Z powrotem Rzeczpospolita Sobota, 31. lipca 2021
Szukanie Sekcje 31. 7.

Rzeczpospolita

Sobota, 31. lipca 2021
Close
Reklama
Ile akcji Orlenu za walory Lotosu i PGNiG? 31. 7. 22:37 Ile akcji Orlenu za walory Lotosu i PGNiG?
Rzeczpospolita
To dziś kluczowe pytanie, jakie zadają sobie akcjonariusze trzech spółek i inwestorzy, którzy myślą o zakupie ich papierów. Według analityków dużo tu zależy od Skarbu Państwa.
 Lubię to Odpowiadać
Turcja – pożary podchodzą blisko hoteli. Ewakuowano turystów 31. 7. 20:30 Turcja – pożary podchodzą blisko hoteli. Ewakuowano turystów
Rzeczpospolita
Straż przybrzeżna i prywatne łodzie i jachty ewakuowały w sobotę turystów z hoteli pod miejscowością Bodrum nad Morzem Egejskim. Ich hotelom zagrażały pożary.
 Lubię to Odpowiadać
Od dzisiaj do Niemiec z negatywnym wynikiem testu 31. 7. 19:55 Od dzisiaj do Niemiec z negatywnym wynikiem testu
Rzeczpospolita
Od dzisiaj obowiązują nowe zasady podróżowania do Niemiec. Osoby przekraczające granicę muszą okazać negatywny wynik testu na koronawirusa.
 Lubię to Odpowiadać
31. 7. 18:38 Obowiązują od 1 sierpnia 2021 r.
Rzeczpospolita
• art. 1 pkt 3 i 6 ustawy z 7 maja 2020 r. o zmianie ustawy o nawozach i nawożeniu oraz ustawy o Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa (DzU z 22 czerwca 2020 r., poz. 1069)
 Lubię to Odpowiadać
Koszty edukacji na koszt nieświadomego pracodawcy 31. 7. 17:01 Zaktualizowano Koszty edukacji na koszt nieświadomego pracodawcy
Rzeczpospolita
Rozliczanie czasu nauki pracownika i innych świadczeń należnych mu z tego tytułu przysparza wielu problemów. Błędy w komunikacji co do zasad podnoszenia kwalifikacji mogą zaś pracodawcę słono kosztować.
 Lubię to Odpowiadać
Zawał serca czasem bywa wypadkiem przy pracy 31. 7. 17:01 Zaktualizowano Zawał serca czasem bywa wypadkiem przy pracy
Rzeczpospolita
Zdarzenie można uznać za wypadek przy pracy, jeżeli nastąpiło wskutek przyczyny zewnętrznej. Jednocześnie może jednak współdziałać przyczyna wewnętrzna, tj. samoistne schorzenie pracownika.
 Lubię to Odpowiadać
Czy kopię świadectwa trzeba wydać na każde żądanie? 31. 7. 17:01 Zaktualizowano Czy kopię świadectwa trzeba wydać na każde żądanie?
Rzeczpospolita
Nie ma ograniczeń liczbowych w odniesieniu do wniosków ex-etatowca o wydanie świadectwa pracy. Nie wolno też uzależniać jego wydania od uzasadnienia takiego podania.
 Lubię to Odpowiadać
Kandydat na strażaka może okazać się za stary 31. 7. 17:01 Zaktualizowano Kandydat na strażaka może okazać się za stary
Rzeczpospolita
Kryterium nie ma charakteru dyskryminującego, gdy nie chodzi o przesłankę dyskryminacji, ale o cechę z nią związaną, stanowiącą istotny wymóg zawodowy. W przypadku wieku może więc chodzić o związaną z nim sprawność fizyczną.
 Lubię to Odpowiadać
Telefon do nauczyciela to nie informacja publiczna 31. 7. 17:01 Zaktualizowano Telefon do nauczyciela to nie informacja publiczna
Rzeczpospolita
Dyrektor szkoły nie ma prawa podawać ani adresu uczennicy, ani loginu do jej dziennika elektronicznego.
 Lubię to Odpowiadać
Banan w teczce, czyli prawniczy blichtr 31. 7. 17:01 Zaktualizowano Banan w teczce, czyli prawniczy blichtr
Rzeczpospolita
Wszystkie wieczne pióra piszą tak samo.
