Z powrotem Wyborcza Czwartek, 3. grudnia 2020
Szukanie Sekcje 3. 12.

Wyborcza

Czwartek, 3. grudnia 2020
Close
Reklama
3. 12. 2020, 23:30 Pogoda na dziś - piątek, 4 grudnia 2020 r. Zrobi się cieplej
Wyborcza
Pogoda na dziś - piątek, 4 grudnia 2020 r. Rano i przed południem deszcz popada od Kujaw, po Zatokę Gdańską. W pozostałych regionach do końca dnia nie spadnie deszcz. Z biegiem dnia czeka nas coraz więcej rozpogodzeń - słońce zaświeci na południu, w centrum i na wschodzie.
 Lubię to Odpowiadać
3. 12. 2020, 23:07 W Hiszpanii epidemia koronawirusa słabnie, ale święta mocno ograniczone
Wyborcza
Rząd uzgodnił z regionami, że święta Bożego Narodzenia i Nowego Roku mają być ściśle rodzinne, nie będzie publicznych uroczystości, a między regionami nie będzie wolno swobodnie podróżować
 Lubię to Odpowiadać
3. 12. 2020, 17:15 Benfica - Lech Poznań 4:0. Męczy nas Liga Europejska. Kibice przełączali kanały
Wyborcza
Lech Poznań przegrał 0:4 z Benfiką w Lizbonie i ostatecznie stracił szanse na awans z grupy Ligi Europejskiej. Sam klub i kibice stracili też zainteresowanie tymi rozgrywkami, które przecież w przypadku przedstawicieli Ekstraklasy są rarytasem.
 Lubię to Odpowiadać
3. 12. 2020, 14:51 Stracone miliardy to niewygórowana cena. Nie będzie Unia pluć nam w twarz!
Wyborcza
Polska nie może być miękiszonem Europy. Nikt nie będzie nam, w obcych językach, mówić, jak Polacy mają żyć. Nie można dawać się upodlać zdegenerowanym elitom brukselskim. Wetować trzeba!
 Lubię to Odpowiadać
3. 12. 2020, 14:50 Andrzej Duda: Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego są ostateczne
Wyborcza
- Trybunał Konstutucyjny jest instytucją proobywatelską - przekonywała dziś Julia Przyłębska, prezes Trybunału Konstytucyjnego. A prezydent Andrzej Duda przypomniał sędziom, że TK musi podejmować także "decyzje trudne i niepopularne", a jego decyzje są "ostateczne".
 Lubię to Odpowiadać
3. 12. 2020, 14:45 Chadecy w Unii muszą powiedzieć twarde "nie" ekstremistom w Polsce i na Węgrzech
Wyborcza
Węgry i Polska są głęboko podzielone. Mniej niż połowa wyborców w tych państwach jest przychylna obecnym rządom. Każdy kompromis Unii byłby zdradą Węgrów i Polaków, którzy wierzą w demokrację i praworządność.
 Lubię to Odpowiadać
3. 12. 2020, 14:15 Sondaż OKO.press: Dwie trzecie Polaków popiera zasadę "pieniądze za praworządność"
Wyborcza
Dwie trzecie Polaków zgadza się ze stwierdzeniem, że Unia Europejska powinna przyznawać fundusze państwom członkowskim tylko wówczas, gdy ich rządy wdrażają zasady praworządności i demokracji - wynika z sondażu Ipsos dla OKO.press. Zaskakujące są poglądy osób młodych i wyborców PiS.
 Lubię to Odpowiadać
3. 12. 2020, 13:54 Giscard poluzował francuski gorset, zalegalizował aborcję, chciał reformować Europę. Portret zmarłego prezydenta
Wyborcza
Valéry Giscard d'Estaing został ministrem finansów, gdy miał 36 lat, prezydentem jako 48-latek. Jego rządy upłynęły pod znakiem młodości, nowoczesności i głębokich reform kraju w duchu liberalnym. Najlepiej pamięta się mu legalizację aborcji.
 Lubię to Odpowiadać
3. 12. 2020, 13:37 To robotnicy są najbardziej wkurzeni na PiS
Wyborcza
Dlaczego w prawicowych mediach tak mało miejsca dobrozmianowi analitycy poświęcają ostatnim sondażom?
