Z powrotem Rzeczpospolita Środa, 27. stycznia 2021
Szukanie Sekcje 27. 1.

Rzeczpospolita

Środa, 27. stycznia 2021
Close
Reklama
Ponad połowa Polaków pozytywnie o łamaniu obostrzeń 27. 1. 23:40 Ponad połowa Polaków pozytywnie o łamaniu obostrzeń
Rzeczpospolita
"Jak ocenia Pani/Pan wznawianie działalności gospodarczej przez przedsiębiorców wbrew obowiązującym obostrzeniom?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
 Lubię to Odpowiadać
Kursy walut
EUR 4,20 -0,524%
USD 3,84 -2,395%
CHF 3,86 -2,227%
Chiny do USA: Nie traktujcie nas jak strategicznego rywala 27. 1. 23:27 Chiny do USA: Nie traktujcie nas jak strategicznego rywala
Rzeczpospolita
Traktowanie Chin jako "strategicznego rywala" przez USA jest niewłaściwą oceną sytuacji, która może prowadzić do błędów - oświadczył ambasador Chin w USA.
 Lubię to Odpowiadać
Premier League: 27. 1. 22:48 Premier League: "Czerwone Diabły" przegrały z outsiderem
Rzeczpospolita
Manchester United niespodziewanie przegrał u siebie z ostatnim w tabeli Sheffield United 1:2 - czytamy w Onecie.
 Lubię to Odpowiadać
Zegar zagłady: Do końca ludzkości pozostało 100 sekund 27. 1. 22:30 Zegar zagłady: Do końca ludzkości pozostało 100 sekund
Rzeczpospolita
The Bulletin of Atomic Scientists ogłosił w środę, że symboliczny Zegar zagłady wskazuje - podobnie jak w ubiegłym roku - godzinę 23:58 i 20 sekund. Oznacza to, że do północy - wyznaczającej zagładę ludzkości - pozostało 100 sekund, najmniej odkąd w 1947 roku zarząd The Bulletin of Atomic Scientists po raz pierwszy przedstawił zegar.
 Lubię to Odpowiadać
Singapur: 16-latek chciał zaatakować meczety 27. 1. 22:13 Singapur: 16-latek chciał zaatakować meczety
Rzeczpospolita
W Singapurze aresztowano 16-latka, który zamierzał dokonać ataku na dwa meczety inspirowanego zamachem, do jakiego doszło w marcu 2019 roku w Christchurch, w Nowej Zelandii.
 Lubię to Odpowiadać
Wietnam: Pierwsze lokalne zakażenia koronawirusem od 55 dni 27. 1. 21:58 Wietnam: Pierwsze lokalne zakażenia koronawirusem od 55 dni
Rzeczpospolita
Ministerstwo Zdrowia Wietnamu w czwartek potwierdziło pierwsze dwa lokalne zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 od blisko dwóch miesięcy.
 Lubię to Odpowiadać
USA: Odrzucamy roszczenia Chin na Morzu Południowochińskim 27. 1. 21:41 USA: Odrzucamy roszczenia Chin na Morzu Południowochińskim
Rzeczpospolita
USA odrzucają roszczenia Chin na Morzu Południowochińskim wykraczające ponad to, co stanowi prawo międzynarodowe i stoją po stornie państw Azji Południowo-Wschodniej, które opierają się presji (Chin) - oświadczył sekretarz stanu USA Antony Blinken.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 21:27 "Trzeba uważać, by szczepionka nie trafiała głównie do białych"
Rzeczpospolita
- To, na co szczególnie musimy uważać to to, by na początku większość osób, które otrzymują szczepionkę nie była przedstawicielami białej klasy średniej - mówił głównym amerykański epidemiolog, dr Anthony Fauci, w rozmowie z "The New England Journal of Medicine".
 Lubię to Odpowiadać
Doradca Johnsona: 1 na 55 Brytyjczyków zakażony 27. 1. 21:15 Doradca Johnsona: 1 na 55 Brytyjczyków zakażony
Rzeczpospolita
Mniej więcej 1 na 55 Brytyjczyków jest zakażony koronawirusem - twierdzi główny doradca ds. nauki brytyjskiego rządu, Patrick Vallance.
 Lubię to Odpowiadać
Rząd odmraża biznesy. Nieoficjalnie: sklepy – tak, hotele – nie 27. 1. 16:30 Rząd odmraża biznesy. Nieoficjalnie: sklepy – tak, hotele – nie
Rzeczpospolita
Od 1 lutego ponownie będą otwarte galerie handlowe. Co najmniej do marca nie będą jednak mogły działać hotele, pensjonaty, bary i restauracje – nieoficjalnie informuje Onet.pl.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 15:34 Nieoficjalnie: Rząd złagodzi obostrzenia od 1 lutego
Rzeczpospolita
Od 1 lutego ponownie będą otwarte galerie handlowe. Co najmniej do marca nie będą funkcjonowały hotele, pensjonaty, bary i restauracje - nieoficjalnie informuje Onet.pl
 Lubię to Odpowiadać
Niedzielski: Możemy teraz przebierać w ofertach szczepionek 27. 1. 14:37 Niedzielski: Możemy teraz przebierać w ofertach szczepionek
Rzeczpospolita
- Rzeczywiście zrezygnowaliśmy z pewnej liczby szczepionek, ale szczepionek, które miały być dostarczone pod koniec tego roku, ponieważ czekamy na kolejne oferty. Taka oferta między innymi ze strony Moderny się pojawia, z której skorzystamy w najbliższych dniach. W ciągu tego tygodnia podejmiemy decyzję, gdzie będziemy kupowali dodatkowe szczepionki, które są po prostu dostarczane wcześniej - powiedział Adam Niedzielski, minister zdrowia.
 Lubię to Odpowiadać
Rewolucyjne zmiany w handlu energią. Ceny wystrzelą? 27. 1. 14:00 Rewolucyjne zmiany w handlu energią. Ceny wystrzelą?
