Z powrotem Wyborcza Poniedziałek, 18. stycznia 2021
Szukanie Sekcje 18. 1.

Wyborcza

Poniedziałek, 18. stycznia 2021
Close
Reklama
18. 1. 15:40 Od 10 do 100 tys. zł. Tak rząd chce płacić za powikłania przy szczepieniach
Wyborcza
Ministerstwo Zdrowia opublikowało na swojej stronie projekt ustawy o utworzeniu Funduszu Kompensacyjnego Szczepień Ochronnych. Z niego mają być wypłacane odszkodowania za wystąpienie działań niepożądanych po szczepieniu przeciwko COVID-19.
 Lubię to Odpowiadać
Kursy walut
EUR 4,20 -0,524%
USD 3,84 -2,395%
CHF 3,86 -2,227%
18. 1. 14:37 Niezależni prokuratorzy zsyłani kilkaset kilometrów od domu za krytykę Ziobry
Wyborcza
Siedmiu niezależnych prokuratorów, głównie ze stowarzyszenia Lex Super Omnia, zostało właśnie karnie delegowanych do pracy w innych prokuraturach, często kilkaset kilometrów od domu - podaje OKO.press.
 Lubię to Odpowiadać
18. 1. 13:58 Nirmal Purja oświadcza: Na K2 wszedłem bez tlenu
Wyborcza
- Wykonałem pracę. Wszedłem na K2 zimą bez tlenu - poinformował w swoich mediach społecznościowych Nirmal Purja. I chyba już ostatecznie zakończył dyskusję na temat sportowej wagi sobotniego wyczynu Nepalczyków.
 Lubię to Odpowiadać
18. 1. 13:43 "Nie ustawajcie w próbie dotarcia do nas" - błagają górnicy uwięzieni od ośmiu dni w chińskiej kopalni złota
Wyborcza
Z 22 górników uwięzionych w kopalni w prowincji Szantung przy życiu pozostało 12. Trwa akcja ratownicza.
 Lubię to Odpowiadać
18. 1. 13:06 USA: Alarmowała, że władze Florydy zaniżają liczbę zakażonych. Czeka ją areszt?
Wyborcza
Badaczka, która miała ujawniać rzekome matactwa stanowych władz Florydy, ma trafić za kratki. Przeszukano jej dom, skonfiskowano komputery i wydano nakaz aresztowania
 Lubię to Odpowiadać
18. 1. 12:11 Czy Unia ochroni Nawalnego?
Wyborcza
Kreml liczył, że Nawalny pozostanie na wygnaniu, dlatego gdy ten wrócił w niedzielę z Berlina do Moskwy, zostało to odebrane jako "rzucenie wyzwania Putinowi i jego otoczeniu". Co może teraz zrobić UE - rozmawiać z Putinem czy tylko nakładać kolejne sankcje?
 Lubię to Odpowiadać
18. 1. 11:22 Mistrzostwa świata w hokeju na lodzie odwołane. Miały być dumą Łukaszenki
Wyborcza
Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie zdecydowała: zaplanowane na maj mistrzostwa świata na Białorusi nie odbędą się. - Zorganizowanie tego wydarzenia w Mińsku nie byłoby właściwe, gdy istnieją ważniejsze kwestie, którymi należy się zająć - pisze Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie.
 Lubię to Odpowiadać
18. 1. 11:12 Ograniczone dostawy szczepionek na COVID. "To masakra, wszystko jest zatrzymane"
Wyborcza
Z powodu ograniczenia dostaw przez producenta szczepienia w grupie 0 przedłużą się do końca lutego. Tymczasem poradnie nadal zapisują na szczepienia 80-latków tak, jakby ograniczeń w dostawach nie było.
 Lubię to Odpowiadać
18. 1. 10:38 Areszt, a potem łagier. Putin eliminuje Nawalnego
Wyborcza
Ponieważ nie udało zamordować Aleksieja Nawalnego, Władimir Putin pozbywa się rywala posyłając go do więzienia. Opozycjonista został aresztowany na 30 dni. W tym czasie będzie wysłany na ponad 2,5 roku do łagru.
 Lubię to Odpowiadać
18. 1. 10:29 Michnik do Nawalnego: Aleksieju, bronisz słusznej sprawy!
Wyborcza
Nikt nie potrafi powiedzieć, co teraz czeka Aleksieja Nawalnego. Powrót do Moskwy człowieka, który cudem uniknął śmierci z rąk siepaczy kremlowskich, jest aktem odwagi tak niezwykłej, że niewyobrażalnej dla czynowników z opryczniny putinowskiej.
