Z powrotem Rzeczpospolita Czwartek, 22. lipca 2021
Szukanie Sekcje 22. 7.

Rzeczpospolita

Czwartek, 22. lipca 2021
Close
Reklama
Igrzyska w Tokio czas zacząć. Pierwsze sukcesy Polaków 22. 7. 23:20 Igrzyska w Tokio czas zacząć. Pierwsze sukcesy Polaków
Rzeczpospolita
Ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich w Tokio rozpocznie się o godzinie 13 czasu polskiego. Rywalizacja sportowców w stolicy Japonii trwa już jednak od środy.
 Lubię to Odpowiadać
Turyści ufają profesjonalnym doradcom 22. 7. 23:09 Turyści ufają profesjonalnym doradcom
Rzeczpospolita
O 25 procent bardziej niż przed pandemią klienci są gotowi zarezerwować wyjazd u profesjonalnego doradcy turystycznego, wynika z badania zleconego przez brytyjską organizację branżową ABTA.
 Lubię to Odpowiadać
Meksyk wyśle na Kubę okręty z żywnością i lekami 22. 7. 22:39 Meksyk wyśle na Kubę okręty z żywnością i lekami
Rzeczpospolita
Meksyk wyśle dwa okręty, które przywiozą żywność i leki na Kubę - poinformowało meksykańskie MSZ.
 Lubię to Odpowiadać
Tokio: Trzech kolejnych olimpijczyków zakażonych 22. 7. 22:31 Tokio: Trzech kolejnych olimpijczyków zakażonych
Rzeczpospolita
U trzech kolejnych sportowców, którzy przybyli do Japonii, by wziąć udział w igrzyskach olimpijskich w Tokio, wykryto zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2.
 Lubię to Odpowiadać
Pfizer/BioNTech: Dłuższa przerwa między dawkami korzystna? 22. 7. 22:08 Pfizer/BioNTech: Dłuższa przerwa między dawkami korzystna?
Rzeczpospolita
Brytyjscy badacze ustalili, że dłuższa przerwa między podaniem pierwszej a drugiej dawki szczepionki Pfizer/BioNTech, wpływa korzystnie na poziom ochrony przed COVID-19 zapewniany przez szczepionkę.
 Lubię to Odpowiadać
Australia: 136 zakażeń. Lockdown w Sydney potrwa dłużej? 22. 7. 21:52 Australia: 136 zakażeń. Lockdown w Sydney potrwa dłużej?
Rzeczpospolita
W Nowej Południowej Walii w ciągu ostatniej doby wykryto 136 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - to największa liczba dobowych zakażeń w tym australijskim stanie w 2021 roku. Szefowa stanowego rządu, Gladys Berejiklian mówi o prawdopodobnym przedłużeniu lockdownu obowiązującego w Sydney od końca czerwca.
 Lubię to Odpowiadać
Izba Reprezentantów za dodatkowymi wizami dla Afgańczyków 22. 7. 21:38 Izba Reprezentantów za dodatkowymi wizami dla Afgańczyków
Rzeczpospolita
Izba Reprezentantów USA zatwierdziła plan przyznania dodatkowych 8 tysięcy specjalnych wiz imigracyjnych Afgańczykom, którzy pomagali armii USA w czasie stacjonowania amerykańskich żołnierzy w Afganistanie (m.in. jako tłumacze), a obecnie - w związku z całkowitym wycofaniem się sił amerykańskich z Afganistanu - grozi im odwet ze strony talibów.
 Lubię to Odpowiadać
USA nakładają sankcje na kubańskiego ministra 22. 7. 21:24 USA nakładają sankcje na kubańskiego ministra
Rzeczpospolita
USA nałożyły sankcje na ministra Rewolucyjnych Sił Zbrojnych Kuby oraz na jednostkę sił specjalnych MSW w związku z zarzutami łamania praw człowieka w czasie tłumienia antyrządowych protestów, do jakich doszło w lipcu na wyspie.
 Lubię to Odpowiadać
Merkel: Rosja zapewnia, że nie użyje Nord Stream 2 jako broni 22. 7. 15:47 Merkel: Rosja zapewnia, że nie użyje Nord Stream 2 jako broni
Rzeczpospolita
Kanclerz Niemiec Angela Merkel broniła w czwartek porozumienia ze Stanami Zjednoczonymi, które pozwala na kontynuowanie budowy gazociągu Nord Stream 2. Zdaniem Ukrainy, porozumienie jest zbyt słabe, aby zapewnić, że Rosja zachowa się tak, jak chce tego Kijów i Zachód.
 Lubię to Odpowiadać
Macron zmienia telefon w związku ze sprawą Pegasusa 22. 7. 15:21 Macron zmienia telefon w związku ze sprawą Pegasusa
Rzeczpospolita
Prezydent Francji Emmanuel Macron zmienił swój telefon komórkowy i numer telefonu w związku ze sprawą oprogramowania szpiegowskiego Pegasus
 Lubię to Odpowiadać
UE umieszcza na liście rzadki efekt uboczny szczepionki J&J 22. 7. 14:52 UE umieszcza na liście rzadki efekt uboczny szczepionki J&J
Rzeczpospolita
Europejska Agencja Leków poinformowała w czwartek, że dodała rzadkie zaburzenie neurologiczne, zespół Guillaina-Barrégo, jako możliwy skutek uboczny szczepionki przeciw COVID-19 firmy Johnson & Johnson.
 Lubię to Odpowiadać
Kaczyński wezwany przez sejmową Komisję Obrony 22. 7. 14:37 Kaczyński wezwany przez sejmową Komisję Obrony
Rzeczpospolita
W czwartek sejmowa Komisja Obrony przegłosowała wniosek w sprawie wezwania na posiedzenie wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS jest odpowiedzialny w rządzie za sprawy obronności i bezpieczeństwa.
 Lubię to Odpowiadać
Kołakowski po powrocie do PiS zatrudniony w państwowym banku 22. 7. 14:26 Kołakowski po powrocie do PiS zatrudniony w państwowym banku
Rzeczpospolita
Na początku lipca Lech Kołakowski niespodziewanie wrócił do Prawa i Sprawiedliwości. Po kilku dniach poseł poinformował, że rezygnuje z uposażenia. Jak informuje "Newsweek", Kołakowski został zatrudniony w należącym do Skarbu Państwa Banku Gospodarstwa Krajowego.