Rzeczpospolita
Zniesienie obowiązku sprzedaży energii elektrycznej poprzez giełdę doprowadzi do wzrostu cen prądu – przekonują eksperci. Bez obaw – ripostuje resort klimatu.
 Lubię to Odpowiadać
Firmy otwierające biznes mimo zakazów cieszą się sympatią 27. 1. 14:00 Firmy otwierające biznes mimo zakazów cieszą się sympatią
Rzeczpospolita
Do właścicieli restauracji, hoteli i siłowni otwierających biznes w czasie lockdownu mogą dołączyć sklepy w galeriach. 45 proc. Polaków nie weźmie im tego za złe.
 Lubię to Odpowiadać
Narty Snowboard Outdoor: Z czego mamy żyć? 27. 1. 13:53 Narty Snowboard Outdoor: Z czego mamy żyć?
Rzeczpospolita
W większości krajów europejskich przedsiębiorcy zajmujący się sprzętem narciarskim, snowboardowym i outdoorowym mogą liczyć na rządowe wsparcie, w Polsce zostali pozostawieni sami sobie – alarmuje Komitet Narty Snowboard Outdoor. I zapowiada, że będzie walczyć o prawa firm z tej branży.
 Lubię to Odpowiadać
Tajemnica bankowa znika z Rosji. Fiskus ma wgląd we wszystko 27. 1. 13:45 Tajemnica bankowa znika z Rosji. Fiskus ma wgląd we wszystko
Rzeczpospolita
Rosyjski fiskus dostał pełny dostęp do tajemnicy bankowej Rosjan. Teraz bankowcy muszą przekazywać inspektorom każdą informację, o którą się zwrócą.
 Lubię to Odpowiadać
Lempart: To czas próby, kto jest tchórzem, a kto jest przyzwoity 27. 1. 13:40 Lempart: To czas próby, kto jest tchórzem, a kto jest przyzwoity
Rzeczpospolita
- Prezydent Andrzej Duda powiedział, że nikt jeszcze nie zginął. Czyli powiedział policji, że może zrobić nam wszystko, tylko musi pilnować, żeby nikt nie zginął. Można nas bić, gazować, pałować, porywać. Pan Duda stracił głos w jakiejkolwiek sprawie dotyczącej obywatelek i obywateli - oceniła Marta Lempart na antenie TVN24.
 Lubię to Odpowiadać
Fed utrzymuje kurs. Stopy bez zmian 27. 1. 13:29 Fed utrzymuje kurs. Stopy bez zmian
Rzeczpospolita
Komitet Otwartego Rynku Rezerwy Federalnej (FOMC) pozostawił swoją główną stopę procentową w dotychczasowym przedziale 0-0,25 proc. Nie dokonał też zmian w programie QE, w ramach którego skupuje miesięcznie aktywa warte 120 mld USD.
 Lubię to Odpowiadać
Rudzińska-Bluszcz do kandydata PiS: Co pan zrobi dla kobiet? 27. 1. 13:17 Rudzińska-Bluszcz do kandydata PiS: Co pan zrobi dla kobiet?
Rzeczpospolita
Niedawno przed Komisją Sprawiedliwości publicznie deklarował Pan, że prawa kobiet będą dla Pana priorytetem, jeśli zostanie Pan RPO. Co już teraz zrobi Pan dla kobiet? - zapytała wybranego przez Sejm na stanowisko RPO Piotra Wawrzyka ubiegająca się o tę funkcję Zuzanna Rudzińską-Bluszcz.
 Lubię to Odpowiadać
Rzeczniczka PiS: Protestującym podawano kłamstwa 27. 1. 13:02 Rzeczniczka PiS: Protestującym podawano kłamstwa
Rzeczpospolita
Prawo i Sprawiedliwość odniesie się do uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego po dokonaniu rzetelnej, wnikliwej i poważnej analizy - zapowiedziała rzeczniczka partii Anita Czerwińska.
 Lubię to Odpowiadać
Wiceminister rodziny: Nie ma delegalizacji aborcji w Polsce 27. 1. 12:51 Wiceminister rodziny: Nie ma delegalizacji aborcji w Polsce
Rzeczpospolita
- Chore dzieci też mają prawo do życia. W mocy pozostają przesłanki, które są uwzględnione w ustawie o planowaniu rodziny. Nie ma delegalizacji aborcji w Polsce - powiedziała w rozmowie z Polsat News wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz pełnomocnik rządu ds. polityki demograficznej Barbara Socha.
 Lubię to Odpowiadać
Prezes Apple podarował Trumpowi Maca wartego 6 tys. dol. 27. 1. 12:41 Prezes Apple podarował Trumpowi Maca wartego 6 tys. dol.
Rzeczpospolita
Były prezydent Donald Trump przed opuszczeniem stanowiska opublikował raport finansowy, zawierający też listę otrzymanych prezentów. Jednym z nich okazał się najnowszy model Maca Pro. Trump dostał go od prezesa Apple Tima Cooka w 2020 roku.
 Lubię to Odpowiadać
Policja zatrzymała brata Aleksieja Nawalnego 27. 1. 12:41 Policja zatrzymała brata Aleksieja Nawalnego
Rzeczpospolita
Moskiewska policja zatrzymała w środę Olega Nawalnego, brata więzionego Aleksieja Nawalnego. Do aresztowania doszło podczas przeszukania nieruchomości związane z lider rosyjskiej opozycji.
 Lubię to Odpowiadać
Nożownik, który zaatakował we Frankfurcie to Polak? 27. 1. 12:08 Nożownik, który zaatakował we Frankfurcie to Polak?
Rzeczpospolita
Jak poinformował niemiecki dziennik "Frankfurter Rundschau”, sprawcą ataku, do którego doszło we wtorek we Frankfurcie nad Menem, jest 42-letni Polak.
