Z powrotem Rzeczpospolita Niedziela, 17. stycznia 2021
Szukanie Sekcje 17. 1.

Rzeczpospolita

Niedziela, 17. stycznia 2021
Close
Reklama
Rząd Słowacji chce w 9 dni przetestować na COVID cały kraj 17. 1. 23:31 Rząd Słowacji chce w 9 dni przetestować na COVID cały kraj
Rzeczpospolita
W ciągu dziewięciu dni rząd Słowacji chce przetestować pod kątem koronawirusa SARS-CoV-2 niemal wszystkich obywateli - informuje AP.
 Lubię to Odpowiadać
Reuters: Trump nie planuje ułaskawienia siebie 17. 1. 22:45 Reuters: Trump nie planuje ułaskawienia siebie
Rzeczpospolita
Prezydent USA Donald Trump obecnie nie planuje ułaskawienia samego siebie. We wtorek Trump ma ogłosić listę ponad 100 ułaskawionych przez siebie w ostatnich dniach prezydentury osób - informuje Reuters powołując się na źródło zbliżone do sprawy.
 Lubię to Odpowiadać
Barcelona bez Superpucharu. Messi wyrzucony z boiska 17. 1. 22:31 Barcelona bez Superpucharu. Messi wyrzucony z boiska
Rzeczpospolita
Athletic Bilbao po dogrywce wygrał 3:2 z Barceloną w finale Superpucharu Hiszpanii - informuje Onet. Czerwoną kartkę w końcówce spotkania obejrzał Leo Messi za brutalne uderzenie rywala.
 Lubię to Odpowiadać
2 proc. przetestowanych nauczycieli zakażonych koronawirusem 17. 1. 22:22 2 proc. przetestowanych nauczycieli zakażonych koronawirusem
Rzeczpospolita
Ministerstwo Edukacji i Nauki podsumowało przesiewowe badania pod kątem obecności koronawirusa SARS-CoV-2, którym poddano nauczycieli klas I-III.
 Lubię to Odpowiadać
Australia nie otworzy w pełni granic w 2021 r.? 17. 1. 22:09 Australia nie otworzy w pełni granic w 2021 r.?
Rzeczpospolita
Australia może nie otworzyć w pełni granic do końca 2021 roku, nawet jeśli większość obywateli kraju zostanie zaszczepionych przeciwko COVID-19 - poinformował Brendan Murphy stojący na czele australijskiego Departamentu Zdrowia.
 Lubię to Odpowiadać
Wenezuela wysłała tlen brazylijskim szpitalom 17. 1. 21:58 Wenezuela wysłała tlen brazylijskim szpitalom
Rzeczpospolita
Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro oświadczył w niedzielę, że do Brazylii wyruszył konwój ciężarówek wiozących butle z tlenem dla szpitali w brazylijskim stanie Amazonas, ciężko dotkniętym uderzeniem drugiej fali epidemii koronawirusa SARS-CoV-2.
 Lubię to Odpowiadać
Gwatemala: Karawana imigrantów zatrzymana kijami i gazem 17. 1. 21:42 Gwatemala: Karawana imigrantów zatrzymana kijami i gazem
Rzeczpospolita
Siły bezpieczeństwa Gwatemali użyły w niedzielę kijów i gazu łzawiącego, aby zatrzymać zmierzającą do USA karawanę imigrantów. Wcześniej przedstawiciele przejmującej władzę w USA administracji Joe Bidena apelowali do imigrantów, aby ci zawrócili z drogi do USA.
 Lubię to Odpowiadać
Chiny: Od sześciu dni ponad 100 zakażeń dziennie 17. 1. 21:28 Chiny: Od sześciu dni ponad 100 zakażeń dziennie
Rzeczpospolita
Szósty dzień z rzędu w Chinach kontynentalnych wykryto ponad 100 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w ciągu doby, co rodzi obawy władz przed uderzeniem nowej fali epidemii koronawirusa przed obchodami Chińskiego Nowego Roku - informuje Reuters.
 Lubię to Odpowiadać
USA: 500 tys. zgonów chorych na COVID do połowy lutego? 17. 1. 21:15 USA: 500 tys. zgonów chorych na COVID do połowy lutego?
