Z powrotem Wyborcza Wtorek, 1. grudnia 2020
Szukanie Sekcje 1. 12.

Wyborcza

Wtorek, 1. grudnia 2020
Close
Reklama
1. 12. 2020, 23:58 Puszcza Amazońska znika w rekordowym tempie. Rząd Brazylii podał nowe dane o wycince i przyznaje się do błędów
Wyborcza
O 11 tys. km kw. zmniejszyła się w 2020 roku powierzchnia Puszczy Amazońskiej. To największa dewastacja od 12 lat. Rząd prezydenta Bolsonaro, który dotąd zachęcał do eksploatowania puszczy, pod naciskiem krytyki zaczyna zmieniać ton.
 Lubię to Odpowiadać
1. 12. 2020, 23:55 Przecieki demoralizują otoczenie Łukaszenki. Czy piramida władzy pęka od wewnątrz?
Wyborcza
Reżim Aleksandra Łukaszenki zaczyna "przeciekać". Prawdopodobnie w ten sposób ktoś wewnątrz piramidy władzy chce wpłynąć na układ sił w otoczeniu białoruskiego dyktatora. Na jej monolicie pojawiły się rysy.
 Lubię to Odpowiadać
1. 12. 2020, 23:03 Bośnia 25 lat po wojnie: Nacjonaliści z gwarancją władzy, młodzież myśli tylko o emigracji
Wyborcza
W Bośni 25 lat po podpisaniu układu pokojowego w Dayton wojenna przemoc gładko przekształciła się w powojenną przestępczość. W niewielkim kraju jest piętnaście rządów - jeden przypada na niecałe ćwierć miliona mieszkańców
 Lubię to Odpowiadać
1. 12. 2020, 16:55 Real Madryt nad przepaścią w Lidze Mistrzów. Zinedine Zidane: Nie rezygnuję
Wyborcza
Szachtar Donieck pokonał Real Madryt 2:0 i przed ostatnią kolejką w Lidze Mistrzów postawił Królewskich w arcytrudnym położeniu.
 Lubię to Odpowiadać
1. 12. 2020, 14:18 Kaczyńskiemu termin nie na rękę. Sejm zagłosuje nad wotum nieufności dla wicepremiera
Wyborcza
Wniosek o wotum nieufności dla wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego na najbliższym posiedzeniu Sejmu - Koalicja Obywatelska przypomina się PiS, a spekulacje przecina wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.
 Lubię to Odpowiadać
1. 12. 2020, 13:14 Na Białorusi powstanie platforma rejestrująca przestępstwa siłowików. Ujawniono też kolejne dane funkcjonariuszy
Wyborcza
Białoruska opozycja znów uderza w siłowików, fundament reżimu Aleksandra Łukaszenki. Do sieci wyciekło już co najmniej 10 tys. nazwisk funkcjonariuszy. A przestępstwa, których się dopuszczają, mają być rejestrowane na specjalnej platformie.
 Lubię to Odpowiadać
1. 12. 2020, 12:48 Kluczowy dla Polski wyrok ze Strasburga: sąd z wadliwie powołanym sędzią to nie sąd
Wyborcza
- Obywatel Islandii został pozbawiony prawa do rzetelnego procesu, bo wyrok w jego sprawie wydał sędzia powołany z rażącym naruszeniem prawa - orzekł Trybunał w Strasburgu. Orzeczenie będzie miało kluczowe znaczenie dla Polski.
 Lubię to Odpowiadać
1. 12. 2020, 12:29 Polska przed TSUE. W Luksemburgu Tuleya i Juszczyszyn słuchają, jak rząd broni Izby Dyscyplinarnej
Wyborcza
Aż pięć krajów wspierało dziś Komisję Europejską na rozprawie TSUE o systemie dyscyplinowania sędziów w Polsce. - Jesteśmy w sądzie, a wysłuchaliśmy manifestów politycznych - broniła się wiceminister Anna Dalkowska.
 Lubię to Odpowiadać
1. 12. 2020, 12:17 Solorz będzie osobiście nadzorować elektrownie ZE PAK na węgiel brunatny
Wyborcza
Miliarder Zygmunt Solorz został powołany do rady nadzorczej kontrolowanych przez siebie elektrowni ZE PAK. Wcześniej prezesem tej spółki został Piotr Woźny, były pełnomocnik premiera Mateusza Morawieckiego ds. programu "Czyste powietrze".
 Lubię to Odpowiadać
1. 12. 2020, 12:00 Czy naprawdę odkryliśmy dom Jezusa?
Wyborcza
Angielski archeolog uważa, że dom, w którym Maria i Józef wychowywali Jezusa, znajduje się w podziemiach klasztoru Sióstr Nazaretanek w centrum Nazaretu.
