Z powrotem Rzeczpospolita Czwartek, 14. stycznia 2021
Szukanie Sekcje 14. 1.

Rzeczpospolita

Czwartek, 14. stycznia 2021
Close
Reklama
Parada wojskowa w Korei Płn. Pokazano nowe rakiety 14. 1. 22:38 Parada wojskowa w Korei Płn. Pokazano nowe rakiety
Rzeczpospolita
W czasie parady wojskowej zorganizowanej w czwartek wieczorem w Korei Północnej zaprezentowano m.in. rakiety, które są prawdopodobnie nowym typem pocisków balistycznych wystrzeliwanych z okrętu podwodnego (SLBM) - podaje Reuters.
 Lubię to Odpowiadać
Liczba zakażeń wykrytych w Niemczech przekroczyła 2 mln 14. 1. 22:22 Liczba zakażeń wykrytych w Niemczech przekroczyła 2 mln
Rzeczpospolita
W ciągu doby w Niemczech wykryto 22 368 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - łączna liczba zakażeń wykrytych w tym kraju od początku epidemii przekroczyła 2 mln - podaje Instytut Roberta Kocha.
 Lubię to Odpowiadać
Chiny: Liczba chorych na COVID w szpitalach przekroczyła 1000 14. 1. 22:06 Chiny: Liczba chorych na COVID w szpitalach przekroczyła 1000
Rzeczpospolita
W chińskich szpitalach przebywa obecnie 1 001 chorych na COVID-19. Stan 26 z nich jest poważny - podała chińska Komisja Zdrowia Publicznego.
 Lubię to Odpowiadać
Brazylia: System ochrony zdrowia w Manaus załamuje się 14. 1. 21:54 Brazylia: System ochrony zdrowia w Manaus załamuje się
Rzeczpospolita
Brazylijski minister zdrowia, Eduardo Pazuello oświadczył, że system ochrony zdrowia w położonym w Amazonii mieście Manaus załamuje się w wyniku uderzenia drugiej fali epidemii koronawirusa SARS-CoV-2.
 Lubię to Odpowiadać
Silne trzęsienie ziemi w Indonezji. Są ofiary 14. 1. 21:44 Silne trzęsienie ziemi w Indonezji. Są ofiary
Rzeczpospolita
W wyniku trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,2, na indonezyjskiej wyspie Celebes, zginęło siedem osób, a setki zostało rannych - informują indonezyjskie władze. Uszkodzonych zostało też wiele budynków.
 Lubię to Odpowiadać
USA: 0,4 proc. mieszkańców otrzymało dwie dawki szczepionki 14. 1. 21:33 USA: 0,4 proc. mieszkańców otrzymało dwie dawki szczepionki
Rzeczpospolita
Ponad 1,3 mln mieszkańców USA otrzymało już obie wymagane dawki szczepionki na COVID-19 - podają amerykańskie Centra ds. Kontroli i Prewencji Chorób (CDC).
 Lubię to Odpowiadać
Wirus bardziej skraca życie Afroamerykanów niż białych 14. 1. 21:15 Wirus bardziej skraca życie Afroamerykanów niż białych
Rzeczpospolita
Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 skróci średnią długość życia w USA o ponad rok a jednocześnie zmniejszy średnią długość życia w populacjach Afroamerykanów i Latynosów od trzech do czterech razy bardziej niż wśród białych - wynika z publikacji w "Proceedings of the National Academy of Sciences".
 Lubię to Odpowiadać
Austria od dziś tylko dla zarejestrowanych 14. 1. 20:23 Austria od dziś tylko dla zarejestrowanych
Rzeczpospolita
Wszystkie osoby podróżujące do Austrii muszą od dzisiaj zostawić swoje dane w formularzu rejestracyjnym. Znajdą go w internecie.
 Lubię to Odpowiadać
Paszporty dla zaszczepionych ułatwią im podróżowanie? 14. 1. 19:57 Paszporty dla zaszczepionych ułatwią im podróżowanie?