 Lubię to Odpowiadać
Od rowerów i ciepła – do mieszkań 22. 7. 14:13 Od rowerów i ciepła – do mieszkań
Rzeczpospolita
Osiedla są budowane przez firmy powiązane z innymi branżami. Spóki powiększają banki ziemi i podbijają kolejne rynki mieszkaniowe.
 Lubię to Odpowiadać
Rabat dla dużej rodziny? Może Harley-Davidson? 22. 7. 14:11 Rabat dla dużej rodziny? Może Harley-Davidson?
Rzeczpospolita
Mieszkania idą jak woda. Deweloperzy nie rezygnują jednak z promocji. Oferują zniżki, dają prezenty. Promocje mają budować świadomość marki.
 Lubię to Odpowiadać
Raków zremisował na Litwie 22. 7. 14:10 Raków zremisował na Litwie
Rzeczpospolita
Piłkarze Rakowa Częstochowa bezbramkowo zremisowali z Sudobą Mariampol w meczu drugiej rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Konferencji.
 Lubię to Odpowiadać
Griffin z partnerami stawia (na) magazyny w Niemczech i Polsce 22. 7. 14:10 Griffin z partnerami stawia (na) magazyny w Niemczech i Polsce
Rzeczpospolita
Za Odrą chcemy stworzyć portfel o wartości ponad 200 mln euro, a nad Wisłą – ponad 1 mld euro – zapowiada Nebil Senman, partner zarządzający w Griffin Real Estate.
 Lubię to Odpowiadać
Najem na doby powinien działać na zasadzie koncesji 22. 7. 14:08 Najem na doby powinien działać na zasadzie koncesji
Rzeczpospolita
Czasami mamy wrażenie, że ktoś, wyjeżdżając na wakacje, zostawia w domu nie tylko pracę, ale i fundamentalne zasady dobrego zachowania – mówiła w programie #RZECZoNIERUCHOMOSCIACH Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu.
 Lubię to Odpowiadać
Daniny katastralnej od wartości na razie nie będzie 22. 7. 14:05 Daniny katastralnej od wartości na razie nie będzie
Rzeczpospolita
Resort finansów zapewnia, że nie planuje zmiany dotychczasowych zasad opodatkowania nieruchomości.
 Lubię to Odpowiadać
Ruszają igrzyska. Nadzieja większa niż strach 22. 7. 14:00 Ruszają igrzyska. Nadzieja większa niż strach
Rzeczpospolita
W Tokio zaczynają się Igrzyska XXXII Olimpiady. Miało to być święto sportu dla świata, który pokonał pandemię. Już wiemy, że tak nie będzie, ale z radości rezygnować nie warto.
 Lubię to Odpowiadać
Niech płonie znicz i gra telewizor 22. 7. 14:00 Niech płonie znicz i gra telewizor
Rzeczpospolita
Igrzyska w Tokio mogły być takie, jak zaproponowali nam Japończycy i MKOl, albo mogło nie być ich wcale. Dobrze, że są.
 Lubię to Odpowiadać
Sopot Classic. Najsłynniejszy bas zaśpiewa w nadmorskim lesie 22. 7. 14:00 Sopot Classic. Najsłynniejszy bas zaśpiewa w nadmorskim lesie
Rzeczpospolita
Sopot Classic przypomina, w jakim celu unikalna Opera Leśna została zbudowana. Największą gwiazdą tego lata będzie Ildar Abdrazakov.
 Lubię to Odpowiadać
Streaming notuje ogólne rekordy, ale spada popularność singli 22. 7. 14:00 Streaming notuje ogólne rekordy, ale spada popularność singli
Rzeczpospolita
Streaming notuje ogólne rekordy, ale spada popularność singli. Na świecie króluje Olivia Rodrigo, a w Polsce Sanah.
 Lubię to Odpowiadać
Litwa poczyna sobie zdecydowanie nie tylko wobec Rosji i Chin 22. 7. 14:00 Litwa poczyna sobie zdecydowanie nie tylko wobec Rosji i Chin
Rzeczpospolita
Niewielka Litwa poczyna sobie zdecydowanie nie tylko wobec Rosji, ale i Chin.
 Lubię to Odpowiadać
Polska i Ukraina zawiodły się na Ameryce. Teraz stawiają na UE 22. 7. 14:00 Polska i Ukraina zawiodły się na Ameryce. Teraz stawiają na UE
Rzeczpospolita
Polska i Ukraina zawiodły się na Ameryce w walce z gazociągiem pod Bałtykiem. Teraz stawiają na Unię Europejską.
 Lubię to Odpowiadać
Nord Stream 2. Porozumienie, którego nikt nie chce 22. 7. 14:00 Nord Stream 2. Porozumienie, którego nikt nie chce
Rzeczpospolita
Zarówno Moskwa, jak i Kijów sugerują, że amerykańsko-niemieckie porozumienie w sprawie Nord Stream 2 nie jest dla nich wiążące. Choć z różnych powodów.
 Lubię to Odpowiadać
Czy Białoruś przekształca się w monarchię? Jest projekt 22. 7. 14:00 Czy Białoruś przekształca się w monarchię? Jest projekt
Rzeczpospolita
Komisja konstytucyjna przedstawiła poprawki do ustawy zasadniczej, dzięki którym wiadomo, do czego dąży Aleksander Łukaszenko.
 Lubię to Odpowiadać
Era komputerowych gigantów zakończona przez mikrusy 22. 7. 14:00 Era komputerowych gigantów zakończona przez mikrusy
Rzeczpospolita
We wcześniejszych artykułach z tej serii opisałem w skrócie, jak powstawały pierwsze maszyny liczące. Tym razem chcę opowiedzieć o tym, jak owe komputery najpierw rosły, a potem nagle zostały wygryzione przez te coraz mniejsze.
 Lubię to Odpowiadać
Wielcy zdrajcy. Arminiusz, wódz Cherusków 22. 7. 14:00 Wielcy zdrajcy. Arminiusz, wódz Cherusków
Rzeczpospolita
Dla Rzymian był zdrajcą gorszym od Brutusa. Ten obywatel rzymski, ekwita i zasłużony weteran, wykorzystując swoją wiedzę o rzymskiej taktyce, poprowadził własnych towarzyszy broni ku straszliwej pułapce.
 Lubię to Odpowiadać
Sprawiedliwość dziejowa pod wodą 22. 7. 14:00 Sprawiedliwość dziejowa pod wodą
Rzeczpospolita
Francja sprawiła sobie nowy statek badawczy, który zrewolucjonizuje archeologię podwodną. Został nazwany „Alfred Merlin" – na cześć człowieka, który położył niezapomniane zasługi w tej dziedzinie.