 Lubię to Odpowiadać
18. 1. 10:16 Bruksela negocjuje, rekomenduje, a czasem naciska. Unijny alians szczepionkowy trudno złamać
Wyborcza
Koordynowane przez Brukselę zamówienia szczepionek mają w UE pierwszeństwo przed ewentualnymi umowami dwustronnymi. Niemcy nie dostają dawek spoza unijnego mechanizmu. Jutro Komisja Europejska ogłosi kolejny pakiet zaleceń w kwestii akcji szczepień.
 Lubię to Odpowiadać
18. 1. 10:12 Dlaczego Boniek wylał Brzęczka. I po co
Wyborcza
Prawda wyszła na jaw: nawet Zbigniew Boniek nie wierzył, że reprezentację Polski oddał właściwemu człowiekowi. I postanowił wezwać kolejnego trenera, którego wyśle wkrótce w ekstremalną podróż.
 Lubię to Odpowiadać
18. 1. 10:10 Rosjanie komentują aresztowanie Nawalnego. "Jest coraz bliżej stanowiska prezydenta Rosji"
Wyborcza
Kilkanaście państw, w tym Polska, wydało oficjalne oświadczenia z żądaniem natychmiastowego uwolnienia rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego, zatrzymanego wczoraj na moskiewskim lotnisku Szeremietiewo przez funkcjonariuszy policji.
 Lubię to Odpowiadać
18. 1. 9:49 Skompromitowana komisja ds. Amber Gold straszy zza grobu. A Kaczyński się zachwyca
Wyborcza
Gdy komisja Małgorzaty Wassermann próbowała "dopaść Tuska" i pokazać, jak powinno działać państwo, dosłownie pod jej bokiem rosła afera, w której straty obywateli trzykrotnie przekroczyły skalę nadużyć Amber Gold.
 Lubię to Odpowiadać
18. 1. 9:37 Kanapki rekwirowane na granicy, czyli pierwsze skutki brexitu
Wyborcza
Od sklepów bez owoców po szynkę odebraną na granicy - to pierwsze odczuwane przez Brytyjczyków efekty faktycznego wyjścia z UE.
 Lubię to Odpowiadać
18. 1. 9:28 Brytyjski wariant koronawirusa może zmienić taktykę otwierania szkół
Wyborcza
Dziś dzieci klas 1-3 wróciły po feriach do szkół, ale uczeni zastanawiają się czy to na pewno dobry pomysł. Chodzi o nowy wariant brytyjski koronawirusa, który jest o 50 proc. bardziej zakaźny.
 Lubię to Odpowiadać
18. 1. 9:06 Brazylia zaczyna szczepienia. Państwowa agencja medyczna zalegalizowała dwie szczepionki przeciw COVID-19
Wyborcza
W niedzielę brazylijska agencja kontroli leków Anvisa dopuściła do stosowania dwie szczepionki: chińską firmy Sinovac (Coronavac) i brytyjską AstraZeneca. W środę zacznie się masowa akcja szczepień.
 Lubię to Odpowiadać
18. 1. 8:45 Kaczyński czuje się osaczony. Słusznie
Wyborcza
Kaczyńskiemu zagraża już nie tylko świat zewnętrzny, czyli wielka część społeczeństwa. Groźby detronizacji zaczynają płynąć z jego własnego obozu.
 Lubię to Odpowiadać
18. 1. 8:00 Dzień bez rozpraw. Sędziowie protestują w obronie represjonowanych
Wyborcza
W poniedziałek rozpoczęła się cykliczna akcja sędziów, którzy raz w miesiącu nie będą orzekać na rozprawach. W ten sposób domagają się natychmiastowego przywrócenia do pracy sędziów Igora Tulei, Beaty Morawiec i Pawła Juszczyszyna.
 Lubię to Odpowiadać
18. 1. 7:43 Mobilizacja amerykańskich służb wystraszyła skrajną prawicę. Inauguracja Bidena tuż tuż
Wyborcza
Tysiące funkcjonariuszy Gwardii Narodowej na ulicach, ostrzeżenia FBI i barykady wokół budynków federalnych sprawiły, że - wbrew zapowiedziom ekstremistów - w weekend w Waszyngtonie i innych miastach było raczej spokojnie. Jak będzie w środę podczas inauguracji Joego Bidena?
 Lubię to Odpowiadać
18. 1. 7:31 Kanclerz Austrii o wydłużonym lockdownie: "Czekają nas co najmniej dwa-trzy trudne miesiące". Europa zaostrza restrykcje
Wyborcza
Europa Środkowo-Wschodnia wydłuża lockdown co najmniej o kilka tygodni. Na Słowacji od przyszłego tygodnia do pracy będą wychodzić mogły tylko osoby z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa.