Rzeczpospolita
Premier Grecji chce wprowadzenia przez kraje unijne certyfikatu szczepień, który umożliwiałby swobodne podróżowanie po strefie Schengen. Jego apel popiera szef Europejskiej Partii Ludowej.
 Lubię to Odpowiadać
Ruszyły wnioski o subwencje z PFR 2.0. Pieniądze w dwa dni 14. 1. 19:44 Ruszyły wnioski o subwencje z PFR 2.0. Pieniądze w dwa dni
Rzeczpospolita
Niedługo po północy wpłynął pierwszy wniosek do Polskiego Funduszu Rozwoju. PFR w ramach programu pomocowego zwanego tarczą finansową 2.0 będzie udzielał subwencji firmom, które ucierpiały w wyniku ograniczenia lub zamknięcia działalności w związku z sytuacją epidemiologiczną.
 Lubię to Odpowiadać
Wirus nie zatrzyma wystaw 14. 1. 16:00 Wirus nie zatrzyma wystaw
Rzeczpospolita
We Włoszech otwierają część muzeów. Bohaterami tego roku są Dante, Tycjan, Hockney, Bacon.
 Lubię to Odpowiadać
Roszady w Pekao. Kwieciński powołany do zarządu 14. 1. 15:55 Roszady w Pekao. Kwieciński powołany do zarządu
Rzeczpospolita
Zarząd państwowego banku uzupełniło trzech wiceprezesów, w tym Jerzy Kwieciński, były minister finansów i rozwoju oraz były prezes PGNiG.
 Lubię to Odpowiadać
Słowacja: Wysoka kara za szczepienie poza kolejnością 14. 1. 15:31 Słowacja: Wysoka kara za szczepienie poza kolejnością
Rzeczpospolita
W związku z nieprawidłowościami odnotowanymi w akcji szczepień, parlament Słowacji zatwierdził ustawę, która wprowadza kary za przyjęcie szczepionki na koronawirusa poza wyznaczona kolejnością
 Lubię to Odpowiadać
Awaria na Żeraniu. 10 dzielnic bez ogrzewania 14. 1. 15:04 Awaria na Żeraniu. 10 dzielnic bez ogrzewania
Rzeczpospolita
W warszawskiej elektrociepłowni Żerań doszło do awarii. W dziesięciu dzielnicach zakłócone są dostawy ciepłej wody i ogrzewania.
 Lubię to Odpowiadać
Mosbacher: Powinniście być bardziej pewni siebie 14. 1. 14:19 Mosbacher: Powinniście być bardziej pewni siebie
Rzeczpospolita
Czasami jesteście nadmiernie wyczuleni na pewne kwestie, które bierzecie zbyt osobiście. Powinniście mieć o wiele więcej pewności siebie w tym, co osiągnęliście - mówiła w wywiadzie dla TVN24 ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, której kadencja kończy się w dniu zaprzysiężenia Joe Bidena.
 Lubię to Odpowiadać
Wodorowy biznes nabiera wiatru w żagle 14. 1. 14:00 Wodorowy biznes nabiera wiatru w żagle
Rzeczpospolita
Rząd przygotował strategię rozwoju technologii wodorowych, która przewiduje inwestycje warte kilkanaście miliardów złotych. Potencjał w tym biznesie dostrzegły już spółki należące do najbogatszych Polaków.
 Lubię to Odpowiadać
Belka: Wirus pogłębi integrację europejską 14. 1. 14:00 Belka: Wirus pogłębi integrację europejską
Rzeczpospolita
UE po Covidzie będzie się zdecydowanie zbliżać do unii fiskalnej. Będzie się starała wprowadzać paneuropejskie podatki wpływające do wspólnej kasy. Pogłębi się trend w kierunku federalizacji – mówi Marek Belka, były premier i prezes NBP.