 Lubię to Odpowiadać
Przepiękna rzeź. Napoleon przeciwko IV koalicji 22. 7. 14:00 Przepiękna rzeź. Napoleon przeciwko IV koalicji
Rzeczpospolita
W latach 1806–1807 Napoleon toczył wojnę przeciwko prusko-rosyjskiej koalicji. Rozpoczął od jednego z najbardziej błyskotliwych zwycięstw w nowożytnej historii. W miesiąc wymazał Prusy z mapy Europy. Zakończył kampanię przewlekłymi walkami z Rosją. Były niezwykle widowiskowe, a zarazem krwawe.
 Lubię to Odpowiadać
Witold Pyrkosz. Nie tylko serialowy as 22. 7. 14:00 Witold Pyrkosz. Nie tylko serialowy as
Rzeczpospolita
Młodzi widzowie przez kilkanaście lat mieli szansę oglądać Witolda Pyrkosza jako nestora rodu Mostowiaków w telenoweli „M jak miłość". Ale jeśli sięgną po klasykę polskiego filmu, serialu czy Teatru Telewizji, przekonają się, że był to aktor, który przez dziesięciolecia na scenie i przed kamerą rozgrywał mistrzowskie partie.
 Lubię to Odpowiadać
Pułapka polityki 22. 7. 14:00 Pułapka polityki
Rzeczpospolita
Fortuna kołem się toczy. Szczególnie w polityce. No bo jak odróżnić prawdziwy sukces od obiecujących początków ostatecznej katastrofy? Zawsze o tym myślę, kiedy słyszę, że ktoś się pcha za wszelką cenę do polityki. Być może życie takich ludzi jak Cezar, Napoleon czy nawet Hitler byłoby znacznie spokojniejsze i szczęśliwsze, gdyby pierwsze sukcesy nie pomieszały im w głowach i nie wciągnęły w zgubny wir polityki.
 Lubię to Odpowiadać
22. 7. 13:58 DzU z 22 lipca 2021 r. (poz. 1339-1346)
Rzeczpospolita
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 lipca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie strzeżonych ośrodków i aresztów dla cudzoziemców              
 Lubię to Odpowiadać
Polacy na igrzyskach w Tokio. Wszyscy są zdrowi 22. 7. 13:57 Polacy na igrzyskach w Tokio. Wszyscy są zdrowi
Rzeczpospolita
- Wszyscy są zachwyceni. Wioska zajmuje duże terytorium, więc jest przestrzeń, da się oddychać. Ci, którzy przyjechali do wioski ze zgrupowań w innych częściach kraju mówią, że czują się tak, jakby zamienili więzienie na spa - mówi Marcin Nowak, szef polskiej misji olimpijskiej.
 Lubię to Odpowiadać
Postępowania rozwodowe nie zawsze muszą być uciążliwe 22. 7. 13:30 Postępowania rozwodowe nie zawsze muszą być uciążliwe
Rzeczpospolita
Mimo pierwotnych prognoz, pierwszych miesiącach pandemii w sądach odbywało się znacznie mniej rozpraw rozwodowych niż w latach ubiegłych. Ten obraz zmienia się jednak w ostatnim czasie, kancelarie adwokackie informują, że przyjmują coraz więcej klientów proszących o pomoc w tym zakresie. „Rzeczpospolita” przygotowała poradnik, w którym omówione są najważniejsze kwestie, które mogą zaskoczyć strony już na sali sądowej.
 Lubię to Odpowiadać
Hołownia: Cnoty niewieście? Za chwilę konkurs białogłów 22. 7. 13:08 Hołownia: Cnoty niewieście? Za chwilę konkurs białogłów
Rzeczpospolita
- To jest najgorszy minister edukacji, jakiego Polska widziała w ciągu ostatnich 30 lat - tak Przemysława Czarnka ocenił Szymon Hołownia, lider Polski 2050.
 Lubię to Odpowiadać
Unijny Trybunał Sprawiedliwości wymusi zmiany 22. 7. 12:34 Unijny Trybunał Sprawiedliwości wymusi zmiany
Rzeczpospolita
Przepisy o Izbie Dyscyplinarnej czeka nowelizacja. Jej kształt też może się nie spodobać Brukseli.
 Lubię to Odpowiadać
Zaszczepić wszystkich nauczycieli? Czarnek mówi o segregacji 22. 7. 12:25 Zaszczepić wszystkich nauczycieli? Czarnek mówi o segregacji
Rzeczpospolita
- W wielu kwestiach nie zgadzam się z Polską Akademią Nauk, w tej też się nie zgadzam - komentuje rekomendacje PAN minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Zespół ds. COVID-19 przy prezesie PAN zaleca, by niezaszczepione osoby z grona pedagogicznego i pomocniczego odsunąć od bezpośredniego funkcjonowania w szkole w czasie pandemii.
 Lubię to Odpowiadać
Porządki w Platformie Donalda Tuska 22. 7. 11:40 Porządki w Platformie Donalda Tuska
Rzeczpospolita
Zmiana szefa Klubu Koalicji Obywatelskiej, którym zostanie Borys Budka, to początek zmian w partii.
 Lubię to Odpowiadać
WIG20 znów odstaje od głównych rynków 22. 7. 11:14 WIG20 znów odstaje od głównych rynków
Rzeczpospolita
WIG20 kolejny dzień starał się odrobić pozostałą część poniedziałkowych strat. Mimo sprzyjającego otoczenia indeks dużych spółek kończył sesję pod kreską.
 Lubię to Odpowiadać
„Nie zostało nic”. Region winiarski w Niemczech zatopiony 22. 7. 11:11 „Nie zostało nic”. Region winiarski w Niemczech zatopiony
Rzeczpospolita
Wielka powódź w Niemczech zniszczyła dziesiątki miasteczek i pochłonęła życie blisko dwustu osób. Pod wodą znalazły się pola, drogi, domy i fabryki. Wielka woda zatopiła również jeden z najcenniejszych regionów winiarskich w Niemczech – winnice w dolinie rzeki Ahr.
 Lubię to Odpowiadać
Afera e-mailowa: Opublikowano maile premiera i prof. Horbana 22. 7. 11:02 Afera e-mailowa: Opublikowano maile premiera i prof. Horbana
Rzeczpospolita
W sieci pojawiły się domniemane wiadomości, które mieli wymienić premier Mateusz Morawiecki i prof. Andrzej Horban. Szef rządu oczekiwał przywrócenia wiosną 2020 roku możliwości organizacji wesel. Obowiązujące obostrzenia miały być jego zdaniem powodem "bolesnego spadku urodzeń".
