS wprowadza podwyżki w rządzie tylnymi drzwiami
Rzeczpospolita
Co czwarty członek rządu dostanie 100 proc. podwyżkę. To element trwającej wciąż rekonstrukcji rządu i nowelizacji ustawy o działach administracji rządowej, która w ekspresowym tempie przechodzi właśnie przez Sejm - informuje portal Onet.pl.
 Lubię to Odpowiadać
Tajwan odwiedzi kolejny przedstawiciel administracji USA 20. 11. 2:17 Tajwan odwiedzi kolejny przedstawiciel administracji USA
Rzeczpospolita
Andrew Wheeler, stojący na czele Amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska, odwiedzi Tajwan - poinformował premier tamtejszego rządu Su Tseng-chang. To trzecia od sierpnia wizyta wysokiej rangi urzędnika amerykańskiej administracji na Tajwanie.
 Lubię to Odpowiadać
Komisja Europejska zaleca szybkie testy antygenowe 20. 11. 2:12 Komisja Europejska zaleca szybkie testy antygenowe
Rzeczpospolita
Komisja Europejska rekomenduje państwom członkowskim, by stosowały szybkie testy antygenowe do diagnostyki covid-19. To kolejny krok ku wspólnemu podejściu i skuteczniejszym strategiom prowadzenia badań w Unii Europejskiej.
 Lubię to Odpowiadać
GPW: WIG20 oddala się od 1800 pkt. 20. 11. 2:09 GPW: WIG20 oddala się od 1800 pkt.
Rzeczpospolita
Krótko po otwarciu piątkowego handlu WIG20 znajduje się na poziomie 1782 pkt, co oznacza spadek o 0,4 proc.
 Lubię to Odpowiadać
J.W. Construction głębiej pod kreską 20. 11. 1:58 J.W. Construction głębiej pod kreską
Rzeczpospolita
Straty to efekt znacznie mniejszej liczby przekazanych mieszkań i zamrożenia działalności hoteli.
 Lubię to Odpowiadać
Chiny: Pięć zakażeń - zamknięto szpital i przedszkole 20. 11. 1:57 Chiny: Pięć zakażeń - zamknięto szpital i przedszkole
Rzeczpospolita
Władze Tiencinu, położonego na północy Chin miasta, jednego z największych portów świata, zamknęły szpital, przedszkole i poddały izolacji osiedle mieszkaniowe po wykryciu czterech lokalnych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.
 Lubię to Odpowiadać
Brytyjczycy testują 48-tonowe zestawy 20. 11. 1:51 Brytyjczycy testują 48-tonowe zestawy
Rzeczpospolita
Nowy limit ma zwiększyć popularność transportu intermodalnego.
 Lubię to Odpowiadać
UE zapłaci ponad 10 mld dolarów za szczepionki na COVID 20. 11. 1:33 UE zapłaci ponad 10 mld dolarów za szczepionki na COVID
Rzeczpospolita
UE ma zapłacić ponad 10 mld dolarów, aby zakupić setki milionów dawek eksperymentalnej szczepionki na COVID-19 opracowanej przez amerykański koncern Pfizer i niemiecką firmę BioNTech oraz szczepionki niemieckiego koncernu CureVac - powiedział w rozmowie z Reutersem przedstawiciel władz Wspólnoty.
 Lubię to Odpowiadać
Kreta najodporniejsza na koronawirusa 20. 11. 1:02 Kreta najodporniejsza na koronawirusa
Rzeczpospolita
Heraklion na Krecie i Faro w Portugalii to miasta, do których, mimo pandemii koronawirusa, turyści latali najchętniej.
 Lubię to Odpowiadać
Suski: Nie jest łatwo przywrócić praworządność w Polsce 20. 11. 1:01 Suski: Nie jest łatwo przywrócić praworządność w Polsce
Rzeczpospolita
Od paru lat słyszymy "będziesz siedzieć", różne słowa na "w", to prezes (Jarosław Kaczyński) powiedział, że gdyby w Polsce była praworządność to niektórzy z dziś rozrabiających spędzaliby czas wolny w innym miejscu - mówił w rozmowie z RMF FM poseł PiS Marek Suski.