 Lubię to Odpowiadać
Ministerstwo Zdrowia: Lekarzy nie obowiązuje grupa 27. 1. 11:48 Ministerstwo Zdrowia: Lekarzy nie obowiązuje grupa "0"
Rzeczpospolita
Medycy mogą zaszczepić się w dowolnym terminie - wyjaśnił resort zdrowia w odpowiedzi na apel Naczelnej Rady Lekarskiej.
 Lubię to Odpowiadać
Hołownia: Bezradny rząd chce podpalić kraj kosztem kobiet 27. 1. 11:47 Hołownia: Bezradny rząd chce podpalić kraj kosztem kobiet
Rzeczpospolita
- Publikacja uzasadnienia skandalicznego wyroku TK Przyłębskiej w sprawie ws. aborcji jest jasnym sygnałem, że bezradność rządu wobec epidemii ma już taki rozmiar, że trzeba znowu podpalić kraj kosztem kobiet - powiedział w rozmowie z Onetem Szymon Hołownia.
 Lubię to Odpowiadać
Suski: protestujący nie wiedzieli, o co im chodzi 27. 1. 11:47 Suski: protestujący nie wiedzieli, o co im chodzi
Rzeczpospolita
- Mamy powtórkę z rozrywki, te same argumenty, nic do zaproponowania, tylko bezustanna krytyka i przerzucanie odpowiedzialności za rozstrzygnięcia TK, które są oparte o konstytucję - mówi wiceszef klubu parlamentarnego PiS Marek Suski
 Lubię to Odpowiadać
Komorowski: Rządzący liczą na zmęczenie protestujących 27. 1. 11:31 Komorowski: Rządzący liczą na zmęczenie protestujących
Rzeczpospolita
Były prezydent Bronisław Komorowski skomentował w rozmowie z Onetem opublikowanie uzasadnienia wyroku TK w sprawie aborcji. - Być może rządzący liczą na zmęczenie protestujących, może na koronawirusa, a może po prostu na pogodę - jest zima, jak się patrzy. Oni ocenili sytuację i uważają, że zmęczenie materiału ludzkiego jest faktem, a więc mniej będzie osób protestujących i władza postawi na swoim, płacąc niższą cenę polityczną, niż to się zapowiadało na początku - powiedział.
 Lubię to Odpowiadać
Trzaskowski: Nie uda się przykryć nieudolności rządu 27. 1. 11:09 Trzaskowski: Nie uda się przykryć nieudolności rządu
Rzeczpospolita
Cyniczni panowie uznali, że zamiast tłumaczyć się z chaosu w organizacji szczepień, zaniedbania zakupu odpowiedniej liczby szczepionek, braku panowania nad sytuacją w służbie zdrowia i dramatycznej sytuacji przedsiębiorców – wyprowadzą kobiety na ulice - skomentował publikację uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
 Lubię to Odpowiadać
Rzepliński o zaostrzeniu prawa ws. aborcji: To nie jest wyrok 27. 1. 11:07 Rzepliński o zaostrzeniu prawa ws. aborcji: To nie jest wyrok
Rzeczpospolita
Były prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Rzepliński podkreśla, że decyzji TK ws. zaostrzenia przepisów dot. aborcji nie można traktować jako wyroku. Wskazuje na naruszenie zasady bezstronności - czytamy na Onet.pl.
 Lubię to Odpowiadać
Wiele dzieł poza rejestrem 27. 1. 11:00 Wiele dzieł poza rejestrem
Rzeczpospolita
Brak statusu płatnika składek zwalnia z obowiązku zgłaszania w ZUS zawartych umów o dzieło nawet największe firmy.
 Lubię to Odpowiadać
MSBS Grot pod ostrzałem. Wady i zalety polskiego karabinka 27. 1. 10:52 MSBS Grot pod ostrzałem. Wady i zalety polskiego karabinka
Rzeczpospolita
Karabinki automatyczne MSBS Grot, produkowane przez Fabrykę Broni Radom, jak każda nowa konstrukcja ujawnia swoje słabości.
 Lubię to Odpowiadać
Najbardziej pożądany obecnie ciuch świata? To ta kurtka 27. 1. 10:49 Najbardziej pożądany obecnie ciuch świata? To ta kurtka
Rzeczpospolita
Kultowa kurtka Nuptse firmy The North Face z lat 90. zyskała nowe życie dzięki popularności wśród infduencerów i nostalgii za „najntisami”.
 Lubię to Odpowiadać
TK publikuje uzasadnienie wyroku. Protesty w Polsce 27. 1. 10:48 TK publikuje uzasadnienie wyroku. Protesty w Polsce
Rzeczpospolita
W wielu miastach Polski odbędą się w środę wieczorem protesty związane z publikacją uzasadnienia wyroku w sprawie aborcji. O godzinie 18.30 demonstracja rozpocznie się przed Trybunałem Konstytucyjnym. "Zróbmy im piekło, które zapamiętają do końca życia" - zapowiada Strajk Kobiet.
 Lubię to Odpowiadać
Antycovidowe ułatwienia dla pracodawców w 2021 roku 27. 1. 10:45 Antycovidowe ułatwienia dla pracodawców w 2021 roku
Rzeczpospolita
Prawo wysłania pracownika na zaległy urlop, odroczenie lub zwolnienie z obowiązku wykonania lekarskich badań profilaktycznych, możliwość zlecania pracy zdalnej czy uwolnienia się od lojalek – to część rozwiązań, z których pracodawcy mogą korzystać również w tym roku.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 10:39 Katowice Airport: U nas zrobisz szybki test antygenowy
Rzeczpospolita
Pasażerowie lecący z katowickiego lotniska do Niderlandów mogą zrobić na miejscu test antygenowy na koronawirusa, którego wymaga od przyjezdnych to państwo.