 Lubię to Odpowiadać
Bazy danych pod unijną ochroną 22. 7. 11:00 Bazy danych pod unijną ochroną
Rzeczpospolita
Przeniesienie istotnej zawartości baz danych i publiczne ich udostępnienie bez zgody osoby, która je stworzyła, stanowi odpowiednio „pobieranie danych" i „wtórne wykorzystanie tych baz danych", objęte prawem wyłącznym na podstawie Dyrektywy. Działania te są zakazane, ale nie w sposób absolutny.
 Lubię to Odpowiadać
TK o bezzasadnych kasacjach. Ostatnia sprawa sędziego Kieresa 22. 7. 10:48 TK o bezzasadnych kasacjach. Ostatnia sprawa sędziego Kieresa
Rzeczpospolita
Zgodny z konstytucją jest przepis, który pozwala Sądowi Najwyższemu nie sporządzać uzasadnienia do postanowienia o oddaleniu oczywiście bezzasadnej kasacji - orzekł Trybunał Konstytucyjny.
 Lubię to Odpowiadać
Podatkowe koszty firmy związane z kwarantanną pracownika 22. 7. 10:45 Podatkowe koszty firmy związane z kwarantanną pracownika
Rzeczpospolita
Podczas pandemii Covid-19 przedsiębiorca, który pozyskuje pracowników zagranicznych, może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu koszty poniesione na ich wyżywienie podczas kwarantanny.
 Lubię to Odpowiadać
Wsparcie dla artystów: jest przychód, są koszty 22. 7. 10:45 Wsparcie dla artystów: jest przychód, są koszty
Rzeczpospolita
Fiskus nie zgadza się na zwolnienie z podatku pieniędzy otrzymanych z Funduszu Wsparcia Kultury. Ale pozwala rozliczyć sfinansowane nimi wydatki.
 Lubię to Odpowiadać
Kontrola przedsiębiorcy – jak przebiega i jak się do niej przygotować 22. 7. 10:30 Kontrola przedsiębiorcy – jak przebiega i jak się do niej przygotować
Rzeczpospolita
Przedsiębiorca w toku prowadzonej przez siebie działalności może zostać poddany kontroli ze strony różnych organów administracji publicznej. Warto, by był świadomy zarówno praw, jakie mu przysługują w związku z prowadzoną kontrolą, jak również ciążących na nim obowiązków.
 Lubię to Odpowiadać
Jak bronić się przed nieuczciwym dłużnikiem? 22. 7. 10:30 Jak bronić się przed nieuczciwym dłużnikiem?
Rzeczpospolita
Część przedsiębiorców wykorzystuje uproszczoną restrukturyzację do pokrzywdzenia wierzycieli. Co można zrobić, by odzyskać swoje należności od dłużnika, w stosunku, do którego obwieszczono o wszczęciu takiego postępowania?
 Lubię to Odpowiadać
Podczas sprawy o zmianę wyroku rozwodowego można domagać się zabezpieczenia modyfikującego rozstrzygnięcie na czas postępowania 22. 7. 10:20 Podczas sprawy o zmianę wyroku rozwodowego można domagać się zabezpieczenia modyfikującego rozstrzygnięcie na czas postępowania
Rzeczpospolita
Żądanie zmiany rozstrzygnięcia zawartego w wyroku rozwodowym często umożliwia skuteczne domaganie się zabezpieczenia modyfikującego dane rozstrzygnięcie na czas postępowania.
 Lubię to Odpowiadać
Miarkowanie opłaty egzekucyjnej 22. 7. 10:15 Miarkowanie opłaty egzekucyjnej
Rzeczpospolita
Wniosek o obniżenie opłaty egzekucyjnej wnosi się do komornika sądowego w terminie 7 dni od dnia doręczenia postanowienia o pobraniu lub ustaleniu opłaty. Może to zrobić zarówno dłużnik, jak i wierzyciel.
 Lubię to Odpowiadać
TK rozpozna wniosek premiera w pełnym składzie 22. 7. 10:14 TK rozpozna wniosek premiera w pełnym składzie
Rzeczpospolita
Na 31 sierpnia Trybunał Konstytucyjny przełożył rozprawę dotycząca wniosku premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie ustalenia zależności polskiego prawa konstytucyjnego i prawa unijnego, czyli zgodności z Konstytucją RP wybranych przepisów Traktatu o Unii Europejskiej. TK rozpozna sprawę w pełnym składzie.
 Lubię to Odpowiadać
Nord Stream 2 i „lex TVN”. Doradca Departamentu Stanu w Polsce 22. 7. 10:10 Nord Stream 2 i „lex TVN”. Doradca Departamentu Stanu w Polsce
Rzeczpospolita
W Warszawie odbyło się spotkanie doradcy Departamentu Stanu Dereka Cholleta z wiceszefem MSZ Marcinem Przydaczem. Przedstawiciel polskiego rządu mówił o obawach związanych z budową gazociągu Nord Stream 2. W ocenie Polski jest to projekt polityczny, niebezpieczny dla całej Europy. Pojawił się również temat projektu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.
 Lubię to Odpowiadać
Apartament na Malcie można ująć kosztach w Polsce 22. 7. 10:00 Apartament na Malcie można ująć kosztach w Polsce
Rzeczpospolita
Przedsiębiorca może zaliczyć do podatkowych kosztów swojej firmy wydatki na apartament, który będzie mu przynosił przychody z wynajmu. Także wtedy, gdy jest położony w innym kraju.
 Lubię to Odpowiadać
Wielton: Nie widzimy spowolnienia na rynku 22. 7. 9:54 Wielton: Nie widzimy spowolnienia na rynku
Rzeczpospolita
Wielton rozbudowuje produkcję i do września powiększy ją dwukrotnie w stosunku do 2019 roku.
 Lubię to Odpowiadać
Postscriptum do słów prezes Manowskiej. „Jest w kleszczach” 22. 7. 9:49 Postscriptum do słów prezes Manowskiej. „Jest w kleszczach”
Rzeczpospolita
- Do rozwiązania problemów, w które rząd sam nas wpędził, potrzebna jest wola polityczna. Jest szansa, że pragmatyzm, czyli wizja utraty środków z Funduszu Odbudowy, wygra u Jarosława Kaczyńskiego – mówią Michał Szułdrzyński i Tomasz Pietryga, zastępcy redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”.