 Lubię to Odpowiadać
1. 12. 2020, 11:25 Holandia zaskarży Polskę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej
Wyborcza
Holenderska Izba Reprezentantów podjęła uchwałę zobowiązującą rząd do postawienia Polski przed Trybunałem Sprawiedliwości UE za naruszenie praworządności.
 Lubię to Odpowiadać
1. 12. 2020, 10:45 Europoseł Orbána przyłapany na seksparty w Brukseli. Błyskawicznie zrezygnował ze stanowisk
Wyborcza
József Szájer, jeden z założycieli węgierskiego Fideszu i architekt węgierskiego autorytaryzmu, złamał epidemiczne obostrzenia podczas seksparty w stolicy Belgii. Przed policją uciekał po rynnie.
 Lubię to Odpowiadać
1. 12. 2020, 10:43 Skandal na Węgrzech. Dyrektor państwowego muzeum nazywa Europę "komorą gazową Sorosa"
Wyborcza
Węgierski Komitet Żydowski oraz opozycja domagają się odwołania Szilarda Demetera, dyrektora Muzeum Literatury im. Petöfiego w Budapeszcie. O Węgrach i Polakach napisał, że są "nowymi Żydami", George'a Sorosa zaś nazwał "liberalnym Führerem".
 Lubię to Odpowiadać
1. 12. 2020, 10:35 W pandemii COVID-19 nie zapominajmy o HIV
Wyborcza
Dziś Światowy Dzień AIDS. Z tej okazji Czerwone kokardki "Razem przeciw HIV" rozświetliły ulice polskich miast.
 Lubię to Odpowiadać
1. 12. 2020, 10:09 Opozycja powinna wspólnymi siłami przeprowadzić kampanię przeciw wetowaniu budżetu UE
Wyborcza
Opozycja pilnie powinna wystartować ze wspólną kampanią przeciw antyunijnej awanturze. Nie tworząc koalicji, nie pracując nad wspólnym programem - na razie w tej jednej sprawie.
 Lubię to Odpowiadać
1. 12. 2020, 9:44 Stephanie Frappart sędzią w męskiej Lidze Mistrzów. "To przełomowa decyzja"
Wyborcza
Francuzka Stephanie Frappart będzie pierwszą kobietą, która poprowadzi mecz w męskiej Lidze Mistrzów. - To pokazuje, że już nie liczy się to, co kto ma między nogami - przekonuje polska sędzia międzynarodowa, Michalina Diakow.
 Lubię to Odpowiadać
1. 12. 2020, 9:30 "Solidarność" ruga Morawieckiego, PiS ściga się z czasem w sprawie niedzieli handlowej 6 grudnia
Wyborcza
Związek strofuje premiera, zarzucając mu chodzenie na pasku zagranicznego kapitału, a konkretnie wielkich zachodnich sieci handlowych. Czy PiS w ogóle zdąży uchwalić otwarcie sklepów 6 grudnia, w mikołajki?
 Lubię to Odpowiadać
1. 12. 2020, 9:26 Młodzi rozbudzili się obywatelsko. Jak ich mądrze wspierać?
Wyborcza
Rok 2020 jest przełomowy dla edukacji obywatelskiej. Przeniesienie życia do sieci ułatwia oddolne inicjatywy, ale może utrudniać porozumienie - wynika z Deklaracji Europejskiej Sieci Edukacji Obywatelskiej.
 Lubię to Odpowiadać
1. 12. 2020, 9:17 Kim Dżong Un - i milion Chińczyków - zaszczepiony chińską szczepionką na COVID-19
Wyborcza
Chińczycy przed wyjazdem za granicę aplikują sobie "eksperymentalną" szczepionkę Sinopharm. Pekin zaczyna jej używać jako narzędzia w dyplomacji. Ryzykiem powikłań mało kto się przejmuje.
 Lubię to Odpowiadać
1. 12. 2020, 9:14 Niemcy. Samochód wjechał na deptak, nie żyją dwie osoby
Wyborcza
Przynajmniej dwie osoby nie żyją, a kilka zostało rannych w wyniku wypadku w zachodnich Niemczech. Policja ujęła już sprawcę.
 Lubię to Odpowiadać
1. 12. 2020, 8:59 USA: odchodzi Scott Atlas, doradca Trumpa, który walczył z lockdownami
Wyborcza
Namawiał, by zamiast walczyć z pandemią, pozwolić Amerykanom zakażać się wirusem. Choć jest radiologiem, miał w administracji więcej do powiedzenia niż zakaźnicy. Ulubiony doradca medyczny Donalda Trumpa opuszcza dziś Biały Dom.
