Z powrotem Wyborcza Piątek, 30. lipca 2021
Szukanie Sekcje 30. 7.

Wyborcza

Piątek, 30. lipca 2021
Close
Reklama
30. 7. 14:19 Lewica się godzi, topór wojenny zakopany
Wyborcza
Zawieszeni członkowie Nowej Lewicy odwołują zapowiedziane na sobotę posiedzenie Rady Krajowej i Sądu Partyjnego, ale oczekują, że decyzja o ich zawieszeniu przez Włodzimierza Czarzastego zostanie anulowana do 6 sierpnia.
 Lubię to Odpowiadać
Kursy walut
EUR 4,20 -0,524%
USD 3,84 -2,395%
CHF 3,86 -2,227%
30. 7. 14:04 Prezydent podniósł wynagrodzenia urzędnikom państwowym i posłom
Wyborcza
Urealniamy wynagrodzenia dla osób podejmujących ważne decyzje - tak w Polsat News prezydent Andrzej Duda uzasadniał podpisanie rozporządzenia w sprawie podwyżek dla urzędników państwowych, sekretarzy i podsekretarzy stanu, a także parlamentarzystów.
 Lubię to Odpowiadać
30. 7. 13:00 USA. Epidemiolodzy: wariant delta zakaźliwy jak ospa wietrzna
Wyborcza
Wewnętrzny dokument amerykańskiej agencji CDC porównuje zjadliwość dominującego już w USA wariantu delta do wirusa ospy wietrznej. Mogą go przenosić także zaszczepieni, choć sami są w dużej mierze chronieni przed ciężkim przebiegiem choroby i zgonem.
 Lubię to Odpowiadać
30. 7. 13:00 Duńscy naukowcy zajrzeli do żołądka słynnej mumii człowieka z Tollund. Co w nim znaleźli?
Wyborcza
Naukowcy postanowili przebadać układ pokarmowy mumii, by poszukać m.in. "niezwykłych składników", np. grzybów halucynogennych, których używało się przy rytuałach. Przy okazji chcieli poznać "praktyki kulinarne z epoki żelaza", badając stopień przetworzenia produktów
 Lubię to Odpowiadać
30. 7. 12:51 A jednak. Chińczycy oddali reszcie ludzkości kawałeczek swojego świata
Wyborcza
Złoto i srebro w singlu żeńskim, złoto i srebro w męskim. Nad tenisem stołowym objęli władzę tak absolutną, że niekiedy nachodzą ich wątpliwości, czy to na pewno dobrze.
 Lubię to Odpowiadać
30. 7. 12:21 Osoby niezaszczepione nie wjadą do Niemiec bez testu
Wyborcza
Od niedzieli 1 sierpnia przy wjeździe do Niemiec wymagany będzie negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Testu nie muszą wykonywać osoby zaszczepione i ozdrowieńcy.
 Lubię to Odpowiadać
30. 7. 12:08 I znowu wyrok przestępcy uchylony, bo minister sprawiedliwości naruszył przepisy
Wyborcza
Kolejny wyrok uchylony z powodu wadliwej delegacji sędziego. Tym razem chodzi o orzeczenie warszawskiego sędziego beneficjenta "dobrej zmiany" w sądach Dariusza Drajewicza.
 Lubię to Odpowiadać
30. 7. 12:00 Afera mailowa. Korespondencja Dworczyka na amerykańskim serwerze
Wyborcza
Już nie Rosjanie, lecz amerykańska firma Cloudflare administruje kontem "Poufna rozmowa", gdzie publikowane są wycieki z prywatnej skrzynki mailowej szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka. ABW nadal uważa, że za przeciekiem stoi osoba bliska ministrowi.
 Lubię to Odpowiadać
30. 7. 11:36 "Twój dom". W Ghanie walczą z homofobią za pomocą piosenki
Wyborcza
Angel Maxine, artystka hiplife i afropop, to pierwsza jawnie transpłciowa piosenkarka z Ghany. Swoją muzyką walczy z powszechną i upaństwowioną w swoim kraju homofobią, choć za śpiewanie o tym, że wszyscy ludzie są równi, może zostać zabita.
