Z powrotem Rzeczpospolita Piątek, 22. stycznia 2021
Szukanie Sekcje 22. 1.

Rzeczpospolita

Piątek, 22. stycznia 2021
Close
Reklama
Turystyka rehabilitacyjna po covidzie szansą dla hotelarzy? 22. 1. 19:30 Turystyka rehabilitacyjna po covidzie szansą dla hotelarzy?
Rzeczpospolita
Turystyka pocovidova to ogromny obszar do zagospodarowania. Osób, które potrzebują rehabilitacji i wsparcia psychologicznego, wciąż przybywa. Hotele mogłyby im służyć swoim zapleczem – mówili lekarze na konferencji Polskiej Izby Hotelarzy.
 Lubię to Odpowiadać
Mazur: Osoby związane z Piebiakiem zyskały przewagę w KRS 22. 1. 15:32 Mazur: Osoby związane z Piebiakiem zyskały przewagę w KRS
Rzeczpospolita
- Nie ukrywam, że osoby powiązane z panem Piebiakiem zyskały dziś przewagę w KRS. Zresztą, były wiceminister, którego wcześniej w KRS nie widywałem, niedawno odwiedził Radę - powiedział odwołany szef Rady sędzia Leszek Mazur w wywiadzie dla Onet.pl.
 Lubię to Odpowiadać
Koniec kwarantanny na granicy. Wystarczą testy 22. 1. 15:28 Koniec kwarantanny na granicy. Wystarczą testy
Rzeczpospolita
W piątkowy wieczór w Dzienniku Ustaw pojawiły się nowe przepisy zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.
 Lubię to Odpowiadać
Ligi zagraniczne. Czekając na debiut Milika 22. 1. 15:21 Ligi zagraniczne. Czekając na debiut Milika
Rzeczpospolita
Polski napastnik może już w sobotę zagrać po raz pierwszy w barwach Olympique Marsylia - w meczu z Monaco. W niedzielę Manchester United - Liverpool w Pucharze Anglii.
 Lubię to Odpowiadać
Duda o delegacjach służbowych: prokurator może zmienić zawód 22. 1. 15:11 Duda o delegacjach służbowych: prokurator może zmienić zawód
Rzeczpospolita
- Proszę pamiętać o tym, że każdy ma wolność wyboru zawodu - powiedział prezydent Andrzej Duda w programie "Sprawdzam" w TVN24, pytany o kontrowersyjne delegacje służbowe.
 Lubię to Odpowiadać
Jest rozporządzenie przedłużające tarczę. Wiadomo, komu się należy pomoc 22. 1. 15:05 Jest rozporządzenie przedłużające tarczę. Wiadomo, komu się należy pomoc
Rzeczpospolita
W Dzienniku Ustaw ukazało się dzisiaj zapowiadane uchwałą rządu rozporządzenie przedłużające działanie tarczy 6.0 i rozszerzające je na niektóre grupy zawodowe związane z turystyką.
 Lubię to Odpowiadać
Policja wydała prawie 800 tys. zł na zabezpieczenie Sejmu 22. 1. 15:03 Policja wydała prawie 800 tys. zł na zabezpieczenie Sejmu
Rzeczpospolita
Policja poinformowała, że w związku z zabezpieczeniem terenu Sejmu od 1 października do 22 grudnia 2020 r. poniosła koszty w wysokości ponad 773 tys. zł - wynika z pisma opublikowanego przez Onet. Poseł KO Robert Kropiwnicki ocenił, że to "marnotrawienie pieniędzy Polaków".
 Lubię to Odpowiadać
AstraZeneca zapowiada mniejszą dostawę szczepionek do UE 22. 1. 14:34 AstraZeneca zapowiada mniejszą dostawę szczepionek do UE
Rzeczpospolita
AstraZeneca poinformowała w piątek władze Unii Europejskiej, że zmniejszy dostawy do Wspólnoty swojej szczepionki przeciw Covid-19 o ponad 61 proc. - do 31 milionów dawek - w pierwszym kwartale. Powodem są problemy z produkcją - informuje Reuters.
 Lubię to Odpowiadać
Prezydent chwali policję. 22. 1. 14:07 Prezydent chwali policję. "Nikt nie zginął w czasie zamieszek"
Rzeczpospolita
- Nigdy nie należy takich sytuacji oceniać dobrze, ale doskonale wiemy o tym, że, jak to mówią, gdzie drwa rąbią, tam drzazgi lecą - powiedział prezydent Andrzej Duda, pytany o interwencję z użyciem gazu wobec posłanek na proteście dotyczącym aborcji. W rozmowie z TVN24 prezydent pozytywnie ocenił pracę policji.
 Lubię to Odpowiadać
Sondaż: Porozumienie i SP poza Sejmem przy samodzielnym starcie 22. 1. 13:57 Sondaż: Porozumienie i SP poza Sejmem przy samodzielnym starcie
Rzeczpospolita
Prawo i Sprawiedliwość wygrałoby najbliższe wybory parlamentarne, ale koalicjanci ze Zjednoczonej Prawicy - Porozumienie i Solidarna Polska - przy samodzielnym starcie nie przekroczyliby progu wyborczego - wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla „Faktu”.
 Lubię to Odpowiadać
Jest nowe rozporządzenie rządu. Co się zmienia od 23 stycznia 22. 1. 13:37 Jest nowe rozporządzenie rządu. Co się zmienia od 23 stycznia
Rzeczpospolita
W piątkowy wieczór w Dzienniku Ustaw pojawiło się nowe rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Co się zmieni?
 Lubię to Odpowiadać
Mucha: Nie wierzę, że PO jeszcze kiedykolwiek wygra wybory 22. 1. 12:56 Mucha: Nie wierzę, że PO jeszcze kiedykolwiek wygra wybory
Rzeczpospolita
- Platforma dwa razy nam pokazała, że nie potrafi wygrać wyborów, które były do wygrania. Moim absolutnie kluczowym i podstawowym argumentem wtedy, kiedy decydowałam się o tym, żeby odejść z PO, było to, że nie wierzę, że Platforma jeszcze kiedykolwiek wygra wybory - powiedziała Joanna Mucha, która w czwartek poinformowała o przejściu do Polski 2050 Szymona Hołowni.