Rzeczpospolita
Przed USA "mroczne tygodnie" - do połowy lutego liczba zgonów chorych na COVID-19 w tym kraju może wzrosnąć do 500 tysięcy - uważa dr Rochelle Walensky, przyszła dyrektor Centrów ds. Kontroli i Prewencji Chorób (CDC).
 Lubię to Odpowiadać
Gołąb Joe nie jest rekordzistą i nie zostanie zabity 17. 1. 16:35 Gołąb Joe nie jest rekordzistą i nie zostanie zabity
Rzeczpospolita
Gołąb Joe, który miał po przebyciu rekordowej odległości dotrzeć z USA na przedmieścia Melbourne jest prawdopodobnie ptakiem australijskim i nie zostanie zabity.
 Lubię to Odpowiadać
Komorowski: Narażanie życia czy zdrowia innych - niewłaściwe 17. 1. 15:51 Komorowski: Narażanie życia czy zdrowia innych - niewłaściwe
Rzeczpospolita
- Uważam, że nie można łamać zasad, które mogą chronić zdrowie całego społeczeństwa. Narażanie życia czy zdrowia innych jest według mnie rzeczą niewłaściwą - powiedział były prezydent Bronisław Komorowski, odnosząc się w Polsat News do zapowiedzi części przedsiębiorców, zamierzających wznowić działalność wbrew rządowym zakazom.
 Lubię to Odpowiadać
Nie żyje Witold Kon. Zabrał go Covid-19 17. 1. 15:34 Nie żyje Witold Kon. Zabrał go Covid-19
Rzeczpospolita
Kochał kino, stworzył festiwal GRAND OFF, kierował Biblioteką Publiczną na Bielanach.
 Lubię to Odpowiadać
Doradca Bidena: Nawalny powinien zostać natychmiast zwolniony 17. 1. 15:07 Doradca Bidena: Nawalny powinien zostać natychmiast zwolniony
Rzeczpospolita
Doradca prezydenta-elekta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena wezwał do natychmiastowego uwolnienia rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego, zatrzymanego w niedzielę w Moskwie.
 Lubię to Odpowiadać
Mistrzostwa świata w piłce ręcznej. Emocje jak za dawnych lat 17. 1. 15:03 Mistrzostwa świata w piłce ręcznej. Emocje jak za dawnych lat
Rzeczpospolita
Polacy przegrali Hiszpanami 26:27, ale takich emocji w meczu kadry nie było od lat.
 Lubię to Odpowiadać
Prezes PSL: Odmrozić branżę turystyczną w reżimie sanitarnym 17. 1. 14:15 Prezes PSL: Odmrozić branżę turystyczną w reżimie sanitarnym
Rzeczpospolita
"Nie można się dziwić obywatelskiemu nieposłuszeństwu Polek i Polaków, którzy za wszelką cenę chcą ratować swoje firmy" - ocenił prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, apelując o zwołanie okrągłego stołu w sprawie ratowania polskiej gospodarki.
 Lubię to Odpowiadać
Prezes NBP: inflacji by nie było, gdyby nie UE 17. 1. 14:00 Prezes NBP: inflacji by nie było, gdyby nie UE
Rzeczpospolita
Nie grozi nam w Polsce nadmierna inflacja, wręcz przeciwnie – uważa prezes Adam Glapiński.
 Lubię to Odpowiadać
Nawalny nie Lenin, Putin nie Mikołaj II 17. 1. 13:16 Nawalny nie Lenin, Putin nie Mikołaj II
Rzeczpospolita
Rosyjski opozycjonista został powitany w stylu KGB. Szachuje Kreml, ale to jeszcze nie mat.
 Lubię to Odpowiadać
Prezydent, premier i szef MSZ apelują o uwolnienie Nawalnego 17. 1. 13:06 Prezydent, premier i szef MSZ apelują o uwolnienie Nawalnego
Rzeczpospolita
Zatrzymanie Aleksieja Nawalnego to kolejna próba zastraszenia demokratycznej opozycji w Rosji - ocenił premier Mateusz Morawiecki. Według prezydenta Andrzeja Dudy aresztowanie opozycjonisty „nie może nie mieć konsekwencji dla relacji społeczności międzynarodowej” z Rosją.