 Lubię to Odpowiadać
30. 7. 11:14 "Będzie taki ogień, że aż boję się o tym myśleć." Polska sztafeta mikstowa pobiegnie w sobotę po złoto
Wyborcza
W sobotę 31 lipca największe nadzieje polscy kibice pokładają w sztafecie mieszanej, która w piątek zaliczyła rewelacyjny występ. Kto jeszcze wystąpi podczas Tokio 2020? Oto starty Polaków.
 Lubię to Odpowiadać
30. 7. 11:00 "Nature" pyta: Czy gąbki sprzed 890 mln lat to najstarsze skamieniałości zwierząt?
Wyborcza
Jeśli to rzeczywiście skamieniałe szczątki gąbek sprzed 890 mln lat - odkrycie zostanie potwierdzone dalszymi badaniami - to mamy przełom w rozumieniu ewolucji życia na Ziemi.
 Lubię to Odpowiadać
30. 7. 10:55 Koronawirus w skrócie. COVID-19 miesza nam w planach wakacyjnych
Wyborcza
W tym tygodniu było niemal o jedną piątą więcej nowych zakażeń niż w ubiegłym. Rośnie również siedmiodniowa średnia z dziennej liczby zakażeń. To poważne ostrzeżenie.
 Lubię to Odpowiadać
30. 7. 10:27 Po dwóch triumfach rosyjskiego pływaka Ryłowa odżyły oskarżenia o doping
Wyborcza
Amerykański pływak Ryan Murphy, drugi za Rosjaninem Jewgienijem Ryłowem na 200 m st. grzbietowym, wystrzelił pocisk słowny: - Ten wyścig prawdopodobnie nie był czysty.
 Lubię to Odpowiadać
30. 7. 10:10 Google wyrzuca aplikacje typu "sugar dating" z Play Store
Wyborcza
Aplikacje typu "sugar dating" - polegające na wyszukiwaniu osób do relacji, która jest oparta na wkładzie finansowym jednej ze stron - znikną z oficjalnego sklepu Google'a na telefony komórkowe z Androidem.
 Lubię to Odpowiadać
30. 7. 8:46 Einstein znowu miał rację. Czarna dziura zagięła echo
Wyborcza
Po raz pierwszy astronomowie zarejestrowali echo fal rentgenowskich, które odbiły się tuż za czarną dziurą. Normalnie byśmy ich nie zobaczyli, ale grawitacja zagięła ich trajektorię w ten sposób, że łukiem ominęły czarną dziurę i doleciały do Ziemi.
 Lubię to Odpowiadać
30. 7. 8:40 Po 66 latach Kościół zgodził się na pogrzeb Luci Mantione
Wyborcza
Wyszła z domu, by na polecenie matki kupić zapałki. Nigdy nie wróciła. Jej zwłoki znaleziono po trzech dniach, kilometr od miejsca zamieszkania. Dziewczynka została uduszona, gdy broniła się przed próbą gwałtu. Miała 13 lat.
 Lubię to Odpowiadać
30. 7. 8:30 Izrael: Trzecia dawka szczepionki dla seniorów
Wyborcza
Z powodu rozprzestrzeniającego się w kraju wariantu delta, mieszkańcy Izraela, którzy skończyli sześćdziesiąt lat i zaszczepili się na COVID-19 na początku roku, mogą już przyjąć trzecią dawkę preparatu Pfizera/BioNTechu.
 Lubię to Odpowiadać
30. 7. 8:24 Tokio 2020. Novak Djokovic nie zdobędzie Złotego Szlema. Przegrał w półfinale olimpijskim
Wyborcza
Novak Djokovic, światowy numer jeden, chciał zostać pierwszym tenisistą, który w tym samym roku zdobędzie wszystkie cztery tytuły Wielkiego Szlema i złoty medal olimpijski. W piątek okazało się, że mu się nie uda.