 Lubię to Odpowiadać
3. 12. 2020, 13:11 Kreml nie chce powrotu Nawalnego z Niemiec do Rosji
Wyborcza
Główny rosyjski opozycjonista, który dochodzi do zdrowia po próbie otrucia nowiczokiem, nadal przebywa w Niemczech. Ale Kreml już się boi jego powrotu i wysyła zniechęcające sygnały.
 Lubię to Odpowiadać
3. 12. 2020, 13:10 PepsiCo deklaruje, że do końca 2021 roku wszystkie butelki Pepsi będą wykonane z plastiku z odzysku
Wyborcza
Korporacja chce w ten sposób zmniejszyć ślad węglowy swoich opakowań.
 Lubię to Odpowiadać
3. 12. 2020, 11:17 RPA: Niecodzienna sekwencja liczb w loterii. "Wydarzenie niezwykłe, lecz możliwe"
Wyborcza
5,6,7,8,9,10 - takie liczby padły we wtorek w narodowej loterii Powerball w Republice Południowej Afryki. Organizator musiał się tłumaczyć.
 Lubię to Odpowiadać
3. 12. 2020, 11:03 Przeciąganie Senatu. PiS czy opozycja - kto okaże się skuteczniejszy we wrogich przejęciach senatorów?
Wyborcza
Na wylocie z klubu PiS jest senator Jan Maria Jackowski, a opozycja rozmawia kilkoma senatorami PiS o opuszczeniu obozu władzy. Równocześnie wicemarszałek Ryszard Terlecki zaproponował stanowisko marszałka Senatu Janowi Filipowi Libickiem z PSL w zamian za opuszczenie klubu PSL.
 Lubię to Odpowiadać
3. 12. 2020, 10:44 Potentat medialny Jimmy Lai, podpora demokratów, w areszcie. Pekin likwiduje resztki autonomii Hongkongu
Wyborcza
Lai jest oskarżony o oszustwo i spędzi następne pół roku za kratkami. Słynny wydawca, który nie kryje swoich antychińskich poglądów, jest w Hongkongu podporą obozu demokracji.
 Lubię to Odpowiadać
3. 12. 2020, 10:00 Cukrowy spray do nosa ochroni przed zakażeniem SARS-CoV-2?
Wyborcza
Brytyjscy naukowcy z University of Birmingham opracowali pierwszy spray do nosa i górnych dróg oddechowych, który ma chronić przed zakażeniem wirusem wywołującym COVID-19.
 Lubię to Odpowiadać
3. 12. 2020, 9:46 Rezygnując z unijnego Funduszu Odbudowy, Polska straciłaby bardzo wiele. Sojusz z Węgrami tego nie wynagrodzi
Wyborcza
Polska jest w Funduszu Odbudowy dużym beneficjentem netto. Pomysły, by zawiązać np. fundusz Polski i Węgier, są podobne do zamiany wspólnego budżetu UE na budżet polsko-węgierski.
 Lubię to Odpowiadać
3. 12. 2020, 8:20 Etiopia wpuści pomoc humanitarną do ogarniętej wojną prowincji Tigraj
Wyborcza
Porozumienie między ONZ i Addis Abebą zawarto w środę. Misja pomocy zagrożonym mieszkańcom Tigraju oraz uchodźcom ruszyła natychmiast.
 Lubię to Odpowiadać
3. 12. 2020, 8:18 Bruksela znów bierze się za Izbę Dyscyplinarną. Co zrobi Warszawa?
Wyborcza
Komisja Europejska rozszerzyła dziś postępowanie przeciwnaruszeniowe wobec Polski, by zablokować powtórki z historii sędziów Igora Tulei i Beaty Morawiec. Chodzi o pełniejsze zablokowanie Izby Dyscyplinarnej.
 Lubię to Odpowiadać
3. 12. 2020, 7:58 News "Wyborczej": Kaczyński zablokował antyunijną konferencję Ziobry
Wyborcza
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro chciał dziś zorganizować konferencję prasową, która miała być odpowiedzią na działania Holandii w sprawie powiązania budżetu z praworządnością. Ale pomysł przystopował prezes PiS Jarosław Kaczyński - dowiedziała się "Wyborcza"
 Lubię to Odpowiadać
3. 12. 2020, 7:00 Pionierska operacja w Warszawie. Lekarze przez skórę, za pomocą niskiej temperatury, zniszczyli raka nerki
Wyborcza
Był to pierwszy w Polsce zabieg tzw. przezskórnej krioablacji raka nerki.