 Lubię to Odpowiadać
18. 1. 6:58 Złożyłam skargę na "Wiadomości" TVP. Odpowiedź: w materiale o Lempart złamano zasady
Wyborcza
Rada Etyki Mediów przyznała, że publiczna telewizja złamała trzy obowiązujące media zasady etyczne. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji jednak milczy, tak, jakby aprobowała proceder.
 Lubię to Odpowiadać
18. 1. 6:43 Najpierw "bestyjka z zachodu", a potem chłodniej. Jak (nie) zachowywać się na mrozie?
Wyborcza
Już dziś zacznie się robić cieplej, najpierw na zachodzie Polski - prognozuje IMGW. Od środy w całym kraju czekają nas temperatury na plusie. Lekki mróz pojawi się tylko gdzieniegdzie i tylko w nocy. Wiatr powinien przewiać smog.
 Lubię to Odpowiadać
18. 1. 6:37 Jerzy Brzęczek już nie jest trenerem reprezentacji Polski
Wyborcza
Jerzy Brzęczek już nie jest trenerem reprezentacji Polski. Poinformował o tym Polski Związek Piłki Nożnej.
 Lubię to Odpowiadać
18. 1. 6:28 140 ukłuć na minutę. Londyn przyspiesza szczepienia
Wyborcza
Dziesięć dodatkowych dużych ośrodków szczepień, szybsza obsługa seniorów i chorych, a także obietnica rządu, że zaszczepi wszystkich dorosłych do września - Wielka Brytania gwałtownie przyspiesza działania wymierzone w koronawirusa.
 Lubię to Odpowiadać
18. 1. 5:24 Co postanowi sąd w sprawie Nawalnego? Trwa rozprawa
Wyborcza
Zatrzymany po powrocie z Niemiec Aleksiej Nawalny stanął przed sądem, który każe go aresztować. Świat protestuje przeciwko prześladowaniu słynnego rosyjskiego opozycjonisty.
 Lubię to Odpowiadać
18. 1. 5:14 Czarnek: Nie gwarantujemy, że stacjonarna nauka w szkołach potrwa miesiąc
Wyborcza
Minister Czarnek przyznał, że "bańki" nie zadziałają w wielu szkołach. Dodał, że dyrektorzy mogą przejść na zdalną naukę w każdej chwili. - Nie jesteśmy dzisiaj w stanie powiedzieć, że nauka zdalna będzie trwała na pewno przez następny miesiąc albo dwa - mówił Czarnek.
 Lubię to Odpowiadać
18. 1. 4:37 Hołownia ma senatora. Jacek Bury porzucił Koalicję Obywatelską
Wyborcza
- Dzięki mojej osobie ruch Polska 2050 zyskuje sprawczość w Senacie - tak były już senator KO Jacek Bury tłumaczył w poniedziałek rano przejście do ruchu Szymona Hołowni.
 Lubię to Odpowiadać
18. 1. 3:50 Szef Samsunga ponownie w więzieniu. Na dwa i pół roku
Wyborcza
Lee Jae-yong, południowokoreański biznesmen od lat kierujący koncernem Samsung, kolejny raz skazany na więzienie. Proces ciągnie się etapami, zarzuty dotyczą korupcji i uzyskiwania politycznej protekcji od prezydent Park Geun-hye, odsiadującej obecnie wyrok (ponad 20 lat) za nadużywanie władzy.
 Lubię to Odpowiadać
18. 1. 3:33 Klasy I-III poszły do szkół. Powrót do ławek 1 mln uczniów w dziurawych "bańkach"
Wyborcza
Po prawie trzech miesiącach nieobecności do szkół wraca ok. 1 mln uczniów z klas I-III. Dyrektorzy martwią się, że "bańki" proponowane przez resort edukacji, które mają uchronić dzieci i nauczycieli przed koronawirusem, nie zadziałają.
 Lubię to Odpowiadać
18. 1. 3:26 Dworczyk: Dostaliśmy o połowę mniej dawek szczepionki, KE nie daje poczucia bezpieczeństwa
Wyborcza
- Rano przyleciała pierwsza znacząco mniejsza partia szczepionek. Z liczby kartonów wynika, że jest jej co najmniej o połowę mniej - mówił w RMF FM Michał Dworczyk. Szef KPRM narzekał na umowę UE z Pfizerem i zdradził, że Polska - wbrew umowie z UE - samodzielnie stara się o szczepionki.
