Z powrotem Rzeczpospolita Piątek, 30. lipca 2021
Szukanie Sekcje 30. 7.

Rzeczpospolita

Piątek, 30. lipca 2021
Close
Reklama
Jakub Majerski piąty na igrzyskach. Teraz Katarzyna Wasick 30. 7. 23:35 Jakub Majerski piąty na igrzyskach. Teraz Katarzyna Wasick
Rzeczpospolita
Jakub Majerski pobił własny rekord Polski (50.92) i zajął piąte miejsce w olimpijskim finale wyścigu na 100 stylem motylkowym. Nasi pływacy nie przestają zaskakiwać.
 Lubię to Odpowiadać
Kursy walut
EUR 4,20 -0,524%
USD 3,84 -2,395%
CHF 3,86 -2,227%
Jak rozliczyć koszty firmowego psa 30. 7. 17:01 Jak rozliczyć koszty firmowego psa
Rzeczpospolita
Wydatki poniesione przez przedsiębiorcę na zakup psa stróżującego, jego wyszkolenie, utrzymanie i opiekę weterynaryjną można zaliczyć w koszty firmy.
 Lubię to Odpowiadać
Opłaty komornicze: kogo obciążają i jaka jest ich wysokość 30. 7. 17:01 Opłaty komornicze: kogo obciążają i jaka jest ich wysokość
Rzeczpospolita
Na skutek wejścia w życie ustawy o kosztach komorniczych od 1 stycznia 2019 roku zaczęły obowiązywać nowe zasady dotyczące opłat w postępowaniu egzekucyjnym. Zmiana ta ujednoliciła katalog opłat w postępowaniu, a także wprowadziła do porządku prawnego nowe ich rodzaje.
 Lubię to Odpowiadać
Krótsza dniówka w upał to dobra wola szefa 30. 7. 17:01 Zaktualizowano Krótsza dniówka w upał to dobra wola szefa
Rzeczpospolita
Przepisy w wąskim zakresie konkretyzują uprawnienia pracowników na wypadek wysokich temperatur. To, na co mogą liczyć, zależy przede wszystkim od podejścia pracodawcy.
 Lubię to Odpowiadać
Niemiecki zasiłek wyklucza rejestrację w pośredniaku 30. 7. 17:01 Niemiecki zasiłek wyklucza rejestrację w pośredniaku
Rzeczpospolita
Polskie służby zatrudnienia muszą przedstawić dowody na to, że osoba starająca się o status bezrobotnego w tym samym czasie pobierała świadczenie z zagranicznego urzędu pracy.
 Lubię to Odpowiadać
Prawniczy taniec świętego Wita 30. 7. 17:01 Prawniczy taniec świętego Wita
Rzeczpospolita
Język programowo nie nadąża za życiem, tak jak prawo za nim nie nadąża. Wtedy pomagają eponimy.
 Lubię to Odpowiadać
Reformy Temidy: nie stójmy na linii strzału 30. 7. 17:01 Reformy Temidy: nie stójmy na linii strzału
Rzeczpospolita
Złagodzenie sporu o reformy sądowe jest obowiązkiem rządu. Linia ognia w postaci sankcji unijnych jest ryzykowna. Zamieńmy ją na dialog.
 Lubię to Odpowiadać
Miasta SchUM nad Renem na liście UNESCO 30. 7. 14:51 Miasta SchUM nad Renem na liście UNESCO
Rzeczpospolita
Żydowskie dziedzictwo Spiry, Moguncji i Wormacji w Niemczech wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
 Lubię to Odpowiadać
Zandberg: Władza zamraża pensje budżetówce, a podnosi sobie 30. 7. 14:29 Zandberg: Władza zamraża pensje budżetówce, a podnosi sobie
Rzeczpospolita
„Jest wiele grup, którym państwo powinno pilnie podnieść pensje, bo zarabiają dramatycznie mało. Posłowie do nich nie należą” - ocenił Adrian Zandberg z partii Razem, komentując podpisane przez prezydenta Andrzeja Dudę rozporządzenie, podnoszące uposażenia najważniejszych urzędników państwowych i posłów.
 Lubię to Odpowiadać
Konfederacja przeciw podwyżkom dla posłów. „Forma korupcji” 30. 7. 13:51 Konfederacja przeciw podwyżkom dla posłów. „Forma korupcji”
Rzeczpospolita
„Proponowane podwyżki stanowią formę korupcji politycznej skierowanej do polityków partii rządzącej” - stwierdziła rada liderów Konfederacji. W opublikowanym oświadczeniu przekonuje, że „jest to próba kupienia sobie lojalności tych polityków, którzy ponieśli koszty »walki z nepotyzmem« uprawianej ostatnio przez Jarosława Kaczyńskiego”.
 Lubię to Odpowiadać
85 proc. hospitalizowanych to niezaszczepieni 30. 7. 13:07 85 proc. hospitalizowanych to niezaszczepieni
Rzeczpospolita
Gwałtowny wzrost liczby hospitalizacji osób chorych na Covid-19 w Francji to w większości pacjenci, którzy nie zostali zaszczepieni.