 Lubię to Odpowiadać
Inspekcja pracy sprawdzi, jak firma działa w pandemii 27. 1. 9:45 Inspekcja pracy sprawdzi, jak firma działa w pandemii
Rzeczpospolita
Państwowa Inspekcja Pracy zaplanowała na 2021 rok przeprowadzenie 52 tys. kontroli. Wiele z nich będzie dotyczyć wprowadzonych w zakładzie pracy rozwiązań przewidzianych w tzw. tarczach antykryzysowych.
 Lubię to Odpowiadać
Prezydent Tanzanii: Nie ma potrzeby lockdownu. Chroni nas Bóg 27. 1. 9:21 Prezydent Tanzanii: Nie ma potrzeby lockdownu. Chroni nas Bóg
Rzeczpospolita
Prezydent Tanzanii John Magufuli stwierdził, że dzięki ochronie Boga w jego kraju nie jest potrzebny lockdown, który mógłby zapobiec rozprzesstrzenianiu się koronawirusa.
 Lubię to Odpowiadać
Opozycja: Tekst wart tyle, co rolka papieru toaletowego 27. 1. 9:18 Opozycja: Tekst wart tyle, co rolka papieru toaletowego
Rzeczpospolita
W środę Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie wyroku w sprawie przepisów o dopuszczeniu aborcji. Zdaniem opozycji rząd chce w ten sposób przykryć swoją porażkę w walce z pandemią koronawirusa.
 Lubię to Odpowiadać
Potężny spadek ilości przesyłek w sieciach 27. 1. 9:11 Potężny spadek ilości przesyłek w sieciach
Rzeczpospolita
Zakończył się sezon zwrotów, a wyprzedaże nie rozruszały rynku przesyłek ekspresowych.
 Lubię to Odpowiadać
Izrael zaszczepił ponad 80 proc. osób powyżej 60. roku życia 27. 1. 9:10 Izrael zaszczepił ponad 80 proc. osób powyżej 60. roku życia
Rzeczpospolita
Covid-19 prawdopodobnie będzie się utrzymywał jak coroczna grypa - uważa premier Izraela. Zdaniem Beniamina Netanjahu, ludzkość stoi w obliczu ciągłego "wyścigu zbrojeń" przeciwko mutującemu wirusowi.
 Lubię to Odpowiadać
Szczepienia pracowników UMK. Czarnek chce wyjaśnień 27. 1. 8:58 Szczepienia pracowników UMK. Czarnek chce wyjaśnień
Rzeczpospolita
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oczekuje od rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika wyjaśnień w sprawie szczepień pracowników niezwiązanych ze specjalizacjami medycznymi.
 Lubię to Odpowiadać
Liberadzki: Pociągi pod europejskim nadzorem 27. 1. 8:50 Liberadzki: Pociągi pod europejskim nadzorem
Rzeczpospolita
Plan odbudowy gospodarczej będzie ważny politycznie i gospodarczo nie tylko w tym roku, ale także w latach 2022-2025 – uważa Bogusław Liberadzki, europoseł Lewicy.
 Lubię to Odpowiadać
AstraZeneca musi podzielić się produkcją szczepionki z UE 27. 1. 8:40 AstraZeneca musi podzielić się produkcją szczepionki z UE
Rzeczpospolita
Dwie brytyjskie fabryki koncernu AstraZeneca, produkujące szczepionkę przeciw COVID-19, muszą dzielić produkcję z Unią Europejską w ramach kontraktu, który firma farmaceutyczna podpisała z Brukselą - informuje agencja AFP.
 Lubię to Odpowiadać
Jest uzasadnienie TK. Dziś publikacja wyroku ws. aborcji 27. 1. 8:39 Jest uzasadnienie TK. Dziś publikacja wyroku ws. aborcji
Rzeczpospolita
Trybunał Konstytucyjny w środę opublikował uzasadnienie do wyroku z 22 października 2020 r. w sprawie przepisów o dopuszczeniu aborcji.
 Lubię to Odpowiadać
Jednodniowe wycieczki z bonem turystycznym już możliwe 27. 1. 8:37 Jednodniowe wycieczki z bonem turystycznym już możliwe
Rzeczpospolita
W czwartek wejdzie w życie ustawa, która zmienia ustawę o bonie turystycznym. Dzisiaj ukazała się w Dzienniku Ustaw. Teraz będzie więcej możliwości wykorzystywania bonu.
 Lubię to Odpowiadać
Ewakuacja pracowników fabryki szczepionek AstraZeneca 27. 1. 8:32 Ewakuacja pracowników fabryki szczepionek AstraZeneca
Rzeczpospolita
Zakład, w którym produkowane i przechowywane są szczepionki Oxford-AstraZeneca, został ewakuowany po otrzymaniu podejrzanej paczki. Do walijskiego Wrexham wysłano wojsko i policję.
 Lubię to Odpowiadać
84 miliony dla śląskiej turystyki 27. 1. 8:32 84 miliony dla śląskiej turystyki
Rzeczpospolita
Samorząd województwa śląskiego będzie kontynuował ubiegłoroczny program pomocowy „Śląski pakiet dla turystyki”. W 2020 roku wsparł śląską branżę turystyczną 3,5 miliona złotych, w tym roku dołoży do puli 84 miliony.
 Lubię to Odpowiadać
Szprycha numer 3 połączy CPK z Mazurami 27. 1. 8:28 Szprycha numer 3 połączy CPK z Mazurami
Rzeczpospolita
Są pieniądze na modernizację nieużywanej od 10 lat linii kolejowej nr 223 . We środę, 27 stycznia w Ministerstwie Infrastruktury podpisano porozumienie zatwierdzające inwestycję wartą ok. 400 mln zł.
 Lubię to Odpowiadać
Wkrótce publikacja uzasadnienia i wyroku TK ws. aborcji 27. 1. 8:14 Wkrótce publikacja uzasadnienia i wyroku TK ws. aborcji
Rzeczpospolita
Publikacja przez Trybunał Konstytucyjny uzasadnienia wyroku z 22 października 2020 roku w sprawie aborcji jest kwestią czasu, być może najbliższych godzin.