 Lubię to Odpowiadać
22. 1. 12:35 "Po co Kościół się tam pakował?". Posłanka Lewicy przeprasza
Rzeczpospolita
Posłanka Lewicy Małgorzata Prokop-Paczkowska przeprosiła za swój komentarz dotyczący masakry chrześcijan w Etiopii. Wcześniej klub Lewicy zapowiedział wyciągnięcie konsekwencji dyscyplinarnych wobec posłanki.
 Lubię to Odpowiadać
Joanna Rajkowska buduje podziemne miasto 22. 1. 12:08 Joanna Rajkowska buduje podziemne miasto
Rzeczpospolita
To najnowszy projekt artystki, znanej powszechnie autorki projektu „Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich”, czyli sztucznej palmy na Rondzie de Gaulle’a w Warszawie. Najnowsza praca powstaje w Zachęcie i zapowiada otwarcie wystawy „Rihizopolis” 1 lutego.
 Lubię to Odpowiadać
Nowy wiceszef MEN: Otoczenie Bidena to marksiści 22. 1. 12:06 Nowy wiceszef MEN: Otoczenie Bidena to marksiści
Rzeczpospolita
Joe Biden nie jest „zaczadzony marksizmem”, ale jego otoczenie, w tym wiceprezydent Kamala Harris, to „ideowe dzieci Pokolenia’68 - marksiści, którzy nie cofną się przed niczym” - powiedział Tomasz Rzymkowski, który w piątek powołany został na stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki.
 Lubię to Odpowiadać
Co się zmieniło klientom Idea Banku w Pekao. Część marudzi 22. 1. 12:00 Co się zmieniło klientom Idea Banku w Pekao. Część marudzi
Rzeczpospolita
Część klientów dawnego Idea Banku deklaruje likwidację konta w banku, który go przejął, czyli Pekao SA. Sprawdzamy, co się dla nich zmieniło wraz z przymusowym przejęciem.
 Lubię to Odpowiadać
Grecja łagodzi lockdown. Uczniowie wrócą do szkół średnich 22. 1. 11:25 Grecja łagodzi lockdown. Uczniowie wrócą do szkół średnich
Rzeczpospolita
W ramach kolejnego łagodzenia restrykcji wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa w Grecji do klas będą mogli wrócić uczniowie szkół średnich.
 Lubię to Odpowiadać
Johnson: „Brytyjski wariant” może być bardziej śmiertelny 22. 1. 11:15 Johnson: „Brytyjski wariant” może być bardziej śmiertelny
Rzeczpospolita
- Chociaż tzw. „wariant brytyjski” koronawirusa SARS-CoV-2 może być bardziej śmiertelny, „wszystkie dowody” wskazują, że obecne szczepionki są przeciwko niemu skuteczne - powiedział Boris Johnson, premier Wielkiej Brytanii.
 Lubię to Odpowiadać
Prezes JP Morgan Chase bez podwyżki 22. 1. 11:00 Prezes JP Morgan Chase bez podwyżki
Rzeczpospolita
Prezes JP Morgan Chase, Jamie Dimon, nie dostanie dorocznej podwyżki i musi zadowolić się sumą 31,5 mln dolarów za pracę w 2020 r.
 Lubię to Odpowiadać
Pytania bez odpowiedzi 22. 1. 11:00 Pytania bez odpowiedzi
Rzeczpospolita
17-letnia Autumn (Sidney Flanigan) z Pensylwanii spodziewa się dziecka. Nie czuje się gotowa na zostanie matką, dlatego postanawia dokonać aborcji. Dowiaduje się jednak, że w jej rodzinnym stanie nie może poddać się zabiegowi bez zgody rodziców. Próbuje, dosłownie, na własną rękę, uderzając się w brzuch i łykając tabletki. Bez skutku. Z problemu zwierza się kuzynce Skyler (Talia Ryder), która postanawia towarzyszyć jej w podróży do Nowego Jorku, gdzie przerwanie ciąży w tym wieku jest dozwolone.
 Lubię to Odpowiadać
W medycynie nie wszystko jest oczywiste 22. 1. 11:00 W medycynie nie wszystko jest oczywiste
Rzeczpospolita
Część społeczeństwa żyje obecnie sprawą Polaka, którego w Wielkiej Brytanii lekarze chcą odłączyć od aparatury podtrzymującej życie. Zbierane są podpisy, angażują się politycy i hierarchowie. A wszystko pod naciskiem mediów i z ogromnym bagażem emocji.
 Lubię to Odpowiadać
Porcja godziwej rozrywki 22. 1. 11:00 Porcja godziwej rozrywki
Rzeczpospolita
Film powinien zaczynać się od trzęsienia ziemi, potem zaś napięcie ma nieprzerwanie rosnąć" – powiedział kiedyś Alfred Hitchcock. Nie spodziewał się pewnie, że jego radę wezmą sobie do serca twórcy gier komputerowych. W „Marvel's Avengers" już na wstępie dochodzi do wielkiej eksplozji, w wyniku której zniszczona zostaje znaczna część San Francisco. Za winnych nieszczęścia uznani zostają Avengersi. Grupa rozpada się i władzę w kraju przejmuje technokrata George Tarleton. W ciągu zaledwie kilku...
 Lubię to Odpowiadać
Pisarstwo silnej wiary 22. 1. 11:00 Pisarstwo silnej wiary
Rzeczpospolita
O Flannery O'Connor usłyszałem pierwszy raz od prof. Józefa Japoli na wykładach z literatury amerykańskiej lata temu na KUL. Jako nieopierzony student byłem zachwycony wtajemniczeniem w elitarny krąg wielbicieli pisarki, w której opowiadaniach – jak mówił prof. Japola, nawiązując do dogmatów katolickich – „pracowała łaska". Wówczas jej książki były trudne do zdobycia, brakowało przekładów, a jeśli były, to rozrzucone po antologiach i czasopismach. Wspaniale, że dzisiaj obserwujemy odkrywanie...