 Lubię to Odpowiadać
Prof. Simon: Jesteś Polakiem, jesteś patriotą, to się szczep! 30. 7. 12:51 Prof. Simon: Jesteś Polakiem, jesteś patriotą, to się szczep!
Rzeczpospolita
- Każdy tysiąc zaszczepionych dwoma dawkami to jest 20-50 zgonów mniej. A czym jest człowiek starszy, tym oczywiście szansa zgonu większa - powiedział prof. Krzysztof Simon, dolnośląski konsultant ds. chorób zakaźnych, zachęcając do szczepień przeciwko Covid-19.
 Lubię to Odpowiadać
Andrzej Duda: Szczepienia? Jestem za miękką perswazją 30. 7. 12:19 Andrzej Duda: Szczepienia? Jestem za miękką perswazją
Rzeczpospolita
Nie przekroczyliśmy w szczycie pandemii liczby dostępnych łóżek, nasi lekarze nie musieli wybierać, kto dostanie respirator - mówił w Polsat News prezydent Andrzej Duda, oceniając sytuację Polski podczas pandemii koronawirusa.
 Lubię to Odpowiadać
Takie zabytki znajdziemy tylko w antykwariatach 30. 7. 11:56 Takie zabytki znajdziemy tylko w antykwariatach
Rzeczpospolita
Handel online zdominował rynek sztuki i antyków, zakupy w antykwariacie to teraz rzadkość.
 Lubię to Odpowiadać
Jest nowa forma oszustwa - na wygraną w loterii szczepionkowej 30. 7. 11:54 Jest nowa forma oszustwa - na wygraną w loterii szczepionkowej
Rzeczpospolita
Narodowy Fundusz Zdrowia ostrzega przez próbami wyłudzenia pieniędzy przez osoby, które podają się za organizatorów Loterii Narodowego Programu Szczepień.
 Lubię to Odpowiadać
Prezydent podpisał: dowody z odciskami palców nie wiadomo kiedy 30. 7. 11:31 Prezydent podpisał: dowody z odciskami palców nie wiadomo kiedy
Rzeczpospolita
Prezydent Andrzej Duda podpisał w piątek uchwaloną 8 lipca nowelizację, która przesuwa termin wdrożenia dowodów osobistych z odciskami palców.
 Lubię to Odpowiadać
Wysoki rangą policjant zatrzymany za jazdę po pijanemu 30. 7. 11:09 Wysoki rangą policjant zatrzymany za jazdę po pijanemu
Rzeczpospolita
3 promile alkoholu miał w organizmie podinspektor z Wydziału Technik Operacyjnych, którego samochód zatrzymała policja w okolicach Pułtuska.
 Lubię to Odpowiadać
Ocalenie, które nie uwalniało 30. 7. 11:00 Ocalenie, które nie uwalniało
Rzeczpospolita
Pierwsze kobiety do obozu koncentracyjnego Auschwitz zostały przywiezione w marcu 1942 r. Wśród nich było prawie tysiąc Żydówek ze Słowacji, które wsiadały do pociągu w Popradzie z nadzieją, że jadą do pracy w fabryce. Dla większości z nich ten wyjazd skończył się tragicznie. Heather Dune Macadam, amerykańska publicystka, która od lat zajmuje się tematyką Holokaustu, pokazuje trzy oblicza tej historii.
 Lubię to Odpowiadać
Pięć dni pracy to przeżytek? 30. 7. 11:00 Pięć dni pracy to przeżytek?
Rzeczpospolita
List z przeszłości, czyli o tym, dlaczego przestaliśmy pracować tak długo.
 Lubię to Odpowiadać
Trufle ze świętymi w tle 30. 7. 11:00 Trufle ze świętymi w tle
Rzeczpospolita
Bywają regiony przeceniane, stoi za nimi wyłącznie znana marka, zacna przeszłość i coraz marniejsza współczesność, sława rozmieniana na drobne. Niektóre, jak sycylijska Marsala, popadają w nieodwracalne chyba zapomnienie, inne jeszcze walczą. Ale są też sytuacje odwrotne, gdy całkiem spore regiony doczekać się nie mogą uznania.
 Lubię to Odpowiadać
Różne role Orwella 30. 7. 11:00 Różne role Orwella
Rzeczpospolita
Kąśliwy, sarkastyczny, pełen ironii. Gdzie geopolityka miesza się z dywagacjami na temat angielskich róż, a sprawy segregacji rasowej z dżentelmeńskim zachowaniem brytyjskich żołnierzy – tak w skrócie można opisać zbiór publicystyki George'a Orwella wydany pt. „Czy naprawdę schamieliśmy?". Znając popularność, jaką cieszy się ten autor w Polsce, trudno uwierzyć, że większość z zebranych w książce tekstów po raz pierwszy ukazuje się w polskim tłumaczeniu dopiero teraz.
 Lubię to Odpowiadać
Soczysta porcja rosyjskości 30. 7. 11:00 Soczysta porcja rosyjskości
Rzeczpospolita
Radziecki i rosyjski teatr był obiektem zainteresowań Jerzego Koeniga, znanego przede wszystkim w roli wieloletniego szefa Teatru Telewizji. Ale za życia Koenig nie opublikował o nim żadnej książki. Ukazujący się 13 lat po śmierci autora zbiór szkiców „Rosjanie" gromadzi teksty opublikowane przez niego w ciągu dziesięcioleci na łamach mniej i bardziej specjalistycznych periodyków takich jak „Teatr", Dialog" czy „Przegląd Kulturalny".