 Lubię to Odpowiadać
Fiskus nie zabierze premii podatkowej rozwodnikom 17. 1. 12:55 Fiskus nie zabierze premii podatkowej rozwodnikom
Rzeczpospolita
To, że po rozwodzie rodzice na zmianę zajmują się dzieckiem, nie pozbawia preferencyjnego PIT.
 Lubię to Odpowiadać
Przewodniczący KRS odwołany bez procedury 17. 1. 12:53 Przewodniczący KRS odwołany bez procedury
Rzeczpospolita
Niesnaski i drobne wojenki widać było dużo wcześniej. W czwartek Krajowa Rada Sądownictwa zrobiła coś niespotykanego – odwołała swojego szefa. Dzień później posiedzenie się nie odbyło.
 Lubię to Odpowiadać
Temida i 30 srebrników 17. 1. 12:46 Temida i 30 srebrników
Rzeczpospolita
Najbardziej przygnębia, że sędziowie KRS, którzy z niskich pobudek odwołali swojego przewodniczącego, wrócą do orzekania jako ci „sprawiedliwi".
 Lubię to Odpowiadać
Areszt Nawalnego. Państwa bałtyckie jednym głosem 17. 1. 12:18 Areszt Nawalnego. Państwa bałtyckie jednym głosem
Rzeczpospolita
Estonia, Łotwa i Litwa oświadczyły, że zatrzymanie Aleksieja Nawalnego jest "całkowicie nieakceptowalne" i wezwały do natychmiastowego zwolnienia rosyjskiego opozycjonisty.
 Lubię to Odpowiadać
Amsterdam: Policja rozpędziła protest przeciwników lockdownu 17. 1. 11:45 Amsterdam: Policja rozpędziła protest przeciwników lockdownu
Rzeczpospolita
Wykorzystując m.in. armatkę wodną policja w Amsterdamie rozpędziła demonstrantów protestujących przeciw ograniczaniu praw obywatelskich w związku z epidemią koronawirusa.
 Lubię to Odpowiadać
Awaria białoruskiej atomówki. Elektrownia w Ostrowcu wyłączona 17. 1. 11:42 Awaria białoruskiej atomówki. Elektrownia w Ostrowcu wyłączona
Rzeczpospolita
System bezpieczeństwa w białoruskiej elektrowni atomowej w Ostrowcu wyłączył reaktor, po tym jak pojawiły się problemy z generatorem. Władze zapewniają, że promieniowanie pozostaje „w normie”.
 Lubię to Odpowiadać
Nawet 1500 zł dla najemców poszkodowanych przez Covid-19 17. 1. 11:16 Nawet 1500 zł dla najemców poszkodowanych przez Covid-19
Rzeczpospolita
Lokatorzy, którzy z powodu pandemii mają problemy z regulowaniem wydatków mieszkaniowych, mogą liczyć na wsparcie finansowe. Nie wszyscy jednak je dostaną.
 Lubię to Odpowiadać
Fiskus polubił blogi modowe. Zgadza się na odliczenie zakupów 17. 1. 10:57 Fiskus polubił blogi modowe. Zgadza się na odliczenie zakupów
Rzeczpospolita
Przedsiębiorcza blogerka wrzuci w koszty ubrania i buty, które prezentuje w internecie.
 Lubię to Odpowiadać
Wawel w grze on-line 17. 1. 10:35 Wawel w grze on-line
Rzeczpospolita
„Kosmograf” – gra wideo dla nastolatków, dostępna online, to najnowsza propozycja Zamku Królewskiego na Wawelu, która udowadnia, że historię można odkrywać w sposób nowoczesny, swobodnie przekraczając w wirtualnej rzeczywistości granice czasu i przestrzeni.
 Lubię to Odpowiadać
Piontkowski: Po kilku godzinach maski już nie spełnią swej roli 17. 1. 10:05 Piontkowski: Po kilku godzinach maski już nie spełnią swej roli
Rzeczpospolita
Przytłaczająca większość nauczycieli wielokrotnie dawała znać, że chce powrotu do tradycyjnych zajęć, bo uważa, że zajęcia na odległość mają poważne ograniczenia - powiedział Dariusz Piontkowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki.