 Lubię to Odpowiadać
3. 12. 2020, 6:30 Krzysztof Głowacki z koronawirusem, jego walka o mistrzostwo świata odwołana
Wyborcza
Krzysztof Głowacki chciał 12 grudnia po raz trzeci zostać mistrzem świata kategorii junior ciężkiej, ale złapał koronawirusa.
 Lubię to Odpowiadać
3. 12. 2020, 5:05 Marihuana usunięta przez ONZ z listy najniebezpieczniejszych narkotyków
Wyborcza
Organizacja Narodów Zjednoczonych wykluczyła marihuanę i jej pochodne z listy najniebezpieczniejszych narkotyków świata. Dotąd konopie indyjskie były traktowane tak samo jak kokaina czy heroina.
 Lubię to Odpowiadać
3. 12. 2020, 5:02 Na orgiach w Brukseli bywali też politycy PiS? Tak twierdzi ich organizator
Wyborcza
- Półtora roku temu skontaktowało się ze mną dwóch polityków PiS, którzy usłyszeli o moich imprezach od brukselskich znajomych. Potem odezwało się kolejnych dwóch, którzy dowiedzieli się o nich od kolegów z Niemiec - mówi Onetowi David Manzheley, organizator gejowskich orgii w stolicy Belgii.
 Lubię to Odpowiadać
3. 12. 2020, 4:38 Pszczoły jak ludzie - lubią się roić mniej albo bardziej
Wyborcza
O różnych osobowościach pszczół miodnych - prospołecznych i aspołecznych - naukowcy informują w tygodniku "PNAS".
 Lubię to Odpowiadać
3. 12. 2020, 4:12 Rada Europy ostro o dyskryminacji osób LGBT+ przez polskich polityków. "Pełna nienawiści retoryka otwiera drzwi do przemocy"
Wyborcza
Skrót LGBT odnosi się do ludzi, nie ideologii - pisze komisarz praw człowieka Rady Europy Dunja Mijatović i potępia "celowe przeinaczanie tego terminu przez niektórych polityków". W memorandum do polskiego rządu zauważa, że do stygmatyzacji przyczynia się również Kościół czy przejęte przez PiS media publiczne.
 Lubię to Odpowiadać
3. 12. 2020, 4:00 Trump na pożegnanie stawia w pośpiechu mur na granicy z Meksykiem. Protestują Indianie
Wyborcza
Amerykańscy celnicy robią wszystko, żeby przed odejściem Donalda Trumpa dokończyć wznoszenie 450 mil (724 km) muru na granicy z Meksykiem. Nie zważają, że projekt - oczko w głowie ustępującego prezydenta - budzi protesty nie tylko części Demokratów, ale także białych ranczerów i tubylczych społeczności Stanów i Meksyku.
 Lubię to Odpowiadać
3. 12. 2020, 4:00 Elektrownia atomowa w Polsce? To powinien być priorytet dla rządu
Wyborcza
Każdy kolejny rok bez decyzji o budowie elektrowni atomowej w Polsce oznacza wymierne straty gospodarcze - przekonują eksperci z Instytutu Sobieskiego.
 Lubię to Odpowiadać
3. 12. 2020, 3:30 To wydatki na czynsz, prąd i ogrzewanie pożerają nasze pensje
Wyborcza
Aż jedna piąta naszych dochodów idzie na czynsz, prąd i ogrzewanie - wynika z danych Eurostatu. To najważniejsza pozycja w domowym budżecie Polaków. Jak jest w innych krajach?
 Lubię to Odpowiadać
3. 12. 2020, 3:27 Bunt słowackich narciarzy. Doprowadzili do rozwiązania Słowackiego Związku Narciarskiego
Wyborcza
Trzęsienie ziemi w słowackich sportach zimowych. 46 klubów - w tym zespół najlepszej alpejki Petry Vlhovej - opuściło Słowacki Związek Narciarski (SLA). Jeszcze tego samego dnia ministerstwo odebrało organizacji status związku sportowego.