 Lubię to Odpowiadać
Zapachy pod presją czasu 30. 7. 11:00 Zapachy pod presją czasu
Rzeczpospolita
Seria „Cortex" francuskiego wydawnictwa Asmodee Group jest nietypowa. Ukazują się w niej gry planszowe bliższe prostym łamigłówkom niż klasycznym strategiom czy zręcznościówkom. Zadania nie są trudne, ale wymagają umiejętności szybkiego myślenia, łączenia faktów, a czasem również liczenia.
 Lubię to Odpowiadać
Marzenie ściętej głowy 30. 7. 11:00 Marzenie ściętej głowy
Rzeczpospolita
Opowiedz mi swoją historię, abym mógł cię lepiej poznać" – mówi król Artur (Sean Harris) do swego siostrzeńca sir Gawaina (Dev Patel). Młodzian dopiero co został poproszony, by podczas wigilijnej wieczerzy zająć miejsce po prawicy władcy. Zmieszany, ze wstydem przyznaje, że w zasadzie to nie ma się czym podzielić. „Nie jestem gotów" – wyznaje. „Jeszcze" – dodaje królowa Ginewra (Kate Dickie).
 Lubię to Odpowiadać
Zwykli ludzie wersji retro 30. 7. 11:00 Zwykli ludzie wersji retro
Rzeczpospolita
Powieściopisarz i dziennikarz Piotr Bojarski poleca w "Plusie Minusie".
 Lubię to Odpowiadać
Czwarta plama 30. 7. 11:00 Czwarta plama
Rzeczpospolita
Z radością, a potem z niepokojem czytałem artykuł prof. Krzysztofa Tarki pt. „Krakus nad Tamizą" poświęcony Zygmuntowi Nowakowskiemu. Z radością – bo nigdy dość przypominania tej postaci, szczególnie przez historyka o wyrobionej renomie. Z niepokojem – gdyż tekst zawiera niestety szereg potknięć. Nadto rzuca się w oczy, że autor oparł się na nowych źródłach i ustaleniach, konkluzjach i puentach zawartych w monografii pt. „Reemigrejtan. KIEDY ZYGMUNT NOWAKOWSKI WRÓCI WRESZCIE DO KRAKOWA?!"...
 Lubię to Odpowiadać
Z gołym tyłkiem na ugorze 30. 7. 11:00 Z gołym tyłkiem na ugorze
Rzeczpospolita
Żeby zboże wyrosło, glebę trzeba przygotować pod zasiew. U początków rolnictwa ziemię poruszano gałęzią czy jelenim rogiem, w Egipcie drewnianym klinem, w Grecji pługiem...Dziś orkę wykonuje się traktorem, ale cały czas jest ona sztuką.
 Lubię to Odpowiadać
Lao Che nie gra już powstańczych utworów 30. 7. 11:00 Lao Che nie gra już powstańczych utworów
Rzeczpospolita
Hubert „Spięty” Dobaczewski, wokalista Lao Che, o albumie „Powstanie Warszawskie", dalekim od dzisiejszego upolitycznienia debaty nad historią, narodem i patriotyzmem, a także o drugiej płycie solo „Black Mental", formach autorytaryzmu i przyszłości Polaków.
 Lubię to Odpowiadać
Drastyczna historia dla krnąbrnych wodzirejów 30. 7. 11:00 Drastyczna historia dla krnąbrnych wodzirejów
Rzeczpospolita
Kiedy zaczynałem jako wolontariusz w Muzeum Powstania Warszawskiego, czułem ogromną ekscytację. Wszystko drobiazgowo zapisywałem w pamięci, chciałem sobie utrwalać, że tu poznałem takiego pułkownika, tam porucznika, a tu jeszcze panią kapitan... To było coś niesamowitego, czułem ogromny zaszczyt - mówi Patryk Markuszewski, prezes Fundacji Nie Zapomnij o Nas.
 Lubię to Odpowiadać
Warszawskie dzieci ’44 30. 7. 11:00 Warszawskie dzieci ’44
Rzeczpospolita
Chciałoby się uciec z przerażenia, ale wzrok matek, pogrążonych w bólu i rozpaczy, zmuszał do prób ratowania tlącego się jeszcze życia. Nieszczęśliwe te, które musiały patrzeć bezsilnie na śmierć swoich dzieci z głodu.
 Lubię to Odpowiadać
Odrzucam wasze szantaże 30. 7. 11:00 Odrzucam wasze szantaże
Rzeczpospolita
Co po powrocie Tuska pozostaje symetrystom, wyklinanym dziś przez lidera PO i przez obóz postępu nawet bardziej niż przez Kaczyńskiego? I czy ja jestem symetrystą? Co mnie łączy na przykład z socjaldemokratą Grzegorzem Sroczyńskim?
