Z powrotem Wyborcza Środa, 27. stycznia 2021
Szukanie Sekcje 27. 1.

Wyborcza

Środa, 27. stycznia 2021
Close
Reklama
27. 1. 23:30 Trzy powody, dla których zesłani prokuratorzy nie posłuchają Dudy i nie zmienią zawodu
Wyborcza
Prokuratorzy, obejmując swoje stanowiska, ślubowali wiernie służyć Rzeczypospolitej Polskiej, a nie partii rządzącej. Ślubowali stać na straży prawa i strzec praworządności, nawet jeśli to nie są priorytety partii.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 17:19 Drastyczne ograniczenie prawa do aborcji. Rząd opublikował wyrok TK
Wyborcza
Przepis, który umożliwiał aborcję z powodu wad płodu, stracił właśnie moc obowiązującą. Był podstawą ponad 90 proc. legalnych aborcji przeprowadzanych w Polsce.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 16:24 Polki demonstrowały przed domem Przyłębskiej w Berlinie
Wyborcza
- Niech Przyłębska sobie nie myśli, że w Berlinie będzie miała spokój - mówią Polki, które demonstrowały w środę przed jej domem. To kolejny zagraniczny protest przeciwko wyrokowi TK w sprawie aborcji.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 15:41 Mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych. Polacy wrócili do kraju. Trener: Cały czas jestem zaskoczony
Wyborcza
- Jestem gotowy stawiać na młodzież - stwierdził tuż po przylocie do Polski trener narodowej reprezentacji piłkarzy ręcznych Patryk Rombel. Na mistrzostwach świata w Egipcie Biało-Czerwoni zajęli 13. miejsce.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 15:04 Biden podpisał zarządzenia dotyczące klimatu. Chce ograniczyć wydobycie ropy i gazu
Wyborcza
Prezydent USA Joe Biden chce, by do 2030 r. w Stanach Zjednoczonych pozyskiwać więcej energii wiatrowej. Zapowiedział też powołanie doradcy ds. klimatu.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 14:54 Bellingcat ujawnia zamachy komanda FSB, które otruło Nawalnego
Wyborcza
Bellingcat, The Insider i "Der Spiegel" opublikowały w środę rezultat wspólnego śledztwa, z którego wynika, że agenci FSB, którzy w sierpniu otruli Nawalnego, mają na koncie co najmniej kilka ofiar śmiertelnych.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 13:34 UEFA nie zmienia zdania. Euro 2020 rozsiane po całym kontynencie
Wyborcza
Wzrost liczby zachorowań na koronawirusa, ślamazarne tempo szczepień i pełzające lockdowny w wielu państwach Europy nie powstrzymują UEFA przed tym, by przełożone Euro 2020 rozegrać w jedenastu krajach.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 11:58 Będzie wojna brytyjsko-unijna o szczepionki AstraZeneki?
Wyborcza
Bruksela żąda, by AstraZeneca dostarczała Unii szczepionki także z zakładów w Wlk. Brytanii. - "Kto pierwszy, ten lepszy" sprawdza się u lokalnego rzeźnika, ale nie w naszych kontraktach - ogłosiła unijna komisarz ds. zdrowia Stella Kyriakides.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 11:54 Rzecznik rządu: W czwartek konferencja w sprawie obostrzeń. Od lutego zmiany
Wyborcza
W czwartek zostanie przedstawiona informacja na temat zasad bezpieczeństwa epidemicznego, które będą obowiązywały od 1 lutego - poinformował w środę rzecznik rządu Piotr Müller.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 11:49 Wojsko testowało broń, której Polska nie ma. Jest gotowe do boju. Wirtualnie
Wyborcza
Ćwiczenia sztabowe, które odbyły się w Akademii Sztuki Wojennej, "nie miały sobie równych" - jak zgodnie ocenili prezydent Duda i minister obrony Błaszczak. W ćwiczeniach uczestniczyły F-35, wyrzutnie HIMARS oraz Patriot, choć ich do Polski jeszcze nie dostarczono.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 11:45 Trybunał Konstytucyjny zakazuje aborcji, Warszawa wychodzi na ulice
Wyborcza
Po godz. 15 Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej opublikował uzasadnienie wyroku w sprawie aborcji, który zapadł 22 października 2020 r. Rząd zapowiadał, że niezwłocznie opublikuje sam wyrok. To w praktyce zamknie ostatecznie możliwość legalnej aborcji w Polsce. Strajk Kobiet natychmiast zwołał protest w Warszawie i w innych polskich miastach.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 11:40 Szczeniak Alvin, który pomógł Demokratom wygrać w Georgii i zdobyć Senat
Wyborcza
Pies wybrany do spotu reklamowego pastora Raphaela Warnocka, zdaniem "New York Timesa", był decydującym czynnikiem, dzięki któremu do białych wyborców dotarł przekaz: "Nie bójcie się wybrać czarnego".