 Lubię to Odpowiadać
Kostium bikini ma 75 lat i nadal budzi wielkie emocje 22. 7. 9:47 Kostium bikini ma 75 lat i nadal budzi wielkie emocje
Rzeczpospolita
W 1946 roku francuski inżynier i projektant Louis Reard wpadł na pomysł, aby zaprojektować nowy strój plażowy dla kobiet. Bikini, bo taką nazwę zyskał projekt Rearda, zawojowało świat i stało się symbolem rewolucji obyczajowej.
 Lubię to Odpowiadać
Rynek galerii handlowych czeka kolejna rewolucja 22. 7. 9:45 Rynek galerii handlowych czeka kolejna rewolucja
Rzeczpospolita
Ustawodawca uchylił art. 15ze tarczy antykryzysowej i wprowadził nowe zasady ustalania prawnych relacji pomiędzy właścicielami galerii i najemcami powierzchni. Nowe przepisy wchodzą w życie 23 lipca br.
 Lubię to Odpowiadać
Prezes japońskiego giganta o Igrzyskach: Straty będą ogromne 22. 7. 9:40 Prezes japońskiego giganta o Igrzyskach: Straty będą ogromne
Rzeczpospolita
Zdaniem Takeshiego Niinamiego, Igrzyska Olimpijskie tracą na komercyjnej wartości.
 Lubię to Odpowiadać
Szczepionki darmowe do końca września. Później? Nie wiadomo 22. 7. 9:18 Szczepionki darmowe do końca września. Później? Nie wiadomo
Rzeczpospolita
Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że do końca września darmowe będą szczepienia przeciw COVID-19. Rząd nie zdecydował jeszcze, jakie przepisy będą obowiązywały od października.
 Lubię to Odpowiadać
Leopardy dostaną lufy z Podkarpacia 22. 7. 8:59 Leopardy dostaną lufy z Podkarpacia
Rzeczpospolita
Huta Stalowa Wola, dziś prawdziwe centrum artyleryjskie polskiej zbrojeniówki, będzie produkować licencyjne lufy do czołgów Leopard 2.
 Lubię to Odpowiadać
Mąż posłanki wiceprezesem PGNiG. 22. 7. 8:43 Mąż posłanki wiceprezesem PGNiG. "Nie dotyczy męża i mnie"
Rzeczpospolita
Mąż posłanki Aleksandry Szczudło jest wiceprezesem PGNiG Obrót Detaliczny. Parlamentarzystka PiS uważa, że przyjęta uchwała sanacyjna nie dotyczy jej i jej męża.
 Lubię to Odpowiadać
Bosak: Antypolskie zasady finansowania szkolnictwa wyższego 22. 7. 8:38 Bosak: Antypolskie zasady finansowania szkolnictwa wyższego
Rzeczpospolita
- Świat stanął na głowie, kiedy w naszym państwie polski podatnik finansuje działanie uniwersytetów, które kierują się regułami dyskryminującymi polskich obywateli - oświadczył poseł Konfederacji Krzysztof Bosak, odnosząc się do wyników rekrutacji na poznańskim UAM.
 Lubię to Odpowiadać
KRRiT: Sprawa koncesji dla TVN24 - nierozstrzygnięta 22. 7. 8:26 KRRiT: Sprawa koncesji dla TVN24 - nierozstrzygnięta
Rzeczpospolita
W sprawie koncesji dla TVN24 KRRiT przeprowadziła dwa głosowania. Sprawa nie została rozstrzygnięta - poinformowała rzeczniczka KRRiT, Teresa Brykczyńska.
 Lubię to Odpowiadać
EBC: Wieczne luzowanie i zerowe stopy w strefie euro 22. 7. 8:20 EBC: Wieczne luzowanie i zerowe stopy w strefie euro
Rzeczpospolita
Rada Prezesów Europejskiego Banku Centralnego nie zmieniła na lipcowym posiedzeniu polityki pieniężnej. Zasygnalizowała jednak, że pozostanie ona łagodna jeszcze przez wiele lat.
 Lubię to Odpowiadać
Litwa ma problem z radioaktywnymi odpadami 22. 7. 7:56 Litwa ma problem z radioaktywnymi odpadami
Rzeczpospolita
Opóźnia się budowa naziemnego składowiska odpadów z nieczynnej elektrowni atomowej Ignalina na Litwie. Walka idzie o kontrakt wart 70 mln euro.
 Lubię to Odpowiadać
Rosja oskarża Ukrainę przed Trybunałem Praw Człowieka 22. 7. 7:49 Rosja oskarża Ukrainę przed Trybunałem Praw Człowieka
Rzeczpospolita
Moskwa oskarżyła Ukrainę o blokowanie dostaw wody na okupowany przez Rosję Krym w pozwie złożonym w Europejskim Trybunale Praw Człowieka.
 Lubię to Odpowiadać
Palenie w pracy – problem pracownika czy pracodawcy? 22. 7. 7:30 Palenie w pracy – problem pracownika czy pracodawcy?
Rzeczpospolita
Palenie w pracy jest tematem dość kontrowersyjnym. Palacze nie wyobrażają sobie dnia bez przerwy „na dymka”. Pracodawcy zastanawiają się, ile czasu bezproduktywnie pracownicy tracą na takie przerwy.
 Lubię to Odpowiadać
Tadżykistan: Ćwiczenia armii z udziałem 230 tys. żołnierzy 22. 7. 7:18 Tadżykistan: Ćwiczenia armii z udziałem 230 tys. żołnierzy
Rzeczpospolita
W sąsiadującym z Afganistanem od północy Tadżykistanie odbywają się największe w historii kraju ćwiczenia wojskowe, w których udział bierze cała armia środkowoazjatyckiego kraju. Prezydent Tadżykistanu, Emomali Rahmon, nakazał mieszkańcom kraju zachowanie czujności wobec walk toczących się w Afganistanie.
 Lubię to Odpowiadać
Doradcy PAN chcą odsunięcia niezaszczepionych nauczycieli 22. 7. 7:14 Doradcy PAN chcą odsunięcia niezaszczepionych nauczycieli
Rzeczpospolita
"Niezaszczepione (przeciw COVID-19 - red.) osoby z grona pedagogicznego i pomocniczego powinny być odsunięte od bezpośredniego funkcjonowania w szkole w czasie pandemii, szczególnie w okresach jej nasilenia" - oświadczył zespół doradczy ds. COVID-19 Polskiej Akademii Nauk. Według niego, po wprowadzeniu nauczania hybrydowego "w domach powinni pozostać przede wszystkim uczennice i uczniowie niezaszczepieni".