 Lubię to Odpowiadać
Szeroko pojęta norma 22. 1. 11:00 Szeroko pojęta norma
Rzeczpospolita
Czy powinniśmy się martwić, gdy jedziemy autobusem i mamy wrażenie, że wszyscy patrzą na nas, bo fatalnie się ubraliśmy? Czy wśród personelu w polskich szpitalach psychiatrycznych można spotkać osoby, które nie powinny tam pracować? Jak odróżnić urojenie od silnego przekonania? To tylko parę wątków z 15 wywiadów, które Ewa Pągowska przeprowadziła z polskimi psychiatrami.
 Lubię to Odpowiadać
Walka z wirusem w wydaniu rosyjskim 22. 1. 11:00 Walka z wirusem w wydaniu rosyjskim
Rzeczpospolita
Mieli nosa ci Rosjanie. Jeszcze w 2019 r. nakręcili serial opowiadający o epidemii groźnej odmiany grypy. Ich wirus nie przypomina jednak koronawirusa. Nie pozbawia węchu i smaku. Najpierw podrażnia płuca, potem oślepia, a następnie okrutnie zabija. I to w ciągu czterech dni od zakażenia! Rozpowszechnia się drogą kropelkową i nie przejmuje panującymi na wschodzie mrozami. Nie zwraca też uwagi na działania państwa, które bez powodzenia otacza kordonami sanitarnymi kolejne ogniska choroby. W...
 Lubię to Odpowiadać
Z ofiary w kata 22. 1. 11:00 Z ofiary w kata
Rzeczpospolita
Pisarz Tomasz Białkowski poleca w "Plusie Minusie".
 Lubię to Odpowiadać
Cieślik & Górski: Wałęsa Stonogą, Jadwiga Bondem 22. 1. 11:00 Cieślik & Górski: Wałęsa Stonogą, Jadwiga Bondem
Rzeczpospolita
Wałęsa Stonogą, Jadwiga Bondem, Kaja z koronką, Jerzy z Brzęczkiem, no i ogólny poślizg.
 Lubię to Odpowiadać
Podniosę palec i zmienia się oblicze Europy 22. 1. 11:00 Podniosę palec i zmienia się oblicze Europy
Rzeczpospolita
Chamberlain był przekonany, że „jego strategia wykorzystywania wszelkich sposobów, by dojść do porozumienia z dyktatorami, jest słuszna".
 Lubię to Odpowiadać
W Himalaje po zimową chwałę 22. 1. 11:00 W Himalaje po zimową chwałę
Rzeczpospolita
Szerpowie skończyli zimowe wspinanie na ośmiotysięczniki, ale to Polacy je zaczęli i przez wiele lat bili kolejne rekordy. Dzisiaj nasi lodowi pionierzy są już na emeryturze albo po drugiej stronie gór.
 Lubię to Odpowiadać
Wiele mówiący klekot przegrzebka 22. 1. 11:00 Wiele mówiący klekot przegrzebka
Rzeczpospolita
Jeżeli wsłuchamy się w śpiew przegrzebków i określimy częstotliwość ich klekotów, możemy dowiedzieć się, czy woda jest czysta czy zanieczyszczona lub czy w okolicy grasuje dużo drapieżników. Stworzenia te informują oceanografów o stanie morza, o biologicznym zdrowiu swojego środowiska.
 Lubię to Odpowiadać
Szef Teatru Polskiego Radia: U mnie bez wulgaryzmów 22. 1. 11:00 Szef Teatru Polskiego Radia: U mnie bez wulgaryzmów
Rzeczpospolita
Są takie daty i rocznice, których nam pominąć nie wolno: Katyń, stan wojenny, ale i rocznica śmierci Baczyńskiego, Jamesa Joyce'a czy Stanisława Lema. W Teatrze Polskiego Radia pamiętamy o tym, co najważniejsze, pomagamy ludziom pewne rzeczy zrozumieć. Pod warunkiem, że mamy dobre teksty. A mamy - mówi Janusz Kukuła, dyrektor i główny reżyser Teatru Polskiego Radia.
 Lubię to Odpowiadać
Szumilas: edukacja może nie znieść kolejnej rewolucji 22. 1. 11:00 Szumilas: edukacja może nie znieść kolejnej rewolucji
Rzeczpospolita
System edukacji powinien być elastyczny, bo zawsze będzie istnieć konieczność dopasowywania go do czasu, w którym żyją dzieci - mówi Krystyna Szumilas, minister edukacji w dugim rządzie Donalda Tusk.
 Lubię to Odpowiadać
Airbus dostosowuje produkcję do popytu na rynku 22. 1. 10:56 Airbus dostosowuje produkcję do popytu na rynku
Rzeczpospolita
Airbus postanowił opóźnić zwiększenie rytmu produkcji samolotów z rodziny A320, bo pandemia zaszkodziła popytowi na podróże i na samoloty.
 Lubię to Odpowiadać
Puchar Świata w Lahti. W piątek skoki odwołane 22. 1. 10:55 Puchar Świata w Lahti. W piątek skoki odwołane
Rzeczpospolita
Nie było treningów i kwalifikacji w piątek na dużej skoczni ośrodka Salpausselkä w Lahti. Wiało za mocno.
 Lubię to Odpowiadać
Epidemiolog: Organizm nie zapomni o spotkaniu z koronawirusem 22. 1. 10:53 Epidemiolog: Organizm nie zapomni o spotkaniu z koronawirusem
Rzeczpospolita
Osoby, które przeszły zakażenie koronawirusem, mogą odroczyć szczepienie przeciw Covid-19, przynajmniej do jesieni - powiedział Aleksander Gorełow, zastępca dyrektora Centralnego Instytutu Badawczego Epidemiologii Rospotrebnadzoru.