 Lubię to Odpowiadać
30. 7. 7:50 Źródłem potężnego wzrostu zakażeń w Chinach był samolot z Rosji - twierdzą władze w Nankinie
Wyborcza
W Chiny uderzyła właśnie największa od wielu miesięcy fala zakażeń koronawirusem. Śledztwo epidemiczne wykazało, że źródłem infekcji był samolot z Rosji. Z ogniskiem wirusa w wariancie Delta powiązano już 184 przypadki.
 Lubię to Odpowiadać
30. 7. 7:38 13. PKO Poznań Półmaraton odbędzie się 17 października. Start tylko dla zaszczepionych
Wyborcza
Po przerwie spowodowanej pandemią 13. PKO Poznań Półmaraton wystartuje tej jesieni. Organizatorzy do wspólnego biegu zapraszają tylko osoby zaszczepione przeciwko COVID-19. Niezaszczepieni mogą wziąć udział w biegu wirtualnym.
 Lubię to Odpowiadać
30. 7. 7:36 Syria: Asad bombarduje Daraa. Tu zaczęła się syryjska rewolucja
Wyborcza
Trwające tygodniami oblężenie dziesiątek tysięcy cywilów, potężna ofensywa rządowej armii i zbrojna odpowiedź rebeliantów - syryjski dyktator ponownie uderza w Daraa, gdzie dziesięć lat temu zaczęła się syryjska rewolucja.
 Lubię to Odpowiadać
30. 7. 6:53 Mamy złoto, mamy problem. Mieszkańcy Hongkongu wybuczeli chiński hymn odgrywany dla ich sportowca
Wyborcza
Hongkong na obecnych igrzyskach zdobył dotąd tyle samo medali, co przez 16 poprzednich. Jednak gdy reprezentant tego miasta zdobył złoto, pojawił się problem w czasie odgrywania hymnu.
 Lubię to Odpowiadać
30. 7. 6:13 Nowy pomysł Bidena: pieniądze za szczepienia. 100 dolarów dla każdego
Wyborcza
Prezydent Joe Biden ogłosił wymóg szczepień lub regularnych testów dla pracowników budżetówki i serię inicjatyw, które mają zachęcić ludzi do zastrzyków. Wezwał stany i lokalne samorządy, by oferowały każdemu 100 dol. za przyjęcie szczepionki. Pierwsze już tak czynią.
 Lubię to Odpowiadać
30. 7. 6:03 "Faktyczny paraliż". Manowska prosi Dudę o reformę Izby Dyscyplinarnej
Wyborcza
Małgorzata Manowska przyznaje, że system dyscyplinarny został spraraliżowany i prosi rządzących o zmianę prawa. "Jestem gotowa zapewnić doraźną stabilizację zaistniałej sytuacji" - napisała. Może to oznaczać ponowne zamrożenie Izby Dyscyplinarnej.
 Lubię to Odpowiadać
30. 7. 6:00 Pogoda na weekend i następne dni. Czeka nas ochłodzenie
Wyborcza
Powietrze zwrotnikowe zostało już wyparte z naszego kraju przez chłodniejsze, co jak zwykle wywołało gwałtowne burze, zwłaszcza na wschodzie i w centrum. W najbliższym czasie mogą się jeszcze się pojawić przelotne opady, ale będzie spokojniej niż dotychczas.
 Lubię to Odpowiadać
30. 7. 5:42 Marian Banaś: Do NIK wpłynął wniosek od marszałek Witek o uchylenie mi immunitetu
Wyborcza
Do Najwyższej Izby Kontroli wpłynęło pismo Elżbiety Witek o uchylenie immunitetu prezesowi NIK Marianowi Banasiowi. Z takim wnioskiem wystąpił w ubiegłym tygodniu do marszałek Sejmu prokurator generalny Zbigniew Ziobro.
 Lubię to Odpowiadać
30. 7. 3:52 Malta. Powstał raport po zabójstwie dziennikarki śledczej. "Rządzący stworzyli kulturę bezkarności"
Wyborcza
Prawie cztery lata po zabójstwie dziennikarki śledczej Daphne Caruany Galizii powstał raport dotyczący okoliczności jej śmierci. Autorzy przypisują pośrednią odpowiedzialność byłemu premierowi Malty.
