Z powrotem Wyborcza Poniedziałek, 22. lutego 2021
Szukanie Sekcje 22. 2.

Wyborcza

Poniedziałek, 22. lutego 2021
Close
Reklama
22. 2. 17:14 Od weekendu wjazd z Czech i Słowacji tylko z negatywnym wynikiem testu
Wyborcza
- Od weekendu wprowadzimy ograniczenia w ruchu między naszymi południowymi sąsiadami a Polską. Osoby, które wjeżdżają do Polski, będą musiały wykazać się negatywnym testem w kierunku koronawirusa - zapowiada minister zdrowia Adam Niedzielski.
 Lubię to Odpowiadać
22. 2. 16:19 Migranci w workach z potłuczonym szkłem. Hiszpanie pokazują przejmujące wideo
Wyborcza
Wśród kilkudziesięciu osób, które w poniedziałek próbowały nielegalnie przedostać się z Afryki do Hiszpanii, były takie, które ukrywały się w workach z potłuczonym szkłem.
 Lubię to Odpowiadać
22. 2. 15:24 Johnson ogłosił plan otwarcia Anglii: w marcu uczniowie wracają do szkół, w kwietniu dorośli do pubów
Wyborcza
Najpierw 8 marca do angielskich szkół wrócą uczniowie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, życie w całej Anglii wróci do normy pod koniec czerwca.
 Lubię to Odpowiadać
22. 2. 14:23 Pierwsze wideo z Marsa! Niesamowite. NASA sfilmowała "siedem minut grozy" łazika Perseverance
Wyborcza
Tego jeszcze nie było. Nagranie samego lądowania. Po raz pierwszy NASA wyposażyła w kamery kapsułę lądującą, a także dźwig odrzutowy, który opuszczał łazik Perseverance w ostatniej fazie lądowania na Marsie. "Siedem minut grozy" - tak NASA nazywa lądowania na Marsie - od dziś możemy już obejrzeć na prawdziwym filmie grozy.
 Lubię to Odpowiadać
22. 2. 13:43 Aleksander Łukaszenka po raz kolejny prosi Kreml o pożyczkę. W Soczi spotkał się z Władimirem Putinem
Wyborcza
Sytuacja Białorusi jest trudna. Zdaniem opozycji, bez pieniędzy od Kremla reżim Łukaszenki sobie nie poradzi. Na jakie ustępstwa wobec Putina gotów jest białoruski dyktator?
 Lubię to Odpowiadać
22. 2. 13:15 Majchrowski z Izby Dyscyplinarnej: Rada z UW i prof. Matczak próbują wpłynąć na moje orzeczenie
Wyborcza
Prof. UW Jan Majchrowski z Izby Dyscyplinarnej uznał właśnie, że rada jego wydziału dopuściła się "niedopuszczalnej ingerencji w jego niezawisłość sędziowską". Miała to zrobić uchwałą sprzed czterech miesięcy, w której nie ma słowa o Majchrowskim. Chodzi o orzeczenie w sprawie sędzi Beaty Morawiec.
 Lubię to Odpowiadać
22. 2. 13:11 Polskie dzieci czują się źle fizycznie i psychicznie. Jesteśmy na dole rankingu UNICEF
Wyborcza
Są zdolne, ale trudno się zaprzyjaźniają. Nie są zadowolone z życia, nie lubią swojego ciała, często myślą o samobójstwie. Polskie dzieci w wielu kategoriach wylądowały w końcówce ONZ-owskiego rankingu zdrowia fizycznego, dobrostanu psychicznego i kompetencji
 Lubię to Odpowiadać
22. 2. 12:32 Bez Janka świat będzie gorszy
Wyborcza
Piszę to, przełykając łzy: Janek był skarbem dla Polski demokratycznej i darem niebios dla przyjaciół.
 Lubię to Odpowiadać
22. 2. 12:16 Michał Dworczyk zakażony koronawirusem
Wyborcza
Pełnomocnik rządu do spraw narodowego programu szczepień Michał Dworczyk poinformował w poniedziałek, że jest zakażony COVID-19.