 Lubię to Odpowiadać
Nieznaczny spadek blue chips 22. 1. 10:32 Nieznaczny spadek blue chips
Rzeczpospolita
Największe spółki przez większość piątkowej sesji znajdowały się pod kreską. Ostatecznie byki odrobiły większość strat i WIG20 zakończył dzień nieznacznym spadkiem. Na europejskich giełdach przecena była jednak znacznie większa.
 Lubię to Odpowiadać
Senat USA nie będzie czekał z impeachmentem Trumpa 22. 1. 9:45 Senat USA nie będzie czekał z impeachmentem Trumpa
Rzeczpospolita
Artykuły impeachmentu przeciw byłemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi trafią do Senatu w poniedziałek - poinformował lider senackiej większości Chuck Schumer (Partia Demokratyczna). Opóźnienia procedury chciał lider Republikanów w izbie wyższej Kongresu.
 Lubię to Odpowiadać
Wawrzyk zagłosował na siebie. „Normalne, że opozycja krytykuje” 22. 1. 9:29 Wawrzyk zagłosował na siebie. „Normalne, że opozycja krytykuje”
Rzeczpospolita
Piotr Wawrzyk w czwartek jako poseł zagłosował za swoją kandydaturą na Rzecznika Praw Obywatelskich, a przeciw Zuzannie Rudzińskiej-Bluszcz i Robertowi Gwiazdowskiemu. - Normalne jest, że opozycja krytykuje - powiedział, pytany o oburzenie opozycyjnych polityków.
 Lubię to Odpowiadać
Ajatollah Ali Chamenei oficjalnie zablokowany na Twitterze 22. 1. 9:07 Ajatollah Ali Chamenei oficjalnie zablokowany na Twitterze
Rzeczpospolita
Twitter zablokował konto najwyższego przywódcy duchowego Iranu ajatollaha Alego Chameneiego.
 Lubię to Odpowiadać
Apel państw bałtyckich w sprawie szczepionki AstraZeneki 22. 1. 8:45 Apel państw bałtyckich w sprawie szczepionki AstraZeneki
Rzeczpospolita
Litwa, Łotwa i Estonia dołączyły do innych państw Unii Europejskiej, apelujących o jak najszybsze dopuszczenie do użytku na terenie UE szczepionki przeciw COVID-19 koncernu AstraZeneca.
 Lubię to Odpowiadać
Polska - Węgry. Ostrzeżenie od Patryka Rombla 22. 1. 8:29 Polska - Węgry. Ostrzeżenie od Patryka Rombla
Rzeczpospolita
- Hiszpanów i Węgrów dzieli mniej niż wielu myśli. Czeka nas wymagający sprawdzian, poprzeczka zawiśnie naprawdę wysoko - mówi przed sobotnim meczem z Węgrami (godz. 18:00) selekcjoner reprezentacji Polski Patryk Rombel.
 Lubię to Odpowiadać
Puchar Świata w biatlonie. Norwegowie zatrzymani 22. 1. 8:25 Puchar Świata w biatlonie. Norwegowie zatrzymani
Rzeczpospolita
Aleksandr Łoginow wygrał bieg indywidualny podczas zawodów Pucharu Świata w Anterselvie. Rosjanin przerwał dominację Norwegów.
 Lubię to Odpowiadać
Wizz Air uruchamia siedem wakacyjnych tras z Polski 22. 1. 8:19 Wizz Air uruchamia siedem wakacyjnych tras z Polski
Rzeczpospolita
W letniej siatce Wizz Aira pojawi się siedem nowych połączeń z kilku polskich miast na greckie wyspy, do Bułgarii i Chorwacji.
 Lubię to Odpowiadać
Medykom podano sól fizjologiczną zamiast szczepionki 22. 1. 8:06 Medykom podano sól fizjologiczną zamiast szczepionki
Rzeczpospolita
Grupie osób pracujących w ochronie zdrowia we Włoszech zamiast szczepionki przeciw COVID-19 podano roztwór soli fizjologicznej. Błąd ma zostać naprawiony.
 Lubię to Odpowiadać
Astronomia poety 22. 1. 8:03 Astronomia poety
Rzeczpospolita
W warszawie odsłonięto mural Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, a w sieci będzie można obejrzeć koncert Mela Koteluk & Kwadrofonik „Astronomia poety. Baczyński".
 Lubię to Odpowiadać
Zmiany w Wakacje.pl. Odchodzi Ozga, przychodzi Zych 22. 1. 8:01 Zmiany w Wakacje.pl. Odchodzi Ozga, przychodzi Zych
Rzeczpospolita
Z zarządu największego agenta turystycznego w Polsce, Wakacje.pl, odchodzi Damian Ozga, który kierował dotąd departamentem produktu i sieci stacjonarnej. Na stanowisko VP sales awansuje Krzysztof Zych. Nowego menedżera produktu firma planuje zatrudnić do końca czerwca.
 Lubię to Odpowiadać
Nowa linia Ryanair Buzz poleci B737 MAX z Krakowa 22. 1. 7:47 Nowa linia Ryanair Buzz poleci B737 MAX z Krakowa
Rzeczpospolita
Zarejestrowana w Polsce, a należąca do Ryanaira linia Buzz zacznie latać B737 MAX8-200 w II kwartale. Buzz odbierze 4 takie maszyny i na początku sezonu letniego zostaną one zbazowane w Krakowie.
 Lubię to Odpowiadać
Wizz Air uruchamia nowe wakacyjne połączenia 22. 1. 7:43 Wizz Air uruchamia nowe wakacyjne połączenia
Rzeczpospolita
Tani przewoźnik poleci na siedmiu nowych trasach. Połączy m. in. Warszawę i Kraków z greckimi wyspami Santorini i Kretą.
 Lubię to Odpowiadać
Bruksela chce wiedzieć, co ze szczepionkami Pfizera 22. 1. 7:41 Bruksela chce wiedzieć, co ze szczepionkami Pfizera
Rzeczpospolita
Komisja Europejska będzie starać się o uzyskanie od Pfizera wyjaśnień dotyczących opóźnień w dostawach szczepionek na COVID-19. Zdaniem Helmuta Jeggle z firmy Athos, dawek w I kwartale nie zabraknie.