 Lubię to Odpowiadać
Kto ratuje ratowników 30. 7. 11:00 Kto ratuje ratowników
Rzeczpospolita
– Jeśli są dziennikarze, telewizja nadaje relacje z miejsca zdarzenia, to przyjeżdża psycholog – do poszkodowanych i do ratowników. Ale są też „ciche", a bardzo trudne przypadki. I wtedy wsparcia nie ma – mówi Adam, ochotnik z 12-letnim stażem.
 Lubię to Odpowiadać
Unia bije w Amazona. Rekordowa kara za naruszenie RODO 30. 7. 10:49 Unia bije w Amazona. Rekordowa kara za naruszenie RODO
Rzeczpospolita
Amerykański koncern poinformował, że ma zapłacić aż 888 mln dol. za naruszenie unijnych zasad ochrony danych.
 Lubię to Odpowiadać
Podwyżki dla polityków. 50 proc. więcej dla posłów 30. 7. 10:21 Podwyżki dla polityków. 50 proc. więcej dla posłów
Rzeczpospolita
Dzięki rozporządzeniu prezydenta kontrasygnowanemu przez premiera najważniejsi urzędnicy dostaną podwyżki. Najwyższe, 9 tys. zł, marszałkowie Sejmu i Senatu.
 Lubię to Odpowiadać
Sztafeta z rekordem, siatkarze pokonali gospodarzy 30. 7. 9:59 Sztafeta z rekordem, siatkarze pokonali gospodarzy
Rzeczpospolita
Początek rywalizacji lekkoatletów przyniósł pierwszy mały polski sukces. Sztafeta mieszana 4x400 m wygrała eliminacje, pobiła rekord Europy i w sobotę powalczy o medal. Siatkarze rozbili 3:0 Japonię.
 Lubię to Odpowiadać
Punkt może zwrócić szczepionki, ale ze sprzętem do szczepień 30. 7. 9:49 Punkt może zwrócić szczepionki, ale ze sprzętem do szczepień
Rzeczpospolita
Coraz więcej punktów szczepień pyta o możliwość zwrotu szczepionek. Resort zdrowia informuje, że jest to możliwe pod warunkiem zachowania standardów jakości.
 Lubię to Odpowiadać
Przełomowy wyrok. Posiłki na wynos będą tańsze 30. 7. 9:45 Przełomowy wyrok. Posiłki na wynos będą tańsze
Rzeczpospolita
NSA w przełomowych wyrokach stwierdził, że do dostaw dań na wynos zastosowanie znajduje stawka 5 proc. VAT.
 Lubię to Odpowiadać
Sondaż: Lockdown tylko dla nieszczepionych? Polacy podzieleni 30. 7. 8:53 Sondaż: Lockdown tylko dla nieszczepionych? Polacy podzieleni
Rzeczpospolita
Czy w przypadku powrotu obostrzeń, a nawet lockdownu, z powodu czwartej fali pandemii Covid-19, ograniczenia powinny dotknąć tylko niezaszczepionych? Choć domaga się tego część ekspertów, Polacy są podzieleni - wynika z sondażu SW Research dla „Rzeczpospolitej”.
 Lubię to Odpowiadać
KRS wydała stanowisko. 30. 7. 8:46 KRS wydała stanowisko. "Głęboki niepokój i rozczarowanie"
Rzeczpospolita
W żadnym przejawie swojego działania, a zwłaszcza przy wyborze sędziów Izby Dyscyplinarnej KRS nie dała jakiegokolwiek powodu do kwestionowania swojej niezależności - głosi stanowisko Krajowej Rady Sądownictwa odnoszące się do lipcowego wyroku TSUE i zapowiedzi polityków o konieczności zmian w przepisach o systemie odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów.
 Lubię to Odpowiadać
Air France-KLM zmniejsza straty 30. 7. 8:36 Air France-KLM zmniejsza straty
Rzeczpospolita
Łagodzenie ograniczeń związanych z pandemią wywołało pierwsze oznaki poprawy sytuacji w grupie Air France-KLM. Strata w II kwartale znacznie zmalała
 Lubię to Odpowiadać
Atak na izraelski tankowiec. Dwie osoby zginęły 30. 7. 8:08 Atak na izraelski tankowiec. Dwie osoby zginęły
Rzeczpospolita
Tankowiec, należący do izraelskiej spółki Zodiac Maritime, został zaatakowany na Morzu Arabskim, w drodze z Tanzanii do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
 Lubię to Odpowiadać
Pierwszy zysk Boeinga od prawie 2 lat 30. 7. 7:33 Pierwszy zysk Boeinga od prawie 2 lat
Rzeczpospolita
Boeing wypracował w kwartale kwiecień-czerwiec pierwszy zysk od prawie dwóch lat dzięki ożywieniu turystyki i zwiększeniu dostaw B737 MAX. Jego akcje zyskały 5 proc. mimo bardzo złych stosunków Stanów z Chinami i ograniczonego ruchu dalekiego zasięgu.
 Lubię to Odpowiadać
Polska sztafeta pobiła rekord Europy! Obiecują „gruby medal” 30. 7. 7:19 Polska sztafeta pobiła rekord Europy! Obiecują „gruby medal”
Rzeczpospolita
Polska sztafeta mieszana miała najlepszy czas eliminacji na igrzyskach olimpijskich w Tokio i pobiła rekord Europy. Odpadli faworyci, czyli Amerykanie.
