Z powrotem Wyborcza Poniedziałek, 1. marca 2021
Szukanie Sekcje 1. 3.

Wyborcza

Poniedziałek, 1. marca 2021
Close
Reklama
1. 3. 14:45 Tusk w TVN 24: Kaczyński, Glapiński, Kurski są takimi ludźmi jak Obajtek
Wyborcza
Były premier i przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk komentował w "Faktach po Faktach" w TVN 24 ujawnione przez "Wyborczą" nagrania byłego wójta Pcimia Daniela Obajtka, obecnie prezesa PKN Orlen.
 Lubię to Odpowiadać
1. 3. 12:42 Polityk niemieckiej AfD zaszczepił na koronawirusa rodzinę. Teraz kręci
Wyborcza
Szczepienia na koronawirusa idą w Niemczech jak po grudzie. Nastolatki raczej nie mają szans, by dostać zastrzyk w tym roku. Wyjątkiem jest 16-letni syn szefa frakcji Alternatywy dla Niemiec w landtagu Nadrenii Północnej-Westfalii. Jego ojciec nie zamierza przepraszać
 Lubię to Odpowiadać
1. 3. 12:34 Koronawirus dopadł rynek elektroniki. Pralek i telewizorów nie chcemy kupować w ciemno
Wyborcza
Obroty sklepów z elektroniką spadły o blisko 4 mld zł w 2020 r. Duże sieci na pandemii zyskały, a straty dotknęły głównie małych sprzedawców. Sprzedaż w internecie wzrosła, nie pozwoliła jednak na pokrycie strat.
 Lubię to Odpowiadać
1. 3. 12:11 Szczyt zachorowań na Węgrzech i w Czechach. Czesi rozważają wprowadzenie chińskiej i rosyjskiej szczepionki
Wyborcza
Premier Andrej Babisz liczy, że dzięki temu uda się wyhamować wzrost zakażeń w kraju. Zakażonych koronawirusem jest obecnie ponad 140 tys. obywateli - najwięcej od wybuchu pandemii.
 Lubię to Odpowiadać
1. 3. 11:51 "Modne" rozwiązania nie mają wpływu na wyniki w nauce. Co się sprawdza?
Wyborcza
"Jesteś znudzony czytaniem i wsłuchiwaniem się w wykłady? Studiuj na uniwersytecie Swinburne gdzie interaktywne ćwiczenia, nagrania wideo i podcasty to podstawa nauki" - to przekaz reklamy głównego sponsora trwającego właśnie turnieju tenisowego Australian Open oglądanego przez miliony Australijczyków.
 Lubię to Odpowiadać
1. 3. 11:30 Obrona Obajtka, czyli jak przez "Wyborczą" zdemolowali stację Orlenu
Wyborcza
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek jest dobrem narodowym, a publikowanie taśm dowodzących jego przekrętów jest niemal obrazą uczuć religijnych. Pracownicy mediów rządowych ruszyli na odsiecz prezesowi Orlenu.
 Lubię to Odpowiadać
1. 3. 10:53 Szkocka niepodległość coraz mniej prawdopodobna
Wyborcza
Majowe wybory w Szkocji to być albo nie być dla planów samodzielnego powrotu do Unii Europejskiej. Tymczasem Szkocka Partia Narodowa właśnie się pokłóciła.
 Lubię to Odpowiadać
1. 3. 10:51 Ciemne chmury nad gubernatorem stanu Nowy Jork. Andrew Cuomo oskarżany o molestowanie
Wyborcza
Polityk, którego codzienne briefingi pomogły minionej wiosny przekonać miliony Amerykanów, że z pandemią koronawirusa da się walczyć w skoordynowany sposób, broni się przed oskarżeniami o molestowanie seksualne i doniesieniami, że stan zaniżył liczbę ofiar COVID-19 w domach opieki.