 Lubię to Odpowiadać
Pfizer i AstraZeneca: Tylko dwie dawki chronią przed Deltą 22. 7. 6:39 Pfizer i AstraZeneca: Tylko dwie dawki chronią przed Deltą
Rzeczpospolita
Dwie dawki szczepionki Pfizer/BioNTech i AstraZeneca chronią przed wariantem Delta koronawirusa SARS-CoV-2 niemal tak skutecznie jak przeciwko wariantowi Alfa (B.1.1.7, wariant wykryty po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii) - wskazuje analiza danych dotyczących szczepień na świecie, przeprowadzona przez badaczy z Public Health England, których wyniki opublikowano na łamach "New England Journal of Medicine".
 Lubię to Odpowiadać
Niedzielski: Kto się nie szczepi, dokonuje świadomego wyboru 22. 7. 6:36 Niedzielski: Kto się nie szczepi, dokonuje świadomego wyboru
Rzeczpospolita
- Jeżeli myślelibyśmy o wprowadzaniu obowiązkowych szczepień na COVID-19, to zaczniemy od grup, które są najbardziej narażone - oświadczył minister zdrowia Adam Niedzielski zastrzegając, że na razie taka decyzja nie zapadła.
 Lubię to Odpowiadać
Bukowski: NBP zainwestuje na GPW? Jestem sceptyczny 22. 7. 6:33 Bukowski: NBP zainwestuje na GPW? Jestem sceptyczny
Rzeczpospolita
- Jestem sceptyczny jeśli chodzi o pomysły inwestowania przez NBP na warszawskiej giełdzie – mówi w programie „Rzecz o Biznesie” Maciej Bukowski, prezes think tanku WiseEuropa. Z kolei Krzysztof Borusowski, szef firmy windykacyjnej Best zauważa, że w pandemii Polacy chętniej zaczęli spłacać swoje długi. – Nie było na co wydawać pieniędzy. Wobec tego przyszedł czas na ustabilizowanie sytuacji finansowej i ten trend się utrzymuje – podkreśla gość Przemysława Tychmanowicza.
 Lubię to Odpowiadać
Ceny mieszkań rosną i rosną. Ale nie wszędzie 22. 7. 6:23 Ceny mieszkań rosną i rosną. Ale nie wszędzie
Rzeczpospolita
W Warszawie na metr lokalu na rynku wtórnym trzeba już mieć ponad 11 tys. zł. W Krakowie – ponad 9,3 tys. zł - podają Metrohouse i Gold Finance. Gdzie ceny spadły?
 Lubię to Odpowiadać
22. 7. 6:05 Robisz zakupy w e-sklepach poza UE? Poczta ostrzega
Rzeczpospolita
Poczta Polska ostrzega, że w Internecie pojawił się nowy sposób oszustwa, wykorzystujący niewiedzę użytkowników, dotyczącą wdrożenia przez Unię Europejską tzw. pakietu VAT dla e-commerce.
 Lubię to Odpowiadać
To był gwałt na budżecie 22. 7. 5:24 To był gwałt na budżecie
Rzeczpospolita
Gościem programu Zuzanny Dąbrowskiej #RZECZoPOLITYCE była Paulina Hennig-Kloska, posłanka Polski 2050.
 Lubię to Odpowiadać
Ustawa o jakości w ochronie zdrowia – znamy założenia 22. 7. 5:18 Ustawa o jakości w ochronie zdrowia – znamy założenia
Rzeczpospolita
Nowe zasady wypłaty rekompensat za zdarzenia medyczne i monitorowanie zdarzeń niepożądanych - zakłada ustawa o jakości w ochronie zdrowia, która znalazła się w wykazie prac legislacyjnych rządu.
 Lubię to Odpowiadać
Nie tylko Polska i Ukraina ciągle przeciwne Nord Stream 2 22. 7. 5:14 Nie tylko Polska i Ukraina ciągle przeciwne Nord Stream 2
Rzeczpospolita
Oba kraje nie składają broni i deklarują, „wspólną z sojusznikami”, dalszą walkę z rosyjskim gazociągiem. Eksperci widzą takie szanse. W Niemczech – radość i ulga.
 Lubię to Odpowiadać
Były szef MSZ Ukrainy o Nord Stream 2: Nikt nas nie słucha 22. 7. 5:05 Były szef MSZ Ukrainy o Nord Stream 2: Nikt nas nie słucha
Rzeczpospolita
Ukraina ma wiele pytań w kwestii tego jak układ pomiędzy USA a Niemcami może obniżyć zagrożenie dla bezpieczeństwa Ukrainy, jakie stwarza Nord Stream 2 - oświadczył szef MSZ Ukrainy, Dmytro Kuleba.
 Lubię to Odpowiadać
Insiderzy covidowej gwiazdy sprzedali pakiet akcji 22. 7. 5:00 Insiderzy covidowej gwiazdy sprzedali pakiet akcji
Rzeczpospolita
Członkowie zarządu Mercator Medical zbyli akcje warte niemal 6,4 mln zł. Transakcje zrealizowali w dniu publikacji wyników kwartalnych przez spółkę.
 Lubię to Odpowiadać
Prezydent przyjął trzecią dawkę szczepionki. Zachęca innych 22. 7. 4:45 Prezydent przyjął trzecią dawkę szczepionki. Zachęca innych
Rzeczpospolita
Prezydent Dominikany Luis Abinader przyjął trzecią dawkę szczepionki na COVID-19 i wezwał mieszkańców kraju, by poszli w jego ślady.
 Lubię to Odpowiadać
Jose Andres: człowiek, któremu Bezos dał blisko pół miliarda 22. 7. 4:37 Jose Andres: człowiek, któremu Bezos dał blisko pół miliarda
Rzeczpospolita
Po powrocie na Ziemię z krótkiej wyprawy na skraj atmosfery ziemskiej Jeff Bezos ogłosił, że zamierza przeznaczyć znaczne kwoty na dwie organizacje dobroczynne. 100 milionów dolarów otrzymał Hiszpan José Andrés. Dlaczego Jeff Bezos postanowił wesprzeć jego organizację astronomiczną, nomen omen, kwotą? 