 Lubię to Odpowiadać
22. 2. 11:55 Atak zimy w Teksasie obnaża zasadniczą słabość USA: przyzywaczajenie do starych rozwiązań [EL PAIS]
Wyborcza
Największe opady śniegu w historii tego południowego stanu spowodowały braki w dostawach prądu przez ponad trzy dni, a lokalne władze zalecają przegotowywanie wody, bo setki rurociągów uległo uszkodzeniu.
 Lubię to Odpowiadać
22. 2. 11:18 Hajlujące ramię władzy. Miłośnicy faszyzmu nie muszą się chować po lasach
Wyborcza
Kariera Tomasza Greniucha, który miał zostać dyrektorem oddziału Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu, a wcześniej był naczelnikiem delegatury w Opolu, potwierdza, że miłośnicy faszyzmu nie muszą się chować po lasach, bo za "dobrej zmiany" są mile widziani na salonach władzy.
 Lubię to Odpowiadać
22. 2. 11:12 Wysoka frekwencja sprzyja PiS. Analiza sondaży
Wyborcza
Widoczna dziś w sondażach przewaga opozycji nad obozem "dobrej zmiany" jest skutkiem demobilizacji elektoratu. Przeciwnikom PiS nie udało się przeciągnąć na swoją stronę wyborców partii władzy.
 Lubię to Odpowiadać
22. 2. 10:52 Będą nowe sankcje UE za Nawalnego. Ale najpotężniejszych oligarchów raczej nie obejmą
Wyborcza
UE zaczęła przygotowania czarnej listy Rosjan odpowiedzialnych za nękanie Nawalnego. Ale zanosi się, że na listę nie trafią rosyjscy oligarchowie. - Cóż, musimy nadal przekonywać UE, jak działa Rosja - mówi Leonid Wołkow, współpracownik Nawalnego.
 Lubię to Odpowiadać
22. 2. 10:37 Janek Lityński. Przyjaciel na trudne czasy
Wyborcza
Gdybym miał jeszcze kiedyś trafić do więzienia, chciałbym siedzieć z nim w jednej celi.
 Lubię to Odpowiadać
22. 2. 9:50 Pokój między Żydami a Palestyńczykami wymaga odejścia od porozumień z Oslo
Wyborcza
Jedyną akceptowalną alternatywą dla stworzenia dwóch równouprawnionych państw jest praca na rzecz równouprawnienia w ramach jednego państwa. To oznacza zaprzestanie dyskryminacji Palestyńczyków i wojskowej kontroli Izraela nad palestyńskimi terytoriami.
 Lubię to Odpowiadać
22. 2. 9:05 Gowin wypycha buntowników do PiS. Bielan, Żalek, Gryglas i Cieślak spotkali się z Kaczyńskim
Wyborcza
Dziś z liderem PiS spotkają się Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin. Trzy dni temu na rozmowach u Jarosława Kaczyńskiego był Adam Bielan i ministrowie, których dymisji chce Porozumienie Jarosława Gowina - ustaliła "Wyborcza".
 Lubię to Odpowiadać
22. 2. 8:56 "Rewolucja pięciu dwójek" w Birmie: demonstracje, strajki, ofiary
Wyborcza
Pomimo otwartych gróźb junty, z dnia na dzień nasilają się masowe protesty przeciwko wojskowemu zamachowi stanu sprzed trzech tygodni. Opozycyjni manifestanci mają swoją pierwszą męczennicę.
 Lubię to Odpowiadać
22. 2. 8:13 Grant Holloway, czyli Forrest Gump z fiołem na punkcie olimpiady
Wyborcza
Jak to jest mieć kompletnego kręćka na punkcie olimpiady? Wystarczy poznać Granta Hollowaya, człowieka, który zrezygnował z milionów dolarów w futbolu amerykańskim, aby wystartować na igrzyskach w Tokio. I przywieźć z nich złoto.