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 11:08 BBC: Jak Chiny ukrywały pandemię
Wyborcza
BBC odtwarza krok po kroku początki pandemii w Wuhanie. Z dwuczęściowego dokumentu wynika, że Chiny z premedytacją oszukiwały wtedy świat.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 10:32 Polski Związek Szachowy utrzymał dyskwalifikację 17-letniej mistrzyni przyłapanej w toalecie
Wyborcza
Podejrzenia wobec Patrycji Waszczuk były już wcześniej, ale dopiero w sierpniu jedna z szachistek zręcznie się zakradła i wszystko zobaczyła. - Zazdrosne rywalki zrobiły nagonkę - komentował ojciec zdyskwalifikowanej.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 9:51 Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie wyroku w sprawie aborcji
Wyborcza
Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej opublikował uzasadnienie wyroku w sprawie aborcji, który zapadł 22 października 2020 r. Rząd zapowiadał, że po publikacji uzasadnienia "niezwłocznie" opublikuje sam wyrok.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 9:41 Węgry chcą regulacji mediów społecznościowych, by "walczyć z cenzurą w sieci"
Wyborcza
Węgierska minister sprawiedliwości zapowiada - śladem pomysłów PiS - nowe przepisy, mające zapobiec blokowaniu kont w mediach społecznościowych. Nie kryje przy tym motywacji politycznych.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 9:24 Zachowajmy umiar w krytyce rządu. W lutym i marcu Polska wzięła wszystkie dostępne szczepionki
Wyborcza
Niech opozycja krytykuje rząd złą organizację szczepień, bo to słuszny zarzut, ale walenie obuchem wbrew faktom i twierdzenie, że rząd przyczynił się do "śmierci określonej liczby osób", to demagogia.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 9:19 Lech Poznań będzie miał dwóch prezesów. Piotr Rutkowski z większością udziałów w klubie
Wyborcza
Dobiega końca formalne przekazanie Lecha Poznań przez Jacka Rutkowskiego, właściciela klubu od 2006 roku, w ręce jego dzieci. Dobiega też końca pewna fikcja: Piotr Rutkowski nie będzie już tylko wiceprezesem, a jako większościowy udziałowiec, stanie się drugim, obok Karola Klimczaka, prezesem klubu.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 9:07 Dyskusje o patentach na szczepionkę są jałowe z trzech powodów
Wyborcza
Moderna wcale nie ogłosiła, że chce udostępnić patent na szczepionkę przeciw COVID-19. A zmuszenie Pfizera do tego, by swój udostępnił, też nie miałoby sensu.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 9:05 Minister Czarnek chce wyjaśnień od rektora UMK ws. zaszczepienia Girzyńskiego
Wyborcza
Minister Przemysław Czarnek żąda wyjaśnień od rektora Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w sprawie zaszczepienia na etapie zero posła PiS Zbigniewa Girzyńskiego i innych pracowników uczelni.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 8:59 Czarnek zadowolony z powrotu do szkół. Zmienia przepisy, które były nadużywane
Wyborcza
Minister Czarnek po tygodniu stacjonarnej nauki klas I-III ma świetne wiadomości: tylko 21 szkół pracuje zdalnie. Ogłosił też zmianę przepisów dotyczących organizacji miejsc do nauki w szkole dla tych, którzy w domu nie mają warunków.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 8:52 Jak umiera się na COVID-19? Są dwie ścieżki przebiegu choroby, które prowadzą do zgonu
Wyborcza
Pierwsza ścieżka powoduje śmierć dość wcześnie po rozpoczęciu hospitalizacji, druga - o wiele później. Tak wynika z badania opublikowanego pod koniec zeszłego roku, które przybliża nas do znalezienia leków ratujących życie.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 8:45 Biden nadal odkręca decyzje Trumpa. Ale sąd zablokował jedno z jego postanowień
Wyborcza
Wtorek - walka z nierównościami rasowymi. Środa - klimat. Czwartek - zdrowie. Joe Biden wydaje kolejne akty prawne, choć interwencja sędziego z Teksasu pokazuje, że nie zawsze będzie mógł łatwo przekreślić dziedzictwo Donalda Trumpa.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 8:41 Mamy nad Wisłą nowego miliardera. Rafał Brzoska po debiucie InPostu ma majątek wart...