 Lubię to Odpowiadać
Jakie są obowiązki właścicieli zwierząt 31. 7. 17:01 Zaktualizowano Jakie są obowiązki właścicieli zwierząt
Rzeczpospolita
Sąd za rażąco sprzeczne z ustawą uznał ograniczenie prawa własności w zakresie decydowania o tym, kiedy na terenie prywatnej nieruchomości można zwolnić psa ze smyczy.
 Lubię to Odpowiadać
31. 7. 15:21 "Pielęgnujcie wolność i niepodległość"
Rzeczpospolita
Przed pomnikiem Powstania Warszawskiego odbyły się uroczystości w przeddzień 77. rocznicy jego wybuchu. W spotkaniu zakończonym apelem poległych i złożeniem wieńców wzięli udział weterani powstania i przedstawiciele władz z prezydentem Andrzejem Dudą, premierem Mateuszem Morawieckim i prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim.
 Lubię to Odpowiadać
Radomiak wygrywa z Legią 3:1 31. 7. 15:09 Radomiak wygrywa z Legią 3:1
Rzeczpospolita
Sensacyjne, ale zasłużone zwycięstwo Radomiaka Radom, który przed własną publicznością podejmował mistrza Polski - Legię Warszawa. Podopieczni Dariusza Banasika pokonali grających w dziewiątkę Legionistów 3:1 - informuje Onet. W sumie sędzia Jarosław Przybył czerwonym kartonikiem ukarał aż trzech piłkarzy.
 Lubię to Odpowiadać
Wisła Kraków zremisowała w Niecieczy 31. 7. 14:49 Wisła Kraków zremisowała w Niecieczy
Rzeczpospolita
Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisowała na własnym stadionie z Wisłą Kraków 2:2 w meczu odbywającym się w ramach drugiej kolejki PKO Ekstraklasy. Zespół prowadzony przez Mariusza Lewandowskiego stracił zwycięstwo w ostatnich minutach - podaje Onet. Gola na wagę punktu dla Białej Gwiazdy zdobył w samej końcówce Maciej Sadlok.
 Lubię to Odpowiadać
Podróże do Japonii 31. 7. 14:19 Podróże do Japonii
Rzeczpospolita
Igrzyska Olimpijskie w Tokio to dobra okazja do wirtualnego odwiedzenia Japonii. Nie tylko dla emocji sportowych, ale i wyjątkowych szlaków krajobrazowych i kulturalnych.
 Lubię to Odpowiadać
Broadway tylko dla zaszczepionych 31. 7. 14:09 Broadway tylko dla zaszczepionych
Rzeczpospolita
Widzowie spektakli na Broadwayu będą musieli udowodnić, że zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19, a maski będą obowiązkowe, gdy teatry zostaną ponownie otwarte w nadchodzących tygodniach - ogłosili w piątek producenci.
 Lubię to Odpowiadać
Dziecko wpadło do studni. Przeżyło 31. 7. 12:20 Dziecko wpadło do studni. Przeżyło
Rzeczpospolita
Dziesięcioletni chłopiec ze Złotowa w Wielkopolsce wpadł do nieczynnej studni. Wyciągnęli go strażacy. Dziecko doznało m.in. urazu nogi i wstrząśnienia mózgu.
 Lubię to Odpowiadać
Pożary w Turcji, ewakuowano turystów z okolic Bodrum 31. 7. 11:42 Pożary w Turcji, ewakuowano turystów z okolic Bodrum
Rzeczpospolita
Czwarty dzień południe Turcji jest pustoszone przez pożary lasów. Bilans ofiar śmiertelnych wzrósł do sześciu, a ponad 300 osób zostało rannych. Ewakuowano dziesiątki wsi i kilka hoteli, po tym jak ogień dotarł do turystycznych miejscowości w okolicach Bodrum.
 Lubię to Odpowiadać
Polska sztafeta obiecuje jeszcze więcej 31. 7. 10:32 Polska sztafeta obiecuje jeszcze więcej
Rzeczpospolita
Nasze biegaczki obiecywały medal, ale takiego mało kto się spodziewał. Polska sztafeta mieszana zdobyła złoto mistrzostw olimpijskich. To sukces, którego wypatrywaliśmy od 41 lat.
