Z powrotem Wyborcza Piątek, 22. stycznia 2021
Szukanie Sekcje 22. 1.

Wyborcza

Piątek, 22. stycznia 2021
Close
Reklama
22. 1. 15:52 MSZ zwolniło pracownika za udostępnienie artykułu OKO.press
Wyborcza
Pracownik MSZ udostępnił na swoim Facebooku artykuł z portalu OKO.press dotyczący podpisanej przez Polskę antyaborcyjnej deklaracji. To miało być przyczyną zwolnienia go z pracy.
 Lubię to Odpowiadać
22. 1. 15:22 Kolejna firma farmaceutyczna zmniejsza dostawy szczepionek
Wyborcza
O 60 proc. zmniejszy się liczba dostarczonych do Unii Europejskiej szczepionek od firmy AstraZeneca. Powodem są problemy produkcyjne w fabryce w Belgii.
 Lubię to Odpowiadać
22. 1. 15:17 Koronawirus - podsumowanie tygodnia. Nerwy puszczają seniorom, medykom i przedsiębiorcom
Wyborcza
Na szczepienia przeciw COVID-19 mogą zapisywać się osoby 70+. Już teraz jednak wiadomo, że nie dla wszystkich starczy szczepionek w pierwszym kwartale. Wyrozumiałością muszą wykazać się też medycy, którym z powodu mniejszych dostaw szczepionek odwołano szczepienia. A przedsiębiorcy buntują się w związku z przedłużeniem rządowych obostrzeń
 Lubię to Odpowiadać
22. 1. 15:06 Nauczył mnie chodzić. Nie palić za sobą mostów. Nie tracić czasu
Wyborcza
Umarł tuż przed Dniem Dziadka. A mi przeleciało przed oczami całe moje życie. Z Nim obok.
 Lubię to Odpowiadać
22. 1. 14:13 Duda o gratulacjach dla Bidena: Czekałem na oficjalny wynik. Tak się robi w dojrzałych demokracjach
Wyborcza
Prezydent Andrzej Duda był gościem programu "Sprawdzam" w TVN24. Mówił między innymi o relacjach polsko-amerykańskich i szczepionkach przeciwko koronawirusowi.
 Lubię to Odpowiadać
22. 1. 13:40 Giertych wygrywa z państwem PiS, czyli kto rządzi w Polsce
Wyborcza
22 stycznia 2021 r. powinien być datą końca pełnienia przez Zbigniewa Ziobrę funkcji prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości. Tego dnia ze stanowiska prokuratora krajowego powinien też zostać odwołany zastępca Ziobry Bogdan Święczkowski.
 Lubię to Odpowiadać
22. 1. 13:34 Boris Johnson: Brytyjska mutacja koronawirusa może być bardziej śmiertelna
Wyborcza
Wariant koronawirusa, który pojawił się we wrześniu w Wielkiej Brytanii i szybko rozprzestrzenił się po całym świecie jest nie tylko bardziej zaraźliwy, ale może być też bardziej śmiertelny. Do takich wniosków doszli brytyjscy matematycy.
 Lubię to Odpowiadać
22. 1. 12:43 Pierwszy czarny sekretarz obrony w USA. Lloyd Austin zaakceptowany przez Senat
Wyborcza
Senat zatwierdził w piątek emerytowanego gen. Lloyda Austina na stanowisko sekretarza obrony w administracji Bidena. Nowy szef Pentagonu to były dowódca amerykańskich sił w Iraku i szef Centralnego Dowództwa USA.
 Lubię to Odpowiadać
22. 1. 11:50 Proces Trumpa w Senacie zacznie się w przyszłym tygodniu. Demokraci zapowiedzieli przekazanie zarzutu
Wyborcza
Demokraci zapowiedzieli, że w poniedziałek prześlą do Senatu tzw. artykuł impeachmentu, co uruchomi proces byłego prezydenta. Trump jest oskarżony o podżeganie do rebelii i może dostać dożywotni zakaz pełnienia urzędu.
 Lubię to Odpowiadać
22. 1. 11:20 Blisko 700 mln ludzi nie dojada - alarmuje ONZ w raporcie o cywilizacyjnych skutkach pandemii COVID-19
Wyborcza
Ponad połowa z nich mieszka w Azji. Najtrudniejsza jest sytuacja w pięciu najbiedniejszych krajach kontynentu: Afganistanie, Bangladeszu, Mjanmie, Pakistanie i Korei Północnej. Pandemia COVID-19 sprawiła, że ceny żywości poszły w górę, a miejsc pracy wciąż ubywa.
 Lubię to Odpowiadać
22. 1. 11:19 Trzech sędziów nie zgadza się z uzasadnieniem wyroku TK w sprawie aborcji
Wyborcza
Sędziowie TK złożyli zdania odrębne nie tylko do wyroku w sprawie aborcji, ale również do uzasadnienia do niego. Uzasadnienia dotąd nie opublikowano, ale już wiadomo, ze trzech sędziów nie zgadza się z jego treścią.