 Lubię to Odpowiadać
Wariant Gamma wykryty w Rosji. Szeroka transmisja Delty 22. 7. 4:30 Wariant Gamma wykryty w Rosji. Szeroka transmisja Delty
Rzeczpospolita
W Rosji wykryto wariant Gamma koronawirusa (P.1, wariant wykryty po raz pierwszy w Brazylii). Na razie zakażenie tym wariantem dotyczy pojedynczych, odizolowanych przypadków - podaje Interfax., powołując się na Instytut Wirusologii Wektor z Syberii, odpowiedzialny za opracowanie szczepionki EpiVacCorona, drugiej z czterech rosyjskich szczepionek dopuszczonych do użycia w tym kraju.
 Lubię to Odpowiadać
Nestle zmienia nazwę ciastek. Obecna jest ponoć rasistowska 22. 7. 4:28 Nestle zmienia nazwę ciastek. Obecna jest ponoć rasistowska
Rzeczpospolita
Pokryte czekoladą ciastka znane w Chile jako „Negrita” już nie będą odwoływały się do koloru. Sugestia, że nazwa może być rasistowska wystarczyła, by ją zmienić.
 Lubię to Odpowiadać
Marinus blisko gdańskiej plaży 22. 7. 4:23 Marinus blisko gdańskiej plaży
Rzeczpospolita
Sprzedaż mieszkań u zbiegu ul. Gdańskiej i Polskiego Czerwonego Krzyża rozpoczyna Develia.
 Lubię to Odpowiadać
Madagaskar: Planowano zamach na prezydenta? Aresztowania 22. 7. 4:18 Madagaskar: Planowano zamach na prezydenta? Aresztowania
Rzeczpospolita
Na Madagaskarze policja aresztowała sześć osób, w tym cudzoziemców, w związku z podejrzeniami o planowaniu przez nie zamachu na życie prezydenta kraju. Śledztwo w tej sprawie trwało kilka miesięcy.
 Lubię to Odpowiadać
KAS zachęca do rejestracji w e-Toll dużą obniżką myta 22. 7. 3:58 KAS zachęca do rejestracji w e-Toll dużą obniżką myta
Rzeczpospolita
Procedowana ustawa obniży opłaty i ułatwi wniesienie opłat w razie awarii urządzeń.
 Lubię to Odpowiadać
Dziambor: Do Czarnka mam ogromne pretensje o lockdown 22. 7. 3:54 Dziambor: Do Czarnka mam ogromne pretensje o lockdown
Rzeczpospolita
Jeżeli byłbym szefem resortu edukacji, o zajęciach dodatkowych w szkołach decydowaliby rodzice, a minister i kuratorzy nie mieliby nic do powiedzenia - zadeklarował w rozmowie z Onetem poseł Konfederacji Artur Dziambor. Tłumaczył też, dlaczego nie poparł wniosku o odwołanie Przemysława Czarnka, którego nazwał "złym ministrem".
 Lubię to Odpowiadać
Izrael będzie testował doustną szczepionkę na COVID-19 22. 7. 3:48 Izrael będzie testował doustną szczepionkę na COVID-19
Rzeczpospolita
Izrael będzie pierwszym krajem świata, który będzie testował doustną szczepionkę na COVID-19 - poinformował w rozmowie z "The Jerusalem Post" dyrektor generalny koncernu Oramed Pharmaceuticals, Nadav Kidron.
 Lubię to Odpowiadać
Strasburg kwestionuje Izbę Dyscyplinarną. Polska zapłaci prawniczce 22. 7. 3:30 Strasburg kwestionuje Izbę Dyscyplinarną. Polska zapłaci prawniczce
Rzeczpospolita
Postępowanie przed Izbą Dyscyplinarną narusza prawo do sprawiedliwego i bezstronnego sądu z art. 6 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka - uznał w czwartek Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu.
 Lubię to Odpowiadać
Chorwacja szczepi na covid-19 turystów. Bezpłatnie 22. 7. 3:28 Chorwacja szczepi na covid-19 turystów. Bezpłatnie
Rzeczpospolita
Chorwacja nie ustaje w wysiłkach, by jak najszybciej zwalczyć pandemię koronawirusa. Ostatnio zdecydowała, że może się u niej zaszczepić każdy turysta.
 Lubię to Odpowiadać
Nie wojny, a klimat: Madagaskar walczy z katastrofą głodu 22. 7. 3:16 Nie wojny, a klimat: Madagaskar walczy z katastrofą głodu
Rzeczpospolita
W wyniku suszy, zmiany wzorców pogodowych i plagi szarańczy sytuacja tysięcy osób jest katastrofalna, a do października liczba cierpiących skrajny głód może się podwoić.
 Lubię to Odpowiadać
Węgry: Referendum ws. zakazu promocji homoseksualizmu wkrótce 22. 7. 3:05 Węgry: Referendum ws. zakazu promocji homoseksualizmu wkrótce
Rzeczpospolita
Referendum ws. krytykowanej przez UE ustawy zakazującej promowania homoseksualizmu i tematyki zmiany płci wśród osób niepełnoletnich odbędzie się pod koniec 2021 roku lub na początku 2022 roku - zapowiedział szef kancelarii Viktora Orbana, Gergely Gulyas.
 Lubię to Odpowiadać
W Gdyni rozpoczęto budowę najnowocześniejszych okrętów przeciwminowych 22. 7. 2:59 W Gdyni rozpoczęto budowę najnowocześniejszych okrętów przeciwminowych
Rzeczpospolita
W stoczni CRIST w Gdyni rozpoczęto cięcie arkuszy blach stalowych do budowy pierwszego z 12 okrętów przeicwminowych-matek do transportu najnowocześniejszych systemów przeciwminowych świata. Okręty zamówiły siły morskie Królestwa Belgii i Królestwa Niderlandów.
 Lubię to Odpowiadać
Prof. Łętowska: mamy podwójne państwo 22. 7. 2:56 Prof. Łętowska: mamy podwójne państwo
Rzeczpospolita
Co zrobić, kiedy jest wyrok TSUE? Odpowiedź brzmi: wykonać. (...) Adresatem są wszystkie władze Rzeczpospolitej - stwierdziła w czwartek prof. Ewa Łętowska, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, pierwsza Rzecznik Praw Obywatelskich.
 Lubię to Odpowiadać
22. 7. 2:48 "W Niemczech testują dzieci, Czarnek umacnia cnoty niewieście"
Rzeczpospolita
- Prezydent Andrzej Duda jest wewnętrznym antyszczepionkowcem - oceniła w rozmowie z Polsat News posłanka Koalicji Obywatelskiej, Izabela Leszczyna.