 Lubię to Odpowiadać
Nowy w Meksyku rynek marihuany 17. 1. 9:41 Nowy w Meksyku rynek marihuany
Rzeczpospolita
Meksykański resort zdrowia opublikował przepisy dotyczące korzystania z konopi indyjskich do celów leczniczych w ramach reformy mającej utworzyć największy na świecie rynek legalnej marihuany
 Lubię to Odpowiadać
Ten rynek byka jest bardzo młody, ale czy ma przyszłość? 17. 1. 9:39 Ten rynek byka jest bardzo młody, ale czy ma przyszłość?
Rzeczpospolita
Dużo wiedzą o sytuacji na rynku, zdają sobie sprawę z nadmiernie napompowanych wycen, ale zamiast trzymać się od niego z daleka wielu inwestorów właśnie wskakuje do rozpędzonego pociągu.
 Lubię to Odpowiadać
Kaczyński w kościele. Opozycja: przerażające milczenie biskupów 17. 1. 8:57 Kaczyński w kościele. Opozycja: przerażające milczenie biskupów
Rzeczpospolita
Politycy opozycji krytycznie odnieśli się do wystąpienia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który w kościele w Starachowicach nawiązał do bieżących wydarzeń politycznych.
 Lubię to Odpowiadać
Aleksiej Nawalny leci do Rosji. 17. 1. 8:32 Aleksiej Nawalny leci do Rosji. "Nie boję się"
Rzeczpospolita
Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny wyruszył z Berlina do Moskwy. Ocenił, że ma prawo wrócić do ojczyzny i zadeklarował, że nie boi się powrotu do Rosji.
 Lubię to Odpowiadać
Szef polskiego MSZ: Trump jest demokratą 17. 1. 8:27 Szef polskiego MSZ: Trump jest demokratą
Rzeczpospolita
Polska leży w strategicznym miejscu dla USA. Tej optyki administracja Bidena nie zamierza zmienić - uważa Zbigniew Rau, minister spraw zagranicznych, w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.
 Lubię to Odpowiadać
TAP bardzo potrzebuje zgody Brukseli na pomoc 17. 1. 8:19 TAP bardzo potrzebuje zgody Brukseli na pomoc
Rzeczpospolita
Władze Portugalii są pewne, że Komisja Europejska zatwierdzi plan pomocy publicznej ratowania narodowego przewoźnika TAP — powiedział minister finansów Joao Leao. Zgoda ma pojawić się do końca marca
 Lubię to Odpowiadać
Mosbacher: Dla Chin jesteście bramą do Europy Zachodniej 17. 1. 8:08 Mosbacher: Dla Chin jesteście bramą do Europy Zachodniej
Rzeczpospolita
- Następna dekada będzie należała do Europy Środkowo-Wschodniej, nie do Zachodu. Cały wzrost będzie zaczynał się właśnie tu. Jesteście bramą do Europy Zachodniej dla Chin – powiedziała Polsat News Georgette Mosbacher, odchodząca ambasador USA w Polsce.
 Lubię to Odpowiadać
Wielka Brytania: 140 szczepień na minutę 17. 1. 7:46 Wielka Brytania: 140 szczepień na minutę
Rzeczpospolita
Ponad połowa Brytyjczyków w wieku powyżej 80 lat otrzymała co najmniej jedna dawkę szczepionki na koronawirusa. - Każde szczepienie zbliża nas do normalności - powiedział minister zdrowia Matt Hacock.
 Lubię to Odpowiadać
Portugalia: konieczne elastyczne przepisy fiskalne 17. 1. 7:23 Portugalia: konieczne elastyczne przepisy fiskalne
Rzeczpospolita
Portugalia przejęła od 1 stycznia na pół roku przewodnictwo w gremiach Unii Europejskiej. Minister finansów w Lizbonie przedstawił Reuterowi stanowisko i zadania w nowej roli
 Lubię to Odpowiadać
Śmierć podczas morsowania. Nie żyje 46-latek 17. 1. 7:22 Śmierć podczas morsowania. Nie żyje 46-latek
Rzeczpospolita
46-letni mężczyzna, który wraz z grupą morsów zażywał kąpieli w skutym wodą jeziorze, nie wypłynął po próbie dotarcia do przerębla.