Wyborcza
W środę InPost debiutował na giełdzie Euronext w Amsterdamie. Rynek wycenił spółkę na 9,5 mld euro, czyli ponad 43 mld zł. Tym samym nad Wisłą pojawił się nowy miliarder Rafał Brzoska.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 8:36 Ile szczepionek zamówiła Polska - wyjaśniamy
Wyborcza
Polska bierze w pierwszej połowie tego roku wszystkie szczepionki, które przysługują w ramach systemu koordynowanego przez UE.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 7:55 Poczta odpowiada "Wyborczej": pakiety Sasina to nasza sprawa i nie powiemy, ile kosztują
Wyborcza
"Trwają jeszcze analizy w sprawie dalszych działań związanych z pakietami" - pisze do "Wyborczej" rzeczniczka Poczty Polskiej. A sprawa kopert do głosowania to tajemnica.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 7:47 Zamiast stania w kolejce w urzędzie połączenie wideo. Rząd zapowiedział platformę pracy i nauki zdalnej
Wyborcza
Narzędzia, takie jak Microsoft Teams, Zoom czy Google Meet, mają pójść w polskich urzędach w odstawkę. Rząd Mateusza Morawieckiego szykuje alternatywę. Przyglądamy się SZPoN-owi.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 7:43 Wpis Zbigniewa Ziobry na Twitterze pokazał, czego minister sprawiedliwości nie wie
Wyborcza
Zdaję sobie sprawę z tego, że każda wypowiedź ministra Ziobry niesie ze sobą ładunek polityczny, zwykle skierowany przeciwko komuś. Wiem również, że ignorancja nie przeszkadza - a wręcz pomaga - w sprawowaniu wysokich urzędów w PiS.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 7:41 Biden przekreśla antypalestyńską politykę Trumpa. Ale nadal wspiera Izrael
Wyborcza
USA wznowią kontakty z Palestyńczykami i przywrócą finansowanie agencji ONZ, która udziela im pomocy. Wietrząc możliwość wznowienia procesu pokojowego z Izraelem, prezydent Autonomii Mahmud Abbas obiecuje wybory.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 6:39 Wstrząs w Chelsea. Jak Roman Abramowicz został hazardzistą
Wyborcza
Rosyjski multimiliarder, który półtorej dekady temu wyniósł piłkarską Chelsea na szczyt, teraz potężnie naraził się kibicom. Wylał z pracy Franka Lamparda
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 6:02 Tajlandia dopuszcza aborcję do 12 tygodnia
Wyborcza
Liberalizację ustawy przegłosował wczoraj Senat. Aborcja pozostaje jednak zakazana w późniejszych miesiącach ciąży, choć z pewnymi wyjątkami. Działacze pro-choice nie kryją zawodu - uważają, że zmiany nie idą dostatecznie daleko.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 5:33 Wybrani nauczyciele ponownie będą testowani na COVID-19
Wyborcza
Testy zostaną przeprowadzone w drugim tygodniu lutego. Ministerstwo wykorzysta tzw. metodę poolowania.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 5:19 Oświadczenie Wojciecha Kwaśniaka, b. szefa KNF: Kolejny raz jestem ofiarą zamachu
Wyborcza
"Nasza sprawa nie ma związku z podejrzeniem naruszenia prawa, lecz służy wyłącznie potrzebom polityczno-propagandowym" - pisze były wiceszef KNF Wojciech Kwaśniak.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 5:16 Szef AstraZeneca: Niczego nie obiecywaliśmy Unii Europejskiej
Wyborcza
- Rząd brytyjski szczepi 2,5 mln ludzi tygodniowo, nasze moce produkcyjne rosną. Jak tylko w Wielkiej Brytanii zostanie wyszczepiony odpowiedni odsetek obywateli, będziemy mogli mocniej pomóc Europie - Pascal Soriot, prezes firmy farmaceutycznej AstraZeneca, tłumaczy się z opóźnień w dostawach.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 5:03 Jakie są szanse na skazanie Trumpa? Ważna wskazówka
Wyborcza
Po wtorkowym głosowaniu w Senacie nadzieje prezydenta na uniknięcie skazania w procesie impeachmentowym znacząco wzrosły.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 4:45 Francuski koncern Sanofi wyprodukuje 125 mln dawek szczepionki Pfizer / BioNTech
Wyborcza
Do końca roku francuski producent leków stworzy 125 mln dawek szczepionki na koronawirusa, opracowanej przez konkurencyjną grupę Pfizer / BioNTech - podała agencja Associated Press. Szczepionki trafią na rynek europejski, w tym do Francji.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 4:02 Frankowicze kosztowni dla banków. Sądy każą oddawać pieniądze i obniżać oprocentowanie kredytów
Wyborcza
- Niech frankowicze idą do sądu - radził prezes PiS Jarosław Kaczyński. Poszli i wygrali. Sądy każą bankowcom przewalutowywać kredyty, obniżać oprocentowanie i dopłacać do interesu na niebywałą skalę. Konieczne jest tworzenie gigantycznych rezerw.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 3:49 Rząd Johnsona "po cichu" oferuje obywatelom UE bilet i do 2 tys. funtów za opuszczenie Wielkiej Brytanii
Wyborcza
- 1 stycznia obywatele UE zostali bez rozgłosu dodani do rządowego programu dobrowolnych powrotów, w którym wsparcie finansowe zachęca do wyjazdu do kraju pochodzenia - napisał brytyjski dziennik "The Guardian".
