Z powrotem Wyborcza Wtorek, 23. lutego 2021
Szukanie Sekcje 23. 2.

Wyborcza

Wtorek, 23. lutego 2021
Close
Reklama
23. 2. 23:30 Katarczycy szykują się na mistrzostwa świata. Imigranci płacą życiem
Wyborcza
Giną w wypadkach, umierają z powodu upału i kiepskich warunków pracy, a w świadectwach zgonu nie podaje się prawdziwej przyczyny śmierci - tysiące imigrantów pracujących w Katarze straciło życie, odkąd dziesięć lat temu kraj wygrał prawo do zorganizowania mundialu
 Lubię to Odpowiadać
23. 2. 16:53 Liga Mistrzów. Lewandowski strzela, Bayern wraca. Taki, któremu nie wystarcza wygrywać
Wyborcza
Dla widzów to było imponujące, dla Lazio - przytłaczające. W 1/8 finału Ligi Mistrzów broniący trofeum piłkarze z Monachium wygrali w Rzymie 4:1.
 Lubię to Odpowiadać
23. 2. 15:20 Tiger Woods w szpitalu. Miał wypadek samochodowy
Wyborcza
Legendarny golfista Tiger Woods miał wypadek samochodowy i trafił do szpitala - podała policja hrabstwa Los Angeles. Sportowiec przechodzi w tej chwili operację, odniósł poważne obrażenia nogi.
 Lubię to Odpowiadać
23. 2. 14:38 Marek Suski został szefem nowej rady programowej Polskiego Radia
Wyborcza
PiS porządzi w radzie programowej publicznej rozgłośni. Zastępczyniami Suskiego będą Małgorzata Gosiewska i Elżbieta Królikowska-Avis.
 Lubię to Odpowiadać
23. 2. 14:31 Ameryka wreszcie dzwoni do PiS
Wyborcza
Zadanie: na poniższej liście krajów i organizacji międzynarodowych, do których zadzwonił sekretarz stanu USA Antony Blinken, wskaż Polskę, powstający z kolan kraj rządzony przez najlepszy rząd w jego historii.
 Lubię to Odpowiadać
23. 2. 13:04 Polska z niechlubnym rekordem. Ceny rosną u nas najszybciej w Europie
Wyborcza
Coraz droższy prąd, benzyna i usługi telekomunikacyjne. To dlatego inflacja w Polsce w styczniu 2021 r. wyniosła rekordowe 3,6 proc. W żadnym europejskim kraju ceny nie rosną szybciej.
 Lubię to Odpowiadać
23. 2. 12:31 Izraelczycy i Palestyńczycy tkwią w śmiertelnym uścisku, ale porozumienia z Oslo to nie balast
Wyborcza
Konstanty Gebert polemizuje z Hugh Lovattem z think tanku ECFR: "Jego propozycja odejścia od porozumień z Oslo ma tę zaletę, że i Izraelczycy, i Palestyńczycy zajmują wobec niej to samo stanowisko - są przeciw".
 Lubię to Odpowiadać
23. 2. 12:24 Kto posiądzie Arktykę? USA, Rosja i Chiny ścigają się pod biegunem [LA REP]
Wyborcza
Wyścig o kontrolę nad Arktyką jest nową, pełną napięcia odsłoną rywalizacji militarnej i ekonomicznej między supermocarstwami.
 Lubię to Odpowiadać
23. 2. 11:14 Zesłana prokuratorka walczy o swoje prawa. Jest pierwszy pozew o odszkodowanie
Wyborcza
Do Sądu Okręgowego w Warszawie trafił dziś pierwszy pozew o odszkodowanie za zesłanie prokurator Katarzyny Kwiatkowskiej kierującej stowarzyszeniem Lex Super Omnia. Towarzyszy mu wniosek o zabezpieczenie przez wstrzymanie delegacji. "Wyborcza" poznała szczegóły pozwu.
 Lubię to Odpowiadać
23. 2. 11:09 Jeden z podejrzanych przyznał się do zabicia maltańskiej dziennikarki
Wyborcza
Vince Muscat jest pierwszym z trzech podejrzanych, który przyznał się do zamordowania dziennikarki z Malty, która tropiła i opisywała mafijne powiązania biznesu i władzy. Muscat zawarł ugodę z sądem, dzięki której ma dostać niższy wyrok.