 Lubię to Odpowiadać
Business Jet Suchoja. Ulubiona maszyna Putina 31. 7. 10:28 Business Jet Suchoja. Ulubiona maszyna Putina
Rzeczpospolita
Podczas zakończonego w mijającym tygodniu salonu lotniczego pod Moskwą MAKS-2021 Rosjanie pokazali luksusowy samolot biznesowy. Maszyna jest już w eksploatacji, ale zagraniczna publiczność mogła ją obejrzeć po raz pierwszy.
 Lubię to Odpowiadać
Rosja zakazuje eksportu swoich benzyn 31. 7. 10:18 Rosja zakazuje eksportu swoich benzyn
Rzeczpospolita
Kreml zdecydował się na dramatyczny krok. By powstrzymać gwałtowny wzrost cen paliw w hurcie i na rosyjskich stacjach, w przededniu wrześniowych wyborów do parlamentu wprowadzony zostanie, w trybie nadzwyczajnym, całkowity zakaz eksportu benzyn.
 Lubię to Odpowiadać
Tokio: Złota sztafeta mieszana 31. 7. 10:12 Tokio: Złota sztafeta mieszana
Rzeczpospolita
Po tygodniu rywalizacji w Tokio doczekaliśmy się pierwszego złota dla Polski. Sztafeta mieszana 4x400 m biegnąc po tytuł, pobiła rekord olimpijski i Europy.
 Lubię to Odpowiadać
Tenis: Złoto dla Bencic, czwarte miejsce dla Djokovicia 31. 7. 10:11 Tenis: Złoto dla Bencic, czwarte miejsce dla Djokovicia
Rzeczpospolita
Większość medalistów w tenisie już znamy – u kobiet złoto zdobyła Belinda Bencic, srebro Marketa Vondrousova, brąz Elina Switolina. Novak Djoković: bez „Złotego Szlema” i bez medalu
 Lubię to Odpowiadać
Grzesiowski: Za chwilę wyciągną siekiery albo maczety 31. 7. 9:54 Grzesiowski: Za chwilę wyciągną siekiery albo maczety
Rzeczpospolita
- „Betonowych” antyszczepionkowców jest nie więcej niż 10 proc. Dopóki nie przekonamy umiarkowanych sceptyków, te 10 proc. będzie siać propagandę na pozostałe 40 proc. - ocenił dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. Covid-19.
 Lubię to Odpowiadać
Śnieg i mróz w Brazylii, 30 proc. drzew kawy zniszczone 31. 7. 9:52 Śnieg i mróz w Brazylii, 30 proc. drzew kawy zniszczone
Rzeczpospolita
Pierwsza od kilkudziesięciu lat anomalia pogody w Brazylii zniszczyła dotąd do 30 proc. plantacji drzew kawy. A to nie koniec złych wieści
 Lubię to Odpowiadać
Musk: nie było rozmów o fuzji Tesli z Apple 31. 7. 9:39 Musk: nie było rozmów o fuzji Tesli z Apple
Rzeczpospolita
Elon Musk zaprzecza aby rozmawiał z szefem Apple Inc. o potencjalnym przejęciu.
 Lubię to Odpowiadać
Wall Street każe się szczepić pracownikom 31. 7. 8:48 Wall Street każe się szczepić pracownikom
Rzeczpospolita
Banki z Wall Street stawiają ultimatum: bez szczepienia pracownik nie wróci do biura. Takie zasady ustalili również giganci technologiczni. Wakcynę muszą przyjąć także aktorzy grający na planach Netflixa.
 Lubię to Odpowiadać
Sondaż: Donald Tusk nowym liderem opozycji 31. 7. 8:33 Sondaż: Donald Tusk nowym liderem opozycji
Rzeczpospolita
Który polityk jest obecnie liderem opozycji w Polsce? Respondenci w sondażu SW Reserach dla „Rzeczpospolitej” najczęściej wskazywali w lipcu Donalda Tuska.