 Lubię to Odpowiadać
Kultowy uszak z Ikei w polskiej odsłonie 30. 7. 7:13 Kultowy uszak z Ikei w polskiej odsłonie
Rzeczpospolita
Ikea jest obecna w Polsce już 60 lat. Z tej okazji koncern wprowadził do oferty polską odsłonę popularnego fotela i wiele innych produktów.
 Lubię to Odpowiadać
Luksusowe mieszkanie na loterii szczepionkowej 30. 7. 7:12 Luksusowe mieszkanie na loterii szczepionkowej
Rzeczpospolita
W Hongkongu do wygrania jest luksusowe mieszkanie warte 6 mln zł, ale tylko jeśli miasto osiągnie cel szczepień.
 Lubię to Odpowiadać
Dworczyk: Wydaliśmy miliard, wydamy jeszcze pół 30. 7. 6:47 Dworczyk: Wydaliśmy miliard, wydamy jeszcze pół
Rzeczpospolita
Na promocję i akcję szczepień przeciw COVID-19 wydano do tej pory ponad miliard złotych - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk oświadczając, że uruchomione zostaną kolejne dwa programy, które mają w sumie kosztować blisko pół miliarda złotych.
 Lubię to Odpowiadać
Widziałem orła cień 30. 7. 6:43 Widziałem orła cień
Rzeczpospolita
Naukowcy odkryli skamielinę rekina, którego płetwy piersiowe miały większą rozpiętość niż długość jego ciała. 93 miliony lat temu „szybował” w morzach pokrywających obszar dzisiejszego Meksyku.
 Lubię to Odpowiadać
Stanowisko branży piwowarskiej w sprawie raportu Instytutu Jagiellońskiego 30. 7. 6:30 Stanowisko branży piwowarskiej w sprawie raportu Instytutu Jagiellońskiego
Rzeczpospolita
Stanowisko branży piwowarskiej w sprawie raportu Instytutu Jagiellońskiego pt. „Polska zalana piwem. Analiza ewolucji modelu spożycia alkoholu w Polsce – przyczyny i skutki”
 Lubię to Odpowiadać
Gdzie uciec przed katastrofą klimatyczną? Naukowcy sprawdzili 30. 7. 6:28 Gdzie uciec przed katastrofą klimatyczną? Naukowcy sprawdzili
Rzeczpospolita
W obliczu zapaści społecznej wynikającej z postępujących zmian klimatycznych najbezpieczniejsza przyszłość czeka wyspy o niskiej gęstości zaludnienia, położone w umiarkowanym klimacie. Najlepiej wypada Nowa Zelandia.
 Lubię to Odpowiadać
Scarlett Johansson pozywa Disneya. Za „Czarną Wdowę 30. 7. 6:19 Scarlett Johansson pozywa Disneya. Za „Czarną Wdowę"
Rzeczpospolita
Wynagrodzenie gwiazdy zależy od wpływów z biletów, a nie od wpływów Disneya z Disney+.
 Lubię to Odpowiadać
Duda o dyscyplinarkach sędziów: trzeba będzie zmienić prawo 30. 7. 5:56 Duda o dyscyplinarkach sędziów: trzeba będzie zmienić prawo
Rzeczpospolita
- Wszystko wskazuje na to, że będą potrzebne zmiany ustawodawcze ws. systemu odpowiedzialności dyscyplinarnej - powiedział Polskiej Agencji Prasowej prezydent Andrzej Duda odnosząc się do listu Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Manowskiej.
 Lubię to Odpowiadać
Igrzyska pod presją mediów społecznościowych 30. 7. 5:52 Igrzyska pod presją mediów społecznościowych
Rzeczpospolita
Jak na olimpijczykach odbiło się zaburzenie czteroletniego okresu przygotowań i brak wspierającej energii trybun? Czy potrafią odciąć się od wszechobecnej w internecie krytyki? I jakie mamy wciąż szanse medalowe? O tym rozmawiają Michał Płociński i Mirosław Żukowski w podcaście „Posłuchaj, Plus Minus”.
 Lubię to Odpowiadać
Prezydent Duda do powstańców warszawskich: Było warto 30. 7. 5:50 Prezydent Duda do powstańców warszawskich: Było warto
Rzeczpospolita
- Pewnie nie byłoby wolnej, niepodległej, całkowicie suwerennej Polski, gdyby nie krew przelana przez powstańców warszawskich, gdyby nie tamto bohaterstwo, gdyby nie tamten wysiłek, gdyby nie tamta postawa - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości na terenie Parku Wolności Muzeum Powstania Warszawskiego.
 Lubię to Odpowiadać
Pierwsze wystąpienie RPO Marcina Wiącka dotyczy kary łącznej 30. 7. 5:48 Pierwsze wystąpienie RPO Marcina Wiącka dotyczy kary łącznej
Rzeczpospolita
Pierwsze wystąpienie generalne podpisane przez nowego RPO Marcina Wiącka dotyczy przepisów karnych o karze łącznej w tzw. Tarczy 4.0.