 Lubię to Odpowiadać
1. 12. 2020, 8:41 Niemcy zdelegalizowały kolejną organizację neonazistowską. Zatrzymania w trzech landach
Wyborcza
Policja zatrzymała trzynastu członków grupy "Wilcza Brygada 44" ("Wolfsbrigade 44"). Jej symbolika nawiązywała do dywizji Oskara Dirlewangera, zbrodniarza wojennego i rzeźnika Powstania Warszawskiego.
 Lubię to Odpowiadać
1. 12. 2020, 7:13 Naukowcy zaniepokojeni referatem Czarnka. "Sprzeczność z ideą uniwersytetu"
Wyborcza
- Każdy student ma prawo do swojego światopoglądu - podkreśla w swoim stanowisku Rada Główna Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ma nadzieję, że słowa wygłoszone przez Czarnka w Toruniu to jedynie osobiste poglądy szefa resortu, a nie program dla uczelni.
 Lubię to Odpowiadać
1. 12. 2020, 7:02 Czy prezydent sobie poszusuje? Schetyna: Duda nie zdaje sobie sprawy z sytuacji
Wyborcza
- Prezydent jest znanym miłośnikiem narciarstwa, jest więc zainteresowany, by stoki narciarskie były otwarte - tak marszałek Sejmu Ryszard Terlecki skomentował informacje, że prezydent Andrzej Duda dzwonił do wicepremiera Jarosława Gowina grożąc wetem w sprawie zamknięcia stoków.
 Lubię to Odpowiadać
1. 12. 2020, 6:58 6 mln głosów różnicy między Bidenem a Trumpem. Jak powtórzyć to gdzie indziej?
Wyborcza
Na początku roku Orbán oświadczył: "Myśleliśmy, że Europa jest naszą przyszłością; dziś wiemy, że to my jesteśmy przyszłością Europy". Teraz, pod koniec roku i po porażce Trumpa wiemy jeszcze więcej.
 Lubię to Odpowiadać
1. 12. 2020, 6:57 IPN chce uchylenia immunitetu sędziemu Sądu Najwyższego
Wyborcza
Śledczy z IPN wystąpili do Sądu Najwyższego z wnioskiem o zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej sędziego Józefa Iwulskiego.
 Lubię to Odpowiadać
1. 12. 2020, 6:37 Wygrywamy z epidemią? Nie, to obywatele pokazują, że już nie wierzą w kłamstwa rządu
Wyborcza
Im częściej Morawiecki kłamie, tym mniej mu ufamy i rzadziej słuchamy nakazów i rad, tym więcej jest zakażonych, chorych i zmarłych. Chory kraj.
 Lubię to Odpowiadać
1. 12. 2020, 6:25 Kolejne pożary w Australii. Ogień pustoszy rajską wyspę, grożąc ekologiczną katastrofą
Wyborcza
Rok po wielkiej fali pożarów Australijczycy znów walczą z ogniem. Spłonęła już blisko połowa lasów na Wielkiej Wyspie Piaszczystej, a rekordowe upały znacznie utrudniają akcję gaśniczą. Eksperci ostrzegają: Miejscowy ekosystem może się już nie podnieść.
 Lubię to Odpowiadać
1. 12. 2020, 5:59 Zaskakujące odkrycie. Aligatorom też odrastają ogony
Wyborcza
Do tej pory wydawało się, że wśród tzw. owodniowców umiejętność regeneracji utraconych części ciała posiadają tylko niewielkie gady.
 Lubię to Odpowiadać
1. 12. 2020, 5:08 Prof. Cześnik: Rząd Kaczyńskiego jest na równi pochyłej. Jego państwo butwieje, pora myśleć o nowym
Wyborcza
Na tym właśnie - w największym skrócie - polega brak praworządności, że prezes partii może nieformalnie zablokować wyrok sądu konstytucyjnego. Mamy do czynienia z autokracją czy despotią, która ignoruje prawo i jednocześnie próbuje to ukryć za sztafażem prawnym.
 Lubię to Odpowiadać
1. 12. 2020, 4:54 MKOl na nowo rozdziela medale. Polski sztangista z lepszym krążkiem igrzysk w Londynie
Wyborcza
Polski sztangista Bartłomiej Bonk jest już oficjalnie nie brązowym, ale srebrnym medalistą igrzysk olimpijskich w Londynie. Kiedy i jak odbierze medal - zdecyduje sam.
 Lubię to Odpowiadać
1. 12. 2020, 4:16 Z "Wiadomości" do Trójki. Transfer Graczaka kończy bolesne uśmiercanie stacji
Wyborcza
Przejście Bartłomieja Graczaka na Myśliwiecką 3/5/7 to okrutne upokorzenie dla wszystkich, którzy kiedyś słuchali Trójki i którzy tu uprawiali dziennikarstwo.
