Z powrotem Wyborcza Niedziela, 28. lutego 2021
Szukanie Sekcje 28. 2.

Wyborcza

Niedziela, 28. lutego 2021
Close
Reklama
28. 2. 23:57 Skąd tak wiele zakażeń koronawirusem na północy kraju? Prof. Flisiak wyjaśnia
Wyborcza
- Obserwacje skłaniają mnie do umiarkowanego optymizmu. Wygląda na to, że nowe warianty nie mają większego wpływu na ciężkość przebiegu choroby, tylko na liczbę zakażeń - mówi prof. Robert Flisiak, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych.
 Lubię to Odpowiadać
Kursy walut
EUR 4,20 -0,524%
USD 3,84 -2,395%
CHF 3,86 -2,227%
28. 2. 23:49 Dla ziobrystów jedność prawicy jest najważniejsza. Ale "kto wie, co się zdarzy"
Wyborcza
Jarosław Kaczyński grozi Solidarnej Polsce: "Każdy, kto rozbija dziś prawicę, działa przeciw Polsce". - Doceniamy jedność, ale czy mamy milczeć i na kolanach przyjąć to, co wynegocjowano - odpowiada Michał Wójcik z KPRM. Spór Solidarna Polska kontra PiS wcale się nie kończy.
 Lubię to Odpowiadać
28. 2. 23:46 We Włoszech zmienił się rząd, restrykcje pozostały. Sezon narciarski odwołany, okrojona Wielkanoc
Wyborcza
Rząd Mario Draghiego nowym dekretem przedłuża obostrzenia związane z epidemią koronawirusa - na razie do 6 kwietnia, czyli obejmą także Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny. Premier ma go podpisać na początku tygodnia.
 Lubię to Odpowiadać
28. 2. 12:49 MŚ w Oberstdorfie. Trudna niedziela Piotra Żyły, polski mikst na szóstym miejscu
Wyborcza
Reprezentacji Polski do podium konkursu drużyn mieszanych na MŚ w Oberstdorfie zabrakło prawie 150 pkt. Dlaczego aż tyle?
 Lubię to Odpowiadać
28. 2. 12:37 Czy poseł Ireneusz Raś wzmocni Polskę 2050? Hołownia przymyka okno transferowe
Wyborcza
Ireneusz Raś - konserwatywny poseł Koalicji Obywatelskiej - ma być kolejnym celem Ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni. Raś krytykuje stanowisko swojej partii w sprawie aborcji. Z kolei Lewica atakuje Hołownię za wywiad dla "Gazety Wyborczej".
 Lubię to Odpowiadać
28. 2. 11:27 W Katalonii nie ustają zamieszki po aresztowaniu rapera. "Cudem uniknęliśmy strat w ludziach"
Wyborcza
Ekstremiści nadal sieją spustoszenie w Barcelonie i wielu innych miastach Katalonii. Już nawet nacjonalistyczne władze tego autonomicznego regionu potępiają burdy i zniszczenia.
 Lubię to Odpowiadać
28. 2. 9:59 Najbardziej odjechanym mówcą na konferencji Amerykańskiej Unii Konserwatywnej wcale nie jest Trump
Wyborcza
Japończyk Jay "Hiroaki" Aeba przez wiele lat należał do sekty, której faszystowski guru podawał się za Wenusjanina, twierdził, że rozmawia z bóstwem opiekuńczym Trumpa, i handlował "duchową szczepionką" na koronawirusa.
 Lubię to Odpowiadać
28. 2. 9:35 Nawalny tam, gdzie "łamią" ludzi - prawdopodobnie w łagrze w Pokrowie
Wyborcza
Według niepotwierdzonych oficjalnie wiadomości Aleksiej Nawalny został dostarczony do IK 2, łagru w Pokrowie w obwodzie włodzimierskim. To miejsce, gdzie panuje srogi reżim, obliczony na "łamanie" skazanych.
 Lubię to Odpowiadać
28. 2. 9:31 Bilans rządów Obajtka w Orlenie - zysk w dół, rosnące długi i koszty zarządu
Wyborcza
Orlen pod rządami Daniela Obajtka miał rozkwitnąć. Tymczasem od trzech lat jego wyniki finansowe są coraz słabsze, a giełdowa wycena niższa prawie o połowę.
 Lubię to Odpowiadać
28. 2. 9:00 I po zimie?
Wyborcza
Moja prywatna fenologiczna wiosna zaczyna się zawsze tego samego dnia - kiedy wracają szpaki.
 Lubię to Odpowiadać
28. 2. 8:49 Złoty posąg Trumpa i bojowe nastroje na kongresie prawicy w USA. "Wolność jest atakowana. Będziemy walczyć"
Wyborcza
Na trwającej od czwartku na Florydzie największej konferencji amerykańskich konserwatystów politycy licytują się, kto jest bardziej wierny hasłom Donalda Trumpa. Wystąpienie byłego prezydenta jeszcze dziś.
 Lubię to Odpowiadać
28. 2. 8:38 Tyle konferencji z Danielem Obajtkiem i ani śladu... brudnej pały
Wyborcza
Jego wiąchy nie są żadnym syndromem Tourette'a, tylko brakiem kultury
 Lubię to Odpowiadać
28. 2. 8:27 Meksykańskie władze: Nie ma dowodów, że Polakom wycięto organy
Wyborcza
Onet informował, że dwóm Polakom, którzy wyjechali za pracą do Meksyku, wycięto organy. Jeden nie żyje, drugi znajduje się w szpitalu. Jednak meksykańskie władze twierdzą, że nie mieli oni widocznych obrażeń zewnętrznych i że najprawdopodobniej zatruli się czadem.
 Lubię to Odpowiadać
28. 2. 8:25 Pieter wygroł
Wyborcza