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 3:31 Nowelizacja ustawy o UOKiK, czyli jak mocniej chwycić przedsiębiorców za twarz
Wyborcza
Opozycja zastanawia się, czy PiS - dając UOKiK kolejne kompetencje i obszary do nadzoru - nie próbuje stworzyć z tego urzędu jeszcze jednej służby specjalnej. - Na razie na pewno chce mieć kolejny bat na przedsiębiorców - odpowiadają prawnicy specjalizujący się w kwestiach konkurencji i praw konsumenckich.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 3:19 Polska znów może wesprzeć akumulatory aut na prąd. Zgoda także na pomoc dla Tesli
Wyborcza
Komisja Europejska ponownie zgodziła się na pomoc publiczną dla akumulatorów aut na prąd. Dostanie ją Tesla, BMW i Fiat, a w Polsce - spółka niemieckiej firmy SGL Carbon.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 3:16 Joe Biden krytykuje Nord Stream 2. A następca Merkel popiera
Wyborcza
Prezydent USA Joe Biden nadal uważa, że Nord Stream 2 to "zły interes" dla Europy, ale nie wiadomo, czy będzie go blokować. Inwestycję Gazpromu poparł zaś nowy lider CDU Armin Laschet.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 3:04 Hiszpańscy jezuici zadośćuczynią ofiarom swoich księży pedofilów. Pierwszy taki przypadek w kraju
Wyborcza
Zakon jezuitów jako pierwszy w hiszpańskim Kościele rozlicza się z pedofilią we własnych szeregach. Zapłaci odszkodowania wszystkim ofiarom
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 0:52 Zima uderza w psy. "Znajdowaliśmy je rano. Traumatyczne przeżycie"
Wyborcza
Wiele schronisk prowadzi zbiórki materiałów, którymi można wyłożyć kojce zwierząt, by nie marzły. To mogą być koce, kołdry, wykładziny, dywany, prześcieradła, a nawet bluzy z polaru.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 0:46 Co osiem lat krocionogi blokują pociągi w Japonii. Naukowcy wiedzą już dlaczego
Wyborcza
Maszyniści w górskich rejonach środkowej Japonii nie mają lekko. Co osiem lat na tory kolejowe wychodzą tam krocionogi, czasami jest ich tak dużo, że pociągi muszą się zatrzymywać.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 0:25 Na wyrok w sprawie dezubekizacji poczekamy nawet 10 lat. To efekt decyzji Przyłębskiej
Wyborcza
- Decyzja Trybunału oznacza, że na orzeczenie będziemy czekać 6, 7, a może 10 lat. Ludzie którym niesłusznie obniżono emeryturę, nie doczekają sprawiedliwości. Już zmarło ponad 1,5 tys. osób walczących z rządem w sądach - mówią mundurowi.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 0:05 Czy olimpijczycy będą mogli się zaszczepić przed igrzyskami w Tokio
Wyborcza
MKOl chce mieć w Tokio zaszczepionych olimpijczyków, WHO nie wyobraża sobie "przeskakiwania kolejki" przez sportowców.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 0:00 Pogoda na dziś - środa, 27 stycznia 2021 r. W górach najsilniejszy mróz
Wyborcza
Pogoda na dziś - środa, 27 stycznia 2021 r. Na północnym wschodzie, wschodzie oraz od Małopolski, po Podkarpacie może popadać śnieg. W pozostałych regionach będzie pogodnie - czasami zza chmur wyjrzy słońce.
 Lubię to Odpowiadać
27. 1. 0:00 PiS mści się za SKOKi. Akt oskarżenia wobec Wojciecha Kwaśniaka, który wykrył przekręty w Wołominie
Wyborcza
Wojciech Kwaśniak, który jako wiceszef Komisji Nadzoru Finansowego wykrył nieprawidłowości w SKOK-u Wołomin i został za to niemal śmiertelnie skatowany przez bandytów, odpowie przed sądem za niedopełnienie obowiązków w tej sprawie. To efekt śledztwa z politycznymi naciskami.
 Lubię to Odpowiadać
górę

Data ustawienia

Dziś jest Niedziela, 28. lutego 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Blisko

Ta witryna internetowa wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na witrynie i akceptując niniejszą politykę, użytkownik wyraża zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie zgodnie z warunkami niniejszej polityki.

Kontynuować