 Lubię to Odpowiadać
1. 3. 10:38 Wakacje tylko z paszportem szczepień? Jest apel Komisji Europejskiej o przyspieszenie prac
Wyborcza
Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zaapelowała o przyspieszenie prac nad wdrażaniem świadectw szczepień, które mają ułatwić przemieszczanie się po Europie w czasie wakacji letnich.
 Lubię to Odpowiadać
1. 3. 10:14 Polska walczy o chińskie szczepionki. Andrzej Duda po rozmowie z prezydentem Xi Jinpingiem
Wyborcza
Polska chce kupić chińskie szczepionki, które nie mają atestu Europejskiej Agencji Leków. Prezydent Andrzej Duda rozmawiał już w tej sprawie przez telefon z prezydentem Chin Xi Jinpingiem.
 Lubię to Odpowiadać
1. 3. 10:11 Izrael zaszczepi tylko tych Palestyńczyków, którzy mają kontakt z Żydami
Wyborcza
Izrael zaszczepi Palestyńczyków mających pozwolenia na pracę u Żydów - poinformowało tamtejsze ministerstwo obrony. Czyli zaledwie ok. 130 tys. osób spośród 5,2 mln Palestyńczyków. Działacze na rzecz praw człowieka są oburzeni.
 Lubię to Odpowiadać
1. 3. 10:04 Ekspert: Trump wyczuł, że większość wyborców Republikanów przy nim została
Wyborcza
- Jeśli w Partii Republikańskiej zabraknie głosów alternatywnych do trumpizmu, może się okazać, że ten ostatni wyznaczy kierunki jej polityki nie na lata, lecz na dekady - mówi Mateusz Piotrowski* z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
 Lubię to Odpowiadać
1. 3. 9:36 Saudowie wyrwali dysydenta z Kanady. "Czułem się jak Khashoggi"
Wyborcza
Ahmed Abdullah al-Harbi poszedł do saudyjskiej ambasady w Ottawie. Zniknął, a po miesiącu objawił się w Arabii jako zwolennik monarchii. Jego koledzy są w strachu, bo Harbi znał ich nazwiska.
 Lubię to Odpowiadać
1. 3. 9:30 Były prezydent Francji Nicolas Sarkozy skazany za korupcję
Wyborcza
Trybunał Karny w Paryżu skazał w poniedziałek Sarkozy'ego na trzy lata więzienia, w tym dwa w zawieszeniu - za korupcję i nadużywanie wpływów politycznych.
 Lubię to Odpowiadać
1. 3. 9:17 Morawiecki, światowy megaloman za nasze złotówki. Bo kto mu zabroni?
Wyborcza
Niemal połowa Polaków jest niezadowolona z premiera Morawieckiego, a on wydaje nasze miliony złotych, by usłyszeć po angielsku, że "przyczynił się do upadku imperium zła"
 Lubię to Odpowiadać
1. 3. 9:03 90-letnia finalistka najważniejszej nagrody literackiej we Włoszech: "Przeżyłam obóz dzięki pięciu cudom" [LA REP]
Wyborcza
Dziś Edith Bruck mówi: "Jeśli zależy mi na wygranej, to tylko dlatego, by więcej młodszych ludzi poznało lepiej przeszłość".
 Lubię to Odpowiadać
1. 3. 8:58 Kraje UE postanowiły: zupełne minimum sankcji wobec Rosji za Nawalnego
Wyborcza
To zaledwie symboliczne wsparcie UE dla praw obywatelskich, które nie będzie dotkliwe dla bliskiego otoczenia Władimira Putina.
 Lubię to Odpowiadać
1. 3. 8:48 Orban korumpuje Węgry jeszcze szybciej - dzięki pandemii
Wyborcza
Ogromne fundusze publiczne służą teraz na Węgrzech do pomnażania majątków ludzi władzy.
 Lubię to Odpowiadać
1. 3. 8:31 Na co naprawdę umarł Fryderyk Chopin?
Wyborcza
Zdaniem poznańskich genetyków z PAN wielki kompozytor, którego urodziny dziś obchodzimy, zmarł na zapalenie osierdzia spowodowane gruźlicą.