 Lubię to Odpowiadać
23. 2. 11:06 Adam Małysz dla "Wyborczej": Testują nas tak często, że krew leje się z nosów
Wyborcza
Przed mistrzostwami świata w Oberstdorfie dyrektor sportowy kadry Adam Małysz opowiada o szansach Kamila Stocha i Dawida Kubackiego w starciu z Halvorem Egnerem Granerudem oraz narzeka na deficyt profesjonalizmu u niektórych polskich skoczkiń.
 Lubię to Odpowiadać
23. 2. 10:58 Koreańczyk z Północy morzem i kanałami przedostał się na Południe. Rejestrowały go kamery, ale nikt nie zauważył
Wyborcza
Armia Korei Południowej tłumaczy się z kolejnego niedopatrzenia na granicy. Uciekiniera z Północy aż dziesięć razy zarejestrowały kamery nadzorujące strefę buforową, jednak żołnierze monitorujący sprzęt ani razu nie dostrzegli zbiega.
 Lubię to Odpowiadać
23. 2. 10:44 Gruzja: Lider opozycji aresztowany, Zachód potępia decyzję i wzywa do deeskalacji
Wyborcza
Gruzińskie oddziały specjalne szturmem wzięły siedzibę największej partii opozycyjnej Zjednoczony Ruch Narodowy. Jej lider Nika Melia został aresztowany. Zachód z niepokojem obserwuje sytuację i mówi o konsekwencjach.
 Lubię to Odpowiadać
23. 2. 9:56 Źle się dzieje w państwie smoleńskim. Duński inżynier krytykuje Macierewicza
Wyborcza
- Wprowadza chaos i konflikty - tak Glenn Joergensen, Duńczyk, członek podkomisji smoleńskiej, napisał o Antonim Macierewiczu. I to w propisowskim tygodniku "Sieci". W tle konflikt żony Duńczyka z Macierewiczem i jej dokument zdjęty z anteny TVP.
 Lubię to Odpowiadać
23. 2. 9:56 Kaczyński na spotkaniu liderów obozu władzy przyznaje: Nie przewidziałem konsekwencji w sprawie aborcji
Wyborcza
"Nowy ład", aborcja, wcześniejsze wybory, energetyka i różnice zdań w koalicji - o tym rozmawiali liderzy Zjednoczonej Prawicy. "Wyborcza" poznała kulisy poniedziałkowego spotkania.
 Lubię to Odpowiadać
23. 2. 9:50 Polska narusza unijne zobowiązania dotyczące praw LGBT i kobiet
Wyborcza
Mając na uwadze długotrwały atak Polski na prawa człowieka osób LGBT, kobiet i innych, Komisja Europejska powinna wszcząć procedurę naruszeniową. Byłby to silny sygnał, że na tego rodzaju politykę nie ma miejsca w UE
 Lubię to Odpowiadać
23. 2. 9:40 Najstarsze malowidło Aborygenów. Ma ponad 17 tys. lat i przedstawia kangura
Wyborcza
Archeolodzy określili jego wiek dzięki skamielinom gniazd os błotnych.
 Lubię to Odpowiadać
23. 2. 8:35 Nowojorscy prokuratorzy z dostępem do dokumentów finansowych Trumpa. Co z nich wyczytają?
Wyborcza
Po poniedziałkowym werdykcie Sądu Najwyższego, który pozwala księgowym przekazać prokuraturze dokumenty finansowe Donalda Trumpa, śledztwo w Nowym Jorku staje się dla tego ostatniego realnym zagrożeniem.
 Lubię to Odpowiadać
23. 2. 8:27 Łukaszenka pokazuje, że Putin jest na niego skazany
Wyborcza
Aleksander Łukaszenka jest dla Moskwy jak walizka bez rączki - nieść trudno, a wyrzucić żal. Po części spełnił pokładane w nim nadzieje: nie pozwolił, by Białoruś, śladem Ukrainy, zmieniła kurs i odpłynęła od Rosji.
 Lubię to Odpowiadać
23. 2. 8:05 Główny ekonomista Konfederacji i mądrości wujka jęczącego na imieninach
Wyborcza
"Wziąłbyś się Jędruś porządnie do roboty, to już byś dawno miał dom. Ja się nie dziwię, że żadna cię nie chce, filozof się znalazł, studiuje nie wiadomo co. Za komuny było równo i wyszło z tego gówno" - zdaje się mówić do młodego pokolenia dr Sławomir Mentzen.