 Lubię to Odpowiadać
Najbogatsze kobiety świata łączą siły by wspierać kobiety 30. 7. 5:36 Najbogatsze kobiety świata łączą siły by wspierać kobiety
Rzeczpospolita
Melinda French Gates i Mackenzie Scott chcą przeznaczyć 40 mln dolarów na zwiększenie szans kobiet.
 Lubię to Odpowiadać
Dlaczego fundusze inwestycyjne potrzebują PR-u? 30. 7. 5:30 Dlaczego fundusze inwestycyjne potrzebują PR-u?
Rzeczpospolita
Wydawać by się mogło, że na linii inwestor – firma poszukująca finansowania, to tej drugiej powinno zależeć bardziej na zwróceniu na siebie uwagi. Logiczne, skoro ktoś chce dostać pieniądze, to przede wszystkim sam powinien się o nie postarać. To prawda, tyle tylko, że zasada ta działa w obie strony.
 Lubię to Odpowiadać
Isakowicz-Zaleski: Każdy z księży powinien zachęcać do szczepień 30. 7. 5:21 Isakowicz-Zaleski: Każdy z księży powinien zachęcać do szczepień
Rzeczpospolita
Gościem programu Jacka Nizinkiewicza #RZECZoPOLITYCE był ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, duchowny katolicki obrządków ormiańskiego i łacińskiego, historyk Kościoła.
 Lubię to Odpowiadać
Czechy: PKB wzrósł o 0,6 proc. 30. 7. 4:46 Czechy: PKB wzrósł o 0,6 proc.
Rzeczpospolita
Czeski PKB zwiększył się w drugim kwartale o 0,6 proc. kw./kw. (7,8 proc. r./r.), po spadku o 0,3 proc. w pierwszych trzech miesiącach roku. Prognozy mówiły jednak nawet o wzroście wynoszącym 2 proc. PKB Czech był na koniec drugiego kwartału o 5,1 proc. niższy niż przed pandemią.
 Lubię to Odpowiadać
Robert Gwiazdowski: Wyższe podatki dla wrogów 30. 7. 4:35 Robert Gwiazdowski: Wyższe podatki dla wrogów
Rzeczpospolita
Podwyższenie podatków dotknie przede wszystkim przedsiębiorców, ale również wysoko płatnych specjalistów – ocenił Robert Gwiazdowski, ekonomista.
 Lubię to Odpowiadać
Nowy niemiecki dyskont podbija Polskę. Ma już 103 sklepy 30. 7. 4:32 Nowy niemiecki dyskont podbija Polskę. Ma już 103 sklepy
Rzeczpospolita
Sieć TEDi weszła do Polski w 2018 r. Dziś nad Wisłą funkcjonują już 103 sklepy niemieckiej marki. Można w nich kupić m.in. rzeczy związane z majsterkowaniem, przedmioty do domu, ogrodu, a także kosmetyki. Ale to dopiero początek ekspansji.
 Lubię to Odpowiadać
Strefa euro: PKB rośnie. Zaskakujące dane z Niemiec 30. 7. 4:06 Strefa euro: PKB rośnie. Zaskakujące dane z Niemiec
Rzeczpospolita
Gospodarka strefy euro powiększyła się w drugim kwartale o 2 proc. kw./kw., po spadku o 0,3 proc. w pierwszym. Średnio prognozowano wzrost o 1,5 proc. Choć dane o PKB z Niemiec rozczarowały, to statystyki z Francji, Włoch i Hiszpanii pozytywnie zaskoczyły.
 Lubię to Odpowiadać
Chmura trującego gazu nad rosyjskim miastem 30. 7. 3:59 Chmura trującego gazu nad rosyjskim miastem
Rzeczpospolita
W powietrzu nad syberyjskim miastem norma formaldehydu, toksycznego gazu została przekroczona ponad cztery razy. Formaldehyd to gaz niezwykle niebezpieczny dla żywych organizmów. Pali błony śluzowe, uszkadza układ nerwowy i zmniejsza odporność.
 Lubię to Odpowiadać
Inflacja będzie najwyższa od 20 lat. To jeszcze nie koniec 30. 7. 3:32 Inflacja będzie najwyższa od 20 lat. To jeszcze nie koniec
Rzeczpospolita
Ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w lipcu o 5 proc. rok do roku – oszacował wstępnie GUS. Z taką inflacją po raz ostatnio mieliśmy do czynienia w 2011 r., a z wyższą – w 2001 r. W kolejnych miesiącach prawdopodobnie wzrost cen jeszcze przyspieszy.
 Lubię to Odpowiadać
Nowy rosyjski lekki myśliwiec Suchoj LTS Checkmate 30. 7. 3:29 Nowy rosyjski lekki myśliwiec Suchoj LTS Checkmate
Rzeczpospolita
Międzynarodowy Salon Lotniczo-Kosmiczny MAKS-2021 miał jedną główną gwiazdę. Była nią premiera programu eksportowego jednosilnikowego myśliwca wielozadaniowego nowej generacji, promowanego na razie wyłącznie pod angielskojęzyczną nazwą The Checkmate!