 Lubię to Odpowiadać
Nietrafiony pomysł na biznes. Tajlandia bez turystów 17. 1. 6:56 Nietrafiony pomysł na biznes. Tajlandia bez turystów
Rzeczpospolita
Miało być tak: Tajlandia otworzy się na turystów, którzy mają dużo czasu i pieniędzy. I natychmiast zjawią się tysiące, jeśli nie więcej. Ten pomysł nie wypalił.
 Lubię to Odpowiadać
Chińskie akcje na fali. Analitycy pozytywnie nastawieni 17. 1. 6:52 Chińskie akcje na fali. Analitycy pozytywnie nastawieni
Rzeczpospolita
Eksperci analizujący rynki akcji są coraz bardziej pozytywnie nastawieni do giełd azjatyckich, zwłaszcza zaś parkietów Chin kontynentalnych.
 Lubię to Odpowiadać
Szef MSZ: Złagodzić rygory dla zaszczepionych 17. 1. 6:46 Szef MSZ: Złagodzić rygory dla zaszczepionych
Rzeczpospolita
Niemiecki minister spraw zagranicznych Heiko Maas powiedział w wywiadzie dla "Bild am Sonntag", że ograniczenia dotyczące COVID-19 muszą zostać złagodzone dla obywateli, którzy zostali już zaszczepieni przeciwko koronawirusowi.
 Lubię to Odpowiadać
Dron uderzył w policyjny helikopter. Surowa kara? 17. 1. 6:45 Dron uderzył w policyjny helikopter. Surowa kara?
Rzeczpospolita
Mieszkaniec Kalifornii Andrew Hernandez został przez sąd uznany winnym „prowadzenia niebezpiecznych operacji” w powietrzu. Grozi mu do roku więzienia i grzywna w wysokości 250 tys. dolarów.
 Lubię to Odpowiadać
Spółka cywilna a rozwód wspólnika – co z majątkiem spółki? 17. 1. 6:24 Spółka cywilna a rozwód wspólnika – co z majątkiem spółki?
Rzeczpospolita
Czasami sprawy prywatne mogą wpłynąć na sytuację spółki. Czy taką okolicznością jest rozwód wspólnika spółki cywilnej?
 Lubię to Odpowiadać
Nord Stream 2 stracił ubezpieczenie. Gazprom ma nowy problem 17. 1. 6:16 Nord Stream 2 stracił ubezpieczenie. Gazprom ma nowy problem
Rzeczpospolita
Kolejna zachodnia firma wycofała się z udziału w powstaniu rosyjskiego gazociągu na dnie Bałtyku. Nord Stream 2 stracił ubezpieczyciela.
 Lubię to Odpowiadać
Marek Cichocki: Zamek 17. 1. 6:05 Marek Cichocki: Zamek
Rzeczpospolita
Przechodzimy koło niego zwykle podczas niedzielnych spacerów, nie zwracając większej uwagi, tak bardzo stał się bowiem czymś oczywistym.
 Lubię to Odpowiadać
Winnicki: Stoimy u progu potężnego buntu społecznego 17. 1. 5:43 Winnicki: Stoimy u progu potężnego buntu społecznego
Rzeczpospolita
To, że w większości państw Europy przyjęto taką a nie inną strategię, to nie oznacza to, że jest to strategia słuszna - mówił Robert Winnicki, jeden z gości "Śniadania z Polsat News".
 Lubię to Odpowiadać
Ruszył alternatywny plan Atlantii dla jej filii 17. 1. 5:40 Ruszył alternatywny plan Atlantii dla jej filii
Rzeczpospolita
Włoska grupa przystąpiła do realizacji własnego planu dotyczącego filii autostradowej Autostrade per l'italia (ASPI), jeśli nic nie wyjdzie z jej kupna przez konsorcjum z państwową grupą Cassa Depositi e Prestiti (CDP)
 Lubię to Odpowiadać
Lokale usługowe na Poligonowej w Lublinie 17. 1. 5:29 Lokale usługowe na Poligonowej w Lublinie
Rzeczpospolita
Do wzięcia są powierzchnie użytkowe w wielorodzinnym budynku Apartamenty Poligonowa w Lublinie.