 Lubię to Odpowiadać
Prezes NRL: resort nie daje prawa do wykonywania zawodu lekarza 22. 1. 7:36 Prezes NRL: resort nie daje prawa do wykonywania zawodu lekarza
Rzeczpospolita
Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzej Matyja żąda sprostowania od ministerstwa zdrowia dot. publikacji po czwartkowej konferencji. Informacja na stronie resortu wskazuje, że pięciu lekarzy z zagranicy uzyskało prawo wykonywania zawodu w Polsce na nowych, uproszczonych zasadach.
 Lubię to Odpowiadać
Piątek wróci do Serie A? Czy może zagrać w Juventusie? 22. 1. 7:32 Piątek wróci do Serie A? Czy może zagrać w Juventusie?
Rzeczpospolita
Krzysztof Piątek znalazł się w orbicie zainteresowań Parmy Calcio, klubu grającego w Serie A - pisze "La Gazetta dello Sport", cytowana przez Onet.
 Lubię to Odpowiadać
Kancelaria Dentons inauguruje cykl projektów społecznych z okazji 30-lecia swojej działalności w Polsce 22. 1. 7:32 Kancelaria Dentons inauguruje cykl projektów społecznych z okazji 30-lecia swojej działalności w Polsce
Rzeczpospolita
Największa w Polsce i na świecie firma prawnicza Dentons obchodzi w tym roku jubileusz 30-lecia działalności jej warszawskiego biura. Troska o przyszłe pokolenia oraz potrzeba wspierania lokalnych społeczności, wzmocnione przez bezprecedensowe okoliczności spowodowane pandemią, oznaczają, że tegoroczne święto będzie odbiegało od konwencjonalnych uroczystości, do jakich przyzwyczajony jest rynek prawniczy w Polsce.
 Lubię to Odpowiadać
Szwajcarzy popierają 22. 1. 7:26 Szwajcarzy popierają "zakaz noszenia burek"
Rzeczpospolita
Zdecydowana większość wyborców w Szwajcarii popiera wprowadzenie ogólnokrajowego zakazu noszenia odzieży zakrywającej twarz w miejscach publicznych - wynika z sondażu opublikowanego w piątek.
 Lubię to Odpowiadać
Londyn: Wesele na 400 gości. Organizator zapłaci wysoką karę 22. 1. 7:12 Londyn: Wesele na 400 gości. Organizator zapłaci wysoką karę
Rzeczpospolita
Londyńska policja rozbiła wesele, na które zaproszono 400 gości. W związku z pandemią koronawirusa w kraju ograniczono dopuszczalną liczbę prywatnych zgromadzeń do sześciu osób. Organizator wydarzenia prawdopodobnie zapłaci wysoką grzywnę.
 Lubię to Odpowiadać
Martwy emeryt na was nie zagłosuje 22. 1. 7:08 Martwy emeryt na was nie zagłosuje
Rzeczpospolita
Politycy, zamiast uchwalać kolejne „naste” emerytury, lepiej byście wydali pieniądze na poprawę opieki zdrowotnej dla seniorów.
 Lubię to Odpowiadać
Brytyjskie sklepy będą palić ubrania. Magazyny wciąż puchną 22. 1. 7:05 Brytyjskie sklepy będą palić ubrania. Magazyny wciąż puchną
Rzeczpospolita
Brexit sprawił, że brytyjscy detaliści sprzedający na rynki Unii mają olbrzymie kłopoty nie tylko z wysyłką, ale i ze zwrotami.
 Lubię to Odpowiadać
Panattoni z działką na Annopolu 22. 1. 7:02 Panattoni z działką na Annopolu
Rzeczpospolita
Deweloper nieruchomości przemysłowych kupił w Warszawie działkę o powierzchni 8,2 ha. Wybuduje tam kolejny park City Logistics.
 Lubię to Odpowiadać
W Azji jest wirus, który zabija nawet w 75 proc. przypadków 22. 1. 6:56 W Azji jest wirus, który zabija nawet w 75 proc. przypadków
Rzeczpospolita
Śmiertelność wirusa Nipah wynosi do 75 proc. Wirus ten znajduje się na liście 10 najpoważniejszych zagrożeń dla zdrowia publicznego sporządzonej przez WHO. Czy po tym jak uporamy się z COVID-em czeka nas jeszcze poważniejsze zagrożenie?
 Lubię to Odpowiadać
Sąd w Brukseli: Obowiązkowe maski niezgodne z konstytucją 22. 1. 6:48 Sąd w Brukseli: Obowiązkowe maski niezgodne z konstytucją
Rzeczpospolita
Sędzia sądu policyjnego w Brukseli uniewinnił w piątek mężczyznę oskarżonego o brak maski na twarzy podczas przebywania w miejscu publicznym, argumentując, że obowiązek jej noszenia jest niezgodny z konstytucją.
 Lubię to Odpowiadać
Elektroniczny bat na przeładowane ciężarówki 22. 1. 6:39 Elektroniczny bat na przeładowane ciężarówki
Rzeczpospolita
Montowane w samochodach elektroniczne systemy ważenia oraz preselekcja wyeliminują z dróg przeciążone pojazdy.
 Lubię to Odpowiadać
Pułapka walki z trumpizmem 22. 1. 6:36 Pułapka walki z trumpizmem
Rzeczpospolita
Czy nowa amerykańska administracja Joe Bidena ma jakiś pomysł na Amerykę poza restauracją liberalizmu? Czym może skutkować samozadowolenie liberałów? I co dalej z Donaldem Trumpem? O tym dyskutują Hubert Salik i Michał Płociński w podcaście „Posłuchaj, Plus Minus”.