 Lubię to Odpowiadać
1. 3. 7:56 Obrazy holenderskiego mistrza wrócą z Hiszpanii do Polski
Wyborcza
Muzeum w Pontevedra w hiszpańskiej Galicii odda Polsce dwa obrazy holenderskiego malarza Dierica Boutsa. Zrabowane w czasie II wojny światowej dzieła wrócą na zamek Czartoryskich w Gołuchowie.
 Lubię to Odpowiadać
1. 3. 7:55 Ministerstwo Zdrowia: nie będziemy przerywać szczepienia nauczycieli
Wyborcza
"Nie ma takich planów" - odpowiedziało nam Ministerstwo Zdrowia na pytanie o przerwanie szczepień wśród nauczycieli. Wcześniej prof. Andrzej Horban, szef rady medycznej przy premierze powiedział w TVN24, że szczepienia te przerwac należy.
 Lubię to Odpowiadać
1. 3. 7:53 Taśmy Obajtka demaskują motywację ludzi PiS
Wyborcza
Chodzi tylko o pieniądze. I o władzę, bo ona daje pieniądze. I tyle. Nie ma tu żadnego drugiego dna.
 Lubię to Odpowiadać
1. 3. 7:45 Po taśmach Obajtka zróbmy politykom testy
Wyborcza
Historia Dyzmy Obajtka każe na poważnie zastanowić się, czy pełnienie funkcji publicznych nie powinno być uwarunkowane jakimś rodzajem testów selekcyjno-kwalifikacyjnych.
 Lubię to Odpowiadać
1. 3. 7:35 Faux pas prezydenta Niemiec. Jak zadowolić Kreml i wkurzyć Europę Wschodnią za jednym zamachem
Wyborcza
Czy ukończenie gazociągu Nord Stream 2 to naprawdę "dziejowa powinność Niemiec", jak twierdzi Frank-Walter Steinmeier? Jego komentarze wywołały uzasadnione oburzenie w Polsce i na Ukrainie.
 Lubię to Odpowiadać
1. 3. 7:13 18 zabitych w Mjanmie i nowe zarzuty dla Aung San Suu Kyi
Wyborcza
Niedziela była najkrwawszym dniem od rozpoczęcia protestów w Mjanmie. Biuro praw człowieka ONZ podało, że zginęło co najmniej 18 osób.
 Lubię to Odpowiadać
1. 3. 6:43 Czechy szukają ratunku w szczepionkach z Rosji i Chin. "Bukiet szczepionek" ma być za to dostępny w Indiach
Wyborcza
Czechy nie chcą już dłużej czekać na szczepionki w ramach wspólnych zakupów UE. Sytuacja jest tam na tyle dramatyczna, że Praga prosi o pomoc Rosję i Chiny. Kraje te mają własne szczepionki - niedopuszczone w Europie, ale popularne w Azji.
 Lubię to Odpowiadać
1. 3. 6:24 Mandarynka czy krzyżówka - która kaczka jest piękniejsza?
Wyborcza
Dzierlatka, mimo że nie jest taka ładna, oczaruje każdego, kto zwróci na nią uwagę. Warto też poszukać poświerki i turkawki wschodniej.
 Lubię to Odpowiadać
1. 3. 6:00 Igor Tuleya próbował wrócić do pracy. "Sędzia cały czas jest zawieszony"
Wyborcza
Igor Tuleya w poniedziałek chciał wrócić do pracy w warszawskim sądzie okręgowym. W ubiegłym tygodniu sąd apelacyjny stwierdził, że sędzia nie został skutecznie zawieszony. "Orzeczenie nie wpływa na zmianę stanowiska prezesa sądu" - odpowiedział sąd.