 Lubię to Odpowiadać
Osiedle Wilczak 20 w Poznaniu gotowe 17. 1. 4:58 Osiedle Wilczak 20 w Poznaniu gotowe
Rzeczpospolita
Budowę osiedla u zbiegu ul. Wilczak i Serbskiej zakończyła spółka Agrobex. To jedna z największych inwestycji w Poznaniu.
 Lubię to Odpowiadać
Postępowania sądowe coraz dłuższe, 17. 1. 4:56 Postępowania sądowe coraz dłuższe, "dobra zmiana" nie pomogła
Rzeczpospolita
Między rokiem 2015 a 2019 r. średni czas postępowania sądowego wydłużył się aż o 1,6 miesiąca - podaje serwis ciekaweliczby.pl
 Lubię to Odpowiadać
Polska 2050 17. 1. 4:35 Polska 2050 "przejmuje" senatora Koalicji Obywatelskiej
Rzeczpospolita
Bezpartyjny senator Jacek Bury odchodzi z klubu Koalicji Obywatelskiej i rozpoczyna współpracę z ruchem Polska 2050 - informuje Onet. Powód? "Opozycja tkwi w marazmie".
 Lubię to Odpowiadać
Zbycie gruntu jak działalność gospodarcza. Jak uniknąć VAT? 17. 1. 4:30 Zbycie gruntu jak działalność gospodarcza. Jak uniknąć VAT?
Rzeczpospolita
W celu uniknięcia objęcia transakcji podatkiem od towarów i usług, sprzedawca działki musi być w stanie dowieść, że była ona częścią majątku prywatnego i że nie są podejmowane środki właściwe dla obrotu profesjonalnego.
 Lubię to Odpowiadać
Pracodawca musi wydzielić autorskie honoraria 17. 1. 4:30 Pracodawca musi wydzielić autorskie honoraria
Rzeczpospolita
Firma może naliczyć zatrudnionym osobom 50-proc. koszty uzyskania przychodów. Ale powinna określić za co konkretnie przysługuje wynagrodzenie rozliczane na preferencyjnych zasadach.
 Lubię to Odpowiadać
Fiskus zastawił podatkowe pułapki na spółki nieruchomościowe 17. 1. 4:30 Fiskus zastawił podatkowe pułapki na spółki nieruchomościowe
Rzeczpospolita
Nowe przepisy przerzucają obowiązek egzekwowania podatku na płatników. Pomysł ten może być jednak nie tylko problematyczny, ale w niektórych przypadkach nawet niemożliwy do zrealizowania.
 Lubię to Odpowiadać
Firma w domu: które wydatki na mieszkanie odliczać i jak 17. 1. 4:30 Firma w domu: które wydatki na mieszkanie odliczać i jak
Rzeczpospolita
Przedsiębiorca odliczy część wydatków na mieszkanie. Co do zasady powinien je przypisać do powierzchni, którą wykorzystuje w biznesie – mówi Grzegorz Grochowina, Deputy Director, Szef zespołu ds. zarządzania wiedzą w dziale doradztwa podatkowego w KPMG w Polsce
 Lubię to Odpowiadać
Obiekty BIK z kompletem najemców 17. 1. 4:04 Obiekty BIK z kompletem najemców
Rzeczpospolita
Umowy najmu na ponad 22 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej podpisało w 2020 roku Biuro Inwestycji Kapitałowych.
 Lubię to Odpowiadać
Minus 15 stopni Celsjusza. Zdobywała Babią Górę w bieliźnie 17. 1. 4:02 Minus 15 stopni Celsjusza. Zdobywała Babią Górę w bieliźnie
Rzeczpospolita
Karkonoscy ratownicy GOPR ratowali w sobotę kobietę, która wraz z grupą "górskich morsów" zdobywała Babią Górę ubrana jedynie w biustonosz, krótkie spodenki i sportowe buty. Tego dnia temperatura wynosiła - 15 stopni, odczuwalna - 20.