 Lubię to Odpowiadać
Nowe branże objęte pomocą z tarczy 6.0 20. 11. 0:55 Nowe branże objęte pomocą z tarczy 6.0
Rzeczpospolita
Zwolnienie ze składek, 2 tys. zł postojowego, 5 tys. zł dotacji i 2 tys. zł dotacji do pensji pracowników przez trzy miesiące także dla kin, szkół tańca i rehabilitantów.
 Lubię to Odpowiadać
Po wyroku NSA fiskus znów zarobi na odsetkach 20. 11. 0:49 Po wyroku NSA fiskus znów zarobi na odsetkach
Rzeczpospolita
Oprocentowanie orzeczone za brak wykupu w terminie nieruchomości przez miasto to przychód, od którego płaci się PIT.
 Lubię to Odpowiadać
Wcale nie tak łatwo skorzystać z ulgi na złe długi 20. 11. 0:47 Wcale nie tak łatwo skorzystać z ulgi na złe długi
Rzeczpospolita
Przedsiębiorca, który nie dostał zapłaty za usługę lub towar, może odliczyć wierzytelność od dochodu. Jednak pod pewnymi warunkami.
 Lubię to Odpowiadać
Brak jasności ws. opłat „małpkowej 20. 11. 0:43 Brak jasności ws. opłat „małpkowej" i cukrowej
Rzeczpospolita
Przepisy o nowych opłatach mogą nastręczać trudności, a oficjalnych wyjaśnień nie wydano.
 Lubię to Odpowiadać
Kara za brak szczepień na COVID? 20. 11. 0:38 Kara za brak szczepień na COVID? "Często kara śmierci"
Rzeczpospolita
- Trudno jest mi wyobrazić sobie, że łapie się obywatela na ulicy i się go szczepi przymusowo. Trudno też wyobrazić sobie, że się go karze, gdy się nie zaszczepi - powiedział prof. Andrzej Horban, krajowy konsultant ds. chorób zakaźnych i główny doradca premiera ds. walki z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2, pytany w Polskim Radiu o ewentualny obowiązek szczepień na COVID.
 Lubię to Odpowiadać
20. 11. 0:38 Sąd: stowarzyszenie może wciąż walczyć ws. masztu
Rzeczpospolita
Odmowa dopuszczenia organizacji społecznej do postępowania naruszała przepisy.
 Lubię to Odpowiadać
Czy w grudniu dzieci wrócą do szkół? Müller: Nie ma decyzji 20. 11. 0:32 Czy w grudniu dzieci wrócą do szkół? Müller: Nie ma decyzji
Rzeczpospolita
Część osób podziela ten pogląd, to skojarzenie, zwłaszcza wśród osób, które lepiej znają historię, się pojawia - mówił w TVN24 rzecznik rządu Piotr Müller pytany o słowa Jarosława Kaczyńskiego w Sejmie. Wicepremier zwracając się do posłanek i posłów opozycji apelował o "zdjęcie błyskawic SS-mańskich" mając na myśli symbol Strajku Kobiet (czerwona, pojedyncza błyskawica).
 Lubię to Odpowiadać
W czasie pandemii też można liczyć na pomoc prawną 20. 11. 0:29 W czasie pandemii też można liczyć na pomoc prawną
Rzeczpospolita
Prawnik pomoże bezpłatnie sprawdzić, czy wypowiedzenie umowy o pracę było legalne, napisze pozew rozwodowy i doradzi samozatrudnionemu.
 Lubię to Odpowiadać
Tajwan rozpoczyna budowę nowych okrętów podwodnych 20. 11. 0:21 Tajwan rozpoczyna budowę nowych okrętów podwodnych
Rzeczpospolita
Tajwan w przyszłym tygodniu rozpocznie budowę pierwszego z ośmiu nowych, zaprojektowanych na wyspie okrętów podwodnych - poinformowało Tajpej w piątek.
 Lubię to Odpowiadać
górę

Data ustawienia

Dziś jest Sobota, 28. listopada 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Blisko

Ta witryna internetowa wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na witrynie i akceptując niniejszą politykę, użytkownik wyraża zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie zgodnie z warunkami niniejszej polityki.

Kontynuować