 Lubię to Odpowiadać
Najlepszy kwartał w historii BNP Paribas 31. 7. 8:18 Najlepszy kwartał w historii BNP Paribas
Rzeczpospolita
Największy bank w strefie euro wypracował w II kwartale zysk netto 2,9 mld euro. To najlepszy wynik w historii banku dzięki niższym kosztom ryzyka i stałemu wzrostowi obrotów
 Lubię to Odpowiadać
Jerzy 31. 7. 8:14 Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz: Zacząłem we Lwowie
Rzeczpospolita
Dziś zmarł Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz, jazzman, kompozytor, autor muzyki do takich filmów jak "Jowita", "Janosik", "Alternatywy 4" czy "Stawka większa niż życie". Przypominamy rozmowę Jacka Cieślaka i Krzysztofa Feusette z Jerzym Matuszkiewiczem z 2002 roku.
 Lubię to Odpowiadać
Rzecznik MŚP zbiera podpisy pod petycją ws. Polskiego Ładu PiS 31. 7. 7:50 Rzecznik MŚP zbiera podpisy pod petycją ws. Polskiego Ładu PiS
Rzeczpospolita
Podatek liniowy straci sens dla większości obecnie go płacących - uważa Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców i apeluje o podpisywanie petycji, która ma nakłonić rząd do wycofania się z planowanych zmian. W ciągu doby od publikacji podpisy złożyło niemal 10 tysięcy osób.
 Lubię to Odpowiadać
Zmarł Jerzy 31. 7. 7:05 Zmarł Jerzy "Duduś” Matuszkiewicz
Rzeczpospolita
Zmarł muzyk jazzowy, saksofonista, kompozytor muzyki serialowej i filmowej Jerzy "Duduś” Matuszkiewicz. Miał 93 lata. Skomponował muzykę do "Czterdziestolatka", "Stawki większej niż życie" czy "Janosika".
 Lubię to Odpowiadać
Wizz Air wraca do stanu sprzed pandemii 31. 7. 5:34 Wizz Air wraca do stanu sprzed pandemii
Rzeczpospolita
Tani węgierski przewoźnik spodziewa się zwiększenia latem mocy przewozowych do 90-100 proc. stanu sprzed pandemii, bo rośnie popyt w Europie na podróże. A inwestorzy zgodzili się na premię motywacyjną dla prezesa
 Lubię to Odpowiadać
Światowa wojna o półprzewodniki. Czy Chiny ją wygrają? 31. 7. 4:51 Światowa wojna o półprzewodniki. Czy Chiny ją wygrają?
Rzeczpospolita
Nie ma dnia, aby któryś z wielkich producentów samochodów, smartfonów, czy wyspecjalizowanego sprzętu AGD nie informował o braku dostępności do półprzewodników i związanego z tym spadku produkcji. Wiadomo już, że ten kryzys potrwa jeszcze do końca roku, a może nawet dłużej.
 Lubię to Odpowiadać
Absurdalny wyścig. Piotr Myszka został bez medalu 31. 7. 4:32 Absurdalny wyścig. Piotr Myszka został bez medalu
Rzeczpospolita
Piotr Myszka stracił ostatnią w życiu szansę na medal olimpijski przez falstart. - Witałem się już z gąską, ale zabrali mi zabawki - mówi nasz żeglarz.
 Lubię to Odpowiadać
Białystok: ratownicy medyczni odchodzą z pracy 31. 7. 3:41 Białystok: ratownicy medyczni odchodzą z pracy
Rzeczpospolita
Już 124 ratowników medycznych zatrudnionych w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku wypowiedziało umowy kontraktowe. Domagają się wyższych wynagrodzeń.
 Lubię to Odpowiadać
Lewe zaświadczenie o szczepieniu: Niedzielski: to fałszowanie 31. 7. 3:38 Lewe zaświadczenie o szczepieniu: Niedzielski: to fałszowanie
Rzeczpospolita
Skrajną nieodpowiedzialnością nazwał minister zdrowia handlowanie przez członków personelu medycznego zaświadczeniami o szczepieniu przeciw Covid-19. Zdaniem ministra to fałszowanie dokumentacji medycznej.