 Lubię to Odpowiadać
Ponad 6 tys. zakażeń. Zmarły 142 osoby 17. 1. 3:20 Ponad 6 tys. zakażeń. Zmarły 142 osoby
Rzeczpospolita
Ostatniej doby potwierdzono 6055 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu Covid-19 zmarło 37 osób, dodatkowe choroby towarzyszące spowodowały zgon kolejnych 105 osób - podaje w komunikacie Ministerstwo Zdrowia
 Lubię to Odpowiadać
Shell Polska zostaje na Ochocie 17. 1. 3:12 Shell Polska zostaje na Ochocie
Rzeczpospolita
Firma przedłuża umowę najmu powierzchni w biurowcu Bitwy Warszawskiej Business Center. To główna siedziba Shell w Polsce.
 Lubię to Odpowiadać
Liczba zakażonych pod respiratorami najwyższa od 22 grudnia 17. 1. 2:53 Liczba zakażonych pod respiratorami najwyższa od 22 grudnia
Rzeczpospolita
Liczba zakażonych koronawirusem pacjentów wymagających respiratorów przebywających w polskich szpitalach wzrosła do 1 651 - podało Ministerstwo Zdrowia. W szpitalach w Polsce drugi dzień z rzędu jest mniej niż 16 tys. zakażonych koronawirusem.
 Lubię to Odpowiadać
Biden zamierza cofnąć kontrowersyjne decyzje Trumpa 17. 1. 1:40 Biden zamierza cofnąć kontrowersyjne decyzje Trumpa
Rzeczpospolita
W pierwszych godzinach swojego urzędowania Joe Biden zamierza cofnąć niektóre najbardziej kontrowersyjne decyzje Donalda Trumpa. Dotyczy to m.in. zmian w przepisach zakazujących imigracji z krajów muzułmańskich i łączenia rozdzielonych przepisami wprowadzonymi przez Trumpa rodzin na granicy Meksyk-USA.
 Lubię to Odpowiadać
Wpłata na poczet przyszłych dostaw nie zawsze podlega VAT 17. 1. 1:18 Wpłata na poczet przyszłych dostaw nie zawsze podlega VAT
Rzeczpospolita
Przedpłata, zaliczka bądź zadatek są opodatkowane podatkiem od towarów i usług tylko wówczas, gdy stanowią część ceny (należności, zapłaty) za mające nastąpić w przyszłości skonkretyzowane dostawy towarów.
 Lubię to Odpowiadać
JPK_VAT: oznaczenia przy sprzedaży leków 17. 1. 1:15 JPK_VAT: oznaczenia przy sprzedaży leków
Rzeczpospolita
Gdy produkty lecznicze są dostarczane na terytorium kraju, nie ma konieczności stosowania w ewidencji JPK_VAT kodu identyfikującego GTU_09.
 Lubię to Odpowiadać
Sondaż: Czy opozycja powinna startować z jednej listy? 17. 1. 0:56 Sondaż: Czy opozycja powinna startować z jednej listy?
Rzeczpospolita
"Czy Pani/Pana zdaniem opozycja powinna w przyszłych wyborach do parlamentu wystartować z jednej, wspólnej listy?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
 Lubię to Odpowiadać
Kierwiński wygrał. Sąd oddalił pozew PiS 17. 1. 0:17 Kierwiński wygrał. Sąd oddalił pozew PiS
Rzeczpospolita
Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił pozew Prawa i Sprawiedliwości przeciwko Marcinowi Kierwińskiemu z Koalicji Obwatelskiej. PiS pozwał polityka za jego wypowiedzi związane ze spółką Srebrna.
 Lubię to Odpowiadać
górę

Data ustawienia

Dziś jest Niedziela, 28. lutego 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Blisko

Ta witryna internetowa wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na witrynie i akceptując niniejszą politykę, użytkownik wyraża zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie zgodnie z warunkami niniejszej polityki.

Kontynuować