 Lubię to Odpowiadać
1. 12. 2020, 3:05 Zlatan Ibrahimović zabiera kolegów na wojnę o prawa do wizerunku piłkarzy
Wyborcza
Zarzucając najpopularniejszej piłkarskiej grze wideo bezprawne wykorzystanie wizerunku, Zlatan Ibrahimović wpisuje się w świeży futbolowy trend. Według niektórych - rewolucyjny.
 Lubię to Odpowiadać
1. 12. 2020, 0:05 Sośnierz o pandemii: Rząd skupił się na podejrzanych zakupach i robieniu pokazówek
Wyborcza
- Wiara społeczeństwa w to, że rząd działa racjonalnie, już dawno się załamała - mówi Andrzej Sośnierz, poseł Porozumienia i były szef Narodowego Funduszu Zdrowia
 Lubię to Odpowiadać
1. 12. 2020, 0:04 Tak władza bagatelizowała pandemię i chwaliła się: "Nikt nam sukcesu nie odbierze"
Wyborcza
- Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii. To jest dobre podejście, bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się go bać - mówił premier Mateusz Morawiecki
 Lubię to Odpowiadać
1. 12. 2020, 0:04 Afery w cieniu koronawirusa. Jak "Wyborcza" odkrywała tajemnice władzy
Wyborcza
Pandemia obnażyła nieudolność władzy, ale stała się też okazją do robienia szybkich i niejasnych interesów. Gdyby nie dziennikarze, większość nadużyć nie wyszłaby na jaw.
 Lubię to Odpowiadać
1. 12. 2020, 0:01 Ściema polowa na Stadionie Narodowym.
Wyborcza
Docelowo miał przyjąć 1,2 tys. pacjentów, ale w zeszłym tygodniu zajętych łóżek było niecałe 30. Bo do szpitala na Stadionie Narodowym nie sposób posłać chorej osoby
 Lubię to Odpowiadać
1. 12. 2020, 0:00 Pogoda na dziś - wtorek, 1 grudnia 2020 r. Coraz więcej słońca
Wyborcza
Pogoda na dziś - wtorek, 1 grudnia 2020 r. Słońce najczęściej zaświeci na południu, wschodzie i w centrum. Na północy i zachodzie dzień będzie pochmurny, ale w całej Polsce nie powinno padać.
 Lubię to Odpowiadać
1. 12. 2020, 0:00 Po zmianie władzy konieczna będzie weryfikacja funkcjonariuszy
Wyborcza
Mamy do czynienia nie z "kryzysem wizerunkowym" policji, lecz z jej głębokim i nieodwracalnym upadkiem.
 Lubię to Odpowiadać
1. 12. 2020, 0:00 Dziadersi i feminizm. Czas oddać władzę kobietom
Wyborcza
By osiągnąć rzeczywistą równość trzeba napiąć cięciwę czyli nie tylko przesunąć polityczne centrum daleko w kierunku progresywności, ale oddać władzę kobietom, mniej więcej na tyle lat ile była w rekach patriarchatu.
 Lubię to Odpowiadać
1. 12. 2020, 0:00 Akcją policji przed TVP kierował Paweł Dobrodziej, kandydat na komendanta głównego
Wyborcza
Wg informacji "Wyborczej" to komendant stołeczny nadinsp. Paweł Dobrodziej, wymieniany jako kandydat na nowego komendanta głównego, nadzorował brutalną akcję policji pod budynkiem TVP
 Lubię to Odpowiadać
1. 12. 2020, 0:00 Uzbrojone w kartony i prawa człowieka
Wyborcza
Uznawanie z góry wszelkich zgromadzeń mających miejsce przez ostatnie tygodnie za nielegalne nie ma nic wspólnego z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19. Ma natomiast zbyt wiele wspólnego z tłumieniem pokojowych demonstracji o charakterze antyrządowym.
 Lubię to Odpowiadać
1. 12. 2020, 0:00 Jakich zmian chcą strajkujący maturzyści? "Propozycje MEN niemerytoryczne"
Wyborcza
Maturzyści zaangażowani w strajki kobiet odpowiedzieli na ministerialne propozycje okrojenia wymogów egzaminacyjnych. I zaproponowali swoje postulaty. Po pierwsze, nie trzymać zdających w niepewności
 Lubię to Odpowiadać
górę

Data ustawienia

Dziś jest Poniedziałek, 25. stycznia 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Blisko

Ta witryna internetowa wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na witrynie i akceptując niniejszą politykę, użytkownik wyraża zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie zgodnie z warunkami niniejszej polityki.

Kontynuować