 Lubię to Odpowiadać
Uwaga na ryzyka inflacyjne 14. 1. 14:00 Uwaga na ryzyka inflacyjne
Rzeczpospolita
W ostatnich miesiącach pojawia się coraz więcej czynników przemawiających za wzrostem inflacji. Odnosi się to zarówno do czynników zewnętrznych, jak i wewnętrznych.
 Lubię to Odpowiadać
Tesla czuje na plecach oddech Volkswagena 14. 1. 14:00 Tesla czuje na plecach oddech Volkswagena
Rzeczpospolita
Volkswagen coraz mocniej rozpycha się w branży samochodów elektrycznych. Koncern ma aspiracje, by być numerem jeden w sektorze, choć musiałby co najmniej podwoić sprzedaż, aby dogonić lidera: Teslę.
 Lubię to Odpowiadać
Polacy nie boją się akcji, o ile chodzi o spółki zagraniczne 14. 1. 14:00 Polacy nie boją się akcji, o ile chodzi o spółki zagraniczne
Rzeczpospolita
W grudniu sytuacja znów sprzyjała TFI – trafiło do nich około 4 mld zł nowych środków. Co ciekawe, dodatnie saldo sprzedaży zanotowały fundusze akcji zagranicznych.
 Lubię to Odpowiadać
Ostatni kwartał pogłębił spadki sklepów z odzieżą 14. 1. 14:00 Ostatni kwartał pogłębił spadki sklepów z odzieżą
Rzeczpospolita
Średnio jedną piątą obrotu straciły krajowe grupy firm odzieżowych i obuwniczych w 2020 r. z powodu epidemii. W obronie biznesu pomagały internet i eksport.
 Lubię to Odpowiadać
Inwestorzy indywidualni podbijają giełdę 14. 1. 14:00 Inwestorzy indywidualni podbijają giełdę
Rzeczpospolita
Ciąg dalszy dobrych informacji dla maklerów. Klienci indywidualni ani myślą zaprzestawać aktywności na GPW. Handel kwitnie w najlepsze.
 Lubię to Odpowiadać
Coraz częściej bierzemy kredyty na domy 14. 1. 14:00 Coraz częściej bierzemy kredyty na domy
Rzeczpospolita
Sprzedaż hipotek jest bliska rekordów sprzed pandemii. W dużej mierze jej wzrost napędza finansowanie domów i działek budowlanych.
 Lubię to Odpowiadać
19 tysięcy sklepów zawiesiło pracę 14. 1. 14:00 19 tysięcy sklepów zawiesiło pracę
Rzeczpospolita
Sprzedawcy próbują walczyć ze skutkami pandemii, w całym 2020 r. zlikwidowano w sumie tylko 600 sklepów. Mimo to sektor odczuwa bardzo mocno wszelkie ograniczenia, co przekłada się na ogromny wzrost zawieszanych firm.
 Lubię to Odpowiadać
Zachodnie firmy porzucają Gazprom. Boją się sankcji 14. 1. 14:00 Zachodnie firmy porzucają Gazprom. Boją się sankcji
Rzeczpospolita
Duński konsultant ds. środowiska wycofał się z budowy Nord Stream 2, bojąc się sankcji. Z tych samych powodów zrezygnowały firmy z Norwegii i Szwajcarii.
 Lubię to Odpowiadać
Każde państwo UE może pozwać Facebooka 14. 1. 13:59 Każde państwo UE może pozwać Facebooka
Rzeczpospolita
Organ ochrony danych w jakimkolwiek państwie UE może wszcząć postępowanie w sprawie naruszenia prywatności danych przeciwko Facebookowi, nawet jeśli europejski oddział tego amerykańskiego giganta ma główną siedzibę w Irlandii.
 Lubię to Odpowiadać
Niemcy: Rekordowa dobowa liczba zgonów chorych na COVID 14. 1. 2:09 Niemcy: Rekordowa dobowa liczba zgonów chorych na COVID
Rzeczpospolita
W Niemczech w ciągu ostatniej doby zmarło 1 244 chorych na COVID-19 - podał Instytut Roberta Kocha. To największa od początku epidemii dobowa liczba zgonów zakażonych koronawirusem w tym kraju.