 Lubię to Odpowiadać
Metro Zachód rośnie na Bemowie 22. 1. 6:31 Zaktualizowano Metro Zachód rośnie na Bemowie
Rzeczpospolita
Sprzedaż mieszkań w kolejnym etapie inwestycji Dzielnica Mieszkaniowa Metro Zachód na warszawskim Bemowie rozpoczyna Dom Development.
 Lubię to Odpowiadać
22. 1. 6:26 Clifford Chance doradzała ING Bankowi Śląskiemu
Rzeczpospolita
Kancelaria Clifford Chance doradzała ING Bankowi Śląskiemu S.A. w związku z finansowaniem w kwocie 75,3 mln PLN udzielonym Polenergia Dystrybucja sp. z o.o. z przeznaczeniem na realizację planu inwestycyjnego na lata 2021-2026.
 Lubię to Odpowiadać
Sukces naukowców. Sparaliżowane myszy znów chodzą 22. 1. 6:25 Sukces naukowców. Sparaliżowane myszy znów chodzą
Rzeczpospolita
Niemieccy naukowcy przywrócili możliwość chodzenia myszom sparaliżowanym po urazach rdzenia kręgowego. Dokonano tego poprzez odtworzenie połączenia nerwowego.
 Lubię to Odpowiadać
Złamał 70-latkowi nos, bo zwrócił mu uwagę na brak maseczki 22. 1. 6:24 Złamał 70-latkowi nos, bo zwrócił mu uwagę na brak maseczki
Rzeczpospolita
Policja apeluje o przekazywanie informacji na temat mężczyzny, który w jednym ze sklepów na warszawskim Mokotowie złamał nos 70-latkowi, który zwrócił mu uwagę na brak maseczki.
 Lubię to Odpowiadać
Luksusowy butik wpuszcza konkurencję do swojego sklepu 22. 1. 6:08 Luksusowy butik wpuszcza konkurencję do swojego sklepu
Rzeczpospolita
Znany na rynku luksusowym sklep Moliera2 podczas pandemii pozwolił mniejszym markom do używania swojej platformy. Skorzystało ponad 150 firm.
 Lubię to Odpowiadać
Afryka: Ani jednej szczepionki z Zachodu. 22. 1. 6:06 Afryka: Ani jednej szczepionki z Zachodu. "Porażka moralna"
Rzeczpospolita
Jak podkreślił w rozmowie z BBC szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus, na kontynent afrykański nie dotarła dotychczas ani jedna zachodnia szczepionka przeciw COVID-19.
 Lubię to Odpowiadać
Japonia: Więzienie za odmowę hospitalizacji 22. 1. 5:35 Japonia: Więzienie za odmowę hospitalizacji
Rzeczpospolita
Rząd Japonii zatwierdził w piątek projekt ustawy zaostrzającej restrykcje związane z epidemią koronawirusa. Projekt przewiduje m.in. karę więzienia w przypadku odmowy hospitalizacji po uzyskaniu dodatniego wyniku testu.
 Lubię to Odpowiadać
Sąd: zatrzymanie Romana Giertycha było niezasadne i nielegalne 22. 1. 5:34 Sąd: zatrzymanie Romana Giertycha było niezasadne i nielegalne
Rzeczpospolita
W piątek Sąd Rejonowy Poznań - Stare Miasto wydał decyzję, w której uwzględnił zażalenie mec. Romana Giertycha na zatrzymanie Romana Giertycha w październiku ubiegłego roku. Stwierdził, że działania prokuratury w tej sprawie były nie tylko niezasadne ale i nielegalne - poinformował na twitterze pełnomocnik mecenasa Jakub Wende.
 Lubię to Odpowiadać
Kwaśniewski: PiS używa metod Trumpa 22. 1. 5:31 Kwaśniewski: PiS używa metod Trumpa
Rzeczpospolita
Trump postawił w polityce na silny podział i może to się podobało naszemu rządowi, bo PiS używa tej samej metody – skomentował Aleksander Kwaśniewski, były prezydent RP, w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem.
 Lubię to Odpowiadać
Estonia straci pieniądze z Unii, bo ma za dobrą gospodarkę 22. 1. 5:29 Estonia straci pieniądze z Unii, bo ma za dobrą gospodarkę
Rzeczpospolita
Bruksela ograniczy Estonii płatności z funduszu antykryzysowego ze względu na dobrą sytuację w gospodarce.
 Lubię to Odpowiadać
Nowy amerykański bombowiec strategiczny coraz bliżej 22. 1. 5:24 Nowy amerykański bombowiec strategiczny coraz bliżej
Rzeczpospolita
W zakładach koncernu Northrop Grumman w Palmdale w Kalifornii rozpoczął się proces produkcji drugiego egzemplarza bombowca strategicznego nowej generacji B-21 Raider.
 Lubię to Odpowiadać
Szef RE rozmawiał z Putinem o uwolnieniu Nawalnego 22. 1. 5:21 Szef RE rozmawiał z Putinem o uwolnieniu Nawalnego
Rzeczpospolita
Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel przeprowadził rozmowę telefoniczną z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, podczas której zaapelował o uwolnienie opozycjonisty Aleksieja Nawalnego.
 Lubię to Odpowiadać
Euro i złoty - para skazana na siebie 22. 1. 5:14 Euro i złoty - para skazana na siebie
Rzeczpospolita
Kurs euro z reguły pozostaje w centrum zainteresowania Polaków, jeśli dyskusja dotyczy rynku walutowego. Przyczyn takiego podejścia jest oczywiście wiele. Większość polskiej wymiany handlowej dotyczy państw, w których wspólna waluta jest środkiem płatniczym. Wielu rodaków pracuje w innych krajach Wspólnoty, a ich przekazy pieniężne zasilają budżety rodzinne nad Wisłą. Wreszcie coraz częściej podróżujemy po Starym Kontynencie i posiadanie odpowiednich banknotów w portfelu jest wtedy nieodzowne.
 Lubię to Odpowiadać
RPA płaci za szczepionkę na COVID dwa razy więcej niż Europa? 22. 1. 5:12 RPA płaci za szczepionkę na COVID dwa razy więcej niż Europa?