 Lubię to Odpowiadać
22. 2. 7:30 Za tydzień matura próbna w szkołach. CKE: "Wystawianie ocen nieuzasadnione"
Wyborcza
Za tydzień w środę szkoły będą mogły organizować stacjonarne matury próbne. Po maturzystach do egzaminów będą mogli przystąpić ósmoklasiści. CKE uczula, by nie wystawiać za nie ocen.
 Lubię to Odpowiadać
22. 2. 7:27 Kalesnikawa: Reżim Łukaszenki chce mnie pozbawić możliwości obrony
Wyborcza
Białoruskie władze pozbawiły prawa do wykonywania zawodu czwartego już adwokata opozycjo nistki Maryji Kalesnikawej. Z adwokackich list są także skreślanici, którzy w jakikolwiek sposób angażowali się w antyrządowe protesty.
 Lubię to Odpowiadać
22. 2. 7:17 Resort Ziobry wyda 12 mln zł na reklamę Funduszu Sprawiedliwości
Wyborcza
Ministerstwo Sprawiedliwości szuka agencji reklamowej, która za 12 mln zł ma kompleksowo obsługiwać Fundusz Sprawiedliwości. Ten sam, który miał pomagać ofiarom przestępstw, a wsparł już CBA, OSP, fundację o. Rydzyka i gminę "wolną od ideologii LGBT+".
 Lubię to Odpowiadać
22. 2. 6:46 Powrót do szkół uzależniony od szczepień nauczycieli. I strategii "tańca i młotka"
Wyborcza
- Jeszcze dwa tygodnie temu mieliśmy nadzieję, że 1 marca podejmiemy decyzję o poszerzaniu nauki stacjonarnej. Na ten moment obserwujemy wzrost zakażeń koronawirusem. Wszystko jest możliwe - mówi minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
 Lubię to Odpowiadać
22. 2. 6:28 Mewa delawarska - to w Polsce wciąż ptasi rarytas
Wyborcza
Mewę delawarską widziałem w Irlandii i przede wszystkim w Kanadzie, gdzie jest jedną z najliczniejszych mew. Choć liczba jej obserwacji w naszym kraju stale wzrasta, to wciąż wielki ptasi rarytas.
 Lubię to Odpowiadać
22. 2. 6:22 Kto może poskromić dyktat mediów społecznościowych? "Tylko opinia publiczna"
Wyborcza
- Możemy mieć demokrację lub inwigilowane społeczeństwo, ale nie możemy mieć obu naraz - mówi Shoshana Zuboff, profesor psychologii społecznej na Uniwersytecie Harvarda, autorka światowego bestsellera "The Age of Surveillance Capitalism".
 Lubię to Odpowiadać
22. 2. 5:53 Amerykański koncern Oracle krytykuje Chiny, ale sprzedaje im swoje technologie
Wyborcza
Oprogramowanie od Oracle pomaga tworzyć chińską policyjną chmurę danych. Łączyć można wszystko - komentarze z serwisów internetowych, informacje o rezerwacjach hoteli, systemy rozpoznawania twarzy - dzięki czemu szybciej da się wytypować osoby podejrzane czy namierzyć dysydentów.
 Lubię to Odpowiadać
22. 2. 4:59 Alpejskie MŚ: Polska najlepiej od dekad, Włosi rozczarowani, "parallel" antybohaterem
Wyborcza
Trzy ostatnie konkurencje alpejskich mistrzostw świata potwierdziły zasadę, że to zupełnie inna zabawa niż zawody pucharowe: poprzepadali faworyci, wygrali ci, na których mało kto liczył.
 Lubię to Odpowiadać
22. 2. 4:52 Już pół miliona ofiar Covid-19 w USA. Ale są wreszcie także dobre wiadomości
Wyborcza
500 tys. zmarłych z powodu koronawirusa Amerykanów - to zdecydowanie najwięcej na świecie. Dobra wiadomość jest taka, że spada liczba nowych przypadków i zgonów, a szczepienia przyspieszają.