 Lubię to Odpowiadać
Poddany: Jak przyspieszyć zmiany w księgach wieczystych? 27. 1. 8:14 Poddany: Jak przyspieszyć zmiany w księgach wieczystych?
Rzeczpospolita
Gościem programu Renaty Krupy-Dąbrowskiej #RZECZoNIERUCHOMOŚCIACH był Marek Poddany, deweloper.
 Lubię to Odpowiadać
Sobolewski odpowiada Budce. Mówi o przesłuchaniu szefowej KE 27. 1. 8:09 Sobolewski odpowiada Budce. Mówi o przesłuchaniu szefowej KE
Rzeczpospolita
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka uważa, że w sprawie rezygnacji z zakupu szczepionki przeciw koronawirusowi powinna zostać powołana komisja śledcza. Przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski uważa, że taka komisja powinna przesłuchać szefową Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen.
 Lubię to Odpowiadać
Liberadzki: Ożywienie gospodarki po pandemii byłoby dużo trudniejsze bez UE 27. 1. 8:01 Liberadzki: Ożywienie gospodarki po pandemii byłoby dużo trudniejsze bez UE
Rzeczpospolita
Gościem programu Michała Kolanki #RZECZoPOLITYCE był Bogusław Liberadzki, europoseł Lewicy.
 Lubię to Odpowiadać
Władze Madrytu wstrzymują szczepienia na COVID-19 27. 1. 7:50 Władze Madrytu wstrzymują szczepienia na COVID-19
Rzeczpospolita
Władze Wspólnoty Madrytu podjęły decyzję o wstrzymaniu podawania pierwszych dawek szczepionki na COVID-19 na dwa tygodnie w związku z rosnącą niepewnością co do kolejnych dostaw szczepionek.
 Lubię to Odpowiadać
Kiedy ugody banków z frankowiczami? 27. 1. 7:44 Kiedy ugody banków z frankowiczami?
Rzeczpospolita
Najpierw muszą zakończyć się prace nad propozycjami porozumień, później klientom wysyłane będą ankiety. Potem nastąpi faza pilotażowa.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 7:28 Brukselskie starcie o finansowanie Rail Baltica
Rzeczpospolita
Szefowie państw bałtyckich grożą zablokowaniem Funduszu Odbudowy Unii w przypadku obcięcia finansowania dla kolei Rail Baltica.
 Lubię to Odpowiadać
Poseł PiS oskarża Narodowy System Szczepień 27. 1. 7:21 Poseł PiS oskarża Narodowy System Szczepień
Rzeczpospolita
Oświadczenie Zbigniewa Girzyńskiego jest aktem oskarżenia wobec Narodowego Systemu Szczepień i tłumaczeniem, za które władza atakowała wcześniej Krystynę Jandę.
 Lubię to Odpowiadać
Udany debiut InPostu w Amsterdamie 27. 1. 6:23 Udany debiut InPostu w Amsterdamie
Rzeczpospolita
Polska spółka zadebiutowała dziś na rynku Euronext Amsterdam. Za jedną jej akcję trzeba zapłacić aktualnie ponad 20 euro.
 Lubię to Odpowiadać
Goldman Sachs obcina pensję prezesowi o 10 mln dolarów 27. 1. 6:16 Goldman Sachs obcina pensję prezesowi o 10 mln dolarów
Rzeczpospolita
Afera korupcyjna malezyjskiego funduszu 1MDB odbiła się na dochodach CEO Goldman Sachs Davida Salomona. Bank zarzeka się przy tym, że prezes niczego nie wiedział o nielegalnych działaniach.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 5:40 Zakażeni brytyjskim wariantem rzadziej tracą smak i węch
Rzeczpospolita
Osoby zakażone tzw. brytyjskim wariantem koronawirusa SARS-CoV-2 rzadziej skarżą się na utratę smaku i węchu - wynika z danych statystycznych z Wielkiej Brytanii, o czym informuje Sky News.
 Lubię to Odpowiadać
Amazon wchodzi do Polski. Allegro tanieje 27. 1. 5:25 Amazon wchodzi do Polski. Allegro tanieje
Rzeczpospolita
Największy e-sprzedawca na świecie oficjalnie ogłosił pracę nad polskim sklepem. Szykują się duże zmiany na krajowym rynku e-comemrce.
 Lubię to Odpowiadać
Dlaczego warto zainwestować w pozycjonowanie? 27. 1. 5:22 Dlaczego warto zainwestować w pozycjonowanie?
Rzeczpospolita
Promowanie własnej działalności biznesowej może przebiegać na wiele sposobów. Strategie marketingowe uwzględniają zarówno działania prowadzone kanałami tradycyjnymi - analogowymi, jak i nowoczesnymi - cyfrowymi. Cel jest jeden - pozyskanie jak największej liczby nowych klientów, co przełoży się na wzrost zysków i dalszy rozwój firmy. Maksymalizację potencjału rozwojowego firmy można uzyskać, inwestując w pozycjonowanie strony internetowej.
 Lubię to Odpowiadać
Merkel: Trzeba sprawić, by podróżowanie nie było przyjemne 27. 1. 5:19 Merkel: Trzeba sprawić, by podróżowanie nie było przyjemne
Rzeczpospolita
Można sprawić, by podróżowanie nie było atrakcyjne i przyjemne, choćby przez kwarantannę – miała powiedzieć Angela Merkel w rozmowie telefonicznej szefami frakcji unijnej.
 Lubię to Odpowiadać
Gwiazdorska certyfikacja budynków 27. 1. 5:12 Gwiazdorska certyfikacja budynków
Rzeczpospolita
Twórcy standardu WELL sięgnęli po celebrytów, by promować certyfikat nastawiony na dobrostan użytkowników budynków.
 Lubię to Odpowiadać
Lekarz zabijał zakażonych, by zwolnić łóżka w szpitalu? 27. 1. 5:06 Lekarz zabijał zakażonych, by zwolnić łóżka w szpitalu?