 Lubię to Odpowiadać
14. 1. 2:06 "Skąd pomysł, że tęcza obraża uczucia religijne?"
Rzeczpospolita
Stoję murem za aktywistkami, które są oskarżane nie wiem o co - mówiła w rozmowie z Zuzanną Dąbrowską posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus. Posłanka skomentowała w ten sposób proces toczący się w sprawie o obrazę uczuć religijnych, który rozpoczął się przed Sądem Rejonowym w Płocku.
 Lubię to Odpowiadać
Tylko 3,5 miliona turystów odwiedziło Egipt w zeszłym roku 14. 1. 2:04 Tylko 3,5 miliona turystów odwiedziło Egipt w zeszłym roku
Rzeczpospolita
W zeszłym roku do Egiptu przyjechało 3,5 miliona turystów, o 70 procent mniej niż rok wcześniej, kiedy było ich 11,6 miliona – podaje dziennik „Daily News Egypt” w swoim elektronicznym wydaniu.
 Lubię to Odpowiadać
Kinga Duda nie jest już doradcą społecznym prezydenta 14. 1. 1:51 Kinga Duda nie jest już doradcą społecznym prezydenta
Rzeczpospolita
- Kinga Duda nie piastuje żadnej funkcji i nie jest już społecznym doradcą prezydenta - powiedziała Zofia Romaszewska, działaczka opozycji w PRL, obecnie doradca etatowy Andrzeja Dudy.
 Lubię to Odpowiadać
Paweł Borys: Tarcza finansowa startuje 15 stycznia. To bazooka 14. 1. 1:34 Paweł Borys: Tarcza finansowa startuje 15 stycznia. To bazooka
Rzeczpospolita
- Sięgamy ponownie po "bazookę finansową” w postaci Tarczy Finansowej, która zgodnie z planem startuje od piątku 15 stycznia - mówi w rozmowie z Business Insider Polska Paweł Borys, szef Polskiego Funduszu Rozwoju.
 Lubię to Odpowiadać
Transport ładunków z Wysp do Unii zdrożeje w Lufthansie 14. 1. 1:16 Transport ładunków z Wysp do Unii zdrożeje w Lufthansie
Rzeczpospolita
Lufthansa jest pierwszą linią lotniczą, która będzie pobierać dopłaty za transport ładunków z W. Brytanii do lotnisk w Unii.
 Lubię to Odpowiadać
Dobra wiadomość dla handlujących towarami z Wielką Brytanią 14. 1. 0:41 Dobra wiadomość dla handlujących towarami z Wielką Brytanią
Rzeczpospolita
Producenci towarów na brytyjski rynek nie napotkają barier celnych, ale będą musieli sprawdzić reguły pochodzenia towarów.
 Lubię to Odpowiadać
Brexit: wraca transgraniczne uznawanie wyroków 14. 1. 0:39 Brexit: wraca transgraniczne uznawanie wyroków
Rzeczpospolita
Brexit spowodował, że nie będzie już automatycznego honorowania zapadających teraz orzeczeń sądów brytyjskich w Polsce. Podobnie w drugą stronę.
 Lubię to Odpowiadać
Kolizja w Anglii, tam też odszkodowanie 14. 1. 0:36 Kolizja w Anglii, tam też odszkodowanie
Rzeczpospolita
Likwidacja szkody po wypadku na Wyspach będzie dokonywana tam, a nie w Polsce – wskazuje Mariusz Wichtowski, prezes zarządu Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.
 Lubię to Odpowiadać
Noclegi pod nadzorem. Airbnb blokuje zwolenników Trumpa 14. 1. 0:30 Noclegi pod nadzorem. Airbnb blokuje zwolenników Trumpa
Rzeczpospolita
Airbnb jest gotów na inaugurację Joe Bidena i zapowiada, że będzie blokował wszystkich zwolenników Donalda Trumpa.