 Lubię to Odpowiadać
18. 1. 3:00 Spotkanie z Anne Applebaum w Klubie "Wyborczej" w dniu inauguracji prezydentury Joego Bidena
Wyborcza
20 stycznia, w dniu zaprzysiężenia Joego Bidena na prezydenta Stanów Zjednoczonych, zapraszamy na spotkanie Klubu "Wyborczej" z Anne Applebaum, jedną z najbardziej wpływowych amerykańskich dziennikarek.
 Lubię to Odpowiadać
18. 1. 1:55 Jacek Kurski z okładki "Sieci" krzyczy, że nie pozwoli zdławić wolności. "Idą złe czasy"
Wyborcza
Na początku stycznia przemknęło pięć lat, odkąd Jarosław Kurski jest prezesem TVP. W rocznicowym wywiadzie w "Sieci" Kurski jest dumny z przełamania monopolu III RP w obszarze informacyjnym. Krytykuje blokadę Trumpa na Twitterze oraz mówi o artystach, którzy "od dawna nie mają nic ciekawego do powiedzenia".
 Lubię to Odpowiadać
18. 1. 0:10 MŚ w piłce ręcznej. Polska drużyna się rodzi, telewizja jej nie chce
Wyborcza
Patryk Rombel, trener reprezentacji Polski w piłce ręcznej: - Jestem zły, że nikt w Polsce w nas nie wierzy. Do tego stopnia, że nikt nie zadbał, żeby pokazać nas w telewizji
 Lubię to Odpowiadać
18. 1. 0:05 Zdradzeni wojownicy pod K2
Wyborcza
Symboliczny koniec górskiego kolonializmu stał się faktem - wielu ludzi dopiero w sobotę dowiedziało się, że Szerpa pisze się z dużej litery i nie jest to gwarowe określenie tragarza.
 Lubię to Odpowiadać
18. 1. 0:03 Wszystkie kwiaty na szczycie K2
Wyborcza
To było przepiękne. Niewykluczone, że intensywniejszych, bardziej monumentalnych wzruszeń sportowych już w 2021 roku nie zaznamy.
 Lubię to Odpowiadać
18. 1. 0:02 Prokuratorzy będą szczepieni przed chorymi. Kolejny dowód obłudy rządu PiS
Wyborcza
Żaden kraj poza Cyprem nie wpisał mundurowych na listę priorytetowo szczepionych. Nie można tego wytłumaczyć inaczej jak naciskami.
 Lubię to Odpowiadać
18. 1. 0:00 Pogoda na dziś - poniedziałek, 18 stycznia 2021 r. Przyjdzie odwilż
Wyborcza
Pogoda na dziś - poniedziałek, 18 stycznia 2021 r. Na zachodzie Polski przybędzie chmur, a późnym popołudniem popada śnieg. Wieczorem śnieg powinien dotrzeć do Wielkopolski, Dolnego Śląska, Pomorza Środkowego i Wybrzeża. W pozostałych regionach słońce będzie dominować nad niegroźnymi chmurami.
 Lubię to Odpowiadać
18. 1. 0:00 Orlen kupił wydmuszkę. Grupa Polska Press od dawna pozbywała się majątku
Wyborcza
Kupiona przez Orlen Grupa Polska Press od 2016 r. szykowała się do sprzedaży. Niemieckiemu właścicielowi oddała 221 mln zł i do zewnętrznej firmy wyprowadziła nieruchomości. Po przejęciu gazet Orlen będzie musiał płacić Niemcom za wynajem redakcji.
 Lubię to Odpowiadać
18. 1. 0:00 Szczepionka będzie jednocześnie lekiem na wirusa oraz trucizną dla życia społecznego
Wyborcza
Koronawirus to prawdziwa zaraza. Gdy na horyzoncie nie było jeszcze światła ratunku w postaci szczepionki, przynajmniej udawaliśmy, że jesteśmy w tym wszystkim razem. Gdy lek się pojawił, nawet udawać natychmiast przestaliśmy.
 Lubię to Odpowiadać
18. 1. 0:00 W tym tygodniu Sejm znów spróbuje wybrać RPO. Ale kandydaci wciąż są bez szans
Wyborcza
Sejm ponownie ma się zająć wyborem rzecznika praw obywatelskich. Wszystko wskazuje na to, że żaden z trojga oficjalnych kandydatów nie może liczyć na poparcie zarówno Sejmu, jak i Senatu. Jednak to głosowanie może być początkiem kolejnej rozgrywki.
 Lubię to Odpowiadać
górę

Data ustawienia

Dziś jest Niedziela, 28. lutego 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Blisko

Ta witryna internetowa wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na witrynie i akceptując niniejszą politykę, użytkownik wyraża zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie zgodnie z warunkami niniejszej polityki.

Kontynuować