 Lubię to Odpowiadać
22. 2. 4:39 Dyplomacja szczepionkowa. Rosja i Chiny wymieniają dawki na wpływy, a Izrael - na jeńców [GEOPOLITYKA]
Wyborcza
W 2021 roku 14 proc. ludności świata w najbogatszych krajachprzejmie aż połowę dostępnych dawek szczepionek na koronawirusa. A Chiny i Rosja dostarczyły ponad 800 mln dóz do 41 państw
 Lubię to Odpowiadać
22. 2. 3:55 Dyskusja o aborcji w Platformie trwa. "Stanowisko zarządu wymaga autoryzacji"
Wyborcza
Temat aborcji nie dotarł jeszcze w Platformie Obywatelskiej do finału. Zbiórka podpisów pod wnioskiem o zwołanie rady krajowej, która miałaby autoryzować ogłoszone w czwartek stanowisko zarządu, zaczyna się w tym tygodniu.
 Lubię to Odpowiadać
22. 2. 3:24 Izrael zamknął wszystkie plaże nad Morzem Śródziemnym z powodu wycieku ropy
Wyborcza
Źródłem jednej z największych katastrof ekologicznych w historii kraju ma być niezidentyfikowany dotąd statek. Ze skutkami wycieku ropy naftowej walczą wolontariusze i wojsko.
 Lubię to Odpowiadać
22. 2. 2:37 Minister zdrowia: Czeka nas miesiąc nieprzerwanych wzrostów zakażeń
Wyborcza
Według Adama Niedzielskiego do przełomu marca i kwietnia w Polsce będziemy obserwować wzrost zakażeń w związku z trzecią falą kornawirusa. Minister zdrowia na antenie TVN24 zapowiedział też, że wjazd do naszego kraju będzie możliwy po okazaniu negatywnego testu na COVID-19.
 Lubię to Odpowiadać
22. 2. 1:23 Boeing zaleca zawieszenie lotów modelem 777 po awarii samolotu nad Denver
Wyborcza
Producent twierdzi, że obecnie na świecie lata 69 boeingów 777 wyposażonych w silnik, który uległ awarii nad Denver. 24 z nich posiada firma United Airlines. Zdecydowała się je uziemić do czasu wyjaśnienia przyczyn incydentu.
 Lubię to Odpowiadać
22. 2. 0:06 Erling Haaland, geniusz wykształcony inaczej
Wyborcza
Może kiedyś nauka zbada, dlaczego Norwegowie nie zabili jego talentu. Przecież to się nie powinno udać - miał pięć lat, gdy został królikiem doświadczalnym.
 Lubię to Odpowiadać
22. 2. 0:00 Pogoda na dziś - poniedziałek, 22 lutego 2021 r. Będzie słonecznie
Wyborcza
Pogoda na dziś - poniedziałek, 22 lutego 2021 r. Na zachodzie, południowym zachodzie temperatura wzrośnie do 12-13 stopni, a na Śląsku i w zachodniej Małopolsce może osiągnąć nawet 14-15 stopni. Z kolei w regionach pochmurnych będzie najchłodniej - ok. 2-4 stopnie.
 Lubię to Odpowiadać
22. 2. 0:00 Koalicja rządowa trwa i trwa mać. "Jesteśmy jak małżeństwo z kredytem, które nie może się rozejść"
Wyborcza
Na początku tygodnia spotkają się liderzy Zjednoczonej Prawicy. Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro mają wiele do omówienia, bo sojusznicy oskarżają PiS o to, że nie respektuje umowy koalicyjnej. A PiS koalicjantów dyscyplinuje.
 Lubię to Odpowiadać
górę

Data ustawienia

Dziś jest Środa, 21. kwietnia 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Blisko

Ta witryna internetowa wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na witrynie i akceptując niniejszą politykę, użytkownik wyraża zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie zgodnie z warunkami niniejszej polityki.

Kontynuować