Rzeczpospolita
Ordynator oddziału pogotowia w szpitalu Motichiari w Brescii w północnych Włoszech trafił do aresztu domowego podejrzany o podanie śmiertelnej dawki środków znieczulających i rozluźniających napięcie mięśniowe dwóm chorym na COVID-19, którzy trafili do szpitala w marcu - informują włoskie media.
 Lubię to Odpowiadać
Rynek IPO: Europa słabiej, Warszawa z poprawą 27. 1. 4:51 Rynek IPO: Europa słabiej, Warszawa z poprawą
Rzeczpospolita
Wartość IPO na europejskich giełdach wyniosła 20,3 mld euro w 2020 r. To o 8 proc. mniej niż w 2019 r. – wynika z badania IPO Watch Europe 2020 przygotowanego przez PwC.
 Lubię to Odpowiadać
Hiszpańscy badacze: Zmiany na języku mogą świadczyć o COVID 27. 1. 4:42 Hiszpańscy badacze: Zmiany na języku mogą świadczyć o COVID
Rzeczpospolita
Zmiany na języku, dłoniach i podeszwach stóp mogą być wczesnymi symptomami zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 - wynika z badania hiszpańskich naukowców opublikowanego we wtorek.
 Lubię to Odpowiadać
Posłowie w dezyderacie do premiera upominają się o turystykę 27. 1. 4:30 Posłowie w dezyderacie do premiera upominają się o turystykę
Rzeczpospolita
Objęcie pomocą firm turystycznych, które działalność rozpoczęły po 31 grudnia 2019 roku, pomoc z PFR dla jednoosobowych działalności gospodarczych i spółek niezatrudniających pracowników, zwolnienie z ZUS aż do odmrożenia gospodarki – to niektóre z postulatów, które pod adresem rządu wysuwają posłowie komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki w uchwalonym
 Lubię to Odpowiadać
COVID w USA: Styczeń gorszy niż wojna w Wietnamie 27. 1. 4:15 COVID w USA: Styczeń gorszy niż wojna w Wietnamie
Rzeczpospolita
Tylko w styczniu w USA zmarło więcej zakażonych koronawirusem niż wynosi liczba Amerykanów, którzy zginęli w czasie wojny w Wietnamie. Od początku epidemii w USA w żadnym innym miesiącu nie zmarło w tym kraju więcej osób chorych na COVID-19.
 Lubię to Odpowiadać
Drugi przypadek brytyjskiego wariantu wirusa w Polsce 27. 1. 4:04 Drugi przypadek brytyjskiego wariantu wirusa w Polsce
Rzeczpospolita
W Polsce wykryto drugi przypadek tzw. brytyjskiego wariantu koronawirusa SARS-CoV-2 (B.1.1.7) - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.
 Lubię to Odpowiadać
Paulo Sousa w Warszawie. Spotkał się z Bońkiem 27. 1. 4:01 Paulo Sousa w Warszawie. Spotkał się z Bońkiem
Rzeczpospolita
Paulo Sousa, nowy selekcjoner reprezentacji Polski pojawił się w Warszawie i spotkał się z prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem. Selekcjoner ma też wziąć udział w wideokonferencji z przedstawicielami mediów - podaje Onet.
 Lubię to Odpowiadać
Bodnar: Ziobro staje się sędzią we własnej sprawie 27. 1. 3:44 Bodnar: Ziobro staje się sędzią we własnej sprawie
Rzeczpospolita
Rzecznik Praw Obywatelskich ponownie zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie politycznej odpowiedzialności Ministra Sprawiedliwości-Prokuratora Generalnego za naruszenia praw obywatelskich mec. Romana Giertycha.
 Lubię to Odpowiadać
Rajd CD Projektu. Imponujący wzrost akcji i gigantyczne obroty 27. 1. 3:43 Rajd CD Projektu. Imponujący wzrost akcji i gigantyczne obroty
Rzeczpospolita
Mocny wzrost kursu przy potężnym wolumenie – tak w największym skrócie można podsumować początek środowej sesji na walorach polskiego studia.
 Lubię to Odpowiadać
Budka: Chcą kupić rosyjskie szczepionki od handlarza bronią? 27. 1. 3:38 Budka: Chcą kupić rosyjskie szczepionki od handlarza bronią?
Rzeczpospolita
- Informacją, która zmroziła Polaków jest wiadomość, że rząd świadomie zrezygnował z 15 mln szczepionek - mówił w TVN24 przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka. Budka zapowiedział starania o powołanie komisji śledczej ws. zakupu szczepionek.
 Lubię to Odpowiadać
Amazon wchodzi do Polski z e-sklepem. To będzie wojna w handlu 27. 1. 3:22 Amazon wchodzi do Polski z e-sklepem. To będzie wojna w handlu
Rzeczpospolita
Największy e-sprzedawca na świecie oficjalnie ogłasza pracę nad polskim sklepem.
 Lubię to Odpowiadać
Druga doba z rekordową liczbą szczepień na COVID w Polsce 27. 1. 3:22 Druga doba z rekordową liczbą szczepień na COVID w Polsce
Rzeczpospolita
W ciągu ostatniej doby w Polsce zaszczepiono na COVID-19 124 714 osób - podaje rząd. To największa jak dotąd dobowa liczba szczepień w Polsce. Poprzedni rekord pod względem liczby szczepień (67 743) zanotowano dzień wcześniej.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 3:17 Clifford Chance doradzała koncernowi Orlen
Rzeczpospolita
Kancelaria Clifford Chance doradzała PKN ORLEN w związku z emisją obligacji o wartości 1 miliarda PLN w ramach istniejącego krajowego programu emisji obligacji tej spółki.