 Lubię to Odpowiadać
Dr Florek-Szymańska: Nie o taki no fault nam chodziło 30. 7. 3:22 Dr Florek-Szymańska: Nie o taki no fault nam chodziło
Rzeczpospolita
Nawet najbardziej optymalnie wypracowany projekt ustawy o no fault, nie ma szansy na powodzenie wobec aktualnie obowiązujących przepisów prawa karnego – mówi dr Renata Florek-Szymańska, chirurg ogólny i naczyniowy z Porozumienia Chirurgów „Skalpel”.
 Lubię to Odpowiadać
Gazprom uderzył w Unię, cena gazu rośnie coraz szybciej 30. 7. 3:13 Gazprom uderzył w Unię, cena gazu rośnie coraz szybciej
Rzeczpospolita
Niemcy i Amerykanie zafundowali Unii bardzo drogi gaz w środku lata. Zgoda na dokończenie gazociągu Nord Stream 2, dodała Rosjanom pewności. Gazprom zrezygnował z aukcji na dodatkowy przesył surowca przez Ukrainę. Cena gazu przekroczyła 500 dolarów za tysiąc metrów sześciennych.
 Lubię to Odpowiadać
Zabijamy się na drogach coraz skuteczniej 30. 7. 3:00 Zabijamy się na drogach coraz skuteczniej
Rzeczpospolita
Niedawne zmiany w prawie o ruchu drogowym zdają się być dla wielu kierowców wręcz rewolucyjne. W rzeczywistości to jednak dopiero pierwsze kroki na długiej drodze do europejskiego standardu, w którym samochód jest bezpiecznym środkiem transportu, a nie narzędziem zbrodni.
 Lubię to Odpowiadać
Kubańczycy sami opracowali szczepionkę 30. 7. 3:00 Kubańczycy sami opracowali szczepionkę
Rzeczpospolita
To, co jest zaskakujące w reakcji kubańskiego prezydenta na uliczne protesty, to umiar, z jakim sięgnął po przemoc. To rzecz wyjątkowa w kraju, który nie przywykł do manifestacji - mówi Carlos Alonso Zaldivar, były ambasadorem Królestwa Hiszpanii w Hawanie.
 Lubię to Odpowiadać
Franciszkowi nie po drodze z tradycjonalizmem 30. 7. 3:00 Franciszkowi nie po drodze z tradycjonalizmem
Rzeczpospolita
Decyzje Franciszka dotyczące ograniczenia możliwości sprawowania mszy świętej trydenckiej ani nie zakończą sporów o liturgię, ani nie przywrócą jedności w Kościele. Tej dyskusji nie da się bowiem zamknąć odgórnymi nakazami.
 Lubię to Odpowiadać
Jedzenie zdrowe czy modne 30. 7. 3:00 Jedzenie zdrowe czy modne
Rzeczpospolita
Targi spożywcze przechodzą metamorfozę. Wiele z nich z ludowych, plebejskich zmienia się w koneserskie, elitarne, drogie. To już nie brudna marchewka sprzedawana prosto z furgonetki przez rolnika. To specjały „domowe", „z manufaktur", zagraniczne przysmaki. Ale czy zmiana wyszła im na dobre?
 Lubię to Odpowiadać
Kwaśniewski wprawił powstańców w osłupienie 30. 7. 3:00 Kwaśniewski wprawił powstańców w osłupienie
Rzeczpospolita
Wspominając pięknych, młodych, uśmiechniętych powstańców, nie sposób nie czuć wściekłości, że przegrali. Obchody powstania są manifestacją niezgody na to, co się wydarzyło - mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.
 Lubię to Odpowiadać
Igrzyska wielkiej presji 30. 7. 3:00 Igrzyska wielkiej presji
Rzeczpospolita
Przypadki gimnastyczki Simony Biles i tenisistki Naomi Osaki pokazują, że presja wywierana na gwiazdorów sportu staje się niekiedy nie do wytrzymania. Niektórzy wybierają ucieczkę.
 Lubię to Odpowiadać
Co różni człowieka od małpy 30. 7. 3:00 Co różni człowieka od małpy
Rzeczpospolita
Równościowa zmiana struktur społecznych, która miała być szlachetnym postępem, degeneruje nasze osiągnięcia kulturowe. Wszechogarniająca konsumpcja, stająca się jedynym celem zdziecinniałych homo sapiens, prowadzi do upadku.
 Lubię to Odpowiadać
Nie żyje Stefan Michnik, były stalinowski sędzia 30. 7. 2:53 Nie żyje Stefan Michnik, były stalinowski sędzia
Rzeczpospolita
Zmarł były stalinowski sędzia Stefan Michnik. Ciążyły na nim zarzuty popełnienia zbrodni komunistycznych w latach 1952-53.
 Lubię to Odpowiadać
Premier nie ogłosił obowiązku szczepień na COVID-19 30. 7. 2:48 Premier nie ogłosił obowiązku szczepień na COVID-19
Rzeczpospolita
Premier Mateusz Morawiecki zaapelował o poddawanie się szczepieniom na COVID-19, nie ogłaszając jednocześnie wprowadzenia obowiązku szczepień. Trzy dni temu szef rządu mówił, że obowiązkowe szczepienia dla personelu służby zdrowia to wariant, który będzie "bardzo poważnie" rozważany w najbliższym czasie.