 Lubię to Odpowiadać
23. 2. 7:31 Przywódca gruzińskiej opozycji aresztowany
Wyborcza
Zwolennicy gruzińskiej opozycji starli się z policją, gdy funkcjonariusze próbowali aresztować Nikę Melię. Opozycja wzywa do demonstracji w jego obronie.
 Lubię to Odpowiadać
23. 2. 6:52 W Berlinie ktoś podpalił samochód polskiego dyplomaty. Policja podejrzewa celowe działanie
Wyborcza
W nocy z poniedziałku na wtorek spłonął samochód pracownika ambasady Polski w Berlinie. Nikt nie ucierpiał.
 Lubię to Odpowiadać
23. 2. 5:56 Konferencja prasowa premiera i ministra infrastruktury o bezpieczeństwie na drogach
Wyborcza
Premier Mateusz Morawiecki i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas konferencji prasowej mówią o działaniach rządu, które mają poprawić bezpieczeństwo na drogach.
 Lubię to Odpowiadać
23. 2. 5:50 Kontroli nie będzie. Posłowie ponownie nie zostali wpuszczeni do biura komisji ds. pedofilii
Wyborcza
- Chcecie sobie tu zrobić polityczną trampolinę - mówiła do posłów opozycji Barbara Chrobak, wiceszefowa państwowej komisji ds. pedofilii. Komisja już po raz drugi nie dopuściła do przeprowadzenia kontroli poselskiej swoich prac.
 Lubię to Odpowiadać
23. 2. 5:41 Demokratyczna Republika Konga: Włoski ambasador zginął podczas próby porwania
Wyborcza
W zamachu zginęli także kierowca i towarzyszący dyplomacie karabinier. Do ataku doszło niedaleko miejscowości Nyragongo, na drodze z Goma do Rutshuru we wschodniej części Konga.
 Lubię to Odpowiadać
23. 2. 5:09 Izrael szczepi już nawet w sklepach Ikea i na targu
Wyborcza
Izrael jest liderem szczepień przeciwko koronawirusowi. Do programu włączyła się Ikea. W sklepach tej sieci uruchomiono punkty szczepień.
 Lubię to Odpowiadać
23. 2. 5:05 Kto trzyma w szachu klimat? Polska może zapłacić nawet 12 mld zł odszkodowania Australijczykom
Wyborcza
Prawie nikt o nim nie słyszał, choć z jego powodu wiele państw - w tym Polska - płaci miliardowe odszkodowania. Traktat Karty Energetycznej, przestarzałe porozumienie podpisane w latach 90., zagraża dziś nie tylko budżetom państw, ale przede wszystkim ochronie klimatu. Stało się narzędziem w rękach branży paliw kopalnych - groźnym, bo może zablokować ucieczkę Europy od węgla i ropy naftowej.
 Lubię to Odpowiadać
23. 2. 4:19 Po rozmowach Putin - Łukaszenka. Pokazowa demonstracja uległości poskutkuje dalszym finansowym wsparciem?
Wyborcza
Aleksander Łukaszenka notujący słowa Władimira Putina to pokazowa demonstracja uległości i wasalności. Jednak relacje na Wschodzie to zawsze teatr. Teatrem było ocieplenie relacji z Zachodem przed 9 sierpnia 2020, teatrem jest teraz demonstracyjna gotowość do poniżania się przed Putinem.
 Lubię to Odpowiadać
23. 2. 4:00 Czy Szerpowie na K2 kłamali i chcieli odciąć liny? Burza po wypowiedzi Magdaleny Gorzkowskiej
Wyborcza
Zaczęło się od żartu, który nie został zrozumiany lub został wykorzystany dla rozgłosu. Oprócz tego jest w historii zdobycia K2 zimą coś znacznie bardziej poważnego - domniemane kłamstwo, zatajenie, nieszczerość.
 Lubię to Odpowiadać
23. 2. 3:27 Bielan o buncie w Porozumieniu: Nie wypłakuję się Jarosławowi Kaczyńskiemu
Wyborcza
Europoseł Adam Bielan w TVN24 zapewnił, że Porozumienie nie wycofa rekomendacji dla Jarosława Gowina jako wicepremiera. Podkreślał jednak, że kadencja Gowina jako prezesa partii minęła trzy lata temu.