 Lubię to Odpowiadać
Covid-19: znów ponad 150 nowych zachorowań 31. 7. 3:28 Covid-19: znów ponad 150 nowych zachorowań
Rzeczpospolita
153 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarły dwie osoby
 Lubię to Odpowiadać
Tatuaż i sztuczna inteligencja? To polski startup INKsearch 31. 7. 3:04 Tatuaż i sztuczna inteligencja? To polski startup INKsearch
Rzeczpospolita
INKsearch to rodzimy startup, który chce zrewolucjonizować światowy rynek tatuażu. Firma jest już obecna w trzydziestu krajach. I ma inwestorów.
 Lubię to Odpowiadać
19-latka zginęła pod kołami autobusu. Została wepchnięta? 31. 7. 2:47 19-latka zginęła pod kołami autobusu. Została wepchnięta?
Rzeczpospolita
19-letnia dziewczyna zginęła w sobotę rano pod kołami autobusu miejskiego w ścisłym centrum Katowic. Kierowca był trzeźwy.
 Lubię to Odpowiadać
Abp Hoser jest w szpitalu w poważnym stanie 31. 7. 2:05 Abp Hoser jest w szpitalu w poważnym stanie
Rzeczpospolita
Abp Henryk Hoser trafił do szpitala. Jak poinformował ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej bp Romuald Kamiński, stan 78-letniego hierarchy „jest poważny”.
 Lubię to Odpowiadać
Prokuratura Krajowa: milczenie biskupów o pedofilii bez kary 31. 7. 2:01 Prokuratura Krajowa: milczenie biskupów o pedofilii bez kary
Rzeczpospolita
Biskupi, którzy przed 13 lipca 2017 r. dowiedzieli się o przestępstwach seksualnych podległych im księży i nigdy nie zgłosili tego organom ścigania, mogą spać spokojnie. Raczej nie będą ścigani, bo Prokuratura Krajowa twierdzi, że nie dopuścili się czynu zabronionego.
 Lubię to Odpowiadać
Port Lotniczy Gdańsk nie musi płacić odszkodowania 31. 7. 1:49 Port Lotniczy Gdańsk nie musi płacić odszkodowania
Rzeczpospolita
Port Lotniczy Gdańsk nie zapłaci 150 tysięcy złotych odszkodowania w związku z objęciem części terenów wokół lotniska w Gdańsku i gminie Żukowo tzw. Obszarem Ograniczonego Użytkowania.
 Lubię to Odpowiadać
Covid-19: Niemcy wprowadzają nowe przepisy na granicy 31. 7. 1:34 Covid-19: Niemcy wprowadzają nowe przepisy na granicy
Rzeczpospolita
Od 1 sierpnia wszystkie osoby wjeżdżające do Niemiec muszą mieć przy sobie dowód szczepienia, nabytej odporności lub test na obecność koronawirusa z negatywnym wynikiem.
 Lubię to Odpowiadać
Wygodne podróżowanie. Ekonomiczna sypialnia Lufthansy 31. 7. 1:22 Wygodne podróżowanie. Ekonomiczna sypialnia Lufthansy
Rzeczpospolita
Po tym, jak pomyślnie wypadły zeszłoroczne próby na trasie Frankfurt- Sao Paulo, Lufthansa wprowadza na kolejnych rejsach swoją wersję wygodniejszych podróży.
 Lubię to Odpowiadać
Popandemiczne niepokoje pracowników 31. 7. 0:30 Popandemiczne niepokoje pracowników
Rzeczpospolita
Największym problemem przed powrotem do firmy po miesiącach zdalnej pracy jest proszenie o podwyżkę. A kandydaci do pracy najczęściej szukają w sieci opinii pracowników Amazona.
 Lubię to Odpowiadać
Nie ma danych kierowcy? Mandat dostanie właściciel auta 31. 7. 0:11 Nie ma danych kierowcy? Mandat dostanie właściciel auta
Rzeczpospolita
Zmieni się prawo dotyczące fotoradarów. Tak przynajmniej twierdzi Rzecznik Generalnego Inspektora Transportu Drogowego na antenie Pierwszego Polskiego Radia, który stwierdził, że trwają prace nad nowymi przepisami dotyczącymi fotoradarów.
 Lubię to Odpowiadać
górę

Data ustawienia

Dziś jest Niedziela, 26. września 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Blisko

Ta witryna internetowa wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na witrynie i akceptując niniejszą politykę, użytkownik wyraża zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie zgodnie z warunkami niniejszej polityki.

Kontynuować