 Lubię to Odpowiadać
Prawo do obrony naruszone. Rzecznik składa kasację 30. 7. 2:47 Prawo do obrony naruszone. Rzecznik składa kasację
Rzeczpospolita
Obywatel został ukarany grzywną za wykroczenie polegające na zaparkowaniu na chodniku, na wysokości przejścia dla pieszych. Sąd II instancji nieco zmienił wyrok, ale karę utrzymał. RPO poinformował o złożonej w tej sprawie kasacji na korzyść obywatela, który nie mógł osobiście bronić się przed tym sądem.
 Lubię to Odpowiadać
Bosak: Zagranicznych korporacji rząd nawet nie dotknie 30. 7. 2:19 Bosak: Zagranicznych korporacji rząd nawet nie dotknie
Rzeczpospolita
- Czy to jest uczciwe, sprawiedliwe, żeby robić to tak skokowo? - powiedział poseł Konfederacji Krzysztof Bosak, odnosząc się na antenie Polsat News do zmian podatkowych zapowiadanych przez PiS w programie "Polski ład". Ocenił, że ewentualne zyski najmniej zarabiających "zje" inflacja.
 Lubię to Odpowiadać
WIG20 w odwrocie 30. 7. 2:14 WIG20 w odwrocie
Rzeczpospolita
Notowania indeksu blue chips rosły przez dwie ostatnie sesje z rzędu, jednak początek piątkowego handlu wskazuje na wygraną niedźwiedzi.
 Lubię to Odpowiadać
 Gigantyczne przejęcie. Play ma połączyć się z UPC Polska 30. 7. 1:56 Gigantyczne przejęcie. Play ma połączyć się z UPC Polska
Rzeczpospolita
7,3 mld zł oferuje francuska grupa Iliad za drugą co do wielkości telewizję kablową w Polsce – UPC.
 Lubię to Odpowiadać
Szybki wzrost rynku PRS nad Wisłą 30. 7. 1:22 Szybki wzrost rynku PRS nad Wisłą
Rzeczpospolita
Polska to rynek w środkowej Europie z najdynamiczniej rosnącą podażą mieszkań na wynajem instytucjonalny. Pod względem istniejących zasobów królują Czechy.
 Lubię to Odpowiadać
Wizz Air: W sierpniu będziemy latać jak przed pandemią 30. 7. 0:56 Wizz Air: W sierpniu będziemy latać jak przed pandemią
Rzeczpospolita
W pierwszym kwartale roku finansowego z powodu pandemicznych ograniczeń Wizz Air latał tylko w 33 procentach swoich możliwości, wynika z bieżącego raportu dla inwestorów. Założenia na lipiec i sierpień mówią o powrocie do odpowiednio 90 procent i 100 procent działalności z tego samego okresu 2019 roku.
 Lubię to Odpowiadać
Grecja – przybywa gości, Polacy w czołówce 30. 7. 0:47 Grecja – przybywa gości, Polacy w czołówce
Rzeczpospolita
Do Grecji na wakacje przyjeżdża dużo więcej gości niż przed rokiem. Eksperci szacują, że trend ten się utrzyma, mimo że koronawirus znów atakuje.
 Lubię to Odpowiadać
Zmiany w umundurowaniu Państwowej Straży Pożarnej 30. 7. 0:37 Zmiany w umundurowaniu Państwowej Straży Pożarnej
Rzeczpospolita
Walizka nie będzie już elementem umundurowania w Państwowej Straży Pożarnej.
 Lubię to Odpowiadać
Kosztowe i kosztowne triki podatkowe 30. 7. 0:34 Kosztowe i kosztowne triki podatkowe
Rzeczpospolita
Nowa ustawa ograniczy zaliczanie kosztów pieniędzy pożyczanych przez firmy. Szczególnie dotkliwy będzie limit dla spółek powiązanych.
 Lubię to Odpowiadać
Nowe obowiązki w związku ze zwalczaniem terroryzmu 30. 7. 0:31 Nowe obowiązki w związku ze zwalczaniem terroryzmu
Rzeczpospolita
Biura rachunkowe prowadzące tylko księgi podatkowe swych klientów też muszą stosować procedury przeciwdziałania praniu pieniędzy.
 Lubię to Odpowiadać
Nazwy ulic na portalach w sieci 30. 7. 0:27 Nazwy ulic na portalach w sieci
Rzeczpospolita
W miastach numery porządkowe są obligatoryjnie przypisane do ulic lub placów. Łatwo je będzie znaleźć.
 Lubię to Odpowiadać
30. 7. 0:22 "Jeśli chcesz być nieszczepiony, możesz zjeść gdzie indziej"
Rzeczpospolita
Danny Meyer, restaurator i prezes Union Square Hospitality Group powiedział w rozmowie z CNN, że do lokali jego restauracji i barów będą mogły wejść tylko osoby, które mają certyfikat szczepienia przeciwko Covid-19.
 Lubię to Odpowiadać
górę

Data ustawienia

Dziś jest Niedziela, 26. września 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Blisko

Ta witryna internetowa wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na witrynie i akceptując niniejszą politykę, użytkownik wyraża zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie zgodnie z warunkami niniejszej polityki.

Kontynuować