 Lubię to Odpowiadać
22. 1. 10:37 Proszę nie kwestionować faktów dotyczących mięsa i jego produkcji. Polemika z prof. Wierzbicką
Wyborcza
Uznanie negatywnego wpływu hodowli zwierzęcej na środowisko nie jest kwestią osobistej opinii. To fakt obiektywny, dający się wyrazić w jednostkach miary.
 Lubię to Odpowiadać
22. 1. 10:30 To Macierewicz zablokował film Stankiewicz o Smoleńsku
Wyborcza
Film o katastrofie smoleńskiej, który TVP zdjęła w środę z anteny, krytycznie oceniał prace podkomisji Antoniego Macierewicza, a nawet sugerował, że działa ona na rzecz Rosji - twierdzą źródła "Wyborczej". - Macierewicz stanął na głowie, by nie doszło do emisji - mówi nasz informator.
 Lubię to Odpowiadać
22. 1. 10:00 Naukowcy ostrzegają: Wielkie tamy z XX w. stają się groźne
Wyborcza
W 2050 r. większość ludzkości będzie mieszkać poniżej wielkich tam, którymi przegrodzono rzeki jeszcze w XX w. Wielu z nich mija termin przydatności do użycia.
 Lubię to Odpowiadać
22. 1. 9:51 Ludzie Nawalnego trafiają do aresztów przed sobotnimi demonstracjami
Wyborcza
Kreml urządza wielką akcję aresztowań. Za kratki trafiają przedstawiciele rosyjskiej opozycji, którzy nawoływali do udziału w zaplanowanych na sobotę akcjach solidarności z Aleksiejem Nawalnym.
 Lubię to Odpowiadać
22. 1. 9:49 Jak PiS chce przepchnąć Wawrzyka w Senacie. "Liczymy na problemy techniczne senatorów opozycji"
Wyborcza
Poseł PiS Piotr Wawrzyk nie zostanie rzecznikiem praw obywatelskich bez zgody Senatu, a tam rządzi opozycja. - Szefostwo będzie w tej sprawie kłusować. Być może uda się kogoś przekonać, by się nie logował do systemu - słyszymy od ważnych polityków PiS.
 Lubię to Odpowiadać
22. 1. 9:43 Poznajcie jedynego obcokrajowca, którego ułaskawił Trump [LA REPUBBLICA]
Wyborcza
W historii Włocha Tommaso Butiego przewijają się luksusowe marki, topowe modelki i nowojorski glamour. Oraz wielokrotnie Donald Trump.
 Lubię to Odpowiadać
22. 1. 8:51 Od dziś można rejestrować się na szczepienia także wysyłając SMS
Wyborcza
Wobec dużego zainteresowania osób starszych szczepieniem przeciw COVID-19 rząd wprowadził możliwość rejestrowania się na szczepienie przez SMS.
 Lubię to Odpowiadać
22. 1. 8:25 Chiny: Akcja ratunkowa w kopalni potrwa co najmniej 15 dni
Wyborcza
Ratownicy potrzebują co najmniej 15 dni, żeby dotrzeć do uwięzionych w kopalni złota w prowincji Szantung górników - podały chińskie media. Pracownicy kopalni przebywają pod ziemią od 10 stycznia
 Lubię to Odpowiadać
22. 1. 8:24 Macieju, Polsce i Ukrainie będzie cię brakować
Wyborcza
Ostatni dzień 2020 roku przyniósł bolesną nowinę - po długiej walce z chorobą onkologiczną zmarł we Wrocławiu ojciec Maciej Zięba. Ukraina, Ukraiński Katolicki Uniwersytet i ja osobiście straciliśmy wspaniałego Przyjaciela. Polska i Kościół w Polsce utracił jedną ze znaczących postaci swej pielgrzymki od strachu do godności.
 Lubię to Odpowiadać
22. 1. 8:03 Kogo by tu jeszcze usunąć? O marzeniach dwóch Marków: abp Jędraszewskiego i Zuckerberga
Wyborcza
Lawina ruszyła krótko po tym, jak abp Marek Jędraszewski dał przykład Polsce i światu, i po 76 latach postanowił wyrzucić "Tygodnik Powszechny" z ulicy Wiślnej. Zuckerberg oraz inni władcy (nie tylko cyfrowego) świata nie chcieli być gorsi i ruszyli w jego ślady. Zaczęli od usunięcia Trumpa. WSZYSTKIE STRONY. Opinie tygodnia przegląda Grzegorz Wysocki*.
 Lubię to Odpowiadać
22. 1. 7:23 Hołownia prezentuje plan dla Polski. Zacznie od Kościoła, kolejne obszary - co miesiąc
Wyborcza
"Wiemy jak" - tak się nazywa plan dla Polski, który na konwencji w kinie Relax zapowiedział Szymon Hołownia. Program ma sprawić, że jego ruch będzie gotowy do przejęcia władzy po tym, jak "rząd PiS załamie się pod brzemieniem własnego kłamstwa i cynizmu".
 Lubię to Odpowiadać