 Lubię to Odpowiadać
Skradziono szczepionki na COVID dla 18 osób 27. 1. 3:08 Skradziono szczepionki na COVID dla 18 osób
Rzeczpospolita
Trzy fiolki ze szczepionkami na COVID pozwalające wyszczepić 18 osób skradziono z Niepublicznego Zakładu Podstawowej i Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej w Iłowo-Osadzie koło Działdowa (woj. warmińsko-mazurskie) - podał nieoficjalnie RMF FM.
 Lubię to Odpowiadać
Ruszają pracę nad kolejną obwodnicą 27. 1. 3:04 Ruszają pracę nad kolejną obwodnicą
Rzeczpospolita
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podała, że w przetargu na wykonanie opracowań projektowych niezbędnych do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy obwodnicy Koźmina Wielkopolskiego w ciągu DK15, wystartowały cztery firmy. Najniższa oferta opiewa na ponad 160 tys. zł.
 Lubię to Odpowiadać
Światowy lider horrorów z Krakowa startuje jutro z „The Medium” 27. 1. 3:01 Światowy lider horrorów z Krakowa startuje jutro z „The Medium”
Rzeczpospolita
W czwartek zadebiutuje horror „The Medium”. To może być jedna z najciekawszych, tegorocznych premier.
 Lubię to Odpowiadać
Prawie połowa Polaków popiera protesty przedsiębiorców 27. 1. 3:00 Prawie połowa Polaków popiera protesty przedsiębiorców
Rzeczpospolita
Większość Polaków rozumie przesłanki sprzeciwu branż buntujących się przeciw zakazom działalności a 45 proc. wyraża pełne poparcie dla tych działań, w tym dla uruchamiania biznesów wbrew restrykcjom.
 Lubię to Odpowiadać
Handel żąda otwarcia 1 lutego. „W sklepach jest bezpiecznie 27. 1. 2:56 Handel żąda otwarcia 1 lutego. „W sklepach jest bezpiecznie"
Rzeczpospolita
Najwięksi sprzedawcy odzieży, obuwia nie biorą pod uwagę ponownego wydłużenia lockdownu.
 Lubię to Odpowiadać
Szczepionka zatrzymuje transmisję? Niedzielski: Nie ma dowodów 27. 1. 2:50 Szczepionka zatrzymuje transmisję? Niedzielski: Nie ma dowodów
Rzeczpospolita
Minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał, że nie ma naukowych dowodów, że szczepionka przeciw COVID-19 zatrzymuje transmisję koronawirusa SARS-CoV-2.
 Lubię to Odpowiadać
Gates o dotyczących go teoriach spiskowych: Ludzie w to wierzą? 27. 1. 2:39 Gates o dotyczących go teoriach spiskowych: Ludzie w to wierzą?
Rzeczpospolita
Współtwórca firmy Microsoft, a obecnie filantrop Bill Gates przyznał w rozmowie z Reutersem, że "był zaskoczony" skalą "szalonych" i "złowieszczych" teorii spiskowych na jego temat rozpowszechnianych w mediach społecznościowych w czasie pandemii koronawirusa. Dodał jednak, że zamierza zbadać "co się za nimi kryje".
 Lubię to Odpowiadać
Kup odrzutowe auto Bloodhound za 11 mln dol. i pobij rekord 27. 1. 2:31 Kup odrzutowe auto Bloodhound za 11 mln dol. i pobij rekord
Rzeczpospolita
Samochód z napędem odrzutowym o nazwie Bloodhound, zbudowany specjalnie, aby pobić rekord prędkości na lądzie, idzie pod młotek za 11 mln dol. Teoretyczna maksymalna prędkość tego pojazdu to 1000 mil na godzinę (1609 km/h).
 Lubię to Odpowiadać
GPW: WIG20 w stronę 2000 pkt 27. 1. 2:29 Zaktualizowano GPW: WIG20 w stronę 2000 pkt
Rzeczpospolita
Indeks dużych spółek w środę z rana kontynuuje odreagowanie. Do góry WIG20 popychają CD Projekt oraz Allegro.
 Lubię to Odpowiadać
Skarga Ziobry na dwa nakazy zapłaty w tej samej sprawie 27. 1. 2:25 Skarga Ziobry na dwa nakazy zapłaty w tej samej sprawie
Rzeczpospolita
Prokurator Generalny skierował do Sądu Najwyższego skargę nadzwyczajną od prawomocnego nakazu zapłaty, który został wydany pomimo istniejącego już w obrocie prawnym nakazu zapłaty wydanego w tej samej sprawie.
 Lubię to Odpowiadać
2 proc. Finów zdecydowanie nie chce się szczepić na COVID 27. 1. 2:15 2 proc. Finów zdecydowanie nie chce się szczepić na COVID
Rzeczpospolita
Z sondażu instytutu badania opinii Taloustutkimus dla fińskiego nadawcy publicznego Yle wynika, że szczepić na COVID-19 w Finlandii nie chce się 9 proc. osób. 2 proc. respondentów odpowiada, że "z pewnością" nie zaszczepi się przeciwko koronawirusowi.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 1:48 "Działania ws. szczepionki mogliśmy podjąć w styczniu 2020 r."
Rzeczpospolita
Gdybyśmy jako państwo podjęli działania w styczniu ubiegłego roku, by przygotować linie produkcyjne i - przynajmniej częściowo - produkować szczepionkę, byłoby inaczej - mówiła w Polsat News posłanka Lewicy, Marcelina Zawisza.
 Lubię to Odpowiadać
Kluby fitness zadłużone. Rekordzista ma do zapłaty milion zł 27. 1. 1:45 Kluby fitness zadłużone. Rekordzista ma do zapłaty milion zł
Rzeczpospolita
Zadłużenie centrów i klubów fitness, siłowni oraz trenerów prowadzących kursy, zajęcia sportowe czy rekreacyjne przekroczyło na początku 2021 r. 14 mln zł - podał Krajowy Rejestr Długów. Średnie zobowiązanie klubu fitness wynosi obecnie ponad 30 tys. zł. Rekordzista - warszawska spółka z o.o. - ma do spłacenia prawie 1 mln zł.