 Lubię to Odpowiadać
1. 3. 6:00 Trzaskowski: Platforma skręca w lewo? Mówią tak ludzie bez intelektualnej wyobraźni
Wyborcza
- W sprawie aborcji można schować głowę w piasek, nawoływać do referendum albo zaproponować to, co w nowoczesnych państwach jest normą. Platforma zbyt długo była oskarżana o brak jasnych poglądów w ważnych społecznie kwestiach - mówi Rafał Trzaskowski w rozmowie z "Wyborczą"
 Lubię to Odpowiadać
1. 3. 5:30 Czołowe tenisistki świata znów zagrają w Polsce. Gdynia już w tym roku zorganizuje turniej WTA
Wyborcza
Po ponad pięcioletniej przerwie do Polski znów zawita turniej z cyklu WTA. W dniach 17-25 lipca czołowe tenisistki świata gościć będzie Gdynia. Organizatorem turnieju jest firma Tennis Consulting, której szefuje Tomasz Świątek, ojciec Igi Świątek.
 Lubię to Odpowiadać
1. 3. 5:05 Od środy próbne matury. Maturzyści wrócą do ławek na razie tylko na egzaminy
Wyborcza
Już za dwa dni rozpoczną się próbne matury na oficjalnych arkuszach przygotowanych przez CKE. Nie na ocenę, pisane w szkolnych ławkach. O powrocie maturzystów i ósmoklasistów do stacjonarnych lekcji na razie nie ma mowy.
 Lubię to Odpowiadać
1. 3. 3:47 W poniedziałek dotrze do Polski ponad 600 tys. dawek szczepionki na COVID-19
Wyborcza
To szczepionki firm Pfizer/BioNTech i AstraZeneca. W ubiegłym tygodniu przeprowadzono w Polsce ponad 600 tys. szczepień na COVID-19.
 Lubię to Odpowiadać
1. 3. 3:15 Anglia otwiera szkoły. Rodzice i dzieci będą testowani na COVID-19 dwa razy w tygodniu
Wyborcza
8 marca do nauki stacjonarnej w szkołach mają wrócić dzieci i młodzież na wszystkich etapach edukacji. Aby nie dopuścić do eksplozji epidemii, rząd postanowił sfinansować dziesiątki milionów testów tygodniowo.
 Lubię to Odpowiadać
1. 3. 0:53 Trump sygnalizuje powrót, ale wyklucza stworzenie własnej partii. CNN i MSNBC nie pokazały jego wystąpienia
Wyborcza
Podczas przemowy podczas konferencji konserwatystów na Florydzie Donald Trump znów grzmiał o sfałszowanych wyborach i nie wykluczył startu w wyborach w 2024 roku. - Kto wie, może zdecyduję się pokonać ich trzeci raz - powiedział.
 Lubię to Odpowiadać
1. 3. 0:33 Zaktualizowano Nauka. 7 rzeczy, których nie wiedzieliśmy tydzień temu
Wyborcza
Dzięki pewnej mutacji Usain Bolt mógł zostać najlepszym sprinterem świata, a całkiem spora część populacji świata - nabawić się otyłości, cukrzycy i innych chorób metabolicznych. Naukowcy odkryli także, że leki antydepresyjne i... na erekcję mogą leczyć COVID. To tylko niektóre z doniesień naukowych, które relacjonowaliśmy w ostatnim tygodniu.
 Lubię to Odpowiadać
1. 3. 0:03 Dobry i zły policjant. 100 lat Kazimierza Górskiego, 80 lat Huberta Wagnera
Wyborcza
Kiedy rozmawialiśmy w jego mieszkaniu na Ursynowie, było miło. Kiedy przywiozłem tekst wywiadu do akceptacji, przestało być miło. [Z cyklu "A JEDNAK SIĘ KRĘCI"].
 Lubię to Odpowiadać
górę

Data ustawienia

Dziś jest Środa, 21. kwietnia 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Blisko

Ta witryna internetowa wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na witrynie i akceptując niniejszą politykę, użytkownik wyraża zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie zgodnie z warunkami niniejszej polityki.

Kontynuować