 Lubię to Odpowiadać
Kosiniak-Kamysz: Szkoła była źródłem transmisji, hotele nie 14. 1. 0:23 Kosiniak-Kamysz: Szkoła była źródłem transmisji, hotele nie
Rzeczpospolita
Szkoła w drugiej fali była największym źródłem transmisji. Bez zaszczepienia nauczycieli nie da się wrócić dzisiaj bezpiecznie do szkoły - mówił w TVN24 lider PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.
 Lubię to Odpowiadać
Rekordowa podróż gołębia. Ptak dotarł z USA do Australii 14. 1. 0:23 Rekordowa podróż gołębia. Ptak dotarł z USA do Australii
Rzeczpospolita
Trzynaście tysięcy kilometrów przebył gołąb, który dotarł ze Stanów Zjednoczonych do Australii. Z uwagi na obowiązujące przepisy ptak, który pokonał Ocean Spokojny, może zostać zabity.
 Lubię to Odpowiadać
Kierowcy zawodowi z UE w Wielkiej Brytanii na swoich prawach 14. 1. 0:21 Kierowcy zawodowi z UE w Wielkiej Brytanii na swoich prawach
Rzeczpospolita
Pozwolenia na wjazd do hrabstwa Kent zostaną zidentyfikowane przez służby dzięki przydrożnym kamerom rozpoznającym numery aut.
 Lubię to Odpowiadać
Spłata hipoteki jest kosztem sprzedaży - precedensowy wyrok 14. 1. 0:16 Spłata hipoteki jest kosztem sprzedaży - precedensowy wyrok
Rzeczpospolita
Kosztem przy opodatkowanej sprzedaży nieruchomości są nie tylko wydatki obiektywne, np. taksa notarialna, ale też subiektywne, jak np. spłata hipoteki.
 Lubię to Odpowiadać
Ubezpieczenie auta rozliczamy inaczej niż paliwo czy naprawę 14. 1. 0:12 Ubezpieczenie auta rozliczamy inaczej niż paliwo czy naprawę
Rzeczpospolita
Polisę OC na firmowy samochód można w całości zaliczyć do podatkowych kosztów.
 Lubię to Odpowiadać
Podwójna pułapka na nieruchomościach 14. 1. 0:10 Podwójna pułapka na nieruchomościach
Rzeczpospolita
Skończyło się unijne równouprawnienie podatników. Przekonają się o tym obcokrajowcy, w tym Polacy, kupujący grunty i budynki w Wielkiej Brytanii.
 Lubię to Odpowiadać
Indonezja: Rysunek sprzed 45,5 tys. lat na ścianie jaskini 14. 1. 0:06 Indonezja: Rysunek sprzed 45,5 tys. lat na ścianie jaskini
Rzeczpospolita
Archeolodzy odkryli najstarszy jak dotąd rysunek zwierzęcia na ścianie jaskini w Indonezji. Rysunek, przedstawiający dziką świnię, miał powstać 45,5 tys. lat temu.
 Lubię to Odpowiadać
Już miliard złotych na rachunkach PPK w PKO TFI 14. 1. 0:00 Już miliard złotych na rachunkach PPK w PKO TFI
Rzeczpospolita
Uczestnicy pracowniczych planów kapitałowych prowadzonych przez PKO TFI zgromadzili na swoich rachunkach już ponad 1 mld zł. Pół roku wystarczyło na to, by suma środków zgromadzonych w ramach tego programu emerytalnego w PKO TFI podwoiła się.
 Lubię to Odpowiadać
górę

Data ustawienia

Dziś jest Środa, 24. lutego 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Blisko

Ta witryna internetowa wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na witrynie i akceptując niniejszą politykę, użytkownik wyraża zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie zgodnie z warunkami niniejszej polityki.

Kontynuować