 Lubię to Odpowiadać
30. 7. 3:49 Nowy rosyjski moduł "Nauka" wypchnął z orbity Międzynarodową Stację Kosmiczną
Wyborcza
Na szczęście tylko na chwilę. "Bezpieczeństwo załogi nie było i nie jest zagrożone" - podała NASA. Zamieszanie na orbicie okołoziemskiej poważnie opóźni jednak start statku kosmicznego "Starliner" Boeinga. Miał on polecieć do stacji już dziś.
 Lubię to Odpowiadać
30. 7. 3:38 Były kardynał i abp Waszyngtonu Theodore McCarrick oskarżony o napaść seksualną na 16-latka
Wyborcza
To najwyższy rangą kościelny hierarcha w USA, któremu postawiono taki zarzut - mówi prawnik ofiary, która miała być molestowana przez McCarricka w latach 70.
 Lubię to Odpowiadać
30. 7. 3:27 Tokio 2020. Koronawirus nie odpuszcza, a liczba zakażonych wzrasta. Jest dobowy rekord
Wyborcza
Rekordowa liczba nowych zakażeń COVID-19 w Japonii. Wśród chorych są zawodnicy i osoby organizujące Tokio 2020.
 Lubię to Odpowiadać
30. 7. 3:26 Wakacje na niektórych greckich i włoskich wyspach mogą być niebezpiecznie z powodu COVID-19
Wyborcza
Greckie wyspy na Morzu Egejskim, m.in. Santorini i Mykonos, zostały przez Europejskie Centrum do spraw Zapobiegania i Kontroli Chorób oznaczone jako strefa ciemnoczerwona. Oznacza to, że podróż na nie wiąże się z bardzo wysokim ryzykiem epidemicznym.
 Lubię to Odpowiadać
30. 7. 3:18 Kurek wrócił między swoich, a polscy siatkarze błyskawicznie rozprawili się z Japonią
Wyborcza
Mistrzowie świata nie zgubili nawet seta w meczu z drużyną, która wygląda czasami jak wyjęta z innego sportu.
 Lubię to Odpowiadać
30. 7. 2:08 Radosław Kawęcki po olimpijskim finale: "Moi bliscy cierpią. Nie odpuścimy tego"
Wyborcza
Moi bliscy cierpią. Ja na ich miejscu bym się nie pozbierał. Nie odpuścimy tego - powiedział pływak Radosław Kawęcki, który zajął szóste miejsce w finale wyścigu na 200 m st. grzbietowym. Czy popłynąłby szybciej, gdyby nie afera przed igrzyskami?
 Lubię to Odpowiadać
30. 7. 1:45 Turcja walczy z pożarami w pobliżu wakacyjnych kurortów. Nie żyją cztery osoby
Wyborcza
Z żywiołem w Turcji walczy 4 tys. strażaków. Najtrudniejsza sytuacja jest w nadmorskiej miejscowości Manavgat.
 Lubię to Odpowiadać
30. 7. 1:00 Rośliny to zbieracze DNA, niczego nie wyrzucają. Tak powstały sosny.
Wyborcza
Asteroida, która uderzyła w Ziemię 66 mln lat temu zgładziła nie tylko dinozaury, zakończyła też erę panowania roślin nagonasiennych, do których należą miłorzęby czy sosny.
 Lubię to Odpowiadać
30. 7. 0:00 "Lex TVN". Po co babcię denerwować? Niech się babcia cieszy
Wyborcza
Maski szybko opadły. Nie chodzi o żadne regulacje prawne, ochronę rynku, chodzi o to, żeby przejąć i zniszczyć TVN i TVN 24. Jak to mówił Marcin Wolski, zasada jest jasna: wygrała ta partia i morda w kubeł, to było w 2016 r.
 Lubię to Odpowiadać
górę

Data ustawienia

Dziś jest Poniedziałek, 27. września 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Blisko

Ta witryna internetowa wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na witrynie i akceptując niniejszą politykę, użytkownik wyraża zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie zgodnie z warunkami niniejszej polityki.

Kontynuować