Rzeczpospolita
Ministerstwo Zdrowia RPA poinformowało, że Republika Południowej Afryki zapłaci za szczepionkę na COVID-19 koncernu AstraZeneca dwa i pół raza więcej niż większość europejskich krajów.
 Lubię to Odpowiadać
Odejście Joanny Muchy to wstrząs dla systemu PO 22. 1. 5:06 Odejście Joanny Muchy to wstrząs dla systemu PO
Rzeczpospolita
Każdy system musi mieć wydarzenie, po którym się podnosi albo i nie. Myślę, że Platforma wyciąga wnioski z tego, co się stało – tak odejście posłanki Joanny Muchy do ruchu Szymona Hołowni komentuje Michał Kolanko. I dodaje, że ta decyzja może przyspieszyć prezentowanie przez partię nowych pomysłów.
 Lubię to Odpowiadać
Długie kolejki w Pekinie. Chiny masowo testują mieszkańców 22. 1. 5:05 Długie kolejki w Pekinie. Chiny masowo testują mieszkańców
Rzeczpospolita
W Pekinie rozpoczęły się w piątek masowe testy na obecność koronawirusa. W Szanghaju przeprowadzono badania wszystkich pracowników personelu szpitalnego. Władze obawiają się wybuchu kolejnej fali epidemii w związku ze zbliżającym się chińskim nowym rokiem.
 Lubię to Odpowiadać
Kto nowym szefem KRS? Pojawiło się nazwisko 22. 1. 5:05 Kto nowym szefem KRS? Pojawiło się nazwisko
Rzeczpospolita
29 stycznia Krajowa Rada Sądownictwa wybierze nowego przewodniczącego po tym, jak rezygnację złożył sędzia Leszek Mazur. Z nieoficjalnych informacji wynika, że stanowisko to obejmie sędzia Joanna Kołodziej-Michałowicz.
 Lubię to Odpowiadać
Kumulacja pozwoleń dla deweloperów 22. 1. 5:03 Kumulacja pozwoleń dla deweloperów
Rzeczpospolita
W grudniu liczba uruchamianych inwestycji była stabilna, wystrzeliła za to liczba pozwoleń na budowę.
 Lubię to Odpowiadać
Jaka ma być nowa polityka przemysłowa Polski 22. 1. 5:00 Jaka ma być nowa polityka przemysłowa Polski
Rzeczpospolita
Kierunek rozwoju polityki Polski wobec przemysłu będzie jednym z wiodących tematów konferencji inaugurującej obchody 30-lecia Agencji Rozwoju Przemysłu. Będzie także mowa o wsparciu ARP dla przedsiębiorców. Wydarzenie odbędzie się online 25 stycznia. Udział jest bezpłatny.
 Lubię to Odpowiadać
Rzymkowski powołany na stanowisko wiceministra edukacji 22. 1. 4:50 Rzymkowski powołany na stanowisko wiceministra edukacji
Rzeczpospolita
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Rzymkowski odebrał w piątek z rąk ministra Przemysława Czarnak nominację na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki.
 Lubię to Odpowiadać
Deportacja za wpisy o życiu na Bali podczas pandemii 22. 1. 4:43 Deportacja za wpisy o życiu na Bali podczas pandemii
Rzeczpospolita
Dwie turystki ze Stanów Zjednoczonych zostały deportowane z Bali za opublikowanie w sieci e-booka z poradami, jak przeprowadzić się na wyspę podczas pandemii koronawirusa.
 Lubię to Odpowiadać
4 smartfonów, na które warto poczekać w 2021 roku 22. 1. 2:10 4 smartfonów, na które warto poczekać w 2021 roku
Rzeczpospolita
Początek roku to dobry czas, by przejrzeć listę premier smartfonów w nadchodzących miesiącach. W 2021 roku na rynku pojawi się kilka telefonów, na które warto zaczekać. Sprawdź, które modele smartfonów należą do grupy najbardziej oczekiwanych w najbliższym czasie. Oto 6 ciekawych propozycji, które pojawią się na polskim rynku.
 Lubię to Odpowiadać
Szczepienia: Rejestrują się 70-latkowie. Kolejki, brak miejsc 22. 1. 1:58 Szczepienia: Rejestrują się 70-latkowie. Kolejki, brak miejsc
Rzeczpospolita
22 stycznia od godziny 6 w całej Polsce ruszyła rejestracja na szczepienia na COVID seniorów powyżej 70. roku życia. Przed wieloma przychodniami w Polsce od wczesnych godzin porannych pojawiły się kolejki. W niektórych miejscach seniorzy słyszą, że nie ma już miejsc dla chętnych na szczepienie.
 Lubię to Odpowiadać
Rzecznik rządu: Solidarność w UE nie zawsze jest realizowana 22. 1. 1:54 Rzecznik rządu: Solidarność w UE nie zawsze jest realizowana
Rzeczpospolita
- Kontrakt niemiecki to jest symboliczny pokaz tego, że solidarność europejska nie zawsze jest realizowana. Mamy jeszcze przykład Nord Stream 2 i kilka innych działań - mówi rzecznik rządu Piotr Müller.
 Lubię to Odpowiadać
Rok po pandemii. Wróciło nocne życie w Wuhan 22. 1. 1:37 Rok po pandemii. Wróciło nocne życie w Wuhan
Rzeczpospolita
Niemal rok po całkowitym zamknięciu miasta w związku z epidemią koronawirusa, młodzi mieszkańcy Wuhan ponownie korzystają z atrakcji życia nocnego.
 Lubię to Odpowiadać
Izrael w przyszłym tygodniu zacznie szczepić nastolatków 22. 1. 1:36 Izrael w przyszłym tygodniu zacznie szczepić nastolatków
Rzeczpospolita
Tysiące uczniów izraelskich szkół średnich w wieku 16-18 lat od przyszłego tygodnia będzie mogło zaszczepić się na COVID w Izraelu - poinformowało tamtejsze Ministerstwo Zdrowia.