 Lubię to Odpowiadać
3. 12. 2020, 3:25 Episkopat o rezolucji PE ws. aborcji: "Fałszowanie rzeczywistości"
Wyborcza
- "Mówienie o tzw. kompromisie prawnym w sprawie ochrony życia jest fałszowaniem rzeczywistości, ponieważ pomija się w nim dzieci nienarodzone oraz ich niezbywalne prawo do życia" - napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki o rezolucji Parlamentu Europejskiego ws. aborcji w Polsce.
 Lubię to Odpowiadać
3. 12. 2020, 3:17 ECDC: "Kwarantanny i testy dla podróżnych mają niemal zerowy efekt w zapobieganiu pandemii"
Wyborcza
Przypadki zakażeń powiązane z podróżami to niewielki procent wszystkich. Masowe testy lub kwarantanny dla podróżnych nie są rekomendowane - piszą we wspólnym raporcie Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) i Agencja Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA).
 Lubię to Odpowiadać
3. 12. 2020, 2:15 Cała budżetówka bez premii i nagród? Jest wyjątek - znów policja. Ujawniamy stanowisko MSWIA
Wyborcza
"Przestrzegam przed konsekwencjami" - ostrzegał rząd szef związku zawodowego policji. I się doczekał. Inni pracownicy budżetówki zostali z niczym. Policja według MSWiA będzie najprawdopodobniej potraktowana inaczej.
 Lubię to Odpowiadać
3. 12. 2020, 2:13 Fundusz Odbudowy bez Polski? Możliwy, i to szybko
Wyborcza
Weto, którym Brukseli grozi rząd PiS, oznaczałoby brak aż 4 mld euro dla polskich beneficjentów polityki spójności w 2021 r. I to tylko początek strat. Co gorsza, Unia potrafi już w parę tygodni zawiązać Fundusz Odbudowy bez Polski i Węgier.
 Lubię to Odpowiadać
3. 12. 2020, 0:25 Benfica - Lech Poznań. Dodatkowy dzień roboczy zamiast święta dla Kolejorza
Wyborcza
Po ostatniej porażce w Belgii, Liga Europejska staje się dla Lecha bardziej obowiązkiem niż przyjemnością i raczej dodatkowym dniem roboczym niż świętem. Jednak wyrwać punkty słynnej Benfice na Estadio da Luz to wciąż byłoby coś.
 Lubię to Odpowiadać
3. 12. 2020, 0:10 Piłkarki ręczne zaczynają grę na mistrzostwach Europy. Na początek - faworytki
Wyborcza
Czwartkowym pojedynkiem z głównym faworytem do złotego medalu, Norwegią, polskie piłkarki ręczne rozpoczynają udział w mistrzostwach Europy.
 Lubię to Odpowiadać
3. 12. 2020, 0:00 Po trupach - to program rządu PiS
Wyborcza
Ten rząd zajmuje się tylko problemami, które sam sobie wymyślił. A to, że ludzie umierają na Covid-19, niezbyt go interesuje.
 Lubię to Odpowiadać
3. 12. 2020, 0:00 Rasista w Yad Vashem, czyli klęska pamięci
Wyborcza
Nominowanie Effiego Eytama na przewodniczącego Yad Vashem oznacza, że misja tego instytutu i muzeum już poniosła fiasko, w każdym razie w samym Izraelu.
 Lubię to Odpowiadać
3. 12. 2020, 0:00 Rząd tłumaczy w Monitorze Polskim, dlaczego nie publikuje wyroku TK ws. aborcji. "Stan wyższej konieczności" przez strajki kobiet
Wyborcza
"Sytuacja bardzo poważnych napięć społecznych wymaga przeanalizowania właściwej daty publikacji" - stwierdza rząd i zasłania się przepisem, który stosuje się, gdy złamano prawo
 Lubię to Odpowiadać
górę

Data ustawienia

Dziś jest Poniedziałek, 25. stycznia 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Blisko

Ta witryna internetowa wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na witrynie i akceptując niniejszą politykę, użytkownik wyraża zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie zgodnie z warunkami niniejszej polityki.

Kontynuować