 Lubię to Odpowiadać
Elon Musk ujawnił, w jakie kryptowaluty inwestuje 22. 7. 2:47 Elon Musk ujawnił, w jakie kryptowaluty inwestuje
Rzeczpospolita
Podczas konferencji „The B Word” miliarder zdradził, że poza Teslą i SpaceX jego największymi prywatnymi inwestycjami są kryptowaluty. Ma ich kilka rodzajów.
 Lubię to Odpowiadać
WIG20 mierzy się z wczorajszymi maksimami 22. 7. 2:45 WIG20 mierzy się z wczorajszymi maksimami
Rzeczpospolita
Przedostatnia w tym tygodniu sesja, podobnie jak dwie poprzednie, zaczyna się od zwyżki WIG20. Powstaje szansa, by odrobić w całości poniedziałkowe straty.
 Lubię to Odpowiadać
USA muszą kupić rosyjskie silniki do rakiet. A nałożyli sankcje 22. 7. 2:33 USA muszą kupić rosyjskie silniki do rakiet. A nałożyli sankcje
Rzeczpospolita
Amerykanie wciąż nie mają swojego silnika zdolnego wynosić w kosmos ciężkie rakiety nośne. Dlatego kupią kolejną partię rosyjskich silników, pomimo obowiązujących własnych sankcji.
 Lubię to Odpowiadać
Chiny: Rekordowe opady, średnie roczne w kilka dni, ewakuacje 22. 7. 2:31 Chiny: Rekordowe opady, średnie roczne w kilka dni, ewakuacje
Rzeczpospolita
Dzisiątki tysięcy osób ewakuowano z dotkniętych powodzią regionów w środkowych Chinach. Bilans ofiar powodzi w prowincji Henan wzrósł do 33.
 Lubię to Odpowiadać
23 lata temu zażartował z Holokaustu, teraz stracił pracę 22. 7. 2:30 23 lata temu zażartował z Holokaustu, teraz stracił pracę
Rzeczpospolita
Komitet organizacyjny zwolnił dyrektora ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich w Tokio z powodu żartu z Holokaustu, który zwalniany wypowiedział w programie komediowym 23 lata temu.
 Lubię to Odpowiadać
Koniec silników spalinowych. Producenci szykują się na zmiany 22. 7. 2:29 Koniec silników spalinowych. Producenci szykują się na zmiany
Rzeczpospolita
Efekty unijnych regulacji widać nie tylko w samych koncernach motoryzacyjnych, ale i u dostawców komponentów.
 Lubię to Odpowiadać
Macron inwigilowany? Specjalne posiedzenie gabinetu 22. 7. 2:21 Macron inwigilowany? Specjalne posiedzenie gabinetu
Rzeczpospolita
Prezydent Emmanuel Macron w czwartek rano zorganizuje specjalne posiedzenie francuskiego rządu, aby omówić śledztwo ws. domniemanego użycia izraelskiego oprogramowania szpiegującego, Pegasus, przeciwko przedstawicielom francuskich władz, w tym przeciw samemu Macronowi.
 Lubię to Odpowiadać
W Amazonie wrze po locie Bezosa w kosmos. „Fanaberie” 22. 7. 2:20 W Amazonie wrze po locie Bezosa w kosmos. „Fanaberie”
Rzeczpospolita
Na miliardera posypały się gromy, że finansuje swoje fanaberie, unikając podatków i zmuszając pracowników do pracy ponad siły i za niskie wynagrodzenie.
 Lubię to Odpowiadać
Bitcoin wyrwał się z matni. Pomogło trio 22. 7. 2:13 Bitcoin wyrwał się z matni. Pomogło trio
Rzeczpospolita
Najważniejsza waluta cyfrowa, której kurs ostatnio spadł poniżej ważnego poziomu 30 tys. tys. dolarów, znowu poszybowała w bezpieczniejsze rewiry.
 Lubię to Odpowiadać
22. 7. 2:04 "Kreatywna księgowość rządu, dług rośnie o 300 mld"
Rzeczpospolita
Zdezerterowała Konfederacja, Kukiz'15 - skrajne prawicowe bojówki sejmowe wspierają dziś rząd PiS - mówiła w rozmowie z Zuzanną Dąbrowską posłanka Polski 2050, Paulina Hennig-Kloska, komentując wyniki głosowania ws. wotum nieufności wobec Przemysława Czarnka.
 Lubię to Odpowiadać
Pedofil i jego żona skazani za gwałt i zabójstwo ośmiolatki 22. 7. 2:00 Pedofil i jego żona skazani za gwałt i zabójstwo ośmiolatki
Rzeczpospolita
Małżeństwo z obwodu sachalińskiego w Rosji zostało skazane w związku z gwałtem i zabójstwem ośmioletniej dziewczynki. Uznany za pedofila mężczyzna usłyszał wyrok dożywocia, jego żona spędzi w kolonii karnej 15 lat.
 Lubię to Odpowiadać
NSA: fiskus też korzysta na dorobku TSUE 22. 7. 1:10 NSA: fiskus też korzysta na dorobku TSUE
Rzeczpospolita
Gdy uprzednia wykładnia prawa krajowego jest sprzeczna z orzecznictwem TSUE, z urzędu można zmienić interpretację, nawet na niekorzyść podatnika.
 Lubię to Odpowiadać
Nowa dyrektorka Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego 22. 7. 1:06 Nowa dyrektorka Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego
Rzeczpospolita
Agata Grenda obejmie stanowisko dyrektorki Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Funkcję sprawować będzie przez 3 sezony artystyczne, począwszy od 1 września 2021 roku.
 Lubię to Odpowiadać
Nowy podatek: Bruksela da szlaban na tanie latanie 22. 7. 0:59 Nowy podatek: Bruksela da szlaban na tanie latanie
Rzeczpospolita
Na europejskich trasach dodatkowe koszty opodatkowania paliwa lotniczego mogą przewyższać ceny tanich biletów. Komisja Europejska nie ukrywa, że za redukcję emisji CO2 zapłacą pasażerowie, co obniży popyt na podniebne podróże. Linie lotnicze apelują o zachęty zamiast kar - pisze Business Insider Polska.
 Lubię to Odpowiadać
górę

Data ustawienia

Dziś jest Niedziela, 26. września 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Blisko

Ta witryna internetowa wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na witrynie i akceptując niniejszą politykę, użytkownik wyraża zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie zgodnie z warunkami niniejszej polityki.

Kontynuować