 Lubię to Odpowiadać
Program Czyste powietrze do naprawy – apel PAS do premiera 22. 1. 1:35 Program Czyste powietrze do naprawy – apel PAS do premiera
Rzeczpospolita
Wysokie zanieczyszczenie powietrza z ostatnich dni pokazało, że walka ze smogiem stoi w miejscu. Polski Alarm Smogowy apeluje do Premiera Morawieckiego o jak najszybszą reformę Programu Czyste Powietrze. Przez pierwsze dwa lata programu zlikwidowano zaledwie 70 tysięcy „kopciuchów”. Bez pełnego zaangażowania rządu nie uda się poprawić jakości powietrza w Polsce.
 Lubię to Odpowiadać
Indie: Milion zaszczepionych na COVID w tydzień 22. 1. 1:23 Indie: Milion zaszczepionych na COVID w tydzień
Rzeczpospolita
Indie zaszczepiły jak dotąd 1 043 534 pracowników ochrony zdrowia w pierwszej fazie ogólnokrajowego programu szczepień, który rozpoczął się 16 stycznia - poinformował rząd.
 Lubię to Odpowiadać
Akt oskarżenia w aferze GetBacku może wrócić do prokuratury 22. 1. 1:12 Akt oskarżenia w aferze GetBacku może wrócić do prokuratury
Rzeczpospolita
Do sądu trafił wniosek o zwrócenie do prokuratury pierwszego aktu oskarżenia w sprawie GetBacku - ustalił Business Insider Polska. Chcą tego obrońcy byłego prezesa Idea Banku.
 Lubię to Odpowiadać
Badanie: Epidemię spowalnia szczepienie młodych 22. 1. 1:12 Badanie: Epidemię spowalnia szczepienie młodych
Rzeczpospolita
Z publikacji na łamach magazynu "Science" wynika, że szczepienie młodych jest skuteczniejsze jeśli chodzi o spowolnienie rozprzestrzeniania się koronawirusa niż szczepienie seniorów, ale to szczepienie osób powyżej 60. roku życia zmniejsza liczbę zgonów chorych na COVID-19.
 Lubię to Odpowiadać
Będzie mniej łóżek dla pacjentów z Covid-19 22. 1. 1:10 Będzie mniej łóżek dla pacjentów z Covid-19
Rzeczpospolita
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, ze rozpoczyna się ograniczanie liczby łóżek dla pacjentów z koronawirusem. Obecnie w całym kraju dostępnych jest ponad 30 tys. miejsc.
 Lubię to Odpowiadać
Nadużywanie postępowania nakazowego rodzi patologie 22. 1. 1:05 Nadużywanie postępowania nakazowego rodzi patologie
Rzeczpospolita
Nadużywanie postępowania nakazowego w zawiłych sprawach gospodarczych rodzi patologie, mówią prawnicy.
 Lubię to Odpowiadać
Światowy rynek turystyczny odrodzi się do 2023 roku 22. 1. 0:58 Światowy rynek turystyczny odrodzi się do 2023 roku
Rzeczpospolita
Do 2023 roku pandemia koronawirusa przestanie mieć wpływ na turystykę w ujęciu globalnym. Wtedy też sektor zacznie bić kolejne rekordy – wynika z analizy instytutu badawczego Statista.
 Lubię to Odpowiadać
Rząd nie rozważa wprowadzania szczepień komercyjnych 22. 1. 0:57 Rząd nie rozważa wprowadzania szczepień komercyjnych
Rzeczpospolita
Pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk poinformował, że rząd nie rozważa możliwości wprowadzenia komercyjnych szczepień przeciw COVID-19.
 Lubię to Odpowiadać
W starciu z deweloperem kupujący nie jest bez szans 22. 1. 0:53 W starciu z deweloperem kupujący nie jest bez szans
Rzeczpospolita
W starciu z deweloperem kupujący nie jest bez szans, gdy w przedłożonej do podpisu umowie stwierdzi zapisy naruszające jego interesy.
 Lubię to Odpowiadać
Wyborcy Dudy nie znają ludzi walczących z pandemią 22. 1. 0:28 Wyborcy Dudy nie znają ludzi walczących z pandemią
Rzeczpospolita
Wyborcy prezydenta Andrzeja Dudy nie rozpoznają osób, które od niemal roku są zaangażowane w walkę z pandemią koronawirusa - wynika z sondażu IBRiS dla "Faktu".
 Lubię to Odpowiadać
USA: Nowa terapia chorych na HIV z akceptacją FDA 22. 1. 0:11 USA: Nowa terapia chorych na HIV z akceptacją FDA
Rzeczpospolita
Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła pierwszą kombinację leków na HIV, które mogą być przyjmowane raz w miesiącu. Dotychczas dopuszczone do użycia leki podawane chorym na HIV musiały być przez nich przyjmowane codziennie - informuje AP.
 Lubię to Odpowiadać
Nie żyje 22. 1. 0:04 Nie żyje "Papcio Chmiel"
Rzeczpospolita
W wieku 97 lat zmarł Henryk Jerzy Chmielewski, autor serii komiksów o przygodach Tutusa, Romka i A'Tomka.
 Lubię to Odpowiadać
Drogowcy podsumowali postęp prac na autostradach 22. 1. 0:02 Drogowcy podsumowali postęp prac na autostradach
Rzeczpospolita
Obecnie w siatce polskich dróg, do dyspozycji są 1712 kilometrów autostrad. W realizacji jest 139 kolejnych kilometrów, 114 km jest na etapie przetargu, a kolejne są w przygotowaniu. Po zakończeniu wszystkich prac (wraz z A50) w Polsce będzie 2100 km autostrad.
 Lubię to Odpowiadać
górę

Data ustawienia

Dziś jest Niedziela, 28. lutego 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Blisko

Ta witryna internetowa wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na witrynie i akceptując niniejszą politykę, użytkownik wyraża zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie zgodnie z warunkami niniejszej polityki.

Kontynuować