22. 1. 6:22 Czarnek wciągnął swego studenta do resortu. Rzymkowski wiceministrem edukacji
Wyborcza
Poseł PiS Tomasz Rzymkowski został sekretarzem stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki oraz pełnomocnikiem rządu ds. kształcenia ogólnego i nadzoru pedagogicznego. Nominację wręczył minister Przemysław Czarnek.
 Lubię to Odpowiadać
22. 1. 5:40 Doktor Fauci po odejściu Trumpa: Wyzwalające uczucie. Niech przemawia nauka!
Wyborcza
Najsłynniejszy amerykański epidemiolog dr Anthony Fauci był w ostatnich miesiącach marginalizowany, ale powrócił na konferencję w Białym Domu. Ocenił tam, że 100 mln szczepień w 100 dni to realny cel nowej administracji. A przy okazji zdradził, jak pracowało mu się z poprzednim prezydentem.
 Lubię to Odpowiadać
22. 1. 4:46 Unia Europejska wzywa do utrzymania obostrzeń. "Sytuacja z mutacjami jest coraz bardziej niepokojąca"
Wyborcza
Trzeba powstrzymać wszelkie zbędne podróże w Unii Europejskiej. I na serio dążyć do zaszczepienia co najmniej 70 proc. dorosłych do końca lata - zdecydował szczyt UE.
 Lubię to Odpowiadać
22. 1. 4:28 Dworczyk: terminy szczepień szybko znikają. W kraju zostało już tylko 150 tys. wolnych terminów
Wyborcza
Program szczepień przeciw COVID-19 w Polsce. - Na godz. 10 to wygląda tak, że w całej Polsce zostało już tylko 150 tys. wolnych terminów. I bardzo często są to pojedyncze terminy w takich miastach jak Warszawa - powiedział szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.
 Lubię to Odpowiadać
22. 1. 3:24 Arkadiusz Milik został piłkarzem Olympique Marsylia. "Pokazaliśmy ambicje klubu"
Wyborcza
Arkadiusz Milik był bliski transferu do Juventusu, Romy, łączono go też z Atlético Madryt. W nocy, już w Marsylii, napisał: "Jestem szczęśliwy i dumny, że dołączam do jednego z najbardziej prestiżowych klubów w Europie"
 Lubię to Odpowiadać
22. 1. 0:02 Gdzie jest zamówiona szczepionka Moderny? Miały z niej już korzystać szpitale w Polsce
Wyborcza
W środę miały się rozpocząć szczepienia preparatem firmy Moderna, ale z 29 tys. dawek dostarczonych do Polski szpitale nie dostały jeszcze ani jednej ampułki. A rząd nabrał wody w usta.
 Lubię to Odpowiadać
22. 1. 0:00 Badania? Zbyt kosztowne. O skali nowego wariantu COVID w Polsce nie wiemy prawie nic
Wyborcza
W Małopolsce wykryto pierwsze zakażenie brytyjskim wariantem koronawirusa. Nie znamy skali jego występowania, bo w Polsce nie prowadzi się odpowiednich badań
 Lubię to Odpowiadać
22. 1. 0:00 Biden, Kaczyński - starsi panowie dwaj. Jeden gasi, drugi rozdmuchuje nienawiść
Wyborcza
78-letni Joe Biden chce skleić Amerykę. Nie podjudza, nie jątrzy. A u nas nieco młodszy przywódca nie może żyć bez nienawiści.
 Lubię to Odpowiadać
22. 1. 0:00 Dopaść naukowców od Holokaustu. Reduta Dobrego Imienia ściga za książkę "Dalej jest noc"
Wyborcza
Gdy nie udało się przemilczeć książek badaczy Zagłady w Polsce, postanowiono zrobić z nich kłamców i fałszerzy. Do akcji ruszył cały aparat państwa PiS i wspierane przez niego organizacje. Poligonem doświadczalnym ma być proces o książkę "Dalej jest noc".
 Lubię to Odpowiadać
22. 1. 0:00 Prok. Ewa Wrzosek: Decyzja o zsyłkach to wyraz bezsilności prokuratora krajowego
Wyborcza
- Moja młodsza córka, gdy usłyszała o delegacji, zaczęła płakać. Nie chodziło tylko o to, że przeniesienie oznacza czasowe rozstanie, ale o to, że w tym kraju można z każdym zrobić wszystko bez żadnych konsekwencji - mówi warszawska prokuratorka Ewa Wrzosek.
 Lubię to Odpowiadać
górę

Data ustawienia

Dziś jest Niedziela, 28. lutego 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Blisko

Ta witryna internetowa wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na witrynie i akceptując niniejszą politykę, użytkownik wyraża zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie zgodnie z warunkami niniejszej polityki.

Kontynuować