 Lubię to Odpowiadać
Tajwan: Ponad 100 tys. zł kary za złamanie zasad kwarantanny 27. 1. 1:25 Tajwan: Ponad 100 tys. zł kary za złamanie zasad kwarantanny
Rzeczpospolita
Tajwańczyk z Taichung został ukarany grzywną w wysokości miliona nowych dolarów tajwańskich (ok. 35 tys. dolarów, ok. 130 tys. zł) za siedmiokrotne złamanie kwarantanny, której był poddany po powrocie z wyjazdu w interesach do Chin kontynentalnych.
 Lubię to Odpowiadać
Zakażenie po pierwszej dawce szczepionki? 27. 1. 1:13 Zakażenie po pierwszej dawce szczepionki? "Należy wziąć drugą"
Rzeczpospolita
- Pierwsza dawka szczepionki, z tego co mówią eksperci, swoje maksimum działania osiąga ok. 12 dnia i jesteśmy wtedy w ok. 50 proc. odporni - mówił o dostępnych obecnie w UE szczepionkach Pfizera/BioNTech i Moderny prezes Federacji Porozumienie Zielonogórskie, lekarz rodzinny dr Jacek Krajewski.
 Lubię to Odpowiadać
Unijny Trybunał dał jasne wskazówki do wykładni przepisów 27. 1. 0:50 Unijny Trybunał dał jasne wskazówki do wykładni przepisów
Rzeczpospolita
Regulacje dotyczące tzw. self-cleaningu nie powinny już budzić wątpliwości. Wykonawcy kwestionujący wykluczenie z przetargu mogą wykazać, że podjęli środki prowadzące do naprawy skutków uchybień.
 Lubię to Odpowiadać
Nie wystarczy powiedzieć, że jest się niewłaściwym 27. 1. 0:48 Nie wystarczy powiedzieć, że jest się niewłaściwym
Rzeczpospolita
Wniosek o zameldowanie powinien być przekazany niezwłocznie, a nie dopiero po skardze na bezczynność.
 Lubię to Odpowiadać
Nakaz zapłaty nie może być ślepy na prawdę 27. 1. 0:45 Nakaz zapłaty nie może być ślepy na prawdę
Rzeczpospolita
Z powodu ostrych rygorów postępowaniem nakazowym powinni się zajmować doświadczeni sędziowie, a wnoszone zarzuty rozpatrywać szybko.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 0:44 "Pandemia słabnie". Moskwa łagodzi restrykcje dla dyskotek
Rzeczpospolita
"Pandemia słabnie" - stwierdził mer Moskwy Siergiej Sobianin, informując o kolejnym w ostatnim czasie złagodzeniu obostrzeń wprowadzonych w związku z koronawirusem. Działalność w pełnym wymiarze czasowym będą mogły wznowić kluby nocne i lokale gastronomiczne.
 Lubię to Odpowiadać
Sprawa immunitetu prof. Gersdorf wróci na wokandę 27. 1. 0:42 Sprawa immunitetu prof. Gersdorf wróci na wokandę
Rzeczpospolita
We wtorek 26 stycznia przed Izbą Dyscyplinarną SN odbyło się posiedzenie o zezwolenie na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej prof. Małgorzaty Gersdorf, byłej pierwszej prezes SN.
 Lubię to Odpowiadać
Mec. Rewerska: adwokatura potrzebuje większej dynamiki 27. 1. 0:41 Mec. Rewerska: adwokatura potrzebuje większej dynamiki
Rzeczpospolita
Musimy brać udział w poszerzaniu rynku pomocy prawnej – mówi Agata Rewerska, adwokatka, kandydatka na dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie
 Lubię to Odpowiadać
Łatwo o pomyłkę w MDR 27. 1. 0:40 Łatwo o pomyłkę w MDR
Rzeczpospolita
Przedsiębiorcy muszą w podobnym terminie raportować schematy podatkowe z różnych okresów.
 Lubię to Odpowiadać
Czas na powtórkę z prawa karnego 27. 1. 0:15 Czas na powtórkę z prawa karnego
Rzeczpospolita
Z powodu sytuacji epidemicznej kandydaci na adwokatów i radców będą rozwiązywać zadania dopiero w maju. Ale już teraz powinni sprawdzić wiedzę.
 Lubię to Odpowiadać
Analiza: Najuboższe kraje bez szczepionki na COVID do 2023 r. 27. 1. 0:10 Analiza: Najuboższe kraje bez szczepionki na COVID do 2023 r.
Rzeczpospolita
Ponad 85 najbiedniejszych państw świata nie będzie mieć szerokiego dostępu do szczepionek przed 2023 rokiem - wynika z analizy Economist Intelligence Unit, jednostki badawczej wydawcy "The Economist".
 Lubię to Odpowiadać
Kwestionowanie zasadności wyroku przeciwko spółce z o.o. 27. 1. 0:00 Kwestionowanie zasadności wyroku przeciwko spółce z o.o.
Rzeczpospolita
Przyjmuje się w judykaturze, iż na tle art. 299 k.s.h. odpowiedzialność członków za zobowiązania spółki ma charakter odszkodowawczy ex delicto. Szkoda w okolicznościach regulowanych w art. 299 § 2 k.s.h. polega albo na zawinionym doprowadzeniu przez członków zarządu do obniżenia potencjału majątkowego spółki i spowodowania w ten sposób stanu jej niewypłacalności, albo na bezprawnym, zawinionym niezgłoszeniu we właściwym czasie przez członków zarządu spółki wniosku o jej upadłość.
 Lubię to Odpowiadać
górę

Data ustawienia

Dziś jest Niedziela, 28. lutego 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Blisko

Ta witryna internetowa wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na witrynie i akceptując niniejszą politykę, użytkownik wyraża zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie zgodnie z warunkami niniejszej polityki.

Kontynuować