Żyła jest jak kino czeskie, on sobie szwejkuje w powietrzu i na lądzie, udziela tych wszystkich kabaretowych wywiadów i choć ku uciesze mediów już się w roli reprezentacyjnego trefnisia wymościł, to pozostaje naturalny, by nie rzec: swojski.
 Lubię to Odpowiadać
28. 2. 7:53 Pandemia jako czas prosperity. Dla mafii [LA REP]
Wyborcza
Jak zorganizowana przestępczość korzysta na obecnym kryzysie.
 Lubię to Odpowiadać
28. 2. 7:40 TVPPP, czyli telewizja niepubliczna. Państwowa. Partyjna. Prywatna
Wyborcza
Czy "Wiadomości" doniosą o narodzinach córki prezesa Jacka Kurskiego? Spodziewam się, że informacja o tym, że Anna przyszła na świat, trafi nie tylko do głównego wydania.
 Lubię to Odpowiadać
28. 2. 7:20 Włoska prokuratura uderza w dostawców jedzenia: 700 mln euro kary i obowiązek zatrudniania kurierów na stałe
Wyborcza
60,5 tys. kurierów rozwożących jedzenie we Włoszech powinno dostać etaty - uznała prokuratura. Zatrudniające ich platformy internetowe nie dość, że płacą grosze, to jeszcze odmawiają im jakichkolwiek praw.
 Lubię to Odpowiadać
28. 2. 7:02 Sondaż Ipsos dla OKO.press. Polacy przestają wierzyć w "dobrą zmianę"
Wyborcza
Według lutowego sondażu Ipsos dla OKO.press tylko 35 proc. badanych uważa, że w czasach rządów PiS i prezydentury Andrzeja Dudy od 2015 r. w Polsce nastąpiła zmiana na lepsze.
 Lubię to Odpowiadać
28. 2. 6:00 Czy wkrótce zabraknie czekolady? Wszystko zależy od pewnego drzewka i malutkich owadów
Wyborcza
W ostatnich latach naukowcy na całym świecie obserwują spadki liczebności owadów i kto wie, czy ten problem nie dosięgnie także tych, które są związane z czekoladą.
 Lubię to Odpowiadać
28. 2. 5:39 Piotr Żyła i jego kryzys wieku średniego [SYLWETKA]
Wyborcza
W końcu się wyluzował. Późno - w styczniu Piotr Żyła skończył 34 lata. I w sobotę skoczył tak, jak powinien skakać zawodnik z jego talentem.
 Lubię to Odpowiadać
28. 2. 5:30 Im więcej dowodów na nadużycia, tym bardziej otoczenie Kaczyńskiego chce przykryć chciwość
Wyborcza
Kaczyński mami ludzi obietnicami, że gdy tylko zlikwiduje niezależne media, odbierze ostatnie narzędzia działania opozycji i zapewni swoim podwładnym bezkarność, jego ekipa uczyni z Polski raj na ziemi. Jest dokładnie odwrotnie.
 Lubię to Odpowiadać
28. 2. 4:35 Cztery ofiary śmiertelne protestów w Birmie. Ambasador kraju przy ONZ wezwał do obalenia junty
Wyborcza
Zaraz po swoim piątkowym wystąpieniu Kyaw Moe Tun został odwołany przez władze wojskowe za postępowanie niezgodnie z instrukcjami. Następne dwa dni w Birmie były najbardziej krwawe od początku protestów.
 Lubię to Odpowiadać
28. 2. 2:23 USA. Jednodawkowa szczepionka Johnson & Johnson dopuszczona do użytku
Wyborcza
Federalna Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła jednodawkową szczepionkę przeciwko koronawirusowi Johnson & Johnson. To trzecia szczepionka dopuszczona do użytku w USA.
 Lubię to Odpowiadać
28. 2. 1:05 "Mein Kampf" na półkach, faszyści w studiach telewizyjnych
Wyborcza
"Mein Kampf" to nie tylko książka skompromitowana, to książka nad wyraz nudna i niepociągająca swoim archaicznym radykalizmem. Prawdziwy prawicowy radykalizm jest już w innym miejscu, ma innych rzeczników i w przeciwieństwie do Hitlera są to rzecznicy działający dziś legalnie, w świetle prawa, obecni w mediach czy przestrzeni publicznej.
 Lubię to Odpowiadać
28. 2. 1:05 Zaciemnianie państwa. Chcę w tej sprawie jasnej deklaracji od opozycji
Wyborcza
Decydenci na różnych szczeblach władzy najchętniej podejmują decyzje - o rozdziale pieniędzy, zatrudnieniu, tworzonych regulacjach - w zamkniętych gabinetach. Ich skutki dotyczą konkretnych ludzi, czasami jednostek, czasami milionów. Jeśli chcemy mieć na nie wpływ, musimy być poinformowani.
 Lubię to Odpowiadać
28. 2. 1:00 Taśmy Obajtka. Brudy prezesa Orlenu scementują Zjednoczoną Prawicę
Wyborcza
Myli się ten, kto ma nadzieję, że ujawnione przez "Wyborczą" taśmy Obajtka - na których spośród brudnego języka wyłania się obraz brudnych interesów - zagrożą rządom Zjednoczonej Prawicy.
 Lubię to Odpowiadać
górę

Data ustawienia

Dziś jest Środa, 21. kwietnia 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Blisko

Ta witryna internetowa wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na witrynie i akceptując niniejszą politykę, użytkownik wyraża zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie zgodnie z warunkami niniejszej polityki.

Kontynuować