 Lubię to Odpowiadać
23. 2. 2:49 Są wyniki testów pracowników przedszkoli. Więcej zakażonych niż w szkołach
Wyborcza
W przedszkolach zakażonych jest prawie 3 proc. pracowników. To więcej niż w szkołach. Tak wynika z danych podanych przez resort edukacji i nauki.
 Lubię to Odpowiadać
23. 2. 2:13 Facebook wycofuje się z blokady treści w Australii
Wyborcza
- Facebook ponownie zaprzyjaźnił się z Australią - stwierdził w rozmowie z dziennikarzami australijski minister skarbu Josh Frydenberg.
 Lubię to Odpowiadać
23. 2. 2:05 Nocne zmiany w obostrzeniach. Test przed sanatorium i nowe zasady kwarantanny
Wyborcza
Większość przepisów, które pojawiły się w rozporządzeniu opublikowanym w poniedziałek tuż przed północą, wchodzi w życie już we wtorek.
 Lubię to Odpowiadać
23. 2. 1:44 Pół miliona ofiar koronawirusa w USA. Biden: Ludzie, których straciliśmy, byli niezwykli
Wyborcza
Prezydent Joe Biden wezwał Amerykanów do wspólnej walki z koronawirusem. - Musimy to zrobić, aby uczcić zmarłych, ale równie ważne jest dbanie o żywych - powiedział podczas przemówienia. Nakazał też opuszczenie flag państwowych do połowy masztu.
 Lubię to Odpowiadać
23. 2. 0:10 Francja. Mutacje koronawirusa zbierają żniwo, mogą nawet wpłynąć na przyszłoroczne wybory prezydenckie
Wyborcza
Nastroje Francuzów się pogarszają. Ponad jedna trzecia obywateli "nie widzi światła w tunelu".
 Lubię to Odpowiadać
23. 2. 0:00 Pogoda na dziś - wtorek, 23 lutego 2021 r. Rozpoczął się sezon pylenia
Wyborcza
Pogoda na dziś - wtorek, 23 lutego 2021 r. Na północnym wschodzie i wschodzie niebo zdominują chmury piętra niskiego. W tych rejonach Polski będzie mgliście i chłodno - ok. 3-4 stopnie. W pozostałych częściach kraju zaświeci słońce.
 Lubię to Odpowiadać
23. 2. 0:00 Partie opozycyjne mają niezawodną receptę, jak zmarnować zapał wyborców
Wyborcza
Jest w ludziach chęć działania i zmian. Chcieliby obalić stary kołtuński porządek, ale nie ma komu poprowadzić ich do boju.
 Lubię to Odpowiadać
23. 2. 0:00 Spurek apeluje, by nie reklamować mięsożerności
Wyborcza
Jedząc mięso, jemy ładnie opakowane cierpienie, rozpacz i śmierć. Bo nie tylko ostatnie chwile zwierząt związane są z niewyobrażalnym strachem, ale całe ich hodowlane życie jest torturą. "Piątka dla branży roślinnej" Sylwii Spurek jest jednym z wielu kroków, by z tym okrucieństwem skończyć.
 Lubię to Odpowiadać
23. 2. 0:00 Delegowany prokurator: To się wymyka logicznej ocenie. Po co przenosić ludzi na drugi koniec Polski?
Wyborcza
- Nikt się mnie nie pytał o sytuację zdrowotną, a przeszedłem niedawno dość ciężko zakażenie COVID-19 i wciąż leczę się pocovidowo. Nie pytano mnie o warunki rodzinne, a mam rodzinę, żonę i 11-letniego syna. Teraz, aby się z nimi widzieć, muszę dojeżdżać na weekendy do domu - mówi prokurator delegowany do pracy o ponad 410 km od domu.
 Lubię to Odpowiadać
23. 2. 0:00 Bizancjum w komisji ds. pedofilii. Zarabiają jak ministrowie, kontroli nie wpuszczają
Wyborcza
Gdy tylko państwowa komisja ds. pedofilii zaczęła działalność, jej szef wystąpił o podwyżkę zarobków do poziomu sekretarzy stanu. Andrzej Duda się zgodził, a członkowie komisji są od tego czasu nazywani "ministrami". Pensja: 12,6 tys. zł plus dodatki.
 Lubię to Odpowiadać
górę

Data ustawienia

Dziś jest Środa, 21. kwietnia 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Blisko

Ta witryna internetowa wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na witrynie i akceptując niniejszą politykę, użytkownik wyraża zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie zgodnie z warunkami niniejszej polityki.

Kontynuować